Invitaties voor de conferentie van Londen zijn verstuurd Dulles is niet geestdriftig over de Franse plannen IJmuider Courant Weerbericht Haarlems Dagblad Mendès-France is begonnen aan zijn Tour de France Volgende week Dinsdag gesprek van negen Dertig man weer aan het werk Franse radiotechnici in staking Het woord is aan Vandaag zal hij in Straatsburg zijn visie geven op Europa's eenheid Aanvraagformulier Ernstig ongeluk op de Rijksstraatweg Zweedse socialisten in het zadel gebleven Tito vindt bewapening van Duitsland nodig Straatsburg verdeeld over Duitse herbewapening Onder politiebewaking de tunnelbouw Velsen Bij Nu non-stop gramofoonmuziek Spaak's rede teleurstellend Laatste slachtoffer van „Triton"-ramp gevonden Bankwerker uit Velsen in levensgevaar Conservatieven en communisten zijn beide vooruitgegaan Belgrado pleit voor vreedzaam samenleven in de wereld Martino volgt Piccioni op als minister Weerrapport 69e JAARGANG No 61 Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 20 SEPTEMBER 1954 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 215 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen De Londense conferentie over een nieuwe methode om West-Duitsland militair bij het Westen te betrekken, zal volgende week Dinsdag beginnen. De Britse regering heeft de uitnodigingen verzonden. Een commissie van deskundigen zal daarna de voorstellen uitwerken, die midden October aan de mi nisterraad van^de NAVO zullen worden voorgelegd. Daar zal de beslissing over de Duitse herbewapening dienen te vallen. De Londense conferentie kan een besluit ne men over het herstel van de West-Duitse souvereiniteit, hoewel dit buiten de confe rentie om zou moeten geschieden. Voor dit doel zal een afzonderlijke bijeenkomst wor den gehouden van vertegenwoordigers der drie bezettende mogendheden en van West- Duitsland. Een spoedig einde van het be zettingsregiem zal de weg vrij maken voor een bijdrage van Duitsland als gelijke deel genoot in de Westelijke defensie. Groot- Brittannië heeft voorlopige voorstellen over dit onderwerp uitgewerkt. De agenda van de Londense conferentie die waarschijnlijk niet langer dan een week zal duren bestaat uit het in algemene ter men gestelde Eden-plan om West-Duits land tot de Westerse Unie te laten toe treden en de voorstellen van Mendès- France, die deze vandaag in Straatsburg zal uiteenzetten. Frankrijk vraagt als prijs voor de Duitse bewapening een nauwere militaire binding van Groot-Brittannië aan het vasteland. Frankrijk wil dat Groot- Brittannië verder gaat dan onder de EVG toen het in militair opzicht zich de vrijheid voorbehield de Britse strijdkrachten, be halve dan de te integreren Engelse tank- Vanmorgen om 7 uur zijn dertig man van de ruim vijfhonderd stakende arbei ders bij de tunnelbouw te Velsen aan het werk gegaan. Haast de gehele politiemacht van Velsen was in de nabijheid van de tunnelput geconcentreerd om eventuele tegenwerking van de zijde van de postende stakers tegen te gaan. Het dertigtal, dat thans onder politiebescherming aan de slag is, is voornamelijk afkomstig uit Heilo en omgeving. In aansluiting hierop heeft de stakimgs- leidlmg vanmorgen om 8 uur een vergade ring belegd' in het Thalia Theater te IJmui- den. Verschillende sprekers zijn er aan het woord geweest om te getuigen dat de ploeg ongebroken is. „Als ploeg van het werk gegaan, als ploeg er weer op ook", was men van mening. Twee stakende arbeiders, leden van het N.V.V. en de E.V.C., hebben Zaterdag nog een onderhoud gehad met mr. De Vilder van de Amsterdamse Ballast Maatschappij. Deze koin geen toezeggingen doen en eiste dat men, alvorens er onder handeld zou worden, aan het werk zou gaan. Nadat verschillende stakers het woOrd hadden gevoerd, heeft men vanmorgen tenslotte besloten om een delegatie naar de bedrijfsleiding van de Ballast te sturen. De vijfhonderd arbeiders willen het werk hervatten, wanneer deze bedrijfsleiding de toezegging wil doen, dat in ieder geval die 6 loonsverhoging wordt toegekend. Ver dere onderhandelingen zijn daarna altijd nog mogelijk. Omstreeks half 12 vanmorgen keerde de delegatie terug van het onderhoud met de bedrijfsleiding van de Ballast. Zij deelde mee, dat de Ballast zich op het standpunt stelt, dat alleen leden van de erkende vak bonden het werk kunnen hervatten en de anderen zich dienen te melden. De delega tie kon zich hier niet bij neerleggen, daar zij als voorwaarde stelt, dat alle stakers op het werk terugkeren. De 30 arbeiders, die vanmorgen het werk zouden hervatten, bleken achteraf uitslui tend machinisten te zijn. Toen bleek, dat ook andere arbeiders het werk niet hervat ten hebben zij zich bij de stakende arbei ders in Thalia gevoegd. Om 12 uur is opnieuw een delegatie uit het machinistencorps naar de bedrijfslei ding gegaan om te bemiddelen. Zij zal on der leiding van een bestuurder van de bond van machinisten alle wegen en middelen opzoeken om het conflict tot een oplossing te brengen. divisie, van het continent terug te trekken. Men hoopt in Londen een compromis te vinden tussen de Franse, Engelse en Ame rikaanse wensen. Hoewel Dulles zijn mede werking blijft verlenen voor het vinden van een oplossing, is men in Londen som ber gestemd over de stemming in Washing ton, waar velen korte metten met Frank rijk willen maken. Men zou daar reeds de mogelijkheid onderzoeken om bij het uit vallen van Frankrijk de militaire verbin dingen met de geallieerde strijdkrachten in Duitsland over Duitse en Beneluxstaven te laten lopen. Het is echter de vraag of dit plan strategisch houdbaar is. Groot-Brittannië verwacht veel van de bemiddeling van Canada, dat veel begrip heeft voor de Franse en Britse standpun ten en in staat is sterke invloed op de Verenigde Staten uit te oefenen. Teleurstellend (Reuter) In diplomatieke kringen te Straatsburg is verklaard dat de nieuwe Franse voorstellen over West-Duitsland „teleurstellend veel" lijken op de Franse voorstellen die vorige maand te Brussel zijn verworpen. Volgens deze kringen toonden de eerste Britse, West-Duitse en Belgische reacties „een zekere teleurstel ling". De Washingtonse correspondent van de New York Times schrijft, dat het Franse memorandum over West-Duitsland niet (Van onze correspondent in Parijs) Sedert Zaterdagavond is bij de Franse omroep een staking uitgebroken, waar door alle directe uitzendingen tot nader order moesten worden afgelast. De nieuwsbulletins, die gisteren nog wel werden uitgezonden, bleven vanmorgen achterwege. De gehele dag worden nu non-stop gra- mofoonplaten gedraaid. De staking is een gevolg van een maat regel van de minister van Financiën, die vorige week, toen zich al enige spanningen onder het. personeel openbaarden, bepaalde diensten van de radio mobiliseerde. Daar bij werd tevens een vijftal radio-technici geschorst. Die sanctie hebben de vakbon den nu als aanleiding voor een algemene staking aangegrepen. Zolang de sanctie niet ongedaan is gemaakt, zal de staking worden voortgezet, zo hebben ze verklaard. De hoop is nu opnieuw gericht op pre mier Mendès-France, wiens bemiddeling het stakingscomité zelf al zou hebben in geroepen. Maar de premier zal vandaag in Straatsburg zijn en dus zullen de Fran sen voorlopig nog wel van de normale radio-programma's verstoken moeten blij ven. aan de verwachtingen van Dulles voldoet, maar algemeen als een aanvaardbare basis voor besprekingen wordt beschouwd. Hij verneemt, dat het voorstel de volgen de principiële punten bevat: Duitsland moet op basis van gelijkheid souverein worden, waarbij echter verwacht mag worden dat Bonn vrijwillig aanbiedt zijn souvereiniteit op bepaalde manieren te beperken; Duitsland zal worden bewapend tot een maximum van twaalf divisies; Duitsland en Italië treden toe tot het ver-» drag van Brussel en Duitsland wordt in de N.A.V.O. opgenomen. De Westerse Unie zou in hoofdzaak op Duitsland als bond genoot moeten toezien; binnen een stra tegische zóne wordt de productie van oor logsmateriaal, atoomwapens en andere wapens voor massavernietiging inbegre pen, streng gecontroleerd of verboden. Deze zóne zou het grootste deel van Duits land en een deel van Frankrijk moeten omvatten. Deze beginselen hebben te Washington geen geestdrift gewekt, aldus Reston, maar zij betekenen toch vooruitgang. De Ver enigde Staten willen Duitsland wel tot de Brusselse gemeenschap zien toegelaten, maar wensen, evenals Groot-Brittannië, de N.A.V.O. te gebruiken als het voor naamste orgaan voor de bepaling der po litiek in de Atlantische gemeenschap. Toen minister Dulles in Londen arriveerde het was nog middag stonden er achter de hekken honderden belangstellenden samengedrongen. De dames maakten er het leeuwendeel van uit. Bescheiden opperde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken de veronderstelling, dat de Londenaren nogal nieuwsgierig naar hem waren. De minister werd uit de droom geholpen: de publieke interesse betrof niet hem, maar de zanger Frankie Lene, die des avonds pas zou arriveren. Het werd avond, heel laat, Frankie kwam. Er kwam ook politievesterking, want de dames bewonderaarsters waren niet meer te houden, waarvan deze foto het bewijs levert. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Frederik van Eeden: Er zijn overal mensen, die wel de moed hebben tegen hun belang te spreken,als de overtuiging er is. (Van onze correspondent in Parijs) Pierre Mendès-France is gisteren in Nevers, een stad, die een driehonderd ki lometer ten Zuid-Westen van Parijs ligt, zijn Tour de France begonnen. De eerst komende maanden zal hij elke week in een andere plaats een grote redevoering houden, ter toelichting van zijn regerings- politiek. Het eerste optreden in deze grote na tionale propaganda-campagne is een per soonlijk succes voor Frankrijk's onver moeide minister-president geworden. Overal werd hij onstuimig toegejuicht. „Kop op, Mendès" en „Vive Mendès- France", zo klonk het uit vele kelen. De premier had zijn rede goeddeels op het thema van de nationale vernieuwings- wil opgebouwd. In zijn toespraak, door- gloeid van vurig patriottisme hield hij een vlammend pleidooi voor Frankrijk, dat niemand uit het Europees geheel kan weg denken. Een duidelijke toespeling op Dul les, die Parijs bij zijn laatste Europese reis oversloeg. Vaderlandslievend maar ook realistisch was zijn indrukw ekkend betoog. De Franse regeringen hebben onze bondgenoten ja renlang beloften gedaan, waarvan ze wis ten dat ze onvervulbaar waren. Het was de hoogste tijd dat aan de aarzelingen en waandenkbeelden een einde werd ge maakt. Daarom was het ook nodig geweest het vertoon met de E.V.G. af te sluiten. Het Europese leger is van de baan, maar een Wederom wordt in het Limburgse plaatsje Grevenbicht het Congres der Internatio nale Vrijgezellen gehouden. Het ging er inderdaad gezellig toe, al werd het even wicht wat verstoord, door het feit, dat de overgrote meerderheid uit leden van het vrouwelijk geslacht bestond. Een van de gasten, die minder welkom was moge hij dan ook vrijgezel zijn of niet was Pluvius De stemming leed er echter niet onder, zoals bijgaande foto van de intocht der congressisten toont. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Oct. 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Sept. 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Een Ierse boer heeft Zondag op het eiland Deilish in het mondingsgebied van de Shannon-rivier, ongeveer zeven kilo meter van de plaats van de ramp, het lijk gevonden van de enige nog vermiste in zittende van het K.L.M.-vliegtuig „Triton". Naar verluidt is het het stoffelijk over schot van William Hod'son, een 34-jarige Amerikaanse functionaris van de Unesco. Twee pakjes diamanten zijn thans uit het wrak van de Triton geborgen, zo werd Zaterdag door een woordvoerder van de K.L.M. in Shannon bekend gemaakt. De pakjes werden gevonden in postzak ken die voor de Verenigde Staten bestemd waren. Andere diamanten werden al ge borgen kort na het ongeluk, toen postzak ken van het vliegtuig drijvend nabij de oever werden gevonden. De post en vracht die zich nog in het vliegtuig bevond is naar de douane hier gebracht en na inspectie in een verzegelde kamer opgeborgen. vredelievende opbouw van Europa blijft een van onze dringendste taken# Dubbele noodzaak Mendès-France kondigde aan dat hij vandaag in Straatsburg de Franse plan nen nader uiteen zou zetten. De richt lijnen zijn Vrijdag al naar de betrokken hoofdsteden verzonden. Die richtlijnen worden bepaald door de dubbele nood zaak een verzoening met Duitsland te be reiken en de vriendschapebanden met Groot-Brittannië nauwer aan te halen. Het gevaar van de E.V.G. was juist ge weest dat er een verwijdering van Groot- Brittannië uit voort zou zijn gevloeid. Bo vendien had men in de E.V.G. te veel na druk gelegd op het militaire aspect van de Europese eenheid. Economische samenwerking was voor lopig wel zo belangrijk. Daarop wilde Frankrijk zich vooral richten. Om op dit gebied tot duurzame resultaten te komen moet Frankrijk eerst zijn sociale en finan ciële moeilijkheden overwinnen. Daarom tracht de Franse regering de medewer king van het Franse volk voor haar plan nen te winnen. Mendès-France, die na zijn toespraak een nog geestdriftiger hulde ontving, waar van hij zichtbaar onder de indruk geraakte, stapte te Nevers in een auto, die tien jaar geleden door het verzet op de Duitsers buit was gemaakt, om zich naar Straats burg te begeven. Gisteravond had Men dès-France een onderhoud met Spaak, die zijn verblijf daarvoor had verlengd. Slapende arbeiders vermoord Zestig tot zeventig als soldaten vermom de bandieten hebben Vrijdag bij het aanbre ken van de dag 26 slapende arbeiders van een eenzame boerderij in de Zuid-Ameri kaanse staat Columbia verraderlijk over vallen en, op één na, vermoord. De man, die ontkwam, lag, zwaar gewond, onder een stapel lijken. Bij bewustzijn gekomen, slaagde hij er in zich drie uur over de weg naar de bewoonde wereld voort te slepen. De moordenaars beschoten de slapende ar beiders eerst, waarna zij ze met hun ,,ma- chettes" -lange messen afmaakten. Het plotseling uitwijken door een der tienjarig Santpoorts meisje heeft Zater dagmiddag een ernstig verkeersongeluk op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord ten gevolge gehad, waarbij een 27-jarige bank werker uit Velsen een schedelbasisfractuur opliep. Het slachtoffer is naar het St. Eli- sabethsgasthuis overgebracht. De man ver keerde vanmorgen nog in levensgevaar. Het meisje liep een lichte hersenschudding op. Een duopassagiere kwam er zonder let sel af. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over vier 's middags, ter hoogte van per ceel 197. Het meisje fietste in de richting Santpoort en werd, toen zij plotseling uit week, door de achteropkomende motor fietser aangereden. Deze viel en schoof nog zeventien meter over het wegdek verder. De Haarlemse verkeerspolitie verzoekt getuigen van het ongeluk zich bij haar te vervoegen. Andere ongelukken Zondagmorgen verleende een negentien jarige Haarlemse bromfietser op het Delft- plein in Haarlem-Noord geen voorrang aan een 21-jarige motorfietser uit Heilo. Bij de daardoor ontstane botsing liep eerstge noemde een kaakfractuur, de motorfietser een lichte hersenschudding op. Een Haarlems echtpaar, dat Zondagavond on bromfietsen in de Brede-rodelaan te Bloemendaal reed, kwam ten val omdat de sturen van hun vervoermiddelen m elkaar verward raakten. De vrouw werd wegen.s een lichte hersenschudding in het Marine- hospitaal te Overveen opgenomen. STOCKHOLM (Un. Press) Bij d-e pro vinciale en gemeentelijke verkiezingen in Zweden, die Zondag zijn gehouden, heeft de sociaal-democratische partij haar domi nerende positie gehandhaafd. Uiterst rechts en uiterst links, de conservatieven en de communisten wonnen beiden stemmen. De conservatieven kregen 15.2 percent van de stemmen tegen vroeger 12.3 en de commu nisten ongeveer 5.1 percent tegen vroeger 4.9. De agrarische partij verloor zetels in bijna alle 25 kiesdistricten, evenals de libe ralen, die iets minder stemmen op zich verenigden dan bij de verkiezingen van 1950. De sociaal-democraten verloren hier en daar wel enige stemmen, doch bleven in bijna alle provinciale raden in de meerder heid. Bij de gemeentelijke verkiezingen in de hoofdstad kregen de linkse en de rechtse partijen ieder 50 zetels: de sociaal-demo craten behaalden 42 mandaten, de commu nisten 8, terwijl de liberalen er 31 en de conservatieven 19 kregen. Ongeveer drie millioen Zweden zouden hun stem hebben uitgebracht. De meeste kiezers gingen 's morgens vroeg naar de bureaux, aangelokt door het prachtige zon nige weer. Belastingen en de woning-pro blemen waren de twee belangrijkste strijd vragen tijdens de verkiezingscampagne Alle vijf partijen, de conservatieven, de liberalen, de sociaal-democraten, die agra rische partij, beidis taatsten vormen de regeringscoalitie, en de communisten heb ben zo laag mogelijke belastingen gepro pageerd. BELGRADO (Reuter) President Tito van Joegoslavië heeft Zondag in een rede voering verklaard, dat Duitsland de gele genheid moet worden geboden zich te be wapenen als gelijkwaardig deelgenoot in een nieuwe Europese gemeenschap, waarin de oude tegenstellingen tussen de leden- staten ziin weggenomen. Een kundig volk als het Duitse kon men niet geketend houden. De herbewapening van Duitsland diende niet op militaristische wijze te ge schieden. Duitsland zou gelijkgerechtigd moeten zijn, zodanig, dat het geen bedrei ging voor de anderen zou worden. Tito zeide, dat de Europese Verdedigingsge meenschap te kunstmatig was en oude tegenstellingen, zoals die tussen Frankrijk en Duitsland, onopgelost .liet. Oorlog was geen oplossing voor de inter nationale vraagstukken, zo zeide Tito. Zijn recept voor de toekomst was vreedzaam- naast-elkaar-leven. Daarom geloofde Joe goslavië in het regelen van de betrekkin gen met alle landen. Deze normalisatie moest elke poging uitsluiten om zich in de aangelegenheden van een ander land te mengen. Joegoslavië zou met het Westen samenwerken zoals- tot dusver was ge schied.' Sprekend over binnenlandse Zaken, zei de president Tito, dat Joegoslavië nog steeds met economische moeilijkheden te kampen heeft. Een slechte oogst, die een millioen ton minder had opgeleverd dan verwacht werd, betekende, dat Joegoslavië 130.000 wagons tarwe zou moeten invoe- den. Een zware belasting voor het land was de aflossing van de leningen van Westelijke landen, na de breuk van Joego slavië met de Cominform. „De NAVO wordt meer en meer ideolo gisch van karakter. Zij strijdt tegen het communisme en is als zodanig onaanvaard- baard voor Joegoslavië. Ons land zal blij ven samenwerken met de NAVO, maar al leen om aggressie te bestrijden", aldus Tito. ROME (Reuter) De 54-jarige liberaal Gaetano Martino, minister van Onderwijs in de regering-Scelba, is benoemd tot mi nister van Buitenlandse Zaken van Italië als opvolger van Piccioni die is afgetreden, omdat zijn zoon Piero is verwikkeld in een schandaal. (Van een correspondent) Gisteravond is de Franse premier Mendès- France uit Parijs hier op het station aange komen. Met een hartelijk applaus heeft het Straatsburgse publiek hem daar ontvangen. Toen wij daar getuige van waren, moesten wij denken aan het langdurige applaus, dat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Spaak Zaterdag voor en na zijn redevoering in de Raadgevende Vergade ring van de Raad van Europa kreeg. Heden zal Mendès-France in dezelfde zaal ver schijnen om van zijn kant een bijdrage te leveren tot het debat over de Europese defensie na de verwerping van de E.D.G. door het Franse parlement. Of hij daar ook zo'n enthousiaste ontvangst zal krijgen? Spaak's rede was overigens voor de fer vente voorstanders van een Verenigd Euro pa ook teleurstellend.. Wel zei hij met na druk, dat hij zou blijven strijden voor de eenwording van Europa, maar uit hetgeen hij over de defensie zei, bleek dat hij dé E.V.G. en de daarin vervatte supra-natio- nale gedachte althans-voor dit terrein ge heel heeft laten vallen. De gemeenschap is onmogelijk gebleken. Ons rest nu de alliantie, zo zei hij. En dat moet dan een alliantie zijn met dezelfde waarborgen als die der E.V.G. Spaak wil een streep zetten onder de tegenstellingen en van de supranationale organisatie der Europese strijdkrachten af zien. Hij heeft dus een oplossing voor ogen. die de Fransen en ook de Engelsen zouden accepteren. Hij beriep zich op de recente verklaring van Adenauer, dat Duitsland op voet van gelijkheid in de kring der volken zou treden en zich vrijwillige beperkingen in de bewapening zou opleggen, die voor het volgen van een Europese politiek nodig zijn. Daar zag de Belg een kans, die hij wilde grijpen voor het te laat zou zijn. Daarvoor is echter nodig dat Frankrijk snel wakker wordt, zeide hij. Wat het overige van het debat van Za terdag betreft, was het opmerkelijk dat er zoveel verschillende meningen onder de socialisten in Europa zijn. Spaak, die zo snel mogelijk tot Duitse herbewapening wil komen, vindt Rolin, zijn landgenoot, tegen over zich. De Engelse Labourafgevaardigde Callaghan vindt net als Rolin die snelle herbewapening niet nodig. Eerst wil hij onderhandelen met de Russen en daarna moet nogmaals worden onderzocht, of Duitsland bewapend dan wel geneutrali seerd moet worden. De Duitse socialist Lüthens wil de econo mische integratie vooropstellen en eerst ook nog met de Russen onderhandelen. Spaak stelt zich op het standpunt dat de onder handelingen met Rusland al plaats hebben gehad op de viermogendhedenconferentie te Berlijn en dat men onmogelijk kan wach ten met de Duitse herbewapening. De La bourafgevaardigde Morrison steunde de op vatting dat Duitsland moet worden herbe wapend. De Franse socialist Moutet wil het verlangen naar ontwapening op de voor grond stellen. Uit de veelheid van menin gen kan moeilijk al een conclusie ten aan zien van een eventuele koers worden ge trokken. Het is mogelijk dat de rede van Mendès-France in dat opzicht verduide lijking brengt. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand hf) f r> 5? c P cm iSc J VT I r P> u <A C 3S *2 8-.S .so .§2 ai tr, OJ g'go Stockholm mist windstil 15 0 Oslo zwaar bew. NO 4 14 1 Kopenhagen onbewolkt OZO 7 15 0 Amsterdam regenbui W 6 17 9 Londen onbewolkt ZW 6 19 4 Luxemburg zwaar bew. WZW 4 16 - Parijs half bew. Z 6 20 18 Bordeaux nevel NW 1 26 4 Grenoble zwaar bew. windstil 26 0,1 Nice onbewolkt NW 1 24 0 Berlijn nevel ZW 4 14 3 Frankfort regen WZW 4 20 13 München regenbui OZO 2 24 0,3 Wenen mist windstil 25 0 Innsbruck regen windstil 24 0,1 Rome onbewolkt windstil 28 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 25 0 Mallorca onbewolkt N 2 - Neerslag laatste 24 uur oüoooa ioooooocxxxdooooocxjocxxxx cxxx xxxxi v ocooccodocooocx WISSELENDE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met vooral in het Noorden van het land enkele buien, hier en daar mogelijk met onweer of hagel. Westelijke wind, aan de kust krachtig tot hard, in het binnenland matig tot krachtig met enkele wind stoten tijdens buien. Iets lagere tem peraturen. 21 September Zon op 6.23 uur. onder 18.43 uur. Maan op onder 16.18 uur. Maanstanden 27 Sept. 1.50 uur: Nieuwe maan Hoog: en laag water in IJmuiden Maandag 20 September Hoog water' 9.20 en 21 56 uur. 8 Laag water: 4.35 en 17 03 uur. Dinsdag 21 September 3 Hoog water: 10.47 en 23.33 uur. g Laag water: 5.49 en 18.26 uur. X. >=occsoc<x>ocooooooooooooooooooooooocx!00ocooooooooooeoa»

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1