Zevenkamp-zegepraal en record voor de Kinheimer W. Mol Havenberichten Visserij-varia V Gladiolenweek begon met weinig boeiende voetbalstrijd P. Vermast (Assendelft) winnaar van wielerronde in Beverwijk Van de Wateren moest bittere pil slikken MAANDAG 9 AUGUSTUS 1954 7 Beverwijk zoekt nog naar het feest Vrouwen demonstreren haar breikunst Uitbreiding gasbedrijf van hogerhand goedgekeurd Sluis afgezet, toegangswegen vrij „Groenland" zorgt voor afkoeling Mevrouw F. v. d. Kant de sterkste dame Weer betere kansen voor Rooswijk-team J. Groot opnieuw eerste bij de nieuwelingen Internationale draverijen in Alkmaar Walsenslijper in het zilver Scheepvaart Het scheelde niet veel of de Velsense pontdrukte was Zaterdagavond de oorzaak ge weest van het niet-starten van de Beverwijkse Gladiolenweek: de autobus met de de Blauw-Wit voetballers kwam een half uur te laat aan, waardoor iedereen in het Gemeentelijk Sportpark de gedachte opperde, dat de Amsterdammers verstek lieten gaan. Met een half uur vertraging begon dan toch eindelijk de als opening van de Gladiolenweek bedoelde voetbalwedstrijd, waarbij de Beverwijkse Harmonie Kapel dapper blazend onder de dreigende hemel haar medewerking verleende, evenals het tamboer-korps van deze kapel, dat kranig demonstreerde op het groene veld. De wedstrijd zelf was aardig om te zien, hoewel ze weinig spannende momenten opleverde, zodat een deel van het publiek ver voor het eindsignaal het veld reeds ver laten had. Kennemers I nam direct na de aftrap het initiatief en kwam gevaarlijk dicht bij het Blauw Wit-doel, een corner maakte de eerste score-kans, doch ging over. Door het foute uitlopen van keeper Groot van Kennemers leek er een doelpunt te ontstaan voor de Amsterdammers, doch Schaap redde op het critieke moment. Enige applausj es ontlokte het werk van doelman Eype van de bezoekers, die zeer actief meedeed en meerdere goede safes verricht te. Na 22 minuten werd het onverwacht 10 voor Blauw Wit, doordat de bal abu sievelijk op een der Kennemers-backs af stuitte en in het net kwam. Als représaille loste Jan Mosk een hard schot op het Blauw Wit-doel dat alweer een kansloze corner opleverde. Het tweede doelpunt, dat de Kennemers te verwerken kregen ontstond nog roem- lozer dan het eerste; doordat Groot te zacht uittrapte kwam de bal op een Blauw Wit- hoofd terecht, werd ontfutseld door een Beverwijkse back, die hem op de keeper terugspeelde, doch tussen de goalpalen te recht kwam: 20. De toeschouwers be merkten niets van het voorval, de scheids rechter had het echter wel gezien en wees de bal naar het midden. Na de pauze, die ter tijdsbesparing slechts tien minuten duurde, kwam de harmonie weer het veld op. De ongeduldig wachten de spelers dansten toen maar een samba mee, hetgeen enige vrolijkheid veroor zaakte. Over en weer gingen de aanvallen, waarbij de Kennemers soms zeer doortas tend optraden, doch door het uitstekende werk van doelman Eype niet tot een tegen doelpunt kwamen. Blauw Wit speelde een vrij kort spel, dat echter vaak tot directe aanvallen overging. Rechtsbinnen Jansen smaakte echter het genoegen om 2 minuten voor het einde met een harde schuiver de stand op 21 te brengen. Door het steeds donkerder wor den en het ontbreken van witte ballen en Op 20 Augustus des avonds om 8 uur wordt in het Patronaat in IJmuiden-Oost een modeshow gehouden, waarop kunstig gebreide jumpers, mantelpakjes, kinder kleding, enz, zullen worden getoond. De vervaardigde kleding is gewrocht door leden van de Rooms-Katholieke Vrouwen vereniging en van de Doopsgezinde Zuster- kring. De firma De Jong van het Kleuter huis in IJmuiden heeft zich met de tech nische verzorging van deze show belast. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat door de Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 14 Juli 1954 ingevolge de Hinderwet vergunning is verleend aan de gemeente Velsen tot het uitbreiden van het gasbe drijf, respectievelijk door: het oprichten van een propaaninstallatie en het oprich ten van een werkplaats met kantoorruimte, in de percelen, plaatselijk bekend Tromp straat nr. 210 te IJmuiden. nachtkijkers bleek het onmogelijk de wed strijd voort te zetten zodat de scheidsrech ter na 25 minuten het eindsignaal gaf. Geen feest Over de met gladiolenbakken versierde Breestraat marcheerde de Beverwijkse Harmonie Kapel huiswaarts met daar ach teraan enkele enthousiaste lieden, die hier mee op hun wijze trachtten de gladiolen- stemming er in te krijgen, maar daar man keerde het volledig aan, dat was goed merkbaar! Aankomst koning Haakon Zoals Zaterdag al in de Kennemer Lan taarn werd gemeld, wordt er bij de aan komst van koning Haakon geen publiek op de middensluis toegelaten. De toegangswe gen tot de sluis zullen echter zulks in afwijking van de eerdere opzet vrijgege ven worden. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat bij hun besluit van 3 Augustus '54 vergunning ingevolge de Hin derwet is verleend aan de N.V. Kristalijs fabriek en Koelhuis „Groenland" in IJmui den, tot het uitbreiden van de fabriek in hun percelen Trawlerkade 31, 32 en 33 in IJmuiden; eveneens is bij besluit van 3 Augustus '54 vergunning ingevolge de Hin derwet verleend aan de N.V. Visserij Maat schappij „Neerlandia" in IJmuiden, tot-het oprichten van een koelhuis in het perceel Kanaalstraat 257 in IJmuiden. EEQAfYKET Het begon verleden week allemaal zo florissant in de IJmuidense hal: een hoge start over de hele linie. Maar dat heeft niet lang stand gehouden en de laatste dag bleek er van de koersen niet veel meer over te zijn, dan wat „puin". De braad? Voor een tientje tot twaalf gulden was er een mooi kistje te krijgen, de lekkere wij ting zakte zelfs tot beneden deze bedragen. Platvis? Hetzelfde refrein met als een der gevolgen, dat ook Engeland veel minder voor zijn inkopen ging betalen. Haring: idem dito en makreel deed dapper mee met de algemene baisse. Die haring en makreel moesten ook wel zakken, want België le verde bijvoorbeeld prima blauwpijpjes voor elf gulden de kist en dan was het kapotte goed er nog gratis uitgezocht ook elf gulden, franco! Dat er van deze of ferte naar men zegt een ruim gebruik is gemaakt hoeft niemand te verwonderen, die de handel niet als een philantropisch bedrijf beschouwt. De enige uitzondering op deze algemene en vrij droevige regel werd door de fijnvis geleverd: er is nog steeds een prachtprijs voor tong te maken en de grote, die er dan ook haast niet was, bracht met vlag en wimpel zijn 3.75 tot ƒ4 op, de grootmid del bleef voortdurend bij de 2.50 in de buurt en de kleinmiddel bleef daar maar een kwartje per kilo onder. Het mag dan ook niets ongewoons heten, dat de trawlers, die het nu eenmaal niet van de tongetjes moeten hebben, een veel minder glorieuze week achter de rug heb ben dan de daarvoor liggende. De Haarlem was eigenlijk de enige boot, die met een topbesommming uit de strijd kon komen en naast deze big-catcher kwam ook de Maria van Hattum heel gunstig* naar vo ren. Dat scheepje heeft 't toch maar even bestaan in vijf reizen, die samen nog geen vijf weken duurde, een kleine 80.000 bo ven water te varen, wat een pluim op de hoed van schipper en bemanning waard is. Inmiddels hoeft men geen principieel pessimist te zijn, om voor de nu begonnen week weer een lage markt te voorspellen. Het is goed weer geweest op de visgronden en er kon dus met wat fantasie en durf ook met een klomp worden gevist. Dus aanvoer genoeg. Maar afzet te weinig in deze vacantietijd. Er is inmiddels weer een losploeg bijge komen. Men heeft nu niet alleen arbeiders van de Noordzijde van de haven genomen, maar ook een aantal Zuidzijders, waaron der een oud-schipper. Een feit, dat bijna als symptoom zou kunnen gelden. Zondag zijn de laatste deelnemertjes aan het internationale kinderkamp, dat ge durende een maand op „Boschwijk" in Baarn is gehouden, naar huis teruggekeerd. Vrijdagavond vertrokken als eersten de kinderen uit Denemarken en Griekenland uit'dit eerste kamp van de „World veteran federation". Van de achterblijvers moch ten Zaterdag zes kinderen uit Ceylon, Pakistan, Zuid-Slavië, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten namens al hun deelgenootjes in de vacantievreugde aan Koningin Juliana op paleis Soestdijk een afscheidsgeschenk aanbieden. De Amerikaanse jon gen Jerry Murchison overhandigde een door de kinderen zelf vervaardigd album met tekeningen. De jaarlijkse sportdag voor de leden van de voetbalvereniging „Kinheirn", die Zon dag op „Tussenwijk" de gehele dag in be slag heeft genomen en ondanks het buiige weer een grote belangstelling van de senio ren, junioren, adspiranten, welpen, alsmede van een flinke groep dames trok, heeft tot een verrassend resultaat bij de senioren deelnemers geleid. De houder van de Jac. Hout-wisselbeker, J. H. v. d. Wateren, die de trophee de voorgaande beide jaren had veroverd en hem al viermaal in totaal op zijn naam had staan, bleef met zijn prestaties dit keer ver beneden de maat, zodat al spoedig bleek dat hij de beker niet definitief zou bemach tigen. Favoriet waren de spelers H. v. Dorp, W. Mol en A. Prinssen. Zij deden weinig voor elkaar onder en hadden na vijf nummers van c!e zevenkamp om en nabij de 3000 punten verzameld. Toen op het nummer in werpen Prinssen plotseling een paar hon derd punten verloor, moest de strijd om het kampioenschap en de. beker beslist worden op vèrtrappen. Mol stelde ziin concurrent in de schaduw en werd winnaar met 4127 punten verzameld. Toen op het nummer in- Kiiniheim-Zevenkampen is behaald. De strijd om de volgende plaatsen was overigens nog spannend genoeg, aangezien hier de verschillen weinig uiteenliepen. Bekerhouder v. d. Wateren, die op vèr- springen en zuiver plaatsen een grote ach terstand opliep, moest zich met de zevende plaats tevreden stellen. De uitslag bij de senioren was: 1. W, Mol (kampioen) 4127 pt.; 2. H. v. Dorp 37291$; 3. A. Prinssen 3651; 4. A. Brands 3592; 5. Th. v. Vuuren 3555; 6. A. v. Dijk 35541$; 7. J. H. v. d. Wateren 3353; 8 D. Verhoof- stad 3295K; 9 C. Schoon 3217'A>; 10. H, v. Vuuren 3154, 11. J. Hilberts 3110; 12. R. Bosman 3090; 13. J. de Reus 30221$; 14. IJ. Luttik 29971$; 15. B. Zwart 2936V2; 16. J. Ramakers 2904; 17. A. v. d. Outenaar 28721$; 18. A. Geerlofs 2875; 19. J. David son 2867; 20. H. Haan 2862K- pnt. Met een knikker De vijfkamp van de dames was, dank zij de belangstelling voor deze wedstrijd, al De verwachtingen, dat er voor de honk en softbalclub „Rooswijk" behalve het reeds behaalde kampioenschap van het eerste damesteam softbal nog twee kam pioenschappen op komst zijn, worden na de resultaten van het afgelopen weekeinde sterker. Het tweede Rooswijk-damesteain heeft nog maar één punt nodig en dit kan na de grote overwinning op Gymnasion 7 met 36-3 van Vrijdagavond al vanavond worden bemachtig. Dan speelt Rooswijk 2 uit tegen DSB 2. Overigens deelde Vrijdagavond ook Rooswijk I-dames in de vreugde door een 35—1 overwinning op EHS 2, zodat er niet alleen liefst 71 runs door de Rooswijk- dames bij elkaar werden geslagen, doch het eerste dames-team thans bovendien zonder puntenverlies de competitie heeft beëindigd. Het Rooswijk I-honkbalteam staat er nu prachtig voor met een punt achterstand op de grote concurrent HEDW, welk negental echter twee wedstrijden meer heeft ge speeld. Als Rooswijk I de volgende week wint is ook dit negental kampioen. Zaterdagmiddag kwam Ajax 2 naar „Wa tervliet" met drie junioren-invallers. We gens deze verzwakking vatte Rooswijk het eigenlijk wel wat gemakkelijk op. Toch zat de overwinning er aanvankelijk nog niet eens in. Werper Sauer begon althans slecht met drie maal vier-wijd in een innings. Aangezien Ajax, gelukkig overigens voor de thuisclub, te veel risico nam, sneuvel den de lopers op de honken. Rooswijk deed het beter door twee bonkslagen van Wede- meyer en Plooy en uit een opofferingsslag van Heinen kon Wedemeyer de eerste run scoren. Pas in de derde innings vergrootte Roos wijk de voorsprong; een fout van de Ajax- korte stop bracht Plooy op de honken, waarna Heinen zijn tweede homerun van dit seizoen sloeg en de stand op 30 bracht. Ondanks bonkslagen -van Honig, v. d. Wel en Gaartman zag Rooswijk geen kans meer tot scoren. Het Ajax-veldwerk, ook dat van de junioren, belette dit. Na de tweede slagbeurt van Ajax kwam werper Sauer weer in zeer goede vorm en voorkwam hii punten van Ajax. Toen door een snelle aangooi van Heinen uit het mid- veld in de negende innings de laatste nul was genoteerd, had Rooswijk de overwin ning behaald. Het score-verloop was: Ajax 2: 000000000=0 Rooswijk I: 1 0 2 0 0 0 0 0 x 3 De competitiestanden ziin nu: Dames: De wielerronde van Beverwijk, die als onderdeel van de Gladiolenweek door de Beverwijkse Rcnnerscub „Kennemerland" werd gehouden, is na een spannende eind sprint gewonnen door de amateur P. Vermast uit Assendelft. Vermast toonde zich in deze eindsprint de snelste van een negen man sterke groep, die na een wedstrijd over negentig kilometer op de eindstreep afstormde. Bij de nieuwelingen, die een voor- wedstrijd over vijftig kilometer reden, werd de plaatselijke favoriet Jan Groot win naar. De Beverwijker behaalde hiermede zijn achtste overwinning. Rooswijk I 10 10 0 0 20 TYBB 2 8 6 0 2 12 Gymnasion 4 7 4 0 3 8 RCH 3 8 2 0 6 4 EHS 2 7 2 0 5 4 THB 2 8 0 0 8 0 Rooswijk 2 11 10 0 1 20 Schoten 2 30 8 0 2 16 Gymnasion 3 9 6 0 3 12 RCH 2 9 4 0 5 8 DSB 2 9 3 0 6 3 Gymnasion 7 10 3 0 7 6 TYBB 3 10 0 0 10 0 Heren: HEDW I 12 8 1 3 17 Rooswijk I 10 8 0 2 16 Zeeburgiia I 11 4 2 5 10 Sohoten 3 9 4 0 5 S Kennemerland 2 11 3 2 6 8 Ajax 2 10 3 0 7 6 RCH 2 9 3 1 5 7 WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. OOOOtfOOBPOOOCOOQaaOOOOOOOOQPOQQOOOQOOOQClOOOOQOOOOQOOC In de wedstrijd voor nieuwelingen deed de Heemskerker T. Beentjes na de eerste ronde reeds een uitlooppoging. Het peloton ging hiermee niet accoord en begon aan de achtervolging. Na enkele ronden moest Beentjes voor de overmacht het hoofd bui gen en het enige wat hij met deze vroegtij dige ontsnapping had bereikt, was een ver brokkeling van het peloton met een kleine dertig renners aan de leiding. De anderen kregen geen kans meer om zich bij deze groep aan te sluiten. Dertien ronden (14,5 km) voor het einde ontsnapten Groot en Stroomer uit Wijk aan Zee, uit de nog uit 22 man bestaande groep. Maar doordat de Halfwegse renner Marcus aan de achter volging begon, werden zij na een vlucht van twee ronden weer ingelopen. Bij het ingaan van de laatste ronde reed Stroomer aan de leiding en toen de renners voor de laatste maal op de eindstreep afkwamen, werd hij nog door zijn clubgenoot Groot gepasseerd, die daarmee de overwinning voor zich op eiste. De achtste zege van Jan Groot werd hierdoor een feit. Amateurs Bij de amateurs ontsnapten de Haarlem mer Martens en de Amsterdammer Van der Heyde in de beginfase uit het peloton. Slechts enkele ronden kon dit tweetal zich aan de leiding handhaven, toen werden zij weer door het peloton opgeno men. De IJmuidenaar Stiet, de Amsterdam mer Martin en Alenburg uit Lisse waren toen reeds achtergeraakt. Ook de Heemste- denaar Steenvoorden, die aanvankelijk een kleine voorsprong had veroverd, liep door een lekke band en tot twee maal toe van fiets verwisselen één ronde achterstand op. Pas nadat er 38 kilometer was afgelegd demarreerde Bas uit Wormerveer; het ge volg hiervan was, dat door de jachten om de uitloper in te halen, het peloton uit el kaar getrokken werd. De Ruiter en Man- naart waren de eersten die zich bij Bas aansloten en toen ook Geldermans, Otten- bros, Böhne en Jan Eelsing daar nog bij kwamen, groeide deze kopgroep uit tot zes- Ter gelegenheid van de jubileum feesten in Alkmaar organiseert de paar densportvereniging „Vooruit" op Zondag 15 Augustus een internationale meeting. Behalve de traditionele course voor dames staan op het programma twee internatio nale drafnummers, waarvoor uit België is ingeschreven met de cracks Ifille, Ira Vite en Komagne. Ifille en Ira Vite krijgen het in de Grote Feest-prijs over 2400 meter op te nemen tegen de Nederlandse cracks Madame B, Over Again en Pretty Boy. Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse drafsport krijgt ook de „onder de man-draverij" een internationaal tintje door de aanwezigheid van Komagne, die door de monté-kampioen R. Lampe zal worden gereden. Behalve de Nederlandse specialisten Lex V en Meeske verschijnen in dit veld met zestien paarden nog aan de start Nerva, New Spencer en de win naar van de internationale grote jubileum- prijs Olga Pluto, die met deze paarden haar debuut in dit soort draverijen maakt. Voor de gehele meeting zijn 104 paar den ingeschreven, een respectabel aantal, dat over tien drafnummers zal worden verdeeld. tien man. Er waren toen 45 kilometers af gelegd. De rust in deze kopgroep was echter van korte duur, maar het bleef bij pogingen, want geen van de renners kon een veilige voorsprong veroveren, steeds weer werden zij door hun concurrenten ingelopen. Slechts negen renners konden zich in de kopgroep handhaven. Bij dit negental zat ook nog de renner Steenvoorden, die even wel een ronde achter was. Dit vormde voor hem geen beletsel om zich extra in te span nen voor de premies, waarvan hij dan ook het leeuwenaandeel in de wacht sleepte. De meeste renners spaarden zich kennelijk voor de eindsprint, want er was niemand, die in de laatste fase van de wedstrijd nog kon ontkomen. Gezamenlijk snelden de negen leiders er waren toen nog slechts drie renners met een ronde achterstand in de wedstrijd de laatste ronde in. Toen zij voor de laat ste maal op de eindstreep afstoven, lag de Amsterdammer Böhne voorop, doch mt een laatste krachtsinspanning kwam Vermast nog langs hem en werd zodoende winnaar van deze weinig enerverende wedstrijd. De uitslagen luidden: Nieuwelingen: 1. Jan Groot (Beverwijk) de 50 kilometer in 1 uur, 22 minuten en 34 seconden; 2. C. Stroomer (Wijk aan Zee); 3. B. van Been; 4. T. Markus (beiden Halfweg);. 5. J. Groe- neveld (Haarlem); 6. C. Hübner (Amster dam); 7. H. Cuvelier (Nieuw Vennep): 8. C. Jong (IJmuiden); 9. G. Duinmeyer (Be verwijk); 10. H. Schipper (Koog aan de Zaan). Amateurs: 1. Piet Vermast (Assendelft) de 90 kilometer in 2 uur, 22 minuten en 19 seconden; 2. H. Böhne (Amsterdam); 3. J. Ottenbros (Alkmaar); 4. D. de Ruiter (Be verwijk); 5. J. Eelsing (IJmuiden); 6. G. Schoen (Zaandam); 7. A. Geldermans (Be verwijk) 8. J. Aafjes (Wormerveer)9. A. Mannaart (Wormerveer)10. P. Steen voorden (Heemstede); 11. v. d. Hurk (Utrecht); 12. D. Bes (Haarlem). De heer R. Bruinsma, eerste walsenslij per in de mechanische werkplaats van Van Gelder Zonen N.V. papierfabriek, die zijn zilveren arbeidsjubileum vierde, heeft, hoe wel wegens gezinsomstandigheden van een huldiging aan het bedrijf werd afgezien, aan deze dag een prettige herinnering. De jubilaris ontving te zijnen huize de heer J. H. Schmidt van Gelder, procuratie houder, die namens de hoofd- en plaatse lijke directie de gelukwensen overbracht en daarbij op hartelijke wijze dankte voor even interessant. Bovendien kreeg dlit ge beuren nog een aardig tintje door de voet balwedstrijd met een bal van kleine afme ting. De twee teams zorgden niet alleen voor hilariteit, maar probeerden boven dien volgens de regels van het spel doel punten te produceren. De productie van de „witten", die driemaal scoorden (één maal uit een strafschop) was beter dan die van de Kinheim-ploeg met één doelpunt. Bij de dames was de strijdlust al even groot als bij de heren. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat mevrouw Lagrand, die aan de dames v. d. Kant en Mol grote con currentie had, de strijd zou winnen. Doch toen mevrouw v. d. Kant op inwerpen ruim 200 punten voorsprong nam, legde zij beslag op de mooie wisselbeker, die vorig jaar ten deel viel aan mej. De Rooy. Nu werd de uitslag: 1. mevr. F. v. d. Kant 2032'/2 pnt.; 2. mevr. Lagrand 1845; 3. mej. M. Mol 1780; 4. mevr. W. v. d. Star 1712/4; 5. mej. De Hen 1635; 6. mej. B. Raan 1535; 7. mevr. E. Sanders 1485; 8. mevr. A. Paap 1430; 9. mevr. C. Berrevoets 1340; 10. mevr. E. Diepgrond 1305; 11. mevr. J. Ramakers 1200 pnt. De strijd om de J. de Graaf-wisselbeker van adspiranten en welpen, die door Hans de Vries wegens zijn overgang naar junio ren niet kon warden verdedigd, gaf 's mor gens al een grote drukte. Onder de jongens bestond een gezonde strijdlust, die vooral onder de welpen groot was en hen stimu leerde hun best te doen. Behalve voor de winnaar P. Hoope (junior), die met inwerpen en zuiver plaatsen een flinke voorsprong kon nemen, was het puntenverschil voor de volgende vijf geplaatsten klein. F. Haan bezette als eerste welp in dit gezelschap de tiende plaats in het algemeen klassement. De uitslag was: 1. P. Hoope 2930; 2. C. Mol 2600; 3. R. Koster 2575; 4. A. Schweit zer 2570; S. E. Snijders 2445; 6. F. A. v. d. Kant 24371$; 7. A, Dijkman 2275; 8. J. Muis 2270; 9. E. Diepgrond 2150; 10. F. Haan (eerste welp) 2110; 11. A. v. d. Mey 1980; 12. F. v. d. Kant 1975; 13. J. Waagmeester 19171$; 14. G. v. d. Kant 1900; 15. B. Schweitzer 1830 pnt. Voorzitter E. Sanders reikte 's avonds met een hartelijke toespraak de prijzen uit. Zondag 8 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Maria van Stockholm. Trompenburgh van Le Havre. Bloemfontein van Antwerpen. Eemstroom van Huil. Hol land van Londen. Ulmbrueder IV van Veste- ras. Margriet L van Londen. Swift van Lon den. Ponza van Granfors, Van Linschoten, van Hamburg, Otto van Bremen. Theano v. Dublin. Amstelstroom van Fowey, Nether- land Coast v. Newcastle. Orion v. Hamburg. Vertrokken zijn: Rijnstroom naar Londen. Leersum naar Bremen. Mr. Linthorst Homan naar Gothenburg. Tintern Abbey naar Igarta. Alja naar Antwerpen. Stentor naar Antwer pen. Thalia naar Rotterdam. - Prijzen van Zaterdag: Heilbot 2.90 2.40, gr. tong 4.50f 3, grm. tong 2.40 2.16, kim. tong 2.26—1.96, kl. tong I 2.16— 1 90, kl. tong II 2.101.60, tarbot I 32.40, zalm 127.50 alles per kg. Tarbot II 106 99, tarbot IV 2117, kl. griet 24, tong schar 5835, gr. schol 5247, grm. schol 4843, kim. schol 6436, kl. schol I 53 26, kl. schol II 348, schar 169, v. ha ring 1610.50, makreel 1810 kim. schel vis 2820, kl. schelvis I 2618, kl. schel vis II 169, wijting 128, gr. gul 3223, mid. gul 21—15, kl. gul 12.50—9, ham 90, pieterman 57, kl. koolvis zw. 19, kl. poon II 11, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 164 68, gr. koolvis 6457 per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag: 450 kisten tong en tarbot, 6 griet, 4 tongschar en schar- tong, 1300 schol, 30 schar, 1300 haring, 1260 makreel, 750 schelvis, 650 wijting, 175 kabeljauw en gul, 1 ham, 1 poon, 13 kool vis en 20 diversen. Totaal 5960 kisten. Besomming van Zaterdag: IJM 21 Gel- ria f 23.980, KW 28 f 5970, KW 26 f 3620, KW 57 f 4090, SCH 27 f 4020, HD 87 f 4090, IJM 208 f 4480, KW 189 f 200, KW 60 f 144, KW 128 f 466, KW 35 f 980, AM 18 f 1630, WR I f 500, WR 67 f 1980. Aanvoer op Urk. Vrijdag werd door 92 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6569 pond kuilpaling f 1,11-f 1,28, 879 pond lijnaal f 1.16-f 1,43, 103 pond snoekbaars f 1,01-f 1,10, 1,25 pond rode baars f 1,19- f 1,46 per pond en 402 bak nest, f 2,60- f 2,80 per bak van 37% kg. Gunstig. De omzet van het Staats- vissershavenbedrijf te IJmuiden was ook in Juli hoger dan in die maand van het vorige jaar. De omzetcijfers waren res pectievelijk f 2.592.844 tegen f 1.904.206 in Juli 1953. Wanneer men de omzet van de eerste zeven maanden van dit jaar verge lijkt met de omzet in die periode in 1953 dan verkrijgt men een vermeerdering van de omzet van f 1.7 millioen. Aletta, Aard ijk, Adonis de verdiensten van de jubilaris voor het Alamak, 8 te Calcutta v. Pladju te Makassar. 7 v. Philadelphia te Baltimore, v. New Orleans n. Curagao. Agamemnon, 6 v. San Juan n. Antwerpen. Algenib, 7 v. Rio Grande do Sul te San Fran cisco do Sul. Alkaid, 6 v. Santos n. Buenos Aires. Aludra, 7 te 'San Francisco do Sul. Andijk, 7 v. Lissabon te Havana. Ariadne, 6 v. Leixoes n. Lissabon. Arundo, 6 v. Mabana n. Rotterdam. Adinda, 8 te Haiphong. Agatha, 7 t.e Penang. bedrijf; eerst gedurende twintig jaar als kopergieter en wegens gezondheidsredenen daartoe genoopt, de laatste jaren als wal senslijper, een vak, dat uiteraard zeer grote accuratesse eist. De heer Smidt van Gelder schonk de ju bilaris als huldeblijk een enveloppe, en overhandigde voorts een foto in lijst van de jubilaris bij de uitoefening van zijn werk. Reeds was een fleurig bloemstuk bezorgd. Namens de collega's van de meohanische afdeling en 't jubileumfonds heeft de voor zitter van dit fonds, de heer H. Andrea, de hartelijke felicitaties overgebracht, wat vergezeld ging van de aanbieding van een theeservies als geschenk en een mooie bouquet anjers. Van de Christelijke Bedrijfsgroepencen trale ontving de familie Bruinsma evenzeer bloemen. Albireo, 8 te Bahia, Aldegonda, 9 te Pladju. Alderamin, 8 150 m. O.t.N. Madras. Algenib, 7 v. Dakar n. Freetown. Alhena, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Almdijk, 7 v. Rotterdam 8 te Londen. Almkerk, pass. 8 Finisterre n. Duinkerken. Alnati, 7 v. Victoria n. Ilheos. Alpherat, 8 te Philadelphia. Alwaki, 8 dwars Rio de Janeiro n. New York Amsteldijk, 8 te Antwerpen. Amstelkroon, 8 v. Singapore n. Belawan. Amstelvaart, pass. 8 Guardafui n. Aden. Amstelveen, pass. 7 Malta n. Amsterdam. Arkeldijk, 9 Tj. Priok verwacht. Aagtedijk, 7 320 m. NW. Fort Aliza. Aalsdijk, 7 900 m. O. Bermuda n. Houston. Barendrecht, 6 v. Gibraltar n. Algiers. Boissevain, 7v. Santos te Kaapstad. Breda, 6 v. Tampa n. Antwerpen. Bacchus, 8 v. Amsterdam n. Paramaribo. Billiton, 8 te Singapore. Bintang, 8 te Santos. Bloemfontein, pass. 7 Vlissingen n. Amsterdam. Bonaire, 8 520 m. W.ZW. Madeira. Boskoop, 7 520 m. NO. Barbados. Callisto, 6 230 m. ZO. Kp. Race. Cottica, 6 1 090 m. Z.ZW. Fayal. Caltex Leiden, pass. 7 Malta n. Rotterdam. Caltex Nederland, 7 te Bordeaux. Caltex The Hague, 8 v. Sidon te Rotterdam. Cleodora, 8 v. Melbourne n. Hobart. Duivendrecht, 7 v. Las Palmas te Londen. Dongedijk, 6 v. Los Angelos n. San Francisco. Dalerdijk, 8 v. Antw. te Rotterdam. Ena, 6 v. Geelong te Soerabaja. Erinna, pass. 3 Suez n. Rangoon. Edam, pass. 7 Ceylon n. Singapore. Esso Amsterdam, 7 te Las Palmas. Friesland KRL9 te Soerabaja. Groote Kerk, 7 te Hamburg. Gaasterland, 9 Rio de Janeiro verwacht. Groote Beer, 8 v. Southampton n. Rotterdam. Hector, 7 te Izmir. Hestia, 6 v. Amsterdam n. West-Indië. Hilversum, pass. 7 Aden n. Suez. Haarlem, 9 te Rotterdam verwacht. Helena, pass. 8 Lizard n. Antwerpen. Indrapoera, 7 v. Semarang n. Soerabaja. Ivoorkust, 8 280 m. ZW. Canarlsche eil. Java, 9 v. Calcutta te Penang verw. Jagersfontein, 8 220 m. ZW. Freetown. Japara (KRL), 8 te Singapore. Joh. v. Oldembarnevelt, 7 500 m. O.t.Z. Kp. Race. Kota Baroe, 11 Hoek v. Holland verw. Kedoe, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Karimata, 8 rede Semarang. Kieldrecht, pass. 8 Finisterre n. Antwerpen. Kota Agoeng, 8 te Marseille. Kota Gedeh, 8 v. Port Swettenham n. Belawan. Kota Inten, 9 te Penang. Lindekerk, 7 v. Bremen te Londen. Linge, 6 v. Las Palmas n. Monrovia. Leopoldskerk, pass. 8 Gibraltar n. Rotterdam. Limburg, 7 v. Los Angeles n. San Francisco. Lombok, pass. 8 Guardafui n. Djibouti. Loosdrecht, 7 te Madras. Loppersum, 7 v. Swansea n. Ceuta. Macuba, 8 v. Miri te Geelong verw. Mitra, 6 v. Rotterdam n. Bodo. Muiderkerk, 6 v. Kaapstad n. Las Palmas. Markelo, 7 v Cardiff te Rotterdam. Maasdam, 8 te St. Johns n. Cobh. Ma com a, 8 te Aden. Mariekerk, pass. 8 Finisterre n. Genua. Marken, 8 v. Dakar n. Takoradi. Meerkerk, 8 te Beira. Meliskerk, 9 te Manilla. Metula, 10 Geelong verwacht. Modjokerto, 9 Port Swettenham verwacht. Molenkerk, 8 v. Hongkong n. Manilla. Nestor, 7 v. Trinidad te Paramaribo. Noordam, 6 330 m. Z.ZO. Kp. Race. Notos, 7 v. Amsterdam n. Aarhus. Nieuw Amsterdam, 7 v. Southampton nsar New York. Oostkerk, 6 v. proeftocht terug te R'dam. Ouwerkerk, 9 v. Brisbane te Sydney verw. Oranje, 8 te Belawan Oranjefontein, 9 te Port Elisabeth verw. Oranjestad, 7 Lands End gepass. n. Trinidad. Pendrecht, pass. 6 Algiers n. Alexandrië. Prins Willem V, 8 v. Milwaukee n. Rotterdam Pieter S, 8 v. Swansea te Rotterdam. Pins Alexander, 7 v. Quebec n. Zeebrugg^. Prins Fred. Hendrik, 8 te Le Havre. Prins Fred Willem, pass. 8 yiissingen n. Ham burg. Prins Philips Willem, 8 te Antwerpen. Prins Willem III, 8 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem George Fred. 8 te Montreal. Prins Willem v. Oranje, 8 v. Rotterdam naar Montreal. Ridderkerk, 9 v. Amsterdam te Marseille verw. Radja, 8 300 m. ZW. Lakadiven. Rem pang, 8 v. Djibouti n. Suez. Rita, 7 v. Bangkok n. Singapore. Roebiah, 8 80 m. NW Guardafui. Roepat, 8 te Baltimore. Roggeveen, 8 te Beira. Ruys, 8 v. Yokohama n. Nagoya. Samarinda, 6 v. Philadelphia n. New Orleans. Sheratan, 7 v. Philadelphia te Pto Acruz. Sommelsdijk, 5 v. Baltimore te Galveston. Stad Arnhem, pass. 6 Finisterre n. Amsterdam Stad Maassluis, 6 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Maastricht, 6 v. Sfax te Vlaardingen. Saparoea, 7 te Antwerpen. Saroena, 8 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Sibajak, 8 te Suez. Sirrah, 9 te Sydney. Sloterdijk, pass. Dungeness n. New York. Stad Alkmaar, 9 Aden verwacht. Stad Armhem, pass. 8 Ouessant n. A'dam. Stad Leiden, 9 Kaapstad verw. Sumatra, 7 v. Colombo n. Djibouti. Tiberius, 7 v. New Orleans te Aruba. Tomori, vertr. 7 v. Le Havre n. Rotterdam. Talisse, pass. 8 Kp. Bon n. Amsterdam. Tara, 8 370 m. Z.ZW. St. Vincent. Teiresias, pass. 8 Gibraltar n. Alexandrië. Tero, pass. 7 Fernando Noronha n. Santos. Thalatta, 8 v. Liverpool n. Mena el Ahmadi. Tiba, 8 v. Vlissingen n. Rotterdam. Tjitjalengka, 9 te Manilla. Tomini, pass. 8 Port Sudan n. Cyprus. Trompenberg, 8 te Amsterdam. Utrecht, 7 v. Bushire te Bahrein. Willemstad, 6 v. La Guaira te Trinidad. Waterman, 8 dwars Startp-oint n. Curagao. Weltevreden, pas. 8 Perim n. Bahrein. Westerdam, 7 2350 m. W. Valentia n. R'dam. Westland, pass. 8 Finisterre n. Recife. Willem Ruys, pass. 7 Gibraltar n. Port Said. Woensdrecht 8 130 m. O.t.Z. Sabang. Wonosari, 8 v. Belawan n. Madras. IJsel, 6 v. Amsterdam n. Levant. Zuiderkruis, 7 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Zijpenberg, 8 te Dagenham. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 9 Montevideo 12 Buenos Aires verw. Alhena, vertr. 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alnati, 9 Victoria verwacht. Bloemfontein, 5 te Antwerpen. Bonaire, 21 Paramaribo verw. Boschfontein, vertr. 29 v. Amsterdam n. Oost- Afrika. Boskoop, 18 Plymouth verw. Cottica, 15 Plymouth 17 Amsterdam verw. Groote Beer, 8 Southampton verwacht. Indrapoera, 7 Semarang 8 Soerabaja verw. Jagersfontein, 16 Kaapstad verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 Southampton 13 Rotterdam verwacht. Maasdam, 12 Cobh verwacht. Nieuw Amsterdam, 7 Southampton 14 New York verwacht. Noordam, 9 v. Rotterdam te Ne wYork verw. Oranje, 11 Colombo verwacht. Oranjefontein, verm. 8 v. Durban n. A'dam. Oranjestad, 11 Maideira verwacht. Rijndam, vertr. 9 v. R'dam n. New York via Le Havre en Southampton. Sibajak, 9 Port Said verwacht. Waterman, vertr. 7 v. Rotterdam n. Wellington Westerdam, 9 v. New York te Rotterdam verw. Wiilem Ruys, 11 Port Said verwacht. Willemstad, 7 Trinidad 8 Barbados verw. Zuiderkruis, 7 Walvisbaai 16 Las Palmas verw. KLEINE VAART Atlas, 6 v. Ceuta n. Tel Aviv. Antonie, 6 v. Groningen te Rotterdam. Aco, vertr. 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Adm. Nelson, pass. 7 Whitby n. Newcastle. Aeneas, 7 v. Messina te Rotterdam. Alja, 6 v. Waterford te Amsterdam. Appingedam, 7 v. Rotterdam n. Lissabon. Arctic, 6 v. Zaandam te Amsterdam. Ardeas, 6 v. Cadiz te Amsterdam. Aruba, 6 v. Amsterdam n. Holeck. Auriga, 6 v. Londen te Middlesbro. Bab T, 6 te Gent. Barracuda, 6 v. Rotterdam n. Salt End. Bergsingel, 7 40 m. Z. SR-VS n. Londen. Bestevaer, vertr. 7 v. Londen n. Rotterdam. Birmingham, 7 v. d. Tyne n. Delfzijl. Carpo, 6 v. Waterford n. Londen. Claes Compaen, 6 Kiel gepass. n. Gravelinês. Crescendo, 7 v. Hamburg n. Rotterdam. Draco, 6 van Bordeaux n. La Pallice. Dido, 6 v. Rotterdam n. Barcelona. Delta, 7 v. Oostende te Roterdam. Da Capo, 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Delfzijl, 7 v. Rotterdam te Amsterdam. Duiveland, 6 v. d. Tyne n. Rotterdam. Eden Haëzer, 6 v. Rotterdam n. Kingslynn. Elizabeth b, 6 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Eilewoutsdijk, 6 v. Rotterdam n. Duinkerken. Elsenburgh, 7 v. Londen te Rotterdam. Elisa, pass. 7 Ouessant n. Iskenderun. Evertsen, pass. 7 IJmuiden n. Bridgewater. Henriëtte, 6 v. Rochester te Rotterdam. Hilda, 6 v. Rotterdam n. Londen. Harold, 7 v. Stockholm te Rotterdam. Haskerland, 6 v. Rotterdam te Harlingen. Hoflaan, vertr. 7 v. Rotterdam n. Ronskar. Ilias, 7 te Roterdam n. Lissabon. Joost, 5 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Kattegat, 6 v. Wageningen te Rotterdam. Larix, 4 te Stockholm. Leonard T, pass. 7 Gedser n. Zaandam. Lukas M, 6 v. Sundvall te Amsterdam. Midas, 5 v. Livorno n. Napels. Madjoe, 6 v. Rotterdam n. Kalmar. Maasym N, vertr. 7 v. Cork n. Londen. Markab, 7 v. Stockholm te Vasteras. Markab N, vertr. 7 v. Warnemunde n. R'dam. Meres N, 7 v. Hamburg n. Kingslynn. Mr. Linthorst Homan, 7 v.* Amsterdam n. IJm. Mulajn, 6 v. Hamina n. Den Bosch. Muphrid N, pass. 7 Kiel n. Verkebek. Mypuck, 7 v. Parijs te Vlaardingen verw. Niagara, 6 v. Amsterdam te Rotterdam. Nyenburgh, 7 v. Hamburg te Rotterdam. Neptunus, 7 dwars Vlieland n. Ronne. Nettie, 6 v. Southampton n. Plymouth. Nieuwland, 6 v. Leith n. Rotterdam. Pavo, 6 Kiel gepass. n. Ostrand. Ponto, 4 van Roterdam n. Helsinki. Ponza, 6 Brunsbüttel gepass .n. Zaandam. Plato, 6 te Carthagena n. Barcelona. Quo Vadis, 6 v. Newcastle te Rotterdam. Result, 6 v. Ardrossan n. Dublin. Setas, 7 v. Hoibaek te Mantyluoto verw. Swift, pass. 7 Holtenau n. Malmö. Theano, 8 v. Dublin te Amsterdam verw. Trito, 7 v. Rotterdam n. Dublin. Walenburgh, 6 v. Rotterdam n. Stockholm. Wim, 7 v. Gotland te Lailea.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3