Hannes van de Stores vierde gouden jubileum Veren igi ngsvaria in Thalia HAGEDÜORN Agenda voor Velsen Yisserij - IJmond - handballers beginnen de competitie Ballonnenzee boven Velsen Duits jachtje woei IJmuiden binnen rnmê uit de IJmond Voor jonge hersens Sterke bezetting voor tournooi Beverwijk Wijk aan Zee Castricutn 5 Noord- en zuidzij op receptie 99 99 Melkhandel deed van zich spreken Na vlagseinen IJmuidense vis voor de „VIMATO" Konijnenfokkers houden ..tafelkeuring" Burgerlijke stand Velsen Watervliet I naar Den Helder Definitief bestuur bij supportersclub ra ra et TELEFOON 4546 Het nieuwe puntenraadsel Bond van plattelands vrouwen opende seizoen „Suomi" houdt Zondag vijf kampen „ZO LANG 313 BI3 M!3 BENT" V oordrachtmiddag voor Huisvrouwen Volkswagen tegen veeauto Nieuwe EHBO-cursus DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1954 EEN MOOIERE BEKRONING van vijftig jaar trouw en bovenal gewaardeerde arbeid in dienst van de „IJmuiden Stores" had de zeventigjarige heer J. de Koning beter bekend als „Hannes van de Stores" zich moeilijk kunnen voorstellen. De borst gesierd door de bronzen ere-médaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau en de gouden médaille van de Maatschappij van Nijverheid en Handel verliet hij na een langdurige huldiging het gezellige lokaal, waarin hij gezeten tussen zijn twee dochters en vele bloemstukken eerst vele toespraken tot zich hoorde afsteken en daarna honderden handen had te schudden. Want op deze regenachtige middag zijn heel wat van zijn vrienden en kennissen van de IJmuidense Trawler kade de „Stores" binnengestapt. Een schoon geschilderd kaartje op het venster no digde allen daartoe dan ook uit. De directeur, de heer M. A. van Ooster hout bracht in de eerste plaats twee col lega's van Hannes in de herinnering, die uit het midden van de Stores zijn wegge vallen: Janus Verschoor en Dirk Ravens- berg. Na een minuut stilte ging de heer Van Oosterhout eens na wat zich de laatste jaren rondom de Stores heeft afgespeeld. Voor Hannes was het dan vandaag de vreugdevolle dag, nadat het bedrijf enige jaren geleden het gouden jubileum vierde, gelijk met nog twee leden van het perso neel. „Hannes wil van geen ophouden weten en daarom gaat hij door op zeventig jarige leeftijd," aldus de heer Van Ooster hout. „De laatste negen jaar heb ik met u samengewerkt en in die tijd is mij wel dui delijk gebleken welk een steun u bent voor de werkgever! Je bent een vriend en col lega van ons allemaal, je staat altijd klaar en ik hoop dan ook nog vele jaren met je samen te werken." De heer Van Oosterhout liet zijn wensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Niet één, maar twaalf „Vijftig jaar geleden was je een kat in een vreemd pakhuis," wist de heer J. Ras man te vertellen, „nu heb je al die artike len hier wel leren kennen en ik leerde je in die tijd kennen als een man, die niet één maar twaalf ambachten kende. Overal wist en weet je nog raad op. Je wist zelfs kom passen op te knappen. Daarbij komt nog dat de samenwerking met het personeel van heel prettige aard is." Namens het per soneel overhandigde de heer Rasman een staande klok. Er kwam een tweede cadeau van het personeel bij: een barometer, die de heer De Koning ontving uit handen van de heer M. Jungbacker. Deze bedankte hem namens het personeel in het bijzonder voor alle vriendschap. Van het personeel van de „Stores" ontving Hannes een koperen scheepslantaarn. Twee médailles Naast de bronzen ere-médaille in de Orde van Oranje Nassau, die hem 's mor gens op het Velsense raadhuis was uitge reikt door de loco-burgemeester, de heer W. F. Visser, kwam daarna een tweede médaille; die van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De médaille werd Hannes op de borst gespeld door mevrouw Van Oosterhout. Er volgden toen nog meer sprekers. Daar was de heer De Ligt, die het diploma van Maatschappij voor Handel en Nijver heid kwam aanbieden en er daarbij op wees dat de heer De Koning niet alleen voor het gezin, de patroon en de Stores had gewerkt, maar ook voor het welzijn van het Neder landse volk. De gehele nijverheid en in het bijzonder de visserij is hem dank verschul digd. De heer Wijker wees op de grote bij zonderheid, dat de „IJmuiden Stores" nu binnen een kort tijdsbestek vier gouden jubilarissen in haar midden heeft gehad. „Het jubileumfeest is nu met de viering van het jubileum van Hannes afgesloten," zei de heer Wijker, die het Hannes hele maal niet kwalijk zou nemen als hij het ADVERTENTIE werk nu eens aan anderen overliet. Tot besluit was de jubilaris dan zelf aan het woord. Het werd een geestig toespraak je, aangevuld met een compleet stel rijmen op enige personeelsleden van de „Stores." Hij bracht dank voor de vele cadeaux en voor de onvergetelijke dag, die men hem bad bezorgd. Er zijn in de donkere Woensdagmiddag omstreeks vier uur heel wat badonnen in IJmuiden de lucht ingegaan. Welgeteld wa ren het ar 4500, allen voorzien van een keurig kaartje met naam en adres van de jeugdige afzender. Het was een uitvloeisel van een actie van de georganiseerde melk handel in IJmuiden èn omstreken, die elk kind het recht gaf mee te doen aan de bal lonnenwedstrijd op deze dag. Aanvankelijk had men zich voorgenomen 1500 ballonnen aan een lijn gelijktijdig de lucht te laten ingaan, maar als gevolg van de slechte weersomstandigheden kon dit festijn geen doorgang vinden. In de garage „Stormvogels" werd toen een beter plekje gevonden om de kinderen de veelkleurige bolletjes uit te reiken. Daarna trok men gezamenlijk naar het Marktplein, waar het merendeel van de ballonnenverzameling te gen vier uur het luchtruim koos Een krach tige wind voerde de kinderschat, die werd nageoogd door blijmoedige, maar soms ook treurende peuters, in Oostelijke richting weg. Over enige dagen zullen de kaartjes wel terug komen en dan gaat het er om welke ballon op de grootste afstand van IJmuiden is terechtgekomen. Er staan acht en veertig prijzen voor de deelnemer- tjes klaar, waaronder autopeds en voetbal len. Schouw over de Velsense wateren Burgemeester en wethouders van Velsen delen mee dat de schouw over de wateren zal worden gevoerd voor het noordelijk en middendeel der gemeente (Velsen-Noord, Velsen en Driehuis) op Maandag 4 October 1954, en voor het zuidelijk deel (Santpoort- Noord en Zuid) op Dinsdag 5 October 1954. Met de reddingboot „Neeltje Jacoba" als trouwe begeleider is gistermiddag in de IJmuidense vissershaven een Duits mo torloos zeiljachtje, „de „Dea", binnen ge waaid. Aanvankelijk dacht men, toen het scheepje dwars van Zandvoort enige vlaggen hees, dat het een Helders kot- tertje was. De kustwacht te IJmuiden signaleerde het scheepje later met ge scheurde zeilen even ten Zuiden van de pieren en toen daarna opnieuw vlaggen werden getoond, kreeg de „Neeltje Jaco ba" het verzoek eens te gaan kijken wat' er aan de hand was. Het bleek allemaal nogal mee te vallen, want naar de dertigjarige schipper, af komstig uit Duisburg ons vertelde hij noemde de namen van de opvarenden lie ver niet waren die vlaggen uitsluitend gehesen om te vragen waar een haven was en om de scheepvaart bij IJmuiden er op attent te maken, dat de „Dea" moei lijk bestuurbaar was. Toch waren de drie opvarenden dankbaar voor de verleende medewerking en attentie. Dinsdagavond om negen uur waren zij van Pernis vertrokken, met de bedoeling via Hoek van Holland en Vlissingen de richting van Frankrijk op te gaan. De wind heeft die plannen in de nacht gedwars boomd en de „Dea" dreef in de nacht langs de kust in Noordelijke richting. De bemanning had geen zeekaarten aan boord van het gebied boven Scheveningen en zodoende trachtten zij met behulp van seinvlaggen dwars van Zandvoort aan de weet te komen waar een haveningang was. Die seinen zijn echter verkeerd begrepen, aldus de drie Duitsers. Het drietal is af komstig uit Duisburg, zij zijn 30, 24 en 22 jaar oud en zijn al een maand van huis. De „Dea" heeft Bremen als thuis haven en zij kochten het scheepje van een Engelsman. „Onze hobby is het schip" vertelden ze. Twee van hen doen iets in de techniek, de oudste tevens de schipper pakt van alles aan. Zo willen zij de wereld doorzwerven; een riskante onderneming op een jachtje als de Dea. Woensdagmorgen hebben vertegenwoor digers van de tentoonstellingscommissie der „Vimato" voor de afslag een bezoek aan IJmuiden gebracht om van alle soor ten vis de mooiste en beste kwaliteiten uit te zoeken om als „tentoonstellingsvis" te fungeren. De Kennemer Pluimveevereniging houdt voor haar leden konijnenfokkers op Zater dag 25 September een „tafelkeuring". Op Zondag 3 October wordt een excur sie gemaakt naar de nertzfarm van de heer Klarenaar te Heemskerk. GEBOREN: A. H. Wouda—Smits, z„ de Ruijterstraat 130, IJmuiden-O.; M. Hage- doornAland, z., Rijnstraat 75, IJmuiden; A. IskesWijker, z., Mercatorstraat 13, IJmuiden; A. van der PlasZwanenburg, d., Visseringstraat 13, IJmuiden; J. H. Haitsma Wijker, d., Kompasstraat 34, IJmuiden; A. C, L. LeeringSwart, d., de Noostraat 133, IJmuiden-O.; A. SchoenGraaman, z., Hoofd straat 105, Santpoort; T. de RoodeWithaar, d., Radarstraat 110, IJmuiden; A. P. Suijk de Groot, z., Eijndenhoeflaan 8, Santpoort; M. WijkerGravemaker, z., Sirenestraat 18, IJmuiden; M. J. Kaandorp—van Buggenum, d.. Merwedestraat 50, IJmuiden; M. T. Kops Molenkamp. d„ Hagelingerweg 9, Sant poort; T. MooijVennik, z„ Wijkeroogstraat 80, Velsen-N.; G. de BackOlyrhook, z., Bloemstraat 121, IJmuiden. OVERLEDEN: R. J. van Deurzen, 66 j., echtgenoot van G. D. Wijers, Er. Netscher- laan 25, Santpoort; A. Groen, 37 j., echtge note van P. van der Plas, Kennemerlaan 5 rd, IJmuiden; B. van Gelder, 47 j., echt genoot van E. H. Visman, Kerkerinklaan 4, Santpoort; I. van Croonenborg, 76 j„ echt genoot van P. Zwartveld, Waalstraat 43, IJmuiden; A. Schroor, 81 j., echtgenote van R. Kuijper, Breesaapstraat 41, IJmuiden; A. J. van den Ende, 64 j., echtgenote van E. Reijns, Gladiolenstraat 2, Santpoort. ".WW". mi "'NSi ■f v&pl •4 V.P^fes: t-v "Lv. Een Chinees nationalistische soldaat staat op wacht op het eilandje Quemoy, enige honderden meters uit de kust van het Communistisch Chinese vaste land (zichtbaar op de achtergrond). De tweede competitiewedstrijd voor het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Watervliet" wordt Zondagmiddag in Den Helder gespeeld tegen KVH I. De Water- vlieters, die op eigen terrein hun eerste nederlaag in het nieuwe seizoen hebben geleden, zullen er nu goed aan doen de schotvaardigheid op te voeren om althans van Den Helder niet met lege handen terug te keren. Voor Watervliet 2, dat de eerste wed strijd wegens terreinafkeuring niet zag doorgaan, is voor Zaterdagmiddag de thuiswedstrijd tegen ZKC 2 vastgesteld op terrein „Watervliet". Watervliet 3 gaat naar Haarlem 3 en Watervliet 4 ontvangt Nieuw Flora 4. De jeugdcompetitie gaat ook Zaterdag beginnen met de wedstrijd Watervliet A- adsp.DSV A. Watervliet I speelt met de dames T. Waagmeester, G. Kluft, R. Weymar, A. Wedemeyer, J. Kluft, S. Meyer en de heren W. Berghuis, S. Hartman, A. Wedemeyer, M. Veerbeek, N. N., F. Vos. De supportersvereniging van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland" is thans een definitief bestuur rijk. De ver eniging werd op 1 November verleden jaar opgericht en'toen werd een voorlopig bestuur gekozen, waarvan echter maar twee leden waren overgebleven. Woensdagavond zijn de leden in café „Langendijk" bijeengekomen en na lang durige besprekingen werd dit college als so co hm M O S) UJ O Speciaal Herenkapper Parfumerieën Rookartikelen 13 m u i d e n DONDERDAG 16 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Anna." Rex, 20 uur: „De man in het donker." VRIJDAG 17 SEPTEMBER IJMUIDEN: Rex: „De duivel van Diablo". Thalia, 20 uur: „Zolang jij bij mij bent.!' Velser Jazz Society, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan: bijeen komst. VELSEN: Raadhuis, 10.3011.30 uur: Spreekuur wethouder van Financiën. DONDERDAG, 16 September 1954. Beste kinderen, BINNENKORT IS HET ALWEER OCTOBER en in het begin van die maand komen er weer een heleboel kinderen, begeleid door hun honden, bij elkaar om door de dames en heren van de jury te laten uitmaken, wie de best onderhouden hond van Velsen heeft. Op ons plaatje zie je een jongetje met zijn dierbare vriend op één van de vorige honden-shows en je kunt duidelijk aan zijn gespannen snuitje zien, dat hij denkt: vindt u mijn Fikkie niet mooi wit? En zo is het ook, het diertje ziet er prima verzorgd uit. Natuurlijk bereik je zo'n mooi resultaat niet als je één dag vóór die show je hond wast en borstelt, maar het d'ier moet altijd goed verzorgd zijn. Als je met succes mee wilt doen aan de hondienkeuirimg op Die rendag, dan neem je elke dag een kwar tiertje tijd voor je huisdier en je borstelt hem flink (altijd buiten natuurlijk, anders krijgt moeder alle losse haren in huis), terwijl je meteen even nakijkt of het dier geen vlooien of ander ongedierte heeft. Meestal merk je dat al aan zijn bijten en krabben overdag. Het eenvoudigste middel om het dier van zijn kwelgeesten af te helpèn is een doosje insectenpoeder (zeg er vooral in de winkel bij, dat het voor een hond is), waar je hem dan mee bestrooit en het daarna goed in de haren wrijft met je hand. Ver geet vooral de hond zijn buik en zij,n hals niet, want daar huizen ze graag. Als je na enkele weken zo gezorgd te hebben, je vriend bekijkt, dan zul je zien dat zijn huid glanst en zijn ogen fris en helder rond kijken. En dan kun je bijna zeker zijn van een prijs als je straks met je hond voor de jury verschijnt. Ik wens jullie allemaal veel succes en nu ga ik gauw de brieven beantwoorden. 'T BüTTERBLOMKE gaat ons verlaten. Wat jammer, dat ik je maar zo kort als nicht gehad hebt, want je kon heel gezel lige brieven schrijven. Ik hoop echter van harte, dat het je in je nieuwe woonplaats best bevallen zal en misschien vind je daar ook wel een krant, die een kinderboekje heeft, net als het onze. Ik zou het erg leuk vinden als je me nog eens een brief of een kaart stuurde, zodat ik weet dat je goed overgekomen bent en hoe je het maakt. Het zullen wel rommelige dagen worden voor jullie en vooral je moeder zal het wel heel druk krijgen! Ik wens jullie heel veel sterkte in deze daeen en veel geluk in de nieuwe woonplaats! Wat gaat de tiid toch snel, WIELREN NER! Heus, voor je het. weet is moeder weer gewoon bij jullie thuis. Ik kan me voorstellen, dat je naar die tijd uitziet. Nog een beetje geduld jongen. Gaat het goed op school? MARJANNEKE heeft haar best gedaan om haar brief nu eens extra netjes te schrijven. Dat ziet er beter uit dan wat i'k tot nog toe van je kreeg, meisje! Zie je wel, als je maar wilt. Ik dienik, dat de wel, als je maar wilt. Tot de volgende „nette" brief, hoor! CLEMATIS heeft ook al een bezoek ge bracht aan de IJmuidense Jaarbeurs. Ik vraag me al af wie daar niet geweest is. Het wats inderdaad een zeer bezienswaar dige tentoonstelling, daarover ben ik het helemaal met je eens. Hoe is het afgelopen met de ballonnenwedstrijd? Wat leuk, ZEEMEERMIN, dat jullie Oma een tijdje te logeren hebben. Vroeger vond ik het ook altijd zo gezellig als mijn Oma bij ons thuis was. Ik ben van. plan ook eens die nieuwe kerk te gaan bekijken, als er werkelijk mooie ramen te zien zijn. Weet ie ook wie daar de glazenier van is? HARDLOPER schrijft mij alleen de op lossing van het raadsel. Had je het zo druk jongen? Volgende keer in de „lange" brief, die je me beloofde, hoor ik zeker wel meer van ie' Ik reken op een boekwerk hoor! WOELWATER is geblesseerd. Ja, dan kun je niet meer zo noties schrijven. Wees voortaan maar een beetje voorzichtiger als je weer Velserend bezoekt. Ja, ik kan me voorstellen dat je genoten he.bt in Lochem. Het zwembad Stijgoord kén ik heel goed. Wat is de Berkel mooi, hè? Terug hebben jullie we1 een fijne tocht gehad over Baroeveld en Hilversum. Was het nogal mooi weer om oo de motor te zitten? Het beste met je pols! Dit was het laatste briefje van deze week. Tót volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag; Kennemerlaan 186. IJmuiden, of aan de bezorger meegeven.) moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo TANTE ELS FELICITEERT: BAMBT. die morgen jarig is; DUIMELEINTJE, die Zaterdag feest gaat vieren, en STAMPERTJE, die Maandag een jaartje j ouder hoopt te worden. Veel geluk en veel plezier allemaal! DOOOOOOOOOOPOOCOCOOOCOOOOOOCXNXXXXXXXXXDOOOOOCOOOOOOOOOOO De oplossing van het vorige puntenraad- sel is: 1. Assen, Eist, Etten; 2. Woerden, Velp; 3. Noordwijk, Driehuizen, Heivoort: 4. Aalten, Huizen; 5. Leusden, Weesp, Echt. Puntentelling: Clematis: 9 en 10; Zee meermin: 9 en 10; Wielrenner: 9 en 8: Marjan.neke: 8 en 8; Hardloper: 9 en 9; Woelwater; 9 en 9. Deze keer gaan we weer woorden zoeken. Als je alle woorden goed gevonden hebt, dan ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een woord dat jullie elders in de krant ook vast nog wel tegenkomen. X X X X X X X X X marterachtig dier soort reiger (leeft bij de Nijl) het grootste hert soort hert (leeft in koude streken) wild zwijn kolossaal dier (leeft bij Afrikaanse rivieren) wit gevlekt hert roofvogel klipgeit Het raadsel is weer tien punten waard. volgt samengesteld: voorzitter de heer D. Oudshoorn, secretaris- penningmeester de heer J. Aardenburg, en de heren J. Hey- veld, C. Komen en H. v. d. Zon als leden. Voor de leden van de Beverwijkse af deling Van de Bond van Plattelandsvrou wen heeft mevr. Ten CateVan Eek Woensdagavond een voordrachtenavond verzorgd. Op uitstekende wijze declameerde mevr. Ten Cate o.a. gedichten over de jaargetij den, gevolgd door verzen van H. Roland Holst, v. d. Leeuw en andere kunstenaars. De presidente, Mevrouw van Weelderen, heeft na afloop dank gebracht aan mevr. Ten Cate voor de bijzonder goede wijze waarop zij deze avond verzorgde. De Kennemerstaten athletiekvereniging „Suomi" die al met enkele avon/dwedstrij- den een begin heeft gemaakt met de per soonlijke clubkampioenschappen, zal Zon dagmiddag op het sportpark „Watervliet" haar jaarlijkse vijfkampen voor de ver schillende afdelingen houden. De tijdens deze vijfkampen op de on derdelen beste behaalde prestaties gelden dan tevens voor het individuele clubkam pioenschap. De onderdelen voor de dames en meis jes A en B zijn voor wat betreft de tech nische nummers hoogspringen, versprin gen, kogelstoten en discuswerpen dezelfde. De dames lopen voorts 100 m, de meisjes A 80 m. en de meisjes B 60 m. hard. Voor de C-meisjes zijn er vier onderdelen; 60 m., vèrspringen, hoogspringen en kogel stoten. Deze gelden ook voor jongens C. Jongens B krijgen 80 m., 600 m., vèrsprin gen, hoogspringen en kogelstoten te ver werken. Voor de heren en jongens A zijn de tech nische nummers vèrspringen, discuswer pen en kogelstoten gelijk, maar de heren krijgen als loopnummers 200 m. en J500 m. en de junioren A 100 m. en 800 m. Tot besluit van de wedstrijden is er 's avonds in het Statenhuis een feestelijke bijeenkomst. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Wilhelmus J. M., z. van W. Fraayman en M. C. Wester; Alida C. M„ d. van P. de Ruyter en J. Th. Kortekaas; Ber- nadette M. B d. van N J. van der Kolk en J. W. Keet; Leonardus J. M.. z. van A. C. Zonneveld en G. M. van Buggenum. Prijzen van Woensdag. Heilbot 4,003,10; gr. tong 4,903,80; grm. tong 4,003,40; kim. tong 3,002,80; kl. tong I 2,602,10; kl. tong II 2,301,90; tarbot I 2,502,00, per kg. Tongschar 7870; kim. schol 46; kl. schol I 4338; kl. schol II 45-21; schar 2821; bo't 2517; v. haring 1812; makreel 2214; gr. schelvis 5346; grm. schelvis 5442; kim. schelvis 5240; kl. schelvis I 4533; kl. schelvis II 3224; wijting 3022; gr. gul 75—56; midd. gul 59—46; kl. gul 37—27; poon tjes 2219, per 50 kg.; Gr. kabeljauw 272—148, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 82 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 9 kisten tongschar en schartong, 470 kisten schol, 15 kisten schar, 19 kisten bot, 3645 kisten haring, 1905 kisten makreel, 1125 kisten schelvis, 75 kis ten wijting, 295 kisten kabeljauw en gul, 4 kisten poon, 25 kisten diversen. Totaal 7670 kisten. Op Zondag 3 October zal te Amsterdam het damtournooi aanvangen om het kam pioenschap van Noordholland. De volgende spelers nemen er aan deel: J. H. Ansems, W. F. v. d. Sluis, M. R. C. Stahlberg, J. Metz allen uit Amsterdam; J. H. Beeke uit Weesp; P. Beers uit Noord-Scharwoude; M. Oud uit Alkmaar; W. de Jong en Nic. Blom uit Haarlem; B. Dukel uit IJmuiden; H. C. Wil- lemse van Heemstede; M. J. Langras uit Alk maar en A. Buyck uit Hoorn. De titelhouder J. H. Ansems speelt buiten mededinging, omdat hij zich reeds heeft ge plaatst in de strijd om het kampioenschap van Nederland 1955. De twee eerst geplaat sten kunnen bij het nationaal tournooi 1955 mee spelen. Er wordt tijdens de weekends gespeeld. Alle partijen worden gespeeld in het Am-> sterdams Schaakhuis te Amsterdam. In de eerste ronde ontmoeten elkaar: v. d. SluisMétz, StahlbergLangras, Willemse W. de Jong, AnsemsDukel, Beeke—Buyk en Beers-Blom. Het provinciaal tournooi is dit jaar dus wel zeer sterk bezet en er zijn vele „kans paarden". De sterkste groep is die van Ansems, Stahlberg, Metz, De Jong, Dukel, v. d. Sluis en Beers. Een van deze zeven spelers komt als kampioen naar voren, even als de tweede aankomende. Maar de groep Blom, Beeke, Willemse, Langras, Buyk en Oud bestaat uit spelers die in staat zijn van de sterksten te winnen. ADVERTENTIE Het prachtige filmwerk komt van Vrijdag t.m. Maandag Voor de handbalvereniging „IJmond" be ginnen Zondag de competities met twee uitwedstrijden voor de eerste dames- en herenteams; wedstrijden, die bovendien belangrijk kunnen zijn voor de verdere resultaten in het nieuwe seizoen van de IJmond-handballers. Het eerste damesteam moet de verre reis naar Julianadorp bij Den Helder onderne men voor een eerste ontmoeting met HHC I. De heren van IJmond II gaan naar The Catchers in Amsterdam; een ploeg, waar tegen de Velsense handballers al eerder hebben gespeeld en die zeker niet onder schat kan worden. Het tweede IJmond-dameselftal gaat naar Heiloo om tegen Foresters 2 de eer ste competitiewedstrijd te spelen. Voor de IJmond-jeugd is het program ma; IJmondmeisjes jun.Heemstede; IJ- mondmeisjes adsp.Rapiditas; IJmond- jongens jun.BGV en IJmond jongens adsp.BGV. De opstellingen zijn: Dames: IJmond I: T. v. Duyvenbode; L. Dinsdag 21 September komt mevrouw Heykoop—van Reekum een voordracht middag verzorgen voor de leden van de plaatselijke afdeling van Huisvrouwen. MARKTBERICHT 15 September Andijvie 820; sla 21412; spinazie 18—48; bloemkool 1759; bospeen 2842; waspeen 1743; postelein 2132; snijbonen 3898; sperciebonen 57—123; pronkbonen 52—75; prei 1829; rode kool 1128; groene kool 819; komkommers 823; tomaten 1538; peren 1027; perziken 720. Gevonden voorwerpen Bij de Wijk aan Zeese politiepost zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: witte ceintuur, tentzeiltje, donkerblauwe ceintuur, souvenir Londen en een huissleutel. Mossel en B, Schoon; J. Woudsma, A. Dek ker en Tr. Aardenburg; T. Jak, R. v. Buu- ren, A. Wolters, H. Venus en M. Klesser. Reserves: J. v. d. Vlis en C. Beers. Heren: IJmond I: J. Böhm; W. Rpymer en B. v. d. Aar; H. Boom, J. Wolters en J. v. Buuren; K. Groot, G. Kramer, B. Hof man, H. Mol en J. Molenaar. Reserves: L. Hagenaar en R. Bosman. Woensdagmorgen, circa kwart voor tien, is een blauwe volkswagen, bestuurd door de heer B., uit Haarlem, op de Castricum- se Dorpsstraat pardoes tegen een uit de richting Allernaar komende veeauto gere den. De veeauto kon dit stootje best verdra gen, maar de volleswagen, alsmede de be stuurder er van, waren er minder best aan toe. De wagen werd, uiteraard aan de voorzijde, zwaar beschadigd en is later per kraanwagen naar Utrecht gesleept. De heer B. heeft waarschijnlijk een her senschudding opgelopen en is op advies van arts A. P. W. A. M. de Jongh per auto naar zijn woning vervoerd. De Castricurnse afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken, die de naam Castri- cum Is Terstond Overal (C.I.T.O.) draagt, gaat half October een aanvang maken met een nieuwe cursus voor beginnelingen. Waar de cursus gegeven wordt, alsmede wie de docent zal zijn, is tot op heden nog niet bekend. Alle gediplomeerde EHBO-ers in Castricum zullen uitgerust worden met een verbandtas, waarin alle verbandmid delen, benodigd voor eerste hulpverlening, aanwezig zijn. Tot nu toe hadden slechts een beperkt aantal leden een dergelijke tas, doch door de uitstekende resultaten van de huis aan huis-collectes der laatste jaren, is het bestuur in staat stelselmatig alle leden van een tas te voorzien. Een ander plan van het actieve EHBO- bestuur is, aan de woonhuizen van de ge diplomeerde leden een bordje te laten be vestigen, waarop de woorden „EHBO-Lid" staan vermeld.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7