Velsens sportgemeenschap bracht de heer H. Smakman grootse hulde Thalia Problemen Agenda voor Velsen Jiex JJieatec Handel vroeg om betere haring Reders willen het proberen Visserij - varia Sportstichting komt naderbij ..Gemeente stelt geen prijs op het bezit van terreinen" eerste verjaardag ma«sonT%l CÖiimuiden Driedaagse IEV-faney-fair begint vanavond op de honderd velden J 8 Paal in het veld WIJ naar Utrecht Meer naar de Noord om verkoopbare soorten Slijpsteen sprong uit elkaar Wedstrijdprogramma „Waterloo" (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) «L JÉi S Hf ÜP te vm Medische verzorging tijdens het weekeinde Voor Watervliet-korfbal begint morgen de competitie VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1954 MET WELVERDIENDE TOESPRAKEN en geschenken heeft het Velsense sport- erenigingsleven gisteravond in het Vergaderlokaal aan de Abelenstraat de heer H. G. F. Smakman, Velsens Gemeentelijk Ambtenaar voor de Lichamelijke Op- r oeding en Sport overladen. Het is niet gemakkelijk na te vertellen hoe zeer hij als jubilaris, die het feit herdacht dat hij vijfentwintig jaar geleden in Gemeente lijke Overheidsdienst trad, in het middelpunt van de belangstelling heeft gestaan. Feitelijk had de heer Smakman liever als een jubilaris-incognito door Velsen willen gaan, maar zijn collega's uit de kamer in het Cultureel Gebouw hadden geoordeeld dat er alle reden was om de verenigingen de kans te geven de heer Smakman met dit jubileum te complimenteren. En terecht! Voor de gemeente Velsen en het verenigingsleven heeft hij vele verdiensten verzameld. Verdiensten, die wellicht nog duidelijker zullen spreken, wanneer naar de wethouder De Boer meedeelde zeer binnenkort de Sportstichting tot stand komt. Ongetwijfeld vormde de toespraak van de wethouder van sport, de heer H. de Boer, een der hoogtepunten van deze bij eenkomst. Hij bood ais eerste zijn geluk wensen met het jubileum aan. Nog niet zo lang is de heer Smakman ambtenaar voor de sport. Hij begon zijn ambtelijke loop baan op de secretarie in Bennebroek en na de oorlog maakte de heer De Boer met hem kennis op d;e afdeling onderwijs te Velsen. Hij volgde de heer Dijkstra op als ambtenaar voor de sportzaken. De heer De Boer was de jubilaris dankbaar voor het werk, dat hij verzette in de periode, toen d!e functie zowel sport-, culturele- als jeugdzaken in zich verenigde. Thans wilde de wethouder zich bepalen tot de huidige functie. ,.De ambtenaar voor de sport zaken", aldus de heer De Boer, „wordt vaak verkeerd beoordeeld. Men dient hem te zien als de vertrouwensman tussen het particulier initiatief en het gemeentebe stuur". Derhalve is het een prettige func tie. De recente gebeurtenissen leren, dat er wel eens strubbelingen zijn tussen dit par ticuliere initiatief en het gemeentebestuur. De ambtenaar voor de sport staat daar evenwel buiten. Vrijetijdsbesteding „Het is goed," zo ging de heer De Boer verder, „nog eens vast te stellen wat men onder sport verstaat: het is vrijetijdsbe steding, waar een opvoedend element van uitgaat". Uiteraard kwam de heer De Boer in zijn toespraak ook terecht bij de Sportstichting, die thans in een ver stadium van voorbereiding is. De gemeentelijke overheid stelt geen prijs op het bezit van terreinen. Deze dienen in het bezit te komen van die particulieren, die de kracht kunnen opbrengen om het ge heel gemeenschappelijk te bezitten. Onge twijfeld zal de heer Smakman hierin een leidende rol krijgen. De heer De Boer hoonte, dat de heer Smakman in zijn taak in de moeilijke tijd, die men thans tege moet gaat in de vermaterialiseerde wereld, zou slagen. „Kop omhoog, stand houden en recht door zee", besloot hij zijn toespraak. Baker van stichting Nadat de heer J. van Os van den Abeele namens de Velser Gemeenschap had ge sproken, kwam de heer Demmers voor de Sportstichting-in-oprichtin;g het woord tot die heer Smakman richten. „Ik praat wel namens die stichting, maar hij is er nog niet", aldus de heer Demmers. Hij gewaag de derhalve van de zeld'zame gaven van de heer Smakman als baker. De heer Dem mers voelde zich nog echt een couveuse kind in dit gezelschap. „Hoe staat het er mee, zult u denken", zei spreker. „De wet houder heeft het juist gezegd. Het moest groeien en kon niet geforceerd worden." Hij was de heer Smakman dankbaar voor alle toelichtingen, d'ie via hem van vereni gingen en gemeentebestuur afkomstig waren. Waar zijn de idealen? De heer J. Kolkman kwam namens „iJmuidens Bloei" en in het bijzonder voor het IJmuidense Vlaggetjesdagcomité de gelukwensen aanbied'en. „Als de door de volksmond getekende ambtenaar de juiste was," aldus de heer Kolkman, „dan bent u er een vreselijke mistekening van". De oud-ambtenaar voor de sportzaken, de heer P. Dijkstra, was de volgende ie de ADVERTENTIE 1 IA AO VFRZEKERD TEGEN VFRUES EN DIEFSUI TH. VAN KAJV1PEN Da Costalaan 3 Driehuis Tel. 4909 Voor IJMUIDENDe Noostraat 76 VRIJDAG 10 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „City Lights" en „Vieren maar." Rex, 20 uur: „De gouden havik". Kleine Jaarbeurs", bij Marktplein, ge opend van 1422 uur; 1418 uur: film over bakkerij bedrijf en amusementsfilms. VELSEN: „De Ilooger Geest Ghesellen", 20 uur: Velserbeek, openluchtspel. SANTPOORT: Openluchtconcert, 20 uur: Buig Rijkens- park, m.m.v. Gem. Zangver. „Vox Hu mana" en Hoogoven Mannenkoor. ZATERDAG 11 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „City Lights" en „Vieren maar". Rex, 20 uur: „De gouden havik". Kleine Jaa'beurs", bij Marktplein, ge opend van 1424 uur; 1418 uur: film over bakkersbedrijf; 18—24 u.: bedrijfs- jilm papierfabriek en verkeerspolitie. VELSEN: ,J)e Hooger Geest Ghesellen, 20 uur, Velserbeek, openluchtspel. reeks van sprekers. Hij is de laatste tijd wel eens jaloers geweest op de heer Smak man, daarbij denkende aan een enorme tribune, die er thans staat en de zaal, waar in de ambtenaren hun bureau hebben. Bij het lezen van de moeilijkheden, die zich thans in de sportwereld voordoen, had hij zich vaak afgevraagd of de idealen van vroeger zoals karaktervorming er thans niet meer zijn. Gaat het alleen maar om het geld, vroeg de heer Dijkstra zich af. Hij sprak de hoop uit, dat alles weer in goede banen zal terugkeren. Nu de jeugd nog Van de Politie Sport Vereniging Velsen was de heer G. J, Timmermans naar deze receptie gekomen. Hij dankte de heer Smakman voor alle ondervonden mede werking ook wanneer de P.S.V. met ab normale wensen kwam. Ook de functie van de heer Smakman als secretaris van „Veilig Verkeer" bij het afnemen van de examens werd door de heer Timmermans in herinnering gebracht. Namens de vak leraren bij het gymnastiekonderwijs sprak de heer J. Bolland. Met de collega's was hij tot de conclusie gekomen, dat de voor uitzichten voor de lichamelijke oefening van de jeugd in Velsen niet mooi waren. Hij stond een tikje huiverig tegenover de ^OOOOOCOOOOCOCOCOCOOOCOCXXOOOOOCOOOCXDOOOCXXOOOOCOOOOOOOC j De heer Smit van de voetbalvereniging j 8 „IJmuiden" kwam gisteravond op de receptie ter gelegenheid van het vijf- j 8 entwintigjarig jubileum van de heer H. G. F. Smakman namens zijn vereniging g ook de beste wensen overbrengen. Hij S knoopte er dadelijk iets aan vast. Enige i: weken geleden was hij aanwezig ge- 8 weest bij het plaatsen van de lichtmas- 8 ten op het voetbalterrein. Er is toen heel wat over de plaats van die masten 8 gediscussieerd. Drie meter uit de lijn, of vier en een half of vier meter. „Dan had je ons vroeger moeten hebben", zei 8 de heer Smit. „Toen trapten we ons 8 balletje op de zandvlakte over de twee- de sluis en midden in dat veld stond een telefoonpaal. Wat we er ook aan 8 gedaan hebben, die paal bleef daar 8 staan. Maar wat een feit is, we kregen 8 in die tijd betere voetballers dan nu. 8 Wat dat betreft zijn wc er niet op voor- 8 uit gegaan". CCXX>OOOOOOOCCOOOOOOOCOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQC Sportstichting. Er ligt een serie mooie sportvelden in de gemeente, maar de jeuigd mag daar niet opkomen, want de velden zijn bestemd voor de betalende mensen uit de verenigingen. „Wanneer de Sportstich ting er is en u kunt bemiddeling verlenen, dan hopen wij, dat u de leerplichtige jeugd wilt helpen om de ware sportgevoelens uit te leven," aldus de heer Bolland. „Ook al komt er dan geen geld", voegde hij er nog aan toe. Nadat de heer Klaver van Suomi nog had gewezen op het werk van de heer Smakman in het comité sportuitwisseling Vels-en-Edmonton; de heer A. Disselköter nams de derde en vierde klasse voetbal verenigingen een sigarettenstandaard met inscripties had aangeboden en de heer Pos- ma van de hengelsportvereniging „Velsen" de hoop had uitgesproken, dat „Velsen" noe eens de beschikking krijgt over een visvijver of „rivier", bracht de heer Smak man dank aan alle sportverenigingen voor de medewerking en samenwerking. ADVERTENTIE Zaterdag 11 Sept. a.s.viert MAISON RITA haar Bij deze gelegenheid ontvangt ieder die een hoed koopt een shawl cadeau. Profiteert hiervan Kennemerlaan 42 - Tel. 5501 In het St. Joseph-parochiehuis aan de Banjaertstraat worden de laatste voorbe reidingen getroffen voor de driedaagse fancy-fair van de R.K. Sportvereniging ,,IEV", die vanavond om acht uur haar deuren wijd zal open zetten teneinde de te verwachten grote schare van bezoekers te laten zien wat na maandenlang werken door een groot aantal medewerkers, tot stand is gekomen. De laatste dagen is er met plezier en grote animo voor gezorgd, dat de IEV-bazar ten behoeve van de ver enigingskas niet anders dan een succes kan worden. Er is gepast, gemeten, getimmerd en gecijferd dat het een lieve lust was en nu wachten dus talrijke attracties, waar onder een stevige loterij, op de dubbeltjes van de bezoekers. De opening geschiedt vanavond door ka pelaan S. Schut, waarna de zaal tot 12 uur open blijft. Zaterdagmiddag van half- drie tot halfzes is er een speciale kinder middag. Gedurende dezelfde tijden op Zon dagmiddag is de bazar open, evenals Za terdag- en Zondagavond van acht tot twaalf uur Zondagavond om negen uur zal notaris J. H. Bremmers de trekking ver richten van de grote loterij. ADVERTENTIE oc<x)ocoxx3cooooooooooooocoooocococa30oooooooococooocoooo Rex draagt de kroon voor beeld en toon" HEDEN t.m. MAANDAG DE GOUDEN HAVIK u j. Gigantisch kapersavontuur verfilmd in kleuren WOENSDAG en DONDERDAG DE MAN IN HET DONKER 14 j. Gangster Thriller vol actie en spanning. Met de uitwedstrijd UPTTS-IJmuiden in Utrecht opent WIJ het voetbalseizoen 1954-1955 in een nieuwe omgeving, daar vo rig jaar het derdeklasseschap verloren is'ge- gaan. Er is de laatste maand weer volop ge traind en het eerste succes is al behaald. Vorige week wisten de IJmuidenaren de tweede prijs te behalen in het met sterke ploegen bezette Kromhout-tournooi. Over de wedstrijd van Zaterdag is niets met zekerheid te zeggen, daar de tegen stander volkomen vreemd is voor WIJ. Toch moet het met dit elftal mogelijk zijn een behoorlijke plaats in te gaan nemen in de afdeling. Het bewijs kan Zaterdag ge leverd worden. Het tweede elftal ontvangt op Waterloo de Tweede Jeugd voor de Ken- nemerland-beker en een overwinning is niet uitgesloten, daar ook dit elftal behoorlijk sterk is. Voor de lagere elftallen zijn nog geen wedstrijden vastgesteld. Kurt Meyer, ex S.S.-generaal-majoor en commandant van de beruchte Hitler- Jugend S.S. Panzer divisie, is een van de laatste prominente generaals van Hitier, die door de geallieerden is vrijgelaten. De Canadezen veroordeelden hem ter dood in 1945; het vonnis werd verzacht tot levenslang, daarna gewijzigd in 14 jaar, doch nu na S jaar is Meyer op vrije voeten gesteld. Dankbare Duitsers boden hem bij zijn vrijlating bloemen eneen auto aan! Men ziet hem hier met zijn echtgenote triomfantelijk lachend. De vrij grote aanvoeren van minder waardige Zuidharing hebben de IJmuiden se vishandel de laatste weken nogal wat zorgen gegeven. Er is, zo vernemen wij, thans overleg gepleegd met de redersver eniging teneinde tot een oplossing te ko men. De redersvereniging heeft aan haar leden verzocht de schepen zo veel als doen lijk is op grote, betere haring te laten vis sen, hoewel zij zich niet verheelt, dat deze haringsoorten dan ook maar te vangen moeten zijn. Inmiddels heeft de VEM met alle begrip voor de situatie haar thans op zee zijnde schepen reeds opdracht gegeven in de Doggerbocht naar grote haring te gaan uitzien. De kleine Zuidharing is de laatste weken herhaaldelijk door de markt gezakt, zodat ze iin de vismeelfabrieken terecht kwam. De grote vangsten van deze inferieure kwali teiten werden echter in rederskrimgen. als onontkoombaar gezien, daar de Noordvang sten te gering waren om een enigszins lo nende reis op te leveren. De Duitse traw lers hadden zidh inmiddels ook al van de Bij het slijpen van een las sprong Vrij dagmorgen in de slijperij van Breedband een slijpsteen uit elkaar, waardoor de hulpbankwerker H. F. uit Uitgeest aan de linkerarm werd getroffen door een stuk van de steen. Met een grote vleeswond en een gebroken arm moest F. in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden op genomen. Voor Zondag zijn voor „Waterloo" twee wedstrijden vastgesteld. Het eerste elftal ontvangt op haar terrein NAS uit Halfweg. Waterloo 2 trekt naar Spaarndam om de club van die naam in de strijd om de OHC- beker te ontmoeten. Waterloo I komt uit met W. Kok. J. v. d. Steen, J. van Sikke lerus, S. Buis, J. Schaap, J. Buding, J. de Boer, G. Post, A. F. Broek, J. C. Stek en H. Maas. Noord-visserij afgewend om naar het Zui den te gaan, waar de kwantiteit weer enigermate moest goedmaken, wat de kwa liteit te kort schoot. Mocht het niet lukken, in de Noord de schepen een rendabele vangst te doen buitmaken, dan zakt men vanzelf weer naar het Zuiden af. Voor de redersverenigingen van ,,de Zuid" geldt hetzelfde probleem in iets min dere mate: daar gaat de zoutharingvisserij voor, zodat men moeilijker naar de Noor delijker visgronden zal kunnen overscha kelen dan bij de uitgesproken verse ha ringvisserij-maatschappijen, al is ook daar eenzelfde verzoek uitgegaan. Een bijkomend probleem wordt veroor zaakt door de opvangfondsen voor verse haring. Indien namelijk het feit zich zou voordoen, dat bepaalde schepen betere ha ring uit de Noord gaan aanbrengen, vul len zij de „pot" ten voordele der andere rederijen, die op Zuidharing uit zijn. Het zou dus niet ondenkbaar zijn de opvang fondsen te splitsen, om hier een oplossing voor te krijgen. Hierover staat evenwel nog niets vast. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG 7 en 9.15 u.. ZONDAG 3, 7 en 9.15 uur en MAANDAG t/m WOENSDAG 8 uur (dus 6 dagen) CHARLIE CHAPLIN in „CITY LIGHTS" Charlie Chaplin terug in één van zijn meest beroemde films, vol daverende vrolijkheid en momenten van ontroe ring Vooraf: HET BOEIENDE BEELD VAN IJMUI DEN EN ZIJN VISSERIJ! „VIEREN MAAR" Een film van HERMAN v. d HORST. Voorverkoop dagelijks van 1112 uur aan het theater. Donderdag a.s. wegens de nog steeds overweldigende belangstelling: SILVANA MANGANO in „ANNA" Om teleurstelling te voorkomen wordt U dringend aanbevolen Uw plaatsen vroegtijdig te bestellen! BLIND DAMMEN is het moeilijkste, dat een kundig speler op het bord kan preste ren. Van de eerste tot de laatste zet moet de blinddammer in concentratie zijn. Hij mag geen moment de stelling uit het voorstellingsvermogen verliezen. Indrukwek kend is het optreden van de blindspeler, want hij gaat zonder bord in de hoek van de zaal zitten en speelt zijn partij met zijn tegenstander alsof deze gewoon voor het bord had plaats genomen. De gespeelde zetten worden de blindspeler door nummering bekend gemaakt en zo wordt de partij veelal in ademloze stilte door het aanwezige dammerspubliek vol ontzag gevolgd. Des te opvallender is de prestatie van wereldkampioen Piet Roozen- burg, die in Leiden vijf partijen tegelijk blind speelde. Ook de uitdager om de wereldtitel Huisman heeft opmerkelijke prestaties op het terrein van blind dammen bereikt. Vorige week is Roozenburg te gast geweest bij een vijftal damclubs in Gelderland. Roozenburg trad in deze vijf steden op als simultaanspeler en speelde blind tegen de plaatselijke kampioen. Te Arnhem behaalde Roozenburg in een fraaie partij blind remise tegen de kam pioen van Gelderland H. J. J. Hartgers (deel nemer kampioenschap van Nederland 1954). Hieronder volgt zijn blindpartijtegen de heer Meerwitten gespeeld te Dieren. De opening gaat volgens „Roozenburg-systeem", later overgaand in de speelwijze van „partie- Bonnard" om daarna in een va-banque spel te veranderen. Wit, Roozenburg. Zwart, Meerwitten. 1. 33—29 19—23; 2. 35—30 20—25; 3. 40—35 14—20; 4. 44—40 10—14; 5. 50—44 17—22; 6. 31—27 22x31; 7. 36—27 11—17; 8. 38—33 6—11; 9. 41—36 17—21; 10. 42—38 21—26; 11. 30—24 11—17; 12. 48—42 17—21. Vóór de komst van Roozenburg hebben de schrijvers der damlitteratuur de stukken 48 (wit) en 3 (zwart) de benaming van „kroon stuk" gegeven. Dit stuk werd het laatste in het spel betrokken. Het kroonstuk was de enige schijf, die op 40 ruiten kon spelen. Toen in de veertiger jaren Roozenburg met een geheel nieuwe speelwijze kwam, werd de kroonschijf al direct in het spel betrok ken. Het „Roozenburg-Systeem" werd een succes. Van die periode af gaf men de kroon schijf een geheel andere waarde. Als de speelvorm op de eigen damlijn vast staat kent men aan de stukken 47, 48 of 49 de waarde van kroonschijf toe; voor zwart 2, 3 of 4. De stelling voor wit is gereed om een aanval op schijf 23 in te zetten. 13. 3328 1419; 14. 3530. Op zichzelf is het ver dienstelijk wanneer een blindspeler besluit tot zo'n moeilijk spelgenre als de „partie- Bonna-rd". Van alle speelvormen is dit systeem het moeilijkste. De stand na de veer tiende zet van wit luidt: Zwart: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 23, 25 en 26. Wit: 24, 27, 28, 29, 30, 32, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47 en 49. 7%. 1SZ-. Het voordeel van wit in deze stelling is groot. In dit fragment kan zwart met 1217 nog enigszins het spel rekken. Wanneer met de 14de zet 16 wordt gespeeld, is zwart practisch verloren. 14. - - - 16; 15. 3933 611. Nu helpt de opbouw formatie 1217 en 7—11 niet meer. 16. 4439 510. De stand na de zestiende zet luidt: Wit: 24, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 45, 46, 47 en 49. Zwart: 26, 25, 23, 21, 20, 19, 18, 16, 15, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 4, 3, 2. Met 2822 te spelen kan wit snel beslis sen. Zwart moet na 10—14, 3328, 12—17, 3631 wel opgeven, omdat wit de tempi bezit. 17. 46—41 10—14; 18. 49—44 12—17; 19. 36—31 7—12; 20. 41—36 2—7; 21. 27—22 18x27; 22. 31x22 12—18; 23. 47—41 18x27; 24. 29x18 20x29; 25. 33x24 13x33; 26. 24x2 7—12; 27. 39x28 14—20; 28. 44—39 en zwart geeft zich gewonnen. Te Oosterbeek Te Oosterbeek werd tegen de kampioen B. v. Soolingen blind gespeeld. Het was voor de plaatselijke kampioen een ontgoocheling, toen in de volgende stelling het spel plotse ling voor hem verloren stond. m m. m w Zwart, Roozenburg, (blind): 6, 11, 12, 13, 14. 16, 18, 19, 20, 21. Wit, v. Soolingen: 27, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 43, 45. Wit aan zet speelt ondschuldig 1. 3328. Zwart laat 2126 volgen en wit kan op geven. Op 3933 eerst het offer 2329, 2631 en daarna 1420 met winnende dam. Het offer 26—31 moet er bij, daar anders met 3833 wit nog zou winnen, als de dam met 2329 en 1420 wordt genomen. De overige voort zettingen zijn wel te controleren op het voordeel van zwart. Te Nijmegen In Nijmegen werd tegen v. d. Wel gespeeld De stand van het fragment luidt: Zwart, Roozenburg: 3, 7, 8, 9, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 23, 24, 25 en 26. Wit, v. d. Wel: 22, 27, 28, 30, 31, 32, 33, 34, 35. 37, 38, 40, 43, 44, 45. Wit meent hier de uitval met 2217 te kun nen spelen, maar Roozenburg had blind beter berekend met 2329. De dam komt voor Roozenburg op 50 en Wint het eindspel knap. wm. mn. Igf Ip W, iip ^Iɧ W/. m Oplosserswedstrij d In de rubriek van Vrijdag 3 September zijn we een nieuwe oplosserswedstrijd begonnen. Er wordt elke maand onder de goede oplos sers een boekwerk verloot, terwijl voor win nende bijoplossingen extra punten worden toegekend. De stand van no. 2 een probleem van Rens de Jong luidt: Zwart: 1, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 23, 24, 25, 29 30, 32 en 36. Wit: 15, 18, 21, 22, 26, 27, 33, 38, 39, 41, 43, 44, 47 en 50. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt in de oplosserswedstrijd. De stand van het eerste probleem, ge plaatst op 3 September luidt: Zwart, 12 stukken op: 1, 4, 8, 9, 13, 18, 23, 24. 29, 31, 36 en 37. Wit, 12 stukken op: 15, 16, 20, 22, 27, 34, 35, 38, 39. 40, 44 en 50. Telt voor 1 punt in de wedstrijd. 11 Sep tember is de laatste dag van inzending. Voor probleem 2 is dit Zaterdag 18 September. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. BEZOEK. Zaterdagmorgen hebben 250 dames en heren van de Amsterdamse Ge meente Bedrijven, die uit zes autobussen op de kop van de haven uitstapten, een bezoek aan de IJmuidense vishallen gebracht. De heren Krab, voorzitter van de IJmuider Vishandel-vereniging en Kerkhof, chef van de halpolitie waren ter begroeting aan wezig. Onder leiding van een vijftal haven arbeiders hebben de Amsterdammers de vishallen bezichtigd. Prijzen van Donderdag: Heilbot 3-2,30, gr. tong 4,20-3,80, grm. tong 2,90-2,30, kim. tong 2,56-2,24, kl. tong I 2,04-1,84, kl. tong II 1,98-1,74, tarbot I 3-2,70, zalm 9-6 per 1 kilo. Tongschar 69, gr. schol 50, grm. schol 42, kim. schol 42-37, kl. schol I 34-27, kl. schol II 24-9, schar 16-12, bot 11-10, v. ha ring 18-10. makreel 22-12, gr. schelvis 46-43, grm. schelvis 49-40, kim. schelvis 47-42, kl. schelvis I 43-36, kl. schelvis II 24-19, wijting 22-12, gr. gul 42-32, rnid. gul 35-28, kl. gul 22-18, ham 69, poontjes 16-15, kl. koolvis zw. 28-17, kl. koolvis wit 40 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 154-104, gr. koolvis zw. 92-90, gr. koolvis wit 86 per 125 kilo. Aanvoer van Donderdag: 190 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 3 tongschar en schartong. 1145 schol, 35 schar, 20 bot, 4040 haring, 1030 makreel, 475 schelvis, 155 wij ting, 240 kabeljauw en gul, 2 ham, 10 poon, 18 koolvis, 15 diversen. Totaal 7380. Besommingen van Donderdag. IJM25 Flamingo f 8.340; IJM10 Hattum f 23.820; twee trawlers met f 33.000; KW57 f 3.680; KW126 f 9.550: KW59 f 4.130: IJM75 f 1.518 TX33 f 715; KW189 f 330; IJM11 f 1.511. VISSERIJ-VARIA Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 86 vaartuigen op Urk aangevoerd: 7146 pond kuilpaling f 0,95-f 1,06; 416 pond lijnaal f 0,90-f 1,05; 245 pond snoekbaars 71 cent; 265 pond rode baars 63 cent per pond en 456 bak nest, prijs f 2,60-f 2,80 per bak van 37Va kg. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn. uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954 en P. C. de Weerdt Sr., Stationsweg K.S., tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur cn Zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter. Evertsen- straat 3, tel. 5259 of mevrouw M. Bakker, Snelliüsstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: mevrouw v. Wielink- Klimp, Duinvlietstraat 109, Velsen-Noord, tel. 4105. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. V erloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door: Apotheek A. A. Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K. 2500-16760 en Santpoort- se Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort Station, tel. K 2560-8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden, IJmuiden-Oost, Driehuis, Velsen Dorp en Velsen-Noord: zr. Koerse, Leeuweriklaan 21, voor Santpoort: zr. Gomes, Leeuweriklaan 39. CASTRICUM Dokters H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, telefoon 289. Wijk- en kraamverpleging Zuster A. de Reus, Geelvinckstraat 73, telefoon 401. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokters J. H. Schutte, Kerklaan 9, tel. 02512-266. De nieuwe korfbalcompetitie begint voor de korfbalvereniging „Watervliet" Zaterdagmiddag om drie uur al met de wedstrijd van het eerste twaalftal tegen de twaalf van ZKC I uit Zaandam op het „Watervlief'-sportpark. Deze eerste wedstrijd in het nieuwe sei zoen stelt de thuisclub al voor een moei lijke taak omdat de Zaandammers tot nu toe steeds een behoorlijk sterk team heb ben gevormd. De Watervlieters hebben echter het voordeel van het eigen terrein, dat weer in prima staat verkeert en een lust zal zijn om daarop een partijtje te korfballen. Watervliet I speelt met de dames T. Waagmeester, J. Kluft, N.N., T. Gieze, S. Meyer, A. de Niet en de heren A. Wede- meyer, J. de Boer, S. Hartman, M. Veer beek, F. Vos en W. Berghuis. Voor Watervliet 2 is de eerste compe titiewedstrijd vastgesteld tegen Roda 3 in Westzaan, die Zondagmiddag wordt ge speeld.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10