Vermageren Uitgaan in Haarlem Schade aan de oogst in Twente loopt in de millioenen Agenda voor Haarlem r Schmidt-Wittmack wekte geen opschudding in Bonn Een Eeuw Geleden 24-uurs actie bij Velsens tunnelbouw Hoe is het ontstaan? West-Duitse pers nijdig over Katwijks incident 3 Sinds mensenheugenis niet zoveel regen Geen overwerk Na ontslag van 25 betonstorters ook U kunt f zonder risico v blOLINE j Toestand slachtoffer bevredigend etfouUwj! HORSE GUARDS... van oudsher de lijfgarde van het Engelse Hof... HORSE GUARDS... voortaan het lijfmerk van de virginia-rokers! GOLDEN LEAF VIRGINIA Especially. m a d e iJ o pa t h etN e t h e r I a n d s Dit woord: DOODVRETER V—J Oogstverlof alleen in noodgevallen Oud-president Arbenz van Guatemala overleden? Examens Gevluchte ex-landgenoot windt zich vreselijk op Academie voor voortgezet Economisch Onderwijs Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 26 Augustus 1854 VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1954 In Twente heeft de door de hevige re gens van de laatste weken veroorzaakte wateroverlast grote schade aangericht. Het graan men verbouwt er voornamelijk rogge staat nog in het water en de aardappels rotten in de grond. Het is on mogelijk de oogst binoen te halen en ook daar, waar het water is gezakt, hebben de boeren de grootste moeite nog iets van het gewas 'te redden. In Vroomsihoop wordt de schade aan aardappelen, graan en andere gewassen op een oppervlakte van 1500 hectaren geschat op een millioen gulden. De burgemeester van Den Ham onder dieze gemeente ressorteert Vroomsihoop heeft met enkele deskundigen het onder gelopen gebied bezocht. De schade aan aardappelen werd op f 600.000 en de scha de aan het graan oip f 400.000 gesohat. Dertig percent van het graan is reeds ver loren gegaan. Bovendien zal men met extra werkzaamheden moeten rekening houden. De mogelijkheid dat wegens gebrek aan voeder het vee tegen lage prijzen zal moe ten worden verkocht is ook niet uitge sloten. Via de landbouworganisaties zal op een schaderegeling worden aangedrongen. In Vriezenveen en omstreken verwacht men, dat de aardappelen en de rogge voor 70 percent en de bonen voor 50 percent zijn vernield. Er ziin landbouwers, die al leen in hun aardappelvelden een schade van f 20.000 hebben. De toestand in de omgeving van Handen- berg, De Krim, Schoonebeek en Zuid-Oost Drente is eveneens verre van rooskleurig. Naar het oordeel van een aantal burge meesters en landbouwdeskundigen uit Oostelijk Twente is sedert mensenheugenis niet zul'k een ramp tengevolge van voort durende regen in deze gebieden voorge komen. De oogst wordt daar voor verre weg het grootste deel als verloren be schouwd. In vele kringen van landbouwers leeft de verwachting, dat van overheids wege bijstand zal worden verleend. Dit is echter een moeilijk probleem omdat de Nadat reeds vorige week door de arbei ders, die in dienst van de Amsterdamse Ballastmaatschappij aan de Velsense tun nelbouw werken, besloten was geen over werk meer te verrichten als gevolg van het uitblijven van een beslissing op de eis tot 10 percent loonsverhoging, is het thans tot een verscherping van de situatie gekomen. Als gevolg van dit weigeren van overwerk zijn namelijk 25 betonstorters ontslagen, waardoor zich het feit voordeed, dat de ba zen en andere opperlieden de storting moes ten afmaken, omdat anders een ingrijpende vertraging zou zijn ontstaan. De Ballast beschouwde het plotselinge afbreken van het werk min of meer als sabotage. Op dit ontslag volgde een besluit tot een vier en twintig uurs protestactie, die gis termiddag inging. Op de chauffeurs en de dragline-machinisten na ligt de tunnel bouw thans stil, terwijl er vergaderd wordt over het te bepalen standpunt. Het college van Rijksbemiddelaars heeft naar wij ver namen inmiddels afwijzend beschikt op het verzoek tot loonsverhoging, omdat hiermee een te ingrijpende verandering in de loon- opbouw in het bouwbedrijf getolereerd zou worden. Te elf uur hedenmorgen begon een vergadering van de tunnelbouwers in het Thalia-theater te IJmuiden-Oost. Teir vergadering werd besloten, hangen de de 24 uurs actie, een arbeidersdelegatie naar de directie der Ballast te zenden om alsnog een poging tot bemiddeling te on dernemen aangaande de 10 procents loons verhoging. De Rijkswaterstaat, die niet bij dit con flict betrokken is, maar er uiteraard de grootste belangstelling voor koestert, vreest, dat bij een eventueel werkelijk con flict de tunnelbouw in Velsen ernstig ver traagd zou worden. ADVERTENTIE door het Biologische Slankheidsmiddel succes verzekerd prijs 50 dragees f. 1.25 VRIJDAG 27 AUGUSTUS Concertgebouw: Chopin-avond met Willem Andriessen, 8 uur. Palace: „Pas op.... val ■niet!", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „City Lights", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De gevangene van Zenda", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Barracuda de boekanier", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Helden zonder roem", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The Captain's Paradise", 14 jaar, 8.15 uur. Lido: „The Robe", alle leeft., 4, 6.40 en 9.15 uur. Frans Hals: „De model-erfgenaam", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 28 AUGUSTUS Burgemeester Rijkenspark, Santpoort: Show met radio-sterren, 8 uur. Palace: „Pas op.val niet!", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „City Lights", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De gevangene van Zenda", 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Barracuda de boekanier", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. City: „De slimme streken van Donald Duck", alle leeft., 10.30 uur; „Helden zonder roem", 14 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9,15 uur. Minerva: „The Captain's Paradise", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „The Robe", alle leeft., 1.30 4, 6.40 en 9.15 uur. Frans Hals: „De model-erfgenaam", 18 jaar, 2.30, r en 9.15 uur. schadegevallen zo uiteen, lopen en con trole daarvan niet eenvoudig zal zijn. Men heeft zijn hoop gericht op de Stichting voor de Landbouw om in samenwerking met de diverse burgemeesters van de zwaarst getroffen plaatsen te komen tot een spoedige inventarisatie van de schade. Verscheidene burgemeesters hebben na een desbetreffend telegrafisch verzoek van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijsel reeds maatregelen geno men om een rapport uit te brengen over de in hun gemeenten aangerichte schade. Het ongeluk op het station Naar wij vernemen geeft de toestand van de Bloemendaalse kantoorbediende Chr. ten Haaf, die gisteren op het Haarlem se station tussen het perron en een rijden de trein viel, de omstandigheden in aan merking genomen, reden tot tevredenheid. Naar ons werd meegedeeld achten de artsen het levensgevaar op het ogenblik geweken. ADVERTENTIE ADVERTENTIE BARTEU0 RISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERO. B0LSTR 48 A DAM TEL 717162 Dames - Heren Badkleding HORSE Yf GUARDS Een der vele betekenissen van het woord dood is: zijn functie niet meer vervullend, niet meer meedoend. In die zin gebruiken kinderen het in hun jspel- tjes, maar ook in vaste termen als: dood kapitaal, goederen in de dode hand, op het dode punt zijn, dood tij komt het woord in ongeveer deze zin voor. Een doodvreter is dus iemand die wel eet, maar niet werkt, een nutteloos eter. In een oud woordenboek wordt de doodvre ter aldus gekenschetst: „Dit zegt men van ymand die behalven te eeten, niets meer verricht, dan of hij dood ware, en enkel Ballast. Zo zend men ymand die 't verkorven heeft, uit Indien wei met het schip voor doodvreter naar huis". Uit de betekenis nietsdoener heeft zich die van sukkel, knul ontwikkeld. In noodgevallen kunnen boerenzoons en landarbeiders tijdelijk verlof uit militaire dienst krijgen om thuis bij het binnenhalen van de oogst te helpen. Dit is door minis ter Staf op verzoek van zijn ambtgenoot van Landbouw bij ministeriële beschikking bepaald. In de meeste landbouwstreken is de ar beidsvoorziening voor de oogst niet zoda nig, dat van noodgevallen gesproken kan worden. In Groningen echter is de graan oogst rijp, terwijl tegelijkertijd de poot- aardappelen de grond uit moeten. Boven dien zijn in Groningen dit jaar 900 hecta ren meer met pootaardappelen beplant dan vorig jaar. In Olympia poseerden Koningin Frederika vo.n Griekenland met prinses Beatrix en de kroonprinsen, die deelnemen aan de tocht met de „Agamemnon" voor de fotograaf. Rechts naast prinses Beatrix kroonprins Constanten van Griekenland. In het midden Don Juan, prins van Asturië. Geheel links de kroonprins van Baden met naast hem Victor Emanuel van Italië. BOGOTA (AFP) Radio San Salvador maakt melding van geruchten, volgens welke oud-president Arbenz van Guatemala Donderdag op de Mexicaanse ambassade te Guatemale-stad, waar hij een toevlucht had gezocht, overleden zou zijn. Voor de te Haarlem gehouden examens voor de hoofdakte zijn geslaagd voor deel B: mejuffrouw V. M. C. Harebroek te Amster dam en de heren J. A. Gertworst te Zaan dam, Sneeuw te Nieuw Vennep en C. Wijch- gel te Anna-Paulowna. Geslaagd voor het gehele examen hoofd akte de heer H. Klaasen te Amsterdam. MUZIEK Vrijdag 27 Augustus, 8 uur, Gemeentelijk Concertgebouw. De pianist Willem An driessen speelt werken van Chopin. Maandag 30 Augustus, 12 uur. De beiaardier Romke de Waard uit Amsterdam zal ge durende een half uur een carillonconcert geven. Dinsdag 31 Augustus, 8 uur, Grote Kerk. George Robert speelt op het orgel werken van J. S. Bach, Henri Gagnebin, G. F. Handel, S. de Lange Jr., Joh. Wagenaar en C. de Wolf. Donderdag 2 September, 3 uur, Grote Kerk. George Robert brengt op het orgel werken van C. Saint Saëns, César Franck, Ernest BONN (ANP) De verklaringen van de gedeserteerde afgevaardigde der Chris- telijk-Democratische Unie in de bonds republiek, Schmidt-Wittmack, op een pers conferentie in Oost-Berlijn hebben in Bonn weinig opschudding gewekt. Het militaire hoofd van het bureau-Blank (de voor loper van het West-Duitse ministerie van Defensie), de vroegene generaal Heu- De H'lii in van Dior Toen Dior, die zich aan zijn stand in de haute-couture ver plicht voelt elk jaar met iets sensationeels te komen, zijn nieurwe lijn voor het mode seizoen 1954/55 bekend maak te. sloeg menigeen de schrik om het hart. Wie heel in de verte de klok had horen lui den, begon direct gealarmeerd te roepen, dat we terug gingen naar 1925. Half spottend, half gemeend werd gezegd, d'at het decreet van Dior er op gericht was de vrouwen in een soort zak te kleden, tenminste tot de volgende revolutionnaire ver andering in het modelbeeld. Al zijn sommigen nog niet over hun eerste schrik heen, zó erg is het nu ook weer niet. Wat de Amerikanen de „flat look" van Dior hebben ge noemd, wat officieel de H-lijn heet, komt hierop neer, dat deze kleding het middendeel van het lichaam langer maakt en al te geprononceerde ron dingen laat verdwijnen. Men kan het ook zo zeggen: het is een lijn, die de borst langer doet schijnen, ter hoogte van de maag een uitholling ver toont en de heupen zo plat mogelijk houdt. In hoofdzaak wordt deze lijn verkregen door een soepele gaine van de borst uit, neerdalend tot op de heu pen en een brassière, die er op gericht is de borst vlakker te maken. Met een klein beetje fantasie kan men in dit beeld de letter H zien, een gladde en strakke lijn. Het is opmerkelijk de reac ties te horen, zowel van hen, die er het nauwst bij betrok ken zijn als van buitenstaan ders. In de eerste categorie vallen voorlopig alleen nog de mannequins (immers zij alleen hebben de modellen nog ge dragen), die inderdaad hoog opgeven van deze nieuwe mo dellen, omdat ze zo prettig zit ten en men er zich zo gemak kelijk in beweegt, Wij willen dat natuurlijk graag aannemen en voorlopig volkomen neu traal blijven, maar merken toch op, dat dit oordeel nog niets zegt voor of tegen het aantrekkelijke van de nieuwe ontwerpen. De mannen, wier mening over de K-lijn werd gevraagd, waren eensgezind in hun uiterst kritische, ja af keurende houding. Een groot Parijs blad heeft een enquête onder de heren der schepping ingesteld en de antwoorden laten aan duidelijkheid niets te wensen over. „Ik kan alleen maar zeggen, dat ik van een goed vrouwenfiguur houd", zei een bekende restaurateur. „Wie dit poogt te verbergen onder de mom van de mode begrijpt niets van het leven". De tekenaar Lucien Gourde gaf zijn mening in één woord: „Belachelijk!" Met dat al is nog maar op pervlakkig weergegeven wat de voornaamste kenmerken zijn van de wintermodellen. Dior heeft namelijk nog meer pijlen op zijn boog en zij mik ken alle op hetzelfde doel: die veel geprezen en nog meer verguisde H-lijn. Bekijken wij de mantelpakken, dan valt op, dat zij smalle, precies op de schouders ingezette mouwen hebben. De rechte jasjes slui ten nauw om de heupen en lij ken het meest op de korte redingote. De mantels hebben een smalle budsvorm en zijn soms van een gedrapeerde kraag voorzien. Dior heeft in het verleden een opmer kelijk succes behaald met zijn New Look, maar verleden jaar de strijd verloren, toen hij de rokken heel kort wilde ma ken. Wat hij beveelt is dus nog geenszins een wet. Laten we goed in het oog hou den, dat de meeste belangrijke Parijse huizen met heel an dere ontwerpen ko men. Balenciaiga houdt zich bijvoor beeld nog strikt aan de vrouwelijke lijn. Hij is weinig afgewe ken van de modellen, die hij de beide voor gaande jaren toonde en voor deze winter decreteert hij zelfs nog iets bredere schouders. Hetzelfde is het geval met de collectie van Bal- main, waarin men een T-lijn kan terug vinden. Jean Desès, die verleden jaar zijn prestige zag stijgen, doordat hij Griek van geboorte de opdracht kreeg de garderobe van Ko ningin Frederika voor haar Amerikaanse reis te verzorgen, trekt zich eveneens niets van Dior aan en gaat rustig voort met het lanceren van zijn specialiteiten: model len in een variatie van de tulplijn van het vorig seizoen en een weelde van avondtoi- yj Een typische H-lijn! De hoeden zijn in het alge meen klein en sluiten om het hoofd, maar ook bij dit onder deel behoeven we geen visioe nen te krijgen van de dopjes, die in 1925 en enkele jaren daarna werden gedragen. De variatie van vorm is veel groter en in het algemeen blijft het voorhoofd vrij. De modekleuren 1954/55 hebben de originele benamin gen champignon, truffel en kastanje. Daarnaast zal beige actueel blijven, benevens een blauw, dat helderder is dan marineblauw en grijs. Het gaat in het kort bestek Dit model, „Conspirator" genaamd, is afkomstig uit Dior's collectie en ver toont de zogenaamde „H-lijn". Het is een ensemble dat veel succes heeft en dat in verschillende details nieuwighe den vertoont, die de charme verhogen. van dit artikeltje niet aan alle collecties te bespreken of er zelfs maar naar te verwijzen. Er is al een tipje van de sluier opgelicht, die heeft gehangen over de creaties vain Patou, Lanvin, Madeleine de Ra-ucn, de Givenchy, Paquin-Worth, Jacques Heim en anderen. Zij allen wijken sterk af van de collectie van modekoning Dior en er is dus geen enkele reden zich ongerust te maken over een al te zeer uit de mode ra ken van onze huidige garde robe. Invloeden van de H-lijn zullen straks zeker in een deel van de confectie zijn terug te vinden, maar vermoedelijk toch niet zodanig, dat er van een omwenteling kan worden gesproken. Per slot van reke ning kan zich slechts een klein gedeelte van de Nederlandse vrouwen werkelijk druk ma ken over H-, T- en andere lijnen. T.. R. singer, heeft terstond ontkennend geant woord op de kern van Schmidts „onthul lingen". Volgens deze hadden Duitse en Amerikaanse afgevaardigden reeds in het geheim uitgemaakt, dat het Duitse con tingent in een EVG niet tot twaalf divisies beperkt zou kunnen blijven en dat een mobilisatieplan voor minstens vierentwin tig divisies zou worden opgesteld. Voorts zou overeengekomen zijn, de Duitsers ook een slagvaardige luchtmacht te geven. Heusinger verklaarde niets te weten van een speciale Duits-Amerikaanse commissie die deze plannen verder zou moeten uit werken. Heusinger zei over deze dingen nooit met de NAVO-opperbevelhebber, generaal Gruenther te hebben gesproken. Opzien heeft deze opmerking van Schmidt-Wittmack geenszins gewekt aan gezien de bevelhebber der Amerikaanse troepen in Europa, generaal Hoge, reeds geruime tijd geleden in een gesprek met de buitenlandse pers de mening der mili taire leiding heeft vertolkt, dat de twaalf divisies moesten worden gezien als een goed begin, waarop diende te worden voortgebouwd. De opmerking van Schmidt, dat hij over de beweerde geheime overeen komsten bij het EVG-verdrag geen nadere mededelingen wenste te doen om niet in de reuk van landverraad te komen, wordt kortweg belachelijk genoemd. Opnieuw is van officiële zijde verzekerd, dat zulke geheime overeenkomsten niet bestaan. Schmidt heeft met deze verklarin gen het voorbeeld van zijn voorganger op de weg naar het Oosten, dr. John, gevolgd en in Bonn twijfelt men er niet aan, dat de Oost-Duitse propaganda deze gedragslijn heeft voorgeschreven. Schmidt heeft in Bonn behoord tot de Bondsdagcommissie voor de EVG en hij tracht daarmee zijn bewering geloofwaar dig te maken. Schmidt-Wittmack zeide gisteren nimmer communist of marxist geweest te zijn en ook niet van plan te zijn het te worden. Tot de communistische partij zou hij ook niet toetreden en het was de vraag of hij lid zou worden van de Oost-Duitse CDU, die met de communisten is verbonden. BONN (Van de correspondent van het A.N.P.) Het voorval in Katwijk waarbij Duitse toeristen in conflict met de Neder landse politie zijn geraakt, wordt in een deel van de West-Duitse pers met bijzon dere nadruk naar voren gebracht als een bewijs hoe onheus de Nederlanders zich tegenover Duitse toeristen zouden blijven gedragen. Het in Diisseldorf verschijnende blad „Der Mittag" verscheen vandaag met een zware kop „Nederlandse politie mis handelde Duitse toeristen". Het hier nog altijd actuele thema „Deutsche nicht er- wünscht" wordt in het blad „Der Heim- kehrer", het officiële orgaan der Duitse oud-strijders, behandeld door de gewezen Nederlander Peter Kooymans, die tijdens het Duitse bewind in Nederland politie- inspecteur was en die in 1942 in de Duitse weermacht dienst heeft genomen. Kooy mans is dit jaar uit Russische krijgsgevan genschap teruggekeerd, doch hij is volgens het blad niet naar Nederland teruggegaan, omdat hem daar de gevangeniscel zou wachten. Kooymans waarschuwt de Duit sers in zijn artikel er voor gevolg te geven aan oproepen tot boycot van Nederlandse waren en toeristenplaatsen. Daardoor zou naar zijn mening slechts in de kaart wor den gespeeld van diegenen, die met de campagne begonnen zouden zijn om de Europese eenheid niet tot stand te laten komen. Chausson en Louis Vierne ten gehore. Vrijdag 3 September, 8 uur, Concertgebouw. Vijfde zomerconcert door het Noordhcl- lands Philharmondsch Orkest onder leiding van Marinus Adam en met solistische me dewerking van Gerard van Blerk (piano); het programma luidt. Suite les Indes galan- tes, Rameau; pianoconcert no 2, Saint Saëns; Symphonie „Aus der neuen. Welt", Dvorak. TONEEL Zaterdag 28 Augustus, 8 uur, Openlucht theater Bloemendaal. De stichting Het Ne derlands Volkstoneel „De toneelvereni ging" geeft een voorstelling van Circus Knie van Carl Zuckmayer; Johan Elsen- sohn vervult de rol van Carl Knie, eigenaar van een circus; verder werken mee Annie de Lange. A. van Gessel, Hans Culeman, Jan Hundling, Hans van Meerten, Aaf Bouber, Cor Witschge, Hans Tiemeyer, Bé Schenk, Cor Dommelshuizen en Wim Wijnands. Zondag 29 Augustus, 8 uur, Openluchtthea ter Bloemendaal. Tweede voorstelling van Circus Knie (zie onder Zaterdag). Maandag 30 Augustus, 8 uur, Stadsschouw burg. Voor de Bond van Oud-illegale wer kers, afdeling van de Vereniging Natio naal Federatieve raad van het voormalig Verzet Nederland zal een opvoering wor den gegeven van „Het ongeduldige' hart", spel in drie bedrijven van Jöhn Patrick (bewerking H. Assmann). Vrijdag 3 September, 8 uur, voormalig Bos- beek, aan de Glipperweg te Heemstede. Opvoering van Ghéons „Bernadette" door Heemsteedse lekenspelers onder regie van Anton Sweers. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van Frans Masereel. (Tot 7 September). Dagelijks geopend van 1012.30 en van 13.30—17 uur, des Zondags alleen van 14-17 uur. Woonhuis Van Looy: Het voormalig woon huis van schilder-schrijver Jacobus van Looy is te bezichtigen op Donderdagen van 1012 en van 1417 uur. Op Zon dagen alleen van 1417 uui. Teylers Museum: Hollandse tekeningen uit de zeventiende eeuw. Het museum is da gelijks geopend van 1117 uur, behalve op Maandag, benevens op de eerste Zondag van elke maand van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Groepportretten van Frans Hals, expositie van nieuwe aan winsten uit de Recuperatie, gerestaureer de goudleerzaal. Geopend van 1017 en Zondags van 1317 uur. Schotersingel no. 117 a: Palestina-diorama's (Bijbelse voorstellingen). Door de week geopend van 9.3012 en van 1417 uur. Kunsthandel Lepelaar: In de tuinzaal tot en met 31 Augustus zomertentoonstellingen van schilderijen, tekeningen en repro ducties. Tentoonstelling van bloem-aqua- rellen door Poppe Damave en Frans Verpoorten. Vishal: Expositie van stucadoors-gereed- schappen en materialen. (Geopend op 1 en 2 September). ADVERTENTIE te Haarlem DRIEJARIGE AVONDOPLEIDING Aanvang 14 September. Studievakken: Sociale economie, Bedrijfseco nomie. Recht van het maat schappelijk verkeer, Economische statistiek. Economische geschie denis. Sociologie van het econo mische leven. Sociale wijsbe geerte Prospectus en inlichtingen bij: Dr. S. Elzinga. Westerhoutpark 28. Haarlem tel. 12879; J C. Adam. Stuy- vesantstraat 93 Haarlem, tel. 25505; W. B. Reynen, Dr. P. Cuyperslaan 2 Heemstede, tel. 38489. LONDEN Volgens met de „Africa" te Liverpool aangebrachte berigten uit Nieuw York is op den vijfden Augustus de zit ting van het Congres te Washington ge sloten. Na den afloop van die plegtigheid, bij het verlaten van het Kapitool, heeft één der Afgevaardigden, zekere Jeffards uit Charleston, den President Pierce be- leedigende uitdrukkingen toegevoegd en vervolgens den President met een ei dén hoed afgegooid. De beleediger is terstond in bewaring genomen maar later, op verzoek van den President, in vrijheid gesteld.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5