Dominee houdt „plicht" in het vooronder Honderden Velsense kinderen zagen in Amsterdam de „Norge" Agenda voor Velsen Autorijschool „IJmond" Kennemer antaarn ia) Half dozijn huldigingen op erepodium in Kennemer Theater Havenberichten Visserij-varia <5 Geestelijke zorg via „De Hoop" Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES TAXI NODIG? Heerlijke boottocht voor „Schulpen"- en „Mee rweiden"-jeugd AUTO RSJ LESSEN ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1954 Vier weken in overall MET KILO's FOURAGE Hartelijke woorden bij 150 jaar Hoogoven-trouw Burgerlijke stand Velsen VVB opent het voetbalseizoen Weerschependienst We schrijven 3 Augustus. Een stra lende zomerdag. Aan de kade van de binnenhaven van Scheveningen is het druk. Het ranke scheepje „De Hoop" zal binnen enkele ogenblikken vertrek ken voor de Augustusreis benoorden de Doggersbank. De reis zal voor de tijd van het jaar vrij ver zijn. We gaan „naar de 56". De formaliteiten met de water schout zijn spoedig achter de rug. Een laatste groet aan mijn vrouw en m'n jongste zoon Gert die mij hebben weg gebracht, nog een zwaai naar de heer Struikmans die ons naar Scheveningen reed en dan gaat het zacht aan vooruit naar zee, nagewuifd door velen aan de wal. Vier weken lang zal het Hospitaal kerkschip mijn thuis, mijn kerk, mijn basis zijn van waaruit ik per sloep de loggers van onze kustplaatsen zal be zoeken. Over een spiegelgladde zee gaat het vol le kracht nog even langs Scheveningen en dan geeft sohipper Rog als koers aan N.N.W. half "West. Binnen enkele uren is de Nederlandse kust uit 't gezicht en ik (landrot) zal wekenlang, als zich niets ernstigs voordoet, alleen maar lucht en wa ter zien. Bij de uitvaart is 't van dat soort weer waarvan ze hier aan boord van „De Hoop" zeggen: „met dit weer kunnen zelfs de 'dominéés gaan varen". Bjj de vloot De stemming aan boord is voortreffelijk. De medische verzorging wordt geleid door dr. C. J. A. Ratulangi en zijn assistent de héér P. Egyedi, bijna afgestudeerd voor tandarts Ds. Van Wijngaarden uit IJmuiden, de pastor der vloot voor deze reis. Op Donderdag 5 Augustus 's morgens om halfacht arriveren we bij de vloot. De zee is „niet zo mooi meer" en ik moet me links en rechts vastgrijpen om me op het hobbelende en deinende schip overeind te houden. Op Woensdag 4 Augustus kon ik op een rustig warend schip mijn eerste ra dio-uitzending houden. Schipper Rog en stuurman Nieuwendijk hadden me beloofd (en aan deze belofte houd ik me vast) om me klem te zetten tussen hun benen en de tafel waarop de microfoon staat, opdat ik niet uit mijn evenwicht zou raken als 't schip al te erg gaat springen. We zijn dan nu tussen de schepen. De vloot is door onze marconist op de hoogte gebracht dat „de Hoop" weer in zee is en dat er geluisterd wordt naar de roep van de schepen die medische of radio-technische hulp nodig hebben. (De geestelijke bijstand vragen ze nooit, de dominéé gaat brutaal weg mee in de sloep als er patiënten van een logger naar „de Hoop" moeten worden gebracht of als de marconist een radio of een echolood moet repareren). Een flinke deining. Een drietal Scheve- ningers heeft om hulp geroepen, 't Zijn zie ken of mensen die een ongelukje hebben gehad. De sloep gaat te water. De dominee moet er ook in. Hij moet de acrobatiek nog leren. Een tas met lectuur (Spiegels, Pano rama's, Revue's enz. enz., allemaal door de gemeenteleden op zijn verzoek spontaan aan de pastorie bezorgd, bijbels en psalm boeken neemt stuurman Floor in veilige bewaring en dan de „doodensprong" van Ds. van Wijngaarden, Nederlands Her vormd predikant uit IJmuiden verblijft i thans op het hospitaalkerkschip „De Hoop". Hij gaf gevolg aan ons verzoek, een aantal zijner indrukken weer te geven en uit Blyth ontvingen wij bij gaande eerste impressie. „de Hoop" in de sloep. Een peuleschil voor een zeeman, een waagstuk voor een land rot. Straks wordt de dominéé aan boord van de logger gehesen. Scharrelend over 't dei nende schip naar de brug volgt de kennis making met de schipper. Als er aan boord niet gewerkt wordt is de predikant harte lijk welkom. De bemanning wordt in 't voor- of achteronder verzameld en hij houdt „plicht" of „verplichting" aan boord. Dit is een korte dienst. Dit ontroert me telkens weer, mannen met een baard van 4 dagen, met hun olie goed nog aan, met stekende pijn in 't ge zicht van de smerige „bijtkwal" zitten even rondom het Woord van God. Er wordt gebeden en gezongen en dan nemen we weer afscheid. Vele loggers zijn bezocht en zullen wor den bezocht. Als dominéé ben je blij dat er een verschansing is waaraan je je kunt vastgrijpen. Zeebenen heb je zo maar niet! Blij ben je ook als je weet dat stevige han den je vast hebben als je van de logger weer in de sloep stapt. Je ziet de sloep een paar meter onder je. Even wachten, bij 't volgende zeetje spring je er in. Je glijdt weer terug tussen muren van water door naar „de Hoop". Weer is een logger be zocht, weer is lectuur uitgedeeld, weer zijn bijbels en psalmboeken verkocht, weer heeft de kerk zich gepresenteerd. Nee, 't was niet in een keurig opgeruim de kamer, 't Was op een logger waar man nen die leven tussen de winch en de kooi een ogenblk stil wilden zijn, luisterend naar de boodschap: werkt niet alleen om de spijs die vergaat, maar werkt om de spijs die blijft ten eeuwigen leven. Op toeren Het werk op „de Hoop" is op volle toe ren gekomen. Het Hospitaal-kerkschip is de Wegenwacht van de Noordzee. Op be paalde uren luistert „de Hoop" naar de schepen. Tien mijl N.W. is er een logger die een man heeft met een verbrijzelde vin ger. De posities worden gepeild. We sto men naar elkaar toe. De man wordt na door de dokter behandeld te zijn overge zet op een thuisvarende logger, mensen met allerlei klachten worden aan boord van „de Hoop" gebracht. We hebben nu al 6 patiënten aan boord, die (voorlopig) onge schikt zijn voor de arbeid op de loggers. Hoe langer hoe meer zie je de belang rijkheid van dit schip. Dit schip met z'n primitieve hospitaal, met z'n primitieve ac- comodatie op elk terrein. Dit schip kan al leen maar in de vaart blijven als een inten sieve bedelcampagne gehandhaafd blijft. Patiënten worden verzorgd, radio's enz. hersteld, geestelijke bijstand waar ook maar nodig, wordt verleend. Slechts met giften en gaven kan dit werk in stand ge houden worden. Moet dat niet anders? Elke Woensdag en elke Zondag worden radio-kerkdiensten uitgezonden. Het blijkt uit' de talrijke regu's dat er op de vloot naar deze kerkdiensten geluisterd wordt. „Hospitaal-kerkschip de Hoop, Hospi taal-kerkschip de Hoop, hier is de Cornelia Maria, ontvangt u mij? Over! Hier „de Hoop", schipper ik ontvang u goed! Over! Kerkdienst goed doorgekomen! Over! Hos pitaal-kerkschip, ja schipper dank voor uw bericht. Over en stop!" Wij zijn terwijl ik dit schrijf op weg naar de Engelse haven Blyth. De dokter oor deelt het nodig om een patiënt aan de wal te brengen. Wij zullen hier in de vroege morgen van 10 Augustus aankomen. ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met nieuwe wagens Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 - TEL 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 SANTPOORT TEL. 7086 NO OOK LUXE VERHUUR ZATERDAG 14 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „Zij die van de zonde leven." Rex, 20 uur: Charlie Chaplins „Festival ZONDAG 15 AUGUSTUS Thalia, 15 uur: „Paniek in het Waren huis"; 19 en 21.15 uur: „Zij die van de zonde leven." Rex, 15 en 20 uur: Charlie Chaplins „Festival". MAANDAG 16 AUGUSTUS Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester; 1517 uur: Spreekuur wethou der van Onderwijs. Thalia, 20 uur: „Zij die van de zonde leven." Rex, 20 uur: „Charlie Chaplins „Festvial ADVERTENTIE 8EL enno VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Het oude schoenertje, dat zo node vernieuwing behoeft: „De Hoop" De boottocht van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meer- weiden", die Donderdag zowaar met mooi weer voor 360 kinderen na veel en moei zaam voorbereidend werk is gehouden, werd een volledig succes. Het was voor de peuters en hun ouders al vroeg dag, want om zeven uur gister morgen werd er in de Melklaan verzame len geblazen, waarna de kinderen, ver gezeld door ruim dertig leidsters en lei ders en talrijke ouders in gesloten colonne naar de „Zwaaihaven" bij de Slachthuis kade in Beverwijk marcheerden. Met twee boten Precies op tijd, kwart voor acht, ving de tocht van de twee mooie motorsalon boten aan. Op elke boot installeerden zich twee accordeonnisten van „De Klavier schippers", die al gauw een genoeglijke stemming onder de jeugdige varensgasten teweeg brachten. De bootvaart leidde via de hoofdstad naar het water langs Schiphol om de kin deren gelegenheid te geven de vlieghaven tijdens de vaart te zien. Vervolgens werd het Amsterdamse Bosplan het domein van de uitbundige kinderschare, die zich daar kostelijk vermaakte. Er waren zelfs kin deren onder, die zich, hoewel niet speciaal daarop gekleed, in de zwemvijver waag den, tot grote hilariteit van vele anderen. Naar hartelust is er gespeeld onder leiding totdat de terugtocht moest wor den aanvaard. Op de terugtocht voeren de motorboten op het IJ langs het Noorse koninklijke jacht „Norge" en de escor terende oorlogsbodems. Precies op tijd, om zeven uur meerden de schepen gisteravond weer in de Bever- wijkse Zwaaihaven om moe, voldaan en met de feestpet op de kruin door een bij zonder grote schare belangstellenden en ouders te worden verwelkomd. Boterhammetjes De organisatoren hebben aan deze een- dagsreis handen vol werk gehad. Als men bedenkt, dat er gistermorgen vroeg 135 verse broden moesten worden versneden, gesmeerd en belegd, met onder anderen 10 kg hagelslag, 10 kg jam enz. is wel uit te rekenen, dat de 360 kinderen geen honger hebben geleden. Waarbij gerekend de malse hoeveelheid snoep, waaronder honderden lollies en twaalfhonderd ijsjes, die door een Vel sense ijsfabriek keurig in Amsterdam pre cies op tijd werden bezorgd. Zon der de geringste twijfel kan worden aange nomen, dat de speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meerweiden" eer van hun werk hebben gehad en de uitgaans dag prachtig is geslaagd. ADVERTENTIE Het Kennemer Theater te Beverwijk was wederom het toneel van de gezamenlijke huldiging van een zestal jubilarissen van Hoogovens en M.E.K.O.G., en van heinde en verre waren de gasten toegestroomd of met bussen aangevoerd om dit feest mee te maken. Op het ere-podium waren ditmaal gezeten de heren: H. F. Comis, A. S. W. Coster, A. Dekker, H. G. Handgraaf en E. Stoffers. De zesde jubilaris, de heer J. de Boer, was door ziekte verhinderd zelf aanwezig te zijn. in de nieuwe FORD ANGLIA Gedipl. instructeur M. VISSER, Celsiusstr. 52. Tel. 4551, IJmuiden v.h. GARAGE GIESBERTS, Palmenstraat 3, Tel. 4516, IJmuiden-O. De rij van sprekers werd geopend door het lid van de directiestaf, chef van de personeelsafdeling, de heer G. S. K. Blaauw, die een hartelijk woord van wel kom sprak en vervolgens d!e algemene jubileum-rede hield. In de eerste plaats bracht spreker de gelukwensen over van directeur ir. P. van Delden, bedrijfsdirec teur ir. F. W. E. Spies en van hoofding. W. Bakker, welke heren niet persoonlijk aan wezig konden zijn. De afsluiting van een zilveren ambts periode is een belangrijk hoogtepunt; voor af is het reeds een onderwerp van gesprek geweest in de huiselijke kring, en alle ver wachtingen culmineren in het feest zelf. Tevens is een jubileum een begin van een nieuwe periode, en daarom sprak de heer Blaauw de wens uit, dat deze voor alle jubilarissen gunstig zij. Spreker zwaaide ook de vrouwen der jubilarissen veel lof toe. De jubilarissen dankte hij voor hun trouwe medewerking en hij prees hun verbondenheid met het werk, die uit een kwart eeuw dienstverband sprak. Een speciaal woord wijdde spreker aan de jubi laris De Boer (die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn) en hij hoopte, dat ook hij spoedig in staat za-1 zijn weer in het nor male leven te treden.. Indien de heer De Boer aanwezig ware geweest, dan zou hij als eerste van de zes jubilarissen zijn toegesproken door ir. W. Schoenmaker, bedrijfsimgenieur van Mekog. Thans sprak de heer Schoenmaker óók tot de jubilaris, via een vertegenwoordigster: zijn charmante dochter Corrie de Boer. De jubilaris De Boer, zeide spreker, is van een eenvoudige functie opgeklommen tot een post, welke tot de verantwoordelijkste hoort in de synthese gasfabriek no. 1, en dit heeft hij te danken aan de consciën tieuze wiize waarop hij steeds zijn werk heeft verricht. Als mens, maar zeer zeker óók als vakman wordit hij in de fabriek gemist en daarom was het spreker een groot genoegen om door het uitreiken van het vererend getuigschrift en het gedenk bord aan de dochter, de vader de eer te bewijzen, die hem toekomt. De jubilaris Comis hoorde zich vervol gens toespreken door de heer A. Hensen: „Comis kan wat", dit blijkt wel uit ziin verantwoordelijke functie van hogedruk- pijómonteur. Ir. D. H. Soeters, bedrijfsleider van de buizengieterij van Hoogovens, sprak daar na de jubilaris Coster toe en wenste hem geluk met deze dag, hem dankend voor de collegialiteit; de eenvoud en de eerlijkheid, waarmede hij steed's zijn plicht heeft ge daan. Achtduizend ton Ir. W. van Monsjou richtte zich in een kort en puntig woord tot de jubilaris Dek ker, die na vele functies bij M.E.K.O.G. te hebben vervuld, thans belangrijk werk aan de ammoniaksynithese verricht. In de loop der jaren heeft de jubilaris ongeveer 8000 ton ammoniak verwerkt, hetgeen wil zeg gen: op vakkundige wijze verpakt. Hierna was de beurt aan de jubilaris Handgraaf tot wien ir. D. G. Huygen het woord richt te. In enkele anecdotes lichtte spreker toe, dat de jubilaris ijverig en voortvarend is en dat er alle reden is hem thans te hul digen. De tweede jubilaris, die bij Hoogovens GEBOREN: G. van ZuijlenDukel, z., Lange Nieuwstraat 154, IJmuiden; W. J. Dortmundtvan Lammeren, d„ Anemonen- straat 30, Santpoort; G. A. van der Walde Zwaan, d., Stratingplantsoen 48 rd, Velsen- Noord; J. M. J. StrengereRijs, z., Duin- vlietstraat 74, Velsen-N.; J. M. BolKort- houwer, z., Vlugthovenstraat 10, Santpoort: I. F. F. C. CornetBaller, z„ Edisonstraat 38, IJmuiden; M. ZandijkMol, d., Graham- straat 162, IJmuiden; H. J. M. Aarts—-Hilter- man, d., Rijksstraatweg 17, Haarlem; A. B. BoumanRos, z., Velserduinweg 312, IJmui- den-O.; M. Roestvan Leeuwen, z., Laz. Mullcrlaan 12, Santpoort; D. van Veelen Sennema, d., Grahamstraat 30, IJmuiden. OVERLEDEN: A. Wortel, 76 j., weduwe van P. Oepkes, Velserduinweg 308, IJmui- den-O.; I. Goos, 63 j., echtgenote van C. Kel der, Tuindesstraat 85, IJmuidenO.: G. Hartog, 79 j., weduwnaar van A. E. Bilars, Bloe- mendaalsestraatweg 172, Santpoort; M. J. Wartena, 68 j., echtgenote van P. C, de Geus, Brederoodseweg 55, Santpoort; D. M. G, de Haas, 60 jaar, weduwe van C. Overeem, Duinlustparkweg 68, Santpoort. ONDERTROUWD: L. J. Koning, Kerkweg 128, Santpoort en J. A. Sikkink, Tromp straat 28, IJmuiden-O., toek. adres: Antillen- straat 2, Santpoort; P. Brouwer, Ger. Dou- straat 2, Ilmuiden-O. en T. Kroon, Ahorn straat 28, IJmuiden-O., toek. adres: Ahorn straat 28, IJmuidenO.; H. van Nierop, Lijsterlaan 17, IJmuiden-O. en W. van der Valk, Havenkade 35, IJmuiden, toek. adres: Maasstraat 45, IJmuiden; F. J. Ploeg, Plata- nenstraat 17, IJmuiden-O. en E. Been, Stephensonplein 1, IJmuiden; J. Bronkhorst, Lindenstraat 17, IJmuiden-O. en G. van der Zwan, de Roemerstraat 23, IJmuiden-O., toek. adres: de Noostraat 160, IJmuiden-O.; H. L, Wisman, Frans Halsstraat 8, IJmuiden-O. en C. I, van Kampen, Frans Halsstraat 8, IJmui denO., toek. adres: Frans Halsstraat 8, IJmuiden-O. GEHUWD: A. A. Döpp en J. M. C. Samson, Sontstraat 12, Haarlem; K. Goos en F. Len- ting, Trompstraat 40, IJmuiden; P, J. de Kluijs en J. H. M. de Kuiper, Lindenstraat 39, IJmuiden-O.; J. A. de Ruiter en J. M. Zaaijer, van Saelenplantsoen 21, Velsen-N.; S. K. Visser en G. Bijlsma. T. Luppens en J. M. van Gogh, da Costalaan 45, Driehuis; Chr. van Weelderen en N. Braaij, Bonaire- straat 45, Santpoort; G. N. Rol en A. Tulp, Ogelwightstraat 3, Velsen-N.; H. van der Wees eii T. van Eerde, Thorbeckelaan 3.5, Velsen. Naar de wal Het is dan eindelijk zo ver, dat in de kern van de vislos- regeling mensen van de „Zuid zij" zijn opgenomen vroe gere opvarenden van de vloot dus, voor wie het met het klimmen der jaren altijd al een stille wens is geweest nog eens een plaatsje aan de wal te bezetten, maar dan niet als nachtwaker of ziekenfonds bode, maar zo dicht mogelijk bij de vis, die hun leven ver vulde. Dat is nu gebeurd: de schipper van de Shamrock bij voorbeeld heeft tevreden een post ingenomen in de hallen. Dijkwerkers Gedurende deze zachte win ter hebben we al meer storm gezien, dan we ooit als wind hebben kunnen zaaien en vooral de beproefden, die langs het strand hun vrije uren ver- rillen hebben daar weet van gehad. De laatste keer nog Maan dagavond, met die windkracht tien en dat hoge water. De voorste huisjes kregen het een paar keer bar be nauwd, want de dijken ston den op breken en agent Pat mos, de kloeke vader van al dat strandleven zag, dat het wel eens natte voeten en drij vend wrakhout zou kunnen geven, zodat hij alle weerbare mannen optrommelde om de doorbraken van de zandwal- letjes rond de huisjes te be zweren. Dat is gelukt, met agent Patmos in de voorste gelede ren. In een lieve brief heeft één van de strandbewoonsters heur erkentelijkheid overge bracht voor dit kleine over- winnink je-dank-zij -de-samen- werking. Ik geef het gaarne hierbij door. Andere Lange Nieuwstraat Het fietspad langs de Lange Nieuwstraat is een verzame ling stenen des aanstoots ge weest van het moment af, dat ze uit de zorgzame handen der stratenmakers gleden. Want het fietspad lag niet goed. Het ligt trouwens nog niet goed Er is echter een mogelijk heid, dat onze kindskinderen wel veilig uit bussen kunnen stappen, voorzover Velsen tegen die tijd nog geen onder grondse heeft en wel veilig op electronische rijwielen langs de Lange Nieuwstraat kunnen zoeven. Dan is het ga zon verdwenen en de zoge naamde „Ventweg" is tegen die tijd bij de avenue zelf ge trokken. Maar eer het zover is en ik las dit alles niet uit koffiedik of ei -zal het plantsoen tussen Vechtstraat en Moerbergplantsoen toch nog wel worden aangelegd, om dan, in verre toekomsten weer te worden ontruimd en omge bouwd tot verkeersstrada. Een pastoor en een schip Met de „Herman" is op een prille morgen in deze week een IJmuidenaar door een stijve bries thuisgevaren, die als weinig anderen de reis als passagier heeft weten te waar deren: pastoor Nieuwenhuizen van de Oud Katholieke kerk. Schipper Klaas Korbee en zijn mannen zullen in den beginne wel even vreemd tegen zo'n kerks mens hebben aange keken, want tenslotte heb je niet elke reis een geestelijke aan boord, maar deze pastoor is ze best bevallen. Helemaal niet „meneer, die een reisje meemaakte" en die je nooit bij de winch zag als het midden in de nacht zover is. Nee een joviale kerel, die er ook bij wou zijn en mee leefde in de spanning van de 'naringjacht in dit slechte sei zoen, dat de trawlers van Oost over naar Noord over, van West naar Zuid jaagt om de boks tenminste vol te vangen. Het leek er in het begin hele maal niet naar, met de Her man. Zondagavond begon het pas een beetje te lopen met de visserij: op de zesenvijftig zijn de trekken eindelijk losgeko men. Mooie, glanzende haring in de kuil, die als een zware zs.fi temidden van een wolk schubben boven dreef en me- neer pastoor maar kijken en maar genieten van dat zeld zame gezicht, dat te weinig landrotten nog in hun ogen hebben gevangen. De passagier is helemaal tevreden van boord gestapt. Een hut op de brug de stuurman stond hem graag af vlak boven de winch. „Hoe hou ik het uit", heeft hij in het begin gedacht, als de wielen gingen donderen om de trawl scheep te halen, maar dat was de tweede nacht al over: pas toor Nieuwenhuizen versliep zich prompt en toen hij einde lijk in zijn laarzen stond, was de volgende trek al gaande en vloog er een spottend glim lachje over al die gezichten onder de dansende lichten bo ven het werkdek. „Ha, ha, die meneer pastoor". Mijnheer pastoor heeft vol ledig meegeleefd met het leven aan boord, dat hebben de mannen ook wel gemerkt. Klaas heeft hem het echolood en de lupe uitgelegd en hij heeft meegeluisterd naar de radio, zodat, toen hij thuis kwam, mijnheer kapelaan ver baasd stond over zijn kennis van al het gebeurde aan de wal. De radio had het hem precies verteld, net zo precies als de burenbabbels van de Kennemerlaan. In volle zee is er een Kat- wijker op de Herman overge stapt, die wegens familieom standigheden naar huis moest en toen heeft meneer Nieuwen huizen weerom gezien, hoe het isolement van de zeeman door de techniek is opgeheven, hoe hij via de aether eigenlijk een draadje met huis vasthoudt en hoe die pieren niet het laatste stukje thuis zijn, dat hij voor lanee dagen ziet. Waarmee gezegd wil zijn, dat het van weerskanten een pret tige pastorale reis is geworden op de „Herman". Zilveren feest Er moet iets goed gemaakt worden jegens een man, die bij „het spoor" niet alleen maar een naam heeft, niet alleen maar Jan Schinkel heet, maar ook een góede naam, een roep zou ik haast willen zeggen. Het huldigings comité, dat Jan dezer dagen perfect in de blommen heeft gezet bij zijn zilveren jubileum heeft niet zo gauw aan een uitnodiging voor de krant ge dacht en nu vraagt hetdee moedig of er toch nog een let tertje aan het feestvarken ge wijd kan worden. Wis en drie, comité-ers, als het de volgen de keer dan maar weer niet in de slof blijft. Jan Schinkel is bij het per soneel van het station Velsen- IJmuiden-Oost één van die goeie vrinden, die nooit om niet geroepen worden en daar om is het personeel op de dag van het jubileum vorige week naar het adres aan de Vlier straat getogen om daar eens even te zeggen, hoe het over hem dacht. En niet alleen, omdat er nu eenmaal op jubilea gezegd wordt, wat ook wel eens bij begrafenissen verteld wordt, maar omdat het allemaal recht uit het hart steeg: onze Jan is een beste. Meneer Kuipers van het Inspectiebureau te Amsterdam heeft dat wat deftiger onder woorden ge bracht, maar het kwam op hetzelfde neer namens de directie kwam er een enve loppe achteraan met een di ploma. Daarna de chef van het station, die Jan nog beter kent. Dat ging al beter: het beste humeur van onze ran geerder door alles heen en zijn daarmee vermoedelijk samen hangende werklust zijn even tjes fiks in de hoogte gestoken. Er was een mooie reistas ge kocht en moeder de vrouw kreeg een bloemstuk. Ad junct-commies Van Veen heeft ook gesproken over de samenwerking in vroeger da gen, die nog altijd de beste herinneringen oproept. En toen heeft Jan zelf, een beetje onthutst over al die lof be dankt. Maar ik wil er nog één wens bijdoen: nog minstens een halve eeuw: „zonnig spoor." Voor Jan en zijn om geving, want zulke mensen hebben we nodig. LAMPENIER werkzaam is, de heer Stoffers, werd har telijk toegesproken dóór die bedrijfsleider van Walser ij West, ir. J.Th. van der Koogh. Hij heeft dë hele opbouw van de Waleerij West meegemaakt. Dat hij zich hier thuis voelt blijkt wel uit het feit, dat de jubilaris, ondanks het vaak oorverdovende lawaai van de fabriek, onder zijn werk luidkeels loopt te zingen! Tot slot van elke speech werd door de betreffende spreker het vererend getuig schrift en het gedenkbord de.r maatschappij aan de toegesproken jubilaris uitgereikt. Voordat de jubilerende echtparen het podium verlieten, werd door alle aanwezi gen een hartelijke huldte gebracht aan de vrouwen der jubilarissen, die overigens door de sprekers geenszins waren ver geten. Variété Na dit officiële gedeelte van de feest avond was er een pauze. Het tweede deel van de feestavond was gewijd aan een op hoog peil staand variété-programma o.l.v. Alex de Haas, waarin de artisten Truus Verburg, Joop de Knegt, Toby Rix, en The Rainbows allen voortreffelijk begeleid door Tonny Bakkenes de gasten veel vrolijkheid en genoegen brachten. Een ge zamenlijk gezellig samenzijn (waarbij het Hoogoven-trio Amse voor de dansmuziek zorgde) vormde het sluitstuk van deze ge slaagde feestavond. De nieuwe derde klasser VVB gaat mor gen het nieuwe voetbalseizoen openen te gen de nieuwe tweede klasser Beverwijk in het, Wijkertorentournooi. Deze wedstrijd op het Beverwijk-terrein aan de Aagten- dijk begint om half drie. De VVB'ers spelen deze wedstrijd met hun kampioenselftal, waarin geen wijzi gingen ziin aangebracht. Het VVB-elftal bestaat uit: R. Nieuwen- huys; J. Roos en K. Kil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en J. Kersbergen; A. Both, P. Hel der, F. Kooimans, J. v. d. Linde en P. Blee- ker. TerrasvogelsVelsen. In de wedstrijd te gen Velsen, welke Zaterdag a.s. op „Schoo- nenberg" wordt gespeeld, komt Terrasvogels uit met: Akkerman; Rus, Van Gelder; Punt, Röbken, Kramer; Zaal, N. N., v. d. Zee, Schipper, Goedhart. - Gedurende het tijdvak 15 Augustus6 Januari zullen de Nederlandse stoomsche pen „Cirrus" en „Cumulus" dienst doen op oceaanstation „M". Dit station is op 66 graden Noorderbreedte en 2 graden Oos terlengte. Van 15 Augustus tot 7 September doet de „Cirrus" dienst, van 7 Septemper tot 2 October de „Cumulus", van 2 October tot 26 October de „Cirrus", van 26 October tot 19 November de „Cumulus", 'van 19 No vember tot 13 December de „Cirrus" en van 13 December tot 6 Januari 1955 de „Cu mulus". Vrijdag 13 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hodder van Goole, Castor van Antwerpen. Wittekind van Sicg- sund. Bele van Antwerpen. Deo Favente van Gdynia. Crightown van Tyne. Wota van Solvesborg. Birthe Oldendorff van Ixpyla. Vertrokken zijn: Thor naar Emden. Bloem fontein naar Bremen. Belos naar Fowey. Gapern naar Gothenburg. Favoriet naar Heroja. Brage naar Rotterdam. Neno naar Bergen. Salland naar St. Vincent. Glengula naar Manchester. ADVERTENTIE PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3. Tel. 4576. IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Prijzen. De visprijzen op 12 Augustus waren: heilbot 3,60; gr. tong 3,80—3,50; grm. tong 3,202,90; kim. tong 2,662,36; kl. tong I 2,24—2,12; kl. tong II 2,18—1,94; tarbot I 3,302,80, per kg. K. schol I 46—40; kl. schol II 4013; schar 2418.. v. haring 1510; makreel 1912; kl. schelvis II 2717; wijting 23—10; gr. gul 60—40; midd. gul 61—32; kl. gul 3222; kl. koolvis zw. 27, per 50 kg. Gr. kabeljauw 22498; gr. koolvis zw. 8069, per 125 kg. Aanvoer. 57 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 495 kisten schol, 18 kisten schar, 1830 kisten haring, 755 kisten makreel, 185 kisten schelvis, 105 .cisten wijting, 55 kisten kabeljauw en gul, 19 kiste koolvis, 10 kisten diversen. Totaal 3530 kisten. Besommingen. IJM 39 Schoorl f 16.300; 1 trawler met f22.550; L 190 f960; SCH 135 f3710; KW 45 f3260; WR 67 f1370. Donderdag werd door 66 vaartuigen aan gevoerd 5793 pond kuilpaling, prijs f 1,07 f 1,17; 21 pond snoekbaars, prijs f 0,7744 pond rode baars, prijs f 1,00f 1,16, per pond en 505 bak nest, prijs f 2,60f 2,80 per bak van 3714 kg. Prijzen van Vrijdag: Heilbot 2.80 2.60, gr. tong 4.603.60, grm. tong 3.50 2.80, kim. tong 2.76—2.45, kl. tong I 2.38— 2.18, kl. tong II 2.20—2.02, tarbot I 4.30—3, alles per 1 kg. Kim. schol 42, kl. schol I 37—30, kl. schol II 30—12, schar 21—16, bot 148, v. haring 1410, makreel 21 13, kl. schelvis II 3022, wijting 2414, gr. gul 57—50, mid. gul 45—38, kl. gul 33— 28, kl. koolvis zw. 33, alleh per 50 kg. Gr. kabeljauw 172108, gd. koolvis zw. 7562, gr. leng 112, alles per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag: 117 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 525 schol, 22 schar, 16 bot, 2890 haring, 470 makreel, 145 schel vis, 105 wijting, 75 kabeljauw en gul, 4 leng, 65 koolvis, 15 diversen. Totaal 4450 kisten. Besommingen van Vrijdag. IJM 1 Tzonne 23.700, 1 trawler met 23.000, L 190 3980, IJM 74 2110, KW 60 550, KW 189 410, KW 77 220.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7