Onverwachte kink in de kabel op de Londense conferentie Verhoging loongrens tot f 6C00.- Weerbericht Mendès-France niet accoord met controle-compromis Haarlems Dagblad Opzienbarende wending in de Parijse spionnagekwestie Directeur zal, na overleg met B. en W., eervol ontslag vragen Meerderheid liep te vlug van stapel Meer dan 10.000 stakers in de Londense haven Pleidooi in Bonn voor overleg met Moskou Bao Dai doet oplossing aan de hand Het woord is aan. Hogere maxima voor de Noodwet- Ouderdomsvoorziening De tramkwestie te Amsterdam Behoud van salaris tot aan zijn pensioen Prins Bemhard besteeg Tafelberg Ook Zondag zacht weer met opklaringen 69e JAARGANG No 72 Coalitiegenoot van Adenauer acht de tijd thans rijp Ex-generaal der S.S.-vrij Alle rebellen in het kabinet Stichting van de Arbeid adviseert: Daarna winkelde hij in Kaapstad J. Fabius in arrest: majesteitsschennis Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerv'ietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 226 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Londen) De halsstarrigheid van Mendès-France heeft in Londen de domper gezet op het optimisme, dat daar tot dusver overheerste. Minister Eden heeft de Franse premier op gebelgde toon verweten dat hij het welslagen van de conferentie in gevaar heeft gebracht. Mendès-France bleek echter niet tot toegeven te be wegen. Volgens Eden was de methode van controle op de oorlogs-industrie een louter technische aangelegenheid, welke de conferentie aan de deskundigen moest overlaten. De andere ministers verkeerden in de mening dat daarover Donderdag reeds overeenstemming was bereikt. De Franse delegatie deelde deze opvatting echter niet. De Fransen willen een alles-omvattende controle teneinde toezicht te houden op elk wapen, dat Duitsland mag vervaardigen, terwijl het plan-Spaak alleen de „A.B.C.-wapens" (atomische, bacteriologische en chemische) onder controle wil brengen en verder toezicht wil houden op de toewijzing van wapens. De Fransen vrezen dat Duitsland ondanks de kolen- en staalgemeenschap tóch tie vrije hand zou krijgen. ..Mendès-France eist volledige controle op de wapenfabricagi: in West-Europa, in clusief de plaatsing van orders, tot in bij zonderheden uitgewerkte productie-pro gramma's en toezicht op de uitvoering van contracten. Het gehele West-Duitse grondgebied zou gevarenzone moeten worden en fabrieken, waar de Duitsers wapens mogen vervaar digen, zouden toegankelijk moeten zijn voor inspeetieploegen, aan te wijzen door de organisatie van het Brusselse verdrag. Bondskanselier Adenauer en minister Dul les weigeren hier mede in te stemmen. Eden verklaarde dat dit stelsel in de prak tijk onuitvoerbaar zou zijn. Men beseft dat Mendès-France het oog gericht houdt op de Franse Nationale Vergadering, maar men vraagt zich af of het Franse parlement de Britse belofte om een leger en luchtmacht van 140.000 man een halve eeuw lang in Europa te houden, niet zwaarder zal laten wegen dan een compromis over de bewapeningscontröle. Mendès-France, kan geen parlementaire nederlaag riskeren, maar ook dr. Adenauer heeft politieke ruggesteun nodig en Dul les kan evenmin met lege handen thuis komen. Ondanks het algemene verzet tegen het straffen Franse controleplan, zal Mendès- France er zich waarschijnlijk tot het laat ste bittere ogenblik aan vastklemmen. De conferentie meende dat hij voor de aan drang van mr. Beyen en van degenen, die de Nederlandse minister zijn bijgevallen, was gezwicht en dat het plan van de con ferentietafel was verdwenen, om later, zo als mr. Beyen wilde, in alle rust door de deskundigen opnieuw te worden bekeken. Mendès-France stuurde het wel naar de deskundigen, maar met de opdracht met een aan het werk te gaan. Zo kwam het plan gisteren toch weer te voorschijn, hoe wel het slechts in zijdelings verband ter LONDEN (Reuter) Vrijdag staakten meer^dan 10.000 arbeiders in de Londense haven. Het werk lag stil op 120 schepen. Twee verschillende stakingen een in de reparatie-dokken en werven langs de Theems en een bij het laden en lossen van schepen belemmeren de internationale vaart, 's Avonds staakten 2.200 arbeiders in de „koninklijke groep" van dokken - „Victoria", Royal Albert", en „King George the Fifth" wegens het geschil over het laden en lossen van schepen met voedsel en graan-ladingen uit de Verenig de Staten, Australië en Nieuw-Zeeland. Op e?n massa-vergadering werd gepoogd alle - 8000 - arbeiders in deze dokken tot staking te bewegen. sprake werd gebracht, tot verontwaardi ging van meer dan één minister. Eden, die na zijn historisch gebaar soe pelheid had verwacht, nam geen blad voor zijn mond om zijn teleurstelling over de houding van Mendès-France te uiten. De woordvoerder van de Britse delegatie sprak van een „groot obstakel". De minis ters, die gisterochtend nog meenden dat zij vanavond konden vertrekken, spreken nu voorzichtig de hoop uit dat de confe rentie gedurende het weekeinde zal eindi gen. Dat kan ook betekenen dat de be sprekingen tot Maandag duren. Het einde van het liedje zal wel zijn, zo verwacht men tenminste, de bepaalde onderdelen van het plan Mendès-France tenslotte zullen worden overgenomen. Over de controle op de legermachten is vrijwel overeenstemming bereikt op basis van een ander Spaak-compromis. Maxima zullen door de raad van ministers van het Brusselse pact worden vastgesteld; troe penbeweging, legering, opleiding en op voering van de samenwerking zullen recht streeks onder de N.A.V.O. vallen, waarbij de politieke beslissingen in handen blijven van de ministerraad van het Brusselse verdrag. De kwestie van de opheffing der geallieerde bezetting en de verlening van souvereiniteit aan Duitsland zit ook nog vol haken en ogen, hoewel de moeilijk heden niet van politieke, doch slechts van juridische aard schijnen te zijn. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse spionnage-affaire, die vorige week aan het rolilen kwam, na het ontslag van d'e Parijse hoofdcommissaris van po litie Jean Didès, die in het bezit was van geheime militaire documenten, heeft een opzienbarende keer genomen. Twee ambtenaren van de hoge raad der defensie hebben na een langdurig kruis verhoor bekend dat zij de redacteur van het communistisefi-gezinde dagblad „Libé- ration", Baranès, geheime gegevens bezorg den, die Baranès en Didès voor veel geld doorgaven. De tWee spionnen, René Turpin en Roger Labrusse geheten, die nu opge sloten zitten in de gevangenis van Fresnes bij Parijs, en die wegens hoogverraad ter dood kunnen worden veroordeeld, bekleed- dien respectievelijk de functie van kabinets chef van de secretaris-generaal. en hoofd van de dienst der nationale veiligheid van de hoge defensieraad, die onder de opper- leidiing van de minister-president, alle mi litaire activiteiten van Frankrijk in bin nen- en buitenland regelt. Zij traden ge zamenlijk en afzonderlijk op ais spionnage- bron voor de communistische agent Bara nès, die voortvluchtig is. Men neemt aan dat de politie nog verschillende tussenper sonen en leden vain het spionnage-net op het spoor is. Bijna allle verdachten hebben Tunesische betrekkingen. Baranès is Tunesiër van ge boorte en Turpin en Labrusse hebben bei den hun carrière goeddeels in dat land ge maakt. Ook de secretaris-generaal van de defensieraad, Jean Mons, die gouverneur- generaal van Tunesië is geweest, en die in zijn huidige functie op de hoogte was van alle militaire geheimen van het land, is langdurig aan die tand gevoeld. Of hij als medeplichtige moet worden beschouwd, is niet gebleken. Niettemin is hij voorlopig van zijn functie ontheven. De gearresteerde hoofdambtenaren ston den ail enige dagen onder verdenking. Ge zien echter hun hoge positie had de politie niet ingegrepen voordat hun schuld vrijwel vast stond. Didès' beschuldiging van communisme tegen de chef van de contra-spionnage Wy- bot, d'ie de kruisverhoren gedeeltelijk in aanwezigheid van die minister van Binnen landse Zaken Mitterand heeft afgenomen, blijkt van alle grond ontbloot. De lijst, die Didès bij een inval op een communistisch bureau gevonden had, en waarop de naam van Wybot prijkte, bleek bij nader onder zoek uitsluitend personen te bevatten, die de communisten vanwege hun anticommu nistische gezindheid juist in de gaten wil den houden. Didès heeft zijn prestige met die uitval zeker niet verbeterd, maar overi genis wordt het belang van zdjn persoon overschaduwd door Turpin en Labrusse, die de hoofdfiguren van deze spionnage- zaaik zijn gebleken. (Reuter-AFP) Naar van bevoegde zijde word't vernomen, hebben de 42-jarige Turpin en de 41-jarige Labrusse op de ondervragers de indruk gemaakt van „crypto communisten". Zij zouden zich hebben laten leiden, enerzijds door het feit, dat zij tegen de oorlog in Indochina gekant waren en anderzijds omdat zij een atoomoorlog wilden helpen voorkomen. Het prijsgeven der geheimen zou teruggaan tot eind Mei, toen de oorlog in Indochina npg op de voorgrond stond. Op de Britse en Amerikaanse ambassa des te Parijs zou men gespannen de eerste resultaten afwachten van het onderzoek, waaruit moet blijken hoeveel en welke Westerse militaire geheimen ter kennis va:n onbevoegden zijn gekomen. In gezaghebbende kringen meent men, dat het uitlekken der militaire geheimen op de volgende wijze is geschiedt De chef der arrestanten, Jean Mons, was een van de drie functionarissen, die het recht bezat op bijeenkomsten van de Franse verded'i- ginigsraad met potlood notulen te maken. Mons gaf zijn aantekeningen na die ver gadering aan Turpin, die er een verslag van maakte. Een afschrift werd doorge geven aan Labrusse, die het in handen speelde van Baranès. Het was klaarblijke lijk de bedoeling van Turpin en Labrusse, dat Barandès de verkregen militaire gehei men doorgaf aan de Franse communisti sche pairtij. Het is echter gebleken, dat Bairanès zijn inlichtingen ook aan anderen doorgaf. Het nieuws heeft te Parijs de uitwerking gehad van een bominslag. De arrestanten waren werkzaam in de onmiddellijke om geving van de raad, die het hoogste orgaan in Frankrijk voor militaire aangelegen heden is. Alle belangrijke militaire zaken, of het nu betreft bet opstellen van mabi- lisatieplaninen, het voeren vain onderhan delingen met andfere staten, of het zenden van Franse militaire missies naar het bui tenland, dit alles gaat via het permanente secretariaat van de verdedigingsraad',waar van de airrestanten sinds 1950 deel uit maakten. Hoewel men in Bonn weet dat een her bewapening van West-Duitsland zonder toestemming van Frankrijk theoretisch denkbaar is, oordeelt men dat de practische uitvoering van het controle-plan van Men dès-France onaangename gevolgen zou hebben. West-Duitsland zou tussen een niet goed-gunstig gezind Frankrijk en een evenmin vriendelijk gestemd Rusland ko men te zitten en op de lange duur zou de toestand onmogelijk en onhoudbaar wor den. De huidige situatie kan echter ook niet gehandhaafd worden. Nog altijd gaan van alle mogelijke kan ten stemmen op, die pleiten voor onder handelingen met de Russen over de her eniging van Duitsland. Ook in Adenauers coalitie hebben zich zulke stemmen laten horen. Dr. Dehler, de voorzitter van de vrije liberale partij, die tot de algemene verkiezingen van verleden jaar minister van Justitie was in Adenauer's kabinet, zeide gisteren in een persconferentie dat de tijd na de voorstellen van Visjinski in de UNO rijp was voor onderhandelingen. Het was zijn overtuiging dat men niet moest wachten tot er weer Duitse divisies waren opgericht. (UP) Dehler zei dat Duitsland het „duivels denkbeeld" moet loslaten dat ieder woord dat uit Moskou komt op zich zelf vergiftigd is. MüNCHEN (AFP) De voormalige generaal bij de SS Hermann Reimecke, die in 1948 door een Amerikaanse krijgsraad tot levenslange gevangenisstraf was ver oordeeld, is door de Amerikanen in vrij heid gesteld. Op 20 Juli 1944 richtte ex- generaal Reinecke het verzoek aan Hitier om de groep-Von Stauffenberg, die de aanslag op de „Führer" had gedaan, uit de weg te mogen ruimen, doch generaal Otto Ernst Remer, die door Goebbels was gewaarschuwd, was hem reeds voor ge weest. Wel maakte Reinecke deel uit van het „Volkstribunaal", dat de samenzweer ders van de 20e Juli vonniste. SAIGON (Reuter/UP) Bao Dai, het Vietnamese staatshoofd, heeft uit Zuid- Frankrijk een telegram aan generaal Nguyen Van Hinh gezonden, waarin hij hem vraagt zijn geschillen met de premier bij te leggen en zitting te nemen in het kabinet. Soortgelijke boodschappen zijn gezonden aan de voormalige minister van Defensie generaal Nguyen Van Xuan en een andere tegenstander van de regering, generaal Leven Vien. Het geschil tussen premier Ngo Dinh Diem en stafchef generaal Van Hinh be gon drie weken geleden, toen de laatste weigerde zijn bevoegdheden over te dra gen en met verlof naar Frankrijk te gaan. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Mark Twain: Het was iets prachtigs Amerika te ontdekken, maar het zou nog prachtiger zijn geweest als men er langs gevaren was. Deze order van Bao Dai betekent een ernstige slag voor Diem, die zijn kabinet in het begin van deze week had gevormd en uit de nieuwe samenstelling met opzet Hinh en Xuan, die het leger vertegen woordigen, en Le Vien, die de politie in Saigon en Cholon beheerst, had wegge laten. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft een advies uitgebracht aan de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid omtrent de consequenties van de jongste loonmaatregel voor de sociale ver zekering. Aanbevolen wordt de loongrens van de invaliditeits - en Ziektewet tot f 6000 te verhogen, onder handhaving van de hui dige loongrens van de Werkloosheidswet. Tevens wordt aanbevolen in de Invalidi teitswet de intrede-grens tot f 3600 te ver hogen. Voorts wordt voorgesteld de maximum- uitkeringen. van de noodwet-ouderdoms voorziening voor gehuwde mannen in alle gemeenteklassen met f 72 en voor onge- huwden in alle gemeenteklassen met f 42 te verhogen. Tevens wordt aanbevolen de B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad voorgesteld, de directeur van het Gemeente-Vervoerbedrijf, ir. W. B. I. Hofman, eervol ontslag te verlenen met ingang van 1 November, nadat ir. Hofman daartoe een verzoek zal hebben ingediend. B. en W. stellen de gemeenteraad verder voor ir. Hofman tot aan het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in het vol ledig genot van zijn normale salaris te Een groepje mannequins van het Parijse modehuis Jacques Fath heeft Vrijdag een uitstapje gemaakt naar Alkmaar, waar de dames hoe kan het anders een bezoek aan de kaasmarkt brachten. Ze waren al dadelijk de beste maatjes met de kaasdragers, in wie zij even geïnteresseerd bleken als in de kaas. De foto legt er welsprekend getuigenis van af. Vandaag en morgen poseren de mannequins minder ongedwongen, wanneer zij in hötel Oud-Wassenaar te Wassenaar drie shows ver zorgen, waarvan de baten ten goede komen aan de kankerbestrijding. KAAPSTAD (United Press) Gister middag heeft Prins Bernhard, bloots hoofds, met een sportjasje en een pijp ro kend, zich zonder te worden herkend als een toerist onder de winkelende bevolking van Kaapstad begeven, die hem die morgen nog had verwelkomd. De Prins had een „vrije middag" zonder officiële gebeurtenissen. Hij deed enige in kopen voor zijn dochters en bracht be zoeken aan het museum Koopmans de wet en andere plaatsen die banden hebben met het vroegere Nederlandse bestuur over de Kaap. Wegens het slechte weer was daarvoor een uitstapje naar het robbeneiland dat 12 kilometer buiten Kaapstad ligt afgelast. Een vaartuig met autoriteiten en journa listen was reeds uitgevaren voordat het besluit werd genomen de reis niet door te laten gaan. Na de terugkeer van deze boot ondernamen de in de val gelopen journa listen een vruchteloze speurtocht van vele uren om de Prins weer op te sporen. De Prins beklom de beroemde Tafelberg en kon daar het wolkendek even uiteen week, ruimschoots genieten van het uit zicht. Gisteravond was de Prins eregast aan het banket, dat werd aangeboden in de his torische Lady Anne Barnardzaal in het Kasteel van Kaapstad, het oudste Zuid- Afrikaanse gebouw, met de bouw waarvan werd begonnen onder gouverneur Simon van der Stel in 1666. In zijn op het banket uitgesproken rede zei de Prins dat onderdelen van het kas teel hem hadden doen denken aan Neder land, waar de architecten en de bouwers vandaan gekomen waren. Tijdens de tournee heeft de Prins zich zeer geliefd gemaakt, niet alleen door zijn plezierig informeel optreden, maar ook door de zorg, die hij steeds nam nimmer de indruk te wekken, dat hij het Engelse element van Zuid-Afrika over het hoofd had gezien. Morgen zal de Prins worden ontvangen op een receptie van de Nederlandse ge meenschap. De Anjelieren-koning van de Kaappro vincie de heer Werth heeft een bijzonder soort anjers gekweekt, welke zijn inge schreven bij de Engelse Vereniging voor Anjers. Het is een rose bloem die 10 centi meter groot schijnt te zijn en die de naam draagt „Zuid-Afrika". De heer Werth heeft nu ter gelegenheid van het bezoek van Prins Bernhard een aantal van zijn bij zondere anjers aangeboden en naar het provinciehuis in Kaapstad gestuurd. laten, zulks onder inhouding van de ver schuldigde loonbelasting en van een be drag, gelijk aan hetgeen hij, zo hij in func tie waren gebleven, als bijdrage in de pen sioenpremie verschuldigd zou^i.jn geweest. Bovendien stellen B. en W. voor, dat deze uitkering niet zal worden aangetast, wan neer de heer Hofman na zijn ontslag uit anderen hoofde inkomsten zou verkrijgen. Bovendien zal de te verlenen uitkering ge lijke tred houden met eventuele wijzigin gen in het salaris, dat ir. Hofman zou heb ben genoten, indien hij in functie zou zijn gebleven. Ook in de regeling van zijn pen sioen komt geen wijziging. Reeds in de raadvergadering van 3 Fe bruari van dit jaar was medegedeeld, dat „wegens de bekende moeilijkheden in het gemeentelijk vervoerbedrijf aan ir. Hof man. teneinde het onderzoek naar de toe standen in het bedriif te vergemakkelijken" verlof was verleend. Bestudering van de toestand in het be drijf, alsmede van de inhoud der door de met het onderzoek belaste technici uitge brachte rapporten, hebben B. en W. de overtuiging geschonken, „dat, hoewel zij de goede hoedanigheden van de heer Hof man waarderen, het in het belang is van het bedrijf, dat de dagelijkse leiding in andere handen wordt gelegd." B. en W. achten het wegens de belang rijke beslissingen, die binnenkort ten aan zien van het gemeentevervoerbedrijf moe ten worden genomen, wenselijk, dat zo spoedig mogelijk tot benoeming van een nieuwe directeur wordt overgegaan. B. en W. hebben hun zienswijze ter ken nis van de heer Hofman gebracht en met hem hierover besprekingen gevoerd. Vol gens B. en W. is ook de heer Hofman van mening, dat onder de omstandigheden, zo als deze zich hebben ontwikkeld, zijn heengaan als directeur als eerste stap tot oplossing van de ontstane moeilijkheden is geboden. Hij is bereid een verzoek om eer vol ontslag in te dienen. Zodra de raad zich met dit voorstel heeft verenigd, zal het verleende verlof aan de heer Hofman ein digen en zal, hij bij het Gemeente-Vervoer bedrijf terugkeren tot aan het tijdstip van het hem te verlenen eervol ontslag. Naar wij vernemen, is hedenochtend de heer J. Fabius, schrijver van „Nieuws brieven," te zijnen huize te Den Haag ge arresteerd wegens majesteitsschennis. Onder leiding van de subsituut-officier van justitie, mr. W. H. Overbeek, en in tegenwoordigheid van de rechter-commis- saris, is vanmorgen om acht uur een on derzoek ingesteld ten huize van de hoofd redacteur van „De Nieuwsbrief". De justitie heeft in een door F. geschre ven artikel onder de titel „Het nemen van de Koning", opgenomen in een van de laatst verschenen nummers van „De Nieuwsbrief" het misdrijf menen te moe ten zien van majesteitsschennis. Enkele tirades in dit artikel, dat zich in hoofdzaak richt tegen de opheffing van het Unie-statuut, worden beledigend geacht voor het staatshoofd, hetgeen volgens arti kel 111 van het Wetboek van Strafrecht strafbaar is. De justitie, die na ampel overleg is op getreden tegen de heer F., heeft te zijnen huize diverse administratieve bescheiden in beslag genomen. F. is voorlopig inge sloten in het Haagse politiebureau. Nage gaan wordt of verdachte in voorlopige hechtenis zal blijven. maximum-grenzen van het zogenaamde eigen inkomen voor gehuwde mannen te stellen op f 2000 voor de eerste gemeente klasse en op daarmede corresponderende bedragen vcor de overige gemeenteklas sen. Voor ongehuwden zou in de eerste gemeenteklasse deze grens op f 1350 dienen te worden gesteld en in de overige ge meenteklassen op daarmede corresponde rende bedragen. Aanbevolen wordt dat voor trekkers van invaliditeits- en ongevallenrenten de ren te inclusief de daarop verleende bijslagen met zes percent worden verhoogd. Ook wat de lopende tijdelijke uitkeringen ingevolge de Ziektewet en de Ongevallenwetten be treft wordt tot verhoging geadviseerd. Met, betrekking tot de kinderbijslagen is het stichtingsbestuur, in afwachting van nader beraad over de principiële aspecten van deze voorziening, van oordeel dat de recente loonmaatregel dient te leiden tot een verhoging van de uitkeringen met zes percent. Het K.N.M.I. deelt mede: Er zijn de af gelopen dagen belangrijke veranderingen in de algemene luchtdrukverdeling voorge komen. Een hogedrukgebied, dat door zijn ongunstige ligging op de Atlantische Oce aan de laatste dagen van September bij zonder koud weer in West-Europa veroor zaakte, heeft zich naar Frankrijk ver plaatst en breidde zich vanmorgen nog langzaam naar het Noorden uit. Hierdoor kwam ons land in een Zuid-Westelijke luchtstroming, waarmee zachte en vochtige lucht uit West-Frankrijk riaar ons land wordt aangevoerd. Hierdoor waren de tem peraturen in de afgelopen nacht hoger dan Woensdagmiddag. De Zuidelijke luchtstroming wordt mede in stand gehouden door een depressie bij IJsland. Het koudefront hiervan lag van morgen ten Westen van Ierland en bewoog slechts langzaam naar het Oosten. Zondag kan op aanhouden van het zachte herfstweer worden gerekend. In de ochtend is er vanwege de vochtigheid van de lucht kans op wolkenvelden, maar in de namid dag zijn opklaringen te verwachten. (van hedenmorgen 7 uur) weers- CUj C V E QJ toestan-d •So i O c -t w SE Sn E 'ÖSï Helsinki half bew. W 6 5 0 Stockholm onbewolkt NNW 3 2 0 Oslo onbewolkt NNW 1 2 0 Kopenhagen onbewolkt W 3 p 0,2 Londen zwaar bew. Z 2 15 0 Amsterdam zwaar bew. W 4 14 1 Brussel geheel bew. W 2 14 0 Parijs mist windstil 13 0 Bordeaux mist O 3 12 0 Grenoble mist windstil 8 1 Nice onbewolkt NW 4 13 0 Warschau zwaar bew. W 7 4 2 Berlijn regen W 2 8 1 Frankfort nevel ZZW 4 13 0,2 München geheel bew. ZW 4 12 1 Zürich N 1 11 0.2 Genéve nevel windstil 10 0 Locarno onbewolkt ONO 5 5 0 Wenen regen WZW 2 1 8 Innsbruck motregen windstil 9 3 Rome onbewolkt windstil 11 0 Neerslag laatste 24 uur JOCXDOCOCXDOOOOCXXXXXX VXX XDOOCXXXXXXXXXXXX X OOOOOOOOOOOOOOC Q FRAAI HERFSTWEER g Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater- g dagavond tot Zondagavond, opgemaakt x: om 10 uur: 3 In de nacht en ochtend hier en daar g tijdelijk mist of laaghangende bewol- 8 king, later op de dag vrij zonnig en 3 warm weer. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. 8 3 October 8 Zon op 6.43 uur, onder 18.15 uur. 3 Maan op 13.39 uur, onder 21.04 uur. 8 4 October x Zon op 6.44 uur, onder 18.13 uur. 3 Maan op 14.24 uur, onder 22.04 uur. Maanstanden 8 5 Oct. 6.31 uur: Eerste kwartier 3 12 Oct. 6.10 uur: Volle maan 8 18 Oct. 21.30 uur: Laatste kwartier g 26 Oct 18.47 uur: Nieuwe maan 3 Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 October 8 Hoog water: 6.24 en 18.40 uur. Laag water: 2.11 en 14.18 uur. f Zondag 3 October 8 Hoog water: 7.01 en 19.19 uur. Laag water: 2.40 en 14.51 uur. Maandag 4 October 8 Hoog water: 7.44 en 20.06 uur. Laag water: 3.12 en 15.27 uur. AXXJOOOOOOOOOOOOÜOOOOOOOOOOOOOOOOOOUCOOOOOOOOOOOOOOOOOU,

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1