De Coyle's zorgen goed voor de Nederlandse vissers DANS Iets ruimere groente-aanvoer maar nog hoge prijzen Kerkdiensten Visserij - varia God be with you Een IJmuidense dominee op de slingerbak „De Hoop Demping van „de Meer" Wijk aan Zee Castricum Balen stro door hotelraam AUTORIJLESSEN? 8 Bloemenmarkt merkt ook de gevolgen van het slechte weer „Natuurwonderen in Zuidslavië" SCHOOL DUIJN Christelijke kleuterschool gaat beginnen De laatste groenteveiling van deze week Scheepvaart Eervol Motorclub gaat feestvieren ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1954 u 11 ADVERTENTIE Vaak wordt, vooral als de visserij onder de Engelse kust plaats vindt, een haven aangedaan, Hartlepool, Blyth, Whitby, Scarlborough, Aberdeen. Fijn, dat er bijna in elke havenplaats vriendelijke mensen zijn die voor de Hollanders doen wat ze kunnen. Een treffend voorbeeld is de familie Coyle, 24 Montaguestreet Hartlepool (Durham). Het begon met een praatje met een onzer zeelieden een drie jaar geleden. Sinds dien wordt elk schip opgezocht, patiënten in de ziekenhuizen dagelijks bezocht, contact met de consul en de immigration officer, geld gewisseld en adviezen gegeven. Mevrouw Coyle heeft een grote plaats in haar hart ingeruimd voor het werk van „De Hoop". Het Hollands wordt stevig geleerd. Elke visserman is daar welkom en voelt zich thuis. Aan het schip werd een fraai hand werk aangeboden. Een banier waarop een fregat is geborduurd met d'e Rode Kruis- vlag en als goede wens daarboven: „God be with you". De Hollanders staan er in Engeland goed op. Op Zaterdag 21 Augustus liepen we de haven van Hartlepool binnen met een vis- ser die een klap van een draad had gekre gen en een hersenschudding opliep. Ach ter ons aan kwamen verscheidene loggers, zodat er om ongeveer 4 uur in de middag 13 VL's, Sch's en KW's bij elkaar waren. Het was de moeite waard om te zien dat we een kerk kregen waar we 's Zondags dienst konden houdien. Spontaan werd ons de Methodist Church afgestaan van 9-10 uur. We gingen de schepen langs en no digden de mannen uit om te komen. Een 60-tal mannen, velen op klompen en een enkele in werkkleding was present. Deze Zondag laat een onuitwisbare indruk bij me achter. Een kussensloop met zang bundels en Bijbels hing over de rug van onze tandarts-verpleger, schipper Rog be speelde een huis-kerkorgel; Piet Bal, een der matrozen, pompte de lucht in het orgel. De marconist, de heer Boonstra, was col lectant. Na de dienst kwamen er velen op „De Hoop". Werk voor de dokter en een praatje met de dominé. 's Middags bezoek aan de twee zieken huizen in Oost- en West-Hartlepool (een plaats van pl.m. 60.000 inwoners), daarna een uitgebreide thee gebruikt bij de familie Coyle, om half zeven dienst aan boord met mannen van andere schepen. Och ja, het zijn vluchtige contacten met onze vissers. Ieder gaat weer ter visserij. Een laatste groet, „goeie stoom, goeie visserij". „Ships that pass in the night". In de nacht gaan we het gat weer uit. Een stijve bries staat buiten. Het geslinger begint weer. De stormluiken zijn aangebracht. „De Hoop" pikt paaltje na paaltje en buiswater schuimt over het schip. We hebben een paar patiënten aan boord van een IJmuidense trawler. De IJM 20, de „Johannes Polderman". Op 14 Augustus riep schipper v. d. Harst „De Hoop" op, dat er twee mannen waren, die dringend doktershulp behoefden. Ik vermeld dit feit even daar het heel weinig voorkomt dat een trawler „De Hoop" nodig heeft. In de regel zijn de trawlers op de verre visserij en ver buiten het operatieterrein van „De Hoop". Een gesprek met de schipper en zijn mannen. Op 17 Augustus konden de mannen Wijker en Jonkman uit het hospi taal van „De Hoopf ontslagen worden en naar hun schip terugkeren. Na vele uren stomen werd de IJM 20 bereikt. Aardedonker, vettige regen. De zee stond hol. Hoge golven, windkracht zes. De zwemvesten worden omgedaan en spannende ogenblikken gaan volgen. De Polderman en „De Hoop" richten hun schijnwerpers op het water. Voortdurend verdwijnt de sloep en dan ligt ze weer hoog op een golf. Verbeten vechten Dirk Keus, Oom Simon, bolle Simon en Piet Bal met de golven. Stuurman Floor v. d. Nieu- wendijk hanteert de helmstok, ontwijkt handig gevaarlijke rollers. Ze lappen 't hem, de mannen van de sloep. Ze wagen hun leven. Diepe bewondering zal ieder hebben voor deze kerels. Ze zijn het waard een dik weekgeld te verdienen. Maar de gages waren te laag. Drie maanden geleden zijn de gages verhoogd. Voordien vulden zij deze aan door de verkoop van vis, die zij van de vissers kregen. Armetierig en onwaardig. Aan de wal is dit werk van „De Hoop" te weinig bekend, anders zou er een storm van verontwaardiging opgaan. „De vereniging tot behartiging van de be langen van zeelieden" is arm. Je merkt het aan de uitrusting van het schip. Prachtig, dat er ook onder de reders mensen zijn die niet alleen met woorden, maar ook met daden van hun sympathie voor „De Hoop" blijk geven. Een reder uit Scheveningen, n.l. J. J. v. d. Toorn, schonk het achterzeil. Wee ons als we dit zeil niet hadden gehad' en het met het oude ding hadden moeten doen. Om dwarszee te komen met een stijve bries en dan zo'n rank schip als „De Hoop"! Ja, de mannen oo „De Hoop" verstaan hun taak, wat zoudt u er van denken als met hoge zee een gewonde, vastgebonden op een brancard van een dansend schip in een dansende sloep moet worden overge bracht? Er mag niets verkeerd gaan. Floor heeft dè leiding en op zijn bevel „Lekko!" (let go!gaat de brancard bliksemsnel over. Zulk een transport oer fa. Kloosterhuis is een kleinigheid. Dankbaar zijn allen als de sloep weer langszij „De Hoop" komt. De taak is volbracht. 't Gaat om mensen levens! Dan klinkt als een jubel de kreet van voor- naar achterschip: „vandalen!" Dit is een verbastering van „Van Dalen". Van Dalen heet de administrateur die de gages betaalt. Dan loont iedereen hard! De sloep móet weer in de davids. Alle hens aan dek, ook de dominé en de dokter hebben hun vaste plaats aan de touwen. Bij hoge zee is het uitkijken geblazen. Stel je voor dat de sloep tegen het schip zou stuk slaan. Dit zou het einde betekenen van de reis, want wat moet je doen zonder sloep? Het gebeurt nogal eens dat de haken los schie ten en ieder valt dan niet onzacht op een zeker deel. Je wrijft even en pakt het touw maar weer aan. Als de strop bevestigd is sluiten we de d'ag met een kort woord uit de Schrift, gebed en lied, weer is een dag voorbij. De mannen die vrij zijn, bevechten el kaar op dam- en schaakbord. Veel wordt er gepraat over alles en nog wat. Onze voortreffelijke marconist Boonstra, uitge zonden door Radio Holland', houdt ons van het wereldnieuws op de hoogte. De post krijg je als het zo eens uitkomt. Van kran ten ben je verstoken. Je bent maar een troepje mannen dat leeft op de radio, want dit is de enige band met thuis. IK ZAL VOORZICHTIG zijn met wat ik nu ga schrijven, want mijn vrouw leest dit stellig ook. De kok aan boord is een man die in zijn primitieve kombuis elke dag weer een kostelijk maal bereidde. Het was als thuis. De bediende Thijs had weer tot taak het eten tussen de zeetjes door veilig midscheeps te loodsen. Wij hadden tot taak dit eten te consumeren, een kunst die je moet leren. Het gebed voor het eten is vaak alleen maar mogelijk met de handen aan de schalen. Het bord in de hand en als het schip even strategisch ligt, neem je haastig enkele happen. Een stukje leven op zee. Het huuske is op de voorplecht. Ook hiervoor geldt al te vaak: „Beidt uw tijd, duur uw uur!" Wij stomen nu naar Hartlepool en nog twee patiënten aan boord te nemen. Ze gaan met ons mee naar huis. H. M. Wolf zal enkele dagen de taak van „De Hoop" overnemen. Woensdag 25 Augustus breken we de actie af en hopen dan Vrijdag 27 Augustus ongeveer om 8 uur binnen de pieren van IJmuiden te zijn. We hopen dit. Het leven op zee is wisselvallig. Het weer speelt ook wat het thuisvaren betreft, een grote rol. Het werk van „De Hoop" is weer voor Augustus voorbij. Een kort résumé van de arbeid moge hier tot besluit nog volgen. Contact met 52 loggers en 1 trawler. Persoonlijk zijn er 24 schepen bezocht. Heel wat keren was de zee te wild om over te gaan. Dagsluiting gehouden 21 maal. Radiografisch uitgezon den vier maal. Gepreekt zes maal, waar van vier maal per radio. Liggend in een buitenlandse haven is het verboden uit te zenden. Vele kilo's lectuur verspreid. Veel con tact met de patiënten aan boord; aan Bij bels, zangbundels enz. enz. verkocht voor 321. De dokter behandelde 110 patiënten. Op genomen in het hospitaal 20; aantal ver- pleegdagen 91; naar Engelse hospitalen gebracht 4; medische adviezen per radio telefonie: 21; genezen meegegeven aan eigen schip of thuisvarende loggers: 9; ge stoomd pl.m. 1000 mijlen. De marconist repareerde 13 radio's en echoloden. Dankbaar ben ik dat ik deze reis heb mee mogen maken. Deze reis had een an der karakter dan die van vorige maanden. De vloot lag zeer verspreid, zodat heel veel moest worden gestoomd. Het werk van „De Hoop" is (moet ik het nog eens zeggen) ontzaggelijk belangrijk. Onze vissers hebben er recht op dat zij geneeskundige en pastorale zorg ontvan gen. We verheugen ons nu nog meer, na deze reis dat „De Hoop" in brede kringen bekendheid heeft verworven door d'e radio- aptie en de pers. Moge ook dit verslag hier meer nog toe bijdragen. Schipper Rog met je mannen: De blik naar de toekomst: „De Nieuwe Hoop". Jul lie staan klaar en verstaan je plicht. Schip per, stuurman, de machinisten De Vreugd en Haasnoot, marconist, matrozen, kok en Thijs, we zullen jullie niet licht vergeten. Ik eindig met de bede van dat baniertje in het hospitaal. God be with you! Over en stop! Ds. D. C. VAN WIJNGAARDEN. Na lange tijd van schaarste zijn de aan voeren op de Kennemer groentenmarkten weer wat groter geworden. Dit komt hoofd zakelijk door de bonen, al zijn de kwan- tums bij lange na niet zo groot als voor gaande jaren. De groente is evenwel over de hele linie nog duur, vooral dé bonen: de „fabrieken" houden de prijs op. De snijbonen varieer den van 40-85 cent per kilo; sperciebonen gingen ook voor deze bedragen weg.Pronk- bonen draaiden rond de 50 cent per kilo. Er is veel belangstelling voor goede bloem kool; deze ging in prijs omhoog tot 84 cent per stuk. Door het warmere weer was de sla heel goed-te verkopen: er werd tot 13 cent per krop voor betaald. Spinazie is schaars. Bos- en waspeen gaan tussen de 35-47 cent respectievelijk per bos en per kilo. Door te weinig zon rijpen de tomaten slecht, zodat er te kort is en de prijzen oplopen tot 70 cent. Komkommer werd voor 27 cent per stuk verkocht. Regens bedierven veel De bloemenveiling krijgt alweer een an der aanzien nu de meeste gladiolen gesne den zijn. Door de regens zijn dé bloemen niet al te best, de Nw. Europa en Gen. Eisenhower brachten het tot 65 cent per Burgemeester en Wethouders van Bever wijk maken bekend dat met ingang van heden gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, le afdeling voor een ieder ter inzage is gelegd een plan tot demping van de binnenhaven. Belanghebbenden worden in de gelegen heid gesteld eventuele bezwaren tegen dit plan vóór 11 September 1954 schriftelijk kenbaar te maken aan het gemeentebe stuur. bos. Bij de lelies gaan de Rubrums tot 47 cent per tak. Bij de dahlia's ziet men een grote verscheidenheid; de gele Glorie van Heemstede en de rose Gerrie Hoek brach ten nog 50 cent per bos op. Er komen al verscheiden bosjes tros-chrysanten, die rond de 50 cent per bos draaide, ook ziet men de bossen eikenblad weer aan de markt. De aanvoer van potplanten is niet groot. MARKTBERICHT 27 Augustus Andijvie 10—24; sla 5—13; spinazie 11—58; bloemkool 11—82; postelein 23—36; bospeen 2241; waspeen 18—47; snijbonen 36—88: sperciebonen 67—84; stokdik 71—94; pronk- bonen 3658; doperwten 3155; komkom mers 11—29; tomaten 27—70; prei 17—29; per ziken 722; frambozen 70; druiven 130; soep 612. Mevrouw N. de Bock-Luiting uit Bever wijk spreekt Maandagmiddag 30 Augustus in het programma „Tussen de bedrijven door" van de N.C.R.V., over het onderwerp „Natuurwonderen in Zuidslavië". Badgasten speelden bridge De uitslagen van de door de bridgeclub „Wijk aan Zee" gehouden drive voor de badgasten is als volgt: Groep A: 1. heren PerovanoVan Balen 39i/z pnt; 2. mevrouw Van Son, de heer Dikkenberg 33 pnt. Groep B: 1. heren Worst 55y2 pnt.; 2. de heer en mevrouw Van Korkum 46i/2 pnt.; 3. de heer en mevrouw Gertenbach 37i/2 p. BHK geeft concert Tot besluit van de feestelijkheden van de V.V.V. te Wijk aan Zee geetf de Bever- wijkse Harmoniekapel vanavond een con cert in „Oud Wijk aan Zee". Vooraf maakt de drumband een rondgang door de bad plaats. - In een West-Berlijns postkantoor worden op het ogenblik proeven genomen met het boven afgebeelde toestel, dat de brieven frankeert terwijl ze worden gepost., Cursus uitsl. v. R.K. te Haarlem, Beverwijk en Santpoort. Inschrijvingen dagelijks van 79 u. Hoofdstr. 52, Santpoort Het bestuur van de in Castricum opge richte Christelijke Kleuterschool Vereni ging deelt ons mede, dat Maandag 6 Sep tember om kwart voor negen met deze school zal worden begonnen. Zoals reeds eerder werd vermeld, zullen de kleuters ondergebracht worden in een lokaal van de School met de Bijbel te Bakkum. In verband met diverse omstandigheden zal de officiële opening plaats hebben op Zaterdag 11 September des middags om 14 uur. Daarna zal er tot 16 uur gelegen heid zijn om het lokaal te bezichygen. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Vrijdag in Castricum de volgende prijzen: spercie bonen 50-70, stokbonen 60-95, snijbonen 55-80, pronkbonen 45-60, tuinbonen 12-38, tomaten 50-65, komkommers 8-20, sla 4- 10, bloemkool 30-55, sjalotten 15-25, bos peen 22-34, waspeen 25-35. De lading van een truck met oplegger uit Heer Hugowaard, welke wagen Vrij- dagmidag omstreeks 1 uur op de Castri- cumse Dorpsstraat reed, is in de bocht nabij hötel Meijer gaan schuiven door het breken van de touwen. Het gevolg was, dat circa 50 balen stroo van de wagen vielen, waarvan er een flink aantal door een grote ruit bij hotel Meijer terecht kwamen. De rest werd over het trottoir en de weg verspreid. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De vracht is later opnieuw geladen en de bestuurder heeft de weg kunnen vervolgen. Evenals andere jaren heeft het perso- neel van het N.S.-station te Castricum ook dit keer deelgenomen aan de door .de directie uitgeschreven wedstrijd voor het netste station, speciaal wat betreft de daarom gelegen perken en plantsoe- nen. De Castricummers sleepten thans i een tweede prijs in de wacht. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Woensdag 18 Augustus: st. Flamingo IJM 25, Sumatra IJM 62. Donderdag 19 Augustus: mt. Maria van Hattem IJM 10, Medan IJM 57 (le reis), Elie Chénévière IJM 32 (27 Aug. binnen). Vrijdag 20 Augustus: st. Gelria IJM 21, Petten IJM 40; mt. Shamrock IJM 129; ml. Heemstede IJM 53, Wiron II IJM 221, Drie Gebroeders HD 79. Zaterdag 21 Augustus; st. Herman JM 2, Zeelandia IJM 38 (27 Aug. binnen), Limbur- gia IJM 54, Viking Bank IJM 183; mt. Jo hannes Polderman IJM 20; ml. Annie IJM 14 (27 Aug. binnen). Maandag 23 Augustus: st. Bloemendaal IJM 71; mt. Eveline IJM 116; ml. Verwach ting IJM 204, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Comelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Salurnus KW 69, Jan KW 84, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Pe- tronella KW 125, Arie KW 155, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169; mk. Texel IJM 5, Maartje IJM 8. Poolster IJM 11, Twee Ge broeders IJM 27, Vios IJM 52, Wiron V IJM 208, Dageraad IJM 229, Neeltje IJM 240, Magda I.TM 272, Nehim I AM 16. Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Leendert Jacoba KW 12, Rein KW 30, Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57. Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Hendrikje BU 33, De Jonge Johannes UK 68, Acht Gebroeders UK 125. Dinsdag 24 Augustus: st. Abraham VL 77; ml. Willy Alida KW 65; mk. Twee Gebroe ders IJM 3, Nely v. B. IJM 23. Woensdag 25 Augustus: st. Tzonne IJM 1, Norma Maria IJM 6, Schoorl IJM 39, Mary IJM 61; mk. Pieter Cornelis KW 31, Gerda Marianne KW 71. Donderdag 26 Augustus: mt. Allan Water IJM 34; ml. De Vier Gezusters KW 162; mk. Vios IJM 52, Pieter Cornelis KW 31. Vrijdag 27 Augustus: st. Haarlem IJM 9, Vios 'l IJM 24; mt. Thorina IJM 33, Wiron IV IJM 209, Antaje RO 15; mk. Wiron I IJM. 210. Zoutharingvisserij Dinsdag 27 Juli: mhl. Sakina KW 32. Zaterdag 31 Juli: mhl. Hollandia KW 18. Maandag 2 Augustus: mhl. Orion KW 22. Woensdag 4 Augustus: mhl. Jan KW 50. Zaterdag 7 Augustus: mhl. Anna en Cor nelia KW 14. Maandag 9 Augustus: mhl. Elizabeth KW 49. Wilhelmina V KW 144, Everdina Jaco- mina KW 173. Woensdag 11 Augustus: mtl. Grietje KW 20, Volharding KW 23, Onderneming I SCH 140; mhl Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Su matra KW 86, Ella Christina KW 97 (27 Aug. binnen). Donderdag 12 Augustus: mtl. Voorwaarts KW 140. Zaterdag 14 Augustus: mtl. Nelly Maria KW 70, Cornelia Maria SCH 135. Maandag 16 Augustus: mtl. Martha IJM 74, Martenshoek IJM 283, Wilhelmina I KW 25, Helena KW 39. Everard Christina KW 40, Huiberdina Gijsbertha KW 85; mhl. Mar- grietha Maria KW 29, Annie KV/ 54. Noord ster KW 67, Nederland VII KW 130, Kat wijk II KW 161. Dinsdag 17 Augustus: mtl. De Arend KW 7, Willem Cornelis KW 16, Hette Marga- retha KW 74, Wily KW 141, Onderneming KW 175; mhl. Rijnmond V KW 110. Woensdag 18 Augustus: mhl. Hubertha Gerarda KW 9. Nederland VI KW 37, Ber tha KW 38. Wilhelmina II KW 138, Java KW 159, Onderneming III SCH 117, Onder neming IV SCH 153; mhl. Fierman Eduard KW 5, Rijnmond IV KW 15, Rijnmond I KW 42, Noordzee KW 47, Zeezwaluw KW 83, Wilhelmina III KW 147. Donderdag 19 Augustus: mtl. Excelsior II KW 78; mhl. Dirk KW 19. Zaterdag 21 Augustus: mtl. Aafke Jacoba KW 41, Toenadering KW 95, Robert William KW 123; mhl. Vooruit KW 151. Maandag 23 Augustus: mtl. Vertrouwen KW 6, Comelis Marinus KW 48, Onderne ming II SCH 27; mhl. Bonefaas SCH 95. Dinsdag 24 Augustus: mtl. Eendracht KW 168. Woensdag 25 Augustus: mtl. Gorredijk IJM 75, Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45, Borneo KW 127. Gezina Geertrui KW 176; mhl. Piet en Leendert Huibert KW 3, Rijn mond II KW 43, Bali KW 129. Donderdag 26 Augustus: mhl. Nederland IV KW 167. Almdijk, pass. 26 Finisterre n. Lissabon. Ampenan, 27 v. Napels te Port Said. Appingedijk, 26 v. Rotterdam te New York. Arendskerk, 27 v. Hongkong te Manilla. Arkeldtjk, 27 v. Surrgeigerong te Bangkok. Algenib, pass. 26 St. Paulsrock n. Las Palmas. Alwaki, 26 v. Boston te Philadelphia. Arundo, pass. 26 Wight n. Port Churcill. Averdijk, 26 v. New York n. Antw. Alblasserdijk, pass. 27 Vlisslngen n. Antwerpen Adinda, 27 v. Pladju te Tjilatjap. Aagtekerk, 28 v. Yokohama te Manilla. Aardijk, 27 v Rotterdam te Hamburg Alnati, 27 140 m. NO. Ouessant. Amerskerk, pass. 27 Gibraltar n. Duinkerken. Amstelvaart, pas. 27 Kp. St. Vincent n. A'dam Armilla, 27 v. Singapore te Bangkok. Breda, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Blitar, 27 v. Barcelona n. Le Havre. Boschfontein, 27 v. Antwerpen te Amsterdam. Borneo, pass. 27 Belawan n. Palembang. Boskoop, 27 v. Amsterdam te Bremen. Caltex Delft, pass. 26 Kreta gepass. n. R'dara. Caltex Pernis, pass. 26 Lissabon n. Sidon. Ceronia, pass. 26 Malta 30 Port Said verw. Charis, 26 v. Barbados n. Paramaribo. Cronenburgh, 26 te Pateniemi. Corilla, 28 v. Geelong te Singapore. Cottica, 27 v. Amsterdam n. W. Indië. Daphnis, 27 v. Amsterdam te La Guaira. Dongedijk, 25 v. Nainamo te Portland. Eos, 26 v. Malta n. Alexandrië Eendracht, pass. 27 Finisterre n. Hamburg. Elmina, 26 v. Amsterdam n. Bremen. Erinna, 27 v. Rangoon n. Pladju. Esso Amsterdam, 27 v. Sidon te Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 27 Ouessant n. Sidon. Gouwe, pass. 26 Finisterre n. Rotterdam. Gadila. 26 te Melbourne. Gooiland, pass. 27 Finisterre 30 A'dam verw. Graveland, pass. 27 St. Vincent n. Recife. Groote Beer, 27 260 m. W.NW. Bishoprock. Groote Kerk, pass. 27 Finisterre n. Lissabon. Hathor, 26 v. Rotterdam te Tunis. Heelsum, 27 v. Hamburg te Anwerpen. Hermes, 28 v. Carupano te Aruba. Hoogkerk, 26 v. Marseille n. Santander. Haarlem, 26 v. Amsterdam n. West Indië. Hector, 26 v. Djidjelli te Algiers. Hestia, 26 v. Dominica n. La Guaira. Hilversum, 29 v. Isle of Grain te R'dam verw Ittersum, 27 v. Duinkerken te Amsterdam. Joh. v. Olden bar nevelt, 26 v. R'dam te Quebec. Kertosono, 26 v. Victoria n. San Francisco. Koratia, 29 v. Curasao te Port Said verw. Kota Gedeh, 27 v. Belawan te Djeddah. Lindekerk, pass. 26 Malta n. Port Said. Lissekerk, 27 te Bahrein. Leopoldskerk, 26 te Vlissingen. Lieve Vrouwekerk, 26 v. Bahrein n. Suez. Loenerkerk. 27 270 m. ZW. Karachi. Laagkerk, 28 v. Bombay te Marseille. Laertes, pass. 27 Socotra n. Belawan. Luna, 27 v. Roterdam te Amsterdam. Maasdam, 26 570 m. O.NO. Kp. Race. Maashaven, pass. 26 Kaap Verdische eil. naar Rio de Janeiro. Mentor, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Muiderkerk. 26 v. Las Palmas te Antw. Murena, 6 Sept. v. Mena el Ahmadi te Port Said Meliskerk, 27 v. Kobe n. Shanghai. Macoma, 27 570 m. NW. Kp. Leewin. Macuba, 27 210 m. ZO. Christmas eil. Marken, 27 v. Lagos te Warri ten anker. Metula, 27 420 m. W. Kangeroo eil. Maas, 27 v. Piraeus n. Izmir. Madoera, 28 v. Bangkok te La Buan. Meerkerk, 28 v. Port Elizabeth te Kaapstad verwacht. Modjokerto, 27 v. Colombo n. Aden. Nieuw Amsterdam, 27 v. Rotterdam n. N. York Overijsel, pas. 26 Gibraltar n. Alexandrië. Omala, 28 v. Pta Cardon te Rotterdam verw. Oranje, 27 v. Priok te Amsterdam. Oostkerk, 27 te Bremen. Oranjeforitein, 27 320 m. Z.ZW. Finisterre. Peperkust, pas. 26 Finisterre n. Dakar. Prins Fred. Willem, 26 v. Rotterdam te Montreal Peina, 25 te Geraldton. Polyphemus, 27 v. New York n. Baltimore. Prins Maurits, pass. 27 Vlissingen n. Hamburg. Rondo, pass. 26 Ceylon n. Belawan. Ridderkerk, pass. 27 Guardafui n. Mombasa. Rempacrg, 28 v. Halifax te Boston. Salatiga, 27 nog te Bahrein. Stad Rotterdam, 26 v. Wabana n. Engeland. Stad Schiedam, 27 v. Kirkenes te Amsterdam. Soestdijk, 27 te Penang. Stad Maastricht, 27 v. Gibraltar te Livorno. Stad Maassluis, 26 v. Rotterdam n. Narvik. Sheratan, pass. 27 Gibraltar n. Mena el Ahmadi Sloterdijk, 27 te Philadelphia. Stad Arnhem, 26 v. Londen n. Rotterdam. Stad Dordrecht, 26 Finisterre n. Rotterdam. Sumatra, 26 v. Marseille n. Amsterdam. Saparoea. pas. 26 Gibraltar n. Marseille. Slamat, 27 v. Damman te Koeweit. Stad Schiedam, 27 v. Kirkenes te IJmuiden. Tabinta, pass. 26 Kp. Vincent n. Marseille. Telamon, 26 v. New York n. Curasao. Tiberius, 26 v. Trinidad n. Amsterdam. Trompenberg, pass. 26 Dover n. Houston. Tamo, vertr. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Teiresias, pass. 27 Sabang n. Belawan. Tibia, 27 v. Fao n. Bahrein. Tjiluwah, 28 v. Bulelenig te Makassar verw. Tara, 27 v. Santos n. Montevideo. Ternate, 27 v. Colombo n. Singapore. Van Riebeeck, 28 v. Singapore te Belawan verw. Woensdrecht, pass. 26 Perim n. Suez. Wonogirl, pass. 26 Gibraltar n. Rotterdam. Waterman, 26 1410 m. W. Galapagos eil. IJsel, 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zeeland KRL)27 v. Rotterdam te Hamburg. Zuiderkruis, 27 150 m. ZW. Valentla. KLEINE VAART Appingedam, 27 v. Lissabon te Rotterdam. Anna b, v. Londen n. Rouaan. Arnoudspolder, vertr. 27 v. oporto n. Antwerpen Audacia, 27 v. Boston te Gent. Auriga, 27 v. Galway n. Sligo. Advent, vertr. 27 v. Colchester n. R'dam. Barracuda, 27 v. Esbjerg te Londen. Bestevaer, vertr. 27 v. Norrkoping n. R'dam. Beta, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Bree Helle, vertr. 28 v. Londen n. Rotterdam. Ba'b T, 26 te Zaandam. Beekbergen, 27 v. Kotka n. Portsmouth. Cornelia b II, vertr. 27 v. Kiel n. Mantyluoto. Crescendo, 27 v. Rotterdam te Hamburg Diana V, pass. 27 vlissingen n. Terneuzen. Domburgh, pass. 27 Burlings n. Duinkerken. Dienan, vertr. 27 v. Londen n. Maknesse. Doklaan. pass. 27 Kiel'holtenau n. Abo. Driebergen, 27 v. Requeiada n. Calais. Draco, 26 te Genua n. Barcelona Deo D-uce, 26 v. Rouen te Rotterdam. Erkalin, 26 v. Rotttrdam n. Aberdeen. Eyo S, 27 v. Karlshamn te Rotterdam. Elizabeth b, 28 v. Antwerpen te Bec d'Ambes verwacht. Frans, 27 v. Londen te Billingham. Goote, 28 v. Rotterdam te Tanger verw. Gaasterland, 27 te Harlingen. Hondsbosch, 27 v. Londen te Amsterdam. Hartel, 29 v. Antwerpen te Rostock verw. Hoflaan, 27 v. Kemi te Amsterdam. Haskerland, 26 v. Kingslynn te Rotterdam. Heerengracht, 26 v. Rotterdam n. Nantes. Ingeborg, 27 v. Brake te Rotterdam verw. Joost, 26 te Sundvall. Koningshaven, 27 v. Safi te Dieppe. Kattegat, 26 v. Hamina te Rotterdam. Kemphaan, vertr. 28 v. Gdynia n. Huil. Kortenaer, 27 v. Koge te Londen. Koh-I-Noor, 27 40 m. Z. Lands End. Lireco, pass. 27 Kielerkanaal n. Boston. Lucas Bols I, 27 v. Kristinehamn te Skoghall. Larix, 26 te Stockholm. Leendert b, vertr. 28 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Lucas Bols II. pass. 27 Brunsbüttel. Merwehaven, 28 v. Port Lyautey te Duinkerken verwacht. Myfem, vertr. 27 v. Rotterdam n. Parijs. Man to, 26 v. Rotterdam n. Tanger. Mary, 26 v. Londen te Rotterdam. Megrez N, 27 v. Ascuncion te Rotterdam. Metropole, 26 v. Rotterdam n. Great Yarmouth Marceila, 27 v. Thorshawi te Vlaardingen. Markab, 27 v. Harlingen te Esbjerg. Nautic, pass. 27 Vlissingen n. Antw. Noord, 27 te Eastham verwacht. Nottingham, 26 v. Kingslynn te Rotterdam. Nieuwehaven, 27 v. Mazagam. Nero, 26 v. Melilla n. Venetië. Noorderhaven, 28 v. Horsens te R'dam verw. Nyenburgh, pass. 27 Vlissingen n Rotterdam. Pavo, 23 Holtenau gepass. n. Domsjo. Ponto, 26 te Amsterdam. Reggeborg, 26 v. Rotterdam n. Kotka. Rini, 26 v. Boston te Rotterdam. Rose Marie, 27 te Aarhus. Spora, 27 v. Rotterdam n. Londen. Swift, 27 v. Rouen te Antwerpen. Saba, 26 v. Rotterdam n. Aalborg. Sarnbre, 26 v. Rotterdam n. Parijs. Schippersgracht, 26 v. Rotterdam n. Abo. Tinda, 27 v. Londen te Rotterdam. Taurus, 27 v. Baesrode n. Gooie. Tom v. d. Heide, pass. 27 Ouessant n. Casablanca Trito, 27 v. Drogheda n. Dublin. Veenenburgh, 27 v. Middlesbro te Rotterdam. Vrijtourgh, 27 v. Londen te Rotterdam. Vlieland, 27 v. Gothenburg te Esbjerg. Wil'helmine, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Westersingel, 27 v. Tonnay Charente n. Marans Westpolder, vertr. 27 v. Antw. n. R'dam. Zeehaan, 27 v. Gdynia te Huil. Zaanstroom, 27 op Theems n. Amsterdam. Zwaantiena, pass. 27 Vlissingen n. Gent. SLEEPVAART Hudson. 26 v. Rotterdam n. Sheerness met 3 bakken. Poolzee, 26 te Eoravos bar bij Dts „Helios". Zwarte Zee, 26 v. Rotterdam n. Liverpool. Rode Zee en Witte Zee, pass. 27 HoJenau n Haifa met dok. Oude en nieuwe „Marijtje". De door de firma Van Beelen en Van Duyn te Kat wijk aan Zee aangekochte motorkotter Marijtje UK. 64 is inmiddels onder de naam Gerda Mariaone KW. 71 in de vaart gebracht. Binnenkort is een nieuwe Ma rijtje UK. 64 in de haven te verwachten. Deze voor schipper W. de Vries bestemde kotter is in aanbouw bij de firma A. Hak- voort te Monnikendam. De 130 pk. M.W.M.-jnotor zal echter in Urk geplaatst worden waar ook de betimmering zal wor den aangebracht. Besommingen. IJm. 16 Bergen f 15.100, IJm 32 Elie f 25.050; 1 trawler met f 21.450 KW'. 210 f370, KW. 71 f430. Prijzen. Heilbot 2.70, gr. tong 4.50-3.40, grm. tong 2.56-2.34, kim. tong 2.10-1.86, kl. tong I 1.88-1.76, kl. tong II 1.76-1.64, tarbot I 2.70-2,40, alles per kg.; tarbot IV 29, tongschar 67, grim. schol 45, kim. schol 54-41, kl. schol I 46-27, kl. schol II 23- 14.55, schar 18-15, bot 10-8, v. haring 16- 11.20, makreel 26-17, gr. schelvis 40-38, grm, schelvis 37-34, kim. schelvis 33-27, kl. schelvis I 32-22, kl. schelvis II 19-14, wijting 18-8, gr. gul 43-41, mid. gul 37- 33, kl. gul 21-17.55, poontjes 15-12, kl. koolvis zw. 17, alles per 50 kg.; gr. kabel jauw 184-112, gr. koolvis zw. 84, alles per 125 kg. Aanvoer. 195 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 5 k. tongschar en sehartong, 750 k. schol, 23 k. schar, 38 k. bot, 2540 k. ha ring, 580 k. makreel, 395 k. schelvis, 140 k. wijting, 72 k. kabeljauw en gul, 6 k poon, 10 k. koolvis en 25 k. diversen, to taal 4780 kisten. Het bestuur van de motorclub Castri cum neemt de gelegenheid te baat het een-jarig bestaan enige luister bij te zet ten. Voor de avond van 25 September heeft een speciaal benoemde commissie een feest georganiseerd, dat in hotel De Har monie gevierd zal worden. ADVERTENTIE met Volkswagen AUTOR IJ SCHOOL FRANS ROOTRING Gedipl. instructeur IJSSELSTRAAT 49 TELEFOON 5050 Tevens verhuur zonder chauffeur Zondag 29 Augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur; ds. J. v. d. Berg, 19 uur: ds. J. Peters van Den Haag, Jeugddienst. Geb. Chr. Belangen, 10 uur: Jongeren- dienst, mej. G. de Wilde. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.15 en 10.45 ,uur: ds. P. J. Richel van Heemstede, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. A. Zwiep van Schiedam. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Cen trum: Bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: Jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur; Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige diénst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 uur: ds. G. Wassenaar, 10.30 uur: de heer J. J. Jimmink, cand. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. A. Zwaan van Brielle. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: de heer H. v. d. Brink van Bloemendaal. Woensdag 19.45 uur: Openluchtsamenkomst Kennemer- laan. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. W. J. Manger van Bussum. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp - lokaal, Van Diepenstraat, Zaterdag 19.30 uur: Openluchtsamenkomst in de Melk- laan. Zondag 10 uur: de heer A. Th. Besselaar van Amsterdam. Viering Hei lig Avondmaal. Donderdag 19.45 uur: de heer J. Klein Haneveld van Bodegraven. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, geen dienst. Vrijzinnig Hervormden, doopdienst in Grote Kerk, 10 uur: ds. A. G. van Wijk, van Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 en 19 uur: de heer F. H. van der Horst van Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsmeeting, 12 uur: Zondags school, 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst in Hobbe- straat, 20 uur: Verlossingsmeeting. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19 uur: ds. W. Oort huys. CASTRICUM: Herv. Gem., 9.15 uur: ds. L. Cannegieter. Ger. Kerk, 9 uur (kerktent Bakkum), 10.30 uur (zaal Roozendaal) en 17 uur (kerk Beverwijkerstraatweg): ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. Aertsen, van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. B. van Gelder van Haarlem. „De Toorts", 9 uur: prof. dr. A. J. Ras- ker van Leiden. „De Kapel", 19 uur: ds. H. v. d. Loos van Haarlem-Noord. Chr. Ger. Kerk (Kapel), 15.30 uur: ds. J. C. Maris.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10