P. de Wolf veroverde senioren titel de KLEINE JAARBEURS Veren igi ngsva ria Papierfabriek-personeel wacht af Agenda voor Velsen De postduiven wiekten terug naar klok en hok Visserij-vana t VELE ATTRACTIES X t X „Tussenlonen" als overbrugging Uitbreiding tribunes op „Schoonenberg Castricum Wijk aan Zee VVB-zevenkampdagen m uit de IJmond Beverwijk Productieverhoging ter sprake Velg sprong uit elkaar Sociëteit in Spaarberg Gabaretprogramma voor bejaarden Automaten leeggehaald „Galante" ridder Berrie Kuys ten grave gedragen In Augustus passeerden 1123 schepen de pieren Gevonden voorwerpen Lessen nemen weer een aanvang Wat de tuinders kregen De dames „op de step" „Kennemerland" renners boekten succes „Sportief" begon aan een nieuw damseizoen Accordeonmuziek op Kuenenplein Nieuwe R.K. kleuterklas Tournooi om de Lamers- wisselbeker begonnen Kennemers 2 wonnen tournooi in Alkmaar DINSDAG 7 SEPTEMBER 1954 De Unie-Industrie, bestaande uit de samenwerkende vakbonden CNV en KAB belegde gisteravond voor haar leden, tevens personeelsleden van de N.V. Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen, een avond, waarop het resultaat van de bespre kingen met de directie inzake de voorge stelde loonsverhoging, werd medegedeeld. Nadat twee kernleden verslag hadden uitgebracht over de moeilijkheden, die zij bij de directie ter sprake hadden gebracht, kwam de bondssecretaris van de Katholieke Bond van Werknemers in de Papierindus trie, de heer J. M. Nooy, aan het woord, die op uitvoerige wijze de behandelde punten uiteenzette. Bij de gehouden bespreking met de direc tie van jongstleden Zaterdag waren zeer vele onderwerpen ter tafel gekomen. Een der grootste grieven van het personeel was, aldus de heer Nooy, dat de directie streefde naar een productie-opvoering, terwijl daar bij weinig aandacht werd besteed aan de verbeterde werk-verhoudingen. Tevens werd als een ontstemming wekkend feit aangevoerd dat arbeiders van zogenaamde vreemde firma's aanmerkelijk meer ver dienden dan het vaste personeel van VGZ, dat boven deze arbeiders werd gesteld. De directie bleek overigens direct bereid besprekingen met de vakbonden te voeren, mits de eisen niet buiten de wetten vallen, hetgeen bij de huidige 15 procent voorstel len wèl het geval was. Om een directe verhoging van het inko men te bewerkstelligen had de Unie-indus trie toen voorgesteld om gebruik te maken van het in de Collectieve Arbeids-Overeen- komst toegestane maximum-loon uit te be talen in de vorm van een verhoging van de continue-toeslag èn een ander systeem werkclassificatie toe te passen, dat beter bij de huidige werkzaamheden zou passen. Op de gistermiddag te houden vergade ring van directeuren van de papierindustrie zouden bovengenoemde punten ter sprake komen. Spreker lichtte het wijzigingsvoor stel van de werkclassificatie in den brede toe en verbond hieraan een voorstel dat een premie-wijziging ten doel moest hebben. Sprekende over de noodzakelijke wijzi ging van enkele in het vergeetboek ge raakte loongroepen, noemde de heer Nooy een voorbeeld van een loonzakje van een arbeider uit de afdeling Kapperij, waarop nog het bedrag van 0,76 per uur voor kwam, waarbij enkele malen 5 procent toe slag en zelfs de „Joekes" gulden op werd vermeld. Als direct resultaat van de besprekingen had de directie zich bereid verklaard voor enkele groepen arbeiders „tussenlonen" in te voeren, al dan niet in samenwerking met de Vereniging van Papierfabrikanten. Voor bepaalde arbeiders brengt dit een loons verhoging van 3 cent per uur met zich mee. Ook de winst-uitkering had onderdeel van het gesprek uitgemaakt. De directie zou zich over een mogelijke wijziging beraden, doch had hiervoor de toestemming van het Bij de overkanping van de zittribunes in het sportpark „Schoonenberg" is een ruim te ontstaan tussen de achterzijde van de zittribunes en de gemetselde achterwand in de staalconstructie van de overkapping. Nagegaan is of deze ruimte zou kunnen worden gebruikt voor staan- en/of zit plaatsen. Daarbij is gebleken, dat achter de zij- en zittribunes, tussen de voorkolom men van de overkapping, een rij zitbanken kan worden bijgebouwd, plaats biedende aan ongeveer 250 personen, terwijl voorts twee rijen staanplaatsen kunnen worden aangebracht voor 500 personen. Verder kunnen achter de midden zittribunes 2 rijen staanplaatsen worden gebouwd voor in totaal ongeveer 150 personen. De kos ten van één en ander zullen bedragen in totaal 9000,In verband met de sterke doortochting, welke optreedt als de deu ren bij de ingangen aan de achterzijde van de tribunes openstaan, achten B. en W. van Velsen het voorts gewenst, bij deze in gangen afgesloten portalen te doen ver vaardigen. De kosten hiervan zullen bedra gen 3300,B. en W. stellen de raad voor, voor deze doeleinden een crediet van 12.300,te verlenen. Een arbeider van de afdeling ovenbouw W. v. W. uit Beverwijk moest Zaterdag morgen tegen elven een reparatie uitvoeren aan een wiel van een der aanhangwagentjes van deze afdeling van Hoogovens. Deze wie len bestaan uit twee velgen waartussen de band is geklemd. Nu schijnt Van W. per on geluk de bouten, die de velgen te zamen houden, losgedraaid te hebben. Hierdoor werd de spanning op een van <i? vegen zo groot, dat deze uit elkaar sprong. Van W. werd door een scherf aan het gelaat getrof fen en moest met verwondingen in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden opge nomen. Maandag 13 September heeft in het ge bouw „Spaarnberg" te Santpoort de opening plaats van de sociëteit voor ouden van da gen. In het vorig seizoen werd deze sociëteit wegens verbouwing van Spaarnberg gehou den in een der lokalen van de Nederlands Hervormde Kapel. Voortaan is dus de plaats van samenkomst weer in Spaarnberg. DINSDAG 7 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „The Glenn Miller Story". „Kleine Jaarbeurs", bij Marktplein; ge opend van 1422 uur; film over bak kersbedrijf en amusementsfilms van 14— 22 uur. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur: openbare vergade ring van de gemeenteraad. WOENSDAG 8 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „The Glenn Miller Story". „Kleine Jaarbeurs", bij Marktplein: ge opend van 1422 uur; 14.30 en 16 uur: kindermiddag met Marina van Goud zwaard, buikspreker, goochelaar èn pop penkast; 1822 uur: films van de B.B VELSEN Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur: Rex, Hoofdstad Operette met „Sag' beim Abschièd leise servus". College van Rijksbemiddelaars en die van de aandeelhouders nodig. Reële wensen inzake de werkkleding- voorziening moesten door de kernleden op de verschillende afdelingen worden onder zocht en via de vakbonden aan de directie worden kenbaar gemaakt. Geen betaling „voor staking" In verband met de betaling van de ge staakte uren deelde de directie mee, dat hiertoe niet zou worden overgegaan. Als motief werd aangevoerd, dat betaling in consequent tegenover de arbeiders, die doorgewerkt hadden, zou zijn. Als laatste onderwérp behandelde de heer Nooy het standpunt van de directie om de voorgestelde loonsverhoging niet alleen voor VGZ te laten gelden, doch de beslis sing van de Stichting van de Arbeid af te wachten,waarover Zaterdagmiddag aan staande zal worden geconfereerd. De directie wensrte hierop niet vooruit te Iepen. Na beantwoording van enige vragen en de behandeling van enige voorstellen uit de stampvolle zaal, werd deze rustige ver gadering op passende wijze gesloten. De sub-commissie voor het sociaal-cultu reel ontspanningswerk voor bejaarden van Velsen heeft ter opening van het wintersei zoen vóór de bejaarden van Velsen-Noord eért bijzondere ontspanningsmiddag gecre- eerd die Donderdag, 23 September 's mid dags om twee uur in het St. Joseph-huis aan de Banjaertstraat wordt gehouden. Het programma biedt voor elk wat wils en wordt verzorgd door beroepsartisten. Hieraan werken mede Jan Blok Sr., de be kende voordrachtkunstenaar met onder an deren de opvoering van „De brand in de Jonge Jan"; Mimi Kok, cabaretière; Cor van Veen, accordeon-virtuoos en Alex Wins, conférencier. Onbekende lieden hebben het afgelopen weekend, toen Castricum in diepe rust ver zonken was, automatiek „De Zaadschuur' aan de Dorpsstraat met een bezoek vereerd. Zonder daar ook maar een penning voor te betalen werd de zich in de automaten be vindende voorraad gehaktballen, salade's en wat dies meer zij gestolen, hetgeen de vol gende morgen door de eigenaar van de auto matiek werd ontdekt. Aangifte bij de rijks politie volgde en deze heeft de zaak in on derzoek. Een 22-jarig meisje uit Beverwijk, dat Zondagavond met een IJmuidense jongeman in hotel De Rustende Jager te Castricum vertoefde, kwam na afloop van het dansen tot de minder aangename ontdekking dat .haar „galant" met medeneming van haar tasje was verdwenen. Behalve de gewone dames-attributen bevatte het tasje een portemonnaie, waarin zich een bedrag van rond f 16 bevond. Het meisje, dat van de diefstal geen aangifte bij de politie deed, hoopt de jongeman nog eens tegen te ko men, al is de kans daarop erg klein, daar hij, naar de Beverwijkse vertelde, varende is. Mocht hij echter onverhoeds de jonge dame tegenkomen dan staat hem ongetwij feld het een en ander te wachten. Onder overgrote belangstelling heeft Maandagmorgen de begrafenis plaats ge vonden van de vier-jarige Berrie Kuys, uit Bakkum, die verleden week door een auto bus werd aangereden en op weg naar het ziekenhuis overleed. Het kistje met het stoffelijk overschot werd van het ouderlijk huis aan de Heeren- weg 32 door buurjongens naar de kerk van Maria ten Hemelopneming gedragen. De Engelenmis werd opgedragen door een pater en de liturgische gezangen werden gezongen door een groep schoolkinderen. Daarna vond de begrafenis plaats op het R.K. Kerkhof te Castricum. alwaar, evenals in de kerk, hon derden belangstellenden Berrie een laatste groet brachten. Reisduif De Beverwijkse postduivenhoudersverend- ging „De Reisduif" heeft Zondag met haar duiven een vlucht gemaakt vanaf Duffel, over een afstand van 155 km. Van de 370 duiven die 's middags om twaalf uur twintig minuten werden gelost was de eerste om 15.38 uur binnen; de laatste werd om 17.24 uur geklokt. De voornaamste uitslagen wa ren: C. G. J. Dekker 1, 2, 13 en 37; J. Luntz 3, 4, 5 en 38; H. Beentjes 6 en 45; J. de Nijs 7 en 48; J. Scheffers 8 en 12; C. Hoeks 9 en 29; T. Gravenmaker 10; J. Jansen 11; R. Zoontjes 14; G. Grapendaal 15, 18, 25 cn 47; P. v. Vuuren 16 en 17; D. Stiemer 19, 26 en 35; J. Kramer 20; P. v. d. Outenaar 21; J. Demmers 22; B. de Smet 23, 27 en 40; W. Tuyn 24; B. Duurtsema 28; C. Verschuren 30; G. v. d. Winden 31; H. Gaasenbeek 32; G. Visser 33; P. Dekker 34, 46 en 49; M. Minne- boo 36; P. Bruins 39 en 44; R. Westrate 41; F. Versluis 42; C. Bleeker 43; J. Schipper 50. „IJmonden" De afdeling „De IJmonden" van de Bond van Zaterdagvliegers was Zaterdag met een convooi duiven in Venlo, vanwaar de dieren yopr VelsenrlJmuidèn een gemiddelde af stand van 162 km. moesten afleggen. De vogels werden tijdens Westenwind om 13.15 uur gelost. De eerste vogel toonde de heer Harms om 15.28 uur. De uitslag werd: H. Harms 1, 5, 9, 12, 14, 16; J. Sikkelerus 2; J. v. d. Scheer 3, 6, 13; D, Koffeman 4; D. Hartenhof 7, 8, 10; W. Kaale 11, 15; Mevr. De Boer 17, 19; J. Suurmond 18, 20. Zaterdag wordt voor oude en jonge dui ven een vlucht gemaakt van Roermond af. „De Atoom" De postduivenhoudersvereniging „De Atoom" nam deel aan de navlucht van Duf fel af ovêr een afstand van 155 km. In deze vlucht waren van „De Atoom" 99 dieren, die om 12.20 uur tijdens Noord-Oosten wind werden gelost. De eerste prijsduif kwam om 15.47.06 uur „binnen" en de laatste prijs- vogel arriveerde om 17.50.22 uur. De uitslag was: J. Stijnman 1, 14, 18: F. Vos 2, 9; H. J. Exalto 3, 20; N. de Graaff 4, 5; P. F. Martinius 6, 7, 11, 12; A. de Heer 8; J. Scroo 10; A. Blom 13, 16; L. Veldt 15; A. v. Leeuwen 17, 19. De Luchtpost De wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Duffel (155 km.) is ook voor de-leden van de Castricumse postduivenvereniging De Luchtpost een ware rampvlucht gewor den, als gevolg van het slechte vliegweer. Van de Zondag om 12.20 uur geloste 96 die ren zijn er tot nu toe slechts 26 teruggekeerd, waarvan de eerste, die van de heer G. Biels- ma, om 16 uur 1 minuut en 41 seconden op zijn hok neerstreek. De andere uitslagen zijn: 2. C. v. d. Berg 16.20.38; 3. F. J. Tromp 16.27.23: 4. R. W. Bettink 16.34.37; 5. H, Bu- ter 16.37.30. Zondag wordt gevlogen vanaf Vilvoorde, eèn afstand van pl.m. 181 km. „De Snelvlieger" Dóór „Dè Snelvliègèr" wérd mêt 180 dui ven in IJ.C.C.-verband deelgenomen aan de vlucht van Duffel af Ovêr een afstand van 143 km De duiven, die oorspronkelijk om zéven uur zouden wórden gelost, werden door de ongunstige weersomstandigheden pas om 12 uur in vrijheid gesteld. De vlucht verliep zeer traag, waardoor het concours uren open In Augustus passeerden in totaal 574 schepen, die IJmuiden binnen kwamen, de pieren. In totaal gingen 549 schepen naar buiten, tezamen derhalve 1123 schepen. Voor Amsterdam kwamen aan 452 sche pen, vbor Zaandam 46, voor Buitenhuizen 3, voor Beverwijk 2, voor Velsen (papier fabriek) 13, voor Oostelijke binnenhaven Hóógóvens 10 ên voor buitenhaven Hoog ovens 17 schepen. Als bijlegger kwamen in de Vissershaven 19 schepen binnen. Van Amsterdam vertrokken 458 schepen, van Zaandam 26, van Buitenhuizen 3, van Beverwijk 2, van Velsen (papierfabriek) 12, uit de Oostelijke binnenhaven Hoog ovens 19, uit de buitenhaven Hoogovens 17 en uit de Visserhaven 11 schepen. Er ver trokken 36 bijleggers. Van Amsterdam. Zaandam en Velsen vertrokken via O.B.H. en als bijleggers 35 schepen. Dè volgende voorwerpen zijn bij de Wijk aan Zeese politiepost als gevonden aan gegeven: Broche, kousje, kindersok, arm- bahd, das, étui met foto's, kinderbril, kin derblouse, Sigarettenaansteker, sleuteltje, fietspomp, hèrenrijwiel, kinderjack, strand bal, wit badschoentje en zwart gymschoén- tje. bleef staan. Nog juist voor het vallen van de avond kon de laatste prijswinnende duif wor den geklokt. Bij het openen van de klokken bleek dat 80 procent der duiven die dag nog niet op het hok was teruggekeerd. De uitslag was ais volgt: Voet 1, 3, 23, 32; E. Sloot 2, 8; W Remmers 4, 7, 27, 29; E. Reker 5, 16; J. Jung 6, 9, 19; J. Anepool 10, 11, 18, 25; J. Kroon Jr. 12, 21; P. v. d. Hout 13; F. v. d. Zwet 14, 24; F. Booij 15, 26; R. Prins 17; K. v. Bree- men 20; A. J. Waal 22, 30; E. de Boer 23 W. Geiteman 27; H. Koster 31. De reparatie-werkzaamheden aan de R.K. Meisjesschool aan de Dorpsstraat te Castri cum zijn thans zo ver gevorderd, dat de les sen vanaf Donderdag weer in de school ge houden zullen worden. Voordien waren de meisjes tijdelijk ondergebracht in de zaal van hotel De Harmonie, Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag ir Castricum de volgende prijzen: spercie bonen 60-98, stokprinsessen 80-1.15, snijbonei 65-90, pronkbonen 55-67. tuinbonen 18-24, bospeen 28-35, waspeen 24-29, tomaten 50- 68, andijvie 12-22. Nieuwe kerkmeester Tot kerkmeester van de parochie van de H. Pancratius te Castricum heeft de Bisschop van Haarlem de heer W. Gijzen benoemd. Klaverjasclub opent het nieuwe seizoen De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" zal Donderdag 9 September in een te hou den ledenvergadering het komende wed strijdseizoen bespreken. Hierna zal nog een kaartje worden gelegd, waarbij mooie prijzen zijn te verdienen. De voetbalvereniging „Breesaap", die als elke club haar zevenkampen kent, heeft de traditie Zaterdag en Zondag gehandhaafd op het sportpark „Watervliet", dat Zaterdagmiddag het strijdtoneel was voor welpen, aspiranten en junioren en Zondag een belangrijk aantal deelnemers(sters) telde onder de senioren, veteranen en dames van de leden, voor wie een vierkamp werd gehouden. In alle groepen werd een sportieve strijd geleverd en de eindresultaten lieten maar geringe verschillen in het puntenaantal zien. Dit tekent tevens de spanning, die elk van de deelnemende groepen in haar ban hield en die er toe medewerkte, dat de ze venkampdagen, zelfs onder dat regenach tige weer toch weer aan de verwachtingen hebben beantwoord. Zes van de zeven Zaterdagmiddag liet Cock Spruit bij de junioren zich onbetwist als de sterkste gel den. Hij won zes van de zeven nummers, maar kon op vertrappen geen resultaat boeken. De winnaar van vorig jaar W. v. Wijk moest nu met de zesde plaats genoe gen nemen. Evenzeer als bij de junioren was de ze venkamp van de aspiranten zeer span nend en waren het slechts enkele tientallen punten, die uitmaakten wie de winnaar was. Nu veroverde Jan Bosman de titel. Bij de welpen, die onderling nog minder puntenverschil hadden, ging de kampioens- prijs naar P. v. Vuuren, hoewel M. Fris niet minder dan vijf nummers individueel voor zich opeiste. Au toped wedstrjjd Zondagmorgen waren er vele VVB-senio- ren, die een kans op het clubkampioen schap waagden. Jammer was het, dat be kerhouder W. Michel wegens een blessure de trofee niet kon verdedigen, doch dit heeft aan de spannende strijd geen afbreuk gedaan. Vooral in de kopgroep was deze groot en het was hier een groot geluk voor P. de Wolf, dat hij met zuiver plaatsen 300 punten op zjjn concurrenten was uitgelo pen, waardoor hij met slechts 50 punten meer de kampioenstitel opeiste. Het onder linge verschil tussen 2. J. Roos en 3. G. Steinvoort bedroeg slechts vijf punten. Onder de VVB-veteranen was de strijd nJet minder fel; hier waren het J. v. Tiel (bekerhouder) en C. Hoen, die elkander de eerste plaats sterk betwistten. Van Tiel echter wist opnieuw te zegevieren en voor de tweede maal de beker te veroveren. De vierkamp voor de dames, die in een A- en B-afdeling haar kunnen op sportge bied mochten demonstreren en dit ook met veel bravour deden, vermeldde onder meer een autopedrace. Dit sloeg bijzonder in, zowel bij de dames als bjj het publiek, dat hartelijk aanmoedigde. In de A-afdeling kon al na drie num mers mej. Bosman de beker niet ontgaan omdat zij op doelschieten maar even 950 pnt. verzamelde. De bekerhoudster, mej. List, viel terug naar de derde plaats. In de B-afdeling deed zich het unieke ge val voor dat de bekerhoudster mevr. Zand en mevr. Hoen beiden 2490 pnt. behaalden. De wisselbeker viel dus voor de tweede maal aan mevr. Zand ten deel. In het Statenhuis De VVB-familie kwam Zondagavond in 4e beste stemming in het Statenhuis bij een voor de prijsuitdeling met een feeste- ik vervolg, dat bovendien een proeve werd an de prettige geest in de VVB. De voorzitter, de heer W. Zand, ver heugde zich over het flinke aantal deelne mers (sters) aan de zevenkampen en de sportieve strijd, die gestreden was, waar aan de regen zelfs geen afbreuk had kun nen doen. De wedstrijdleider, de heer L. Spruit, was zeer dankbaar voor de uitste kende medewerking, niet alleen van de re kenaars mevr. Bakker en de heer A. Zwik- stra, maar vooral van de zevenkampers zelf, die de wedstrijden vlot deden verlopen. Met een serie geestige opmerkingen reikte hjj vervolgens de prijzen uit, die voor alle winnaars (behalve van aspiranten en welpen, die vaantjes kregen) bestonden uit wisselbekers plus een (definitieve) kleine beker en voorts voor de nummers twee en drie een asbakje (voor de heren) en een sierlepeltje (voor de dames), welke Kauwend op een bete smetteloos wittebrood, ons gulhartig uitgereikt door een aanminnige Eva, die een bakkersbedrijf achter zich weet, hebben wij ons gisteren ter beurze verbaasd over al het goede, dat deze aarde vermag op te leve ren: de kazen en de broden, de roomsoezen en tompoe zen van deze kleine Jaar beurs alléén al zouden vol doende zijn om een vluch telingenkamp in Triëst of Poesan geruime tijd uitste kend te voeden. En wij overdachten, al dus toch maar weer eens peinzend over de ongelijke verdeling van het goede dezer aarde, met smart de vele witte boterhammen, die niet in cellophaan verpakt, maar soms wèl be boterd in onze vuilnis bakken terug te vinden zijn, nog geen tien jaren na de Grote Vermagering en de Zalige Tulpenbollen. Over boter gesproken: de gezamenlijke melkhandela ren hebben het ook weer goed bezien. In een hoekje hebben zij in het coöpera tieve zweet huns aanschijns onder gekleurde luifelen de zuivelen uitgestald, waar mee zij gesaneerd door Vel sen kuieren en een jonk vrouw van pak weg melk en bloed staat daar bij, alsmaar margarine met toast uitdelend. Zijt ge er zestien keer langs geweest en heeft de juffrouw u nóg niet door, dan moogt ge ook nog raden, hoeveel flesjes koffiemelk er in de kieber-van-een-fles uitge schonken zouden kunnen worden, welke in een hoek staat opgesteld. Die vraag op het invul- formulier over het vetge halte is heel wat makke lijker te beantwoorden, want dat staat er tenminste levensgroot en eerlijk op: 10 percent. Als u het niet ver der vertelt, moogt ge van ons vernemen, hoeveel fles jes wij optimistisch gera den hebben: 2685V2- Nee, nu niet dringen voor de stand, want het was geheel op de gok en er dus vol komen naast. Op de vraag, of er misschien vijf honderd in gingen, ant woordde de bedaagde heer, die bij deze monsterfles trouwe de wacht hield met een simpel: „jawel". Dat wéét ge dus alweer. Het zij verre van ons, u uit de doeken te doen, hoe de langgerekte egel werkt, die ergens als „breimachi ne" staat opgesteld en op één avond van flink aan poten een paar sokken breit (liever niet voor ons, want de vriendelijke dame achter het instrument had er róde wol op) en dus een mach tige reeks hemdsmouwen in de week. Binnenkort is het gezellige rikketikken van moeders pennen dus ook al weer van de baan en zit zij, machinaal breiend, enorme schuivers van links naar rechts uit te delen onder het motto, dat Jan tjes kruippak nog klaar moet voor de visite komt. Wat is het warm in die linker tent, vindt ge ook niet? Dat komt natuurlijk van al het gebak en ge braad daar, waar ge in de rechter niet zo'n last van hebt. Het is misschien ge heel overbodig dit uit te leggen, maar wij vonden het wel leuk, om het even te zeggen. En overigens: het restaurant verschaft veel koel drinken. Als ik zo vrij mag zijn het op te merken: de „steil- wand" bij de buren maakt wel veel lawaai. Die jon gens hebben de knalpot er maar afgehaald of het niets kost en rijden tegen de wand gekleefd of het niet op kan, al houden ze zich strikt aan de regels van het verkeer voorzover wij heb ben kunnen nagaan en zijn hun machientjes best in orde. Wij vernamen uit de mond van een officieel per soon tijdens de rondgang der genodigden direct na laatsten tevens nog een verrassing kregen aangeboden. Na het officiële gedeelte bleef de VVB-familie mêt een gezéllig dansje nog enige tijd bijeen. De uitslagen waren: Senioren; 1. P. de Wolf 4020; 2. J. Roos 3970; 3. G. Steinvoort 3965; 4. F. Boevink 3803; 5. F. Morlang 3763; 6. J. v. d. Linde 3695; 7. P. Helder 3590; 8. K. Kil 3578; 9 A. v. d. Schans 3566; 10. H. de Ruiter 3526 pnt Veteranen; 1. J. v. Tiel 3287; 2. C Hoen 3227; 3. H. de Boer 2915; 4. Jac. v. d. Lin de 2904; 5. R. Schriemer 2818; 6. S. v. Wil ligen 2094 pnt. Junioren: 1. C. Spruit 3690; 2. R. Jagt 3305; 3. J. Jonkman 3259; 4. C. Noortman 2983; 5. J. Schipper 2956; 6. W. v. Wijk 2842; 7. F de Ruiter 2812; 8.C. Herkberg 2735; 9. K. Huttinga 2665; 10. P. Lohman 2663 pnt. Dames A (vierkamp): 1: mej. Bosman 2970; 2. mevr. Meyer 2750; 3. mej. List 2720; 4. mej. Struys 2640; 5. mej. Timmer 2590; 6. mevr. Roos 2570; 7. mej. Roos 2480; 8. mej. Zijp 2470; 9. mevr. Nieuwen- huis 2340; 10. mej. Sluimer 1870 pnt. Adspjranten: 1. J. Bosman 4582; 2. A. Stet 4463; 3. P. Bakker 4329; 4. J. Blok 3920; 5. P. Capaan 3837; 6. K. Wiesell 3690; 7. C. Tuinenbreyer 3685; 8. J. Aafjes 2670; 9. W. Kok 3631; 10. T. v. Zijp 3619 p. Welpen 1. P. v. Vuuren 4492; 2. A. Tuin- stra 4438; 3. G. Seelemeyer 4370; 4. R. de Mong 4355; 5. R. Veer 4346; 6. M. Fris 4338; 7. B. Joosten 4315; 8 D. Deen 4115; 9. H. Schenk 3926; 10. J. de Greef 3046 p. Dames B: 1. mevr. Zand 2490; 2. mevr. Hoen 2490; 3. mej. I. de Greef 2070; 4. mevr. v. d. Linde 1990; 5. mevr. Van Vuu ren 1860; 6. mevr. Spruit 1680 punten. Prijzen van Maandag. Heilbot 3-2.60, gr. tong 3.80-3.60, grm. tanig 2.60-2.30, kim. tanig 2.34-2.06, kl. tong I 2-1.82, kl. tong II 1.86-166, tarbot I 2.80-2.10, zalm 7-5.50, alles per kg.; tarbot IV 36-30, tongschar 70-67, kl. tongschar 35, gr. schol 68-42, grm. schol 70-40, kim. schol 65-32, kl. schol I 51-26, kl. schol II 32-8, schar 18-8, v. haring 20-10, makreel 20-10.50, gr. schel vis 43-35, grm. schelvis 41-33, kim. schel vis 40-22, kl schelvis I 29-19. kl. schelvis II 18-9, wijting 14-9, gr. gul 40-30, mid. gul 34-22, kl. gul 19-12, poontjes 17, pie terman 58, kl. rode poon II 1C-8, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 180-77 per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 270 k. tong en tarbot, 2 k. heilbot, 12 k. tongschar en schartong, 1110 k. schol, 85 k schar, 4390 k. haring, 2430 k. makreel, 1610 k. schelvis, 290 k. wijting, 445 k. kabeljauw en gul, 11 k. poon en 35 k. diverse, totaal 10690 k. Besommingen van Maandag. IJm. 6 Norma (deel) f 8610; IJm. 16 Bergen f 18220, RO 15 Antie f 13250; IJm. 204 f2560, IJm. 209 f 11940, Sch. 27 f 11720, HD. 79 f 11.230, KW. 51 f5290, KW. 155 f2800, KW. 114 f 2900, KW. 17 f3430, KW. 64 f4170, KW. 91 f4180, KW. 52 f 5390, KW. 28 f4150, KW. 166 f2370, KW. 169 f2310, KW. 125 f2270, KW. 10 f 1130, KW. 69 f 3030, KW. 107 f2170, KW 176 f1910, KW. 127 f 1220, KW. 168 f 1660, KW. 74 f790, KW. 95 f550, KW. 6 f1140, KW. 98 f2170 KW. 71 f 1050, KW. 92 f 1700, KW. 53 f 1330 KW. 30 f2140, KW. 210 f3240, KW. 34 f3010, KW. 77 f1810, KW. 133 f 2110, IJm. 3 f 2030, IJm. 11 f 2670, IJm 78 f2380, IJm. 229 f2610, B.U. 33 f2150, A.M. 18 f940. De ,,Kennemerland"-renner T. Beentjes wist in de Kinkerbuurt te Amsterdam de eerste prijs te behalen bij de nieuwelingen. C. Duinmeyer en A. Volkers eindigden op de zevende en veertiende plaats. In de ronde van Poeldijk bezette Chr. Jong de derde plaats, terwijl T. Beentjes vierde werd. ADVERTENTIE zoals prijzen voor bezoekers, gratis proeven en vele demonstraties. Woensdagmiddag 2.30 en 4 uur: K I N D E R M AT I N E E 's Avonds: FILM BESCHERMING BURGERBEVOLKING Bij de damclub „Sportief" is deze week de strijd op de honderd ruiten weer be gonnen. Er wordt dit seizoen met vier groepen aan de onderlinge damcompetitie deelgenomen; twee in afdeling A en twee in B, alle groepen van acht spelers. In beide afdelingen wordt een dubbele com petitie gespeeld, waarna de vier hoogst geplaatsten en de vier laagst geplaatsten uit beide afdelingen nog een halve compe titie spelen en de twee hoogstgeplaatsten uit afdeling B automatisch promoveren naar afdeling A en de twee laagst geplaat sten uit afdeling A degraderen naar B. De eerste clubavond van dit seizoen ken merkte zich door een sportieve rivaliteit tussen de spelers en een goede teamgeest. In groep A werden de punten niet cadeau gegeven. Gé Mooi moest zich na een leven dige strijd gewonnen geven tegen Joh. Bos. Het nieuwe lid K. van den Berg moest in het eindspel een veer laten aan J. Wesse- lius; J. Jonker en H. Andrea wonnen vol gens de regelen van de damkunst van J. Lichtepdahl en W. Post; P Bakker haalde een alleszins verdiende remise tegen J. de Boer, waardoor hij deze sterke speler een kostbaar puntje afsnoepte. P. van Veen speelde tegen J. Jansen een goede partij, maar kon niet verhinderen dat J. Jansen al vroegtijdig doorliep naar dam dit na deel kon Van Veen tenslotte niet meer inhalen, waardoor hij de partij verloor. Ook Joop Slager en H. Lichtendahl zullen in deze competitie een hartig woordje mee spreken: zij gaven elkaar in een langdurige partij niets toe en speelden remise. In groep B won H Veldman van het nieuwe lid D. C. Koster en J. de Ruiter verloor tegen de verwachting van M. Men ger. Rens de Jong, de nog jeugdige proble mist van „Sportief" kon niet verhinderen dat B. Glas hem een puntje afsnoepte. An drees Ras moest in een sterk gespeelde partij de eer aan J. Bakker laten. Door continu-dienst van enkele spelers kon het programma in afdeling B deze week niet volledig afgewerkt worden. Voorts kon D. C. „Sportief" zich deze avond verheugen in de aanwinst van ver- de opening, terwijl een an der officieel persoon aan de1 scheidene nieuwe leden, waarvoor tevens deur van de zware safe stond te morrelen, die door een der exposerende ban ken als rots in de financiële branding is gezet, dat die andere officiële persoon er maar achter moet kruipen, dan was hij tenminste safe. Zo zijn ze nu onder elkaar. Foei. Overigens boert de beurs best: Zaterdag 3400 en nog een paar betalende bezoe kers en gisteren alweer een hemelhoge mand met fruit voor de duizendste bezoe ker van de Maandag. Wij gaan toch eens voor de in gang staan tellen, want wij moeten veel fruit eten tegen de zenuwen. BEURSBENGEL gelegenheid was nog deel te nemen. aan de competitie De Beverwijkse accordeonvereniging geeft onder leiding van de heer Alb. v. d. Wolff vanavond (Dinsdag) een concert op het Kuenenplein. Het orkest treedt op in de verplaatsbare muziektent van de ge meente. Voorlichting voor huisvrouwen De stichting Huishoudelijke Voorlichting te Plattelande houdt Donderdag 9 Septem ber in zaal Nijman een voorlichtingsavond. De volgende onderwérpen zullen worden besproken: „Kleur en lijn in onze kleding" en „Samenstelling van een goede maal tijd". Ten gerieve van de Heemskerkers wo nende aan de Duinkant en aan de Rijks straatweg zal in een lokaal van de St. Leonardusschool aan de Kerkweg een kleuterklas worden gevestigd. Maandagavond werd de eerste biljart wedstrijd gespeeld in het nederlaag-tour- nooi om de Lamers-wisselbeker. Alvorens de wedstrijden begonnen heeft de voorzitter der organiserende vereniging, de heer IJ. C. van der Maat, een enkel woord gesproken. De heer Van der Maat uittte de wens dat ook dit tournooi zou mogen slagen. De voorzitter van het dis trict Haarlem, de heer Wagenaar, wees op de prettige sfeer, die het kenmerk zijn van het Lamers-tournooi. Twaalf verenigingen dingen mede naar de prachtige wisselbeker. De uitslagen van de eerste partijen luiden; Post. M. Steyn 48 38 1,26 6 2 J. v. Urk, Excelsior 49 38 1,28 8 0 Heilbron M. 120 33 3,63 22 2 v. d. Maal E. 91 33 2,75 11 0 M. Burger M. 18 37 0,48 3 2 F. Hessen E. 40 37 1,08 4 0 De Kennemers 2 hebben deelgenomen aan een tournooi dat de Alkmaarse Boys voor vier reserve-elftallen organiseerde. Door twee wedstrijden te winnen kwamen de rood-zwarten in het bezit van een fraaie beker. De uitslagen waren: Stormvogels 2—Kennemers 2 12 Alcm. Victrix 2Kennemers 2 34 Aspirant-emigranten, opgelet! Een reis- en passagebureau organiseert op Donderdag 9 September in het KSA- gebouw te Beverwijk een filmavond voor adspirant-emigranten en andere belang stellenden. Vertoond zullen onder meer worden de films: „Een réis per emigran- tenschip naar Australië" en „Beelden uit Australië". MARKTBERICHT 6 September Andijvie 13—24; sla 214—14; spinazie 11—50; bloemkool 1255; bospeen 26 46; waspeen 2743; postelein 2237; snijbonen 38110- spèrciebonén 48—90; stokdik 68—118; pronk bonen 21—64; komkommer 922; tomaten, 2669; prei 1828; perziken 722.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7