Volksmuziekschool begint in Velsen een nieuwe cursus Agenda voor Velsen Havenberichten cTOeefe Kennemer Lantaarn Autorijschool „IJmond" Arend Reijm TAXI NODIG? Bruidsbouquetten AUTORIJLESSEN Machinetekenaar in de bloemen AUTORIJLES MOTORRIJLES SCOOTERRIJLES Nieuwe dagloontabellen voor de visserij Old Clothes New Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES r Beverwijk Toertocht van de KMC Fancy-fair van speeltuin uitgesteld DRY CLEANING ONLY Uit het VVB-kamp „Watervliet" laat de korfbal rollen De „Poolzee" komt Duits schip te hulp Burgerlijke stand Velsen Andrea wint het clubkam pioenschap van „Sportief" Uitbreiding bij Hoogovens Wedstrijd voor politie honden nu morgen Geslaagde bloemisten Baal vismeel op het hoofd De Hoop bracht twee patiënten mee Kinheim-elftallen in tournooien ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1954 1 De volfesmuzieksohool in Velsen begint 1 September haar tweede cursusjaar. Op zes plaatsen in de gemeente VeLsen zullen de nieuwe leerlingen van de AI klas voor het eerst volgens de methode van Willem Gehrels met het algemeen vormend muziekonderwijs kennis maken. De leerlingen van A II (tweede leerjaar) vervolgen hun studie en velen van hen zul len hiernaast de blokfluit of bamboefluit leren bespelen. Voor de A I-cursus (eerste leerjaar) kunnen zich nog leerlingen opgeven (leef tijd 911 jaar). He: bestuur der V.M.S. verzoekt hen zich ten spoedigste te melden aan de loka liteiten waar de lessen worden gegeven of bij de directeur Joop Huizinga, Drie- huizerkerkweg 84, Driehuis, telef. 5316. De verdeling van de A I-cursussen over Velsen is als volgt: Velsen-Noord: Gem. Vergaderlokaal, Van Diepenstraat. Maandag en Donderdag van 16.1517.15 uur (eerste les 2 Sept.). IJmuiden-Oost: Gem. Vergaderlokaal, Abelenstraat Dinsdag en Vrijdag van 16.15 17.15 uur (eerste les 3 Sept.). Ossendorpsohool, Le Mairestraat. Dins dag en Vrijdag van 16.3017.30 uur (eerste les 3 September). IJmuiden-West: Moerbergschool, Kerk straat, Dinsdag en Vrijdag van 17.3018.30 uur (eerste les 3 September). Santpoort-Dorp: Adolf van Nassau- school, Burg. Enschedélaan. Woensdag en Zaterdag van 13.3014.30 uur (eerste les 1 September). Santpoort-Station: Breaerodeschool, Duinweg. Maandag en Donderdag van 16.30 17.30 uur (eerste les 2 September). Als nieuwe leerkrachten zijn aan de V.M.S. verbonden voor het algemeen vor mend muziekonderwijs de dames J. Krom en A. Schoen; voor de blokfluitcursus de dames G. Lyklema, Q. Mechanicus en A. Schulte en de heren J. Eergsma en J. Lyklema; voor de bamboefluitcursus mej. W. Schuitemaker. De Z-cursus, voor volwassenen boven De heer G. L. Kwaak, machinetekenaar van de afdeling tekenkamer mechanische werkplaats bij Van Gelder Zonen N.V-, die Donderdag vijfentwintig jaar bij dit bedrijf werkzaam was, is op hartelijke wijze door directie, collega's en personeel gehuldigd. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en beide zoons, werd 's morgens in tegenwoordigheid van de heer H. Horn- stra door ir. B. Verdoorn, fabrieksdirecteur, op het directiekantoor ontvangen om daar een hartelijke felicitatie namens de hoofd en plaatselijke directie in ontvangst te nemen. Ir. Verdoorn wees in zijn toespraak op de belangrijkheid van deze dag voor de jubilaris en het bedrijf, aangezien beiden zich in de kwart eeuw tot elkaar aange trokken voelden en in beide gevallen tevens deze aantrekkingskracht van veel nut voor ieder van de partijen is geweest. Bovendien schetste de directeur hoe de heer Kwaak aanvankelijk andere voornemens had bii zijn komst aan het bedrijf, doch het met een flinke dosis energie tot zijn huidige functie heeft gebracht. De gelukwensen gingen vergezeld van een enveloppe als jubileumgeschenk, een schrifteliike felicitatie van de hoofddirectie en een foto in lijst van de tekenaar aan zijn tafel. De huldiging in gebouw Concordia door een deputatie van het personeel en beamb- tencorps was al even hartelijk. De heer Hornstra dankte de jubilaris, die geschetst werd als een kalme collega, voor de prettige samenwerking, waarna de heer ■T. de Rouville, die jarenlang met de heer Kwaak samenwerkte, op komische wijze verschillende omstandigheden uit de bezet tingsjaren de revue liet passeren. Tenslotte was er de heer H. Andrea, die de gelukwensen van de jubileumcommis sie overbracht, onder aanbieding van bloe men aan mevr. Kwaak. De geschenken die werden aangeboden, bestonden uit een electrisch scheeraoparaat en een boekwerk. Behalve een fleurig bloemstuk van de directie mocht de familie Kwaak in haar woning aan de Melklaan nog vele bloemen en persoonlijke gelukwensen in ontvangst nemen. ADVERTENTIE in de nieuwe OPELS 1954 op speciale lesmotoi op de nieuwe Zündapp Scootei Vanouds de le gediplomeerde K N A C.-rijschool in de Gem Velsen Hagelingerweg 134 Telefoon K.2560 8930 Santpoort Dennenstraat 12 Tel. 6200 - IJmulden-O ZATERDAG 28 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „De terugkeer van Don Camillo". Rex, 20 uur: „Jungle Jim en de tijger afgod". ZONDAG 29 AUGUSTUS Thalia, 15 uur: „De avonturen van Do nald Duck; 19 en 21.15 uur: „De terug keer van Don Camillo". Rex, 15 en 20 uur: „Jungle Jim en de tij- geafgod". MAANDAG 30 AUGUSTUS Raadhuis, 10—12 uur: spreekuur bur gemeester; 15—17 uur: spreekuur wet houder van Onderwijs. Thalia, 20 uur: „De terugkeer van Don Camillo". Rex, 20 uur: „Jungle Jim en de tijger afgod". 18 jaar, zal dit jaar voor het eerst begin nen. Duur van de cursus is 2 jaar. Het be stuur der V.M.S. hoopt dat voor deze cur sus nog nieuwe aanmeldingen zullen bin nenkomen. Begin van de Z-cursus Vrijdag 10 September van 2021.30 uur ten huize van de penningmeester van de V.M.S., de heer J. van Os van den Abeelen, Thor- beckelaan 10 Velsen. Nadere gegevens zijn te krijgen bij het secretariaat, Moerbergplantsoen 22 IJmui- den, telef. 5743 en bij de directeur der V.M.S. ADVERTENTIE BEI SOOO VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGI.IA Voor de trawlvissers, varend op de voorwaarden van de „overeenkomst der loon- en arbeidsvoorwaarden der schepe lingen ter trawlvisserij te IJmuiden", werd op 1 Januari een verhoging van de dag loontabellen vastgesteld. Met ingang van 1 Juli 1954 zijn opnieuw de tabellen voor de vissers der trawler- vloot verbeterd. Deze zijn volgens het blad „Koopvaar dij en Visserij" als volgt: Trawlers van 400 bruto ton en groter: schipper f 16.stuurman f 16.le ma chinist, le motordrijver en oudste stoker f 16.—; matroos, jongste stoker, derde mo tordrijver, olieman en kok f 16.tremmer an handlanger f 16.lichtmatroos f 8.15. Voor trawlers van 200 tot 400 ton bruto: alle leden van de bemanning tot de rang van kok f 13.05; lichtmatroos f 5.20. Trawlers tot 200 ton: schipper f 16. le machinist en le motordrijver f 16, stuurman f 13.50: 2e machinist, tweede motordrijver en oudste stoker f 12.50; ma troos en jongste stoker f 10.30; tremmer f 8.50. Voor alle visserij, uitgeoefend met sche pen die geen trawlers zijn en voor werk zaamheden aan de wal gelden de volgende cijfers: schipper f 16.00, monteur-machi nist f 14.50; stuurman f 13.55; 2e monteur, 2de machinist en oudste stoker f 12.65; 3e monteur f 12.50; matroos stoker f 11.95; kok, kokmatroos f 9.80; oudste f 9.10; jongste f 7.70; zeepschieter f 6.30; afhou- der f 4.85. In de verwachting dat het Zondag 29 September eens mooi weer zal zijn, heeft de Kennemer Motor Club éen toer-tocht uitgeschreven voor motoren en bromfiet sen, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen. Het belooft een mooie dag te worden met aantrekkelijke voorwaar den. De start zal Zondagmorgen om 9 uur bij hotel „Parkzicht" plaats hebben en om ongeveer zeven uur 's avonds kan iedereen weer terug zijn. Een groot aantal prijzen is voor de beste rijders beschikbaar. De fancy-fair van de speeltuin aan de Stumphiusstraat te Beverwijk, die dezer dagen zou worden gehouden, is een week uitgesteld en is nu vastgesteld op 3, 4 en 5 September. ADVERTENTIE Alleen bij BUISMAN'S BLOEMENMAGAZIJN v a, f 7 50 Velserduinweg 143 - Tel. 5740 - IJmuiden-O ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 188# Het weekeinde voor de voetbalvereniging „VVB" zal met het Wijkertoren-tournooi, het jubileum-tournooi van SVIJ en het VVB-welpentournooi om de ,,C. Minnes-be ker opnieuw druk bezet zijn. In het Wijkertoren-tournooi speelt VVB 1 de wedstrijd tegen Vitesse (Castricum) op het Beverwijk-terrein om de vijfde of zesde plaats met: v. Zadelhoff; J. Roos, K. Hil; F. Bruinzeel, P. de Wolf en J. Kers berger; A. Both, P. Helder, F. Kooimans, J. v. d. Linde en P. Bleeker. VVB 3 speelt mee in het SVIJ-jubileum- tournooi met Kinheim, Terrasvogels, Wa terloo en SVIJ. Dit tournooi wordt Zon dagmorgen op de terreinen van „Schoonen- berg gespeeld. Vanmiddag is er op „Watervliet" het welpen-tournooi om de „C. Minnes"-wis- selbeker, waaraan van de organiserende vereniging VVB naast diverse verenigingen uit de omgeving twee welpen-teams deel nemen. De leden van de korfbalvereniging „Wa tervliet", die de vorige week met enkele onderlinge wedstrijden het nieuwe korfbal seizoen bereids hebben ingeluid, krijgen morgen voor de eerste maal in dit seizoen weer wat wedstrijdervaring in de seriewed strijden van Sport Vereent te Santpoort. De Watervlieters zullen met drie ploegen aan deze wedstrijden deelnemen, die al om half tien beginnen. Het eerste Watervliet-twaalftal ontmoet dan DTV I, Olympia, Fortuna en Olympia 2 Watervliet 2 speelt tegen DDV 2, Oos terkwartier 2, Olympiaan - Olympiaan 2. Voor Watervliet 3 zijn de tegenstanders DTV 2, OKV 2, MEO 3 en Waterland 2. Op 4 September zullen de Watervlieters hun eerste feestelijke contactavond hebben. De sleepboot „Poolzee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die on der weg was van Matadi naar Maassluis, heeft haar reis onderbroken en is opge- stoomd naar Ecravosbar in Nigeria, waa- het 2474 b.r.t. metende Duitse m.s. „Helios" uit Bremen gestrand is. De „Poolzee" zat trachten hqt schip vlot te slepen. ADVERTENTIE Wij lossen uitsluitend met nieuwe wagens Speciale lesmntnr beschikbaar Gediplomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 TEL 4333 KENNEMERI.AAN 136 TEL 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR GEBOREN: T. JasperseReidinga. d„ Zuiderstraat 1, Velsen-N.; A. KerstenKok, z., Zinneveltlaan 9, Santpoort; E. M. Riteco Felix, Moerbergplantsoen 163, IJmuiden; S. Schenkde Pagter, z., Eksterlaan 6, IJmuiden-O.; A. de Vriesvan de Beek, d., Kerkerinklaan 59, Santpoort; M. J, Banga Jellesma, z., Scheldestraat 156, IJmuiden; C. C. MolenaarZandbergen, d., Spaarnestraat 81, IJmuiden: M. G. KramerSwart, z., van Poptaplantsoen 6, IJmuiden; J. C. Visser— Klinge, z., Spilbergenstraat 3, IJmuiden; M. ZweerenGroen, z., Vechtstraat 159, IJmui den: E. van ZwietenZandvoort, d., Water landweg 4. Velsen: R .C. van der Pijlvan den Berghe, d., Bestevaerstraat 18, IJmui den; J. T. BeijaardsStottelaar, d., de Noo- straat 61, IJmuiden-O.; B. van DorpBrij- ker, z., Zeeweg 144, Katwijk: M. Ankerde Boer, z„ Velserduinweg 318, I.Tmuiden-O.: E. J. M. KunstEngeln, z., Rijnstraat 152, IJmuiden. OVERLEDEN: L. de Vries, 4 mnd., z. van J. de Vries en E. de Boer, Trompstraat 108. IJmuiden-O., T. de Gans, 67 j„ echtgenote van A. Struijk, Celsiusstraat 38, IJmuiden: G. Webbe, 46 j., echtgenoot van H. Maas, Amsterdamseweg 37, Velsen. ONDERTROUWD: J. Slootweg, Hoofd buurtstraat 4, Velsen en G. Smit, Kerkweg 45, Santpoort: E. Ras, Spilbergenstraat 19. IJmuiden en A. de Jong, Piet Heinstraat 40, IJmuiden-O.; H. Leutscher. Casembroot- straat 11, IJmuiden en M. N. Voorburg, Roer straat 14, IJmuiden, toek. adres: Roerstraat 14, IJmuiden; D. de Waard, J. van Heems kerkstraat 29. IJmuiden en J. Harlaar, Mar- constraat 34, IJmuiden, toek. adres: de Noo- straat 176, IJmuiden-O.; C. T. Kluyver, Jong bloedlaan 13. Eindhoven en J. W. van Leu- sen, van Tuyllweg 34. Velsen; C. van de Ket terij, Bloemst.raat 128. IJmuiden en A. de Vlugt, van Linschotenstraat 15, IJmuiden, toek. adres: Bloemstraat 93, IJmuiden; M G. T. Grimbergen, Jan Snijerplein 7, Zandvoort en G. P. Wout.erlood, Feithlaan 12, Driehuis; J. F. Meinema, Willebrordstraat 8, IJmui den-O. en L. M. Schilling, Willebrordstraat 8, IJmuiden-O.; H. J. de Goede, Fultonstraat 5, IJmuiden en E. Veldman, Trompstraat 104, IJmuiden-O. GEHUWD: P. Brouwer en T. Kroon, Ahornstraat 28, IJmuiden-O.: C. F. P. Her meier en H. M. de Haas; G. Sieraad en J, W Stekelenburg; D. Stam en R. G. J. Bol. Noor- dervaldeursnad 1, Zaandam; J. Duinker en C. van der Klei, Gerard Doustraat 55, IJmui- den-O J. Bronkhorst eh G. van der Zwan, de Noostraat 160, IJmuiden-O.; H. van Nierop en W. van der Valk, Maasstraat 45, IJmuiden. Burgerlijke Stand Heemskerk Geboren: Marianne A., d. van P. van Lieshout en A: M. Schuurman; Catharina B., d. van H. van Roon en M. J. Koper; Everardus, z. van G. Tromp en E. Hijme- ring; Robert A, z. van A. Muys en M. C. Ketting; Ferdinand J. A., z. van J. P. Scha- gen en E. Groen. Overleden: C. J. M. E. van Ginkel, 61 jaar. Vrijdag 27 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Margaretha van Skutskar. Kehr Wieder van Rotterdam. Volharding v. Dublin. Glengula van Rotterdam. Dracovan Rotterdam. Peter Town van Swansea. Luna van Rotterdam. Hoflaan van Boschfontein van Antwerpen. Holderness van Rotterdam. Oranje van Southampton. Ittersum van Duin kerken. Ransel van Tygnemouth. Stad Schie dam van Kirkenaes. Arnolde van Brest. Whitby Abbey van Goole. Flevo van Patras. Jacoba van Par Vertrokken zijn: Algarve naar Bremen. Lingestroom naar Manchester. Schokland naar Surte. Deo Favente naar Liverpool. Croix de Loraine naar Le Havre. Sixten n. Malmö. Westerschelde naar Rotterdam. Cottica naar Dover. Admiralengracht naar Antwerpen. Flamingo naar Bohus. Kehr Wieder naar Kaldenhof. Boffa naar Ant werpen. Besilla naar Las Palmas. De Boer in beslissingskamp verslagi-n De beslissing, welke speler de sterkste dammer van de damclub Sportief is, moest in een tweekamp tussen voorzitter H. An drea en J. de Boer worden uitgespeeld. Bei de spelers waren in de onderlinge damcom- petitie \'an het seizoen 1953-1954 gelijk op de eerste plaats aangekomen. De eerste partij werd door H. Andrea gewonnen. De tweede partij door J. de Eoer. De derde partij moest dus de beslis sing opleveren. Met de 28ste zet, 39-33, speelde De Boer foutief. Andrea was in staat na een ruil een aanval op een voor post te ondernemen, die wegens gebrek aan reservestukken voor De Boer verloren ging. Met een stuk voordeel wist tenslotte voorzitter Andrea in het eindspel geniaal de partij in zijn voordeel te beslissen. Door dit resultaat werd de Velsen-Noord-man clubkampioen. Andrea zal in de komende competitie het eerste bord van Sportief bezetten. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat ter gemeentesecretarie (4e afdeling) ter inzage liggen verzoeken van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. in IJmuiden om vergunning tot het uitbreiden van het bedrijf door het hijplaatsen van een lucht- zeef met toebehoren, gedreven door vijf electromotoren, met een gezamenlijk ver mogen van 112,5 pk, in het molengebouw van de cementfabriek in IJmuiden; het bijplaatsen van een derde stookoliepomp, gedreven door een electromotor, met een vermogen van 15 pk, in het stookoliepomp huis van de staalfabriek in IJmuiden; het bijplaatsen van een centrifugaalpomp, ge dreven door een electromotor van 10 pk, in het onthardingsgebouw van de staalfabriek. Op Maandag 13 September 1954 om 11 uur, zal in het gemeentehuis, ten overstaan van het gemeentebestuur, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om monde ling bezwaren tegen inwilliging van deze 'verzoeken in te brengen. De aangekondigde competitie-wedstrijd voor politiehonden kon door onvoorziene omstandigheden Zondag niet doorgaan. De laatste competitie-wedstrijd zal nu morgen gehouden worden op het terrein van de politiehond-dresseerclub „O.B.K.", "gelegen achter het zwembad „De Heeren duinen" en begint 's morgens om 9 uur en duurt tot 's middags plm. 4 uur. De heren R. J. en H. J. de Ruiter uit IJmuiden zijn geslaagd voor het Aalsmeer. se examen bloemschikken en binden. Een 52-jarige arbeider van de chemische iabriek De Toekomst'kreeg ïn^de vismecl- fabriek, bij het laden van een schip, een baal van 50 kilo op het hoofd. Met een gescheurde halswervel is dé man per ziekenauto naar het Antonius ziekenhuis vervoerd. Amsterdams gemeentepersoneel op excursie naar IJmuiden Op 4 en 11 September komen circa 400 mannen, werkzaam bij verschillende dien sten in de gemeente Amsterdam, een be zoek brengen aan het Staatsvissershaven- bedrijf in IJmuiden. Jaarvergadering D.C.IJ. Tijdens de jaarvergadering van D.C.IJ. op 8 September zullen de behaalde prijzen worden uitgereikt en tevens worden de plannen voor het zesde lustrum besproken. Bestuursverkiezing, bondswedstrijden er. onderlinge competitie komen ook aan de orde en punt 12 van de agenda is: wat er verder ter tafel komt. De terugkeer van Don Camillo. (Thalia theater, Vrijdag tot en met Woensdag) Don Camillo heeft in zijn eerste film, de film van de goedmoedige strijd tussen twee wereldmachten in een hartstochtelijk Itali aans bergdorp de mens met een glimlach en een zachte satire veroverd, maar hij verloor de strijd in materieel opzicht tegen Peppone en werd „verbannen". Don Camillo - de schepping van Fernandel Don Camillo, de schrale priester met het grote hart en de harde handen komt evenwel terug naar zijn geliefde paro chianen en zijn (even geliefde) burge meester Peppone. De strijd kan dus weer beginnen en ze begint ook onmiddellijk en onvervaard, op dezelfde wapens als ge durende het ganse regiem van deze aarts vijanden, die elkander toch zo schrikkelijk lief hebben. Weer heeft Julien Duvivier met meesterhand de scepter gezwaaid over een scenario, dat licht aanleiding zou kun nen geven tot al te grove .effecten in deze kleine oorlog rond een kruisbeeld en een idee. Dat hij het verhaal ten tweede male vrij wist te houden van gemakkelijke suc- cesjes, kan als dc grootste verdienste van de film worden aangemerkt, al staat dit vervolg naar onze smaak minder hoog dan de eerste Don Camillo waar het met zwaar dere lijnen en steviger effecten werkt. Overigens is het een gulhartig plezier deze montere zoon van de moederkerk door het leven te zien dwalen charmant en men selijk, vol oude feilen en nieuwe grillen, maar even hardhandig en zachtaardig tegenover het rode gevaar van de burge meester en zijn communistische discipelen als voorheen. De momenten van wapenstilstand en rust tussen de beide rivalen zijn zeldzaam, de minder-geslaagde scènes, waar het dus wat al te dik op gelegd werd, werden kwistiger rondgestrooid, zodat het stukje levens moeheid van de jonge dochter en haar be minde, die zich in eep maanovergoten meertje van het prille leven gaan beroven omdat oudertwist de liefde in de weg staat een wat theatraal nasmaakje krijgt. Ove rigens is het een kostelijk geheel. De glim lach maakte plaats voor een uitschietende schaterlach. Waarmee het succes van deze vervolg-Camillo wel verklaard is. J. F. „De avonturen van Donald Duck". (Zon dagmiddag). Deze serie tekenfilms over een van Disney's meesterlijke figuurtjes, het eigenwijze eèndje Donald en zijn heer lijk gekwetter is een verfrissing in de reeks der naargeestige zielsproblemen, die het bioscooppubliek de laatste tijd moet zien te verwerken en kan als zodanig dan ook alleen maar van harte worden aanbevolen. „Jungle Jim en de tijgerafgod" (Rex, Vrijdag tot en met Maandag). Johnny Weissmüller, gewend aan een dierenhuid wordt voor deze keer door Hollywood in een keurig tropenhemd gestoken, dat zijn brede schouders ongetwijfeld siert. Dag dromers, die deze rolprent met een bezoek Een automan, die 's avopds laat nogal eens de Zeeweg over komt klaagt bij mij zijn nood over de versperrende trucks, die daar van een welbekend expeditiebedrijf ruimte staan in te nemen. In de bocht bij de Tussen- beeksweg staan strijk en zet een paar van die kolossen en wie van de Lange Nieuw- straat de Zeeweg opzwenkt, moet er helemaal links langs- kruipen om niet in onzachte aanraking met deze stevige jongens te geraken. Ze benemen het zicht op elk tegemoetkomend verkeer en veroorzaken daar nog eens een botsing, zegt hij peinzend. Of dat zo maar mag, zegt hij. Te meer daar er aan de overkant ruimte te over is op een mooi parkeerterreintje, waar de trucks en hunne opleggers rus tig kunnen slapen zonder kans te lopen, plotseling met een harde klap te worden gewekt. En honderd meter verder, op de hoek van de Lange Nieuwstraat is ook al genoeg ruimte voor een paar van deze wegreuzen. Mag ik langs deze weg de overigens vrindelijke expediteur verzoeken, hier eens een paar rimpels in het welge vormde voorhoofd aan te be steden? Herrie Het moet de luisteraars naar het uit muzikaal oogpunt zo prettig aandoende concert van de IJmuider Harmonie Woensdagavond ter gelegen heid van de inwijding van Vel- sens nieuwe verplaatsbare mu ziektent een gruwel geweest zijn, dat de klanken der Har- monisten zo succesvol in flar den werden gereten door on behoorlijke bromfietsers, die niets onbeproefd lieten zo sto rend mogelijk te werken met hun 49, 50 en 40 cc'tjes. Vel sen doet erg cultureel en „schreeuwt" om meer muziek en zo, maar als er dan eens een avond in de openlucht wordt gegeven in het centrum van de stad, zijn er altijd wel een paar leuke jongens te vin den, die met behulp van een lawaaiende bromfiets bereid zijn de zaak te gaan verstoren. En als dan een agent of een luisteraar vriendelijk vraagt of dat niet een tikje geschikt kart worden komt het ant iander elk moment van de dag woord, dat haast elke Neder- in de mond bestorven ligt „Het is hier toch zeker de openbare weg". Nee, echt beschaafd kunnen we onszelf toch nog lang niet noemen. Moeder jarig Maandag is in Driehuis eert moeder jarig, een moeder, die vele, vele kinderen heeft en ze allen van harte bemint. Wie De tunnelbouwer, die in de nattigheid niet zo gauw een goed plaatsje voor zijn stoomfiets kon vinden, gebruikte deze riool buis als zodanig, en baas zowel als fiets voeren er wel bij. Vanmorgen is-ie thuis gebleven. een Koninginnedag in Driehuis heeft meegemaakt met al haar intieme gezelligheid in „de tent" tussen de bossages van Schoonenberg, weet wel, dat ik mevrouw Meesters van de Driehuizerkerkweg 21 bedoel. Ze wordt Maandag zeventig en dat is een hele leeftijd, maar aan de andere kant blijft de mens nu net uitgerekend jong bij zulke vele goede werken als op naam van deze moeder van de Oranjevereniging gezet kunnen worden Bij benadering is niet te schatten, hoeveel dorstige ke len mevrouw Meesters in al die jaren, dat zij achter de „tap" in de tent stond, heeft helpen besprenkelen. Maar dat loopt in de duizen den. Wist u overigens dat me vrouw en meneer Meesters want op de baas straalt een flink stuk van de glorie af al om zes uur in de ochtend van zo'n feestelijke dag in de weer zijn om de zaak de hele dag op Oranjerolletjes te laten lopen Moeder heeft de koffie altijd prompt klaar als de kin deroptocht op het feestterrein aankomt en tot het vermoeide einde van zo'n drukke dag staat ze klaar om alles te la ven wat drinken behoeft. Ove rigens, ook daarna loopt het nog wel even aan met het werk, want voor de spulletjes aan de kant zijn, liggen de ve le „kinderen" van moeder Meesters allang onder de wol. Allemaal vrijwillig en zelf ge kozen en allemaal piekfijn in brde. Heel Driehuis weet ik achter me, als ik deze plezierige vrouw Maandag een feest als een klok toewens en nog zele Oranjefeesten voor de toe komst met veel vrindenhulp. Proficiat, moeder, want ook ik beschouw me na ettelijke kop jes, met warme menselijkheid overtogen koffie, een beetje als gen nakomeling. LAMPENIER vereren, kunnen zich in gedachten zelf in deze kleding hullen en in de oerwouden van Afrika heel gezellig met veel woeste negers en niet minder heldhaftige blanken hun krachten meten En ze winnen het. Om het geheel nog mooier te maken zijn er vanuit Amerika tijgers naar de Afri kaanse jungle gebracht. En alle helden daden worden op de gevoelige plaat vast gelegd door een liefelijke jongedame, die de hele reeks avonturen meemaakt en die dan zelfs nog kans ziet om in een keurig mantelpakje onbesmeurd uit de strijd te voorschijn te komen. Een aardig ontspanningsverhaal, waar van het peil echter de dertien-in-het- dozijn niet te boven komt. „Fort Ti" (R e x, Woensdag en Donder dag). Prachtige natuuropnamen toont deze film, die oorspronkelijk in 3-D opge nomen, in dit theater zonder diepte wordt afgedraaid. Wat tot gevolg heeft dat de strijdbijl kennelijk menigmaal loodrecht in de zaal zou moeten worden geslingerd en de bezoekers telkenmale in een geweerloop hadden kunnen kijken: echter zonder dat dit nu het bekende effect oplevert. „Fort Ti" mag inmiddels tot de betere Westerns gerekend worden, waarbij wel iswaar de wet oog om oog en zo hoogtij vier, maar waarin het sensationele toch binnen de perken van het oirbare is ge houden. Deze rolprent wint in aantrekke lijkheid door de goede kleurentechniek. „The snow of the Kilimanjaro" (K e n- nemer Theater) is een Hemmingway- verhaal, dat tot en met Maandag weer op het „brede doek" wordt vertoond; een film, waarin Gregory Peck als de schrijver Harry Street zijn levensloop de revue laat passeren. Zij werd een samenraapsel van alle mogelijke showfilms, waarin de heer Street steeds weer andere dames en avon turen. leert kennen. Op deze liefdesslinger paden wordt hi.i moedig bijgestaan door de sterren Susan Hay ward en A va Gardner. Toch heeft „The snow of the Kilimanjaro" nog een achtergrond ook, te vinden in een uitspraak op het sterfbed van Harry Street in de rimboe: „ik wou, dat ik mijn vrouw eerder zo goed had begrepen, doch thans heb ik daar geen tijd meer voor. Ge lukkig sterft hii niet, zodat hij kan waar maken wat hii beweert. Behalve het spel, dat in enkele gedeelten biizonder knap is, is er een serie fantastisch mooie wild- opnamen te bewonderen. Dinsdag en Woensdag is Betty Davis in „De Ster" het onderwerp van veler ge sprek. „De indringer" (W. B. Theater) Nu eens geen vecht- of cowboy-film, maar een verhaal, dat gebaseerd is op de geestelijke ontwrichting van gedemobiliseerde mili tairen als gevolg van grote teleurstellin gen, Jack Hawkins, Dennis Price en George Cole zijn in deze reële film de hoofdrol vertolkers. Zeer menselijk en dus begrijpelijk is het optreden van de oud-kolonei tegen zijn .oud-ondergeschikte, die hij als een held heeft leren kennen, doch die naderhand komt te struikelen in de wel wat erg wrede maatschappij. Op overtuigende wijze wor den in deze film de demoraliserende ge volgen van de oorlog aan de kaak gesteld, al is de humor niet vergeten. In het Zondagmiddagprogramma is „De Plunderaar" in het W.B. Theater. De naam zegt genoeg. Erg wild. „Glenn Miller Story" wordt de gehele week in het Luxor theater gepro longeerd. „De plunderaars", een film die verleden week in het Rex-theater in IJmuiden-Oost werd vertoond, is Zondagmiddag in W.B. te zien. ADVERTENTIE ln de nieuwe FORD ANGL1A Gedipl. instructeur M VISSER, Celsiusstr. 52, Tel. 4551. IJmuiden v.h GARAGE GIESBERTS, Palmenstraat 3, Tel. 4516, IJmuiden-O. Het hospitaalkerkschip De Hoop kwam Donderdagavond IJmuiden binnen met twee patiënten aan boord. De 17-jarige matroos C. K. uit Scheveningen, die in Engeland een maagoperatie had onder gaan is per ziekenauto naar een zieken huis in Den Haag vervoerd. De 55-jarige loggeropvarende P. M. uit Marken, die aan boord van zijn schip een vat haring op het hoofd kreeg, is met een hersenschudding naar het Julianazieken- huis in Amsterdam gebracht. Zoals Voor vele voetbalverenigingen met het naderen van het nieuwe compe titieseizoen zal ook „Kinheim" haar aan deel hebben in verschillende voetbaltour- nooien, die dit weekeinde worden gehou den. In het Wijkertorentournooi zal Kin heim I morgenmiddag om half drie in Lim- men spelen tegen de gelijknamige club. Kinheim I speelt met: Pigmans; A. Paap en W. Mol; H. de Ruiter, W. Groemeveld en V. v. Dijk; A. Prinssen, Th. v. Vuuren Hummel, J. Hud, Wateren en N. v. Donse laar. In het Zandvoortmeeuwen-tournooi speelt Kinheim (ZMC) de verliezersronde tegen Zandvoortmeeuwen. Op „Schoonenberg" neemt Kinheim deel aan het SVIJ-jubileumtournooi en van de welpen zullen de A en B-ploegen uit komen in het VVB-welpentournooi, dat vanmiddag op „Watervliet" wordt gehou den. Voorts maakt Kinheim-junioren A dqel uit van de ploegen, die Zondag op „Schoo nenberg" in het Velsen-tournooi zullen spelen. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater, Zaterdag en Zondag 20 uur: „Spijkers met koppen".

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9