Westen heeft Kremlin niets nieuws aan te bieden Noordzeekanaa Weerbericht Haarlems Dagblad Adenauer pleit voor Duitse opneming in de NAY O Visjinski en Lodge kruisten degens in Veiligheidsraad Nieuwe beving deed daklozen van Orléansville opschrikken Drie gelijkluidende antwoorden op twee Sovjet-nota's Vrije verkiezingen in Duitsland en Vredesverdrag voor Oostenrijk zijn voorwaarden voor een gesprek Het woord is aan. Eden komt praten over voorwaarden Komt Van Kleffens nog maar één stem tekort? Vliegtuigincident alleen op agenda Hulp stroomt van alle kanten toe Onbestendig weer Vreemdsoortige Indonesiër dient zich bij UNO aan Spionnagegroep in Perzië Cycloon bedreigt Japan Valse getuige tegen De Baat krijgt zes maanden Salah Salem zit alweer in het zadel Weerrapport 69e JAARGANG No 54 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervüetstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1954 298e JAARGANG No o 'J IJmuider Courant V E L S E R OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MINISTER ALGERA, van Verkeer en Waterstaat, is in Velsen en IJmuiden en ook in Buitenhuizen geweest en heeft de benarde toestand der oeververbindingen van het Noordzeekanaal dus in ogenschouw genomen. Daarop heeft hij geantwoord op de schriftelijke vragen, op 12 Augustus door het Tweede Kamerlid Hooy tot hem gericht. Het bevredigt ons volstrekt niet. Het wijst veel af, doet een enkele vage toe zegging, die bovendien bij verwezenlijking zeker niet toereikend zou zijn voor de komende drie jaar en schijnt bovendien zichzelf tegen te spreken. De minister begint met te constateren dat uitvoering van de meest doeltreffende oplossingen, waarondter hij dan medege bruik van de spoorbrug door het wegver keer, het leggen van een schipbrug naast de spoorbrug en dergelijke verstaat, over wegende bezwaren heeft ontmoet uit hoof de van andere belangen. Wat de minister met ,.en dergelijke" bedoelt is niet duide lijk. Wat hij met „andere belangen" op het oog heeft is dat wel. Het zijn de belangen van het scheepvaartverkeer. Niemand zal deze gering schatten. De belangen van het wegverkeer zijn evenwel gelijkwaardig. Als dit zo grote stremming ondervindt als reeds het geval is, tot dagelijks groot nadeel van het bedrijfsleven, met het duidelijke voor uitzicht dat dit in de kamende drie jaar tot een volstrekt-onhoudbare toestand moet leiden, kan men zich toch waarlijk niet op het standpunt stellen dat zelfs de geringste overlast voor het scheepvaartverkeer moet worden vermeden. Ik zeg nu maar weer drie jaar, omdat dit de gebruikelijk ge stelde termijn is, in de hoop dat de nu al wekenlange staking bij de tunnelbouw er niet een half jaartje of daaromtrent bij zal gaan voegen. Enfin, het is duidelijk: de minister ver werpt nog eens de spoorbrug-oplossing en de schipbrug en al wat daarmee gelijkge steld zou kunnen worden. Ook de vermeer dering van het aantal ponten, want hij heeft aan de Kamer van Koophandel te Amsterdam doen weten dat die niet mo gelijk is zonder uitbreiding van het aantal ponthavens en dat hij de kosten daarvan niet verantwoord acht voor de „zeer korte tijd", die rest voor het gereedkomen van de tunnel. De zeer korte tijd is, als men aan de reeds gebruikelijke wachttijden op pontpleinen en hun toekomstige uitbreiding denkt, geen gelukkige term. Goed, ge leest het ministeriële antwoord verder en uw aangelaat klaart op: „Een onderzoek naar andere oplossingen, welke, boewei minder voor de hand liggend, toch de zeer grote wachttijden bij de ponten zouden voorkomen, is thans in gang. (De minister heeft zich ter plaatse hiervan op de hoogte laten stellen)" Ha, denkt gij, er is nog hoop. En nog iets meer klaart gij op, als gij leest dat de minister van oordeel is dat voortdurend met maximale overzet- capaciteit moet worden gevaren. Door de betrokken dienst wordt hiernaar ook tot het uiterste gestreefd, meent Z.Exc. en hii voegt eraan toe: daartoe zal zo mogelijk extra-personeel worden aangesteld. Nu is dit laatste een vage toezegging, een erg vage, gezien de arbeidsvoorwaarden van het pont-personeel, waarover wij uitvoerig bericht hebben. Mam laat ons nog eventjes hoopvol blijven. Helaas duurt het kort. Want op de vage toezegging van varen met maximale overzetoapaeiteit met de be staande ponten volgt deze mededeling: „Verdere maatregelen om in voorkomende gevallen te kunnen komen tot opheffing of beperking van extra-staignatie worden voor het pontbed'rijf te Velsen niet moge lijk geacht." Dit lijkt in lijnrechte tegenspraak te komen met de hoopvolle aankondiging „dat een onderzoek naar andere oplossingen die, hoewel minder voor de hand liggend, toch de zeer grote wachttijden bij de ponten zouden voorkomen, thans in gang is." Want met „minder voor de hand liggende oplossingen" zal de minister toch zeker niet die toepassing van de volle overzet- capaciteit van de bestaande ponten bedoe len. En die minder voor de band Haaiende oplossingen zouden, blijkens het antwoord, eerst „grote wachttijden kunnen voor komen", terwijl even later wordt verze kerd dat „verdere maatregelen tot ophef fing of beperking van extra-stagnatie niet mogelijk worden geacht". Hoe zit dat nu? Ons rest slechts één hoop, namelijk dat de departements-stylist zich bij het formu leren van het antwoord in zijn zinnen ver strikt heeft. De heer Th. S. J. Hooy, aan wie het persoonlijk gericht is, moet er aan zijn schrijftafel in Haarlem ook wel over hebben zitten puzzelen. Waarom zegt de bewindsman eerst, dat hij iets origineels onderzoekt dat Velsen verlichting zou kun nen brengen en daarna, dat geen andere verlichting mogelijk is dan door varen met volle capaciteit. Wij hopen dat de geachte afgevaardigde om nadere opheldering zal vragen en in elk geval zijn actie voortzet ten. Wij, in de krant, blijven onverminderd aandachtig. Maar na de verheugende in druk, die 's ministers bezoek aan Velsen, Buitenhuizen en de IJmuider sluizen op ons gemaakt beeft, zijn wij door het resultaat voorlopig wel teleurgesteld. Misschien valt het nog mee. zelfs nadat de aangekondigde zeereis van de Moerdijkpont naar IJmui den zo triest en zonder enige ophelde ring achterwege is gebleven. R. P. NEW YORK (A.F.P.) In New York is Donderdag een kantoor geopend van een „buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister bij de delegatie van de Isla- mietische republiek Indonesië bij de UNO", de heer Hasan Muhammad Tiro. Tiro zeide bij de opening van dit kantoor, dat de ver klaringen in een „ultimatum", dat hij dezer dagen gezonden heeft aan de Indo nesische minister-president, mr. Ali Sastroamidjojo, waar zullen worden ge maakt. Leden van de Indonesische UNO-dele- gatie hebben verklaard de verklaringen van Tiro zorgvuldig te bestuderen. In af wachting van instructies uit Djakarta ont hielden zij zich van verder commentaar. Tiro verklaarde bij de opening van zijn kantoor, dat hij kan rekenen op de steun van talloze aanhangers in Indonesië, De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk zeggen in gelijkluidende nota's aan de Sovjet-Unie welke Vrijdag in Mos kou zijn overhandigd onder meer dat „verder internationaal overleg" slechts nut zou hebben „indien er betere vooruitzich ten op het vinden van een oplossing" van de voornaamste vraagstukken zouden zijn „dan gebleken is bij de uitvoerige bespre kingen op de Berlijnse conferentie of uit de recente Sovjet-boodschappen". De Westerse mogendheden spreken de hoop uit, dat de Sovjet-Unie zal bijdragen tot de oplossing der hangende vraagstukken door het Oostenrijkse vredesverdrag te tekenen en toe te staan, dat in geheel Duits land vrije verkiezingen worden gehouden als eerste stap van wezenlijk belang naar een hereniging in vrijheid van Duitsland. Indien ten aanzien van deze twee punten vorderingen worden gemaakt zouden de Westelijke mogendheden bereid zijn een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Vier te houden teneinde de overige punten van de Europese veilig heid te behandelen. In de nota's wordt het voorstel om een algeheel Europees veilig heidsverdrag te sluiten, zonder dat aller eerst een oplossing voor het Duitse en het Oostenrijkse vraagstuk gevonden is, ver worpen op grond van het feit dat de onder tekening van een dergelijk door de Sov jet-Unie voorgesteld verdrag de Euro pese veiligheid niet kan verwezenlijken. Veiligheid voor Europa kan alleen voort vloeien uit de oplossing van vraagstukken waarvan het Duitse en het Oostenrijkse de dringendste zijn. De Westelijke mogendheden zeggen dat er geen sprake kan zijn van verandering of opheffing van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie. De NAVO was geen „ag- gressieve militaire groepering" zoals de Sovjet-Unie verklaarde. Zij was tot stand gekomen „omdat de West-Europese landen zich sinds 1945 geplaatst zien tegenover een zwaarbewapende Sovjet-groepering in Oost-Europa." Een West-Duitse herbewapening was be doeld als afweermiddel tegen het gebruik van geweld door welk land dan ook. De Westerse mogendheden brachten het vraag stuk ter sprake „lang na een herbewape ning van Oost-Duitsland." De twee Sovjet nota's van 24 Juli en 4 Augustus brengen geen. nieuwe voorstellen voor een oplossing van het Duitse vraagstuk. Integendeel, vol gens het Sovjet-voorstel om tot een bevei ligingsverdrag te komen, blijft de verdeeld- TEHERAN (Reuter) Perzische veilig heidsstrijdkrachten hebben een organi satie van officieren van leger, luchtmacht en politie ontdekt, die gefinancierd werd door en onder rechtstreeks bevel stond van Moskou. De officieren bekleedden vertrou wensposities in de onmiddellijke omgeving van de Sjah en premier Zahedi. Sedert Dinsdagochtend zijn 250 tot 300 officieren en burgers gearresteerd. De militaire gouver neur van Teheran, brigade-generaal Tei- rn.oe Bakhtiar, heeft verklaard dat de spion- nage in het Perzische leger en onder per soneel van de staatsveiligheidsdienst hand over hand toeneemt. „De bittere waarheid is, dat de Toed.eh- partij er in geslaagd is het leger te infil treren en een aantal officieren voor de communistische denkbeelden te winnen," zei hij. In Perzische officierskringen meent men dat ruim vijfhonderd arrestaties zijn verricht. heid van Duitsland bestaan, hetgeen tegen de diepste wensen van het Duitse volk in gaat. De eenvoudigste stap ter bevordering van de vrede in Europa zou het tekenen van een Oostenrijks vredesverdrag zijn. De Westerse mogendheden herhalen hun aan bod van de conferentie van Berlijn, vol gens hetwelk zij zich accoord zouden ver klaren met een Sovjetlezing van de arti kelen, waarover nog onenigheid bestond. Overeenstemming over de ontwapening in de UNO zou er toe bijdragen de passende sfeer te scheppen voor besprekingen over de Europese veiligheid. De tekst van de nota's is goedgekeurd door de NAVO-raad waarin veertien lan den zijn vertegenwoordigd en door de Oos tenrijkse en West-Duitse regering. TOKIO (AFP) „De krachtigste wer velstorm, welke sinds twintig jaar is waar genomen, zal mogelijk Zondag het eiland Kioesjoe bereiken," aldus een mededeling van het weerkundig bureau te Tokio. In het midden van de wervelstorm bedraagt de windsnelheid 160 kilometer per uur. De Amerikaanse autoriteiten op Okinawa heb ben voorzorgsmaatregelen genomen, daar de wervelstorm dit eiland hedenavond kan bereiken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Swift: Vis behoort driemaal te zwem men: eerst in de zee, dan in boter en tenslotte in goed Bordeaux. (Van onze correspondent in Bonn) Zondag zullen in Sleeswijk-Holsteim, het Noordelijkste van de negen West-Duitse bondslanden, waar ongeveer tweeëneenhalf millioen mensen wonen, verkiezingen voor de Landdag worden gehouden. Dr. Ade nauer maakt er propaganda voor zijn Christelijke Democratische Unie, die daar tot dusver de overgrote meerderheid heeft. Gisteravond heeft de bondskanselier in Neumünster, tussen Kiel en Hamburg, op een verkiezingsvergadering tot ongeveer zevenduizend personen gesproken. Hij wees er met nadruk op dat West-Duitsland geen neutraal gebied tussen Oost en West kan blijven. Een voorwaarde voor de eenheid van Europa zo verklaarde hij is een goede verstandhouding tussen Frankrijk en Duitsland. West-Duitsland moet eerst zijn souvereiniteit verkrijgen en dan zal het in de Noord-Atlantische Verdiragsorga- nisatie kunnen komen. Opneming in de NAVO is de „snelste en beste weg" om een Duitse bijdrage tot de verdediging van het Westen te krijgen. Hij zeide de Britse me ning te delen, dat West-Duitsland tot de NAVO moet toetreden zodlra zijn vrijheid is hersteld. Het is volgens de bondskanse lier een eerste vereiste het vertrouwen van het buitenland te herwinnen. In Bonn wacht men met spanning op het bezoek van de Britse minister van Buiten landse Zaken Eden. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, heeft volgens Reuter medegedeeld, dat minister Eden bij ziin bezoek onder meer zal spreken over de garanties, die men van West-Duitsland zou verlangen als voor waarde voor ziin herbewapening. (AFP) De regering van Zuid-Afrika is van mening, dat een spoedig herstel van de Duitse souvereiniteit onontbeerlijk is voor de wereldvrede, aldus heeft premier Malan in een boodschap aan Adenauer ver klaard. De boodschap is aan de kanselier overhandigd door de minister van Vervoer, Sauer, die thans een bezoek aan West- Duitsland brengt. President Eisenhower, minister Dulles en de Amerikaanse nationale veiligheidsraad zullen Zondag op een hooggelegen militair vliegveld bij Denver de vraagstukken van Duitse herbewapening en Europese bevei liging opnieuw overwegen. De hoge poli- Voorzitterschap UNO-Assetnblée WASHINGTON (Un. Press) Uit wel ingelichte kringen verneemt men, dat de Nederlandse gezant te Lissabon, mr. E. N. van Kleffens nog slechts één stem meer nodiig heeft om gekozen te worden tot pre sident van de Algemene Vergadering van de UNO. Tijdens een informele stemming die het personeel van het UNO-secretariaat onder de leden van de delegaties hield, bleek, diat dertig landen op Van Kleffens zouden stemmen, terwijl hij 31 stemmen nodig heeft om gekozen te worden. NEW YORK (Reuter) De Verenigde Staten hebben de Veiligheidsraad gisteren medegedeeld, dat het neerschieten van een Amerikaans marinevliegtuig door com munistische jagers een onderdeel is van een voorop gesteld plan der Russen om de vrede in gevaar te brengen. Visjinski, de Russische afgevaardigde, had te voren ge tracht het debat uit de Veiligheidsraad te weren, doch de Amerikaanse klacht werd met tien tegen een stem op de agenda ge plaatst. De Amerikaanse afgevaardigde Lodge was van mening, dat Sovjet-vliegtuigen de laatste tijd opzettelijke aanvallen hadden ondernomen op toestellen van buitenland se mogendheden. Hij zeide, dat Washington bereid was zijn eisen voor schadevergoe ding voor te leggen aan het internationale gerechtshof in Den Haag. Visjinski vroeg daarop wat de Amerika nen zouden doen, wanneer Russische vlieg tuigen boven het strand van San Diego verschenen. Hij vroeg zich af of het nodig was een zwaar gewapend militair toestel uit te sturen om het weer te laten voor spellen. Hij beweerde dat een toestel, dat 30 mijlen buiten de kust vliegt met radar waarnemingen kan verrichten over bij voorbeeld kustverdedigingswerken. Deze pseudo-Amerikaanse weervluchten zijn slechts bedoeld de spanning in het Verre Oosten te vergroten, aldus Visjinski. De Engelse afgevaardigde Dixon on dersteunde de Amerikaanse motie ten volle. Hij vond, dat dit soort vliegtuig incidenten een soort Russische gewoonte was geworden. Visjinski betoogde tenslotte, dat het in cident inderdaad betreurenswaardig was, maar hij bleef erbij dat dergelijke vluch ten van weertoestellen ongewenst waren. Hij achtte de Veiligheidsraad niet bevoegd uitspraak te doen over het incident. Tegen de vertegenwoordiger van de regering op Formosa zeide de Russische gedelegeerde, dat hij het beneden zijn waardigheid vond dr. Tsjiang te beantwoorden. Lodge ver klaarde, de slecht gemanierde opmerking van Visjinski over dr. Tsjiang te betreuren. De zitting werd gesloten zonder dat een tijdstip voor een volgende bijeenkomst werd vastgesteld. Het is onzeker, of Wash ington de kwestie voor een tweede maal ter sprake wil brengen. Sommige afgevaar digden waren van mening, dat de raad er misschien goed aan doet de kwestie thans te laten rusten, nu de Verenigde Staten hun voornaamste doel het geven van publiciteit aan de zaak hebben bereikt. Niemand stelde een resolutie voor en er werd geen enkel besluit genomen. De toon van het debat was gematigd tieke en militaire raad zal trachten een op lossing te vinden voor de crisis die is ont staan door de val van de E.V.G. De ministers van Buitenlandse Zaken der Beneluxlanden Spaak, Beyen en Becli. hebben hedenmorgen op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Brussel een aanvang gemaakt met hun besprekingen. Vanmid dag ontmoeten zij Eden, die om half een te Brussel werd verwacht. ORLéANSVILLE (United Press) Even voor middernacht werd hier een nieuwe aardbeving waargenomen, welke twee of drie seconden duurde. Tot dusverre zijn on geveer 600 lijken geborgen, naar men denkt de helft van het aantal slachtoffers. De doden worden onmiddellijk begraven met het oog op de heersende warmte. Engelse, Franse en Amerikaanse vlieg tuigen maakten geregelde vluchten naar Algiers met voedsel voor de overlevenden. Frankrijk en andere landen bieden de ge troffenen alle mogelijke hulp. Het Franse kabinet heeft een noodfonds van honderd millioen francs ingesteld. President Coty en premier Mendès-France schonken ieder een millioen francs van hun particulier vermogen. Vlaggen hingen gisteren halfstok in de Franse Unie. In de kerken werden missen gelezen voor de slachtoffers van de ramp. De Air France zal door het Leger des Heils verzamelde goederen naar Noord-Afrika vliegen. De minister van Binnenlandse Za ken zou naar Algiers vliegen om het red dingswerk te leiden. Soldaten met de bajonet op het geweer patrouilleren langs de ruïnes van Orléans ville om plundering te voorkomen. Op de wegen rond de stad ziet men lange rijen vluchtelingen, de weinig geredde bezittin gen met zich mede slepend. Tijdens de opruimingswerkzaamheden ontdekt men nog steeds slachtoffers onder het puin. De meeste daklozen kamperen nog onder de blote hemel. De angst voor nieuwe schokken is zo groot, dat het min ste geluid, al komt het maar van een voor bij razende vrachtauto, de opgejaagde men sen opnieuw doet opschrikken en verder trekken. De Liga van Rode Kruisverenigingen te Orléansville zoals het is geworden: rokende puinhopen waaruit burgers en soldaten de slachtoffers pogen te bevrijden. Genève heeft het Franse Rode Kruis hulp geboden. Duizend dekens zijn reeds afge zonden. Ook de Rode Kruisverenigingen van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Zweden hebben het Franse Rode Kruis hulp aangeboden. Nederlandse deelneming (AFP) De Nederlandse ambassadeur te Parijs, mr. O. G. W. H. baron van Boet- zelaar van Oosterhout, heeft op het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken uiting gegeven aan het sterke medeleven door regering en volk van Nederland met de aardbevingsramp in Algerije. De 25-jarige WestvDuitse vrouw Fran- ziska Motz uit Düsseld>o>rp is Vrijdag in Neustad tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zii tijdens het voor onderzoek naar het auto-ongeluk met de Nederlandse vrachtauto op de Wiedtoach- brug, waarbij zes personen het leven ver loren, een valse getuigenis had afgelegd tegen de Nederlandse chauffeur De Baat. Zij had gezegd, dat zij zich in de auto van De Baat had bevonden en had gezien, dat hii herhaaldelijk uiit een fles had ge dronken, die naar haar mening met een alcoholische drank was gevuld. Vóór het begin van het rechtsgeding, waarbij De Baat tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, trok zij haar verklaring in. CAIRO (A.FP) Salah Salem, die, gis teren geschorst was, heeft ziin functie van minister van Voorlichting en Propaganda weer opgenomen, aldius meldt radiio-Caïro. Tevoren had hij een bezoek aan premier Nasser gebracht. Orléansville zoals het was. Het KNMI deelt mede: Oceaandepressies zijn er de laatste da gen in geslaagd hun invloed zover naar het Oosten uit te breiden, dat de gordel van hoge druk, die het weer bij ons gedurende de eerste dagen van September beheerste, nu is teruggedrongen tot Zuid-Europa en Rusland. Zowel in Spanje, Italië en de Balkan, als in Zuid-Rusland komt dien tengevolge nog zomerse warmte voor met temperaturen van 25 tot 30 graden. In Noord-Rusland zijn echter al winterse in vloeden me»kbaar. Daar wordt des nachts lichte vorst gemeld. Het weer in onze om geving staat nu onder invloed van een la gedrukgebied tussen IJsland, Noorwegen en Schotland. Dit gebied is ontstaan uit de overblijfselen van een tropische cycloon, die eergisteren Schotland passeerde, en een andere depressie die het Noordelijk deel van de Noordzee bereikte. In de afgelopen nacht passeerde het koudefront van deze laatste depressie ons land met regen en veel wind. Langs de Noordzeekust bereik te de wind af en toen een snelheid van 70 kilometer per uur. Om de depressie heen stroomt tamelijk koude lucht met een onstabiele opbouw. Als gevolg hiervan heeft het weer een enigszins onbestendig karakter gekregen en moeten ook morgen plaatselijk enkele buien worden verwacht, in hoofdzaak waarschijnlijk in de Noordelijke provin cies. (van hedenmorgen 7 uur) OU weers- toestand - ES I c l- O X a C co «3 V) O) x br Stockholm half bew. zzo 3 20 0,1 Oslo regen zo 8 18 5 Kopenhagen regen zzw 8 18 0,2 Amsterdam regenbui zw 10 1 Londen onbewolkt. zw 7' 18 2 Luxemburg geheel bew. wzw 7 20 2 Parijs regen w 8 23 0,5 Bordeaux zwaar bew. w 3 26 0 Grenoble licht bew. windstil 26 0 Nice licht bew. NW 2 24 0 Genève zwaar bew. windstil 25 0 Zürich zwaar bew. z 2 24 0 Locarno licht bew. NO 1 26 0 Berlijn regen ZZW 4 20 1 Franfort zwaar bew. ZW 8 22 5 München licht bew. ZZW 4 24 0 Wenen licht bew. windstil 27 0 Innsbruck mist W 1 27 0 Rome onbewolkt windstil 0 Ajaccio onbewolkt NO 3 26 0 Mallorca onbewolkt NNW 2 0 Neerslag laatste 24 uur AFNEMENDE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien, in hoofdzaak in het Noorden van het land. Aanvankelijk nog af en toe krachtige, later overwe gend matige Zuid-Westelijke wind. Morgen dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 12 September Zon op 6.08 uur, onder 19.05 uur. Maan op 18.28 uur, onder 5.37 uur. 13 September Zon op 6.08 uur, onder 19.04 uur. Maan op 18.46 uur. onder 7.03 uur. Maanstanden 12 Sept. 21.19 uur: Volle maan 19 Sept. 12.11 uur: Laatste kwartier 27 Sept. 1.50 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 11 September Hoog water: 2.24 en 14.50 uur. Laag water: 10.29 en 22.46 uur. Zondag 11 September Hoog water: 3.05 en 15.29 uur. Laag water: 11.10 en 23.27 uur. Maandag 12 September Hoog water: 3.43 en 16.05 uur. Laag water: 11.51 en uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1