HS-BABBEl Thalia Arie van Wetten won na solorit de ronde van Wijk aan Zee Q1 D Castricum Het nieuwe puntenraadsel DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1954 10 H. Lammers eerste bij de nieuwelingen Wijziging installatie van „Velserbad" Auto over de kop De groenteveiling van Woensdag Kopers en tuinders op hun best Voor jonge hersens Opstellingen Scheepvaart De derde wielerronde van Wijk aan Zee, die Woensdagmiddag als onderdeel van de volksfeesten door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de jeugdige Arie van Wetten uit Noordwijkerhout. Twintig kilometer voor het einde toen het kopgroepje van drie renners, waarvan hij deel uitmaakte weer werd ingelopen sprong Van Wetten weg en bleef in het verdere verloop van de wedstrijd onbereikbaar voor het toch heus niet zwakke peloton. Triomfantelijk ging hij na zijn moedige solorit ais een verdiend winnaar over de eindstreep. De voorwedstrijd voor nieuwelingen werd gewonnen door H. Lammers uit Woerden, die eveneens met voorsprong zegevierde. Voordat de nieuwelingen vertrokken kre gen de dames van de Tour de Franceploeg uit Wijk aan Zee die deelgenomen had den aan de gecostumeerde optocht de ge legenheid om eikaars krachten te meten in een wedstrijd over één ronde. Van deze da mes die op hun rug de namen van bekende Tourrenners droegen, toonde „Dekkers" zich de snelste vóór „Bobet" en „Van Est". In de wedstrijd voor nieuwelingen over veertig kilometer werd direct al strijd ge leverd doordat de IJmuidenaar Chris Jong en Lute uit 's Gravenland reeds na zes kilo meter uit het peloton ontsnapten en enige voorsprong veroverden. Favoriet Jan Groot uit Beverwijk was toen al door een lekke band uitgeschakeld. Het gevolg van deze ontsnapping was, dat er ook in het peloton behoorlijk gereden werd en vele zwakkere renners achter moesten blijven en daarna door de koplopers werden gedubbeld. Halverwege de wedstrijd werden Lute en Jong evenwel door een veertien man sterke groep ingelopen. Elf ronden (11 km) voor het einde riepen Lammers en Rademakers deze groep vaarwel en aangezien Rade makers in de volgende ronde met pech te kampen kreeg, zette Lammers alleen de. op mars voort. Hoewel in de laatste fase van de strijd eerst Lute en vervolgens J. Cuve- lier nog uit het peloton ontsnapten, kwam hun sprong naar de zege te laat. Deze was voor Lammers, die zich niet meer in liet lopen. De sprint van het peloton om de vierde plaats werd gewonnen door de Am sterdammer S. de Vries. Amateurs In de wedstrijd voor amateurs, die wegens tijdnood tot tachtig kilometer ingekort moest worden, ging Bakx, Janissen en Martens reeds spoedig op avontuur uit, doch succes was hen niet beschoren. Ook Steenvoorden, Geldermans, Fok, De Ruiter, Mannaart en Janissen, slaagden niet in hun opzet om enige terreinwinst te veroveren. En toen vervolgens Joop Wuurman zich enkele ron den in een kleine voorsprong mocht ver heugen, werd hij door pech achtervolgd en moest van fiets vewisselen, waardoor hij weer in het grote peloton belandde. Nadat er 22 kilometers waren afgelegd ontsnapte de strijdlustige Beverwijker De Ruiter en hoewel hij nog versterking kreeg van Piet Peters, De Korte, Captein en Bloet- jes, werd door de in het peloton ontketende jachten ook deze ontsnappingspoging ver ijdeld. Na enkele vergeefse uitlooppogingen waarbij De Ruiter steeds betrokken was ging de Beverwijker het tenslotte alleen pro beren. Doch ook in het peloton werd niet stil gezeten en dit had tot gevolg, dat er hal verwege de wedstrijd een vijf man sterke groep aan de leiding kwam. Het waren: Geldermans, Van der Knaap, Van Wetten en Captein, die zich na een ver woede jacht bij De Ruiter aansloten. Kle- bach die er aanvankelijk ook bij was, werd door pech getroffen. De beslissende slag scheen gevallen te zijn, maar de favorieten in het peloton berustten nog niet in 'n even tuele nederlaag en deden om beurten hun best om de vluchtelingen te achterhalen. Het geforceerde tempo in de kopgroep om uit de greep van de achtervolgers te blijven, werd eerst Van der Knaap en vervolgens ook Geldermans te machtig. De drie over gebleven koplopers hielden nog vijf ronden stand maar moesten toen voor de overmacht capituleren, zodat met nog twintig kilo meter te rijden alles weer bijeen kwam. Deze hergroepering was echter niet naar de zin van Arie van Wetten en hij koos dan ook onmiddellijk het hazenpad. Met grote strijdlust bleef Van Wetten zijn eenmaal veroverde voorsprong verdedigen en ook al deden De Ruiter, Böhne. Hofland, Pauw en de andere cracks nog verwoede pogingen om hem tot de orde te roepen, hij bleef onbe reikbaar. Kayer en Scholten die in de laat ste ronden nog uit het peloton ontsnapten, legden beslag op de andere ereplaatsen. Nieuwelingen: 1. H. Lammers (Woerden) de 40 kilometer in 1 uur, 2 minuten en 2 seconden; 2. B. Lute ('s Gravenland); 3. J. Cuvelier (Nieuw Vennep)4. S. de Vries (Amsterdam)5. J. Groeneveld (Haarlem) 6. H. Schipper (Koog aan de Zaan)7. T. Hoogkamer (Leiden)8. W. Asma (Haar lem) 9. G. Pitana (Alkmaar)10. T. Mar kus (Halfweg). Amateurs: 1. Arie van Wetten (Noord wijkerhout) de 80 kilometer in 1 uur, 59 mi nuten en 11 seconden: 2. C. Kayer (Hoorn); 3. H. Scholten (Den Haag); 4. F. Schild (Amsterdam): 5. G. Pauw (Utrecht); 6. J. Captein (Amsterdam); 7. J. Hofland; 8. D. de Ruiter (beiden uit Beverwijk)9. G. Bakx (Amsterdam)10. G. Blauw (Zaan dam). Burgemeester en Wethouders van Velsen delen mee, dat ter gemeentesecretarie (4e afdeling) ter inzage ligt een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van hun College, gericht aan de Gedeputeerde Staten van Noordholland, tot het wijzigen van de installatie van de overdekte zwem inrichting „Velserbad", in het perceel Bri- niostraat 18 te IJmuiden-Oost. Op Zater dag 25 September, te elf uur, zal ten ge meentehuize, ten overstaan van het ge meentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aan gewezen ambtenaren, aan een ieder ge legenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. Een personenauto die bestuurd werd door een gymnastiekleraar uit Heiloo en die Woensdagavond op de Castricumse Dorps straat reed, is toen een der banden sprong, en de bestuurder ook nog van. schrik krach tig remde, over de kop geslagen. Wonder boven wonder werd van de inzit tenden de gymnastiekleraar, zijn echt genote en drie kinderen, waaronder een baby niemand gewond. De auto werd danig gehavend en moest worden weggesleept. De noteringen op de Castricumse groente veiling van Woensdag waren als volgt: sperciebonen 6090, stokprincessen 75108, snijbonen 6585, pronkbonen 5064, sla 510, tomaten 4562, komkommers 817, bospeen 2837, andijvie 817. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Gerardus, z. van A. Hollen- berg en M. Liefting; André Arnold Louis Marie, z. van J. J. J. Hendriks en M. J. Bon; Stephanus Maria, d. van J. A. Middelhoff en B. A. E. de Wit; Elisabeth Christina Ida, d. van J. J. Rozing en A. H. van Weel; Jo hannes Jacobus, z. van W. J. Wulp en E. Duin; Anthonia Columba Alida, d. van B. Lute en C. P. J. Boon; Wilhelmus Johannes Antonius Maria, z. v. Th. C. Laan en M. G. Al; Maria Comila Maria, z. v. Th. C Al; Cornelia, d. v. A. Zonneveld en M. Lute; Franciscus Johannes, z. van P. Bruggeling en M. D. Roemer. ONDERTROUWD: G. J. Betjes, wonende te Assendelft en C. A. J. Orij, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Engelbertus Johannes Kuijs, oud 4 j„ wonende te Castricum; Hen- drika Abcouder, oud 76 j., wonende te Am sterdam; Cornells Modder, oud 83 j., wo nende te Zaandam; Reijer Ootjers, oud 78 j„ wonende te Langedijk; IJsbrand Kuiper, oud 63 j„ gehuwd met A. Stuurman, wonende te Castricum; Johannes Henrichs, oud 72 j., wonende te Amsterdam; Maartje Groot, oud 73 j., wonende te Amsterdam; Hendrika Lemsom, oud 82 j„ wonende te Velsen; Maria Anna Buis, oud 78 j„ wonende te Velsen. MARKTBERICHT 8 September Andijvie 615; sla IV*13; spinazie 1343; bloemkool 15—45; bospeen 1837 waspeen 1641; snijbonen 3697: stokdik 54108; pronkbonen 32—65; postelein 1623; kom kommers 725; tomaten 1849; prei 1225; perziken 720. JpOOOCÖOOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOOOCOOOCOOOOOOOOOCOCXXXXXXXXXD Aan de veiling Kennemerland werden r Woensdagmiddag een tiental minuten g geen groenten, maar loten verkocht van 8 de grote loterij van het Nederlands sanatorium in Davos. De Beverwijkse groentehandelaren en tuinders lieten zich niet onbetuigd; zij kochten in en- 8 kele ogenblikken 880 loten voor f 642. Men betaalde dus veel meer dan de waarde van elk lot (f 0.50 per stuk). In de landelijke actie van lotenverkoop op de veilingen staat Beverwijk hiermee bovenaan. DOOOCO(XXX)OOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXDOOCOOOOOOOOOC DONDERDAG, 9 September 1954. Beste kinderen, WE MOGEN ONS helemaal niet beklagen over het weer van deze September-maand, ook al is zij nog maar pas begonnen. We zijn vast niet verwend deze zomer en daarom doet zo'n koesterend zonnetje, als de „r" alweer in de maand is, extra goed. Jullie weten natuurlijk allemaal dat deze maand de goedkoopste tijd is om Artis in Amsterdam te bezoeken. De entreeprijzen zijn namelijk in September gehalveerd en als ik jullie was zou ik vader en moeder maar eens lief aankijken of er niet een kansje op een reisje naar de hoofdstad en een bezoek aan de dierentuin bestaat. Het kleine meisje op onze foto heeft het al zo ver gekregen. Je ziet haar hier zitten in de kinder boerderij, terwijl ze haar banaan aan een jong geitje voert, dat er best trek in heeft, naar het nieuwsgierige snuitje te oordelen. En nu naar de post. Er zijn weer een paar neven en nichten van de vacantie thuis gekomen, dat kan ik wel merken. Om te beginnen is hier WOELWATER, die een heerlijke tijd in Lochem doorgebracht heeft. Wat leuk dat je broer nu ook naar de „grote" school gaat. Hij is zeker erg trots? Ben je in Lochem bij familie geweest? Vertel me de volgende keer eens wat meer van je va cantie, dat vind ik altijd erg leuk. Ik ken zelf namelijk Lochem ook nogal goed. Ook CLEMATIS is weer heelhuids in ons midden gearriveerd. Nu, ik heb je ge mist, hoor! Maar je brief maakt weer alles goed, omdat je zo gezellig schrijft over al je ervaringen. Ja, je ansichtkaart uit Hoenderlo heb ik ontvangen en ik vond het interieur van het huisje reuze-knus. Ik kan me voorstellen dat jullie je echt thuis konden voelen daar. Jammer was zeker, dat het weer niet erg meewerkte of viel dat niet tegen? Je vader en moeder hebben ook veel gezien en genoten, dat kan ik wel merken uit je brief. Natuurlijk moet er dit jaar flink gewerkt worden, maar ik ben er niets bang voor, dat jij niet zult slagen. MARJANNEKE is ook alweer een paar dagen naar school en ze vind het helemaal niet vervelend. Alles is zo anders in de nieuwe klas, schrijft ze, ik ga gewoon voor mijn plezier. Ik hoop, meisje, dat het zo blijft en als je goed je best doet, dan gaat het plezier er niet gauw af; maar als je lui bent en er lage cijfers komen, dan zie je er tegenop om naar school te gaan en dat is lang niet best. Laat het zover dus niet komen, denk maar aan verleden jaar! Heb je een aardige onderwijzer? ZEEMEERMIN moest een hele nieuwe school betreden. Dat is natuurlijk vreemd in het begin. Hoeveel klassen ga je nu doorlopen voordat je naar de HBS kunt? Ik veronderstel, dat het heerlijk is op het strand in deze dagen. De laatste keer, dat ik er was, dat was op 1 September, die erge warme dag. Het was heerlijk om nog eens zomers te verbranden, want we zijn niet erg bruin geworden in de voorafge gane maanden. Wat leuk dat Piet alweer gedeeltelijk de lessen bijwoont. Hij gaat toch steeds maar vooruit, dat is heerlijk. Vindt hij het zelf ook prettig op school? Jammer, WIELRENNER, dat je één woord vergat van de oplossing van het raadsel. Zodoende ging er natuurlijk één punt af. Prettig, dat het je zo goed bevalt in de nieuwe klas. Gaat het nog steeds goed met moeder? Tot slot is hier HARDLOPER, die net als de anderen het niet kon nalaten om één fout in zijn oplossing te maken. Vol gende keer beter, Hardlopertje! Dus de zeilboot is alweer netjes teruggebracht en opgeborgen. Jammer nu het weer juist zo begint op te knappen. Maar jullie hebben tochi veel plezier gehad ermee, schrijf je en daar gaat het tenslotte om. Aan alles komt eens een einde. Bevalt het je wel op school of verlang je weer naar je vrij heid terug? Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, Umuiden of aan de bezorger meegeven). De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: „SCHOOLJAAR". (Strafwerk, ca hier, helpen, overblijven, opstel, lineaal, jachten, atlas, afkijken, rapport). Puntentelling: Clematis 9, Zeemeermin 9, Wielrenner 9, Marjanneke 8, Woelwater 9, Hardloper 9. Dit keer gaan we weer eens plaatsna men zoeken uit de volgende zinnen. Voor het gemak heb ik het aantal plaatsen, dat je uit elke zin moet halen er tussen haak jes achter gezet. Je mag natuurlijk geen letters of woor den van plaats veranderen. Het plaatsje Eén heb ik er niet bij gerekend, want dat komt in elke zin een paar maal voor. De plaatsen liggen alle in Nederland. 1." Het was „senior", die een heel stuk lopen niet ten uitvoer kon brengen. (3). 2. Een zwoerd en een vel, pruttelde Nel. (2). 3. Als de wind naar Noord wijkt, dan kunnen we in die drie huizen de kachel voorts plaatsen. (3). 4. Bepaal ten Oosten of ten Westen van de stad de plaats van je huizen. (2). 5 „Werken is de leus, denk daaraan", wees pa zijn zoon terecht. (3). cxx)00000000c>00c00cxxxxxxxxx>0c0000000000000c000000c)000000 TANTE ELS FELICITEERT: Tirolertje en Elfje, die beiden morgen jarig zijn. Pluimstaartje, die Zaterdag feesten gaat en Humpie, die daarmee wacht tot volgende week Dinsdag. Allemaal van harte geluk gewenst en veel plezierige dagen! XCOOOOOCOOOOQOOOOuOOOOOOOOOOCXXXDOOOCXXlOOOOOOOOOOOOOOOOÓ Ook voor de kleintjes in Rusland komt de dag, waarop zij voor het eerst naar de grote school gaan zij het dangestoken in een uniform, compleet met platte pet De kinderen op deze foto zijn op weg naar de 613e school in Moskou. Wij vragen ons af, wat ze in het vrije kwartiertje spelen In de ontmoeting Terrasvogels-Kinheim komt Terrasvogels als volgt uit: Akkerman Sr; N. N. Akkerman Jr.; Disselköter, Röb- ken, Goedhart; Timmer, Pelleman, Van Vuu- ren, Schippers, Wysien. De opstelling van de Kennemers luidt: KFC-Kennemers. Groot; Lejeune, Schaap; Droog, Schaaper, P. Hofland; F. Mosk, Henk Janssen, Han Janssen, v. d. Plas, J. Mosk. Beverwijk komt als volgt in' het veld: Raap; Marx, Lorjé; v. d. Pas, K. Minneboo, Boevré, Springer, j. Minneboo, Ketting Sr., Ketting Jr., H. van Oosten. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Maria van Hattum 23.800, KW 59 4130, KW 126 9550, TX 33 710, IJM 11 1500, KW 189 330. Abbekerk, 8 te Brisbane. ALgenib, pass. 7 Ouessant tl. Antwerpen. Aludra, 7 te Santos. Amstelveen, pass 7 Ouessant n. Casablanca. Antonia, 8 te Makassar. Alohiba, 7 v. Antweipen 8 te Rotterdam. Aldabi, 7 v. Victoria te Ilheos. Amor, 7 v. Malta n. Piraeus. Amstelbrug, 8 te Kaapstad. Arendskerk, 8 v Antwerpen te Bremen. Arendskerk, 7 te Yokohama. Almdijk, 7 te Havanna. Almkerk, 8 te Rotterdam. Aagtekerk, 8 v. Hongkong n. Singapore. Alioth, 8 te Las Palmas. Alnati, 8 te Hamburg. Amstelvaart, 8 v. Amsterdam n. Stavanger. Annenkeik, 8 v. Alexandrie n. Port Said. Bandjermasin, 8 te Makassar. Bacchus, 7 v. Curasao n. New Orleans. Bloemfontein, 7 250 m. Z. Kp. Palmas. Bonaire, 7 990 m. Z.ZW. Fayal. Boschfontein, 7 v. Marseille n. Genua Barendreoht, 8 Suez verw. n. Engeland. Bawean, nacht 8-9 te Singapore Blommersdijk, pass. 8 ten Z. Kreta n Marseille Caltex Leiden, pass. 7 Finisterre n. Sidon. Caltex The Hague, pass. 7 oostp. Kreta naar Bamas. Chama, 7 550 m. ZO. Kp. Guardafui. Clavella, 8 te Lae. Congostroom, 8 te Le Havre Ceronia, pass. 7 Socotra n. Yokohama. Caltex Perms, 8 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 8 Kp. de Gata n. R'dam. Delfshaven, pas. 7 Montevideo n. Rotterdam. Duivendreciht, 7 v. Houston n. Norfolk. Ersa, 7 v. Pulu Sambu n. Colombo. Esso Amsterdam, 7 v. Sidon n. Antw. Ennna, 9 v. Tj Priok te Pladju. Friesland (KRL)8 v. Colombo n. Aden Gooiland, 7 te Hamburg. Groote Kerk, 7 v. Suez n Aden. Gadila, pass. 8 Kp. Leeuwin n. Perz. Golf. Gaasterkerk, 7 te Melbourne. Groote Beer, 8 130 m. O.t.N. Kp. Race. Hecuba, pass. 7 Bahama n. Port au Prince. Helicon, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen Helder, 7 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Helicon, 8 te Antwerpen. Hersilia, 8 v. Georgetown te Trinidad. Hoogkerk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Indrapoera, 7 180 m. W. Minikoy. Ivoorkust, 7 v. Bordeaux n. Dakar Ilos, pass. 8 Gibraltar n. Barcelona Jagersfontein, 9 te Kaapstad. Japara (KRL), pass. 8 Perim n. Suez, Kota Geaen, 8 te Genua. Karimata, 9 te Singapore. Kota Agoenig, 9 te Tj. Priok. Kota Inten, 9 te Soerabaja. Laertes, 8 te Port Swettenham. Linige, 7 v. Owendo n. Monrovia. Leuvekerk, 8 Chittagong n. Calcutta. Lawak, 8 v. East London 9 te Durban. Lieve Vrouwekerk, 8 v. Pladju n Antw. Malvina, 7 te Fao. Mataram, 8 te Port Said. Macoma, 9 v. Geelong te Adelaide verwacht. Merwede, 7 v. Antwerpen n. Bremen. Modjokerto, 7 v. Port Soedan n. Port Said. Mariekerk, 8 v. Singapore n. Hongkong. Meliskerk, 9 te Cebu. Nestor, 8 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 7 v. New York n. R'dam. Overijsel, 7 v. Djeddah n. Aden. Orarejefontein, 8 te Bremen. Prins Maurits, pass. 7 ten Z. Valentia. Fapendrecht, verm. 9 v. Montevideo n. Europa. Pendrecht, 1 Oct. Paulsboro verw. Prins Willem V, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Poelau Laut, 8 v. Tj. Priok n. Palembang. Polydorus, pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Prins Fred, Hendrik, pass 8 Anti Costi eil. n. Montreal. Rotula, 8 v. Bahrein te Cochin. Rijnkerk, pass 7 Barcelona n. Antwerpen Rita, 9 te Pladju. Roggeveen, 9 te Singapore. Rijndam, 8 670 m. w.t.Z. Valentia. Saroena, 8 te Tj. Priok. Singkep, pass. 7 Guardafui n. Aden. Salawati, 7 te Basrah. Scherpendrecht, 8 v. Trinidad te Bahia. Sitoajak, 7 210 m. Z. Kp. Race n. New York. Statue of Liberty, 8 v. Suez te Mena el Ahmadl Schiedijk, 6 te Houston. Stad Amsterdam, 7 te New Orleans. Stad Maastricht, 7 te Huelva. Straat Banka, 5 te Melbourne Salatiga, 8 te Cochin. Saparoea, 8 te Port Said. Singkep, 8 te Aden. Stad Dordrecht, pass. 8 Gibraltar n. Palerma Stad Leiden, nacht 7-8 v. Beira n. Mozambique Stad Maassluis, nacht 8-9 te Middlesbro. Tablan, 7 v. Portland Oreg n. Los Angeles. Teucer, 7 v Djeddah n. Aden. Titus, 8 te Amsterdam. Tabinta, 9 te Djeddah. Talisse, 8 v. Southampton n. Port Said. Tawali, 8 te Mozambique. Van Waerwijck, pas. 7 Aden n. Singapore. Willem Ruys, 7 145 m. W.ZW. Minikoy. Wonogiri, 8 te Hamburg. W. Alton Jones, pass. 8 Port Said n. Philadet phia. Waterman, 9 Wellington verwacht. Woensdrecht, 11 Hamburg 15 R dam verw. Willemstad, pass. 8 ten W. Fayal n. Trinidad Zonnewijk, 8 v. Tocopilla te New Orleans. Zuiderkruis, pass. 7 Kp. Race n Rotterdam. KLEINE VAART Advent, 7 v Hull n .Londen. Arienoldus G, 7 v. Londen te Boston. Arnhem, 8 v. Miri te Kuching verw. Audacia, 8 v. Halden te Mostyn verw. Arctic, 7 v. Rotterdam n. Londen. Avontuur, 7 v. Rotterdam n. Queensboro. Aaitje, pass. 8 Vlissingen n. Fulham. Algarve, 8 v. Avonmouth n. Swansea. Angeja, pass. 8 Vlissingen n Antwerpen. Arcturus, vertr. 9 v. Bastia n Lowestoft. Att S, 8 v. Leixoes n. Garston. Actinia, 7 v Londen n. Vlaardingen. Albergen, 7 nog te La Pallice. Amazone, pass. 8 Smithknoll n. Yarmouth. Anna b, 9 v. Skagen te Rotterdam verw. Amoudspolder, 8 t.h.v. Ouessant n. Lissabon. Barracuda, verm. 8 v. Goole n. Logstor. Binnenhaven, 7 v. Dieppe n. Duinkerken. Bree Helle, 8 v Rotterdam te Londen verw. Bestevaer, 7 v. Wisbech te Rotterdam. Betty Anne S, 7 v. La Pallice n. Birkenhead. Bill S. 7 v. Swansea n. Rotterdam. Brem, vertr. 8 v. Antwerpen n Rotterdam. Beekbergen, 7 nog te Portsmouth. Betty, 7 v. Thorsihaven n Rotterdam. IN DE LATE AVOND vara gisteren is ons trots kond gedaan, dat de acht duizend bezoekers vol wa ren. Dat is dus al twee keer zo veel als tijdens de hele eerste jaarbeurs en nu kan men van mening verschil len over van alles, zelfs over gokautomaten op een jaarbeurs, die een kerk moet helpen bouwen, maar een feit blijft, dat achtdui zend bezoekers achtduizend bezoekers van vijftig cent jes zijn. Hoewel ge van ons rustig kunt aannemen, dat het uittellen vain de winst pas gaat komen als er zo tegen de tienduizend lieden door de controle zijn ge wandeld, want die paar vierkante meter zeil en dat enkele plankje op de vloer en het lampje hier en daar kosten tezamen ook meer dan wij vanavond in onze altoos ijle portemonnaie zullen meedragen. Er zijn inmiddels al heel wat presenten uitgedeeld aan blijde beursklanten, die net een rond getal vol maakten. Strijkbouten aan verloofde paren en taarten en sierdoeken. Wii waren nommer 7675. Wij zijn al tijd ergens tussen twea duizendtallen. De huisvrouw heeft zo langzamerhand toch maar een mooi baantje in de machinekamer van haar keuken. Als ze om vijf voor half één de doppertjes met de aardappelen en het vlees opzet in de snelkookpan, kan ze voor etenstijd nog net even met de centrifuge de was drogen en als het zilver niet glimmen wil, draait die centrifuge wel even door en kookt die pan wel even snel terwijl zij met één veeg van de spe ciaal geprepareerde doek het tafelzilver een beurt geeft. Wij zagen ergens met verbaasde mannenogen een hele rist doeken voor alle mogelijke doelen. Het wordt ietwat ingewikkeld, als men ze niet meer uit elkaar weet en met de ko perdoek de auto gaat poet sen of met de gootsteenlap de ramen denkt te kunnen afnemen. Maar daartoe moet een huisvrouw dan ook behalve haar diploma machiniste heur examen boekhouding M.O. in de zak hebben, wil ze het moderne leven fier de baas blijven. MARINA van Goud zwaard heeft gisteren een macht kinderharten in ver rukking gebracht op dat toneeltje achterin de lin kertent. Daar zat de schare en als het wat al te roezemoezig onder de poppenkastvoor stelling ging worden, druk te Marina sierlijk op een bel letje en stil viel dat volkje weer. Er is een pracht van een verhaal over de beto verde prinses opgehangen en op Marina's knie heeft de sprekende pop een hoop ondeugende dingen gezegd, die de kleine vrouwen en mannen in de zaal bijkans in zwijm deden vallen van de ronde lach. Het jongetje van de mevrouw, die c*m der wille van de goede zaak „dienst" had bij het ballengooien in de fancy- fair, was niet zo vrolijk. Moeder had duidelijk ge zegd, dat hij haar na schooltijd dus op kon zoe ken in de tent, waar de ballen gegooid werden. Maar het jongetje kwam niet en moeder werd al een tikje ongerust over junior. Toen ze elkaar ten leste za gen, vertelde de zoon met een prop in zijn keel, dat hij de hele kermis had af gezocht, maar moeder ner gens in de ballengooitent had kunnen vinden. Wist hij veel van die jaarbeurs. GE moet toch eens gaan kijken bij die verschrikke lijk oude schrijfmachine van meneer Visman. Die staat daar op een wrak ta feltje uit het jaar 1873 als een relikwie uit de tijd, dat de mensen pas vertrouwd begonnen te raken met de mogelijkheden der tech niek. De pientere meneer, die deze stokoude tikma- chien in eikander zette en heur vervolgens met fraaie bloemmotieven opsierde, was overigens zo dom nog niet, want hij pootte het ding op een tafeltje, dat oorspronkelijk voor een trapnaaimachine bestemd was en kiende het zo uit, dat elke trap op de wiebe- laar de wagen van de tik- machien terug deed schie- ten voor een nieuwe regel. Als zo'n regel dan op het papier stond, moest de wa gen behoedzaam opgelicht worden, om te aanschou wen, hoe het resultaat uit gevallen was, want het was allemaal nog niet zó be trouwbaar toen. Nu raffelt een klein grijs rekenmachientje er op be vel van een paar toetsen de meest ingewikkelde som men uit van staartdelingen- in-tien-decimalen tot per- centberekeningen-op-frac- fcies-van-honderdste-centen toe. Al zijn wij van huis uit te royaal, om op een hon derdste cent te kijken, wij hebben de achttienhonderd gulden nog even in de zak gehouden. Maar voor alle eindexaminandi is het ding een uitkomst. WIJ hebben voorts een popje gewonnen. In een speelautomaat. Nooit verder vertellen, want het popje zag er helemaal niet netjes uit in heur veren pakje, nademaal het slechts ge kleed was in een halsket ting en het coquette hoge hoedje, waartegen onze moeder ons altoos zo drin gend heeft gewaarschuwd, toen wij voor het eerst een meisje van een revue za gen. AVij waren er al stevig van overtuigd, dat het lot zich definitief tegen ons had gekeerd, maar de mens is een zwak wezen en gooit zijn laatste dubbeltje óók nog weg. Dat laatste dub beltje leverde het popje van zesentwintig centen op en het maakte de verbraste rijksdaalder vol. Wij willen nu zo langzamerhand een eigen stoel in de nieuwe kerk claimen, want waar moet het naar toe op deze lichtzinnige wijze met ons? Het kwartje voor het voor treffelijke stukje warme worst, waarmee twee lief tallige dames ons vlak voor- het naar huis gaan verleid den, moest geleend worden van een kennis, die zulk een goede kennis is, diat hij "zeker weet de schuld nim mer gedelgd te zullen zien. Het popje is ons onderweg uit de hand gegleden en door een ruwe voorbijgan ger tot zestien scherven celluloid uiteen getrapt. BEURSBENGEL Birmingham, 7 v. Hariingen n. Goole. Coolhaven, 7 v. Rotterdam te Casablanca. Corsica, 7 v. Vlissingen n. Grangemouth. Casablanca, 7 v. Rouaan te Rotterdam. Catharitia, 7 v. Dublin n. Port Talbot. De Ruyter, 7 v. Mantyluoto te Methil. Deneb, 7 te Norwich. Deni, pass. 7 Holtenau n. Dublin. Depa, 7 v. Mantyluoto te Rotterdam. Daniel, 7 v. Glasgow n. Savona. Diana V, pass. 8 Vlissingen n. Londen. Deo Favente, 7 v. Liverpool te Hamburg. Domburgn, pass. 8 Ouessant n. Casablanca. E'lda, 7 v. Cardiff te Rouaan. Escaut, 7 v. Rouaan te Rotterdam. Express, 7 v. Rotterdam n. Rouaan. E. en A. Scheer, 7 v Llvorno n. Civ. Vecchia. Ellewoutsdijk, 8 v. Irvine n. Swansea. Eibergen, 8 v. Marans n Manchester. Flevo, 8 v. Hamburg te Amsterdam. Goote, 7 v. Napels n. Amsterdam. Glo-ry, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Gaasteriand, 7 v. Goole n. Amble. Heemraadsangel, 7 v Rotterdam te Huil. Henrica, 8 v. Manchester n. Lissabon. Haskerland, 7 v. Grangemouth n. Rotterdam. Hoop, 7 v. Southampton te Amsterdam. Ingeborg, 7 v. Zwijndrecht te Londen. Ilias, pass. 8 Dover n. Amsterdam Jo, 8 te Port Talbot. Jaba, 8 v. Beverwijk te Rotterdam Jacoba Catharina, 7 v. Casablanca n. Calais Jan Herman, 8 v. Sfax te Tunis. Jonex I, pass. 8 Vlissingen n. Londen. June. 8 v. Vlissingen n. Londen. Jan, 9 te Frederikshavn verw. Keyser, 7 v. Middlesbro te Newcastle. Kunlatoorl, 8 v. Antwerpen te Vlissingen. Kemphaan, 7 v. Odense n. Riga. Kenitra, 7 v. Casablanca n. Port Lyautey. Lies, 7 v. Lulea te Burea. Lydia (i), 8 te Rotterdam verw. Libelle, 7 v. Karlstad te Rotterdam. Leendert b, 8 v. Kopenhagen te Runcorn. Leny, 7 v. Amsterdam te Huil. Liverte, 8 v Boston te Blyth. Maasym N, 7 nog te Southampton. Markab N, 7 v. Riga n. Rotterdam. Meres N, 8 v. Rotterdam n Riga. Merwehaven, pass. 8 Fmisterre n. Casablanca. Mies, 7 v. Toppila te Haukipudas. Muphrid N, 7 v. Glasgow n. Partington. Maria Theresia, pass. 8 Vlissingen n Antwerpen. Martien, 7 v. Helsinki n. Hamina. Marva, 7 v. Bremen n Wormerveer. May Mere, 14 Great Yarmouth verw. May Star, 7 v. Kopenhagen n. Aarhus. Mirfak N, verm. 8 v. Ascuncion n Rotterdam. Mirzam N, 7 v. Rotterdam te Hamburg. Manto, 7 v. Tarragona n. Valencia. Margriet L, 7 v. Amsterdam n. Londen. Marie Christine, pass. 8 el be n. Poole. Matthew, verm. 8 v. Middlesbro n. Antw. Myfem, 8 te Rouaan verw Mypuck, 8 v. Malmö n. Esbjerg. Markab, 7 v. Londen te Rotterdam. Metropole, 8 v. Londen te Rotterdam. Netta, pas. 8 Cromer n. Rotterdam. Nottingham, 8 v. Boston n. Goole. Nieuland, 7 v. Rotterdam n. Leith. Noord, 7 v. Stanlow te Rotterdam. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) Van VRIJDAG t.m. WOENSDAG CHARLIE CHAPLIN in CITY LIGHTS Vooraf: „VIEREN MAAR...." Het boeiende beeld van IJmuiden en zijn visserij Voorverkoop v.a. morgen dagelijks van 11—12 uur Prior, verm. 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Poortvliet, 7 v. Swansea n. Amsterdam. Pavo, pass. 8 Terschelling n. Zaandam. Perregaux, 7 v. Nantes te Bordeaux Peter, pass. 8 Dein Helder n. Amsterdam. Phecda, 7 v. Port Lyautey te Marseille. Paraat, 7 v. Rotterdam n Hamburg. Quo Vadis, 8 v. d. Tyne te Rotterdam. Result, 7 v Napels n. Cagliari. Rose Marie, 8 v. Aarhus n. Kopenhagen. Rijnhaven, 8 v. Brest te Duinkerken verw. Stella Maris, 8 v. Dublin te Rotterdam. Rema, 8 v. Shornaes te Shoreham. Sirius, verm. 8 v. Gravelines n. Londen. Soemba, 7 v. Huil n. Boston. Spes, 7 v. Holmsund te Londen Spurt, 7 v. Plymouth n. Fecamp, Statensingel, 8 v. Storsteinnes te Mesane verw. Sambre, 7 v. Rouaan n. Parijs. Strabo, 7 v. Thessaloniki n. Calamata. Tromp, 7 v. Goole n. Kolding. Timo, 7 v. Londen te Rotterdam. Ton S, pass. 7 Vlissingen n. Ipswich. Union, pass. 7 Vlissingen n Antwerpen. Vesta, 7 v. Huil te Rotterdam. Vrijbrugh, 7 v. Rotterdam n. Londen. Virgo, 8 v. Kotka te Newcastle verw. Vrede, 8 v. Vlissingen n. Killruxh. Vrede, 7 v. Antwerpen n Kilrush. Wester schelde, 8 te Rotterdam Westersingel, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Walcheren, 7 v. Tonnay Charente te Marans. Westermarkt, 7 v. Esbjerg n. Norresundby. Wegro, 8 dwars Longstone n. Huil. Westpolder, verm. 8 v. Lissabon n. Oporto. Wickenburgh, 7 v. Duinkerken te Londen. Wiebold Bohmer, 7 v. Libourne n. Dakar. Zeehaan, pass. 8 Holtenau n R'dam. SLEEPVAART Goeree, 7 v. Ferrol n. Cherbourg Humber, 7 120 m. N.NO. Massawa. Loire, 7 v. Newcastle n. Rotterdam met hp.k Oostzee, 7 390 m. W.NW. Minikoy,

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 12