Recitals van drie befaamde toonkunstenaars in Haarlem CURSUSSEN 135 72 roomboter 107 29 Hoe moet een Amerikaan zich gedragen in 31 98 25 80 21 52 39 55 25 8 Luidsprekers PETIT BEURRE Toekomstige bezettingstroepen door middel van films voorgelicht Aquarellen van Bemine Stuart Israëlisch vrachtschip in beslag genomen MOORE'S „TAXI 5000" 66 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1954 9 Alweer Welgestelden eten bruin, arbeiders wit brood Amerikaanse zevende vloot weer terug in Manilla Onderschatting Scheepvaart-expositie in Gothenburg Protectionisme houdt vrije inwisselbaarheid tegen Meester-serie in Concertgebouw LAATSTE BOEKHOUDEN FRANS ENGELS STENO TYPEN ■m SCHOOL Parfumerie JUNG ANTIDAN Een Theehuis voor Tobiki' Zaterdag 2 Oct. of Maandag 4 Oct. WELKE DAME, en wat u daarvoor koopt bij SIMON DE WIT te kwaliteit SLAOLIE Primagehaktook voor 25 Leverpastei Spinazie Gelderse rookworst Blanke zuurkool nieuwe oogst. 500 gram t t> 24 Bruine bonen *«|7 Witte bonen Zoetzure augurken Zoetzure bommen DROOGKOKENDE SIAM-RIJST 32 Vruchtenhagel Pindakaas Ontbijtkoek Bitterkoekjes Speculaas ouderwets Speculaas prijsklasse 1 Huishoudkoffie ^7 IE Huishoudthee Zwarte balletj.es Allerfijnste Fondant Borstplaat «q Lavendel-toiletzeep CA 3 stukken Oiijf-en jm £9 Palmoliezeep van 60 voor *0 Schoencrême Poetsextract A&) Prima Wrijfwas (Van onze correspondent in Bonn) Het merendeel van de Amerikaanse sol daten, die nu tot de bezettingstroepen in West-Duitsland behoren, hebben de oor logstijd en de eerste jaren van de bezetting niet meegemaakt. Het zijn piepjonge Ame rikanen uit allerlei kringen, die,, toen de oorlog aan de gang was, nog op de lagere school zaten en geen flauw benul hadden van het leven en van de aard der West- Duitsers. Voor hun vertrek uit de Verenig de Staten worden ze nu voorgelicht met behulp van films. Ze behoeven het dan bijvoorbeeld niet zo heel gek te vinden, dat de Duitsers elkaar te pas en te onpas, op straat, in de tram, in een bierhuis, of in huis, een hand geven. In München is dezer dagen aan de pers zo'n film getoond, die grotendeels in de stad zelf is opgenomen. Een Amerikaanse sergeant zit op het witte doek dan al tijd in een café achter een glas bier. Een merkwaardig uitziende jonge Duitser komt aan zijn tafel zitten. Hij schuift zijn hoed achter op zijn hoofd en begint op de Verenigde Staten te schelden. Hij heeft het over „kapitalisten", „uitzuigers" en „oor- logsophitsers".De Amerikaan wordt kwaad. Hij vermoedt een communist of een dron ken ruziemaker tegenover zich te hebben. Hij zou het heerschap het liefste tegen de grond slaan, maar een stem in zijn binnen ste zeat hem, dat dit misschien niet goed is. „Denk erom", zegt hij tegen zichzelf, „dat je op dit ogenblik die U.S.A. vertegen woordigt." Hij is verstandig; staat op en gaat aan een andere tafel zitten. De film toont ook ruïnen van stuk ge schoten en gebombardeerde huizen. Kara vanen vluchtelingen trekken voorbij. Men sen ruimen puin op. „Vergeet dat" wordt erbij verteld, „dat zal niet meer voorkomen, tenminste niet meer in West-Duitsland". Weer opgebouwde West-Duitse steden ver schijnen, splinternieuwe auto's schieten over herstelde wegen, fabrieken draaien op volle toeren, kinderen spelen in parken. Men krijgt ook iets van de West-Duitse democratie te zien: de verkiezingen, afge vaardigden en steeds weer bondskanselier Adenauer. „Wanneer alles goed gaat", heet het in de film, „zullen spoedig Duitse troepen naast jullie staan". Men poogt de jonge Amerikanen bU te brengen, dat de Duitsers er een ander begrip van militaire disci pline op na houden dan de Amerikanen. Het Belgische huishoudboekje BRUSSEL (ANP). Uit een studie van de Belgische hoogleraar prof. Jacquemijns blijkt, dat de Belgen grote vleeseters zijn en meer dan een kwart van hun uitgaven voor voeding besteden aan vlees en vleesr waren. Vis maakt daarentegen slechts 2.1 procent van hun begroting uit. Een Bel gisch gezin geeft tussen de 35 en 50 pro cent van zijn inkomen uit aan voeding. De Belgische arbeiders eten slechts wittebrood omdat zij bruin brood het brood van de armen achten. Opmerkelijk is dat de welgestelden de voorkeur geven aan dit bruine brood, omdat de dokter dit voor een kuur v?ak voorschrijft. De Belgen nuttigen dure soorten buitenlandse kaas, vooral uit Frankrijk en Zwitserland. Bin nenlandse kaas wordt slechts weinig ge kocht omdat de verpakking blijkbaar te eenvoudig en te democratisch is. De arbeidersgezinnen eten vooral bloed worst en preskop of hoofdkaas als brood belegging terwijl de goede burgers niet alleen vanwege de smaak, dóch ook uit overwegingen van prestige de voorkeur geven aan gekookte ham. De Belgen eten vijf keer zoveel krentebrood en luxebrood jes als voor de oorlog, zo blijkt verder nog uit de studie van prof. Jacquemijns. Tot 10 October kan men in het exposi tiezaaltje van ,,'t Huis met de Kogel", Spekstraat 12 te Haarlem, aquarellen van Bernine Stuart bezichtigen. Het is voor de eerste maal dat deze schilderes met haar werk naar buiten treedt. Men kan er tweeërlei tendenzen in her kennen, waarvan de ene wordt bepaald door een zo nauwkeurig mogelijk copiëren van het onderwerp, terwijl de andere berust op de fantasie. Van deze laatste soort zijn er slechts enkele voorbeelden zoals „De droefenis", een treurig masker dat even aan een expressieve kop van Harry Jan Tussenbroek doet denken. Daar tussen bevindt zich één aquarel getiteld „Ouderdom" waarbij de. schilderes kenne lijk wèl een bepaald type voor de geest heeft gezweefd, maar waarin zij toch iets meer heeft willen leggen dan de uiterlijke verschijning alleen. „Et me voila, een geest, een spookverschijning, wat spinrag, motgaatjes en herinneringen" schreef zij onder deze beeltenis. Voorshands is het nog niet duidelijk welke richting op den duur de dominante zal worden. De laatst genoemde aquarel komt mij voor, een der meest geslaagde der collectie te zijn. De bedoeling die uit het bijschrift spreekt heeft in de vloeien de waterverf gestalte gekregen, de uit drukking is treffend en laat zich ook moei lijk denken in een andere techniek dan de dun gewassen verf zoals die hier is toe gepast. Het groot verschil in kwaliteit der ge toonde werken wijst erop dat de schilde res nog onzeker is in het beoordelen der eigen productie. Een landschapje als „Dennen en duinen" is zo dilettantistisch dat men, indien er geen betere werkjes ter vergelijking aanwezig waren een te ge ringe indruk van haar talent zou krijgen. Dat Bernine Stuart meer kan, blijkt echter gelukkig uit no. 24, getiteld „Ro zen", waarin mooie partijen te waarderen zijn, al dunkt mij de lusteloze aanduiding van' het tafelblad waarop de bouquet ge plaatst is, absoluut onverantwoord. Wat aangenaam treft in deze aquarel len is het gevoelig sentiment dat uit ver schillende bladen spreekt. Het is onder andere te vinden in no. 10 „Werkpaard" en in het „Vervallen trapje" met zijn scheve treden en bochtige leuningen. OTTO B. DB KAT. Men vraagt zich af of er in het toekomstige Duitse leger alweer een andere geest moet heersen dan in dat van andere landen? Maar men krijgt te horen, dat de Duitse soldaten daardoor tot de taaiste vechters van de wereid hebben behoord. Ook het onderwerp van dé Duitse meisjes wordt aangesneden. Overal op de wereld, zo wordt verteld, zijn meisjes van het ene en van het andere soort. De jongens moe ten slecht gezelschap uit de weg gaan. Ze kunnen op de film zien hoe een Ameri kaanse sergeant dat in München doet. Een meisje van twijfelachtig allooi heeft hem om vuur voor haar sigaret gevraagd. „Een vlammetje mag je hebben" zegt de Ame rikaan, „maar meer ook niet. Sorry." „Fatsoenlijke meisjes kan men alleen in een familiekring ontmoeten. Het beste voor een Amerikaan is een Duitse familie te leren kennen en daar aan huis te komen." Meer dan vlagvertoon bij Formosa SAN DIEGO (Californië) (Reuter) Schepen van de Amerikaanse zevende vloot hebben in het begin van deze maand posi tie ingenomen tegen een mogelijke com- munistisch-Chinese invasie van Formosa, maar zijn sindsdien naar Manilla terug gekeerd, aldus een officieel bericht van 27 September van de commandant van de luchtmacht van de vloot van de Stille Oceaan. De schepen de vliegdekschepen Hor net, Boxer en Yorktown, de zware krui ser en vlaggeschip voor vice-admiraal A. M. Price, commandant van de zevende vloot, St. Paul en een aantal torpedoboot- jagers waren naar een punt ten Zuidoosten van Formosa gekoerst. Vliegtuigen van de vliegdekschepen zo wel straaljagers als duikbommenwerpers waren over de straat van Formosa gevlo gen, klaar voor actie en hadden meer dan duizend strijdpatrouilles en oefeningsuit- vallen gedaan gedurende de operatie. De vliegdekschepen en escorte-vaartuigen waren van de ene plaats naar de andere gevaren „om de piloten vertrouwd te ma ken met het terrein en de omstandigheden in het gebied", en waren op een nacht door de straat van Formosa gevaren voor dat zij terugkeerden naar Manilla. De operatie volgde op het communis- tisch-Chinese bombardement van het na tionalistisch Chinese eiland Quemoy van af het vasteland, dat op drie September begon. OCOCCOOOOCOOCOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOCXXXXDOOOOOOCOOOOOOOOOOO De „Daily Telegraph" heeft dezer dagen een gedeelte van een ejiveloppe, die een I hollenfirma uit Hillegom-heeft gebruikt bij het verzenden van zijn exportcata logus naar Engeland, in zijn kolommen afgedrukt. Met vette letters stond onder het getypte adresstrookje namelijk ge drukt: Great Britain (or present occu pier). Typografisch werd de indruk ge wekt alsof er stond „huidige bezettende j macht" in plaats van het bedoelde „of tegenwoordige bewoner". Onder het hoofd „as the dutch see us" j voegde het blad het volgende commen taar hieraan toe: „ons Empire zakt in een, onze greep op Suez verslapt, de schaduw van Enosis over Cyprus wordt steeds groter. Maar dit alles kan nau welijks het adres rechtvaardigen op de j afgebeelde enveloppe, afkomstig van een Nederlandse bollenhandelaar. Ö00<xx50000000000000000<xx)0c0000c000000000c000cx3000000000 OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 30 September a.s. voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra treinen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze extra treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra- treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. De dienstplichtigen uit N.holland, Leiden, Dordrecht en omgeving met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht moeten reizen .met de extra trein Amsterdam C.S. v. 8.54, Haarlem v. 9.12, Leiden 9.41, Dor drecht v. 11.00, Berdgen op Zoom a. 12.06. De dienstplichtigen uit Den Haag, Rotterdam, Roosendaal en omgeving met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht moeten rei zen met de extra trein Den Haag H.S. v. 8.55, Rotterdam C.S. v. 9.20, Rotterdam Zuid v. 9.31, Roosendaal v. 10.25, Bergen op Zoom a. 10.43 De diensplichtigen uit het Noorden en centrum des lands met bestemming Nun- speet, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Tilburg, Breda, Bergen op Zoom, Ossen drecht, Vught, Venlo, Roermond en Maas tricht moeten reizen met de volgende voor hen betreffende extra trein a. Groningen v. 8.45, Assen v. 9.06, Beilen v. 9.19, Hoogeveen v. 9.30, Meppel v. 9.45, Zwolle v. 10.07, Amersfoort v. 11.00, Utrecht C.S. v. 11.19, 's Hertogenbosch v. 12.07, Tilburg v. 12.30, Breda v. 12.50, Roosendaal v. 13.12, Bergen op Zoom a. 13.26. b. Leeuwarden v. 8.40, Heerenveen v. 9.08, Steenwijk v. 9.29, Zwolle v. 10.18, Nunspeet v. 10.45, Amersfoort v. 11.29, Utrecht C.S. v. 11.58, 's Hertogenbosch v. 12.39, Vught a. 12.45. c. Zwolle v. 10.09, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.52, Dieren-Doesburg v. 11.06, Arnhem v. 11.23, Nijmegen v. 11.47, Boxmeer v. 12.09, Venlo v. 12.39, Roermond a. 13.00. Voor dienstplichtigen met bestemming Vught, Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht loopt een extra trein Nijmegen v. 9.49, Oss v. 10.10, 's Hertogenbosch v. 10.30, Tulburg v. 10.52, Gilze-Rijen v. 11.04, Breda v. 11.15, Roosendaal v. 11.37, Bergen op Zoom v. 11.51. Voor dienstplichtigen met bestem ming Amersfoort en Nunspeet loopt een extra trein Rotterdam C.S. v. 9.03, Rotter dam Noord v. 9.12, Gouda v. 9.26, Utrecht C.S. v. 9.53, Amersfoort a. 10.14, Nunspeet a. 10.48. Voor dienstplichtigen met bestemming Breda, Tilburg, Vught, Venlo, Roermond en Maastricht lopen de volgende extra treinen: a. Rotterdam C.S. v. 9.15, Rotterdam Zuid v. 9.22, Dordrecht v. 9.34, Breda a. 9.59 v. 10.00, Gilze-Rijen v. 10.10, Tilburg a. 10.19, v. 10.21, Boxtel v. 10.34, Eindhoven a. 10.48. b. Eindhoven v. 11.03, Blerick a. 11.49, Venlo a. 11.55. GOTHENBURG (United Press) Begin volgende maand zal in deze West-Zweedse scheepvaarttentoonstelling geopend wor den. Het initiatief tot deze tentoonstelling is uitgegaan van de heer H. Hietink van de stichting „Havenbelangen" in Rotter dam. Het meeste materiaal, dat tentoongesteld zal worden, komt dan ook van Rotterdam. De heer Ingvar Bergstroem, voorzitter van de vereniging Nederland-Zweden in Go thenburg heeft een catalogus doen uit geven, welke verlucht is met reproducties van zee- e- havengezichten van Hollandse meesters. Vertegenwoordigers van het Rotterdamse gemeentebestuur en de Rot terdamse haven zullen de tentoonstelling bezoeken. JERUZALEM (Reuter/AFP) Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken, dat een Isra ëlisch vrachtschip bij het binnenvaren van het Suezkanaal het vuur heeft geopend op Egyptische vissersschepen. Het vaar tuig, de 150 ton metende „Bat Galim", werd in beslag genomen op het punt waar het Suez-kanaal in de Rode Zee uitkomt. Tot nu toe hebben Israëlische scheep vaartmaatschappijen bij vaarten door het Suezkanaal gebruik gemaakt van schepen onder vreemde vlag. Waarnemers, aldus Reuter, zijn van mening, dat de Israëlische autoriteiten met opzet thans een poging met een schip onder Israëlische vlag heb ben gedaan, daar Anthony Nutting, de Britse onderminister van Buitenlandse Zaken, in Cairo werd verwacht voor de laatste besprekingen over de evacuatie van de Kanaalzone door de Britse troe pen. Israël heeft bij de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk gepro testeerd tegen de aanhouding van het vaartuig. Israël zal zich bij de Veiligheids raad beklagen over het onwettig in beslag nemen van een ongewapend Israëlisch Dr. Holfrof) critiseert Washington WASHINGTON (Reuter) De president van de Nederlandse Bank, dr. M. W. Hol- trop, heeft in de bijeenkomst van het Inter nationale Monetaire Fonds verklaard, dat het streven naar inwisselbaarheid wordt tegengewerkt door voorstanders van be schermende rechten in de Verenigde Sta ten. Het herleven van een vrij krachtige neiging tot protectionisme in de Verenigde Staten heeft in het overige deel van de wereld grote verontrusting veroorzaakt. De zeer sterke hoop op een verdere groei van de internationale handel, welke het rapport van de commissie-Randall heeft doen ont staan, is niet verdwenen, aldus dr. Holtrop, maar de tegenstond, welke het rapport heeft ontmoet en de vertraging, welke is ontstaan bij de uitvoering van het pro gramma, dat er oorspronkelijk in werd uiteengezet, hebben een gevoel van on zekerheid doen ontstaan, dat niet anders dan een ongunstige invloed kan hebben op de krachten, die werken in de richting van inwisselbaarheid der valuta. De president van de Wereldbank, Eugene Black, heeft er zijn teleurstelling over uit gedrukt, dat de regering-Eisenhower dit jaar haar buitenlandse economische poli tiek nog niet geliberaliseerd heeft. Black herinnerde er aan, dat hij reeds verleden jaar er op gewezen had, c'at een verdere vermindering van de Amerikaanse invoer - belemmeringen nodig was. In het Gemeentelijk Concertgebouw wordt ook in dit seizoen weer een serie so listen-concerten gegeven, te weten twee piano-recitals en een viool-avond. Het eerste concert wordt gegeven op Maandag 11 October door de Poolse pianist Jan Smeterlin. Het is in de loop der jaren een goede traditie geworden dat het eerste concert geheel gewijd is aan het oeuvre van Chopin die aan de muziek voor het klavier een geheel eigen karakter gegeven heeft, vrijwel de gehele scala van mense lijke gevoelens op dat ene instrument heeft uitgezongen: verlangen, levenslust, vrolijkheid tot uitgelatenheid toe, zo goed als weemoed en berustende, soms myste rieuze droefheid. Zo zullen we weer de be tovering ondergaan van de prachtige „So nate met de Treurmars", maar ook van de verstilde Nocturnes, de blijmoedige Mazur ka's en de brillante Barcarole. We kennen vaartuig, dat gebruik maakte van het recht van vrije doorvaart door het Suez kanaal. In het schrijven wordt gevraagd het schip onmiddellijk met zijn lading vlees naar Haifa te laten vertrekken. Van Egyptische zijde is verklaard, dat de „Bat Galim" 25 mijl ten Zuiden van j Suez werd aangehouden, buiten de geneu traliseerde zöne, die bij de conventie van 1888 werd vastgesteld op drie mijl van de uiteinden van het kanaal. Van een schen ding van het recht van vrije doorvaart is geen sprake. Van Egyptische zijde is ver klaard, dat drie vissers bij het incident ge dood zijn en enkele gewond. Enige en algemene kennisgeving. Met diepe droefheid ge ven wij u kennis dat nog vrij onverwachts na een langdurig geduldig ge dragen lijden is overleden onze innig geliefde va der, behuwdvader, broer, behuwdbroer, groot- en overgrootvader HENDRIK VELDMAN weduwn. van Catharina Wilhelmina Kramer in de ouderdom van bijna 84 jaar. IJmuiden, 28 Sept. 1954. Piet Heinstraat 76. Uit aller naam: E. v. Veen-Veldman De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 1 October a.s. op de Alg. Begraafplaats De Biezen te Santpoort, des n.m. 3 u. Vertrek van het sterfhuis 2.30 uur. Heden behaagde het de He ere, na een smartelijk, doch geduldig gedragen lijden uit ons midden weg te nemen in de volle verzekerdheid des geloofs onze lieve vrouw, moeder behuwd- en grootmoeder IT JE RAS—KRAMER in de ouderdom van 58 jaar. Psalm 32:1, berijmd. L. Ras Kinderen, behuwd- en kleinkinderen. IJmuiden, 28 Sept. 1954. Huygensstraat 25. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats hebben Zaterdag 2 October a.s. op de Wester- Begraafplaats te IJmui den des namiddags 2.30 u. Vertrek van het sterfhuis 2.15 uur n.m. 6 Oct. f 60 boeken in bruikleen. Handelscorresp. 6 Oct. Conv. gev. MULO I Oct. Aanmelden dagelijks Fr. Halsstraat 1. Tel. 14624 I Haarlem. 11 Oct. Nieuwe collectie WEENSE oorhan gers en -clips! Tevens adviseren wij U gaarne bij de aankoop van Uw MAKE-UP artikelen Kennemerlaan 73 Martelt migraine Uw moede hoofd? Neem dan de feilloze pijnstiller werkt 2 x zo snel ...jjj. Zaterd. 2 en Zond. 3 Oct., 8 uur - „Haagsche Comedie" Blijspel v. John Patrick - Regie: Cees Laseur met Theo Frenkel, Jan Retèl, Pim Dikkers e.v.a. Prijzen 1.tot 4.— (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverk. v.a. Donderdag 103 uur. Telef. na 12 uur. Voor een goed bestede avond naar het JEUGDGEBOUW a.d. Rembrandtlaan. Dan speelt de Herv. Toneelgroep IJmuiden (O.) „WILDE ROZEN'' Een prachtig mooi toneelspel van Joh. van Eekelen, in drie bedrijven. Decor en requisieten Fa. Beijne, Amsterdam. Plaatsbewijzen ad ƒ0.90 verkrijgbaar: concierge Jeugd- gebouw, Fahrenhëitstraat 13, Wijk aan Zeeërweg 38, Tuindersstraat 100, Alb. Cuijpstraat 44, P. Heinstr. 89. in het bezit van acte. Koken N8 of N 19 of acte V of huis houdkundige, wil ons direct helpen als KOOKLERARES: op de Donderdag of Vrijdagavond 2 x p. maand van 79,30 u. Salariëring overeenkomstig de bepalingen v. h. Nijver heidsonderwijs. „MATER-AMABILISSCHOOL VELSEN". Secr.: v. Popta- plantsoen 8 R, IJmuiden, Telef. 6144 K 2550. Karaktervor mend onderwijs voor meisjes boven 17 jaar. DANSLES! Snel-privéles op elk uur. John Stol. Juliana- kade 6. Tel. 4733. OPLEIDING alle examens, conversatie, emigratie, han- delscorrespond., etc. Alle leerlingen slaagden voor de praktijkexamens Eng. han- delscorrespond. en spreek vaardigheid. Mej. J. Pool, lerares Engels M.O., Bloe- mendaalsestraatw. 40. Sant poort. Tel. 8458 (K 2560). FLINK ZELFST. MEISJE gevr. voor d. en n. ter ass. van de huisvr. Charl. de Bourbonlaan 3, Santpoort-St. De N.V. Kennemer Conf. Industrie, Baanstraat 34, Be verwijk vraagt voor directe indiensttreding: A: Leerl., Aank. en Gerout. Machine- stiksters. B: Jonge Meisjes voor lichte controle werk zaamheden. Aanmelden da gelijks van 9 tot 17.30 uur. VERSTEL- en STOPWERK gevr. Roggeveenstr. 4, IJm.- Oost. LEUKE VRIENDIN, 26—30 j. gez. door net meisje. Geen danstype. Brieven L 3209. NET KOSTHUIS gez. door nette jongeman 26 j. G.G. Br. aan D. Wilgenburg, Kerkstr, 99, Muiden. WIL DE PERSOON die mijn tas met boeken en schriften heeft gevonden zich bekend maken. Hij heeft opgebeld n. Beverwijk, maar het adres is zoekgeraakt. Tel. 8736-K.2560 STROOMLOZE OLIEPERM. f 6, zonder afspreken. „Fe dora", Rijksstraatweg 459, Haarlem-N. WASMACHINES v.af f 2.50 p. w. zonder vooruitbetaling Hartendorp, Gen. Cronjéstr. 43, H'lem. Kruidbergerweg 51, Santpoort-D. KOUSEN REPARATIE Mevr. Visser, Tasmanstr. 4, v/h. Dirk Hartoghdwarsstr. IJm. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. H_ Oli vier, Acaciastraat 16, achtei Ziekenhuis. Spec, rep-inr. Ook Mnd„ Woensd. Vrijd.av. BORSTELS voor. alle doel einden. Winters, Kennemer laan 1. Tel. 5853. ZWART KATJE, gewend aan Felix' Kattenbrood, zoekt goed tehuis, Strengholstr. 4, IJmuiden. voor luxe verhuur en trouwrjjden KENNEMERLAAN 136 IJmuiden. Tel. 5000 Verhuur zonder chauffeur. De nieuwe Ford Anglia TAPIJTEN. Deze week wederom onze jaarl. verkoop jaarbeurs monsters ver beneden fa brieksprijzen. Wiltons f 79.50, f 109. Extra grote maten 270 x 360 slechts f 169. Smyrna tapijten v.a. f 89.50. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. Nummerbrleven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud vaD advertenties, worden niet doorgezonden. Nlet-af gehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. WONINGRUIL. Vrij huis te V.-N. bev. kamer, keuken 2 slp.kamers. Gevr. groter omg. IJm.-O. of IJm. Te be vragen Pr. Steynstraat 46 R. IJmuiden. PART. FLAT aangeb. Zuidz. de Noostr. voor vrij huis omg. Driehuis. Br. L 3210. HETE LUCHTKACHEL ge vraagd, z. g. a. n. Br. L 3208 TEDDYBEERJASJE m. ca puchon v. meisje 6-8 j. Wa- terloolaan 20, Driehuis. WIT EM. KOLENFORNUIS te koop. Galvanistraat 5, IJm. Prima GASOJAAR te koop. De Ruyterstraat 97, IJm.-O, 2 KACHELS te koop. Ekster laan 39, IJm.-O. INVENTA-HAARD (Etna- fabriek) weg. bijz. omstan digheden billijk te koop, z. g. a. n., zuinig in gebr., met pl., achterpl. en nieuwe pijp. Tol lenslaan 8, Driehuis. Z.g.a.n. HAARD te koop agb. Marktplein 11 IJmuiden De Hongaarse violiste Johanna Martzy. Chopin, maar toch is zijn muziek altijd weer nieuw, altijd verrassend en daarom onsterfelijk. Ën wij weten ook hoe de be genadigde kunstenaar die Smeterlin is het genie van zijn grote landgenoot voor ons doet leven; een openingsconcert dat geen muziekliefhebber zal willen missen. Het tweede concert, op Dinsdag 23 No vember, brengt wederom een pianist naar Haarlem. Het is de Hongaar Robert Weisz, die vorig jaar reeds ter vervanging van de plotseling ziek geworden Wilhelm Kempff optrad. Deze jonge kunstenaar mag reeds aanspraak maken op de titel van Meester- pianist. Zijn snelle carrière heeft bewezen, dat hij reeds algemeen tot de waarlijk groten gerekend wordt. Nog maar enkele jaren geleden kwam hij voor het eerst naar Nederland; bekend was slechts dat hij een leerling was geweest van Lipatti en een beschermeling van Clara Haskil. Thans geeft hij in een enkel seizoen alleen in Nederland al een dertigtal concerten! Het derde, tevens laatste concert is vastgesteld op Don derdag 3 Februari. De grote Hongaarse vio liste Johanna Martzy, ook in Haarlem reeds bekend door haar op treden met het Noord hollands Philharmo- nisch Orkest, zal dan voor het eerst in onze contreien een solo avond geven; een ge beurtenis waar haar talrijke bewonderaars met spanning naar mogen uitzien. Zij wordt begeleid door onze landgenoot de pianist Jean Anto- nietti. per hele fles van 148 voor de beste, 100 gramsblik nieuwe oogst per groot blik iedere dag vers, 195 gram of zwaardef 2 jit V; originele import, 500 gram 9ar 3 originele import, 500 gram schijfies, per pot per literspot 500 gram van 35 voor9W*Hi De Ruyter's 200 gram per pota per stuk n 250 gram gekruid, 250 gram vol met amandelen. Verse var 112 vooc Prima vets gebrand, 250 gram D O 100 gram 100 gram 70 knappend vers, 250 gram van 33 voor 150 gram «S9 9 Gevulde dropblokjes 15lO gram f 100 gram t 3 stukken met verfijnd parfum van 75 voor W0 pet doosje f per busje. «Sn diverse kleuren, per doos

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3