Weinig hoopvol slot aan historie van trouwe veerboten Veren igi ngsva ria 4 t.m. 11 September KLEINE JAARBEURS Thalia^ Visserij-varia J Kennemer Lantaarn Agenda voor Velsen Mooie schepen over het IJselmeer „Koninginnedag" op het Marktplein Old Clothes New Suomi begon aan clubkampioenschappen r uit de IJmond Beverwijk Castricum 5 LANGS SLUIZEN EN HAVENS „Velsen" viste weer Koorzang en harmoniemuziek „Manon" in Thalia DRY CLEANING ONLY Chr. korfbalclub te IJmuiden vergaderde Wijkeroog-winkeliers zoeken nieuwe wegen Vogelliefhebbers over tentoonstellingsplannen De Pion in hogere klasse IJmuiden Zang- en muziekavond Chr. Mannenkoor „IJmuiden" Schakers van „Weenink" bespraken nieuw systeem St. Pancratius met thriller „Sportief" vergaderde Hoe de duiven vlogen I Kinheim-adspiranten- tournooi op „Tussenwijk" Export van sla naar België Mooi bedrag voor kankerbestrijding Na 40 belastingjaren met pensioen WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1954 DE VORIGE WEEK hebben we gezien hoe de bootverbinding EnkhuizenStavoren tot stand is gekomen. Vanwege het sterk gestegen passagiersverkeer werden in de jaren 1915-1916 twee fraaie stoompassagiersschepen in dienst gesteld, de „C. Bos man" en de „R. van Hasselt". Op hetzelfde moment deed men afstand van de oude raderboten „Holland" en „Groningen" zodat de vloot een gehele vernieuwing had ondergaan. Maar behalve de passagiersschepen voeren de ponten regelmatig heen en weer, maar dit omvangrijke transport van goederenwagons verdween met de fusie der Spoorwegen in 1917, maar dit wil nog niet zeggen dat men meteen van deze speciale vaartuigen afstand deed. Er zijn jaren geweest dat er 45.000 wa gens op die manier werden vervoerd. Een belangrijke dag voor de ponten was de Dinsdag vanwege het grote veevervoer van de Leeuwarder markt. Toch hebben ze op de duur de strijd moeten opgeven. Een der ponten vond emplooi bij de droog making van de Zuiderzee. Het schip deed enige tijd dienst bij de Maatschappij tot Uitvoering der Zuiderzeewerken, doch werd later verkocht om onder de naam „Nassau" dienst te doen als schoolschip voor de binnenvaart. De opheffing van de gehele pontdienst kwam in 1936. De nog overgebleven „Enk huizen en,.Leeuwarden" bood men te koop aan en laatstgenoemde pont is zelfs nog naar Trinidad gegaan. Collega De „Bosman" en de „Van Hasselt" kregen er in 1923 een collega bij. Dit dub- belschroefmotorschip werd vernoemd naar de in 1920 afgetreden directeur der Nederlandse Spoorwegen W. F. van der Wijck. Gebouwd bij Gebr. Pot in Bolnes meet dit passagiersschip 741 bruto reg. ton. De lengte over alles bedraagt 64 m, lengte tussen de loodlijnen 61,60, de breedte 9,90 m, de holte 3,70 m en de diepgang 2,00 m. De twee schroeven worden aangedreven door twee Werkspoor motoren van elk 625 pk. De foto van de „W. F. van der Wijck" is genomen op een der vele zeetochten die het schip vanuit Scheveningen enige jaren geleden heeft gemaakt. De belangstelling voor deze tochten ging gestadig achteruit en thans vertoont het schip zich niet meer op zee. Moeilijke oorlogsjaren De drie schepen van de vèerdienst Enk huizen-Stavoren, waarvan de exploitatie op 1 Januari 1938 in handen kwam van de rederij Koppe te Amsterdam hebben het in de bezettingsjaren niet gemakkelijk gehad. De C. Bosman was al gauw buiten gebruik gesteld. Op 10 Mei 1940 lag deze boot in Stavoren en toen de Duitsers deze plaats bezet hadden wilden ze met die mooie passagiersboot naar Noordholland oversteken. De overtocht kon niet doorgaan omdat Hr. Ms. Friso de „C. Bosman" onder vuur nam. In Enkhuizen lagen de twee andere boten en nog voor de capitulatie waren deze al tot zinken gebracht. In de loop van 1940 heeft men de sche pen weer boven water gehaald en hersteld. De ,,C. Bosman" ging de gewone veerdienst onderhouden voor zover dit mogelijk was. Het is voorgekomen dat het schip door vliegtuigen werd beschoten en in 1944, op 28 Februari met bommen bestookt maar steeds bleef het onbeschadigd. Anders was het met de „Van der Wijck". Dit passa giersschip kwam in handen van de bezet ter, onderging enige malen een verbou wing en kreeg de grijze oorlogskleur. Eerst heette het „Willkommen" en sedert 1944 „Regulus". Onder die naam deed het dienst als schoolschip voor toekomstige marine officieren. Na de bevrijding hebben de Duitsers het schip in IJmuiden afgeleverd. Het kwam in Augustus 1945 aldaar aan en het Bureau Teruggave Visserijvaar tuigen mocht zich er tijdelijk over ont fermen waardoor het enige weken in het Noordzeekanaal heeft gelegen temidden van uit Duitsland teruggekeerde vissers vaartuigen. Later is de „Regulus" naar Amsterdam gebracht om na de verbouwing weer als W. F. van der Wijck" passagiers vaart te hervatten. De „Bosman" en de „Van Hasselt"' wer den in 1944 voor de tweede maal onklaar gemaakt nadat ze eerst nog door de be zetter naar Amsterdam waren overge bracht. Toen ons land weer bevrijd was konden beide schepen spoedig de normale vaart tussen Enkhuizen en Stavoren her vatten. Momenteel doet alleen de „C. Bos man" dienst. De „Van Hasselt" en de „Van der Wijck" zijn in Enkhuizen opgelegd. Het is jammer, dat de toekomst voor deze mooie passagiersschepen voor de binnen vaart er niet hoopvol uitziet. (Nadruk verboden). ARIE VAN DER VEER De hengelsportvereniging „Velsen" heeft de vierde viswedstrijd van dit seizoen in het Noordzeekanaal bij de Noordersluis gehouden. Door 22 deelnemers werden 74 bovenmaatse vissen gevangen. Het resul taat was als volgt: 1. Noortman en A. v. Vliet met 12 vis sen; 2. Bosma 9; 3. Meerhof 8;; 4. Jochems 6; 5. Ooms 4; 6. Aardenburg, Augustein, v. Es. Smit 3; 7. Bakker, Blom, L. Roth, Ebbeling 2; 8. Vrijhoef, M. v. Vliet, Schil ling 1. De stand voor de wisSelbeker is nu; 1. Bosma 95 pnt; 2. Meerhof 81; 3. C. Ooms 68; 4. Blom 65; 5. Jochems 62; 6. A. v. Vliet 61; 7. Noortman 59; 8. L. Roth 56; 9. Smit 56; 10. Augustein 46; 11. Schenk 46; 12. Aardenburg 40; 13. v. Es 36; 14. Wennis 26; 15. Schilling 22; 16. Zandwijk 20; 17. Schouten 18; 18. v. Rensen 16; 19. Scheringa 16; 20. Jensen 12; 21. Bakker 10; 22. Ebbeling 10; 23. Vrijhoef 8; 24. v. Vliet 8. Donderdagavond vertoont Thalia in een speciale voorstelling de moderne versie van de Franse roman „Manon Lescaut", zoals de regisseur Henri-Georges Clouzot die naar een draaiboek van Jean Ferry gaf. Het gaat hier om een na-oorlogse Manon en een Robert Desgrieux, die als lid van de Franse binnenlandse strijdkrachten ver loren is, zodra hij in de ban is geraakt van het domme, sensuele deerntje Manon. Bei den komen in de Parijse onderwereld te recht tot Robert zich genoodzaakt ziet te vluchten wegens een moord. Manon volgt hem, want een niet op verstandelijke wijze te verklaren passie bindt de beide gelie ven, ondanks de weinig scrupuleuze wijze waarop Manon haar bekoorlijkheden uit buit. Als verstekelingen op een emigran tenboot komen zij in Israel terecht, waar zij door Arabieren worden overvallen en omkomen. De film wordt sterk benadeeld door Clouzots voortdurende neiging tot over drijven en zijn jacht op vaak goedkope ef fecten. Bovendien hield hij de juiste pro porties van zijn verhaal niet altijd in het oog. Na een uitstekend begin valt de epi sode in de woestijn door zijn langgerekt heid en overbodigheid tegen. Als bijzon dere kwaliteiten van „Manon" moeten dé vertolkingen van Serge Reggiani als zwart handelaar, Michel Auclair als de slappe ling Desgrieux en vooral Cecile Aubrey als de perverse Manon worden genoemd, al bleef de laatste ver verwijderd van het model uit de beroemde roman van de Abbé Prévost. Als tijdsbeeld is de film zeker uiterst belangwekkend. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 1886 De Chr. Korfbalclub te IJmuiden heeft deze week de jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer H. de Boer heeft een inleidend praatje gehouden en daarna werd meegedeeld dat de seniorleden nu zijn aangesloten bij de CKB, afdeling Amstelland. De competitie begint op 11 September en het programma ziet er voor lopig als volgt uit: 11 September SSS I- OO 2; 18 September SDO 2-SSS 1 en 25 September SSS I-Kios 1. De juniorleden zijn aangesloten bij de HKB-afdeling Haarlem. De clubkleuren zijn oranje-wit- zwart. Zaterdag zal op het veld van VSV een selectiewedstrijd worden gespeeld. Het adres voor inlichtingen is G. Kalkman, Platanenstraat 51 te IJmuiden-Oost. Het naderend einde van het athietiek- seizoen, dat de Kennemerstaten Atletiek vereniging „Suomi" op Zondag 12 Septem ber zal afsluiten met de vijfkampen voor de leden, die tevens een onderdeel zullen vormen van de clubkampioenschappen, heeft Dinsdagavond vele leden bijeenge bracht op de sintelbaan van het sportpark „.Watervliet". Eerst werd een begin gemaakt met de clubkampioenschapswedstrijden voor de nummers, welke niet in de vijfkampen zul len zjjn opgenomen en die Donderdagavond worden voortgezet. Over het algemeen waren de resultaten van gisteren zeer bevredigend en vooral ten aanzien van de jeugdige leden, die zich maar matig of bijna helemaal niet op de technische nummers toeleggen, waren ver schillende resultaten in vergelijking met voorgaande jaren zelfs verrassend. Bij de meisjes A werd het bestaande clubrecord speerwerpen (15,79 m.) glans rijk overschreden. Tiny Hommes bracht het nieuwe record 23,19 m. op haar naam. Zelfs het B-meisje E. v. d. Ploeg overtrof het oude record. De 500 m. heren werd een glansrijke overwinning voor A. Spek, die maar even een voorsprong van bijna 50 seconden nam op Joop Smit, die zich overigens uitstekend weerde op de voor hem bijzondere afstand. Het hoogspringen heren kwam op naam van T. v. d. Werff, die vrijwel zonder oefening bleek zijn vroegere resultaten met 1.70 m. bijna te kunnen evenaren. Speerwerpen dames: 1. J. Koeten-Blee- ker 22,58! 2. I. Waasdorp 21,47; 3. I. Waagmeester 17,57. Meisjes A: 1. T. Hom mes 23,19 (nieuw clubrecord)-2. R. Bak ker 17,47; 3. D. Grapendaal 16,75 m. Meis jes B: 1. E. v. d. Ploeg 16,20 m. Meisjes C: 1. E. v. d. Werf 10,54 m. 500 m. heren: 1. A. Spek 15.59,4; 2. Joop Smit 16.48,2; 3. L. Schol 17.35,6. Hoogspringen heren: 1. T. v. d. Werff 1,70 m.; 2. J. Adelaar 1,60 m.; 3. A. Koet 1,60 m. Speerwerpen: Jongens A: 1. G. Schmitz 46,38; 2. L. Binkhorst 36,57. Jongens B: P. G. Dekker 31,55; 2. J. Bakker 28,51. Jon gens C: 1. P. Hoope 26,33; 2. S. v. Digge len 24,44 m. Cadeaux op zegels De vereniging van winkeliers en nering doenden „Wijkeroog", die al geruime tijd en bij verschillende gelegenheden probeert om, wegens de directe nabijheid van Be verwijk en de door de aldaar bij herhaling ontketende winkeliers-acties, de kopers in Velsen-Noord te houden, heeft Dinsdag avond een goed bezochte ledenvergadering in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat gehouden, tenein de zich op nieuwe stappen te beraden. De voorzitter, de heer E. Sanders, leid de de vergadering in met de beklemmende onvoldaanheid omtrent de geringe activi teit van de „Wijkeroog"-winkeliers, zelfs wanneer het bestuur het zijne wil bijdra gen. Hij weet dit mede aan de voor Velsen- Noord ongunstige geografische ligging ten aanzien van Beverwijk. De heer A. Langkemper hield daarop een met merkbare instemming gevolgde inleiding over een nieuw idee, die bij hem was gerijpt in verband met de toenemende activiteit van de Beverwijkse winkeliers. Hij zag deze acties als schadelijk voor de -,.Wiikeroog"-mensen. De huidige zegelactie bleek èn voor de neringdoende deelnemers èn voor het kopend publiek in „Noord" van niet te onderschatten betekenis. Want, hoewel nog niet eens alle „Wijkeroog"- leden bij de zegelactie, die in 195Ó opnieuw begon, zijn betrokken, kon de heer Lang kemper mededelen, dat sedertdien aan het kopend publiek een bedrag van ongeveer veertienduizend gulden in natura was te rugbetaald. Het plan van de inleider was nu de be staande zegelactie te vervangen door een ander systeem, waarbij de gespaarde zegels eenmaal per maand kans geven op ge schenken. Deze geschenken zouden dan in natura worden uitgereikt. Dit plan achtte de inleider alleen mogelijk bij voldoende deelname van de W.V.W.-leden. De kopers, die het hoogste aantal zegels per maand inleveren, komen volgens dit plan voor de prijizen in aanmerking. Het plan gaat zelfs verder en biedt hun, die niet tot de prijswinnaars behoren, de kans om de volgende maand opnieuw mee te dingen, dank zij de zegels van de vorige. De inleiding van de heer Langkemper was zo overtuigend, dat alle aanwezige winkeliers van „Noord" zich voor ziin plan gingen interesseren en zich onmiddellijk bereid verklaarden deel te nemen. Er is toen maar direct met de vorming van een uitvoeringscommissie begonnen, die be staat uit de heren A. Langkemper, C. P. Bekker en J. Henneman. Het ligt in het voornemen met de nieuwe zegelactie nog aan het eind van deze maand te starten, zodat in November de eerste gelukkigen zich kunnen aandienen. De volière-vereniging „Vogelvreugd" te Beverwijk en omstreken houdt op Donder dag 2 September in hotel „Parkzicht" een ledenvergadering. Op deze avond zullen de definitieve plannen voor de te houden tentoonstelling worden besproken. Klaverjasclub „De Vier Azen" Maandag 6 September zal de onderlinge competitie van de Castricumse klaverjas club „De Vier Azen" een aanvang nemen. De leden, waarvan het aantal nog steeds groeiende is, zullen spelen onder leiding van de heer J. Reijnders, daar de vorige, de heer L. Res, wegens drukke werkzaam heden genoodzaakt was af te treden. De clubavonden worden gehouden in zaal Roozendaal. Het eerste tiental van De Pion, de enige schaakclub die Castricum rijk is, is inge deeld in de tweede klasse. De Castricum- mers krijgen de strijd op te nemen tegen Pat Mat 2; De Pion (Wormerveer)Saen- de; VAS en Zaandam. Als eerste staat een thuiswedstrijd tegen Saende op het pro gramma. ADVERTENTIE Grote dank Het leek gisteravond wel wat op een ouderwetse Koninginnedagviering, althans op het IJmuidense Marktplein, waar de met vlaggen getooide verplaatsbare mu ziektent het centrum was. De Velser Ge meenschap, sectie zang en muziek, bood deze avond een openluchtconcert aan, dat door „het Goede Herderkerkkoor", het kin derkoor „de Goede Herder", beide onder leiding van de heer J. Huizinga en de Chr. muziekver. „Wilhelmina" onder leiding van de heer L. v. d. Hoef werd verzorgd. Even voor acht uur marcheerde het tam- boerkorps van „Wilhelmina" met een grote boel plannen heeft menigte achter zich aan, het Marktplein op, dat spoedig vrij vol werd. Afwisselend zongen de beide koren en speelde het orkest, waarbij het kinderkoor wel het grootste succes oogstte met zijn pittige ,,'t Is Oranje, 't blijft Oranje". Het kerk koor trad, evenals „Wilhelmina", twee maal op, waarbij enkele vaderlandse en geestelijke liederen ten gehore werden ge bracht. „Wilhelmina" besloot het gezamenlijk optreden met „Halleluja, eeuwig dank en ere". Het Christelijk Mannenkoor „IJmuiden" houdt Vrijdagavond, 3 September een pro paganda zang- en muziekavond in de Ich- thus-kerk aan de Snelliusstraat te IJmui den. De avond wordt gehouden ter gele genheid van het eenjarig bestaan van het koor. Medewerking wordt verleend door Adriaan Verschoor, orgel. Ik kom u en meer speciaal de duivensporters vertellen, dat zij zeker kunnen zijn van de hartelijke dank van zuster Th. Moquette e<n haar staf plus die van de patiënten van de lighallen Brederodeduin aan de Bergweg. De duiven van de IJmuidense „melkers" hebben laatst voor deze lighallen ge vlogen en er kwam f 510 uit, waarmee de zuster een hele- haast dan de polsstok kan be reiken. In de hallen en het „huis" wonen namelijk zo'n 24 kin- ders uit Haarlem, waarvan er een paax erg ziek zijn, ande ren al weer mooi opknappen en een derde groep als kleine kolonisten beschouwd moet worden. Vacantiekolonislen dan al tijd, want deze bleekneusjes komen daar elke week een heel pond aan en worden zes weken lang des avonds na een lange dag van spelen en goed eten en drinken met een bus gehaald om naar huis te gaan. Èn nu heeft zuster Moquette voor deze kinders de f 510 al zo'n beetje bestemd en ik ge loof, dat ze daar wijs aan ge daan heeft. Als u even meeloopt naar de Bergweg, zal ik u laten zien waarom. Het zonnetje heeft het hoofdgebouw daar tussen het hoge geboomte in een vriende lijk kleurtje gezet en waar een trap tegen het duin klimt lig gen de kinderhallen. Met een stuk zand ervoor, waarin de kleine mannen een pracht van een vloot hebben gebouwd van zand. Schepen met radio aan boord. De koptelefoon bestaat uit twee stukken rondhout en de bevelen van de admiraal schallen over het water als gold het de. oefening „Zandin- meschoene". In de hallen liggen een paar stevige peuters op de rust bedden. Straks zullen ze hopelijk ook in het zand dollen, maar nu moeten ze nog wat kalm aan doen. Wat geen bezwaar is om heerlijk te knutselen. Van een ouwe, gesloopte speelgoedauto en een leeg koffiestroopblikje heeft ééntje een radio met baindspreiding en UKG gefa briekt en nu hij er een kopte lefoon bij heeft zie je de hele wereld in zijn oren suizen. Je zou zweren, dat daar muziek uit komt, zo ernstig luistert de kleine marconist. Kijk en voor deze kinders heeft zuster Moquette dat zo dankbaar ontvangen kapi taaltje van de IJmuidense dui vensporters nu alvast achter uit gelegd, want in het zand zouden best een paar mooie speelwerktuigen kunnen staan, om het plezier van deze schare compleet te maken. Waard Brederodeduin is het waard, dat de IJmuidenaren zich er eens voorgespannen hebben, want de sfeer, die hier tegen het duin heerst is vol vrien delijkheid en ware mensenlief de. Al zijn de zusters, die voor de Haarlemse vereniging tot bestrijding van de Tubercu lose werken, al eens eerder blijgemaakt door de duiven- liefhebbers, die voor een door lichtingsapparaat zorgden en er later nog een ijskast bij de den ook, ze zijn nu wéér opge togen met de f 510. Alleen kun je er natuurlijk niet van hier tot ginder mee komen en nu zou het zuster Moquette Op de Dinsdagavond gehouden leden vergadering van de Beverwijkse schaak club „Weenink" is zeer langdurig gespro ken over het voorstel van de voorzitter, de heer R. W. A. Muyen, dat behelst om in kleinere groepen te gaan spelen, zodat de competitie dus eerder afgelopen is en niet tot diep in de zomer behoeft te worden gespeeld. Inmiddels was bekend geworden dat de Zaandamse damclub en de Beverwijkse damclub thans ook een nieuw systeem toe passen en ter vergadering werden beide mogelijkheden geducht onder het oog ge zien. Het voorstel „Muyen" kon bij velen geen genade vinden en na zeer lange en uitvoerige discussies, waarbij voor en tegen werden afgewogen, kwam het uiteindelijk tot stemming. De heer Muyen boekte geen succes, want zijn voorstel werd met meerderheid van stemmen verworpen. Het systeem van bei de genoemde damclubs zal nu gevolgd worden. Hierna werd nog gesproken over de te houden propaganda-avond, die zal plaats vinden op Dinsdag 7 September. Op deze bijeenkomst zal de prijsuitreiking plaats vinden aan de winnaars van de afgelopen competitie. De heren Ph. Bakker en C. Komen zullen hierna nog enige simultaan- séances weggeven. Naar de gedelegeerdenvergadering wer den als afgevaardigden benoemd de heren W. Siebers en F. Piët. Tafeltennissers gaan vergaderen De Castricumse tafeltennisclub CSV houdt Vrijdag in hotel Borst haar jaarver gadering tijdens welke het al of niet deelnemen aan de bondscompetitie 1954- 1955 besproken zal worden. Tevens is er een bestuursverkiezing aan de orde wegens aftreden van de secretaresse, mevrouw Vriend, en de penningmeester, de heer L. Goyarts. Beiden zijn niet herkiesbaar. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling het realistische meesterwerk MANON met Cecile Aubry - Michel Auclair. Gedurfd realisme en felle passie in het na-oorlogse Parijs! - „Manon" werd door de intern, pers toegejuicht als een weergaloos meesterwerk Toegang boven 18 jaar. HEDENAVOND 8 uur Laatste voorstelling van DE TERUGKEER VAN DON CAMILLO durft er zelf niet aan te den ken, maar ik zal dan maar brutaal zijn plezierig wor den als IJmuiden, dat het eer ste initiatief nam, er nog een tweede bij deed. Door bijvoor beeld die f 510 zo rekbaar mo gelijk te maken door de speelwerktuigen in eigen be heer te laten vervaardigen en voor het beschikbare geld zo veel mogelijk te pakken zien te krijgen. Alles, wat hier ge daan wordt is bijzonder wel gedaan. En het grote gezin aan de voet van het duin kan het best gebruiken. Is er iemand, die goed is in het maken van zulke dingen tegen schappe lijke prijs? Pluim De visserij, verguisd vaak en te weinig geprezen in dit land, dat geen vis lijkt te willen sten, heeft de laatste dagen sen dikke pluim verdiend. Wat die zes kottertjes dwars voor Camperduin en Egmond heb ben gepresteerd op een woelige zee bevestigt de uitlatingen in visserij kringen van vorige da gen; laat de vakmensen maar eens hun gang gaan, dan zul je eens zien, wat ze boven halen. Wat niet erg vleiend is voor al de zwoegers, die al een week op de plaats van de ramp visten en dregden, maar wel waar. LAMPENIER IJsselmeervisserjj. De visserij op pa ling in het IJsselmeer was ook vorige week niet bevredigend. Zowel de vangsten van kuilpaling als lijnpallng waren gering. De vangsten van de kuilvissers waren gemid deld per dag en per vaartuig van 50 tot 150 pond. De noteringen, die in het begin der week iets terugliepen, werden aan het eind der week iets beter. Ze varieerden per pond van f 0,88 tot f 1,24. De vangsten aan lijnpaling waren per vaartuig en per dag van 30 tot 70 pond; noteringen voor eerste soort tot fl,83 per pond; tweede soort haalde per pond f 0,75 tot f 1,14. Snoek baars bracht op per pond van f 0,64 tot f 0,93 en rode baars van f 1,03 tot f 1,25. In totaal werd ongeveer 110 ton nest aan gevoerd; prijzen per bak van 75 pond van f2,60 tot f2,80. De weekbesommingen der kuilvissers varieerden per vaartuig van f 250 tot f 1000. Bij de lijnaalvissers was dit per vaartuig van f 150 tot f 230. Aan gevoerd werd 36.103 pond kuilpaling, 1826 pond lijnpaling, 1406 pond snoekbaars, 655 pond rode baars, 130 pond karper, 1 pond snoek en 219.150 pond nest. De totale om zet aan de afslag bedroeg f 48.240,98. Het detectiververhaal in drie taferelen en een tussenspel van W. Corsari „Het mysterie van de vrouw die terugkeerde", is in studie genomen door de Castricumse gemengde toneelvereniging St. Pancratius. Men heeft het plan dit spel eind October begin November voor het voetlicht te brengen. St. Thomas in bondscompetitie Het eerste en tweede tiental van de Katholieke Castricumse damclub St. Tho mas staan in de afdeling Zaanstreek 4 thuis- en 3 uitwedstrijden te wachten. De eerste thuiswedstrijd is op 27 September tegen Oostzaan 1 en 2 en evenals verleden jaar wordt er gespeeld in hótel Sport- Duinzicht. Als vanouds is de damclub Sportief het nieuwe seizoen met de jaarvergadering begonnen. Op deze drukbezochte vergade ring kwamen verschillende problemen aan de orde, die onder voorzitterschap van de heer Andrea tot goede oplossing werden gebracht. Doordat het aftredend bestuur (secretaris en commissarissen) zich weer beschikbaar stelde en prompt met alge mene stemmen werd herkozen, blijft dit als volgt bestaan: voorzitter: H. Andrea, le secretaris: W. Hoefakker, 2e secretaris: H. Veldman, le penningmeester: J. Lieh- tendahl, 2e penningmeester: P. Bakker, wedstrijdleider: P. Westerwal, commissaris materiaal: H. Dijkhuizen. Het eerste tiental werd als volgt samen gesteld voor de buiten-competitie: bord 1 H. Andrea, bord 2 J. de Boer, bord 3 J. Jansen, bord 4 J. Jonker, bord 5 G. Mooy, bord 6 F. Postma, bord 7 P. Bakker, bord 8 H. Lichtendahl, bord 9 J. Wesselius, bord 10 W. Post. Als reserves werden aange wezen W. Hoefakker, J. Lichtendahl, H. Holt en J. Slager. Als nieuwe leden wer den de heren v. d. Berg en F. Postma aan vaard, terwijl men zich mocht verheugen in de terugkomst van de oud-leden H. Lichtendahl en J. Slager. Tijdens deze vergadering is gebleken, dat Sportief zich in het komend seizoen ge ducht zal weren om een eervolle plaats in de komende competitie te bereiken. Excursie naar tunnelbouw De leden van de inbrengersvereniging der B.E.T.-veiling „De Vooruitgang" gaan op Zaterdag 18 September een excursie maken naar de (thans stilliggende) tun nelbouw in Velsen. De C.V. „Tilburg Vooruit" hield Zondag „De Grote Prijs der Junioren en Nationale Derby 1954" van Orléans af, waaraan door ruim 31.000 duiven werd deelgenomen. Alle Velsense duivenverenigingen namen hieraan deel. De eerste duif meldde zich bij de heer J. Waal. De voorlopige uitslag is als volgt: J. Waal 1-23: Berzee 2-12-16; J. Bona- rius 3-29-31; F. Booy 4-24-33; J. Jung 5-19; A. Belfroid 7-41; Tabernal 8-37; L. Otte 9; Struis 10-11-24; Lansdorp 13-17; Bierdrager 14; B. Visser 15; H. Verduin 18; Metselaar 20-35-39; v. Dongen 21; J. Koorn 22; Bannink 25;J. v. Duyn 26; J. Hoogzaad 27; Ch. Prins 28, Pieterman 30; Koks 32; H. J. Belfroid 34-36; H. Freriks 38; K. v. Bremen 40. Hf lil#) Een bijenhouder in het Amerikaanse stadje Charles City is blijkbaar erg verknocht aan zijn bijen. Hij smeerde tenminste zijn gezicht met honig in en vergaarde zo de inhoud van zijn korven. De voetbalvereniging „Kinheim" zal Zondagmorgen om 10 uur op „Tussenwijk" haar eerder uitgestelde adspixanten-tour- nooi houden, waarvoor grote belangstelling is. Aan dit voetbaltournooi om de Jac. Hout-wisselbeker zullen deelnemen de ad- spirant-elftallen van Roodenburg, Leiden (bekerhouder); SVIJ, IJmuiden; WB, Velsen-Noord; Wijk aan Zee; Uitgeest; Terrasvogels, Santpoort; Waterloo, IJmui den; Beverwijk; Rombout, Amsterdam en Kinheim. De goede kwaliteit sla wordt thans van de Beverwijkse veilingen gekocht om ge ëxporteerd te worden naar België. Het comité Velsen-Noord van de Vere- niging „Koningin Wilhelminafonds" ter J bestrijding van de kanker in ons land heeft met het initiatief dat zij nam om in „Noord" een driedaags, groot opge- I zet lunapark te doen houden, een bij- zonder goede inval gehad. Naar de heer W. Nieuwenhuis, secreta ris van dit KWF-comité, met veel vol- doening heeft kunnen mededelen, zal, j 8 dank zij dit lunapark, aan het „Koningin j 8 Wilhelminafonds" een bedrag van f1150 ter beschikking kunnen worden gesteld, j XX50<DOOCOOOOOOCOOOC)OOOOOOOOOOOOC)OOOOOOCOOOOOOCXXXXXXXXX50 De dienstleider bij de Inspectie der Rijks belastingen te Beverwijk, de heer J. M. Tervoort, wonende te Castricum, zal 1 Oc tober de dienst met pensioen verlaten. De heer Tervoort heeft er dan bijna 40 jaren bij de belasting op zitten, waarvan hij er 37 in Castricum stond. De laatste jaren is onze plaatsgenoot te Beverwijk werkzaam. Nieuwe kapelaan De weleerwaarde heer C. v. d. Wal uit Obdam is door de bisschop van Haarlem tot kapelaan van de St. Pancratius-paro- chie te Castricum benoemd. ADVERTENTIE „Een film zoals er maar weinig zijn". „THE GLENN MILLER STORY" komt van Vrijdag a.s. af in THALIA. WOENSDAG 1 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het boek der wil dernis". R e x, 20 uur, „Fort Ti" DONDERDAG 2 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Manon". R e x, 20 uur, „Fort Ti" VELSEN Raad huis, 9.3012 uur, spreekuur wethouder van Openbare Werken.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7