Opbrengst niet-koh ierbelastingen lager dan in Mei Kort en bondig Met gestutte gevel en gedichte ramen de winter in Sociale toestanden in Duitse kampen zijn mensonwaardig Kans op behoud? Wat de fiscus ontvangt Vanmorgen in de Vishal en op zee Vluchtelingen gaan wennen aart leven zonder werk en zonder woningen DONDERDAG 7 OCTOBER 1954 13 Weerzien van Beeckestein WIJ ontmoet Telefonia Eerste orgelbespeling in Haarlemse Concertzaal Doopsgezinde wijkavond in Santpoort Een pomp op het Marktplein Protestantse groei Scheepvaart LANGS DE BINNENMUUR, die dwars op de Zuidgevel van Huize Beeckestein staat, loopt een scheur van manshand-dikte. De gevel zelf hangt een vijftien centimeter uit het lood. De balklaag, die van de gevel naar de daarmee parallel lopende binnen muur gaat, heeft zich losgetrokken uit vochtige, donkere gaten en hangt in het niets. Langs de Zuidgevel trekken de scheuren een grillig spoor door de bak stenen en het regenwater, dat door de goot nog kan worden verzwolgen en niet binnendoor het gebouw inloopt, tuimelt langs die scheur naar de grond, want de loden afvoerpijp is allang bij een louche opkoper terecht gekomen. Zoals trouwens het grootste deel van de zware loden platen, waarmee het oude huis zich tegen weer en wind beschermde, door een vroeger geslacht gelegd in goten en afvoer buizen. Wat de dieven van dit kostbare materiaal aan schade hebben toegebracht aan het gebouw is niet zo gauw te becijferen, maar ze konden wel eens zij aan zij zijn opgerukt met de elementen, die steeds meer vrij spel kregen door het dak en de goten van het Velsen buiten. De raad heeft f 25.000.nodig voor een provisorisch herstel van Beeckestein goedgekeurd. En aannemer A. J. Kolvink is met acht man bezig dat herstel uit te voeren. Het bestond in eerste aanleg uit het uitmesten van de zolders en de ka mers, waar zich een onoverzichtelijke hoe veelheid vuil had opgestapeld. Terwijl al die rommel, zowel afkomstig van het losgewerkte stucwerk aan de plo- fonds, van de' vele verrotte vloeren als van de door schennende handen uitge- sloopte schouwen in de talloze kamers nog steeds in een schier eindeloze stroom naar buiten komt, zijn een paar arbeiders al op het dak geklommen om op nieuwe panlat ten nieuwe pannen te leggen. Tegen de voorgevel, die zo lusteloos voorover hangt en bepaald niet meer ver trouwd is, staan een paar stevige schoren, die vooral het zware zandstenen ornament rond de klok steunen. Want als dat naar beneden komt, kan de toevallige passant het niet meer na vertellen. Hoewel: Oost en Zuidgevel zullen moeilijk aan een al gehele vernieuwing kunnen ontkomen als er werkelijk gerestaureerd moet worden. HET IS EEN gruwelijke chaos, nog altijd, in Beeckestein. Er is al geruime tijd in gewerkt, maar nog steeds gapen in alle kamers de gaten in de vloer en hangt van alle plafonds het pleisterwerk in grillige guirlandes omlaag. Daar doen ze trouwens vooreerst ook niets aan de opdracht is „waterdicht maken voor de winter". En inbraak-dicht. Met zware, ruw-getimmerde luiken gaan ramen en deuren toe. Het dak krijgt waar nodig een nieuwe bedekking en de goten worden hersteld. Daarna zal de gemeente raad weer moeten beslissen of de f 700.000, nodig voor een algeheel herstel, er moeten komen. Wanneer dat crediet niet gevoteerd wordt, is de f 25.000 van nu ook wegge gooid. En krijgen de pessimisten gelijk, die het gebouw al veel eerder omver had den willen halen, omdat er geen spaan meer van over is. ALLEEN AL om die reden zou men kun nen zeggen, dat Beeckestein een goede kans op behoud maakt, waarbij" de waarde van het historische buiten dus buiten be schouwing blijft, een waarde, waarover wij reeds vele malen hebben geschreven en waarover ook de indertijd benoemde commissie van deskundigen het eens was. Want de kern van het buiten is nog ge zond: de muren staan hecht en stevig overeind, de gebinten lijken gaaf en on aangetast en er is met goede wil en veel Zolang er duikboten bestaan, heeft men naar een goede manier gezocht om een gezonken boot te kunnen verlaten. De Britse Marine heeft nu de eerste demon stratie in het openbaar gegeven van een nieuw ontwikkelde methode, waarbij de vaak zeer ingewikkelde en kwetsbare ap paraten vervangen zijn door een bril en een neusklem. Vóór het verlaten van de boot moeten de mannen eerst een gas mengsel inademen, waarna zij de boot door het noodluik verlaten. Bij het stijgen moet langzaam uitgeademd worden en de beste methode hiervoor iste fluiten. De demonstratie werd gegeven in een 30 meter hoge tank, die speciaal voor onderzoekin gen op dit terrein werd gebouwd aan boord van Hr. Ms. „Dolphin", het hoofd kwartier van de onderzeedienst te Gosport. De bovenste foto laat zien, wat er met je gebeurt, als men van een diepte van 30 meter naar boven schietDe onderste foto toont twee marinemannen die op het punt staan te „ontsnappen": de staande is gekleed in een volledig noodpak; de ander maakt van de nieuwe methode gebruik: hij heeft alleen maar een bril, neusklem en reddingsgordel. geld weer een bruikbaar gebouw van te maken. Als representatief gebouw voor de IJ- mond, als cultuurcentrum of zelfs als hotel zou het zijn dienst nog eeuwen kunnen doen. MAAR VOORDIEN zal er nog een hele boel moeten gebeuren. De kelder staat onder water. Hoe diep hij is en hoeveel water er dus instaat is nog niet bekend, maar de pompen komen er binnenkort op. Er is maar één vertrek, ergens in de Zui delijke vleugel, die evenals de Noordelijke later is aangebouwd (gezien de kennelijke buitenmuren-met-ankers, die deze beide vleugels van de rest van het gebouw af sluiten), dat dicht en zo goed als onbe schadigd is. Het is het schaftlokaal voor de acht arbeiders geworden en wie daar over de vloer loopt, heeft geen planken nodig om voor een onverwachte tuimeling behoed te worden in de overige vertrek ken liggen looppaden over de vloer om ongelukken te voorkomen. Evenals op de zolder, die op een paar natte plekken be denkelijk doorbuigt en waar bovendien een loze schoorsteen als een dreigende steenklomp boven staat, waarover men evenmin geheel gerust is. Beeckestein komt voor de winter dicht. Dat is één winstpunt voor de voorvech ters van het behoud. Of het voor de daaropvolgende winter ook gerestaureerd zal zijn? De raad zal er nog wel eens duchtig over moeten kauwen en herkauwen. Van Zaterdag af speelt WIJ weer op het Waterloo-terrein en is dus dan na ja ren weer teruggekeerd op het oude honk. Als eerste tegenstander op dit terrein krij gen de IJmuidenaren te spelen tegen een oude rivaal namelijk Telefonia, waartegen in vroeger jaren al heel wat wedstrijden gespeeld zijn. Al is er door dit elftal nog weinig succes geboekt, de VVIJ-ers zullen ze toch niet mogen onderschatten. WIJ verschijnt met W. Koster; K. Wie- linga, P. Nederlof; H. Boudewijn, R. de Bóer, G. de Böér; A. v. d. Sten, J.' Guijt, C. Langbroek, L. v. d. Plas, P. Rademakers in het veld. Programma lagere elftallen: Kennemer- land 3-IJmuiden 2; ETO-IJmuiden 3; SVJ 3-IJmuiden 4. Junioren: BTO a-IJmuiden a. Adspirantën: VVB a-IJmuiden a; WB b -IJmuiden b; WB c-IJmuiden c. Woensdagmiddag, van drie tot vier uur, gaf de stadsorganist George Robert het eerste concert van de orgelbespelingen in de Concertzaal, die zoals men weet in de plaats gekomen zijn van de vroegere orgelconcerten op Donderdagmiddag in de Grote Kerk. Een andere omgeving, een ander geluld, een andere sfeer, een andere zijde van de begrippen orgel en orgelkunst: vertrouwde bezoekers van de concerten moeten er even aan wennen, maar allicht komen zij weldra onder de bekoring van de zeldzame klank combinaties, die het beroemde orgel van Cavaillé Coll biedt, vooral in de compo sities die speciaal voor dit type instru ment geschreven zijn. En als zodanig geldt dan in de eerste plaats het oeuvre voor orgel van César Franck. George Robert liet ons genieten van een delicaat geregistreerde vertolking van de Pastorale van deze meester. Het is pas op een instrument van het gehalte van ons concertorgel, dat deze innige en toch ook dogmatisch strenge muziek tot haar recht komt. Het effect van lichte tongwerken van verre of nabij, uit gesloten of open zwelkast klinkend, alsmede het strelende geluid van zachte gamba's en van over- blazende fluiten, kan men er niet bij mis sen: de timbres vormen een deel van de conceptie en behoren exclusief tot de klan- kenschat van het romantische orgel. Ro bert kent de mogelijkheden van het instru ment in de Concertzaal en hij weet ze met smaak te pas te brengen. Het „Thema met Variaties" uit „Hom mage a Frescobaldi" van Jean Langais, die tegenwoordig het orgel van César Franck in de Ste Clothilde te Parijs bespeelt, profiteerde ook niet weinig van de zeld zame timbres van het concertorgel. Dit was ook het geval met de „Tien Inventio- nen" van Albert de Klerk en met het Choral van Joseph Jongen, een roman tisch stuk, dat met. zijn grote climax een treffend effect maakte. Vooraf had Robert, in bewerkingen van Dupré, een Sinfonia van Bach en een Concert van Handel, op motieven van een der fluitsonates van deze meester, laten horen. Er was voor dit eerste orgelconcert in de zaal een behoorlijke aantal toehoorders, maar onder deze toch nog betrekkelijk weinig jeugdige mensen. Laat het jonge geslacht op de schoolvrije middag er toch van profiteren te luisteren naar kunstig orgelspel. Men waardere de zeldzame Haarlemse traditie van het gratis orgel concert en men tracht er van jongsaf de portée van te begrijpen. JOS. DE KLERK. Op Vrijdag 8 October om 8 uur zal in het zaaltje van de Kapel, Pastorieweg in Sant poort-dorp, de zesde wijkavond gehouden worden van de Doopcgezinde gemeente. De heer W. Wessels uit Santpoort is bereid gevonden een inleiding te houden over de dichter Guido Gezelle. De lezing is voor iedere belangstellende toegankelijk. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat bij hun besluit van 6 October 1954 vergunning ingevolge de Hin derwet is verleend aan de Shell Nederland N.V. in 's-Gravenhage, tot het oprichten van een benzinepompinstallatie op het trot toir, gelegen naast het perceel Marktplein nos. 1-3 in IJmuiden. Het ministerie van Financiën heeft een overzicht gegegeven van de opbrengst der rijksmiddelen in Augustus. Het aan kohierbelastinjgen in Augustus opgelegde bedrag beliep f285,7 millioen tegenover f483,2 millioen in Juli. Het kohierbedrag van de Inkomstenbelas tingen, boekingstijdvak 1953/54, vorderde door het vrijwel geheel op kohier brengen van definitieve aanslagen over het belas tingjaar 1952, met f 52,2 millioen en kwam daarmede op f 868,9 millioen. Aan voorlopige aanslagen over het belastingjaar 1954, werd in Augustus f 160,5 millioen ten kohiere ge bracht tegenover in Juli f235 millioen. De teruggang is in overeenstemming met de verwachting. Deze aanslagregeling heeft haar hoogtepunt overschreden. Totaal is thans voor f 565,8 millioen aan voorlopige aansla gen 1954 opgelegd. Het opleggen van definitieve aanslagen voor de Vermogensbelasting over het be lastingjaar 1953 vond verdere voortgang. Het kohierbedrag 1953/54 steeg met f 3,2 mil lioen tot f 83 millioen. Ten gunste van het boekingstijdvak 1954/55 kwam een bedrag van f 15,7 millioen. Het totaal van dit boe kingstijdvak is daarmede gekomen op f 29,6 millioen, geheel betrekking hebbend op voorlopige aanslagen over het lopende belastingjaar. Het wegens Vennootschapsbelasting opge legde bedrag viel terug van f 194,9 millioen in Juli tot f 45,9 millioen in Augustus. De aanslagregeling voor de Grondbelas ting 1954 maakt verdere voortgang.. Inclu sief opcenten werd f 8,1 millioen opgelegd, waarmede een totaal van f76,2 millioen werd bereikt. Ontvangsten Aan ontvangsten werd in Augustus f 223,7 millioen geïnd tegenover in JuÜ f 127,6 mil lioen. De stijging vormt grotendeels een uit vloeisel van het voldoen van in Juli op gelegde nadere voorlopige aanslagen ven nootschapsbelasting. Daarnaast vond in toe nemende mate betaling van voorlopige aan slagen inkomstenbelasting plaats. De opbrengst van de niet-kohierbelastin- gen beliep in Augustus f 301,4 millioen tegen over in Mei f341,8 millioen. De opbrengst van de Omzetbelasting was enigszins lager. In Mei werd f117 millioen ontvangen tegenover in Aug. f 104,6 millioen. Daarentegen waren de ontvangsten aan Loonbelasting ad f 55,39 millioen en aan vereveningsheffing ad f23,4 millioen nage noeg op het peil van Mei, toen f 55 en f 23,3 millioen werd geïnd. De opbrengst van de invoerrechten daal de van f49,5 millioen in Juli tot f44,2 mil lioen in Augustus. De accijns op bier leverde f2,1 millioen op en herstelde zich daarmede van de lage ontvangsten in Juli ten bedrage van f 1,6 millioen. De opbrengsten van de accijns op gedistilleerd ad f 9,2 millioen, op suiker ad f5,2 millioen en op tabak ad f27,4 milloen kunnen als normaal worden aangemerkt. De zegelrechten brachten f3,9 millioen op tegenover in Juli f4,4 millioen. De terug gang hangt samen met enige vermindering van de activiteit ter beurze. Ook de rechten van registratie brachten een lager bedrag op: 14,7 millioen tegenover in Juli f6,1 millioea. Aan bijzondere heffingen werd in Augus tus f 4,2 millioen geïnd. Het totaal wegens de buitengewone heffingen ontvangen bedrag beloopt thans f 3.135,6 millioen. Hiervan betreft f 2.042,3 millioen de vermogensaan- wasbelasting en f 1.093,3 millioen de vermo gensheffing ineens. Gedrieën aan de markt Vanmorgen was aan de markt de Norma Maria (8 dagen) met 900 kisten makreel, 200 schelvis en piepers, 90 haring, 30 gul en wijting en 10 rog en poon. De Tzonne (5 dagen) voerde 2400 kisten haring aan en de Eli Cchénévière (8 dagen) bracht 1100 kisten haring en 100 kisten makreel aan de wal. Er was voorts behoorlijk wat kleine vaart naar huis gestormd met gezamenlijk 10.000 kilo tong en 400 kisten schol. Engeland en België namen af Engeland had trek in schol en betaalde voor de enen 6055, voor de zetschol 6065 en voor diezelfde prijs gingen ook de middel en groot-middel van de hand. Gewoontegetrouw ging de kabeljauw naar de Zuiderburen. Eie rijen werden be taald met 140130, de kisten grote kabeljauw met 228 en de kisten kleine maakten 188182. Grote schelvis ging ook naar België voor 57. Binnenland De haring deed 1416, de makreel liep tussen 2327. Het binnenland nam verder de groot-middel schelvis voor 48 50 en voor deze prijs ging ook de klein- middel weg. Pennen deden 33—40, braad 17.5024. Wijting werd' betaald met 20. Schol drie bracht 2227 op, school II 3335. Tong goed betaald De tong werd goed' betaald. De grote maakte 3.80, groot-middel 2.602.70, klein-middel 2.40, tong I 2.25 en tong II 2.10. Voor morgen Voor de Vrijdagmarkt ligt de Abraham al binnen met 2300 kisten haring. Thuis- stomend zijn de Petten met 700 kisten, de Medam en de Vios met 1850 kisten, die alle drie voor het merendeel haring in hebben. Ook de Limburgia wordt verwacht met 900 kisten en de Antje met 375 kisten vis. Besommingen van gisteren De Haarlem maakte gisteren voor acht dagen 24.8660, de Postboy eveneens voor acht dagen 21.680 en de Mary voor een zelfde aantal dagen 20.490. De Shamrock besomde 9960, de HD 79 13.840, de Sch BONN (ANP) Ofschoon de bonds republiek door een massale volksverhuizing het vraagstuk der vluchtelingen in de laat ste jaren nader tot een oplossing heeft ge bracht, blijven de troosteloze vluchte lingenkampen gevuld. Op het ogenblik wo nen nog meer dan 340.000 mensen in 2500 barakken-kampen in de bondsrepubliek. Dat zijn er 66.000 meer dan vier jaren ge leden toen de eerste na-oorlogse volks telling werd gehouden. Toch heeft de bondsregering kans gezien in deze jaren ruim 650.000 mensen te doen verhuizen uit de „vluchtelingenlanden" naar die streken, waar werk en woningen beschik baar Waren. In de komende twee jaren hoopt zij dit aantal tot 900.000 op te voeren. Wanneer deze grote trek weinig heeft kunnen veranderen aan het beeld der ba rakkenkampen, dan is dat omdat deze ge ordende verhuizing overtroffen werd door de altijd voortgaande mensenstroom, die de Sovjet-zóne ontvluchten. In deze zelfde vier jaren zijn volgens door minister Ober- lander verstrekte cijfers 1,3 millioen Duit sers over de Oostelijke grens der bonds republiek gekomen en zij hebben de in de kampen opengevallen plaatsen bezet. Slechts in Sleeswijk-Holstein en in Beieren, die na de oorlog door de wilde stroom der vluchtelingen de twee barak- kenlanden bij uitstek werden, is het aan tal sterk afgenomen. Deze landen hebben de vruchten geplukt van de migratie plannen der bondsregering. Volgens gegevens van het ministerie voor de Vluchtelingen bieden deze cijfers geen toereikend beeld van de nood, die bij de binnengekomen bevolking bestaat. Naast de kampen van de bondsregering bestaan tal van plaatselijke nood-onderkomens, waar de toestanden doorgaans heel wat slechter zijn. Bovendien moet een deel der vroegere kampbewoners onderdak hebben gevonden in woningen, die de naam nau welijks meer verdienen. Ernstige zorgen baren de sociale toe standen, die in deze krotwoningen, bunker woningen en barakkenkampen gekweekt worden. Ambtenaren van het ministerie zijn ervan overtuigd, dat een belangrijk deel van de bewoners zich bij het kamp leven hebben neergelegd en hoegenaamd geen pogingen meer doet om zich uit deze broeinesten van sociale verwording te be vrijden. Minister Oberlander die zelf als vluchtelingencommissaris in Beieren met kracht op de afbraak der kampen heeft aangedrongen, is van mening, dat deze toe standen slechts door een algehele oprui ming der kampen en niet door hun ver betering uit de weg geruimd kunnen wor den. Uit het feit, dat ondanks de 1,3 millioen vluchtelingen de werkloosheid in de afge lopen jaren steeds verder teruggelopen is, leidt men af, dat de nieuwe vluchtelingen er voor het overgrote deel in geslaagd zijn zich een plaats in het arbeidsproces te ver overen. De helft van hen is naar Noord- Rijmland-Westfalen gegaan, waar de in dustrie van het Roergebied als een mag neet werkt. Zo groot is de mensenstroom naar het Roergebied geweest, dat de con fessionele verhoudingen in Noord-Rijn- land-Westfalen aanzienlijk ten gunste der protestanten zijn veranderd. Van de nieuwe burgers, die de bondsrepubliek bij deze tweede vluchtelingenstroom heeft ge kregen, is tachtig percent protestants en slechts vijftien percent rooms-katholiek. Daarentegen hebben bij de eerste stroom in de naoorlogse jaren, vooral in Noord- Duitsland, de rooms-katholieken over wogen. Op de terreinen van de Koninklijke Militaire Academie te Breda heeft brigade generaal K. Puffius het vaandel overgedra gen aan zijn opvolger als gouverneur van deze academie, kolonel W. Kloppenburg. Op de terreinen van de academie stonden de cadetten officieren en docenten opgesteld. BINNENLAND In een woning in de Van Eeghenstraat te Amsterdam is een 18-jarig meisjes door gasverstikking om het leven gekomen. Ver moedelijk heeft zij in haar slaapkamertje ongemerkt de kraan van een gaskacheltje opengestoten. Men trof haar de volgende dag levenloos in bed aan. Op het kruispunt Churchill-Iaan— Scheldelaan te Amsterdam slipte een per sonenauto en reed daardoor een 23-jang meisje uit Oud-Loosdrecht aan, dat aaa): fietste. Het meisje werd zeer ernstig gewond en overleed enkele ogenblikken later. Een 33-jarige wieldrijdster botste m de Wijttenbachstraat te Amsterdam tegen het linkerportier van een bestelauto, dat Pldt' seling door de chauffeur geopend werd. De wielrijdster viel en kreeg een schedeibasis- fractuur. In een ziekenhuis is zij later over- Uit de weekstaat van de Nederlandse Bank van 4 October blijkt dat de biljetten- circulatie met f 50 millioen is gestegen tot f3.423 millioen. Het rijk heeft dank zij be lastingbetalingen zijn tegoed met f 15 mil lioen versterkt tot f 435 milhoen. De goud voorraad bleef onveranderd met f 301o mil lioen. De deviezenreserve geeft een zeer ge ringe verlaging te zien met f 1 millioen f 1477,5 millioen. De boeg van het Nederlandse ms. „Maasdam" na de aanvaring met de Franse vrachtboot „Topevo" 200 mijl uit de Amerikaanse kust. Het schip, dat met ruim 500 passagiers op weg was naar Europa, moest de steven wenden om in New York in het dok te gaan. 117 29.540, de KW 159 10.250 en d'e LL 948 96620. Belgische kotter lost in IJmuiden De Belgische kotter Z 529 werd door zijn collega de Z 406 IJmuiden binnenge sleept. Het schip had een kapotte remband. Zo mogelijk zal de Z 529 zijn vangst van 70 manden vis en 2000 kilo tong in IJmui den lossen. Vangstberichten uit zee Er waren vanmorgen geen vangstberich ten. De schepen konden namelijk wegens de storm niet halen. Binnengekomen IJM1 Tzonne, 32 Eli, 54 Limburgia, 202 213 241 226 249 230 27 272 240 52, KW 130 Nederland VII, 170 Zeemeeuw, 53 60 30 77 189 128 92 71 89 Willempje, R012 Dolfijn, UK 104 18 36 69 105 126 60 186 76 81 244 243 1 53 215 144 169 91 11 136 72 57 62 7 79 41 73 2 234 28 176 119 14 186, AM 18 17 16, TX 24 8 32 49, WR 33 67, VD 9, Z 529 Belg, 405 Belg, VL 99 77. Vertrokken KW 23 Volharding, 39 Helena, 20 Grietje, 95 Toenadering, 45 Neptunus, 70 Nellie Maria, HD 79 De Drie Gebroeders, IJM 272, TX 19 17, UK 104 35. Oudste boten Oudste boten zijn dan: Onderneming IV, Wiron 4 en 5 zijn van 27 Sept., dan vol gen de Allan Water en de IJM 14 Annie van 30 September. Urk had pech Vanmorgen vroeg heeft de UK 59 geluk gehad; het scheepje was juist binnen de pieren, toen de motor er genoeg van kreeg. Toevallig was de UK 28 in de buurt, die de pechvogel verder de haven in gesleept heeft. Zieken aan boord De Vlaardingen 99 bracht gisteravond een zieke man aan de wal, die vervoerd werd naar het ziekenhuis. Weinig vangst Uit zee werden de volgende trekken ge meld: KW59 45 m. en 40 en 20 m. vis, IJM53 40 m. vis, KW125 2 m. vis per trek, KW34 4 m. vis per trek, KW84 4 m. vis per trek, IJM204 6 m. vis en 20 kilo, IJM 85 100 m. en 40 m. haring, IJM 62 150 m. haring, IJM 24 200 en 100 en 50 m. ha ring. Agamemnon, 6 v. New Orleans te Curagao. Altair, 6 te Las Palmas. Amstelstad, 5 v. Genua n. Port Said. Algeniib,, pass. 6 Madeira n. Las Palmas. Aluara, 8 v. Antwerpen te Rotterdam verw» Arendskerk, 6 v. Hongkong te Singapore. Ariadne, 5 v. Rotterdam te Malta. Aagtekerk, 6 v. Port Said te Genua. Aletta, 6 v. Saigon n. Pladju. Antonia, 6 v. Makassar n. Pladju. Baarn, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Baud, 5 v. Soerabaja n. Semarang. EJennekom, 5 v. Kingston n. Londen. Bloemfontein, 5 v. Port Elizabeth 6 te Kaapstad Bonaire, 5 1050 m. ZW. Fayal. Bosohi'ontein, 5 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Boskoop, 6 v. Pto Cabello te Curagao. Bali', 9 v. Colombo te Beiawan verw. Caltex Leiden, 5 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes, 5 v. Suez n. Djeddah. Coryda, 6 te Thameshaven. Callisto, 5 v. Einden n. Hamptonroads. Crable of Liberty, verm. 15 v. Newport News naar Mena el Ahmadi. Cumulus, 6 v. Atl. Oceaan te Rotterdam. Chama, 6 te Port Pirie verwacht. Delfshaven, 5 v. Buenos Aires te Rotterdam. Diemerdijk, 5 v. Plymouth n. Cristobal. Dordrecht, verm. 21 v. Rotterdam n. proefvaren Duivendrec-ht, 13 Philadelphia verw. daarna N. York. Ena, pass. 5 Ferim n. Gibraltar. Eos, 5 v. Bremen te Hamburg. Esso Den Haag, 8 v. Sidon te Antwerpen verw. Gouwe, 7 Delfzijl verwacht. Hermes, 5 v. Paramaribo. Hoogkerk, 5 v. Marseille n. Genua. Hathor, 6 v. Rotterdam te Hamburg. Hilversum, 6 v. Mena el Ahmadi n. Suez. [ttersum, 7 v. Antwerpen te Houston. Ilos, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 630 m. W. ten Z. Coccs eil. n. Fremantle. Jupiter, pass. 6 Azoren n. Guadeloupe. Kertosono, 5 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Karimun, 6 v. Antwerpen te Londen. Karimata, 7 te Genua verwacht. Kedoe, 6 v. Hamburg n. Amsterdam. Langkoeas, pas. 5 Ceylori n. Priok. Larenberg, v. Antwerpen te Rotterdam. Leuvekerk, 7 v. Madras te Colombo. Loosdrecht, 9 v. Hamburg te Antwerpen verw. Laertes, 5 te Sungeigerong. Lawak, 6 v. Mombasa n. Djibouti. Lutterkerk, pass. 6 Napels n. Port Said. Maasland, 6 v. Recife te Rio de Janeiro. Mapia, 5 v. Southampton n. Marseille. Marsland, vertr. 8 v. Khorramshar n. Basrah. Molenkerk, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Maas, pass. 6 Finisterre n. Oran. Madoera, T2 Amsterdam verwacht. Markelo, pass. 6 Brunsbüttel n. Poole. Manoeran, 7 v. Singapore te Beiawan. Mariekerk, 7 v. Takubar te Yokohama. Muiderkerk, pass. 6 Gibraltar n. Marseille. Nieuw Amsterdam, 6 v. New York te R'dam. Notos, 5 v. Livorno n. Napels. Ootmarsum, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Oranjestad, 5 30D m. N.NO. Madeira. Orion, 5 v. Malaga rx. Rotterdam. Ouwerkerk. 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Ondina, pass. 6 Start Point n. Curasao. Oostkerk, 6 te Port Swettenham. Oranje, 6 150 m. O. Ceylon. Poseidon, 6 te Curagao Papendrecht, 7 Rotterdam verw., verm. 10 van Rotterdam naar Batoem Pendrecht, 8 v. Paulsboro te Curapao verw. Pieter S, B v. Amsterdam te Rotterdam. Ridderkerk, 7 te Beira. Raki, 6 300 m. Z.ZW. Ouessant n. Adam. Roepat, 6 v. Aden n. Bahrein. Rijndam, 6 570 m. O.NO. Kp. Race. Sarpedon, 5 330 m. O.NO. Sombreio. Sibajak, pass. 5 Kp. Race n. Halifax. Sirrah. 7 v. Tj. Uban te Sydney. Soestdijk, 5 v. Halifax te Boston. Straat Mozambique, 5 v. Rotterdam n. Noordze. Scherpendreont, 9 Rio verw. daaina Santos. Singkep, 5 v. Amsterdam n. Bremen, daarna Eva Peron. Stad Rotterdam, 5 v. Cardiff n. Wabana. Stad Amsterdam, 6 te Schiedam. Stad Breda, B v. Amsterdam n. Wabana. Stad Dordrecht, 5 te Sas van Gent. Stad Haarlem, B te Newport Mon. Stad Vlaardingen, 6 v. Rotterdam n. Wabana. Statue of Liberty, 14 v Philadelphia te Port Said verwacht. Stentor, 6 te Amsterdam. Schouten, 7 v. Hongkong te Kobe. Sigli, 6 v. Melbourne n. Sydney. Slledrecht, pass. B Muscat n. Mena el Ahmadi. Stad Lemen, pass. 6 Aden n. Suez. Stad Maastricht, 7 te Gibraltar verw. Trajanus, 5 v. Curasao n. Mobile. Tara. 6 te Antw. 7 vertr. v. Antw. S te R dam Talisse, pass. 5 Sabang n. Singapore. Thalatta, 6 v. Pto la Cruz n. Rotterdam. Trompenberg, 5 v. Jacksonville n. Le Havre Van Linscnoten, pass. 6 Kanarische eil. n. Le Havre. Van WaerwiJek, 6 v. Singapore n. Priok. Wieldrecht, 8 v. Suez te Napels verw. wonorato, pass. 6 Ceylon n. Suez. Wonosari, 6 810 m. NW. Cure eil. W. Alton Jones, B v. Suez n. Mena el Ahmad".. Waterman, 6 600 m. O. ten Z. Guardafui. IJsel, 6 v. Amsterdam te Lissabon. Zaan, 6 v. Amsterdam n. Stockholm. Zijpenberg, pass. B Ouessant n. Ceuta. KLEINE VAART Actinia, 5 v. Halden n. Gent. Advent, 8 v. Rotterdam te Oslo verw. Albeigen, 6 v. Glasgow te Swansea verw. Amigo, 6 v. Rotterdam n. West Hartlepool. Arctic, verm. 5 v. Londen n. Amsterdam. Arnoudspolder. 8 v. Lissabon te Antw. verw. Ary Scheller, 5 v. Antwt-ipen te Malmö. Amd. Courbet, 6 v. Solvesborg n. Londen. Adm. Nelson, 6 v. Karlskrona n. Londen. Al'garve, 7 v. Foynes te Swansea verwacht. Ariel, pass. 6 Vlissimgen n. Londen. Auriga, 5 v. Horsens n. Walkom. Anna b, 6 v. Terneuzen te Rotterdam. Beekbergen, pass. 6 Gibraltar n. Zeebrugge. Bergsingel, 8 v. Mesant te Zaandam verw. Bestevaer, 6 v. Rotterdam n. Wisbech. Bree Helle. 5 v. Rotterdam n. Londen. Brem, 5 v. Rotterdam n. oporto. Banka. verm. 6 v. Dordt n. Hamburg. Birmingham, 6 v. Harlir.gen n. Goole. Claes Compaen, B te Manchester. Cooi'haven, 5 v. Duinkerken te Casablanca. Coolsingel, 8 v. Mesane te Amsterdam verw. Cornelia b I, 5 v. Oskarshamn te Hull. Corrie b, 5 v. Duisburg te Dordrecht. Casana, 5 te Rotterdam Conflanee, 6 v. Swansea n. Rotterdam en A darn Draco, 5 te Rijeka. Da Capo, 6 v. Antwerpen te Vlaardingen. Diligentia, 6 v. R'dam n. Harburg. Driebergen, vertr. 6 v. Patememi n. Cardiff. Cinderella, 5 v. Duinkerken te Rotterdam. Delta. 5 v. Ipswich te Rotterdam. Domburgh, 5 v. Rotterdam n. Londen. Draka, 5 v. Rotterdam n. IJmuiden. Duiveland, 5 v. Newcastle te Rotterdam. Duurt, 6 v. Dordrecht te Rotterdam. Diana, 6 te Vlissingen. Dink el, pass. 6 Vlissingen n. Brussel. Eibergen, 5 v. Savona n. Poreza. Frans Bohmer, 6 v. Rouien te Duinkerken. Ferocia, v. Ipswich te Vlaardingen. Eminent, 5 v. Delfzijl n. Oslo. Erkalin, 5 v. Rotterdam n. Poole. Escaut, 6 v. Southampton te Rotterdam. Fen, pass. 6 Vlissingen n- Londen. Gaasterland, 6 op Tyne. Gramsbergen, 6 v. Avonmouth te Swansea verw. Hondsbosch, 5 v. Rotterdam n. Londen. Hermes, 8 v. Montevideo te Londen verw. Ilias, 5 v. Patras n. Volos. Ida Jacoba, 6 v. Teignmouth n. Genua. Jaba, 5 v. Schiedam te Oslo. Jan Kreumer, s v. Liverpool te Port Talbot. Jo, 5 v. Whitehaven n. Donegal. Joost, 6 v. Zaandam te Rotterdam. Jakob Oorburg, pass 6 SciUy's n. Manchester. Jonex 1, 6 v. Antw. te Vlissingen. Keyser, 5 v. Goole n. Svendsborg. Koningshaven, 5 v. Belfast n. Brest. Kortenaer, 6 bij Casquets n. Esbjerg. Leendert b, 5 v. Stockholm n. Kopenhagen. Lydia, 6 v. Paskalavik n. Oxelosund. Llberte, 5 v. Rotterdam n. Norrkoping. Larix. 5 Brunsbüttel repass, n. Zaandam. Marjan, 5 te Munkedal. Meres N, 5 v. Rotterdam te Lissabon. Merwehaven, 6 v. Roscoff te Casablanca ver.v. Mintaka N, 6 v. Port Lyautey te Nantes. Mirach N, 5 v. Bordeaux te Nantes. Muphrid N, pass. 5 Gotland n. Limerick. Marie Christine, 6 Mebhil verw. May Mere, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Merak, 6 Amsterdam verwacht. Midsland, 6 v. Grangemouth n. Rotterdam. Madjoe, 5 v. Vlaardingen te Rotterdam. May Mere, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Nassauhaven, B v. Kopenragen te Gothenburg. Nieuwland, 5 v. Rotterdam n. Leith. No a eh, 5 v. Rotterdam n. Liverpool. Nyenbungh, 6 v. Paskalvik te Rotterdam. Nanny, 6 v. Amsterdam n. IJmuiden. Nato, 6 v. Vlissingen n. Plymouth. Noach, pass. 6 Noordhlnder n. Liverpool. Omlandia, 5 v. Casablanca te Sete. Ponto, 3 te Mantyluoto. Ponza, 4 te Domsjo. Plato. 6 te Rotterdam n. Amsterdam. Pascholl, 6 v. Boston te Struer verw. Poortvliet, 5 v. Rostock te Wismar. Paraat, 6 v. Great Yarmouth te Rotterdam. Phidias, 6 70 m. W. eil Zante n. R'dam. Rapid, 6 Brunsbüttel n. Vigebotai. Rema, 6 bij Westhinder n. Antwerpen. Rema, 6 v. Dover n. Antwerpen. Result, 6 v. Rotterdam n. Port Talbot, Rijnhaven, vertr. 6 v. Duinkerken n. Casablanca Servus, 5 v. Amsterdam r,. Antwerpen. Setas, 07 v. Oporto te Antwerpen verw. Spes, 6 te Newhaven. Statensingel. pass. 6 Brunsbüttel n. Kopenhagen Sian, 5 v. Delfzijl te Rotterdam. Servus, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Spaarnestroom, 6 v. Fowey te Amsterdam. Start, 6 v. Vlaardingen te Vlissingen. Taurus, vertr. 6 v. Rotterdam n. Londen. Trude, 5 v. Rotterdam n. Odense. Theodora, 6 v. Rotterdam te Middlesbro verw. Trito, 6 v. Dubli te Belfast. Taormina, 6 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Virgo, 6 v. Odense n. Nakskov. Vesta, verm. 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Westkust, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Westersingel, pass. 6 Brunsbüttel n. Ahus. Wietoold Bobmer, 6 Rouen verwacht. Wim, 5 v. Gent n. Stockholm. SLEEPVAART Noordzee, 5 90 m. W. Fayal. Witte Zee en Zwarte Zee, 5 70 m. W. Majorca met Emp. of Canada.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3