ÏJmuiden heeft ie paar wekee eee stalen teeeel Agenda voor Velsen „The Glenn Miller Story" Openbare U.L.O. in Castricum begonnen met twee lokalen Visserij - varia Op het dieptepunt Voor jonge hersens Het nieuwe puntenraadsel Heemskerk Roze zee-anemonen onder een sluisdeur Ruim honderd gulden Spreekuur Prot. Chr. Reclasseringsvereniging Uitslagen van „De Jump" Vererende uitnodiging voor athleet A. Spek Kinheim I speelt in Santhaes-tournooi Vibrafoon in legertent Watervlieters krijgen feest en gaan korfballen in THALIA Betere groenteprijzen Concert van „St. Caecilia" Burgerlijke stand Velsen DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1954 WIE BEWEERT, dat er nog geen tunnel onder het Noordzeekanaal ligt, heeft ccn paar weken lang ongelijk, want in de kolk van de Noordersluis kan de mens gebukt en ietwat soppend in zijn schoenen „de overkant" bereiken: over de betonnen bodem van dit reusachtige waterwerk, dat pas op deze diepte ge tuigt van zijn immense afmetingen. In die tunnel, waar het onfris ruikt en op gesloten zee-anemonen als verlepte roze bloemen hun laatste uren tellen werken een paar schemerige gestalten aan de opdracht, die elke 25 jaar terugkomt: het vernieuwen van de rails, waarover de sluisdeur open en dichtrolt. Met zes duizend ion waterdruk boven hun hoofd. Anderhalve liter ervan sprietst door een minuscuul gaatje naar binnen. Elk geluid weerkaatst duizendvoudig en galmend in deze stalen catacomben, die iets gruwelijks hebben voor degenen, voor wie zojuist het zonlicht nog scheen, maar veel veiligs ook door de zware T-balken, waarmee de uit drie delen van 110 ton gewicht bestaande tunnel on wrikbaar geschraagd wordt. DE WEG naar dit diepste punt van ÏJmuiden negentien meter onder Am sterdams peil is een sensatie op zich zelf: ge duikt een donker gat bij de machinehal van de Noordersluis in en aan dat gat zit een eindeloze serie betonnen trapjes vast, die zich dieper en steeds vochtiger weggraven in de „deurkas" van de sluis: de enorme langwerpige kuil, waarin de sluisdeur wegrolt als de scheep vaart uit of in de kolk komt. De HEMEL schijnt zich ergens ver weg tussen de betonnen steunberen van deze zakelijke kathedraal te bevinden. Maar voor de blauwe hemel is geen plaats in deze vochtige kelder, die beheerst wordt door die gigant van een sluisdeur: roestig en gedrapeerd met zeepokken, mossels en wier onwrikbaar, als een enorme ma tras op haar kant. Op de vloer schuifelen een paar mensjes langs hem heen. Mensjes met timmergereedschap. Ze zetten, nu de kas tóch droog staat, gauw even nieuwe balken langs de voet van de sluisdeur om hem beter te laten afdichten „aanslaglijsten" zijn dat in vak taal. Uit de blauwe hemel zakt een ijzeren mandje naar beneden aan een lang touw: bouten om de hoeklijnen vast te zetten langs de stalen zoom van de sluisdeur. MAAR DE RAILSLEGGERIJ gebeurt verderop, daar waar de deurkas afgesloten wordt door een van deze diepte huizen hoog lijkende stalen muur, het caisson, dat het kolkwater tegenhoudt en er bij zweet van de inspanning. Het water loopt er tappelings langs en suist uit de kieren. En onder dat caisson begint de tunnel, een koker vol spiegelend, enkeldiep water met een dak van geteerd staal en een looppaadje van een halve meter langs de kanten op de plaats, waar straks die nieuwe rails komen te liggen. Vijftig me ter lang en negen breed. Bukken! Bukken doet ge inmiddels toch wel in stinctief voor al dit stille geweld rondom het geweld van een enorme sluisdeur ir een onmetelijke lade geschoven, het ge weld van een caisson, dat rechtop en bars het water keert en dan het geweld van 6000 ton water boven het arme hoofd. DE UITVOERDER vertelt, dat er heel wat arbeiders zijn, die de diepte niet aan durven en de deurkas niet in durven. Het is begrijpelijk, hier beneden waar het water raast ondanks de met reuzen krachten aangeduwde caisson, ondanks de oooocoooooocoooocoooocoocxx>oooooocoooooc<xxx>ooooooocoooo Op een geleende vrachtauto van een vriendelijke firma uit Santpoort zat gis teravond het jonge IJmuidense mando line-gezelschap „Musica" onder leiding van meneer R. Vermeulen zomaar op straat de mooiste nummertjes „weg te geven". Bij de auto liepen tien kleine meiskes, die alle huisbellen in de Tromp- straat, TussenbeekswegGroeneweg en De Noostraat bewerkten en vervolgens B met hun bussen rammelden. De spandoeken en de daarop gerichte schijnwerpers alles gratis verzorgd door een welwillende electrotechnicus) trokken veel bekijks en zouden in die anderhalf uur wel eens verkeersonge vallen hebben kunnen veroorzaken, als de heren Vetter en De Vries niet zulke stille medewerkers waren geweest. Het doel van deze muzikale kanon- ft nade was om zoveel mogelijk geld bij- ft i elkaar te collecteren voor de kanker be- I strijding. Een origineel idéé van de heer ft J. H. Marcelis uit de Trompstraat, die 8 met zijn naaste huurlieden en een le- ft verander tot de uitvoering er van kwam. Het succes was groot: honderd 8 en zeven gulden bracht het gisteren al- leen al op en Zaterdagavond om zes uur ft wil meneer Marcelis het nog eens dun- 8 netjes overdoen, maar dan komt hij in de buurt van de IJmuider straatweg. 0 Meneer Marcelis hoopt op de mede- werking van dezelfde stille werkers, l dus ook van de kleine Elly Hoekstra, die met haar zeven jaren wonderbest de harmonica weet te bespelen. ÖOOOOCOOCX>DOOOCOOaDCOOCXDOCOCOCCOeOOCCOCCOOOOCOOOOOOOOOOC DONDERDAG 2 SEPTEMBER ÏJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Manon". Rex, 20 uur, „Fort Ti". VRIJDAG 3 SEPTEMBER ÏJMUIDEN Thalia, 20 uur, „The Glenn Miller Story". Rex, 20 uur: „Berlijn, stad van avon tuur". „IJmond Flora", Patronaatsgebouw, 15 uur, opening; van 1623 uur voor het publiek. Chr. Mannenkoor „ÏJmuiden", Ichthus- kerk, zang- en muziekavond. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekkoor wethouder van financiën. zware „tunnel", ondanks de repen touw, die ge overal als laatste en hermetische lekafdichters weet. Maar zij, die wei durven, trekken zich er dan ook weinig van aan als ze eenmaal beneden zijn. Ze dreunen de bouten door staal en hout dat het klinkt als een veld slag en ze vegen achteloos langs de zware „baard" van mossels en wieren op de deur huid. DE OUDE RAILS zijn al weggebroken, na twintig jaren het zoute water te heb ben weerstaan. Straks komen de nieuwe op het betonbed en worden met vloeibaar beton aangestreken. Dan zullen de af sluiters in het caisson, dat nu nog de deur kas droog houdt al staat de pomp „bij" om alle lekkage meteen op te ruimen worden geopend en spuit de brakke zee weer binnen, zee-anemonen en zeepokken Ook in ÏJmuiden Met ingang van 1 September 1954 houdt de afdeling Haarlem van de Protestants Christelijke Reclasseringsvereniging te ÏJmuiden een spreekuur voorlopig op elke eerste en derde Woensdag van de maand des avonds van 8 tot 10 uur. Op deze tijden zal de Reclasserings- ambtenaar der afdeling zitting houden aan de Wilhelminakade 78 (ingang Koning straat) om ieder belangeloos in alle re- classerings-aangelegenheden met raad en zo mogelijk met daad bij te staan. Het is van het grootste belang steeds zo gauw mogelijk het contact met de reclassering op te nemen; vaak wacht men en daar mee gaat altijd kostbare tijd verloren en vaak ook de kans op afdoende hulp! Hoe eerder men komt, des te meer kan de re classering bereiken. bedelvend en het hele mysterie van dit onderaardse mensenwerk afdekkend met tonnen en tonnen water. De tunnel zal in drie delen weer boven gehaald worden. En de sluisdeur kan rij den op nieuwe rails, die het minstens wéér vijfentwintig jaar zullen uithouden. Tegen die tijd is de échte tunnel wel zowat klaar. J. F. Maandag begint kampioensdrive De uitslagen van de door „De Jump" gespeelde wedstrijden waren: A 1. Mainz-Wittebrood 51 p.; 2. De Haas-Wey 45Y, p.; 3. Mevr. Prins-Joniker 43 p.; 4. mevr. Külman-v. Amerongen 41 p.; 5.' Prins-Porck 41 p.; 6 dames Elzer- man-Rolloos 39'/» p.; 7. De Jorag-Laman 39'A p.; 8. v. d. Vis-v. d. Steen 35A p. B 1. Echtp. Rem 50'A P-: 2. Kramer- Snoek 46 p.: 3. dames v. Amerongen-Blom 42'/s p.; 4. Drijver-Veltman 41 >2 p.; 5. da mes Hamers-Schol 40 p.; 6. Boender-v. d. Wint 39 p.; 7. Mevr. De Haas-v. d. Gaag 39 p.; 8. Boer-Broeren 37)4 p. C1 Dames Kramer-Schoen 32Ai PJ 2. Reyendam-Sival 2514 PJ 3. De Vries-v. d. Starre 231/» p.; 4. Floor-Schadé 23'A PJ 5. Westra-Hannema 23 p.; 6. V. Loo-Morre 22 p. Maandag wordt bij „De Jump" gestart met het verspelen van 't bridgekampioen- schap van „Groot Velsen". De inschrijvin gen doen wei vermoeden dat er een zware strijd gestreden moet worden om zich kampioen te mogen noemen van één der afdelingen. Het bestuur hoopt hiermede een jaar lijks terugkerend bridgefestijn opgezet te hebben om de propaganda en contact on der de bridgende plaatsgenoten te verste vigen. Kind onder vrachtauto In ons blad van gistermiddag meldden wij, dat het zesjarig meisje A. Spaansma onder de aanhanger, die de onderdelen van de verplaatsbare muziektent weg bracht, terechtkwam. Getuigen van het ongeval deelden ons hierop mee, dat dit niet het geval was: het kind viel voor het achterwiel van de aanhanger die on derdelen van de jaarbeurs-tent had aan gevoerd. Omwonenden staan nu nog voor een raadsel dat het meisje er zo goed af kwam. Benoeming lerares B. en W. van Velsen stellen de ge meenteraad voor, gerekend met ingang van 1 Juni 1954 te benoemen tot lerares, in vaste dienst, aan de gemeentelijke huis houdschool te ÏJmuiden, mej. M. J. Frie seman Viëtor, te Zaandam. Van de Amsterd^se Athletiek Club (AAC) heeft de bek^ide lange afstand loper en lid van „Suomi", A. Spek, de ver erende uitnodiging ontvangen om Zondag deel te nemen aan de door de hoofdstede lijke vereniging te houden jubileumwed strijden op het Olympiaplein in Amster dam. Het eerste elftal van de v.v. „Kinheim" zal Zondag deelnemen aan het door de v.v. „Velsen" in Santpoort te houden Santhaes- tournooi, waarin meespelen DEM, Terras- vogels en Velsen. In de eerste wedstrijd tegen Terrasvogels zal Kinheim uitkomen met: Pigmans; Paap en Mol; N.N., Groeneveld en Van Dijk; A. Prinssen, Th. v. Vuuren, Hummel, v. d. Wateren en v. Domselaar. De tentcampagne, die deze week door het Leger des Heils wordt gehouden heeft, tot op heden, wat het bezoek betreft een be vredigend resultaat opgeleverd. De bijeen komsten waarin verschillende sprekers op traden, werden goed bezocht. Voor de bijeenkomsten die nu nog vol gen staan o.a. als spreker op het program ma: majoor Bosveld uit Den Haag die heden, Donderdagavond zal spreken. Vrij dagavond spreekt de bevelvoerend officier J. de Blij uit ÏJmuiden. Zaterdag heeft een muzikale avond plaats waarin o.a. Envoy den Ouden uit Schiedam zich zal doen horen met zijn vi brafoon. Zondagavond worden door deze musicus eveneens de bijeenkomsten ge leid. De tent is geplaatst aan de Dalton- straat bij de Burg. Rambonnetlaan. De leden van de korfbalvereniging „Wa tervliet" gaan het nieuwe competitie-sei zoen beginnen met een feestavond, die Za terdag in het sportpaviljoen „Watervliet" wordt gehouden. Zondag staan er, voor dat het seizoen officieel met de competities wordt inge zet, weer wedstrijden op het programma. De Watervliet I en li-twaalftallen krij gen bezoek van enkele teams van de korf balvereniging „Holver" uit Amsterdam. De veteranen zullen 's morgens op het terrein aan de Oosten de Bruynstraat in Haarlem deelnemen aan het door de HKB te houden bijzondere toumooi voor deze spelers(sters). Ten slotte nemen de Watervliet-adspi- ranten Zondag deel aan de door de Sant- poortse korfbalclub „Sport Vereent" te houden serie wedstrijden, waarin liefst 48 ploegen met totaal ongeveer 600 korfbal- lers(sters) zullen uitkomen. MARKTBERICHT BEVERWIJK 1 September. Andijvie 18-27: sla 3L-15; spinazie 26-54; bloemkool 18-62; postelein 26-32; bospeen 32-42; waspeen 18-39; snij bonen 27-97; sperciebonen 56-84; stokdik 78- 108; trosbonen 98-131; komkommer 7-26; to maten 19-56; perziken 7-20; druiven 130; peren 17-31. DONDERDAG, 2 September 1954. Beste kinderen, ALS HET ZO DOORGAAT, don mogen we beslist een heerlijk warm wintertje verwachten, want September heeft het beslist goed met ons voor. De kinderen, die nog vacantie hebben, boffen echt met deze zonnige dagen toe en de anderen maken natuurlijk van elke vrije middag gebruik om aan het strand nog gauw wat bruin op hun rug te laten toveren. Over warmte gesprokendaar hoort natuurlijk een flinke dorst bij en dat dachten ook Jenny, Mary en Rany, de drie olifanten van ons plaatje; die op een warme zomerdag op het station van een stad uitgeladen werden om een voorstelling van een groot circus te verzorgen. Ze hadden het echter in de wagens van de trein zó benauwd en warm gehad, dat toen er op de wandeling door de stad een gracht in hun vizier kwam, ze het niet langer konden uithouden en gewoon naar de rand stapten om hun slurf heerlijk in het frise nat te steken. De oppasser, die je links naast de olifanten ziet staan kon dit uitstapje niet voorkomen en hij begreep ook wel dat de dieren erg aan een slokje toe waren. Na dit opfrissertje zijn de drie gedwee en in een beste stemming naar het circus gewandeld. En nu weer de brieven. Allereerst is- WIELRENNER aan de beurt. Wat een leuke tijd heb jij gehad in het Westland, jongen! Erg aardig dat je me alles zo uitvoerig vertelde. Het is daar een mooie streek en ik kan me voorstellen, dat je je best vermaakt hebt. Wat ben jij verwend op je verjaardag! Wat leuk, dat moeder er ook bij kon zijn op die manier. Maar misschien is ze over vier weekjes er weer echt helemaal bij. Wanneer moet je weer naar school? HARDLOPER, jij bent de uitverkorene deze maand. Ben je blij, dat je het boek gewonnen hebt? Ik zal het je zo gauw mo gelijk toesturen. Inderdaad is het nu wel weer prettig, dat de school beginnen gaat. Met de schooltijden komt ook de regelmaat weer in je leven en dat is toch eigenlijk het beste. Wanneer gaan jullie naar Arn hem of stelt vader het ritje nog uit tot over een paar weken? ZEEMEERMIN is helemaal verwonderd over het wegblijven van het antwoord op haar brief van 13 Augustus. Nu lieve Meer min, dat was de schuld van de meneer, die ze mij altijd doorgeeft: hij had je brief namelijk nog in zijn zak zitten. Vergeten dus. Maar ik heb hem gisteren gekregen en ik heb je raadsel goed gerekend, hoor! Wat jammer, dat het de eerste dagen van je vacantie zo regende. Maar ik geloof dat de stemming best in orde was en dat is toch eigenlijk het belangrijkste, vind je ook niet? Natuurlijk heb ik je kaart uit Rocanje ontvangen. Ik dacht dat ik je er al voor bedankt had, maar dan hierbij hoor! Weet je, ik ontvang zóveel kaarten in de vacantie, dat ik soms iemand twee keer bedank en een ander weer helemaal vergeet. Tot slot is hier MARJANNEKE, die mij maar een kort briefje stuurt met de oplos sing van het raadsel. Ze moest nog zoveel boeken kaften en andere werkjes doen voor het nieuwe leerjaar, dat ze niet veel tijd voor schrijven overhield. Ik houd je echter aan de afspraak uit je brief: vol gende week beter! Dit was het laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, ÏJmuiden of aan de bezorger meegeven). De oplossing van het vorige puntenraad- sel is; „AGENDA" (a, regel, sloepje of notedop, winst of rente, ade, a). Puntentelling: Zeemeermin: 10, 10, 10, 10; Wielrenner: 9, 10; Marjanneke: 9, 8, 10, 8; Hardloper: 10, 10, 10, 10. Na loting is deze keer het boek aan HARDLOPER toegewezen. Gefeliciteerd jongen! Je had evenveel punten als Zee meermin, maar het lot heeft beslist. We beginnen deze week met een nieuwe ronde van vier weken. Degenen, die mee willen doen, kunnen dus elke week een aantal punten verdienen met het oplossen van een raadsel. Die punten worden opge teld en wie aan het eind van de vierde week de meeste punten heeft, verdient een mooi boek. Xschoolstraf. Xschrift. Xbehulpzaam zijn. Xtussentijds op school blijven. Xtaaloefening. X teken-instrument. Xzich haasten. X kaartenboek. Xspieken. Xcijferlijst. Als je alle woorden goed ingevuld hebt ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een veel gehoord woord. Kortgeleden zijn onder de ogen van 20.000 enthousiaste Parijzenaars de laatste opnamen gemaakt van de nieuwste film van Sacha Guitry. „Napoleon". Men kon bij avond de „kleine korporaal" de Champs Elysées zien afrijden, met op de achter grond de wereldberoemde Are de Triomphe tegen een vlammende hemel, veroor zaakt door het „brandende Parijs". De rol van Napoleon wordt, zoals bekend, in deze film vertolkt door Raymond Pellegrin. De Openbare U.L.O.-school in Castri cum, die tijdelijk ondergebracht is in een tweetal lokalen van de Centrale Openbare Lagere School, is Woensdagmorgen met circa 35 leerlingen van start gegaan. „Het is eigenlijk nog geen school maar meer een noodoplossing, doch het gemeentebestuur heeft gemeend, dit eerste begin toch niet zonder meer te moeten laten passeren", zei loco-burgemeester P. de Vries in zijn ope ningswoord, tijdens de bijeenkomst die 's morgens in een der lokalen werd ge houden. Hier waren, behalve verschillende figu ren uit gemeentelijke- en onderwijskrin gen, ook een aantal ouders en alle leerlin gen aanwezig. De heer De Vries zeide, dat de opening een zaak van belang was voor Castricum en hij voegde daaraan toe, dat de officiële ingebruikneming van de nieuw te bouwen school een meer feeste lijk karakter zou dragen. Het hoofd van de openbare U.L.O., de heer C. M. Frelings, stelde het ten zeerste op prijs dat het gemeentebestuur de gele genheid gaf de onofficiële opening enige luister bij te zetten. „Ik hoop, dat wij op 1 September 1955 onder een eigen dak kun nen beginnen, al ben ik van mening, dat het gaat om de kinderen en de onderwijzers en niet om een mooie school". De heer Freling zeide voorts het niet erg te vinden eerst nog enige tijd te moeten pionieren, vooral met het oog op de wijze waarop het gemeentebestuur hem tegemoet getreden is. Spreker sprak de wens uit, dat deze medewerking ook in de toekomst zo zou blijven. Kleine klassen „Ten aanzien van de onderwijs-ver- nieuwing neemt Castricum op het ogenblik een bizondere plaats in, omdat wij mogen werken met kleine klassen, hetgeen een groot voorrecht is. Wij kunnen thans aan ADVERTENTIE De film waarop U heeft gewacht komt van VRIJDAG t.m. WOENSDAG Voorverkoop vanaf morgenochtend dagelijks van 1112 uur a. h. theater. De Castricumse groenteveiling van Woensdag gaf een verbetering van de groenteprijzen te zien. Vooral sla, die Maandag per krop slechts enkele centen opbracht, ging flink in prijs omhoog en liet 810 cent afdrukken. De bonensoor ten bleven echter niet achter. Stokprinces- sen bijvoorbeeld gingen van de kar voor 0.981.03 per kilo, dubbele bonen ble ven op 6198 cent hangen en snijbonen brachten het tot 8590 cent per kilo. De andere noteringen waren als volgt: bos peen 3036, tomaten 6065, pronkbonen 5864, andijvie 1618, boskroten 610, komkommers 1418, uien 19. Jaarvergadering supporters vereniging CSV De supportersvereniging CSV te Castri cum komt Donderdag 16 September in ho tel Meijer bijeen voor de jaarvergadering. Naast de bespreking van het winterseizoen 19541955 is de bestuursverkiezing aan de orde. Hiervan zijn aftredend en herkies baar de heren Chr. de Leeuw. J. Bruins- ma, J. Kooy en H. de Haan. Wegens ver trek is de heer C. Bruinsma niet herkies baar. Het bestuur heeft als candidaat de heer C. Bley sr. gesteld. Opbrengst kermis De tweedaagse kermis, die einkele weken geleden op het CSV-terrein werd gehou den ten bate van het jubileumfonds heeft rond f 300 opgebracht. de leerling, die minder vlot mee kan, meer aandacht besteden en voorts is de sfeer in een kleine gemeenschap als deze veel beter. De vrijheden, die men in sommige scholen de leerlingen veroorlooft zult u hier ove rigens niet vinden daar er, volgens mij, orde moet zijn. De leerkrachten zullen de dienst uitmaken. Ik stel mij echter voor een nauw contact met de ouders te onder houden en hoop binnenkort een ouder avond te beleggen waar een uiteenzetting gegeven zal worden over „Wat het U.L.O.- onderwijs nu feitelijk is". Namens de Inspecteur van het Onder wijs, de heer G. Vernooy, voerde de con sulent voor de lichamelijke opvoeding te Alkmaar, de heer J. van Drunen, het woord, die de opening een mijlpaal noem de voor het onderwijs in. Castricum, als ge volg van de steeds toenemende groei der gemeente. „Ik hoop, dat er op de nieuwe school een vakonderwijzer voor gymnastiek komt,,' merkte hij terloops op. Deze dag werd door het hoofd van de COL-school, de heer Jansen, een ware feestdag genoemd. „Wij streven gezamen lijk naar één doel; het beste voor onze kinderen", zeide de heer Jansen tot de heer Freling, om vervolgens een speciaal woord tot de leerlingen te richten. „Voor jullie wordt een ander tijdperk ingeluid. Bij ons hadden jullie het in zeker opzicht gemak kelijk, doch dit zal nu anders moeten wor den. Ik kan jullie een spreuk meegeven, namelijk „Werken is leven". Ik reken er op dat jullie zult slagen". Alle speeches werden met een hartelijk applaus beloond en tenslotte dankte de heer De Vries alle aanwezigen. Het Heernskerse fanfarecorps „St. Cae cilia" heeft onder leiding van de heer Lou Tervoort Woensdagavond een concert gege ven. Van de zijde van het publiek bestond hiervoor een flinke belangstelling. Het programma was weer in het lichte genre gehouden en de musici moesten na elk nummer een hartelijk applaus in ont vangst nemen. GEBOREN: J. W. G. Lieverst-Scholten, z., Conradstraat 7 rd., ÏJmuiden. C. P. Haver- Rutte, d., Boerhaavestraat 7, ÏJmuiden. G. J. Bruin-Verhoeven, z., Hyacinthenstraat 34, Santpoort. C. P. Koster-Timmerman, z., Geel- vinckstraat 6, Velsen (Noord). H. Groen- Rol, d„ Julianakade 9 rd., ÏJmuiden. OVERLEDEN: M. van Pel, 57 jr., echtge note van: E. B. Cramer, Enschedestraat 33, ÏJmuiden. P. van Os, 73 jr., echtgenoot van; I. v. Tol, Pres. Krugerstraat 75, ÏJmuiden. N. Hoogerwerf, 59 jr., echtgenote van: J. v. Kempe. de Ruijterstraat 82, ÏJmuiden (Oost). J. H. M. Kramer, 18 jr., Groeneweg 64, ÏJmuiden (Oost). H. W. Bulte, 81 jr., Ter- rasweg 66, Santpoort. Aanvoer op Urk. Dinsdag werd door 70 vaartuigen aangevoerd: 6887 pond kuilpaling f 0,96-f 1,12; 84 pond lijnaal f 1,14-f 1,20; 83 pond snoekbaars 76 cent; 118 roodbaars 11,01 per pond en 532 bak nest, prijs f 2,60-f 2,80 per bak van 37Vi kg. Prijzen van Woensdag: Heilbot 3,30-3, gr. tong 4,50-4, grm. tong 2,80-2,30, kim. tong 2,40-2.11, kl. tong I 2,14-2, kl. tong II 1,96- 1,83, tarbot I 2,80-2,20. zalm 9,50 per 1 kilo. Tarbot II 1,00, gr. schol 50, grm. schol 62, kim. schol 46, kl. schol I 36-28, kl. schol II 32-8, schar 17-12, bot 12-8, v. haring 15-10, makreel 22-10, gr. schelvis 37-32. grm. schel vis 36-25, kim. schelvis 30-21, kl. schelvis I 27-17, kl. schelvis II 15-9, wijting 14-8, gr. gul 36-27, mid. gul 32-26, kl. gul 17-10,50, kl. kool- vis zw. 27 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 136-78, gr. koolvis zw. 88 per 125 kilo. Aanvoer van Dinsdag: 100 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 590 schol, 90 schar, 35 bot, 3775 haring, 715 makreel, 710 schelvis, 110 wijting, 215 kabeljauw en gul, 9 koolvis, 30 diversen. Totaal 6380, Besommingen van Woensdag. IJM183 Vikingbank 21.560, IJM49 Petten 11,220. IJM 54 Limburgia 11.180, IJM71 Bloemendaal 9.100, KW126 3.370, IJM208 3.220, HD87 5.580, IJM23 1.880, TX33 2.910, KW35 340, KW189 200, L 226 320 Deen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9