Bovenstuk van bergingstoren (26 ton) schoof door IJmuiden Patronaat in bloementuin herschapen DANS Het goud van de „Renate Leonhardt Agenda voor Velsen Autorijschool „IJmond" Dit weekend komen er ook eieren uit Belangrijke jaarvergadering van IEV Arend Reijm Personeel van Genius kocht aandeel in bergingsvereniging AUTORÏJLES MOTORRIJLES SCOOTERRIJLES Bruidsbouquetten Zilveren metselaar bij Van Gelder AUTORIJLESSEN Sportvelden en beroepsvoetbal ter sprake Old Clothes New Twee om twee aan de kwekerslaan ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1954 Burgerlijke stand Velsen A. N. Bakker gefêteerd Christelijk mannenkoor „IJmuiden" Wat de tuinders kregen Jonge zakenman opende nieuwe winkel SCHOOL DUIJN Inschrijvingen DRY CLEANING ONLY Santhaes-tournooi Agenda voor Castricum 10 99 ZELDEN HEEFT HET PERSONEEL van de firma Genius aan de IJmuidense Haringkade meer belangstelling van het publiek voor een voltooid werkstuk ondervonden dan gisteren. De zestieen meter hoge bovenbouw van de ber gingstoren of werkput, die gebruikt zal worden om het goud uit het tijdens de eerste wereldoorlog dwars van Texel gezonken Duitse stoomschip „Renate Leonhardt" te lichten, was namelijk gereel gekomen en moest vervoerd worden van het fabrieksterrein naar het eind van de Trawlerkade bij de vuurtoren. Het was een afstand van zevenhonderd meter, die door de 25.500 kg wegende kolos een taps toelopende cylindervormige toren op een lorrie en met behulp van machtige G.M.C.'s van de Gebr. Bood moest worden afgelegd, 's Middags om drie uur begon het per soneel van Genius de toren op te takelen, opdat de lorrie er onder kon worden gereden. Tegen half zes kwam er beweging in de stoet en gisteravond tegen tien uur stond het roestbruine stalen gevaarte op de Zuidzij onder de stralenkrans van de vuurtoren. Vanmorgen om negen uur heeft de bok van Rijkswaterstaat de toren opgelicht en op een dekschuit geplaatst. Dit bovengedeelte zal op de onderste helft worden gemonteerd. De hoogte van deze te IJmuiden ver vaardigde bovenbouw is liefst zestien meter. Aan de onderzijde heeft dit gedeelte een middellijn van vijf meter. Duidelijk was gisteren in dit gedeelte de 1.30 meter brede schacht te zien, waardoor de schat zoekers straks naar de zeebodem en het wrak zullen afdalen. De treden zijn er al in gelast. De heer W. Hogeveen van de machine fabriek te Zaandam, die als hoofdaanne mer van de bouw, de constructie van het bovenste gedeelte uitbesteedde aan de firma Genius, was gisteren bij het transport aan wezig. „Het te Zaandam door ons gemaakte onderste gedeelte", vertelde hij, „is nu meter hoog en er komt nu nog een plaat op van 1.83 meter." Hiermee hoopt men in de loop van volgende week klaar te zijn, waarna een bok het door Genius vervaar digde bovengedeelte er op zal plaatsen. De bergingstoren zal dan 26 meter hoog zijn het bovendeel schuift namelijk in het te Zaandam klaar liggende stuk. De gehele toren heeft een dubbele wand, waarin be ton zal worden gestort. Eind September Naar het bestuur van de Coöp. Bengings- vereniging „Renate Leonhardt" verwacht, zal de toren eind September door de firma Hogeveen worden opgeleverd. De put zal dan via het Noordzeekanaal en IJmuiden naar Den Helder of meteen naar de plaats van bestemming worden gebracht. Twee of drie zeeslepers zullen hiervoor nodig zijn. De toren kan boven het wrak tot zin ken worden gebracht door de luchtkamers vol water te laten lopen. Boven het wrak staat 21 meter water, zodat er 5 meter van de toren boven water blijft uitsteken. Is de put eenmaal op de drie meter dikke kleilaag boven het wrak neergelaten, dan zullen de mannen via de schacht afdalen in de werkkamer, die een diameter heeft van acht meter. Via 95 peilgaten in de be tonnen vloer van deze kamer zullen zij daarna het wrak aftasten om te onderzoe ken of de plaats juist is. Volgens de voor zitter van de vereniging, de heer P. Visser uit Wijde Worrner, zal er door die gaten geen water in de kamer doordringen. On der de betonvloer heeft hij namelijk rond om de eollectie-peilgaten ribben aange bracht, die in de klei zullen steken. Wan neer men de juiste plek op het wrak meent te hebben gevonden, wordt een gat gehakt in de betonvloer, wordt de kleilaag er on der weggegraven en dan, ja, dan zegt de heer Visser: „Dan moeten we bij het luik zijn, waar de 454 kistjes goud onder zitten." Op de lorrie Zover was het gistermiddag echter nog lang niet. Enige uren lang hebben de man nen van Genius met al hun beleid gewerkt aan het op de lorrie plaatsen van de 26 ton ADVERTENTIE in de nieuwe OPELS 1954 op speciale lesmotoi op de nieuwe Zündapp Scooter Vanouds de ie gediplomeerde K.N.A.C.-rijschool in de Gem. Velsen Hagelingerweg 134 Telefoon K.2560 8930 Santpoort Dennenstraat 12 Tel. 6200 IJmuiden-O ZATERDAG, 4 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story". Rex, 20 uur: „Berlijn, stad van avontuur". „IJmond Flora", Patronaatsgebouw: bloe mententoonstelling, 10-23 uur. „Kleine Jaarbeurs", bij Marktplein, 13.30 uur opening; 14-24 uur geopend voor pu bliek; 15-15.45, 16.05-16.50 uur en 17.10- 17.55, optreden folkloristische dansgroep Twente; 18-24 uur, bedrijfsfilm papier fabriek en verkeerspolitie. VELSEN Muziekfestival, 15.30-22 uur: Park Velser- beek, met medewerking van negen Vel- sense muziekverenigingen, pauze van 18- 18.30 uur. ZONDAG, 5 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia. 15 uur: „De zonen der Sioux'; 19 en 21.15 uur: „The Glenn Miller Story". Rex, 15 uur: „Vlammen over Kansas"; 20 uur: „Berlijn, stad van avontuur". „ÏJmond Flora", Patronaatsgebouw: bloe mententoonstelling, 10-23 uur. MAANDAG, 6 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „The Glenn Miller Story Rex, 20 uur: „Berlijn, stad van avontuur „Kleine Jaarbeurs", bij Marktplein: ge opend van 14-22 uur; van 18.30 uur af op treden Hilo Hawaians en Babito's; 14-18 uur, film over bakkersbedrijf en amuse mentsfilms. VELSEN Raadhuis, 10-12 uur: spreekuur burge meester van Velsen 15-17 uur: spreek uur wethouder van onderwijs. wegende toren-kop. Er werd gewerkt met dommekrachten en takels en af en toe werd de spanning eens verhoogd wanneer een knerpende stalen plaat of balk onder het gewicht een ware geluidslawine in de cylinder veroorzaakte. Omstreeks 5 uur lag de toren gesteund en wel op de lorrie en kon een takelwagen de stutten weg- dat de Rijkswaterstaat-bok de toren van morgen om half zeven aan vier ogen kon oppikken en aan boord brengen van een fikse dekschuit. Een sleper zou het trans port naar Zaandam vandaag verder ver zorgen. Het personeel van Genius zal de gang van de werktoren en de strijd om het goud gespannen blijven volgen. Ze zijn inmiddels aan nieuwe werkstuk ken begonnen, constructies van staal. Deze werktoren behoudt evenwel hun volle belangstelling. Want, moet ge weten, Héél voorzichtig is vannacht de gigantische „goudtoren" over de Zuidzij gerold. halen. De wagen met de toren er op stond vrij en kon weggereden worden. Geen brulboei Zo eenvoudig ging het evenwel niet. Na dat een G.M.C.-vrachtwagen achter de zware lorrie was geplaatst en twee auto's met een lier de kolos iets van zijn plaats hadden getrokken, zakte een van de wielen door de betonnen werkvloer van Genius. Met stalen platen en dommekrachten was dit evenwel snel verholpen en daarna is het heel zachtjes-aan in de richting Zuidzij gegaan. De rijweg moest worden afgesloten en de politie had de handen vol om het ver keer om te leiden. Een brulboei, zei men in de steeds groter wordende groep toeschouwers; nee, een fabrieksschoorsteen dachten anderen. En er waren er met een technische knobbel, die veronderstelden dat dit apparaat voor een schip of anders voor de Hoogovens zou zijn. Niets van dat alles; er rolde gewoon een nieuw bewijsstuk van het jutters- instinct der kustbewoners van Nederland door de IJmuidense havenbuurt. Eindpunt te IJmuiden Begeleid door veel lawaai van het sle pen en smijten met stalen platen, waar over de lorrie door de G.M.C.'s werd voort getrokken langs de Zuidzij, kwam de stoet tegen half tien 's avonds aan bij de lichte helling aan het eind van de Zuidzij in de buurt van de kade, waar gewoonlijk de schepen van Corn. Vrolijk's Visserijmaat schappij liggen. De hindernis moest schuin worden genomen. De mannen van de logger „Willy" heb ben wel even vreemd opgekeken van deze vreemde verschijning in hun wereld van haring en tonnen. Omstreeks 10 uur stond de lorrie op vier meter van het water, zo- GEBOREN: P. Mantje-Veerman, d., Rijn straat 73, IJmuiden. A. J. Floor-Ritter, z., Meeuwenlaan 15, IJmuiden-Oost. P. Bot- Jongejan, d., IJsselstraat 55, IJmuiden. J. W. F. Homveld-Bonarius, d., Anemonen- straat 7, Santpoort. M. F. T. de Bie-Wolter- man, z., Noorderdorpstraat 7, Santpoort. M. Kramer-Roos Hoefgeest, z., Kon. Wilhel- minakade 88, IJmuiden. C. T. Zuiderduin- Oorthuijsen, z., de Noostraat 12, IJmuiden- Oost. J. Bont-de Jong, d., Curagaostraat 29, Santpoort. A. Doornberg-van der Aart, d., Duinvlietstraat 69, Velsen-Noord. ONDERTROUWD: J. J. Brandenburg, IJmuiderstraatweg 12, IJmuiden-Oost en N. de Waal, Acaciastraat 26, IJmuiden-Oost; toek. adres: Acaciastraat 26, IJmuiden-Oost. G. de Valk, Tulpenstraat 26, Santpoort en P. F. Steutel, Cypressenstraat 15, IJmuiden- Oost; toek. adres: Geelvinckstraat 25 bov., Velsen-Noord. R. Westra, Baanstraat 6, Beverwijk en C. Perisutti, Kanaalstraat 210 rd, IJmuiden. P. A. J. van Kessel, Zuider stationsweg la, Bloemendaal en R. van Gin- kel, Willem de Zwijgerlaan 2, Santpoort; toek. adres: Zuiderstationsweg la, Bloemen daal. P. J. Booij, J. T. Cremerlaan 49, Sant poort en M. A. Lanz, Duinoortstraat 9, Haar lem. H. van Wetering, Strengholtstraat 6, IJmuiden-Oost en G. D. Schoon, Velserduin- weg 159a, IJmuiden-Oost. GEHUWD: L. J. Koning-J. A. Sikkenk, Antillenstraat 2, Santpoort. P. Hoek-W. A. Bijkerk, Ttrompstraat 75, IJmuiden-Oost. W. Frudiger-G. Lustig, Karl Marxstraat 40, Alk maar. F. J. Haan-F. Bijl, Bergerslaan 104, Beverwijk. L. Lit-J. Rijke, Julianaweg 149, Utrecht. P. Schaart-H. Henning. H. L. Wis man-C. I. van Kampen, Frans Halsstraat 8, IJmuiden-Oost. J. Luppens-M. de Groot, An tillenstraat 22, Santpoort. ADVERTENTIE Alleen bij B D I S M A N 'S BLOEMENMAGAZIJN v.a. gezamenlijk hebben zij een aandeel in de Bergingsvereniging gekocht. Wie weet, zeggen ze allemaal, je kunt nooit weten. „Als de bergers wat boven halen en we hadden het niet gedaan,'dan zouden we er misschien spijt van hebben." In de reeks van jubilarissen bij de pa pierfabriek Van Gelder Zonen N.V. was het Donderdag de heer A. N. Bakker, die zijn vijfentwintigjarig jubileum bij dit be drijf vierde als metselaar in de bouw- afdeling. De jubilaris werd, van echtgenote en kinderen vergezeld, op het directiekantoor ontvangen door de heer J. H. Smidt van Gelder, procuratiehouder, die in hartelijke bewoordingen de gelukwensen aanbood namens de hoofd- en plaatselijke directie. Hij tekende de jubilaris als een zeer werk zame metselaar, die weet welke taak hij heeft uit te voeren en ook zonder opzicht deze taak tot volle tevredenheid ten uit voer brengt. De gelukwens ging vergezeld van de aan bieding van het geschenk der directie, een enveloppe en een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie, waarbij mevrouw Bakker een foto in lijst van haar man bij de uitoefening van zijn werk werd over handigd. Aangezien de jubilaris had afge zien van een huldiging door zijn collega's en het personeel van de bouwafdeling, werd het feest in de huiselijke kring ge vierd. waar behalve een bloemenhulde van de directie ook de vakorganisatie voor een fleurige attentie had gezorgd. Precies een jaar geleden richtten enkele zangliefhebbers het Christelijke mannen koor „IJmuiden" op, hetgeen thans een gerede aanleiding was dit feit met het geven van een zang- en muziekavond te memoreren. De jeugdige spruit onder de Kennemer koren groeit voorspoedig; het koor toonde flink bezet te zijn toen het Vrijdagavond in de Ichthuskerk opgesteld stond en het gaf blijken van muzikaal te kunnen zin gen. Stephen Jansen heeft dit jaar niet wer keloos voorbij laten gaan en de zangers hard laten studeren. De samenzang is er zeer op vooruit gegaan en was behou dens enkele zwevingen in Schubert's „Sanctus" zuiver. In het bijzonder blonken de vertolkingen uit van het be kende koorwerk; e „De Nacht" en een veel eisend „Sanctus" van Caplet, welk laatste nummer een extra plunm verdiend heeft voor de vaardige wijze waarop de zangers zich van hun taak hebben gekweten. De voorzitter, de heer G. Lustig, heeft er in een korte rede nog op gewezen, dat het koor nog lang niet is waar het wezen wil en dus nog meer leden kan gebruiken. Adriaan Verschoor heeft ons weer -eens laten genieten van een juichende vertol king van Bach's Preludium en Fuga in G- groot alsmede van een doorwrochte ver klanking van het uitgebreide werk, waar- Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Vrijdag in Castricum de volgende prijzen: enkele trosbonen ƒ1.15; dubbele sperciebonen 86- 99, snijbonen 60-90, stokprinsessen 80- ƒ1.05, pronkbonen 44-60, bospeen 22-34, sla 3%-12, andijvie 8-14, kroten 18-22, to maten 5-60, bleekselderij 18-22, soep 3-8. pieterselie 4-9. ADVERTENTIE in de nieuwe FORD ANGLIA Gedipl. instructeur M VISSER, Celsiusstr. 52, Tel. 4551. IJmuiden v.h. GARAGE GIESBERTS. Palmenstraat 3, Tel. 4156, IJmuiden-O. mee César Franck de orgellitteratuur ver rijkte: Grande pièce symphonique. Laatsgenoemde compositie was echter wegens haar lengte voor vele bezoekers aan deze propaganda-avond een hele op gaaf, hoewel dit niets afdeed aan de waar dering voor de knappe prestatie van deze begaafde kunstenaar. A. J. VAN DER WEIJDEN IIET PALET VAN DE HERFST is in al zijn schoonheid en warmte uitge streken over de grote zaal van het Patronaatsgebouw in IJmuiden-Oost, waar de Tuinbouwstudieclub Velsen een driedaagse tentoonstelling houdt van door haar leden zowel mensen uit het beroep als om der wille van de liefhebberij vervaardigde en gekweekte bloemstukken. Het is, zoals de heer J. Adrichem, voorziter van de nog erg jonge club, in zijn inleidende woorden opmerkte, de eerste keer, dat de gemeente een bloemenshow van een dergelijke omvang bin nen haar grenzen heeft en dat is niet alleen voor de Tuinbouwstudieclub en haar 85 leden een compliment waard, maar pleit evenzeer voor de werkkracht, die het bestuur wist te ontwikkelen. Gistermiddag om drie uur heeft Velsens burgemeester mr. M. M. Kwint met enige vriendelijke woorden de expositie geopend en uit de toen nog duistere zaal sprong het licht aan boven de bloemenweelde, die rond het middenpark en op het speciaal verbouwde toneel staat uitgestald een keur van dahlia's en gloeiende toefen gladiolen, tot een harmonisch geheel gemengd met sierheesters en een enkel opgezet dier een reiger, een bunzing en een hermelijn. Een van de aardigste attracties van deze IJmond-Flora, zoals die expositie zich met gepaste zwier aankondigt, is de broedma chine in de kleine zaal (waarvan de ruimte bestemd is voor een deels zakelijke, deels helemaal-niet-zakelijke inzending). Om de broedmachine heen, waar een paar snees eieren te wachten ligt op het uitkomen rond de wisseling van de week, hebben de amateurkwekers van Velsen nameliik hun grootste schatten uitgestald: Kamerplanten van velerlei aard en vormen, die stuk voor stuk iets bijzonders hebben. Een devote passiebloem, opgegroeid langs de bamboe- rek, een boom van een ficus en een clivia, die dicht bij een cocospalm komt: dit aar- Velserduinweg 143 Tel. 5740 7.50 IJmuiden-O. De algemene jaarlijkse ledenverga dering van de R.K. Sportvereniging „I E V", die de afdelingen voetbal, gymnastiek en handbal omvat, welke Vrijdagavond in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat is gehouden, heeft de aanwezige leden wel duidelijk ge maakt, dat er in het afgelopen jaar voor de vereniging in het algemeen en het laatste half jaar voor de voetbalafdeling in het bijzonder zeer belangrijke ge beurtenissen zijn gepasseerd. De voorzitter, de heer H. J. v. d. Ham, merkte in zijn openingsrede op, dat het hoofdbestuur over de gang van zaken in het algemeen tevreden, maar niet voldaan was. Dit laatrts betrof speciaal de gymafde- ling, die wel rustig haar gang gaat, doch waarin de vele mutaties het werk niet be vorderen. Ten aanzien van voetbal kon de voorzit ter vreugdevoller geluid doen horen, nu de sportvelden in „Noord" hun verwezenlijking nabij zijn, nadat men er, indien het com plex volgend jaar geheel voltooid is. tien jaren op heeft gewacht. Hij vroeg nu de spelers al om deze velden te ontzien als het „eigen erf". Overdracht Hij deelde mede dat, wanneer het sport complex geheel gereed is, de speelvelden zullen worden overgedragen aan de Sport stichting Velsen, die in voorbereiding is. Tevens zullen de spelers dan ter verminde ring van de exploitatiekosten tot zelfwerk zaamheid worden aangespoord. De heer J. v. d. Ham merkte op, dat de beschikking van de terreinen in een vorige week gehouden vergadering met de ge meentelijke ambtenaar voor de Sport volle dig in der minne is geregeld. Kinheim kreeg op voorstel van de IEV-vertegenwoordiging het grootste voetbalveld toegewezen en IEV zal over het tweede veld kunnen be schikken. Het door Kinheim te gebruiken veld zal veertien dagen eerder gereed zijn. Per 1 November zullen de beide vereni gingen, ieder op hun toegewezen veld, elke week één wedstrijd spelen met de eerste en tweede elftallen. De overige elftallen van IEV blijven dan nog één seizoen op „Schoonenberg" gehuisvest. Naar aanleiding van het heroepsvoetbal en de bijeenkomsten hierover met het ge meentebestuur inzake de verhuur van „Schoonenberg", heeft de heer v. d. Ham een kort résumé gegeven van de houding van de lagere clubs in Velsen met betrek king tot deze kwestie, waarbij acht lagere verenigingen zijn betrokken. Hij behandel de, waar deze clubs samen 70 percent van de voetballende jeugd in Velsen hebben, tevens de houding van VSV en Stormvogels ten opzichte van de lagere clubs, met wie elk contact momenteel is verbroken „tot schade van de jeugd". De voorzitter was zelfs ter ore gekomen, dat op verzoek van de beide Velsemse eer ste klassers de lagere elftallen van de acht lagere clubs niet in competitieverband met de lagere elftallen van VSV en Stormvogels in contact zouden komen dit seizoen, wat de heer v. d. Ham als stap van de „groten" uitermate betreurde, omdat hierdoor de jeugd direct wordt getroffen. Het jaarverslag van de waarnemende se cretaris, de heer W. J. Vermey, gaf van de diverse afdelingen een nauwkeurig over zicht. De heer N. C. Rozemeyer, penningmees ter, deed een uitstekend verslag uit de doe ken. De situatie schetste hij als kerngezond, maar er is wel gebrek aan liquide midde len, waarvoor zelfs een noodfonds in het le ven kwam. De heer W. J. v. d. Ham, die voornemens was af te treden, werd bij acclamatie her kozen. Bij enkele candidaatstelling werd de heer W. J. Vermey secretaris, en zagen de heren E. L. Bart en W. v. d. Bos zich in het bestuur opgenomen. Ten slotte heeft kapelaan S. Schut, gees telijk adviseur, de aanwezigen nog gewezen op de belangen van IEV voor de R.K. sportbeoefening. Als een van de jongste Velsense mid denstanders heeft de 24-jarige heer J. J. van der Werf gisteren aan de Kennemer - iaan 19 zijn zaak in rijwielen en (straks) bromfietsen geopend, nadat hij het bedrijf overnam van de heer C. Noot. Ondanks zijn jeugd heeft de heer Van der Werf al tien jaar ervaring in het vak, want als veertienjarige jongen kwam hij met de interne geheimen van fietsen in aanraking. Het feit, dat hij in Haarlem al eerder zelf standig zaken deed, wettigt het vermoe den, dat zijn bedrijf aan de Kennemerlaan dat gistermiddag door tal van bloemstuk ken gesierd was, een goede toekomst tege moet gaat, temeer daar hij zich ook met de bromfietsbranche bezig gaat houden. ADVERTENTIE Cursus uitsl. v. R.K. te Haarlem, Beverwijk en Santpoort. dagelijks van 7—9 u. Hoofdstr. 52, Santpoort i zijn weerwoord te kennen, dat dige hoekje liefhebberij zal menigeen er toe brengen eens wat meer aandacht aan de flora in eigen nuis te gaan besteden en als dat doel bereikt wordt hebben de or ganisatoren de helft van de winst al bin nen. Kleur in de zaal Maar voor de kleur werd de grote zaal bestemd: rond een middenperk zijn daar de schatten van de herfst vergaard. Van het blankste albast tot het diepste paars: alle variëteiten zijn hier bijeen gebracht op een moment, dat de herfst haar schoon ste kleuren gaat dragen. Smaakvol gearrangeerd, al is te merken, dat zelfs deze zaal niet groot genoeg was om alles tot zijn recht te doen komen, groepeert zich het werk van bloemisten en hoveniers rond het cirkelvormige midden- perk en wie niet beter wist zou zeggen, dat de grond van het Patronaat expres de gra- velkleur heeft gekregen, die de paden ér omheen nu nèt nodig hadden. In een bescheiden hoekje de kunst van het bloemschikken in de praktijk, elders een rotspartij met een enorme verscheiden heid van cacteeën en andere succulenten van de kleine „kiezels" tot de rijzige „kikkers". En dan is de gemeentelijke kweektuin vertegenwoordigd met een in zending, die een paar tropische gewassen laat zien: tegen de wand groeit een matras- in-het-wild oftewel een kapokstruik tegen de muur en er is r.og meer, dat gewoonlijk alleen maar in de Amsterdamse Hortus of de tropische kassen van Artis te bewonde ren valt. Gerechtvaardigde trots Het was dan ook geen wonder, dat de heer Adriohem als voorzitter enigszins trots was over deze fleurige manifestatie. Eerder zou men hier een visserij tentoon stelling verwachten, meende hij, maar deze show is er het bewijs van, dat de tuin bouw en vooral de bloemisterij nog niet helemaal dood zijn in de IJmond, die in haar vroegere staat zulk een voornaam tuinbouwgebied is geweest. Hij wees de genodigden op de liefhebberij in tuinieren, die uit verschillende inzendingen van clubleden naar voren komt om voorts her. gemeentebestuur zijn dank te zeggen voor de grote medewerking aan deze expositie. Dat alle inzendingen bekroond konden worden, ook al dank zij de vele beschik baar gestelde prijzen achtte de voorzitter een voorspelling waard, dat de goede vriendschap in de Tuinbouwstudieclub be waard zal blijven. Toilet en burgerij Burgemeester mr. M. M. Kwint gaf in het ge meentebestuur met alle waardering en be langstelling het streven dezer club volgt, vooral ook, omdat de overheid zelf in haar pogingen om de stad IJmuiden met parken en plantsoenen te toiletteren de medewer king van de burgerij niet kan missen, een burgerij, die op deze wijze weer eens in contact wordt gebracht met de schoonheid der natuur. Hij vond het hier voorts heel wat intiemer dan op de ,„grote Flora", waar de mens de weg wel eens kwijt raakt en besloot zijn toespraak met de officiële opening van de tentoonstelling. Waarna het licht aanfloepte boven het toneel en de eerste indruk van deze kleurige achter grond van de expositie bepalend was voor veler mening: geslaagd. Tot Zondagavond zal men zelf deze in druk kunnen bevestigen. Inmiddels heeft de jury haar uitspraak gedaan omtrent de bekroningen, met het volgende resultaat: Bekroningen Ere-prijs: P. v. d. Berg, gesch. door „Mekog" IJmuiden; wisselbeker: P. F. Go- zeling, gesch. door Kon. Zaadhandel N.V. „Turkenburg" Bodegraven; gouden me daille: P. F. Goseling, gesch. door „IJs- vries" IJmuiden; J. J. Adrichem, gesch. door Bloemist Patroonsver. „Haarlem en Omstreken"; P. Bakker, door Anton Nijssen en Zonen N.V.; A. J. Bourganje en B. Langeiaar door Centrale Aalsmeerse Vei ling; K. v. d. Grijn, door „Bloemenlust" Aalsmeer; Chr. Duyn Jr., door Ver. de Ned. Bloemisterij; zilveren legpenning; J. J. Adrichem, door gemeente Velsen; zilve ren medaille: Joh. Geels, door „IJmuider Courant" en idem door „Kennemer Dag blad; idem aan J. A. v. Willigen, J. E. Post, R. Tomassen en R. Timmer, Collectieve in zending, Bloemschikcursus, J. H. van Schie, A. Tabernal en Zn., H. A. Geldermans, K. v. d. Grijn, Chr. Duyn Jr.; bronzen me daille aan J. Huyboom, mevrouw Clausen en mevrouw Langbroek; eervolle vermel ding: Gemeente Kwekerij Velsen; extra prijs: J. A. van Willigen en J. E. Post. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488» Zondag wordt op het Velsen-terrein aan de Kwekerslaan te Santpoort het Santhaes- tournooi gehouden. Allereerst worden gespeeld Terrasvogels- DEM en Velsen-Kinheim. Deze ontmoe tingen worden gevolgd door wedstrijden tussen de verliezers en winnaars. Velsen komt uit met: Jansen; Heynen, Tromp Sr.; Wesselman, Bakkum, Boon; Braam, Brouwer, Tromp Jr., v. d. Heyden, Donker. Terrasvogels verschijnt met: Akkerman Sr.; Bus, Van Gelder; Disselköter, Röbken, Akkerman Jr.; Pellemans, Timmer, Van Vuuren, Schippers, Wijnen. „Corso"-theater. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 19.15 en 21.30 uur; Maandag 20 uur: „Puntje en Anton". Dinsdag en Woensdag 20 uur: „Alraune, de vrouw zonder ziel". Toen in de nacht van 31 Januari op 1 Februari 1953 woeste watermassa's de Nederlandse kust bestormden werd ook de oude zeesluis bij het haventje van Cadzand zwaar beschadigd. Thans is de nieuwbouw zover gevorderd, dat de ingebruikneming binnen afzienbare tijd een feit kan worden. Indien nodig kan reeds provisorisch water worden gespuid. Het angstige gevoel van een niet afdoende beveiliging tegen de zee zal in W.Z.-Vlaanderen nu spoedig verdwijnen. - G-rv.-GVrr.-.-

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10