Italië en Joegoslavië sluiten een accoord over Triëst Weerbericht Ambassadeurs ondertekenen overeenkomst in Londen Haarlems Dagblad Ongerustheid over veiligheids probleem tegenover Duitsland Russisch ontwapeningsplan wordt voorzichtig begroet Succes na een jaar onderhandelen Meerderheid verwacht voor Mendès-France Het woord is aan Duitse troepen in Nederland mogelijk Groot Brittannië en Frankrijk vinden het het overwegen waard Montgomery zal het Duitse leger vormen Resultaat van Londen Schip in nood bij IJmuiden De „Maasdam" wordt in New York hersteld Kardinaal Duca overleden Talkijke onzekerheden in westelijk verdrag Weerrapport 69e JAARGANG rvo 74 DINSDAG 5 OCTOBER 1954 298e JAARGANG No 228 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE LONDENSE CONFERENTIE van negen ministers van Buitenlandse Zaken heeft haar doel bereikt. Zij heeft in een aantal principiële besluiten een nieuwe or ganisatie ter verdediging van West-Europa ontworpen, die inhoudt dat Duitsland zijn souvereiniteit zal herkrijgen en zich in het kader van deze organisatie opnieuw kunnen bewapenen met een macht die, in man schappen uitgedrukt, tot 500.000 beperkt zal zijn. Die macht zal onderdeel zijn van de West-Europese en in groter verband: van de Noord-Atlantische defensie. Ten aanzien van de wapenfabricage heeft Duits land zich moeten verplichten zich te ont houden van de productie van een groot aantal zware wapens, zowel voor de lucht en zeemacht als voor de landmacht, op zijn gebied. De nieuwe organisatie ter verdedi ging van West-Europa treedt, zoals men weet, in de plaats van de E.V.G. (Europese Verdediginas Gemeenschap) wel'k verdrag door het Franse parlement verworpen is. Definitief zijn de besluiten van Londen natuurlijk nog niet, want ministers van Buitenlandse Zaken kunnen zulke vér strekkende beslissingen niet nemen en de regeringen, waartoe zij behoren, evenmin. De betrokken Europese parlementen moe ten er alle hun goedkeuring aan hechten eer zii in werking kunnen worden gesteld. En aangezien er nog zoveel uitgewerkt en in bijzonderheden beslist moet worden, is men aan de parlementaire beslissingen nog niet toe. Die nadere uitwerking betreft bij- voorbeeM het verdrag van Brussel, geslo ten in 1948, dat nu wel zeer ingrijpend moet worden herzien, waarna West-Duits land en Italië tot dit verdrag zullen moe ten toetreden. Er is nog alles te regelen ten aanzien van het nieuwe Europese hoge gezag inzake de bewapening. Daarin zul len de zeven Euronese landtep Engeland, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Neder land, België en Luxemburg en het op perbevel van de Noord-Atlantische Ver- drags Organisatie (N.A.V.O.) zitting heb ben. Het zal beslissende bevoegdheid krij gen. Men zet evenwel spoed achter deze ver dere ontwikkeling, want reeds op 21 Octo ber zuiden de negen ministers opnieuw bijeenkomen, ditmaal te Parijs, ter nadere uitwerking van de te Londen aanvaarde principes. Inmiddels moet de Saarkwestie nog opgelost worden. Adenauer en Men- dès-France hebben daarover te Londen kort gesproken. Men weet niet met welk resultaat. De Franse premier heeft evenwel een oplossing in uitzicht gesteld en dit wekt verwachtingen. Ofschoon het in com- muniaués en persconferenties thans geen gebruik is enige lof aan Mendès-France toe te zwaaien, is het toch wel zeer duidelijk geworden dat als de Franse premier een oplossing in uitzicht stelt, die bereikt pleegt te worden. Misschien beoogt hij ook ten aanzien van het Saargebied wel een rege ling in het kader van het Verdrag van Brussel. Wie aan zulk een mogelijkheid denkt gaat zich afvragen of Brussel wel licht een Europese beslissende taak gaat verwerven, die aan het alleen-maar-advi serende Straatsburg steeds onthouden is. Maar dit is een vraag, waarop het ant woord nog niet is gegeven. Eer de negen ministers opnieuw zullen bijeenkomen zal het Franse parlement een uiteenzetting van Mendès-France te horen krijgen. Hij heeft de president, André le Troquer, verzocht om het parlement reeds a.s. Donderdag bijeen te doen komen. Het zal zich dan moeten uitspreken over de voorlopige resultaten van Londen en naar onze Parijse correspondent meldt ook ten aanzien van de uitwerking der te Londen aanvaarde principes. Het schijnt wel zeker dat Mendès-France ditmaal de vertrouwenskwestie zal stellen. Hij staat ongetwijfeld sterk (al zullen de honderd stemmen der communisten zich tegen hem uitspreken) doordat zijn beleid tot resultaat heeft gehad dat Engeland zich voor het eerst tenvolle bij West-Europa heeft aan gesloten en zich verplicht om vier divisies en een tactische luchtmacht op lange ter mijn op het vasteland te stationneren en die troepen niet terug te trekken tenzij met goedkeuring van de meerderheid der deel hebbers aan het nieuwe verdrag van Brus sel. Dit Engelse besluit is en blijft verre weg het grootste en belangrijkste resultaat van de conferentie te Londen, omdat het een principiële koersverandering van En geland beduidt en grote mogelijkheden opent voor een veel verder gaande Euro pese aaneensluiting. Niet alleen de Fran sen maar ook de andere volken van West- Europa hebben alle reden om Mendès- France dankbaar te zijn dat hij deze koers verandering heeft uitgelokt en verworven. Evenzeer hebben wij reden om hem er erkentelijk voor të zijn dat hij tot het uiter ste poogt, de Duitse herbewapening aan maatregelen van controle te binden. En herhaald zii diat als de E.V.G. was aange nomen d'oor het Franse parlement, de grote winst van de Engelse koersverandering ten aanzien van het vasteland niet zou zijn behaald. Er is ten aanzien van de nieuwe Europese defensie-principes en van de mogelijkheden om een betere verstandhouding met de Russen te bereiken, die zou kunnen bewer ken dat men zulke defensie niet in prac- tijk zou behoeven te brengen God be ware ons ervoor meer te zeggen. Dat zal, nu de huidige omstandigheden daar aanleiding toe geven, onderwerp van een nadere beschouwing moeten zijn. R. P. De reddingboot Neeltje Jacoba uit IJmui den is hedenmiddag te 13.15 uur op nood seinen van een nog onbekend schip uit gevaren. De positie van het schip zou zijn 24 mijl Z.Z.VV. van IJmuiden. Ook de sleepboot „Cycloon" van Weis- muller heeft de haven van IJmuiden ver laten om zo nodig assistentie te verlenen. De schade, die de „Maasdam" bij de aan varing met het Franse vrachtschip „Tofe- vo" heeft opgelopen, zal in New York wor den hersteld. Verwacht wordt dat de repa ratie ongeveer veertien dagen zal vergen. (Van onze correspondenten Vandaag hebben de Italiaanse en Joego slavische ambassadeurs te Londen formeel het accoord over Triëst getekend waarover een jaar lang is onderhandeld. Deze over eenkomst maakt een einde aan een conflict, dat vele jaren heeft geduurd. De onder tekening geschiedt in Londen uit erkente lijkheid voor de bemiddeling die Groot- Brittannië heeft verleend. Achter de scher men heeft Londen een groot aandeel gehad in de oplossing. De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, prof. Martino, heeft tijdens de Londense conferentie overeen stemming bereikt over de resterende kwes ties, die het Italiaanse kabinet gisteren heeft besproken. De overeenkomst krijgt niet de vorm van een normaal verdrag, daar het gaat om een verandering van de tijdelijke ge zagsuitoefening in Triëst, welks juridische positie reeds bij het vredesverdrag is ge regeld. De Britse en Amerikaanse regerin gen maken zich geheel van Triëst los. Bij toekomstige wijzigingen van dit accoord willen zij niet worden betrokken. De over eenkomst wordt in Londen beschouwd als een belangrijke overwinning voor de Brit se en Amerikaanse diplomatie. Twee Italiaanse divisies staan gereed om zóne A over te nemen. Bijna een jaar ge leden stonden zij ook op het punt dit te doen, maar toen dreigde de troepenbewe ging te zullen leiden tot een oorlog tussen Italië en Joegoslavië. Dit keer zal maar schalk Tito niet verklaren dat zijn leger klaar staat om op te rukken naar het vrije grondgebied, zodra de eerste Italiaanse soldaat daar een voet zou zetten. Tot op heden was, dank zij het feit dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten vorig jaar de knoop doorhakten, het be stuur van de stad in Italiaanse handen. Maar er zijn nog tienduizend Britse en Amerikaanse bezettingstroepen en een politiemacht onder geallieerd toezicht. Vooral Groot-Brittannië met zijn vele mi litaire verbintenissen overzee is blij dat het zijn troepen uit Trieëst kan terugtrek ken. Het heeft grote voldoening gewekt in Londen dat Tito na het Brits-Amerikaans ingrijpen van vorig jaar de wijste partij heeft gekozen en gezwegen heeft. In di plomatieke kringen in Londen hoopt men dat Italië zich zal aansluiten bij het Bal kan-pact van Joegoslavië, Griekenland en Turkije, ter versterking van de defensie van Zuid-Europa. De regeling voor Triëst, hoe onbevredi gend misschien ook, brengt in elk geval betrekkelijke rust in een gebied, dat jaren lang een stormcentrum was. Vrijstaat blijft Hedenmiddag zou premier Scelba in de Senaat bekend maken, dat het accoord ondertekend was. Italië zal in zóne A in de rechten treden, die tot dusverre door het militaire bewind der geallieerde mo gendheden werden uitgeoefend. Dit be tekent niet dat Italië de volle souvereini teit over Triëst en de zóne A zal krijgen, evenmin als Joegoslavië over zóne B. Naar de letter blijft dus de vrijstaat Triësit die de onderhandelaars niet kunnen opheffen, zonder daarin de andere mogendheden te kennen, die het vredesverdrag met Italië hebben ondertekend, bestaan. Het komt dus hier op neer dat Italië binnenkort in zóne A dezelfde positie zal innemen, die Joegoslavië reeds sinds lange tijd in zóne B innam. De overeenkomst heeft dan ook een voorlopig karakter. Het sluit niet de mogelijkheid uit dat men later, wanneer de hoofden wat meer afgekoeld zijn, er iets aan verandert. Door deze regeling omzeilt men niet al leen de klip van een Russisch veto tegen de wijziging van het vredesverdrag, maar bovendien levert dit aan de Italiaanse re gering het voordeel dat ratificatie van het accoord door het parlement niet nodig is. Het doel van de overeenkomst is vooral het voorbereiden van een betere verstand houding tussen de twee nabuurlanden. De nieuwe grens ligt precies op de wa terscheiding. Enkele kleine gehuchten met een bijina uitsluitend Italiaanse bevolking, die tot nu toe bij zóne A behoorden, zullen worden toegevoegd aan zóne B. De bevol king krijgt twee maanden tijd om te be slissen of zij bij Joegoslavië wil blijven of liever wil verhuizen naar het Italiaanse gebied. Daar de jonge mannen vrijwel al len werkzaam zijn op de scheepswerven van Triëst, zullen deze 1500 gezinnen waar schijnlijk vertrekken. Maar het is ook mo gelijk dat er op den duur een gunstige regeling kan worden getroffen voor grens verkeer. Deze mensen bezitten ook akker tjes, waarop zij druiven telen. Zij laten niet graag hun huis en lapje grond in de steek, al wordit dit vergoed, om in de om geving van Triëst in barakken of kampen te gaan wonen. Geen feestvertoon Vanochtend zijn te Rome de leden van de provincale staten van Triëst en de wet houders van de stad Triëst aangekomen. Premier Scelba is, na de zitting van de ministerraad, naar het Querinal gegaan, waar hij, in het bijzijn van deze delegatie uit Triëst, aan president Einaudi heeft medegedeeld, dat de stad Triëst heden terugkeert tot het Italiaanse moederland. De overdracht zelf zal geleidelijk ge schieden. Eerst zal het gehele civiele be stuur aan Italië komen. Eerst omstreeks 20 of 21 October zullen Italiaanse troepen de plaats innemen van de Amerikanen en En gelsen, die in deze dagen van overgang de orde zullen bewaren en die de grensafba- kening zullen regelen met Joegoslavië. Generaal Winterton blijft minsters tot het einde van deze maand' de hoogste autoriteit in zóne A. De Senaat heeft, na de mededeling van minister Scelba, de zitting verdaagd bij wijze van feestelijkheid. Zowel in Kamer als Senaat zal een debat moeten volgen over de kwestie. Maar de handtekening van ambassadeur Rrosio, te Londen, heeft de overeenkomst zonder meer van kracht gemaa/kt. Het parlement zal pas op 12 October bijeenkomen. Bij de debatten zullen de communisten, de Nenni-socialisten, de neo fascisten en de royalisten met kracht pro testeren tegen d'e wijze „waarop zóne B en zelfs een gedeelte van zóne A aan Joe goslavië werd uitgeleverd". Waarschijnlijk zullen zij opnieuw met een motie van wan trouwen komen, maar het is niet te ver wachten dat er op dit moeilijke ogenblik onder de vertegenwoordigers van de re geringspartijen iemand kan worden gevon den, die niet voor de regering zal stemmen. De regering zal dus opnieuw met een kleine meerderheid het pleit winnen. PARIJS (Reuter) De houding van de 105 socialisten en 87 volksrepublikeinen (Rooms-Katholieken) zal Donderdag tijdens de speciale zitting van de Franse Nationale Vergadering, de doorslag geven voor de uitslag van het debat over de resultaten van de Londense conferentie aangaande de be wapening van West-Duitsland. De premier kan rekenen op de meerderheid van de 135 conservatieven en 101 radicalen en de Gaullisten zullen hem naar verwachting eveneens steunen, maar de 100 communis ten zullen tegen hem zijn. In politieke kringen te Parijs is men va l mening, dat afgezien van de verwoede aan hangers van de Europese Verdedigingsge meenschap, de meerderheid der socialisten en volksrepublikeinen niet tegen de Lon dense besluiten zal stemmen en dat de premier derhalve naar alle waarschijnlijk heid een behoorlijke meerderheid achter zich zal vinden. De positie van de regering is bovendien aanzienlijk versterkt door haar snelle op treden in het spionnageschandaal, dat grote heroering in het land teweeg heeft ge bracht- Maar ofschoon de regering er bij de stemming van deze week goed voorstaat, erkent men algemeen, dat Mendès-France nog verscheidene moeilijkheden zal moeten overwinnen, alvorens de Nationale Verga dering haar definitieve goedkeuring aan de Londense overeenkomst hecht. Sommige afgevaardigden, vooral socia listen, geloven, dat de Sovjet-regering nog een laatste kans gegeven moet worden om te tonen, of zij bereid is vrije verkiezingen voor geheel Duitsland te aanvaarden, voor dat Frankrijk een definitief besluit aan gaande herbewapening van Duitsland neemt. Ook moet het Frans-Duitse geschil over het Saargebied nog worden opgelost. ROME (Reuter) Kardinaal Francesco Borgonginl Duca, voormalig Pauselijk in ternuntius in Italië, is Maandag te Rome in de leeftijd van zeventig jaar overleden. Door zijn overlijden is het aantal leden van het college van kardinalen terugge bracht tot 67. Het ooilege bestaat nu uit 23 Italianen en 44 niet-Italianen. De overledene behoorde tot de Congre gaties van het Heilig Officie, het Consisto- rium der sacramenten en de Voortplanting des geloofs. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Francis Bacon: De Fransen zijn wijzer dan zij schijnen en de Spanjaarden schij nen wijzer dan zij zijn. Honderd vliegtuigen doen iedere dag onze nationale luchthaven Schiphol aan. Het grote verkeersplatform kan de drukte bijna niet meer verwerken. En dan te bedenken, dat in 1920 per dag bij goed weer slechts twee vliegtuigen van Schiphol de lucht in gingen, die de lijndiensten op Londen en Hamburg onderhielden. De foto geeft een fraai beeld van Schiphol in vol bedrijf. Vijfendertig jaar geleden is de K.L.M. daar met zijn eerste vlucht gestart. Op 9 October zal men dit feit herdenken. (Luchtfoto K.L.M.). (Van onze redacteur) Het nieuwe Westelijke defensiepact, dat te Londen gesloten is en waarin de toelating van een Duits leger ligt besloten, blijkt nog tal van onzekerheden te omvatten, waarop blijkens uitlatingen van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, J. W. Beyen ook in de kring der verdragsluitende regeringen geen afdoend antwoord ge reed ligt. Thans blijkt met name dat over eventuele sancties tegen verdragsbreuk in het geheel niet is gesproken. Verder bestaat over verdergaande integratie der partijen op ander dan militair terrein geen enkel plan. De militaire aspecten bepalen zich tot wedertoelating van Duitse troepen en laten de beslissing over het gebruik en de organisatie daarvan geheel over aan de NAVO. Deze zou bijvoorbeeld kunnen be sluiten Duitse eenheden in Nederland te legeren wat echter volgens minister Beyen „niet waarschijnlijk" is. Op de persconferentie van hedenmorgen bleek enige ongerustheid te bestaan over het gebleken gebrek aan overweging van een eventueel Duits gevaar, ontstaande uit de herbewapening en het ontbreken van een sterk centraal gezag boven de ver dragspartijen. Deze ongerustheid kon door de minister niet worden weggenomen, zelfs niet toen hij het grapje bedacht om Luxem burg met Duitsland te verwisselen bij de vraag hoe eventueel tegen verdragsbreuk zou worden opgetreden. De vraag wat ge beuren zou als Duitsland met een nieuw leger uitgerust zich politiek op het Oosten zou gaan oriënteren, werd door de minister omzeild. Over de kwestie of de verplichtingen van West-Duitsland tenge- NEW YORK (Reuter) De Britse mi nister van Staat, Selwyn Lloyd, heeft in de Algemene Vergadering van de UNO verklaard, dat Groot-Brittannië bereid is de jongste Russische ontwapeningsvoor stellen naar hun verdienste te behandelen, ook al hebben zij misschien de bedoeling de politieke toestand in de landen, die de West-Duitse deelneming aan de Westelijke defensie overwegen, in verwarring te bren gen. De Russische regering schijnt een stap in de richting van de Brits-Franse voor stellen te hebben gedaan, hetgeen Lloyd met instemming begroette. In de voorstel len, die Visjinksi naar voren heeft gebracht wordt aangedrongen op ontwapening in termijnen gevolgd door een verbod van atoomwapens. Volgens Lloyd is de wijze waarop de Russische voorstellen zijn ingekleed, niet geheel duidelijk. Nauwkeurige bestudering in het bijzonder van de aard en de be voegdbeden van internationale toezicht houdende organen is vereist. Het was de Britse afgevaardigde niet duidelijk waar om er twee controlerende organen dienden te komen, een tijdelijke voor de eerste en een vaste voor de tweede faze. De Brits- Franse voorstellen behelsden één inter nationaal orgaan, waarvan de bevoegd heden geleidelijk zouden moeten worden uitgebreid. Het laatste bood volgens Lloyd meer waarborgen. De Franse afgevaardigde Guérin de Beaumont, minister van Justitie, in het kabinet Mendès-France verklaarde dat de Russische voorstellen de volledige aandacht verdienen. „Voor de eerste maai is door de Russische afgevaardgide een stap voor waarts gedaan en wij prijzen ons daarmee gelukkig, aldus De Beaumont. Het officiële blad van de Chinese com munistische partij heeft zich in een hoofd artikel uitgesproken voor het Russische voorstel. Radio-Peking voegde hieraan toe, dat „het Amerikaanse plan om het verbod op atoomwapens tegen te houden, verwor pen moet worden voordat er overeenstem ming kan worden bereikt over bewape ning". Het plan van president Eisenhower om een atoombank in te stellen, was opge steld „omdat Amerikaanse oorlogsophit sers er op gebrand zijn de atoombewape- ndngswedloop onder het mom van de vrede te versnellen", aldus het blad. volge van het nieuwe pact, later op Groot- Duitstand zouden kunnen overgaan, zal, aldus minister Beyen, een vredesverdrag uitsluitsel moeten geven. Dat de overwe ging van de mogelijkheid, dat Duitsland in de toekomst herenigd zal dienen te wor den, in Londen geen punt van aandacht heeft uitgemaakt, bleek duidelijk uit de antwoorden van minister Beyen. Op de vraag of er thans plannen zijn om via het verdrag van Brussel verder te komen op het terrein der Europese een wording in andere dan militaire sectoren, antwoordde minister Beyen: „Dat weet ik niet." Minister Beyen gaf toe, dat vooral op het punt van controle op en voorkoming van verdragsbreuk de overeenkomst van Brussel een achteruitgang betekent ver geleken bij de E.V.G. Het feit dat Engeland thans is ingeschakeld mag, aldus de minis ter, te diien aanzien als een compensatie worden beschouwd. (Van onze correspondent te Londen) Veldmaarschalk Montgomery, plaatsver vangend opperbevelhebber van het gealli eerde hoofdkwartier in Europa (SHAPE), zal verantwoordelijk zijn voor de leiding en opbouw van de nieuwe Duitse gewapende strijdkrachten. Het West-Duitse leger zal twee jaar na het begin van de herbewape ning gevechtsklaar zijn. Montgomery, die inspecteur-generaal van de Noord-Atlanti sche Verdragsorganisatie voor de training is, heeft reeds een opledingsprogramma voor het nieuwe Duitse leger uitgewerkt, gebaseerd op Britse en Amerikaanse de mocratische stelregels. Het is een vreemde speling van het lot dat de vroegere stafchef van Montgomery's grote tegenstander Rommels, generaal Hans Speidel de voor naamste figuur zal zijn van het nieuwe Duitse leger. (Reuter) De plaatsvervangende op perbevelhebber van de Amerikaanse strijd krachten in Europa, generaal Orval Cook, heeft te Parijs verklaard, dat in Europa grote Amerikaanse militaire voorraden liggen opgestagen voor het op te richten West-Duitse leger. Hiervan zou echter niets aan de bondsrepubliek worden over gedragen voordat de negen regeringen vol ledige overenstemming hebben bereikt. Volgens generaal Cook zal het West- Duitse leger in het beginstadium voorna melijk door de Verenigde Staten worden uitgerust, doch later zal het zijn voorraden steeds meer uit Europese bronnen betrek ken. De Verenigde Staten zullen hun toezeg ging tot handhaving van hun strijdkrach ten in Europa voor onbepaalde tijd pas for meel doen, nadat de te Londen bereikte overeenstemming is neergelegd in bindende verdragen, aldus is van gezaghebbende zij de te Washington vernomen. Volgens de huidig* plannen zal president Eisenhower waarschijnlijk vóór 1 Januari een plechtige verklaring afleggen, waarin wordt toegezegd, dat de Amerikaanse strijdkrachten op haar huidige sterkte in Europa zullen blijven zolang de bedreiging van dit gebied bestaat. De president be hoeft voor deze toezegging niet de toezeg ging van het congres. De geallieerde opperbevelhebber in Euro pa, generaal Gruenther, die op het ogen blik in de Verenigde Staten is, verklaarde Maandag tegenover de pers, dat de Lon dense overeenkomst „een grote stap voor waarts" was voor de verdediging van de vrije wereld. Of de op te richten Duitse strijdkrachten die onder zijn commando zullen komen ook buiten Duitsland ge legerd zullen worden was een „kwestie, die wij nog nader zullen moeten bestuderen", zo verklaarde hij. (van hedenmorgen 7 uur) XU) c c uu cö weers- f g C <1) U S_ V V o toestand cf c co CO w. E 0J fep fe id ES ZS Stockholm onbewolkt N 2 1 0 Oslo geheel bew. NO 2 8 1 Kopenhagen regen O 6 Londen geheel bew. ZZW 2 14 5 Amsterdam regen ZW 8 12 4 Brussel regen ZZW 4 11 0.1 Parijs zwaar bew. ZZW 2 10 0 Bordeaux mist windstil 5 0 Nice geheel bew. NW 2 15 0 Warschau nevel windstil 1 0 Berlijn nevel WNW 5 8 0.4 Frankfort regen ZW 3 9 0.1 München nevel ZW 2 6 3 Zürich mist windstil 5 1 Genève onbewolkt windstil 4 0 Locarno licht bew. windstil 7 0 Wenen licht bew. WZW 4 10 0 Innsbruck geheel bew. windstil 9 5 Rome zwaar bew. O 2 15 0 xrxxxxxxxDoorooóooorY-xv"onof rvxxxxxxxcoorm joc* at» iCXXKX ZELFDE TEMPERATUUR Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met enige regen en later enkele verspreide opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. 6 October Zon op 6.48 uur, onder 18.08 uur. Maan op 15.28 uur, onder Maanstanden •5 Oct. 6.31 uur: Eerste kwartier 12 Oct. 6.10 uur: Volle maan 18 Oct. 21.30 uur: Laatste kwartier 26 Oct. 18.47 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 October Hoog water: 8.38 en 21.05 uur. Laag water: 3.55 en 16.15 uur. Woensdag 6 October Hoog water: 9.49 en 22.26 uur. Laag water: 4.54 en 17.22 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1