Met een varende eneyelopaedie door de Uniuldense havens Wethouder-magazijnmeester in de bloemen bij Hoogovens Thalia Autorijschool „Umond" Havenberichten Agenda voor Velsen t i AUTORIJLESSEN Hoogoven-volleybal rolde verder Visserij - varia 5 RADIO-KOOI Karei en Elizabeth samenELKA Castricum ZILVEREN FEEST VOOR W. ALBERDA „Rustig gevoel, dat deze man strikt eerlijk is" „Meppers en treffers" deden hun naam geen eer aan Ronde van IJmuiden voor amateurs Gereformeerd tehuis voor bejaarden? Nieuw vrachtschip voor de V.N.S. Wat de tuinders kregen Weekmarkt in bespreking Ongerustheid bij winkeliers bleek te kunnen verkeren I DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1954 KAPITEIN KAREL en kapiteinse Elizabeth Mandemaker hebben samen sinds de bevrijding al heel wat keren hun neus buiten de IJmuidense pieren gestoken: zij zijn met schipper De Graaf de enigen in het havengebied, die aan „rondvaarten" doen. Karei met een ex-marinescheepje, De Graaf op een verbouwde vissersboot. Het is allemaal niet zo van kunstleer en chroom overtogen als in de Amsterdamse grachten, maar gemoedelijk is het zeker, want kapitein Mandemaker, die elk nieuw schip dat hij onder zich krijgt steevast Elka doopt als bewijs van hechte ver bondenheid met de kapiteinse, jijt en jouwt al gauw tegen de passagiers en als het hem aan boord niet bevalt tijdens de rondvaart van een uur legt hij er zonder mankeren een fikse knoop overheen. Op de Duitsers hebben ze het geen van beiden erg voorzien, dat is zeker, want die liepen eens haast van boord af zonder betaling, omdat ze niet boven op het dak mochten klimmen, toen de Elka bui ten gaats ging. Heeft Karei ze in zijn beste Duits diets gemaakt, dat hij last kreeg met de scheep vaartinspectie. Sindsdien hééft de gezagvoerder van dit witte bootje het niet erg meer op deze toeristen; de bezwaren van zijn vrouw zitten nog dieper en hebben veel, zo niet alles met de oorlogstijd te maken. EEN PAAR KEER per dag, al naar er klantjes zijn, gooit Elisabeth met een luid „vaarwel" de trossen los van de sleepboot steiger en sputtert de Elka naar buiten: richting semafoor, de oren en ogen van IJmuiden, dames en heren". De dames en heren, die bang bijeenge- troept zitten op het achterdek je en in de kajuit moeten eerst wel eens een beetje om de schipper grinnikken, want het komt er soms onomwonden uit, maar later krij gen ze toch wel bewondering van dat vrolijke mannetje achter het rad, dat van het hele bezige leven in en om de haven wat te vertellen weet. „Daar ligt een krabber. Dat is een bag germolen, die het slijk van de bodem krabt en aan uw linkerhand staat de sie- mesfoor precies, met dat tollende din getje op z'n kop. Dat is een windmeter en elke keer als dat mo lentje een keer in de rondte is geweest, is er een meter wind voorbij. Op dit mo ment gaat er wel vijf tig meter per seconde voorbij. Kijk maar op uw klokje". Dat is overigens zonder horloge wel te merken naarmate de kleine Elka „goedgekeurd door de Scheepvaartinspectie en als u maar an mijn blijft denken wordt u be slist niet zeeziek" de kop van de pieren nadert, „waar zestig blokken beton over heen duikelden in de rampnacht, blokken van twintig ton, lieve mensen". KAREL IS VERLIEFD op dit IJmuiden, dat is hem aan te horen; hij roept zijn ver haal nog even monter in de microfoon als op de eerste dag, dat dit zomerse bedrijf begon. Dat gaat spontaan en voor de vuist weg: „Kijkkeris wat een lekkere zeeën over die pier lopen". De dame met de zonne bril op, die al bedenkelijk keek toen ze de route hoorde, vindt het maar eng, te meer daar de rollers van de opkomende vloed de Elka een paar harde schuivers verkopen. „Links ligt de loodsboot te springen en zie dat vissersbootje ereis an mensen wat kunnen die kottertjes er tegen". De mevrouw niet, maar ze houdt zich net zo goed als de vacantiegangers, die nu een maal op het achterhekje in de Turkse schommel van dit wilde stukje zee zitten en wel moeten meedeinen. Karei praat en stuurt rustig door. De Elka kan gerust meer hebben, ver klaart hij in de microfoon, „maar ik weet hoe ver ik gaan kan" met één oog op de zonnebril en een meisje van twaalf, dat pips om de neus wordt. Met een wijde boog en een paar forse stampers gaat de Elka de stroom af rijden, weer naar binnen, tot opluchting van enkelen, tot spijt van de anderen. Naar het Noordertoeleidingskanaal, langs het fort eiland: „munitie van de Hollandse marine" wijst de kapitein, „en nu zijn we op weg naar het trotse waterwerk van de Noor- dersluis". BIJ SCHEVENINGEN RADIO wordt Ka- rel even heel technisch en hij vertelt zijn ADVERTENTIE in de nieuwe FORD ANGLIA Gedipl. instructeur M. VISSER, Celsiusstr. 52, Tel. 4551, IJmuiden v.h. GARAGE GIESBERTS, Paimenstraat 3. Tel. 4516, IJmuiden-O. Woensdag 18 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Bomma van Rotter dam. Ivoorkust van Rotterdam. Delft van Rotterdam. Mutatie van Walcom. Arcadia van Hamburg. Pavo van Sundsvall. Siam v. Hudixvall. Goudgarben van Sparta van Tygnemouth. Jan van Karskar. Spaarne- stroom van Fowey. Lijnbaansgracht van Hamina. Titus van Lissabon. Saparoea van Londen. Berkelstroom van Par. Missouri van Par. Vertrokken zijn: Aldo naar Kopenhagen. Lindekerk naar Port Said. Eminent naar Rotterdam. Osterbotten naar Stettin. Gene ral Bagranian naar Rotterdam. Argo naar Skutskar. Talisse naar Hamburg. Sparta naar Lübeck. Dieter Waltraud naar Hamburg. Ardennia naar Rotterdam. Wiros naar Rot terdam. Euribes naar Bremen. Dione naar Antwerpen. Triton naar Rotterdam. Vilnus naar Leningrad. Eben Haëzer naar Kingslyn. C. D. de Cucuta naar La Havre. DONDERDAG 19 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Zij die van de zonde leven". Rex, 20 uur: „Jantjes aan de rol". VRIJDAG 20 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Roman Holiday" (Een prinses neemt vacantie). Rex, 20 uur: „Straatjongens van Rome". passagiers hoe een schip in de peiling ge nomen kan worden van Barendszee tot Zuidpool, waarbij hen „ultra microfonische kortegolftrillingen" om de oren vliegen of het geen geld kost. Het kost trouwens ook maar een gulden en daarvoor krijgt de klant een uur lang een frisse neus en een nieuwe kijk op IJmuiden, dat af en toe een imponerend IJmuiden blijkt te zijn. Als het scheepje aan de voet van de grote Westelijke sluis deur voorbijvaart, heeft de kapitein-expli cateur allang haarfijn uiteengezet, welk een technisch wonder zo'n sluisdeur is, met zijn watertanks, zijn sluisdeurwagens en zijn veiligheidssysteem, dat aanvarin gen voorkomt. „Als de deur dicht is springt alles op rood. Kan er geen schip opvliegen ook. Vroeger was dat niet zo, maar daar kwa men ongelukken van, want een sluismees- ter vergat eens het licht van groen op rood te zetten, terwijl de deur al toe was en dat heeft een hele klap gegeven, toen een binnenkomende koopvaarder op dat groene licht afkwam en een dichte deur vond". „EN NOU, MENSEN, gaan we nog effies bij de Hoogovens kijken". De slakkenberg glijdt voorbij, de lozing in de bergings haven spuit groezelig water en in de Hoog ovenhaven ligt een internationaal koppel ertsschepen onder de rood-bestoven kra nen. Eén er van gaat net „toppen" en Karei heeft direct commentaar: „die is alweer leeg". „Een Fransman, een Panamees, twee Ame rikanen, een Engelse boot en een Duitse dat ze nog niet aan het vechten ben nen.." Mochten er landslieden van deze schepelingen op de Elka meevaren, dan is Karei nog lang niet verslagen, al geeft hij toe, dat zijn Frans aan de zwakke kant is. Maar Engels en Duits gaat best; boven dien laat vrouw Elisabeth haar mondje ook nooit thuis en samen slaan ze zich dan met een opwekkende zwier door alle gram maticale moeilijkheden heen. De vreemdelingen begrijpen het allemaal best, al glimlachen ze wel eens verstolen. En het „au revoir messieurs, 'dames" aan het eind van de rondvaart is in elk geval zo van harte, dat de technische termen gerust wat minder mogen. DAN GAAN WE weer terug. Langs de hoge wand van de Trader, die tot zijn Plimsolmerk geladen ligt te wachten, langs de ducdalven, over het lichtrode water van de Hoogovenhaven, „waar u beter niet in kan vallen, want dat is puur ver gift", terug naar de steiger aan het Sluis- plein. De versterker zegt, dat klachten bij de kapitein aanhangig dienen te worden gemaakt; complimenten zou hij evenwel graag zo veel mogelijk doorverteld zien. En dan zwijgt Karei. Er wordt een stevige stok gestoken tus sen het tuimelraampje van de commando post, zodat dé zilte lucht hem in het gezicht waait de fluit loeit voor het hoekje en met een ferme beet breekt hij een verse sigaar aan. Nee, het is beslist geen goeie zomer ge weest voor de Elka-onderneming, want de kosten zijn nauwelijks boven water ge komen: soms halve dagen niks te doen, soms hele dagen met drie klantjes varen. Maar Karei is geen zwartkijker: hij is tevreden met deze Elka en het leven, dat het scheepje hem geeft. Hij weet zich een weinig vormelijk, maar goed en hartelijk gastheer en volgend jaar komt er mis schien wel een zomer.... J. F. „In het bakje": rondvaart door IJmuidens havens. Van alle afdelingen van het bedrijf waren vrienden en collega's samengestroomd in het restaurant van de Walserij Oost, het terrein van de huldiging van de heer W. Alberda, niet alleen magazijnmeester van de bouwafdeling der Hoogovens, maar ook wethouder van Financiën der gemeente Beverwijk. Directeur P. R. Bentz van den Berg sprak daar namens de directie de gelukwensen en de waardering voor de jarenlange plichtsbetrachting uit en overhandigde de jubileum-enveloppe; bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies zei, dat hij in de afgelopen 25 jaar veel contact met de jubilaris had, niet alleen in diens functie in het bedrijf, maar ook in zijn belangrijke werk als wet houder. Hetgeen wij echter hier vieren is vooral het feit, dat de heer Alberda 25 jaar geleden bij het bedrijf in dienst trad om er „zijn toekomst te zoeken." De jubilaris is, zoals bij elke gezonde ontwikkeling, klein begonnen en heeft geleidelijk de opgaande v/eg afgelegd. Hij is nu algemeen geacht in zijn positie en heeft een grote belangstel ling voor zijn werk, maar ook voor de mens in zijn werk, hetgeen blijkt uit zijn activi teiten in de vakbeweging. Zo heeft hij andere wegen ingeslagen dan die welke strikt bij het werk horen. Spreker wierp een blik op de loopbaan van de jubilaris, die thans als magazijn-meester het beheer heeft over een enorme voorraad goederen. Het is voor de bedrijfsleiding zo'n pret tig en rustig gevoel te weten, dat deze voorraden beheerd worden door een man, die strikt eerlijk is, en bij .wie het beheer uitstekend in orde is. De heer Spies besloot zijn rede met het uitspreken van zijn op rechte dank, een dank, die hij ook tot mevrouw Alberda uitstrekte, waarna hij het vererend getuigschrift en het gedenk bord der maatschappij uitreikte. De heer H. Groenebos roemde eveneens Zo heeft de kop van de pier zich aan duizenden getoond deze zomer: beschuimd. Nadat Dinsdagavond volleyballers, ver zameld in clubs met naimen als „Misgrij- pers" en „Meppers" het Holland I-tour- nooi geopend hadden, waren er gisteravond op Watervliet vervolg-wedstrijden te zien, toen door „Treffers" en „Meppers" ge speeld. Mocht uit de naam de idee naar voren komen, dat er dan wel vinniger ge speeld zou worden, dan kan verzekerd worden, dat dit niet het geval is, het was hier al precies als overal: „het kind moet een naam hebben!" De uitslagen luidden: Overschotje-AAW 02; Overschotje- Meppers 02; Overschotje-VCWO 02, Schrothoop-AAW 0—2; Houtwurmen- AAW 0—2; VCWO-Meppers 0—2; VCWO- Slapers 11; Outsiders-Meppers 20; Schrothoop-Treffers 11; Schrothoop- Outsiders 02; Houtwurmen-Treffers 1—1; Slapers-Treffers 11; Houtwurmen-Sla- pers 2—0; Outsiders-Slapers 20. Vanavond komen voor de eerste maal de dames op het gravel aan slag. Wel spreekuur In tegenstelling met het bericht van gisteren moet worden meegedeeld dat de wethouder van financiën deze week (Vrij dagmorgen van 10.3011.30 uur) wel spreekuur houdt. Voor Vrijdag 27 Augustus vervalt echter dit spreekuur. In samenwerking met de Halfwegse wie lervereniging HSC „De Bataaf" houdt het „Wielercomité IJmuiden" op Zaterdag 21 Augustus de Ronde van IJmuiden, een wie lerwedstrijd voor amateurs over honderd kilometer. Een sterk bezet veld renners zal in deze ronde van start gaan. Onder de ingeschreven deelnemers be vinden zich de plaatselijke favorieten Jan en Wil Eelsing, Joop Stet en L'. Koops, de kampioen van Drente E. Talens uit Hooge- veen, de drievoudige kampioen van Noord holland, Krijn Post uit Nieuw Vennep, de Sassenheimer Van 't Hof en de Haarlem mers Rusman, Piet en Tonny Peters en W. Voorting. Voorts de winnaar van verleden jaar Henk Kuitwaard uit Velsen, de Bever- wijkers Hofland, De Nijs, Geldermans en De Ruiter en de renners W. Snijders, M. Snij der, Luikx, Tienstra, Cornelissen, Bakker en Boelaard allen van „De Bataaf". Evenals voorgaande jaren wordt de wed strijd gehouden op het twee kilometer lange parcours, SluispleinKanaalstraatKerk straatSteigerweg, dat vijftig maal door de renners moet worden afgelegd. De start is om vijf uur op het Sluisplein, waar ook de finish zal zijn. Katholieke Jeugdherberg in trek De Katholieke Jeugdherberg in Castri- cum, welke in 1951 werd geopend en waar in uitsluitend katholieke meisjes onderdak vinden, heeft, in vergelijking met het eer ste jaar, reeds 500 overnachtingen meer kunnen boeken. Tot 7 Augustus hebben er 1200 meisjes gelogeerd; onder hen waren een groot aantal buitenlandse, voorname lijk uit West-Duitsland. Gezien de grote belangstelling die er voor deze jeugdherberg bestaat, beraamt men plannen om de accommodatie uit te breiden. de wijze waarop de jubilaris het magazijn beheert. Er zijn nog nimmer bij controle belangrijke verschillen voorgekomen! De jubilaris heeft een sterke sociale inslag, is rustig van aard en geniet aller vertrouwen, hetgeen tot uiting is gekomen bij zijn ver kiezing in de beambtenkern, waarvan de jubilaris geruimen tijd deel heeft uitge maakt. De tolk van het personeel was de heer Berkhout, die de geschenken van het jubileumfonds, collega's en vrienden over handigde. Hieruit bleek wel de grote sym pathie bij allen, die hem kennen: een radio tafel, een fraaie rooktafel en een grasmaai- machine werden den jubilaris aangeboden, terwijl mevrouw Alberda, die trouwens door geen der sprekers werd vergeten, en de 84-jarige moeder van de jubilaris wer den verblijd met een fles eau de cologne. Ir. A. J. van Walraven, hoofdingenieur, die jarenlang de directe chef van de jubi laris is geweest, kwam eveneens getuigen van zijn waardering voor diens werk. Het contact bij de materiaal-voorziening waarin de jubilaris uiteraard een belang rijke rol vervult is steeds prettig, even als de besprekingen, die spreker met de heer Alberda heeft in diens functie van wethouder, betreffende de streekplannen. Als een der eerste collega's van de jubi laris kwam de heer C. Julius voor het voet licht. Wie 25 jaar geleden bij de Hoogovens in dienst trad, kwam eerst „op school", dat wil zeggen werd te werk gesteld aan de buitenhaven. Hier is het, dat spreker de jubilaris leerde kennen, en de prettige her innering aan die tijd was voor hem aan leiding thans een persoonlijk geschenk te komen aanbieden. De huidige chef van de bouwkundige buitendienst, de heer Meyers, noemde de jubilaris „een man, die zeer serieus zijn werk doet en met wien het prettig is om te gaan." Gedurende de afgelopen 25 jaar heeft de jubilaris ook in de schilderswerk plaats gewerkt, en die jaren noemde de heer H. J. van der Ham, chef dier afdeling, de prettigste, die hij kent. Een anecdote uit die tijd deed de zaal in hartelijk lachen uit barsten. Ook in de beambtenkern heeft spreker de jubilaris leren kennen als een goed, kameraadschappelijk mens. De afdeling onderwijs van Hoogovens organiseert voor de haar toevertrouwde jongelui regelmatig excursies. Ook de heer Alberda heeft hieraan vaak zijn medewer king verleend en de erkentelijkheid van de jongens hiervoor werd overgebracht bij monde van de heer A. K. L. Stoetzer, die daarbij een bijzonder fraai, door de jongens vervaardigd, geschenk overhandigde: een koperen doofpotwaarin bloemen voor mevrouw en sigaren voor des jubilaris weinige rustige ogenblikken. Dit ging ver gezeld van een geestig speechje, waarin spreker de samenhang tussen een en ander uiteenzette. Tot slot bracht de heer P. Rijken de ge lukwensen over van het bestuur en de leden van de beambtenkern, en werd de jubilaris nog vereerd met een schilderijtje van het Kesslerhuis, van de hand van de heer H. van Tongeren. Vele belangstellenden uit partijkringen en uit het Beverwijkse openbare leven hebben bij dit feest blijk gegeven van hun belangstelling, Voor Zaanstreek-Noord Naar wij vernemen bestaan er plannen om in Castricum voor de Gereformeerde bejaarden uit de Zaanstreek-Noord een te huis te stichten. De Gereformeerde diaconieën van Krom menie, Wormerveer, Wormer en Castricum zullen voor dit doel gaan samenwerken. Nadere gegevens kon men ons nog niet mededelen. Met de gebruikelijke vlagverwisseling heeft de directie van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij (V.N.S.) Woensdagmiddag het motorvracht schip „Oostkerk" van de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. N.V. te Rotterdam overgenomen. Het m.s. „Oostkerk" is ingericht als open shelterdekschip, maar zo gebouwd, dat het na sluiting van het shelterdek als voldek- schip met grotere diepgang kan varen. De lengte over alles bedraagt 150.33 m., de breedte 19.13 m. en de holte tot shelterdek 12.42 m. Het draagvermogen als open shel terdekschip is ongeveer 10.400 ton. Acht diep tanks zijn bestemd voor het vervoer van eetbare olie. Zij kunnen tevens worden gebruikt voor het vervoer van stukgoed. In het boventussendek van ruim drie zijn bovendien twee olietanks met een totale inhoud van 186 kubieke meter onderge bracht. Het midscheepsdekhuis heeft ac commodatie voor 12 passagiers. Het schip, dat geheel voorzien is van airconditioning, is uitgerust met alle mo derne navigatiemiddelen. Voor de voort stuwing zorgt een tweetact, direct omkeer bare Dieselmotor met een vermogen van 7200 paardekracht. De motor is zowel voor Dieselolie als voor zware olie ingericht. De „Oostkerk" zal de eerste reis vare") voor de Holland-Oost-Azië Lijn en op 21 Augustus van Rotterdam naar K'amburg vertrekken. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: sperciebonen 5068: stokbonen 6076; snijbonen 6580, pronkbonen 3548; tuinbonen 1224; capu- cijners 4070; doperwten 3055; bloemkool 1535; sla 49; komkommers 814; sjalot ten 1220; boskroten 712; tomaten 30—40; andijvie 1218; groene kool 10—16. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cornelia Margaretha, d. van N. Hollenberg en C. Molenaar; Hans Rudolf en Ronny Jan, zonen van J. Kooij en M. Weidema; Willy, d. van L. Müller en A. Arnold; Wichert, z. van G. Eikelenboom en A. G. T. M. Faasse; Maria Anna Elisa beth, d. van W. Breetveld en M. M. Hofland; Maria Anna, d. van Th. Kortekaas en A. Hollenberg. ONDERTROUWD: W. van Loenen, wonen de te Wedde en May van Zeegen, wonende te Castricum. GEHUWD: Hubertus Gerardus Johannes Linden, wonende te Alkmaar en Marga retha Maria Geertruida van Diepen, wonen de te Castricum. OVERLEDEN: Dieuwke Feenstra, oud 64 j., geh. met F. Tiemstra, overleden te Alk maar; Pieter Jacobus, oud 42 j„ geh. met D. J. Barbiers, wonende te Amsterdam; George Marten, oud 71 j., wonende te Am sterdam: Sophia de Wit, oud 72 j„ geh. met A. M. Wilmans, wonende te Landsmeer; Her- mina Catharina Abspoel, oud 63 j„ wed. van P. C. Wezel, wonende te Haarlem. D Prijzen van gisteren. Heilbot 3,102,80; gr tong 3,60—2,80; grm. tong 3,00—2,60; kim. tong 2,80—2,40; kl. tong I 2,26—1,98; kl. tong II 1,86—1,74; tarbot I 2,60—1,80, per kg. Tongschar 73—68; kim. schol 37; kl. schol I 36—27; kl. schol II 27—8; schar 21—15; bot 18—12; v. haring 16—10; makreel 18—10; gr. schelvis 70—60; grm. schelvis 62—33; kim. schelvis 37—28; kl. schelvis I 34—23; kl schelvis II 179; wijting 159; gr. gul 4031; midd. gul 3021; kl. gul 18—12; kl. koolvis zw. 3130; kl. rode poon II 8, per 50 kg. Gr. kabeljauw 244—94; gr. koolvis zw. 8269, per 125 kg. Aanvoer. 185 kisten tong en tarbot, 6 kisten heilbot, 7 kisten tongschar en schar- tong, 875 kisten schol, 37 kisten schar, 24 kisten bot, 3380 kisten haring, 1105 kisten makreel, 625 kisten schelvis, 125 kisten wij ting, 265 ki9ten kabeljauw en gul, 1 kist poon, 88 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 6740 kisten. Besommingen. IJM 32 Elie f 24.000; IJM 21 Gelria f21.470; IJM 49 Petten f 11-270; HD 79 f 13.250; IJM 53 f2975; IJM 221 f7030; TX 33 f3355; KW 60 f630; KW 128 f 720; KW 189 f350; KW 35 f360; KW 31 f 1000. VISSERIJ OP URK Dinsdag werd door 85 vaartuigen aange voerd: 6641 pond kuilpaling, prijs f 0.90—- f 1.00, 1391 pond lijnaal f 0.95f 1.02, 226 pond snoekbaars f 0.85f 0.90, 165 pond rode baars f 1.00—f 1.31, alles per pond en 395 bak nest, f 2.60—f 2.80 per bak van o7i/2 kg. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Vanaf VRIJDAG t.m MAANDAG de beroemde film ROMAN HOLIDAY EEN PRINSES NEEMT VACANTIE met Audrey Hepburn, Gregory Peck. Voorverkoop vanaf Morgenochtend dagelijks van 11—12 uur a. h. theater (óók telefonisch) Welpencompetitie De jeugdcommissie van de sportvereni ging Beverwijk zal het komende voetbal seizoen een welpencompetitie organiseren. Aan deze competitie zal ook door de wel pen van de Castricumse sportvereniging CSV worden deelgenomen. Bedevaart Zondag zal de jaarlijkse bedevaart plaats vinden naar Onze Lieve Vrouwe ter Nood te Heiloo voor verloofde paren.De gezangen zullen worden verzorgd door het zangkoor St. Caecilia. Keuring van dienstplichtigen De keuring van Castricumse dienstplich tigen voor de lichting 1956 voor jonge mannen die geboren zijn vóór 1 April 1936, is vastgesteld op 22 November van dlit jaar. Toen voor drie jaar in Castricum een weekmarkt werd ingesteld, maakte voor namelijk de plaatselijke middenstand be zwaren op grond van de verwachting, dat de bevolking meer op de weekmarkt, dan bij de winkeliers zou gaan kopen, waar door de omzet van laatstgenoemden zou dalen. Nu, d'rie jaar later, is d'e weekmarkt, die eerst op de Overtoom werd gehouden, ver plaatst naar de Henry Schuitstraat en ver volgens naar de Brink, welke laatste plaats de definitieve zou zijn. Toen de markt van de Overtoom verdween zagen de in de om geving van deze straat wonende winkeliers hun inkomsten met sprongen achteruit gaan. Die uit de omgeving van de Henry Schuitstraat merkten, bij het vertrekken van de markt, hetzelfde, doch nu willen zij pogingen ondernemen de markt des Vrijdags in de Burgemeester Mooystraat te krijgen. Een groep winkeliers die hun zaak in de Torenstraat hebben, de straat waar de markt twee weken standplaats had omdat de Brink in „beslag" genomen was door de kermisexploitanten, zien echter ook wel wat in die markt, omdat zij bemerkt heb ben dat het publiek, dat de markt bezoekt, niet achteloos hun deur voorbijgaat. Wie het uiteindelijk zal winnen, is nog niet bekend, maar zeker is dat de winkeliers van de Burgemeester Mooystraat het er niet bij laten zitten en van plan zijn nadere stappen te ondernemen. Jaarvergadering van „Geel Zwart" De Supporters Vereniging „Geel-Zwart" houdt haar algemene vergadering op Dins dag 24 Augustus in het gebouw v. Diepen straat. De agenda vermeldt buiten de jaarstuk ken een verkiezing van een nieuw bestuur wegens het aftreden van de heren C. Stijn- man, G. Schrodeur, P. Verwijveren en W. Zonneveld. ADVERTENTIE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, RECTIFICATIE nflSTURniIlVPI RTV TFT.. 4264 k 2 YYYYYYVYVYYYYYYVYVVYVYYYYYY OOSTERDUINPLEIN 8 - TEL. 4264 Enige erkende radio service inrichting in IJmuiden voor Philips Telefunken Erres - Fridor etc. In de Maandag geplaatste advertentie stond: RADIOVERHUUR v a ƒ3.— p. week. Dit moet zijn: vanaf 3.p. maand, r Eerste maand 2.meer. Bij Bognor Regis zijn kikvorsmannen van de Londense Sub Aqua Club bezig om bodemonderzoekers te helpen bij het zoeken naar een 50 millioen jaar oude rots op de bodem van de zee. Foto: Een van de kikvorsmannen springt ongeveer vier mijl vóór de kust bij Bognor Regis in zee.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7