Zuid-Oost-Aziatisch verdrag in Manilla goedgekeurd Verenigd optreden van acht landen bij elke aanval Londen dringt op conferentie vóór de UNO-zitting aan Weerbericht Haarlems Dagblad Tegen „aggressie" zonder meer Dulles zal op Formosa poolshoogte nemen Moeder van zes kinderen met dolk vermoord Alleen Adenauer zet zijn voet dwars om uitstel te verkrijgen Amerika bezorgd over Chinese botsingen Vliegend ledikant in Engeland gebouwd Het woord is aan..... Bevolkingsregisters op microfilms Minister Algera kwam kijken bij Velserpont Eerste paar dagen rustig weer WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1954 298e JAARGANG No 205 Prinses Margriet op de Najaarsbeurs Nationalistische acties tegen Amoy duren voort Vermoedelijke dader, een Ambonees, bekent Amerikaanse luchtmacht hreidt wisselstelsel uit Rechtstandig de lucht in Argentijnse ambassade in Guatemala stroomt leeg Opmaken van akten met schrijfmachines Aanvullende verbindingen over Noordzeekanaal zijn in studie Washington biedt Libanon militaire hulp aan De Bilt voorziet: Weerrapport zzo 1 16 0 17 1 8 18 0 zzw 5 18 2 z 20 0 1 19 0 21 0 26 0.1 1 25 0 2 25 26 0 0 26 0 69e JAARGANG No 51 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 2731Q7 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MANILLA (Reuter) De delegaties van Australië, Frankrijk, Groot-Brittannië, Nieuw-Zeeland, Pakistan, de Philippijnen, Thailand en de Verenigde Staten hebben heden een verdrag voor collectieve veilig heid goedgekeurd, waarin de landen zich verbinden tot verenigd optreden tegen iedere aggressie in Zuid-Oost-Azië of het Westelijke gedeelte van de Stille Oceaan- Men kwam tevens overeen een beginsel verklaring uit te geven, welke bekend zal staan als het Handvest van de Stille Oceaan. Het nieuwe verdrag is tot stand gekomen na een conferentie van drie dagen in Manilla. Men verwacht, dat de volledige tekst die tien artikelen omvat, nog heden bekend zal worden gemaakt. Het is nog niet duidelijk, of ook de Pa kistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Na de opening der naar haar genoemde hal op de Utrechtse Najaarsbeurs maakte Prinses Margriet met Koningin Juliana een rondgang over het terrein. Hier ziet men haar in bewondering voor een maquette van het nieuwe Rotterdamse gemeente-ziekenhuis. MANILLA (Reuter) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, vliegt morgenochtend van Manilla naar Formosa om de schermutse lingen tussen nationalisten en communis ten aan de kust van Foekien te bestuderen. In betrouwbare Amerikaanse kringen werd gezegd, dat Dulles nog niet heeft besloten, of hij naar Europa zal gaan voor bespre kingen over de Europese verdediging. Men zei, dat Dulles alvorens hij naar de zitting van de Algemene Vergadering van de UNO gaat, een druk programma heeft met be zoeken aan Formosa en Japan. De nationaliistisch-Chmese militaire autoriteiten te Taipeh hebben medegedeeld, dat „grootscheepse" operaties van de lucht en zeestrijdkrachten tegen Am-oy en nabij gelegen kustgebiedten van het Chinese vas teland voortduren. Er nemen bijna hon derd vliegtuigen aan deel. In Amerikaanse kringen te Taipeh is verklaard, dat eenheden van de Ameri kaanse zevende vloot, die geen enkele actie in het gebied van Quemoy hadden uitge voerd, haar patrouilles nabij het eiland versterken en „de nationalistische bewe gingen nauwlettend gadeslaan". Het communistisch persbureau Nieuw- China meldt, dat communistisch luchtdoel geschut drie nationalistische vliegtuigen heeft neergeschoten en twintig beschadigd uit een groep van 92 vliegtuigen dtie Maan dag en Dinsdag Amoy aanvielen. Acht mensen werden gedood of gewond. Radio- Peking meldde bovendien, dat 42 nationa- nalistisch-Chinese vliegtuigen Dinsdag middag in twee golven vijfduizend bom men hadden laten vallen op het eiland Koelangsoe nabij Amoy. Zestien andere vliegtuigen bombardeerden burgers en woonhuizen in plaatsen ten Zuiden van Tsinkiang, waarbij vier personen werden gedood, vier gewond en twaalf huizen wer den verwoest. Maandagmiddag hadden 34 nationalistische vliegtuigen plaatsen in de provincie Foekien bestookt. Volgens te Taipeh ontvangen berichten zouden Dinsdag voor het eerst verschei dene niet geïdentificeerde vliegtuigen bo ven Quemoy zijn waargenomen. Er werd luchtalarm gegeven. De berichten maken geen melding van een aanval door deze vliegtuigen. In een nationalistisch communiqué wordt gezegd, dat de nationalistische operaties ter zee en in de lucht de communistische kustbatterijen bij Amoy tot zwijgen heb ben gebracht. Dinsdag waren veertien jon ken tot zinken gebracht en een kanonneer boot beschadigd. Op twee andere kanon neerboten waren voltreffers geplaatst. Generaal Tsjang Kai Tsjek heeft een spoedb ij een komst belegd met zijn hoofd officieren. Zafroellah Kham, het verdrag zal tekenen. Maandag werd gezegd1 da,t hij eerst zijn regering zou moeten raadplegen, daar hem geen machtiging was verleend een over eenkomst te tekenen. Er komt een defensie-raad, die de mili taire plannen zal opstellen, welke in geval van een gewapende aanval van buitenaf op een der lidstaten, zullen worden uitge voerd. De raad heeft ook de bevoegdheid in voorkomende gevallen uit te maken of economische hulp aan lid-staten moeten worden verleend. Ongedacht Er is verscheidene uren beraadslaagd over de redactie van artikel vier, dat han delt over het toepassen van het verdrag in geval van een aanval. In de oorspronkelijke tekst was gesproken over „communistische aggressie". Uiteindelijk is besloten deze omschrijving te laten vervallen. Artikel vier bestaat uit vier zinsneden. In de eer ste wordt gezegd' dlat de staten-ondterteke- naars in geval van een aanval gezamenlijk in actie zullen komen, De tweede voorziet in onderling overleg in geval van een van buitenaf uitgevoerde aanval op een der lid-staten. In de vierde alinea is vastge steld, dat de deelnemende mogendheden an dere staten-niet-leden in geval van een aan val te hulp kunnen komen, indien het aan gevallen land hulp inroept. In conferentie- kringen wordt verklaard, dat dteze bepa ling een ongedachte versterking van het verdrag is. Militaire deskundigen der acht betrok ken staten zullen plannen opstellen, die in geval van een aanval in het verdragsge- bied zuilen worden uitgevoerd. Men verwacht, dat die eerste bijeenkomst van de defensieraad in het komende voor jaar zal wordten gehouden, nadat het Ame rikaanse Congres het verdrag zal hebben besproken. AFP. Sir Zafroellah Kahn verklaarde bij het verlaten van het paleis, waar de conferentie werd gehouden, dat men had getracht het verdrag met alle mogelijke middelen te verbeteren en dat dit was gelukt. De Britse vertegenwoordiger, Lord Reading, verklaarde tevreden te zijn. De minister van Buitenlandse Zaken der Philippijnen en de voorzitter van de con ferentie, Carlos Garcia, zei, d'at de teleur stelling over de verwerping van een garan tie in de lijn van de NAVO was verzacht door de Amerikaanse belofte onmiddellijk tot actie over te zullen gaan ingeval van In de nacht van Maandag op Dinsdag is een 35-jarige inwoonster van Tuindorp- Wellelooi in Limburg (gemeente Bergen!, mevrouw L.-., die moeder was van zes kin deren, door een steek in het hart vermoord. De vermoedelijke dader, een 27 jaar oude Ambonees uit het kamp Well, is later die nacht gearresteerd. Omstreeks elf uur Maandagavond zou de Ambonees aan de woning van de familie L. aangeklopt heb ben. Hij werkt reeds drie jaar als tuinders knecht op het bedrijf van de heer L., zodat hij ter plaatse goed bekend is. Mevrouw L.-J. deed hem open, waarna de Ambonees vrijwel direct zijn daad ten uitvoer moet hebben gebracht. Een mesje, dat in de buurt woont en bij de famlie L. de nacht zou doorbrengen, heeft van haar bed uit de stem van de Ambonees herkend. Ook me vrouw L.-J. heeft diens naam nog uitge sproken voor zij overleed. De heer L. was op dat ogenblik niet thuis. De Ambonees, die aanvankelijk ontkende, iets met de zaak te maken te hebben, heeft gistermorgen bekend. een communistische aanval op een lid van het verdrag. „Als de Verenigde Staten een dergelijke actie ondernemen in geval van communistische aggressie, is dat ons vol doende," aldus verklaarde Garcia. Prins Wan van Thailand zeide, dlat het een goed verdrag is en hij tevreden is. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Casey, zei over het ver drag laconiek: „goed". In een apart protocol wordt voorziening gemaakt voor Laos, Cambodja en Viet nam, die in feite onder bescherming van het verdrag worden gesteld. Hongkong en Formosa zijn uitgesloten. Van gezaghebbende zijde is te Manilla vernomen dat de Amerikaanse delegatie heeft verklaard dat de Verenigde Staten zich slechts in geval van een communisti sche aanval op een der staten-leden ver plicht achten tot actie over te gaan. De andere delegaties hebben met deze Ame rikaanse verklaring ingestemd. Woensdagmorgen vroeg kwam het Italiaanse opleidingsschip de driemaster bark „Amerigo Vespucci" de sluis van IJmuiden binnen op weg voor een driedaags bezoek aan Amsterdam. Het schip kan 2200 m2 zeil voeren. LONDEN (Reuter-DPA-ANP) Groot- Brittannië hoopt nog steeds, dat een negen- mogendhedenconferentie over Europese defensievraagstukken, voor het begin van de Algemene Vergadering van de UNO op 21 September kan worden gehouden. Vol gens diplomatieke kringen te Londen zal de Britse regering hedenmiddag op een kabinetszitting beslissen of uitnodigingen voor de conferentie zullen worden verzon den. De ontvangst van het Britse voorste! in de hoofdsteden van de uitgenodigde landen zou gunstig zijn. Bij het peilen van de me ningen is voorgesteld, de conferentie in Londen te houden en niet later dan 14 Sep tember. De West-Duitse Bondskanselier wenst niet alleen uitstel van de conferentie, doch hij wenst liever ook geen conferentie van negen, als deze zo slecht zou worden voor bereid, dat het gevaar voor een mislukking als in Brussel zou bestaan, aldus wordt in politieke kringen in Bonn de opvatting weergegeven, die dr. Adenauer aan de Britse en Amerikaanse Hoge Commissaris in Bonn, Sir Frederick Hoyer-Miilard en James Conant heeft bekendgemaakt. Een uitstel, al is het slechts enkele da gen, acht de bondskanselier alleen al ge wenst omdat hij er in elk geval prijs op stelt het aangekondigde debat over de poli tieke toestand in dte Bondsdag te houdten voordat hij naar Londen gaat. Adenauer wenst kennelijk de ruggesteun van zijn parlement te krijgen, waardoor hij hoopt met des te meer gezag te kunnen optreden. De Bondsdag is voor Dinsdag bijeengeroe pen om een verklaring der regering aan te horen. Het zal, naar men verwacht, twee dagen in beslag nemen. Er wordt dan ook gesproken van de mogelijkheid de Londen- se conferentie twee dagen later te doen beginnen dan was voorzien. Politieke waarnemers nemen aan, dat zulk een uitstel de bondskanselier des te m-eer gelegen zou komen, daar hij nog al tijd wacht op een Frans alternatief. On danks de reis, die staatssecretaris Hall- stein tijdiens het weekeinde naar Parijs maakte, schijnt men in Bonn over de Fran se bedoelingen nog altijd in het duister te tasten. De Franse Hoge Commissaris in Bonin, Andiré Frangois-Poncet, is de laatste van de vertegenwoordigers der Westelijke bezetters, die Adenauer deze week zal op zoeken. Voordien houdt men zich in offi ciële kringen te Bonn ten aanzien der voor gestelde conferentie zeer gereserveerd en het ziet er naar ui't, dat men de Franse gezichtspunten voor een beraad van negen landen wil afwachten. Adenauer heeft voor heden zijn kabinet bijeengeroepen tenein de het over de komende stappen te raad plegen. De buitenlandse commissie van de Bondsraad, de vertegenwoordiging der provincies, is voor morgen naar Bonn ont boden. Canada is bereid deel te nemen aan de conferentie op voorwaarde, dat zij niet in In Zagreb (Joegoslavië) heeft een congres plaats, waaraan afgevaardigden van zestien landen deelnemen en dat zich bezig houdt met de bespreking van maatregelen tot bescherming, voeding en opvoeding van kinderen. De foto toont het Joegosla vische staatshoofd Tito, die het congres opende. Rechts de Franse afgevaardigde mevrouw Maurrier, die Tito een oorkonde aanbood waarop „de rechten van het kind" waren weergegeven. strijd komt met de vergadering van de raad van ministers van de NAVO, die er op volgt. Volgens de Canadese minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, is toetreding van West-Duitsland tot de NAVO de enige oplossing voor het pro bleem van de Duitse herbewapening. Het teruggeven van volledige souvereiniteit aan Duitsland op dit ogenblik zou het einde betekenen van het Atlantisch bondgenoot schap en het streven naar eenwording van Europa, aldus de Canadese minister. De Nederlandse regering is bereid, een uitnodiging te aanvaarden. Nederland zal naar alle waarschijnlijkheid worden ver tegenwoordigd door de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen. De Noorse regering heeft besloten geen uitnodiging voor de conferentie te verzoe ken. De minister van Buitlandse Zaken, Lange, heeft verklaard, dlat hij overleg had gepleegd met de Deense regering. Men was van oordeel, dat het op dit ogenblik niet juist zou zijn een initiatief in die richting te nemen. Het is duidelijk, dat er geen definitieve beslissing kan worden genomen zonder besprekingen in de NAVO-raad, aldus de minister. De West-Duitse staatssecretarissen Hall- stein en Blankenheim hebben in het afge lopen weekeinde in Brussel besprekingen gevoerd met de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, over kwesties, die gerezen zijn als gevolg van de Franse verwerping van de E.V.G. Het plan zou bestaan dergelijke besprekingen ook met de andere landen van de E.V.G. te voeren. Senator Alexander Wiley, voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, is te Charwell, in Kent, aangekomen om met premier Churchill de huidige stand van de Euro pese diefensievraagstukken te bespreken. Hij heeft reeds een onderhoud met Ade nauer over deze zaak gehad. In kringen van het Britse Hoge Commis sariaat in Bonn wordt het zeer onwaar schijnlijk geacht, dat de voorgenomen con ferentie der negen landen in de eerstvol gende weken tot stand kan komen. Op grond van de door de Britse diplomaten in de hoofdsteden ingewonnen inlichtingen meent men te moeten aannemen, dat een uitstel tot na de NAVO-conferentie in Washington waarschijnlijk is geworden. België is bereid tot deelneming aan de conferentie als door Groot-Brittannië voorgesteld. (Van onze correspondent in Washington) Washington heeft met enige bezorgdheid kennis genomen van de toenemende be schietingen en luchtaanvallen over en weer tussen Quemoy en Amoy. De vraag of de Verenigde Staten zullen ingrijpen bij een invasie op Quemoy is nog altijd niet be antwoord. Ingrijpen staat alleen vast in dien een invasie op Formosa zal geschie den. Hierover hebben noch Eisenhower, noch Dulles twijfel doen bestaan. Over de verdediging van de kleinere eilanden is daarentegen niets bekend. Washington acht het mogelijk dat de Chinese communisten luchtaanvallen zul len ondernemen op vliegvelden, op For mosa, vanwaar de luchtmacht van Tsjang Kai Tsjek opereert tegen Amoy en andere delen van communistisch China. Luchtaanvallen op Formosa betekenen nog geen invasie van dit eiland. Niettemin is het niet geheel denkbeeldig, dat de Ver enigde Staten op deze manier in de ge vechtshandelingen betrokken kunnen wor- dlen. Vandaar de bezorgdheid. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse luchtmacht in Europa zal worden versterkt door het toepassen van een wis- selstelsel. De jachtbommenwerpers en troepen-vervoensvliegtuiigen van de tacti sche eenheden zullen, met hun bemannin gen, worden afgelost volgens het stelsel, dat reeds verscheiden jaren wordt toege past voor dte op Europese en Noord-Afri kaanse bases gelegerde lange-afstandbom- menwerpers. Deze keren om dte twee tot drie maanden terug naar de Verenigde Staten, om te wordten vervangen door' an dere toestellen uit de Verenigde Staten. De rouleringstijd voor de jachtbommen werpers en troepen-vervoersvliegtuigen zal vermoedelijk dezelfde zijn als die voor de lamge-afstandsbommenwerpers. (Van onze correspondent in Londen) Groot-Brittannië bezit geen vliegende schotel, maar wel een vliegend ledikant. Dit is onthuld door d'e minister van Be voorrading, Churchill's schoonzoon Duncan Sandys, tijdiens een maaltijd ter gelegen heid van de opening der jaarlijkse lucht- vaartdemonstratie in Famborough. Het vliegende ledikant is niet veel meer dan een vliegtuigmotor met een piloot er op, zonder vleugels of wieken. Uit een horizontale positie stijgt het toestel lood recht op. Het gewicht bedraagt drie en een halve ton. Enige weken geleden maakte het zijn eerste vlucht. Het bleef ondier vol ledige controle tien minuten in de lucht en landde zonder moeite. Mogelijk zal dit experiment tot een nieuwe omwenteling op luchtvaartgebied leiden. De machine werd door Rolls Royce geconstrueerd in samenwerking met het departement van Bevoorrading. Op 3 Augustus ging het ding voor het eerst de lucht in, gevlogen door de chef- invlieger van Rolls Royce. Het toestel be staat uit niets anders dian twee straal motoren, een samenstel van buizen en een zitplaats voor de piloot in de open lucht. Het toestel is zeven meter in doorsnee. Na tien minuten moet het landen, omdat de benzine-voorraad dan op is. Het recht hoekige lucht-ledikant heeft vier kleine wielen. Het werd gemaakt om te bewijzen, dat een toetsel dat zwaarder is dan de lucht, kan opstijgen en stil blijven staan in de lucht. Het kan zich nog niet voor waarts bewegen, maar de piloot kan de machine zo manoeuvreren, d,at zij lang zaam zweeft. Een aantal kleine straal motoren houden haar iin evenwicht De maximale hoogte bij de proefvluchten bereikt, was tien meter. Wegens de grote hitte van de uitlaatgassen kan het niet van een gewoon veld opstijgen, doch alleen van een betonnen baan. Vijf vliegtuigen voor vluchtelingen DIT NUMMKR BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Een Arabisch spreekwoord: Gooi een gelukkig m.an in zee en hij komt eruit met een vis in zijn mond. STAD-GUATEMALA. (Reuter). Vijf Argentijnse militaire vliegtuigen zijn aan gekomen on het vliegveld Aurora bij de stad Guatemala, om Guatemalaanse vluch telingen, die politiek asyl in Argentinië hebben gevraagd, naar Buenos-Aires te brengen. Onder hen bevindt zich een van de voornaamste communistische leider in Guatemala, Carlos Pellecer, die door zal reizen naar Praag. President Castillo Armas zeide Dinsdag op een persconferentie, dat aan alle poli tieke vluchtelingen, ook aan ex-president Arbenz, vrijgeleide was verleend. Hij was er echter van overtuigd, dat hij uitlevering zou kunnen bewerkstelligen van vijftig vluchtelingen, d'ie schuldig waren aan ge wone misdaden. Guil'lermo Toriello, minister van Bui tenlandse Zaken onder het bewind van Arbenz en voormalig ambassadeur in Washington, is naar Mexico vertrokken, tezamen met Guillermo Ovando Arriola, voormalig voorzitter van het Guatema laanse congres. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp dat beoogt de administratie van de burgerlijke stand te vereenvoudigen. In de Memorie van Toelichting wordt onder meer opgemerkt dat bij het opmaken van de akten en van de dubbelen geen ge bruik kan worden gemaakt van de schrijf machine. Het nu ingediende ontwerp verloorooft, de akten op losse bladen te schrijven, waar mede de weg wordt vrijgemaakt voor het gebruik van de schrijfmachine bij het op maken van de akten. Bij algemene maat regel van bestuur zal worden bepaald onder welke voorwaarden van. dit hulpmid del gebruik mag worden gemaakt. Het is wenselijk, dat die losse bladen tot vast- bladige registers worden samengevoegd, waardoor de volledigheid gewaarborgd blijft. In het ontwerp is nu bepaald, dat in de daarvoor aan te wijzen gemeenten geen dubbelen der registers zullen worden ver vaardigd, maar in plaats daarvan fotogra fische reproducties. Voorts wordt de moge lijkheid geopend dat bestaande registers zullen worden vervangen door fotografi sche reproducties. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, heeft Dinsdagmiddag met de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, een bezoek gebracht aan de ponten bij Velsen, de pontverbinding bij Buitenhuizen en de sluizen te IJmuiden. Het bezoek van de minister houdt ver band met de omstandigheid, dat de Rijks waterstaat de mogelijkheid van aanvullen de verbindingen over het Noordzeekanaal onderzoekt, die de verkeersopstoppingen bij de ponten zouden kunnen verminderen. BEIROET (Reuter) De Verenigde Staten hebben voorgesteld Libanon mili taire hulp te verstrekken op dezelfde basis als Irak, aldus is in diplomatieke kringen te Beiroet vernomen. Ook hebben de Ame rikanen vermeerdering van economische hulp en financiering van grote Libanese plannen aangeboden, aidiis berichten uit genoemde bron. De Amerikaanse hulp aan Irak is een onvoorwaardelijke gift zonder verplichtin gen voor Irak. De Verenigde Staten hebben Perzië eco nomische hulp tot een bedrag van tien millioen dollar toegekend. Sedert Septem ber 1953 is thans in totaal voor 70 mil lioen dollar economische hulp aan Perzië verleend. Het KNMI deelt mede: Nadat de eerste dagen van September op het vasteland van West-Europa bijna overal zomers weer hadden gebracht, waarbij ook in ons land maximumtemperaturen van meer dan 25 graden voorkwamen, begon Zaterdag de invloed van Oceaandepressies zich verder naar het Oosten uit te breiden. De warme lucht werd daarbij uit onze omgeving ver dreven, hetgeen op verschillende plaatsen met onweer gepaard ging. Dinsdag passeer de een nieuw front ons land. Dit bracht bijna overal regen, doch de hoeveelheden liepen van plaats tot plaats sterk uiteen. Zo meldde bijvoorbeeld het vliegveld Eelde 12 millimeter, terwijl in Leeuwarden slechts één millimeter viel. Na de frontpassage nam de bewolking snel af en kon de temperatuur sterk dalen, waarbij op vele plaatsen mist ontstond. In De Bilt was de minimumtemperatuur 6 graden tegen 15 de vorige nacht. Over de Britse eilanden veroorzaakte intussen een volgend frontensysteem al weer enige regen. Woensdagmorgen lag dit dicht bij Londen. Het nam echter in betekenis af. Op de Oceaan heerst een tamelijk grote depressieactiviteit. West-Europa bevindt zich echter aan het randgebied van de depressies, zodat de eerste paar dagen slechts weinig betekenende storingsgebie- den tot onze omgeving zullen kunnen door dringen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand tm c M- 01. eS 7? ÜQ v'S U g .2 0 .§2 W <D 'C 2*2 'oh Stockholm zwaar bew. Oslo nevel ONO I Kopenhagen mist ZO Amsterdam mist Londen zwaar bew. 4 Parijs mist O Bordeaux mist windstil Grenoble zwaar bew. NW 4 Nice zwaar bew. NW Genève zwaar bew. windstil 24 2 Zürich mist O 5 Locarno zwaar bew. windstil 3 Berlijn nevel NO 2 23 15 Franfort nevel ZZW 3 23 1 München zwaar bew. Z 3 24 Innsbruck nevel windstil 24 5 Rome licht bew. windstil 32 Ajaccio zwaar bew. ONO 3 Neerslag laatste 24 uur 0000rxVT0onnrvDorxT0CXX)00000fXNxxxvy)0rorvDrxxxvvv-rir>o0000000<. MINDER KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met hier en daar wat motregen. Zwakke tot ma tige wind tussen Zuid-West en Zuid. Minder koude nacht. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 9 September Zon op 6.03 uur, onder 19.11 uur. Maan op 17.29 uur. onder 1.32 uur. Maanstanden 12 Sept. 21.19 uur: Volle maan 19 Sept. 12.11 uur: Laatste kwartier 27 Sept. 1.50 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 8 September Hoog water: 11 59 en uur. Laag water: 6.56 en 19.35 uur. Donderdag 9 September Hoog water: 0.37 en 13.13 uur. Laag water: 8.25 en 20.55 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1