Puzzlerit met ongedachte afloop om de Holland I-beker KHC „Strawberries" nam de nieuwe velden in gebruik Agenda voor Velsen Drie maal winst voor Amsterdam „Daar zijn we weer" Beverwijk Santpoort 7 Auto's in de mist Om de provinciale damtitel Clubcqmpetitie voor Kennemer titel begonnen Vergadering Partij van de Arbeid Winterprogramma Vrouwengroep P.v.d.A. Krachtproef voor nieuwe teams Gevarieerd winter programma van ,,'t Nut" KRO revue met gedeeltelijk oud programma Kunst en Vriendschap met blijspel Filmmiddegen voor de jeugd Benoemingen van de Bisschop van Haarlem „De Plankeniers" met „Ik moet met je trouwen" Film van Oud-Beverwijker bekroond Muzikale show door „De Klavierschippers" Huisvrouwen bespreken vluchtelingenvraagstuk „Ervaringen en indrukken in Frankrijk" Met KDO in „De Gouden Kooi" „Anna Christie" bij Arb. toneelfonds Jubileum-vierkamp van klaver iasclub Philharmonisch orkest concerteert Knaap door auto aangereden Met een gemiddelde van 30 km per uur moesten de deelnemers van de Holland I puzzlerit voor auto's Zaterdagmiddag een parcours afleggen, dat lag tussen het hoofd gebouw van Hoogovens en hötel „De Rustende Jager" in Bergen. Geen van de (gemiddeld drie) inzittenden van de 58 auto's wist dit echter van te voren. Anders zou het geen puzzlerit zijn geweest, waaraan door een commissie, bestaande uit de heren Leemhuis, Smit en Wilms zoveel werk was besteed. Een minuut voor de start kregen de deelnemers een vel vol opdrachten toege stopt, ze moesten zelf maar zien, hoe ze over Assendelft, Krommeniedijk, richting Uitgeest, door de Limmener polder in Ber gen kwamen. Onderweg natuurlijk op de meest on verwachte plekken controles, zes in to taal, die elk een letter op de contrólekaart zetten, tezamen het woord „Puzzle" vor mend. Ook waren er, evenals vorig jaar van die geniepige vraagjes bij, zoals „hoe veel pilaren staan er onder de luchtbrug van het hoofdgebouw?", waarover de meeste deelnemers struikelden, terwijl men er als Hoogoven-personeelslid toch dage lijks langs rijdt. In het donker verder Deze middag-puzzlerit was echter nog maar het begin van het feest, want na een gezamenlijke koffiemaaltijd in „De Rusten de Jager" kwam de tweede étappe, doch toen in het duister en te rijden met een gemiddelde van 27 km. Door de plotseling opkomende mist wis ten de meeste rijders echter niet meer waar ze zich bevonden en stonden er op sommige kruispunten auto's in alle wind richtingen, waarvan de chauffeurs en kaartlezers ijverig met schijnwerpers en zaklantaarn naar de juiste weg zochten. Tengevolge van dergelijke, niet vermoede natuurspelingen kon dus moeilijk de hand aan het uitgestippelde schema worden ge houden, temeer, daar een groot deel der rijders niet de juiste instelling voor avond rijden had, door pijnlijk nauwkeurig alle mogelijke obstakeltjes te zoeken, ter wijl er door de commissie juist op was ge rekend, de moeilijkheden zo duidelijk mo gelijk aan te geven. Iedereen geraakte tenslotte via een duin pan, die niet in de route was opgenomen, of over een vuilnisbelt in Egmond, aan de finish bij het Stationsplein in Beverwijk. Het Statenhuis aan de Velserweg herbergde de deelnemers, die langzaam-aan binnen druppelden en ze zijn daar aange naam bezig gehouden door Daan Hooykaas en een muziekgezelschapje onder leiding van J. Westerman, totdat de uitslag tegen twaalf uur door de heer P. J. Veltkamp kon worden bekend gemaakt. Op de hem eigen manier wist hij de spanning over deze uitslag ten top te voe ren, door van onder af aan te beginnen en sommige deelnemers een klein prikje te De eerste ronde om het damkampioen - schap van Noordholland leverde drie winstpartijen op; alle voor de vertegen woordigers voor de hoofdstad. Metz won van v. d. Sluis, Stahlberg overwon Langras en Beeke klopte de oud-Santpoortspeler Buiyck. De overige partijen tussen Dukel- Ansems, Willemse-W. de Jong en Beers- Blom werden remise. De Kennemer kampioen Wim de Jong behaalde belangrijk voordeel op de St.Bavo speler uit Heemstede, J. H. Willemse. In het eindspel kon Wim de Jong op verschillende manieren de winst forceren, doch beging de fout „het te mooi te, willen doen". Door een uiterst geestige finèsse werd de partij toch nog remise. Dukel speelde tegen de titelhouder J. H. Ansems. Het werd een uitzonderlijk moei lijk middenspel, waarin Dukel met zwart enig houvast kreeg, doordat Ansems ge dwongen werd een gesloten stelling op 22 in te nemen. Toen de moeilijkheden nier te overzien waren bracht Ansems een uitstekend offer na een slagcombinatie. Toen de „muziek" uit de stelling was, werd al vroeg tot re mise besloten. De vierde vertegenwoordigd- van Kenne- merland, dc HDC-er Nic. Blom meelde een fraai klassiek partijtje tegen P Beers. Met één stuk achter wist de Haarlemmer re mise af te dwingen. Jan Metz kreeg het in zijn partij tegen v. d. Sluis al heel makke lijk, doordat een eenvoudige combinatie van ,;drie om drie" werd opengezet, die winst bracht. Stahlberg had al'le controle over het spél van de man uit Alkmaar, Langras; de winst welke tot stand kwam was dan ook volkomen verdiend. Beeke uit Weesp speelde tegen de kam pioen van Hoorn, de ex-Stabiel-speler A. J. Buiyck. Die uit Hoom kwam in een klassieke partij in een positie waarin het slagspel voortdurend dreigde. Een dezer combinaties werd Buiyck noodlottig en hij verloor. De stand na de le ronde is nu: Metz, Stahlberg, Beeke allen 2; Dukel, De Jong, Ansems, Blom, Beers, één punt. M. Oud was vrij en heeft nog niet gespeeld. Buiyck, v. d. Sluis, Langras allen 0 punten. In de eerste klasse van de strijd is het district Kennemerland vertegenwoordigd met de KNC-speler Verheyde. Zijn eerste partij speelde hij remise tegen C. Plas uit Edam, P. Veltman (Amsterdam) won van Tesselaar (St. Maarten Noord-Holland). J, Koppies uit Hoorn was de eerste ronde vrij. Zaterdag en Zondag wordt de wedstrijd in het Amsterdams sdhaakhuis voortgezet. Om de Kennemertitel In de afgelopen week hebben de dam mers in Kennemerland een aanvang ge maakt met hun winter-competitie club- dammen voor het seizoen 1954-1955. De uitslagen in de 2e klasse waren: Hoofddorp wint met 12-8 van Cruquius; Haarlemse Damclub III speelt tegen de KNC-reserves gelijk (1010). Haailem-OK-com'binatie 2 moest de eer ste wedstrijd tegen de clubgenoten van het derde tiental spelen. Het werd een grote 164-overwinning voor het tweede. DCIJ III behaalde een prachtige overwinning op VKD II. Beverwijk II kon maar ternauwernood winnen van het derde; de uitslag 137 was eervol voor Beverwijk III. doen voelen, hetgeen de prima stemming alleen maar ten goede kwam. De prijswinnaars van de grote Holland I beker en van twee kleine bekers waren tenslotte de heer en mevr. Goede (van de Staalfabriek), die met 150 strafpunten bo venaan de lijst stonden. De tweede prijs was voor ir. v. d. Koogh (Walserij West), die met zijn' kaartlezende dochter een beker en een schemerlamp won. Het duo Van Kleefv. d. Linde (In koop) was, evenals vorig jaar, derde en won twee bekers. De vierde prijs was voor de heren Peek en Langendijk van de So ciale afdeling en de vijfde voor de heren WortelboerWijdeveld van de Boekhou ding. De toegvoegde elfde prijs ging naar mej. Fatels va het Lab. Mekog, die als chauffeu- se van 5 dames, die gezamenlijk een wa gentje hadden gehuurd, „toch maar" 560 strafpunten had opgelopen. De heren Van der Ploeg en Lodder, res pectievelijk van de afdelingen Nieuwbouw en Mekog, konden zich in de poedelprijs verheugen, waarmee dan ook deze puzzle rit 1954 weer tot het verleden behoorde. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal hedenavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar eerste ledenverga dering in het nieuwe seizoen houden. In deze bijeenkomst zullen bespre kingen worden gewijd aan de propaganda, actie en het Fakkeldragerswerk. De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Parij van de Arbeid heeft het voorlopige winterprogramma thans sa mengesteld. Bij het organiseren van de bijeenkom sten is zowel aan amusement als ontwikke ling gedacht. Zo wordt een serie van drie lezingen gehouden over het onderwerp „Van moeder op dochter" en zal een in leiding worden gehouden over de aspecten die de vernieuwing van het burgerlijk wet boek voor de vrouw heeft. De jaarvergadering wordt op Dinsdag 5 October gehouden, op 16 November de „Wereldvrouwendag" treedt de heer J. Harmsen als spreker op. Voorts wordt een spel van Ton Oosterhuis met muziek en zang uitgevoerd. De jaarlijkse muziekavond vindt plaats op 14 December en twee weken later is er in samenwerking met de Partij van de Ar beid een jaarwisselingsbijeenkomst. Wethouder W. Alberda zal nog komen spreken over gemeentepolitiek en voorts wordt het te houden congres deze winter nog besproken. De leerlingen van het Klein Lyceum te Baarn, waartoe ook de prinsessen Beatrix en Irene behoren hebben een bazar georganiseerd ten bate van de vluchtelingen. Foto boven: prinses Beatrix bezig met oliebollen bakken. Foto beneden: prinses Irene helpt mee een bloemenstand in te richten. Volleybal in de IJ mond Vanavond en morgen zullen in het gymnasium de wedstrijden worden verspeeld in de tweede klasse heren en de eerste klasse dames van de afdeling IJmond der NeVeBo. Niet minder dan zes nieuwe herenteams zul len voor het eerst de strijd aanbinden in competitie-verband. VGV 2 opent Dinsdagavond het program ma en ontvangt SVIJ 1. Kennemers 2 en VCK 3 zijn oude rivalen, die zeker niets on gemoeid zullen laten om elkaar de eer af te snoepen. SVIJ 2 krijgt VCK op „bezoek", terwijl VCK 5 en Sportbond 2 de avond stuiten. Woensdagavond staat de kampioene van het vorige seizoen, VCK 2, tegen De Kenne- mers 1; een ontmoeting, die veel ftrijd kan opleveren. DGS gaat De Kennemers 2 be kampen, Waterloo speelt tegen VSV a, ter wijl VCK 2 de avond met een wedstrijd tegen VGV afsluit. Zoals te verwachten zullen deze eerste wedstrijden wel door zenuwen beheerst worden, hetgeen uiteraard van in vloed is op het spelpeil. Nieuwe ketels en leermiddelen De Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs te IJmuiden (O.) heeft de ge meente Velsen medewerking verzocht voor de aanschaffing van twee nieuwe ketels voor de centrale verwarming in de onder haar bestuur staande Emmaschool. Voorts heeft de vereniging medewerking verzocht voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de Comitéschool, in verband met de stijging van het aantal leerlingen de zer school. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Het bestuur van het departement Bever wijk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor de komende winter een zeer gevarieerd programma samenge steld. De eerste avond is op 25 October en deze wordt verzorgd door de heer C. A. J. von Frijtag Drabbe, directeur van de Topogra fische Dienst die zal spreken over het on derwerp: „Geheimen aller tijden, onthuld door de luchtfotografie". „Ethiopië" is het onderwerp van de le zing met kleurenfoto's die op 23 November wordt gehouden door de heer Junius Inger- man. Deze spreker heeft reeds met succes tweemaal een lezing voor 't departement verzorgd en op veler verzoek heeft het be stuur besloten deze spreker nogmaals uit te nodigen. Op 26 Januari houdt dr. J. J. Smith, bio loog te Wassenaar een lezing met gekleur de lichtbeelden over 't onderwerp „Het le ven in zee". Op verzoek van het bestuur is deze lezing uitgebreid met een verhan deling over de vogel- en plantenwereld in de duinen. Een filmavond vindt plaats op 22 Maart en het onderwerp is „Met het circus in Afrika's wildernis". Deze rolprent behan delt de lotgevallen tijdens de tournée van een groot circus door de oerwouden van de Belgische Congo. De film wordt voor afgegaan door een praatje van de circus expert Frits van Dyxhoorn. Het komt ons voor dat de K.R.O. met de revue „Tijd voor jolijt" de meest aangena me ervaringen heeft opgedaan, omdat men heeft besloten hetzelfde gezelschap ook voor een nieuw tournée in het komende sei zoen te engageren. Aldus kunnen de leden van deze omroepvereniging overal in ons land de kennismaking straks met Berry Kieviets, Willy Walden en Harry Boda her nieuwen, want met het Theaterorkest onder leiding van Johnny Ombach, het danspaar Francis en Capi en de bekende zangsolisten Christina Spierenburg en Henk Dorel zul len zij weer in vele plaatsen komen optre den; thans met de revue „Daar zijn we weer". Vandaar dat het in zekere zin te betreu ren valt, dat vrijwel alle schetsjes in dit programma voor een deel van het publiek oude bekenden zijn, want zij speelden deze al eens eerder in een zogenaamde „Spar- revue". En eigenlijk pleit het evenmin voor de fantasie en vindingrijkheid van de tekst schrijvers, dat zij genoodzaakt zijn bij de samenstelling van een nieuwe revue uit een oud répertoire te putten. Het succes was er Zondagavond bij de première in het Patro naatsgebouw te IJmuiden evenwel niet minder om; het publiek in de reeds dagen van te voren uitverkochte zaal heeft zich kostelijk geamuseerd en bij de meest ko mische scènes was het gelach soms bijna onbedaarlijk. Nu is het aan het trio Berry Kieviets, Willy Walden en Harry Boda, dit jaar versterkt met de komische excentriek Harry Woodson, gerust overgelaten derge lijke lachsalvo's op te wekken. Daarbij mag zeker niet de lof worden onthouden aan de twee heren uit het publiek, die zich lieten verleiden het toneel te betreden, om hier l'improviste een schetsje te komen vol tooien. Hun ovaties en prijsjes kwamen de ze dapperen volledig toe. Deze revue was fleurig gemonteerd; al menen w(j ons van „Tijd voor jolijt" meer originaliteit te kunnen herinneren. Dit neemt niet weg dat de Oosterse finale voor de pauze geestig in elkaar was gezet en vooral het slot „Circus Kiewaldos", waar in het gehele gezelschap een circusvoorstel ling imiteert, betekende een spectaculair besluit. En ofschoon de zogenaamde paar- dendressuur met twee mannen in een die renhuid nu ook niet bepaald een gloednieuw nummer mag worden genoemd, was het lachsucces naar aanleiding van deze dwaze manipulaties er niet minder om. De muzikale entourage was bij Johnny Ombach en zijn Theaterorkest in goede handen, waarbij de zang van de populaire Henk Dorel en Christina Spierenburg ons via de microfoon al zo vertrouwd geworden is, dat hun vocale prestaties geen nadere vermelding meer behoeven. Het dansen van Francis en Capi berustte voornamelijk op acrobatische bewegingen, waarbij Francis het publiek nog in opperste verbazing bracht met een originele poppendans. Ook het nummer met de lichtgevende costuums verwekte veel bewondering; dat de herha ling daarvan met het orkest later bij een mislukte poging bleef, moet ongetwijfeld aan de funeste premièrekoorts worden toe geschreven J. v D. Een van onze grootste Nederlandse actri ces, Ank van der Moer, blijkt in haar druk bezet leven af en toe ook nog tijd voor het schrijven van een toneelstuk te kunnen vinden-. Haar blijspel „Waar is mijn doch ter" is zelfs twee maal door een beroeps gezelschap op het répertoire genomen. Haar blijspel „Om een half millioen" werd Zaterdagavond door de Toneelvereniging „Kunst en Vriendschap" in het Patronaats gebouw opgevoerd. De intrige, berust op een van die zon derlinge testaiments-bepalingen, waaraan al zovele auteurs hun stof voor het schrij ven van een klucht of blijspel hebben ont leend. Ditmaal wordt Betty van Tiel en Hans Beekman ieder een lialf millioen van hun overleden oom in het vooruit zicht gesteld, mits zij zich onderwerpen aan de voorwaarde, gedurende een jaar een eenvoudige dienstbetrekking te accepte ren. Door bemiddeling van de notaris wor den zij aldus bij een rijk geworden kno- penfabrikant ondergebracht, zonder daarbij van elkanders identiteit op de hoogte te zijn. En hiermee heeft Ank van der Moer dan het startsein gegeven voor een serie allergenoeglijkste verwikkelingen, waarbij de verschillende komische situaties elkaar in logisch blijspelverband opvolgen. Al plaatst de intrige de geregelde bezoeker van het amateurtoneel dan ook voor wei nig verrassingen, want na het eerste tafe reel is het al niet moeilijk meer te raden, dat de beide halve millioentjes zijn voor bestemd om aan het slot tot één geheel te worden samengevoegd. „Kunst en Vriendschap", welke gezien de keuze van dit blijspel het seizoen ken nelijk met een luchtig voorgerecht wenste in te zetten, bleek uit haar gelederen de juiste krachten te kunnen recruteren, om het stuk over het algemeen zeer behoor lijk te bezetten. Regisseur H. van Dokkum kon dan ook een amusante voorstelling opbouwen. Mevrouw Klaasen en M. Broeren was de vermakelijke opdracht verleend de bei de erfgenamen uit te beelden, wier perike len zij zeer aannemelijk wisten te maken. Ook het echtpaar Bulk, gespeeld door me vrouw Van Son en J. Klaassen, gaf uitste kend partij en droeg daardoor niet weinig tot de algemene vrolijkheid bij. J. Peekei, C. Hoogland en W. Leeuw kregen respec tievelijk als notaris Harcksen, zijn knecht Witlof en Arthur Bout-Bout een aantal echte blijspel-types voor hun rekening te nemen, die niet van een caricaturale inslag bleven verschoond. Behalve mejuffrouw G. Fennema, mochten ook C. Jongeling en mejuffrouw A. Hagedoorn nog hun aan deel in de heersende verwarring leveren. Het publiek reageerde telkens naar wens met gelach en applaus, zodat voor „Kunst en Vriendschap" het seizoen alleszins be vredigend is ingezet. J.v.D. De Stichting Sociale Jeugdzorg Velsen heeft weer een aantal filmmiddagen geprojecteerd, waarop tegen een minieme entréeprijs tel kens een speciale kinderfilm wordt vertoond. Deze voorstellingen worden gegeven in het Patronaatsgebouw. Voor de komende maan den zijn de data vastgesteld op de Woens dagen 6 en 20 October, 3 November en 15 De cember. De reeks wordt Woensdagmiddag 6 October ingezet met de film „De club van zessen klaar", door een speciaal jeugdpro gramma voorafgegaan. Opbrengst collecte De in Heemskerk gehouden collecte ten bate vain de R.K. kleuterklas heeft een be drag vam f 492 opgebracht. Strawberries viert over veertien dagen het zilveren jubileum. Net eerste geschenk ontving de vereniging reeds Zaterdagmiddag van de gemeente Velsen. Een fraai nieuw veldencomplex, gelegen achter het station van de spoorweghalte Velsen-Zee- weg. Drie wedstrijdvelden en een oefenveld, welke hoeveelheid het dubbele aantal is van de velden, waarmede Strawberries zich tot nog toe moest behelpen. Wethouder H. de Boer en de heer H. G. F. Smakman woonden de officiële opening bij namens de afdeling Sport- en Culturele Zaken van de gemeente Velsen. Aan hen werd dank gebracht door de heer P. M. Pleyler, voorzitter van de Ken- nemer hockeyclub „Strawberries", die zich verheugde, dat zijn hockeyvereniging nu eindelijk in het bezit van niewe velden was gekomen, een bézit dat eigenlijk het bezit is van de gemeente Velsen, maar waarvan het gebruik aan de nu bijna zil veren hockeyvereniging gegeven wordt. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat bij het begin van het nieuwe seizoen 1955/ 1956 Strawberries eveneens de beschikking zou hebben over een nieuw kleedlokaal, waarvan de bouw nog steeds in de pen is. Dit zou een waardig jubileumgeschenk zeker complimenteren. Nadat de dertienjarige Judith Zimmer man als een van de jongste leden van Straw berries daarna de vlag van Strawberries had gehesen werden de velden geopend met twee vriendschappelijke jeugdwed strijden tussen de Strawberries en Eech- trop. Bij de jongens maakte wethouder De Boer met succes de beginbully voor Straw berries. De heer Smakman deed hetzelfde bij de meisjes, waar hij de tegenpartij de eer liet. Het eerste doelpunt op de nieuwe velden werd gemaakt na ongeveer tien minuten spelen. Toen gaf Bordes Straw berries de leiding in de jongensjeugdwed strijd. Competitiewedstrijden Het zonnige weer gaf Zondag de gele genheid een volledig competitieprogramma af te werken. De wedstrijden in de promo tieklasse brachten de hockeyers uit Velsen en Beverwijk twee overwinningen op. Eechtrop zegevierde met viernul over het bezoekende Alkmaar en Strawberries won op eigen terrein met vijfdrie van Kame leon, na met de rust nog met drieeen te hebben achter gestaan. Het eerste doelpunt voor de hockeyers uit Velsen kwam van de stick van J. Schols. Kameleon stelde er mede door fouten van Strawberries' doelverdediger H. Wensink in de eerste helft drie doelpunten tegenover. In de tweede helft zette Strawberries de achter stand in een overwinning om door doel punten van de voorhoedespelers W. van Offenbeek, H. Kooyman en E. Brommer, terwijl de midhalf P. Baljet een korte hoek- slag in een doelpunt omzette. In de wedstrijd van het tweede heren team bereikte Strawberries met rust een voorsprong van tweenul door twee doelpunten van middenvoor C. Smit. In de overigens gelijk opgaande strijd maakte Be Fair na rust drie doelpunten en stelde daarmee de zege veilig. AMVJ won in Amstelveen met zestwee van Strawberries III. In de eerste vijftien minuten had de thuisclub al vier keer ge scoord voordat Strawberries het aantal spelers van negen op elf kon brengen. Na rust De overwinning van Eechtrop op Alk maar kreeg pas na de rust vaste vorm, want in de eerste helft bleven de doelpunten uit. De strijd was in het begin vrij gelijk opgaand, maar in de loop van de tweede helft won Eechtrop aan veldmeerderheid. De eigenlijk wel iets geflatteerde zege van viernul voor Eechtrop werd behaald door doelpunten van spil W. Groen, waar mede de score werd geopend, en van de voorhoedespelers D. Drijver, A. Schaap en H. van der Heyde. Alkmaar miste vlak voor het eindsignaal nog een strafbully tegen IJ. Kessel, doelverdediger van Eech trop. Het tweede elftal speelde in Amsterdam gelijk (twee-twee) tegen Randwijck. Eech trop was overwegend sterker maar het ontbrak de voorhoede aan een goed afwer ken van de voorzetten van de midden linie. De rust was tweeeen in het voor deel van de thuisclub. Voor Echtrop scoor den invaller L. Drijver en G. Post. Het derde herenelftal verloor de thuiswedstrijd tegen Hermes II met drienul. Zondag werden de eerste wedstrijden gespeeld voor de competitie in de Onder bond Noordholland. De Kennemer ontmoe ting tussen Strawberries IV en Eechtrop IV eindigde in een overwinning van drie een voor de spelers van boven het Noord zeekanaal. Eechtrop V verloor met drie nul van Alkmaar IV. Dameswedstrijden Bij de dames leed Eechtrop I op eigen terrein een nederlaag tegen Hermes I (viernul) welke uitslag evenwel de ver houding goed weergeeft. Het tweede en derde dameselftal verloor met respectieve lijk drieeen (uit tegen Hoorn) en zes twee (thuis tegen Ever Swift IV). In de drie dameswedstrijden van Straw berries werden een overwnining, een gelijk spel en een nederlaag behaald. Het eerste elftal won op de nieuwe velden met vier twee van Pinoké. De thuisclub speelde in de eerste helft iets zwakker en stond zelfs enige tijd met eennul achter. Mevrouw G. SwierstraMüller maakte de eerste twee doelpunten voor Strawberries (rust stand tweeeen), en in de tweede helft scoorden de dames G. de Groot en R. Mey ieder een keer. In een zeker niet pleizierige uitwedstrijd tegen Hermes II in Den Helder speelde het tweede elftal met eeneen gelijk. Strawberries III kreeg in de in Beverwijk gespeelde wedstrijd tegen DEM II met een nederlaag van tweeeen minder dan het volgens de krachtverhouding ver diende. Ir. S. Smeding, die in het begin van de afgelopen week reeds afscheid heeft genomen als Landdrost van de Noord-Oost Polder, heeft Zaterdag de gelijknamige functie in de Wieringermeer neergelegd. De burgemeester van Wieringermeer, de heer G. G. Loggers, overhandigde als blijk van waardering de scheidende functionnaris de erepenning van de gemeente Wieringermeer in goud. De Rooms-Katholieke Bisschop van Haar lem, mgr. J. P. Huibers, heeft benoemd tot pastoor te Velsen-Noord (H. Joseph) de zeer- eerwaarde heer A. G. de Boer, die pastoor was te Pijnacker; tot kapelaan te Hillegom (H. Martinus) B. J. I. Truijens, te Hillegom (H. Joseph) J. S. v. d. Laan, te Beverwijk (H. Agatha) E. J. van Poecke, te Hoofddorp P. G. B. Ruiter, te Haarlem (O. L. Vr. Zeven Smarten) C. H. Vriesekoop. te Lisse (H.H. Engelbew.) A. Saers, te Beverwijk (Kon. des Hemels) P. J. A. van Velzen, te Heemstede (H. Bavo) J. A. I. Wesseling en te Castricum C. van der Wal. De IJmuidense Oud-Katholieke Toneel vereniging „De Plankeniers" geeft op Dins dag 12 en Woensdag 13 October in het Thalia Theater een opvoering van het blijspel „Ik moet met je trouwen". De film „Houen zo" van de oud-Bever - wijker Herman v. d. Horst is op het inter nationale filmfestival te Durban bekroond met een bronzen médaille. Voor de tweede keer in dit seizoen traden de Klavierschippers, onder leiding van hun dirigent de heer Cor Brouwer, ditmaal in het Kennemer Theater op. Het is onmogelijk alle nummers afzon derlijk te bespreken, daar het programma in dat opzicht nogal vrij overladen was. Niettemin bleek alwaer dat het accordeon- spel Beverwijk stormenderhand heeft ver overd, want de zaal was weer uitverkocht, zodat de leider van het ensemble kon aan kondigen dat er binnenkort voor de teleur- gestelden een derde avond gegeven zal wor den. Merendeels waren het zeer populaire nummers, o.a. „De Orgelman", „Het lied van het draaiorgel" enz., terwijl enige tan go's het geheel afwisselden. De nummers werden vlot achter elkaar en soms met zeer veel verve ten gehore gebracht. De kleine „Klavierschippertjes" lieten horen dat zij voor hun oudere broeders en zusters niet onder deden en zjj lieten het publiek genieten van hun ontluikende vir tuositeit. Solisten waren zeer talrijk: ver melden wij allereerst de leider de heer Jac. Hammer met zijn zangnummers en mej. Tiny Sliggers. Verder traden er op Jopie Bruin met het liedje de Oude grijze Cowboy, waarna kleine Japie Philippo met zijn ac cordeon-solo liet horen en zien wat zulke kleine pukken reeds kunnen presteren. Een aparte vermelding verdient de kunstfluiter Willy Glijsteen met zijn vertolking van One day we were young. André Joosten en Piet Pannevis lieten het publiek populaire wijsjes zingen. Maar dat men niet alleen het accordeon- spel beoefent, bleek uit het optreden van de Rhythm Cowboys, die verschillende cow boy-liedjes op hun instrumenten ten beste gaven. In de pauze vond er een verloting plaats ten behoeve van het instrumentenfonds met waardevolle prfjzen. De avond werd beslo ten met een bal, dat door een klein maar zeer select ensemble van de Klavierschip pers werd verzorgd. De leden van de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen komen op Dinsdag 19 October bijeen. Mevrouw A. Rutgersvan der Loeff zal het vluchtelingenvraagstuk bespreken en lezen en voordragen uit het boek „Zij vie len uit Gods hand" van Richter. Ds. J. Zuurdeeg zal op Woensdag 24 No vember voor de leden van de dameskrans van de vereniging van Vrijzinnig Hervorm den een lezing houden over het onderwerp „Ervaringen en indrukken in Frankrijk". Tevens zal de vereniging in deze maand de jaarlijkse bazar organiseren. Voor de eerste opvoering in het nieuwe seizoen heeft de R.K. toneelstichting K.D.O. in studie genomen het toneelspel van Hans Nesna „De Gouden Kooi". De regie is in handen van de heer F. Hunsche. De Stichting Arbeiders Toneelfonds zal op Donderdag 21 October het nieuwe seizoen openen met een in het Kennemer-theater te geven opvoering van het toneelspel van Eugene O'Neill „Anna Christie" door de Toneelvereniging. De medespelenden zijn Andrea Domburg, Frits van Dijk, Wim Hoddes, Marie Hamel of Aaf Bouber en Ad van Gessel. Verder zijn er dit seizoen nog twee avon den: op 3 Maart verzorgd door de toneel groep „Puck" en op 28 April weer door De Toneelvereniging. De Beverwijkse Klaverjasclub „Onder Ons" organiseert in de maand November een grote jubileum-verkoop ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan. Een groot aantal verenigingen zijn voor deelneming uitgenodigd. Onder auspiciën van de commissie Cul tureel Beverwijk geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest op Woensdag 13 October in het KSA-gebouw een concert. Onder leiding van Toon Verhey zullen drie werken worden uitgevoerd: „Vacantiefeest- ouverture van Joh. Brahms en van dezelf de componist het pianoconcert no. 1, waar in als solist optreedt George van Renesse. Van A. Dvorak wordt tenslotte nog ten ge hore gebracht „Symphonie uit de nieuwe wereld". De zesjarige Jan Gerrit uit de Louise de Colignylaan in Santpoort, die Zondag met zijn autoped van de stalen platen van een in aanbouwzijnd huis de rijweg opreed, werd aangereden door een auto bestuurd door een heer uit Amstelveen. Met een rechter-onderbeenbreuk, een hersenschud ding en inwendige kneuzingen is de knaap in het Marinehospitaal te Overveen opge nomen. DINSDAG 5 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Vergeef mij". Rex, 20 uur: Johan Kaart in ,,'n Fijn span". WOENSDAG 6 OCTOBER IJMUIJDEN Thalia, 20 uur: „Vergeef mij". Rex, 20 uur: „De zonde van Molly". VELSEN Raadhuis: geen spreekuur wethouder van Sociale Zaken.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3