Alleen ADO en Eindhoven nog steeds zonder verliespunten ADO, Feyenoord, Ajax en Enschedese Boys scoorden samen 28 doelpunten Zware nederlaag voor onproductief EDO tegen Enschedese Boys (0-6) Lusteloos Haarlem kon aan GVAV geen tegenstand bieden: nul-twee Productieve dag van eerste klassers Vitesse, Veendam, VVV en Brabantia onderaan Uitslagen Stormvogels kwam tegen Zwolse Boys niet verder dan gelijkspel Levendige strijd tussen Alkmaar en Rotterdam in Velsen (1-1) MAANDAG 27 SEPTEMBER 1954 Herstel Snel vergeten Zielig Scherpschutters mijm miLj! 8 Elinkwijk—VSV Profs Lager voetbal vergaderde met bondsbestuur Stade Reims wellicht naar Amsterdam Apeldoornse vierdaagse blijft gehandhaafd Thuisclub speelde slordig, in een te laag tempo Korfbalspeler wordt beroepsvoetballer Sport in 't kort O Niemand zal kunnen beweren,, dat de vierde competitie-Zondag niet een groot aantal verrassingen heett opgeleverd. Daarbij komt nog, dat de 44 eersteklassers, die gisteren in het veld kwamen tezamen niet minder dan 93 doelpunten bij elkaar schoten, hetgeen neerkomt op ongeveer vier per wedstrijd en zonder nu de oorzaak van deze doelpuntenlawine direct te zoeken in het premiestelsel, me nen wij toch, dat de spelers zich thans meer inspannen om de overwinning te be halen dan vroeger. Dat moet trouwens wel, want in de te vormen hoofdklasse zijn maar zestien plaatsen beschikbaar en elke club streeft er uiteraard na om tot dat uitgelezen groepje te behoren. ADO was dit keer weer de topscorer in de eersteldasse. Met niet minder dan acht-één konden de Hagenaars weer naar hun stad vertrekken ten koste van Brabantia. Ook Ajax (zeven-één tegen Veendam), Enschedese Boys (zes-nul tegen EDO) en Feyenoord (zeven-nul tegen Juliana) hadden er kennelijk zin in. De eersteklassers uit Haarlem en omgeving hebben hun supporters nu niet bepaald reden gegeven om juichend door de Grote Hout straat te hossen. Haarlem leed een nederlaag tegen GVAV (twee-nul). De neder laag van EDO vermelden wij al, Stormvogels bracht het niet verder dan een gelijkspel tegen Zwolse Boys (één-één) en alleen VSV won, namelijk van Elink wijk met vier-nul. De tweedeklassers deden het een stuk beter. HFC had een duidelijk overwicht op Ede (vier-nul) en RCH schoot tegen Helder weer eens vijf keer raak. VSV schoof door de zege van gisteren weer een heel eind in de goede richting en ook Enschedé, dat na een onverkwikkelijke wedstrijd kampioen DWS in bedwang hield, nam een plaatsje in de kopgroep in. HVC boekte tegen het waarlijk niet zwakke Wa peningen de eerste zege (twee-één) en ook Leeuwarden ging op de goede weg voort door Blauw Wit met twee-nul te verslaan. Heerenveen en AGOW deelden de punten. Resultaat: drie-drie. De ranglijst in deze afdeling ziet er als volgt uit: Eerste klasse A Feijenoord deed het iets kalmer aan. Toch moest Juliana met een zeven-nul nederlaag genoegen nemen. Eindhoven bleef in de buurt van deze scherpschutters door een bescheiden, maar even nuttige overwinning op Bleijerheide (nul-twee) SVV raakte weer iets achter door een nederlaag tegen Emma, eveneens met nul twee. LONGA en Sparta speelden tenslotte in Tilburg een aardige wedstrijd, welke in een verdiende twee-één overwinning voor de thuisclub eindigde. Eerste klasse D A.D.O Eindhoven Feijenoord S.V.V Emma 3 LONGA M.V.V. Juliana Sparta 4 3 3 4 NOAD 3 Bleyerheide D.F.C Brabantia 22— 9— 17— 10— 5— 7— 3— 6—10 4— 8 4—12 4— 7 1—15 In de tweede klasse West II A herstelde HFC zich door een vier-nul overwinning op Ede. In West II B kon Helder niets tegenover de vijf doelpunten van RCH stellen. Beverwijk, de debutant in deze af deling behaalde een verdienstelijke over winning (drie-twee) op West-Frisia. G.V.A.V 4 3 1 0 7 7— 3 Enschedé 4 2 2 0 6 4— 2 V.S.V 3 2 0 1 4 8— 4 Leeuwarden 4 2 0 2 4 65 A.G.O.V.V. 4 1 2 1 4 3— 7 Heerenveen 4 1 2 1 4 9— 9 Wageningen 3 1 1 1 3 i— 4 Haarlem 3 1 1 1 3 5— 5 D.W.S 4 1 1 2 3 7 H.V.C 4 1 1 2 3 6— 7 Blauw Wit 4 1 1 2 3 4— 9 Elinkwijk 4 1 1 2 3 2— 6 Vitesse 3 0 1 2 1 4— 8 In afdeling B gaf Ajax Veendam wel heel duidelijk te verstaan, dat de nieuwe lingen in deze- afdeling nog heel wat kun nen leren. Zeven-één werd het tenslotte. De Volewijckers nam door drie doelpunten van De Vries de buit uit Nijmegen mee naar Amsterdam, omdat NEC gedurende anderhalf uur spelen, maar eenmaal het net kon vinden. HeraclesDOS werd na een boeiende wedstrijd, die vooral tegen het einde bij zonder spannend was, een overwinning voor de Utrechtenaren. Go Ahead bewees zich de sterkste tegen Rigtersbleek: één-drie en de onverwacht grote nederlaag van EDO tegen het toch niet subliem spelende Enschedese Boys willen wij maar liever snel vergeten. De EDO'ers zelf trouwens ook, dunkt ons. De ranglijst vertoont thans het volgende beeld: Eerste klasse B Volewijckers 4 3 1 0 7 9— 2 Ajax 4 2 2 0 6 15— 5 D.O.S 4 2 2 0 6 8— 6 Ensch. Boys 4 2 1 1 5 13— 8 Be Quick 3 2 0 1 4 9— 5 Go Ahead 3 1 2 0 4 5— 3 N.E.C 4 2 0 2 4 7— 5 Stormvogels 4 0 3 1 3 6— 7 Rigtersbleek 4 1 1 2 3 8—11 Zwolse Boys 4 1 1 2 3 4— 8 Heracles 4 1 0 3 2 3— 7 E.D.O 3 0 1 2 1 1—10 Veendam 3 0 0 2 0 5—16 ADVERTENTIE In Dordrecht moest Willem II Zondagmiddag in E.B.O.H. zijn meerdere erkennen (1-2). Foto: Het moment in beeld, waarop voor E.B.O.H. een doelpunt wordt gemaakt door Wouters. V.l.n.r.: Scheurwater (E.B.O.H.); Van Loon, Van Beers, doelman Van Neer en nog een Willem II-verdediger, die allen het nakijken hebben. afdeling van Willem II over, dat tegen ooooooaxoooococ cooooooooooc EBOH met twee-één het onderspit moest delven. In de wedstrijd tussen Limburgia en Hermes-DVS vielen de doelpunten na de rust. Eerst gaf Van Hogen met een listig balletje zijn vereniging de leiding en even later bracht Van der Tuyn de balans weer in evenwicht. PSV bleef door een twee-één zege op NAC in de buurt van de kopgroep na een aantrekkelijke wedstrijd, waarin vooral de Emdhovenaar Dillen opviel door zijn goede spel. De stand in deze afdeling ziet er op het ogenblik als volgt uit: Eerste klasse C B.V.V Willem II Hermes-DVS E.B.O.H Sittardia P.S.V N.A.C Limburgia R.B.C Kerkrade Xerxes Excelsior V.V.V 9— 6 6— 4 4— 3 13—10 7— 6 8— 4 8— 7 4— 4 5— 5 45 1— 3 6—10 6—14 In afdeling C waren in tegenstelling tot de andere districten alleen maar vrij lage scores te noteren. Sittardia bijvoorbeeld kwam tegen Xerxes maar tot één doelpunt hetgeen echter toch een zege betekende. BW nam door een vier-twee overwin ning op het zielige VVV de leiding in deze In afdeling D doen Feijenoord en ADO kennelijk wie het meeste doelpunten kun nen maken. De Hagenaars staan op het ogenblik voor, mede door de acht-één zege op Brabantia. En dan te bedenken, dat de Brabanders ADVERTENTIE Eerste klasse A 8 Haarlem—GVAV AGOWHeerenveen 8 LeeuwardenBlauw Wit 8 DWS—Enschedé (i HVC—Wageningen Eerste klasse B RigtersbleekGo Ahead 13 8 StormvogelsZwolse Boys 11 e Heracles—DOS 01 NECDe Volewijckers 13 j AjaxVeendam 71') 8 Enschedese Boys- -EDO 6—0 8 Eerste klasse C PSV—NAC 2—1 8 XerxesSittardia 01 g BW—VVV 4—2 8 EBOH—Willem II 2—1 8 LimburgiaHermes DVS11 8 Eerste klasse D f 8 LongaSparta 2—1 8 8 SVV—Emma 0—2 8 Feijenoord—Juliana 70 BleijerheideEindhoven 02 j 8 BrabantiaADO 18 o aanvankelijk met één-nul de leiding had den en natuurlijk na dit doelpunt opge togen elkaar feliciteerden. Bij de tweedeklassers zien de ranglijstjes er als volgt uit: West II A BARTELI0RISSTR. HAARLEM TEL,13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL. 717162 FALCON GABARDINE JASSEN De eerste Stormvogels-overwinning laat nog steeds op zich wachten, want ook tegen de Zwolse Boys hebben de Vogels het niet zo ver kunnen brengen, ondanks het feit, dat we deze Oostelijke vereniging toch niet tot de sterke verenigingen zouden willen rekenen. Het spel der IJmuider voorhoede was niet sterk vooral van de linkervleugel ging weinig kracht uit zodat de Zwolse defensie gelegenheid kreeg tot goede pres taties te komen en de grote ijver van Van der Meer met slechts één doelpunt door toedoen van Luppens gehonoreerd werd. Het goed bespeelbare, maar uiterst gladde veld stelde aan de spelers hoge eisen en daardoor kwam het, dat het vertoonde spel in het begin maar weinig te betekenen had. Vooral de thuisclub bracht er slechts weinig van terecht. Stormvogels kwam in de aanval en het scheelde maar weinig, of Stelling had met een kopbal succes: de rechtsback nam echter de taak van zijn doelman over. Mochten hier de Zwollenaren van geluk spreken, even later kropen de Vogels door het oog van de naald, toen rechtsbinnen lansen de bal over het lege Stormvogels- doel kopte. Na 25 minuten spelen gooide Stormvogels er een schepje op. Een goede pass van Van der Meer stelde Luppens in staat zijn snel heid te gebruiken en Stormvogels had de leidinig. Tegen de rust kwamen de Boys weer wat meer in de aanval en de Vogels moch ten zich gelukkig prijzen, dat een paar kopballen nog juist over de lat vlogen. Voor het overige liepen de aanvallers der bezoekers lustig in de opgezette buitenspel- val. Rust: één-nul. Aanvallen De Stormvogels openden de tweede helft met een hard schot van Van der Meer, hetwelk Veldhuis echter meesterlijk stopte. De thuisclub kwam in de eerste 20 minu ten nog menigmaal terug, doch zij kon de bal slechts éénmaal óp, maar niet óver de lijm krijgen. Dat gelukte in de 20ste minuut de Boys aan de overkant wel, toen Dijkslag uit een corner de bal schitterend inkopte (1-1). De strijd om het winnende punt was, hoewel niet fraai, uiterst spannend. Bij de thuisclub weerde vooral Van der Meer zich en hij had werkelijk beter verdiend dan buiten Veldhuis' bereik tegen de paal te schieten. Maar ook de Boys zaten niet stil en meer dan één hunner aanvallen stelde Snoeks en zijn medeverdedigers voor las tige problemen. Onder grote spanning kwam met één één het einde. DWV De Spartaan KFC 't Gooi WA HFC UW Holland Rapiditas Kennemers Zeeburgia Ede 5 4 4 3 3 2 2 2 1 1 1 0 West II B HRC 3 ZFC 3 Waterg.meer 3 RCH Beverwijk West-Frisia Helder Volendam Hollandia OWO AFC Bij de beroepsvoetballers nam Amster dam door een vijf-één zege op het Graaf schap de leiding van Alkmaar over, dat in Velsen in de „uitwedstrijd" tegen Rotter dam niet verder kwam dan één-één gelijk spel. Rapid drukte Den Haag nog iets ver- Pat. tf Ji DOBBELMANN lekker man I EDO kon er in Enschedé tegen de Boys in de eerste helft maar niet inkomen. De Enschedéërs speelden in een ietwat hoger tempo en daar ieder schot van de Haar lemmers over of naast het doel ging, keek EDO bij het begin van de tweede helft te gen een vijfnul achterstand aan. Na de eerste helft was er een iets betere krachts verhouding in het veld, maar EDO kwam toch niet tot doelpunten. Gelukkig bleef de score van Enschedese Boys na rust tot een doelpunt beperkt. Daar Mul in militaire dienst is, moest EDO de voorhoede wijzigen. Roodselaar speelde rechtsbinnen, Spiers verhuisde naar de linksbinnenplaats en Klein bezette de linksbuitenplaats. In de eerste helft kwa men de Haarlemmers er maar weinig aan te pas, daar zij in tempo te kort schoten De Enschedéërs speelden de bal sneller en zuiv/erder en na drie minuten besloot de Enschedése midvoor, Selderhuis Jr., een goede combinatie met een doelpuntDe zelfde speler bracht de stand na tien mi nuten spelen met een zeer ver schot op tweenul en Welink, de rechtsbuiten van de Boys, liet twee minuten later het derde Enschedése doelpunt noteren. EDO liet zich door deze tegenspoed wel iswaar niet ontmoedigen, doch kwam toch ook niet tot bewonderenswaardig spel. Een tegenvaller was, dat Klein de Enschedése doelman met een goed schot reeds was ge passeerd, doch rechtsback Bruggeman nog op zijn weg vond, die de bal van de doellijn wegtrapte. Het werd viernul, toen er bjjna een half uur was gespeeld en Nijzink in vrije positie kwam. De EDO-defensie bleef staan, in de mening, dat hij buiten-spel stond, maar de grensrechter liet op aan wijzing van de Haarlemse grensrechter doorspelen en Nijzink had geen moeite doelman Koelemij te passeren. Enige ogen blikken voor de rust maakte Welink een prachtig doelpunt uit een voorzet van Hoenders en bracht daarmee de voorsprong op vijfnul. In de tweede helft heeft EDO in het veld nog wel aardige dingen laten zien maar in de voorhoede ontbrak elke productivi teit. Roodselaar werkte hard, maar kwam niet ver met zijn zwoegen. Rechtsbuiten Plaizir kreeg wel enkele kansen, uit een waarvan hij tegen de paal schoot. Het aanvalsspel van de Boys bleef ook In Den Haag heeft de commissie uit het lagere K.N.V.B.-voetbal (tweede-, derde en vierde-klassers), die nastreeft dat het lagere voetbal dezelfde rechten zullen wor den gegeven als aan de eerste-klassers, naar aanleiding van het te dier zake ingediende voorstel, hetwelk behandeld zal worden op de bondsvergadering van 30 October, een langdurige bespreking gehad met het bondsbestu'ur. Het bondsbestuur heeft toe gezegd het betreffende probleem aan een ernstige studie te onderwerpen. nu gevaarlijker, hoewel het resultaat bleef beperkt tot één doelpunt, dat na twaalf minuten werd gescoord door Nijzink, toen doelman Koelemij de bal losliet na een fel schot van de jongste Selderhuis. Naar wij vernemen zijn onderhandelin gen gaande om Stade Reims op 6 October in het Olympisch Stadion in Amsterdam te laten uitkomen tegen het voorlopig Ne derlands elftal, als laatste oefenwedstrijd voor de jaarlijkse ontmoeting in Antwer pen tussen België en Nederland. In de te Utrecht gehouden jaarvergade ring van de Nederlandse Wandelsport Bond is de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, geïnstalleerd als ere voorzitter van de NWB. De installatie ge schiedde door de bondsvoorzitter, mr. W. J. Korn uit Maastricht. Het voorstel om de Apeldoornse vier daagse een jaarlijks terugkerend evene ment te laten worden van de NWB, werd met algemene stemmen aangenomen. Al leen de data zullen voor ieder jaar op nieuw worden vastgesteld. Ook de avondvierdaagse 1954 is, zo werd medegedeeld, succesvol geweest. Het aan tal deelnemers kwam dit jaar van 29.000 op 38.000. Het ledental is met bijna 2000 gestegen tot 12.054. Haarlem heeft in de eerste thuiswedstrijd de supporters wel lelijk teleurgesteld. Tegen een toch niet sterk spelend GVAV-elftal hebben de roodbroeken namelijk met twee-nul verloren en het dient gezegd te worden dat de nederlaag volkomen verdiend was. De Haarlem-ploeg rammelde soms geducht en vooral de voorhoede was bepaald ongevaarlijk. Roozen speelde enigszins in teruggetrokken positie en of zulks de productiviteit van de aanval wel ten goede komt menen wij te mogen be twijfelen. 4 Haarlem heeft Zondagmiddag in een thuiswedstrijd tegen G.V.A.V. met nul-twee voor de Groningers de vlag moeten strijken. Foto: een gevaarlijke aanval op het doel van de Groningse bezoekers, wordt onschadelijk gemaakt door doelman Roffel. V.l.n.r.: Van Oosten, voor hem liggend Roffel, Westra (allen G.V.A.V.), Groeneveld, Roozen en Brussee (allen Haarlem). GVAV vormde over het geheel genomen een beter ploegverband. Zonder tot be- der op de laatste plaats: drie-nul. Utrecht toonde zich de meerdere van de Twentse Profs (drie-één) en Fortuna bedwong Venlo (twee-drie). Bij de profs is de stand nu: Amsterdam 3 2 1 0 5 11— 2 Fortuna 3 2 1 0 5 11— 7 Alkmaar 3 2 1 0 5 6— 4 3 2 0 1 4 8— 5 Utrecht 3 2 0 1 4 8— 5 Rotterdam 3 0 3 0 3 2— 2 Venlo '54 3 0 2 1 2 4— 5 De Graafschap 3 0 2 1 2 3— 7 Twentse Profs 3 0 1 2 1 3— 8 Den Haag 3 0 0 3 0 3—12 D.W.S. werd Zondag op eigen terrein met één-twee door Enschedé verslagen. Foto: Bij een aanval op de Enschedése veste ontstond dit moment, waarop de D.W.S.'er Dijkstra doelman Peters de rug toekeerde in het gevecht om de bal. V.l.n.r.: Schou ten, Dijkstra (beiden D.W.S.Van Wijlick, Busschers en voor hem op de grond zittend doelman Peters (allen Enschedé). De tweede prof-wedstrijd op „Schoonenberg", ditmaal tussen Rotterdam en Alk maar, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. Naar schatting waren er 5500 toeschouwers aanwezig, die zich, naar wij vermoeden, wel niet verveeld zullen hebben, want beide partijen demonstreerden een levendig spelletje, zonder dat we hiermee nu direct willen beweren, dat het spel uit een technisch en tactisch oog punt bekeken veel hoogtepunten vertoonde. Wat dit laatste betreft, kwam men bij de Rotterdammers nog het meest aan zijn trek, zodat het tenslotte de meeste aan wezigen voldoening schonk, toen Rotterdam kort voor het einde de gelijkmaker scoorde. Bij beide clubs domineerden de defen sies, zodat in het begin vooral de doelver- dedigers vrijwel als toeschouwers fungeer den. Pas na een kwartier spelen noteerden wij de eerste gevaarlijke aanval, toen Klaas Smit in zijn eentje op Landman afstormde, die echter goed uit zijn doel kwam en het schot stopte. De Rotterdammers hadden nog tien mi nuten langer nodig, alvorens zij het Alk- maarse doel in gevaar konden brengen. Wel had daarvoor midvoor Fuchs enige listige passes uitgedeeld, maar de goed in grijpende Peggeman, Kuiper en Kabel ble ven toch de situatie vrij gemakkelijk de baas. Pas tegen de rust kwamen ze voor wat heter vuren te staan en toen moest Ka bel Jac. Heyster nog al eens laten glippen. Doelman Snabilé bleek echter, evenals zijn Rotterdamse collega Landman, nog al wat in de mars te hebben. Mede door zijn kun dig ingrijpen in een drietal moeilijke ge vallen ging de rust met blanke stand in. Maar al spoedig na de hervatting hadden de talrijke Alkmaar-supporters reden tot juichen.Toen loste Stelling van behoorlijke afstand een schot, dat Landman blijkbaar verraste (één-nul). Het Rotterdamse doel werd ondanks het bekwame verdedigende werk van Everse en Dame nu een paar maal fel bestookt, maar tot doelpunten kwamen men niet, ook al doordat Van der Sluis niet bijster op dreef was. Hoe meer de tijd verstreek, hoe meer Alkmaar in de verdediging werd gedron gen, zo zelfs, dat Kuiper wel wat van zijn trapvastheid verloor. De echte doorzetter ontbrak echter in de Rotterdamse voor hoede en zo kwam het, dat met nog twee minuten speeltijd voor de gelijkmaker moest gezorgd worden door linksachter Heyster (één-één). De internationaal korfballer R. Munni kes, lid van „Luto" in Amsterdam, heef: zich als lid aangemeld bij de profvoetbal club „Utrecht". paald groots spel te komen waren de be zoekers hun Haarlemse tegenstanders in opstelling en positiekiezen de baas. De ver dediging speelde solide, zonder al te veel franje, de aanvallers zochten in de regel de kortste weg naar het doel en hebben het dioelmam Snijders bijzonder lastig gemaakt. Het leek er in het begin toch op diat Haarlem deze wedstrijd zou gaan winnen. Doelman Roffel kreeg onmiddellijk enkele schoten van Groeneveld en Jacob te ver werken en deed dit allesbehalve nauwkeu rig. Maar toen na vijf minuten uit een plotselinge doorbraak der bezoekers de bal bij midvoor Van Oosten kwam, scoorde deze op uitstekende wijze het eerste doelpunt nadat hij eerst De Voogd keurig had gepasseerd (nul-één). Het tempo van de Haarlem-ploeg zakte. Het plaatsen werd slordiger en zonder tot een grootse prestatie te komen kon GVAV de situatie volkomen meester worden. In de achterhoede was men de roodblauwe aanvallers steeds te vlug af en omdat doel. man Roffel zich na het zwakke begin vol ledig had hersteld, hadden de weinig goed gerichte senoten der Haarlem voorwaart- sen geen succes. De rust kwam met on veranderde stand. Wie gemeend had dat de roodbroeken na de pauze wat meer vechtlust zouden de monstreren, kwam bedrogen uit. Het bleef allemaal te lauw en de Haarlemmers be grepen niet dat een wedstrijd niet uitslui tend met techniek wordt gewonnen. Er ontbrak bovendien nog al eens wat aan de technische uitvoering en zo kon het ge beuren dat de Groningse defensie zich in de strijd met Rtaozen en de zijnen steeds staande kon houden. Eenmaal echter had een schot van Groe neveld beter lot verdiend dan juist naast te gaan en m het volgende ogenblik kopte Drewes een schot van Roozen net nog van de doellijn weg. Een bewijs dat GVAV even in het nauw kwam. Maar Haarlem ging niet door. Na 25 minuten werd het pleit beslecht. Bij een der weinige Gro ningse aanvallen kreeg Alting de bal in vrije positie en zijn schot was de uitlo pende Snijders te machtig (nul-twee) Wel stelde Haarlem hardnekkige pogin gen in het we<tk een gunstiger resultaat te verkrijgen, maar onoordeelkundig aan valsspel en uitstekend doelverdedigen van Roffel stonden doelpunten, in de weg en het eindsignaal bracht GVAV een ver diende overwinning. LANDENVOETBALWEDSTRIJDEN Rheydt: West-DuitslandLuxemburg 31 (ruststand 1—1), scheidsrechter Horn. Rostock: Oost-DuitslandPolen 0—1 (rust stand 00). Boedapest: Hongarije BRus land B 03 (ruststand 01). NOORWEGEN WON VAN JOEGOSIA- /Ië. Noorwegen heeft de tweedaaggse landenwedstrijd athletiek tegen Joegoslavië na op de eerste dag reeds met 56 tegen 51 punten de leiding te hebben gehad, met 114 tegen 98 punten gewonnen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5