Spannende nacht voor IJmuiden Bij windkrachten ver boven de tien vochten schepen tegen een woeste zee Verenigi ngsva ria „Neeltje" uit voor Engelsman en „Urk Hulde aan scheidende pastoor A. M. A. Vollaerts Storm werd orkaan Voor jonge hersens De nieuwe ronde Cas trien m Katholieke lagere school ingezegend uit de IJmond „Simavi" collecteert Burgerlijke stand Velsen Dirigeerstaf in herderlijke hand Ab Spaargaren voor de NCVB Concierge St. Joseph-huis I Voorts bleken de heren J. Buur, voorzit ter van de Bond van het Gezin; P. Been tjes namens K.A.J. en „Instuif" en H. J. i v. d. Ham voor I.E.V. hun pastoor zeer er kentelijk te zijn voor zijn stimulerende in- j vloed. Tenslotte vertolkte kapelaan Schut de gevoelens van de parochianen bij dit af scheid van de pastoor, die'in de parochie van vele „migranten" een groot arbeids veld vond. Verrassende uitslagen bij „Weenink" „Turnlust'Meden komen bijeen Eerste contactavond van ADO Baars wedstrijd De resultaten van de groenteveiling DONDERDAG 7 OCTOBER 1954 (Van een redacteur) EEN STORM, die naarmate de nacht verliep in een or kaan overging heeft gisteravond en vanmorgen de Neder landse kust gebeukt en herinneringen opgewekt aan de rampzalige Februari-dagen van het vorige jaar. Al was het water bij lange na niet zo hoog als toen, de windkrachten, die vooral in de nanacht werden gemeten kwamen bij de twaalf-dertien in de buurt en de tot één schuimvlak geran selde branding heeft menig schip in ernstige moeilijkheden gebracht. Zoals de 7216 ton grote Brit „Kargill", een uit 1943 daterend Victoryschip, dat van Rotterdam naar Lon den onderweg was en op 6 3/4 mijl ten Noordwesten van de IJmuidense pieren in grote verlegenheid kwam doordat de machine de geest gaf en de stuurinrichting onklaar raakte. Omstreeks half twaalf gingen de eerste noodseinen de aether in later gevolgd door vuurpijlen en kwamen het IJmuidense redding- en radiowezen alsmede de verschil- lende kustdiensten in actie. Toen de Engelse stomer, eigen dom van „Elder Damster Lines" in Liverpool tegen half twee kon seinen, dat het hart weer klopte en de ankers, die onmiddelijk uitgebracht waren het hielden zodat het schip de storm zou kunnen afrijden tot de ochtend, kwam een kleine kotter, de UK 59 bij Egmond in nood. En mid delerwijl gonsde de aether van andere bange meldingen: de kleine Deense stomer „Rikke Skau" kreeg het bezuiden de Doggersbank op 54.30 Noord en 4.05 Oost te kwaad met de gruwelijk zware zee terwijl het oude Duitse bootje „Hélène Russ" van goed 900 ton uit Hamburg op zes mijl Noord van Ameland vuurpijlen zou hebben opgezonden ten teken dat ook daar hulp dringend nodig was. Wijsmul ler en Smit naar de Kargill, Doeksen de Noord in met de „Holland". Windkracht oplopend naar tien-elf. Het leek in de vroege avond van gisteren nog niet allemaal zo ernstig; de wind was weliswaar uit het Noordwesten aangewak kerd tot stormkracht met af en toe een grommende uitschieter, die het water hoog opjoeg, zodat de loodsdiensten er al mee waren opgehouden, maar overigens was er van moeilijkheden nog weinig te merken. Tot te 11.38 uur het eerste noodlotssig naal door de aether knetterde: de Engelse „Kargill" was ter hoogte van de Baloeran- wrakboei, dus vlak voor IJmuiden, in nood. Om kwart voor twaalf tegen Jaap van der Meulen en zijn mannen op de redding boot „Neeltje Jacoba" de wilde zee tege moet, een kleine blauw-witte peuter tussen het schuim, stampend als een bezetene onder het waaierend licht van de vuur toren. De storm zwol aan tot volle kracht en blies ware zandverstuivingen over het semafoorduin, waar de weg naar boven onder een dikke laag stuifzand bedolven raakte. „Het wordt een korte, maar hevige reis," voorspelde mr. J. C. v. Eerde, de voorzitter der plaatselijke reddingcommissie toen nog, denkende, dat de „Kargill" dichter bij zat dan in werkelijkheid het geval was. Het heeft de hele nacht geduurd. Wijsmullers „Cycloop" was toen al uit, bij gebrek aan de Noord Holland, die een paar dagen tevoren naar station in Noord- Spanje vertrokken is. Ten anker Om kwart voor twee nam de reddingboot de ongelukkige Brit in de peiling en kon er via de radio verteld worden, dat het schip ten anker lag en het wel klaren zou. Even daarna een oproep van de kustwacht- post voor de reddingboot geen gehoor. Of Scheveningen Radio het even wilde pro beren? De Neeltje antwoordde ja, dat was goed begrepen, er zou contact gezocht wor den met de kustwacht. Over en stop! Kustwacht kustwacht kustwacht? Ja, Neeltje, hier de kustwacht IJmuiden: hoe is de situatie nu? We komen nader, maar het zicht is slecht en de zee moeilijk de „Kargill" doet niet veel, doet niet veel over een half uur kunnen wer er zijn. „We stomen door" Dat was twee uur. De storm was orkaan geworden en smeet de vlagen voor zich uit over de venijnige zeeën. Even later: of de Neeltje maar door wilde stomen naar de UK 59, die bij Egmond in de penarie zit. Noodverkeer om de „Kargill" opgeheven. Met klappen water als wit-overtogen bergen op de boeg is het kleine schip de Noord in geworsteld. Het weerbericht van Scheveningen Radio had om 2.05 alle districten nogmaals ge waarschuwd voor Noordwesterstorm, rui mend naar Noord. En de Neeltje heeft het geweten, deze boze nacht. Met de Kargill, de UK 59, de Rikke Skau uit 1907 en de Hélène Russ van 1909. Het is benauwend erg geworden op het stuk water van de Noordzee met golven als donderende ber gen en een wind als duizend losgebroken kwade beesten. De Ebro, die uit de Hoek al vroeg naar de „Kargill" was gesneld, is tegen die tijd op station teruggekeerd. Maar de Cycloop en de Holland vochten nog springend op het donkere water de één vlak voor IJmuiden, de ander op het hellevlak bezuiden de Doggersbank. En aan de radio's luisterde IJmuiden mee: de ebstroom ging Noordlopen. De UK 59 draaide nog. maar was al afgedreven van Egmond tot onder Wijk aan Zee, waar de Neeltje naar hem zocht. Barre zee voor de pieren Tegen vijven een kreet van de redding boot, dat ze aan de wal wel konden zeggen, dat de „Neeltje" weer op station terug kon komen, maar er stond zo'n „berg water" voor de pieren, dat het veiliger leek nog maar even buitengaats te wachten. Boven dien kwam de UK 59 nog altijd Zuid aan met een barre, zee op de flank. Om 6 uur vanmorgen liep de UK 59 „De drie gebroeders" evenwel behouden de pieren binnen, nadat vlak voor de kust de motor nog een keer weigerde. Het scheepje kwam in de vissershaven te liggen. Mystificatie De „Hélène Russ" heeft in de loop van de vroege ochtend laten weten, dat zij het niet was, die bij Ameland vuurpijlen opzond: men zoekt nu nog naar het schip, dat deze noodsignalen wel gaf. Ook over de Rikke Skau" bestaat nog onzekerheid; nadat aan vankelijk de Nederlandse „Audacia" naar de plek waar de Deen zich zou moeten bevinden, was opgestoomd om te assisteren, bleek de positie zover veranderd te zijn, dat de Nederlander de onfortuinlijke „Rikke" niet kon vinden. De Noorse „Con go" bevond zich hedenmorgen vroeg nabij de nieuw-opgegeven plek, meer naar het Zuidwesten. De reddingboot Neeltje Jacoba is inmid dels vanmorgen om 9 uur in IJmuiden te ruggekeerd. De „Cycloop" meldde om half tien dat de boot goed lag. Ten bate van „Simavi", de instelling die de leprabestrijding ter hand neemt, zal van 11 tot en met 16 October een collecte in Beverwijk worden gehouden. GEBOREN: E. C. CorbijnNuman, d., Merwedestraat 40, IJmuiden; G. B. Kunst— Oudejans, d.. Rijnstraat 139, IJmuiden; G. BroekemaBroekhuizen, z., Gjertsenstraat 20, IJmuiden-O.; M. Viskil—Slings, d., IJmui- derstraatweg 64, IJmuiden-O.; J. C. Otte Grootendorst, d., Spaarnestraat 51, IJmui den; G. W. ter Horstten Voorde, z„ Rem- bangstraat 39, Haarlem; M. SpiekerBeumer, z., Wijkeroogstraat 12, Velsen-N.; F. de Vries Visscher, d., Wenckebachstraat 26, Velsen- N.; M. A. Hofvan der Meij, z„ Spaarne straat 9, IJmuiden; M. WubbenhorstNijs- sen, z., Wijkeroogstraat 24, Velsen-N.; A. K. C. Gortervan Es, z„ Wijk aan Zeeërweg 133, IJmuiden; K. Visser—den Heijer, z., Planciusstraat 46, IJmuiden-O.; H. H. Ver- meijDuin, d., Ogelwightstraat 2, Velsen-N.; M. J. J. KorsVerver, d., Terrasweg 2 a, Santpoort; J. H. DijkstraMol, d., van Was- senaerstraat 3, IJmuiden-O.; E. E. Verheij —de Nijs, d., Trawlerkade 14, IJmuiden; A. M. Ruttevan Roode, z., Curagaostraat 40, Santpoort; W. de Wolff—Eggermonit, z., Beu kenstraat 8, IJmuiden-O. Op de Hemweg, ter hoogte van de nieuwe electrische centrale te Amsterdam, is Dinsdagavond een uit de richting Amsterdam naar Zaandam rijdende personenauto, in volle vaart geramd door de losgeslagen aanhangwagen van een tegenligger. De chauffeur van de personenauto kwam hierbij om het leven - van de auto bleef slechts een hoop verwrongen metaal over. Tijdens het afscheid van pastoor A. M. A. Vollaerts van de R.K. St. Joseph-parochie wegens zijn benoeming en promotie als pastoor van de St. Petrus-parochie in Lei den, waarvoor talrijke parochianen Woens dagavond naar het St. Joseph-huis aan de Banjaertstraat waren gekomen, is de schei dende herder als dirigent van de R.K. Har monie „St. Caecilia" opgetreden, welke hij bij de herbouw van zijn parochie na de eva cuatie weer in het zadel hielp. Alle kerkelijke corporaties en verenigin gen hadden bij dit afscheid een vertegen woordiger gezonden, zodat de pastoor niet alleen vele goede woorden te horen kreeg en uiteraard de beste wensen meekreeg voor de toekomst in zijn nieuwe, 8000 zie len tellende parochie, maar bovendien et telijke geschenken Bij zijn binnenkomst in de eivolle zaal kreeg de pastoor van „St. Caecilia" een mu zikaal geleide. Dat was tevens de eerste keer, zoals kapelaan S. Schut bij de inlei ding van het afscheid opmerkte, dat het corps in deze zaal musiceerde. De kapelaan verheugde zich met de zeer velen, die aan leiding vonden de pastoor de hand te druk ken ten afscheid Namens het kerkbestuur feliciteerde de heer N. v. Hesselingen met de promotie en hij verklaarde in de afgelopen negen jaar altijd prettig met de scheidende herder te hebben samengewerkt, waarbij van diens scherpzinnigheid dankbaar is geprofiteerd. Hij dankte de pastoor voor hetgeen na de moeilijke oorlogsjaren en tijdens de weder opbouw van de parochie tot stand is ge bracht en herinnerde aan de Kerstcollecten, Voor de afdeling Santpoort van de Neder landse Christen Vrouwenbond sprak gister avond de verzorger van de radiorubriek „onder de hoogtezon", de heer Ab Spaar garen uit Westzaan. Hij hield een causerie a 1' improviste onder de titel „Een lach en een traan" over zijn werk voor de zieken. De presidente van de afdeling, mevrouw BuizerdKemper, introduceerde hem in haar openingswoord, waarin zij tevens een vier tal nieuwe leden welkom kon heten. De orgelmuziek werd verzorgd door mej. Willemsen. Houtaanvoer Woensdagmiddag is voor de papierfa briek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s.s. „Sarpen", dat van de Finse ha ven Toppila een lading van 907 vadem hout voerde. In afwachting van de los- beurt was dit schip sinds Maandag aan de Kanaaldijk voor de Velserbrug ge meerd. In de vacature van concierge van het R.K. parochiehuis „St. Joseph" aan de Banjaertstraat wegens het bedanken van de heer M. C. Kortekaas is door de be heerscommissie benoemd de heer W. J. van Tunen. DONDERDAG, 7 October 1954. Beste kinderen, Regen, regen en nog eens regen Jullie hebben zeker allemaal wel genoten van de mooie Zondag, die we achter de rug hebben? Het was gewoonweg zomer. Maar de Maandag begon alweer met regen en voor de andere dagen bleef er al niet veel zon over. Echt herfst dus. Al gauw zijn de bomen geel en dan vallen de blaadjes af en loopt het alweer tegen Sinterklaas. Maar zo gauw gaat het gelukkig niet. Er staan ons nog heel wat heerlijke zachte herfstdagen te wachten en natuurlijk ook storm achtige, waarbij de wind om het huis giert en we wat dichter bij de kachel kruipen met het veilige gevoel van: „gelukkig hoef ik er niet door!" Maar na de winter komt vanzelf weer de lente en om jullie vast een heel vroeg tijdig proefje te laten nemen, zie je deze week op ons plaatje een grappig stel lam metjes, waar een kleine dikkerd zich won derwel bij thuis voelt, ook al houdt moeder schaap een wakend oogje op haar kroost en dat van de mensen-moeder. Na dit uit stapje naar het komende voorjaar, ga ik gauw mijn najaars-post bekijken. Als eerste is hier MARJANNEKE. De paddestoel, die jij zag was inderdaad een zwam, een soort schimmel dus. Wat mooi hé, zo'n tafeltje als het ware aan ee'n boom vast. Ik kan me voorstelen, dat je er met bewondering naar hebt staan kijken. Het is echter best mogelijk dat deze zwammen giftig zijn, raak ze dus maar niet aan. Veel plezier nog op je tochten door de duinen. Gaan vader en moeder met je mee? HARDLOPER heeft het niet erg getrof fen met zijn nieuwe fiets. Ja jongen, zulke ongelukjes kunnen gebeuren, daar kon niemand iets aan doen. Als je de ketting- kast er helemaal af haalt kun je het gaatje misschien wat plakken met leukoplast of zoiets, maar je hebt ook kans, dat het verder scheurt en dan zal er en nieuwe op moeten. Vertel je me eens gauw hoe het afgelopen is? Wat leuk, dat ik uit Kuinre nog een groet kreeg en wel van BUTTERBLóMKE.' Ik kan wel zien dat je IJmuiden nog niet vergeten bent. Bevalt het goed in de nieu we woonplaats? Ik hoop dat je de krant met ons hoekje nog wel eens in handen krijgt. Tot wederschrijvens! CLEMATIS heeft weer heel wat beleefd. Dus jij bent alweer tante geworden. De hoeveelste keer nu al? Wat leuk dat jullie altijd zo gezellig met elkaar oma's ver jaardag vieren. Het is dan ook wel een leeftijd om trots op te zijn! Veel plezier Zaterdag hoor! WOELWATER had haar brief mooi ver sierd. Dat zag er gezellig uit met die kleur tjes! Leuk, dat je zo goed voor je plant gezorgd hebt. Jullie hebben wel heel wat te zien daarop het land bij je huis. Je broertje zal daar wel vaak te vinden zijn als moeder hem zoekt. Tot slot is hier ZEEMEERMIN, die zo'n haast had orn naar Aalsmeer te komen dat ze zich vergiste met haar raadsel. Ja, daar moest ik toch echt een puntje voor aftrekken, meisje! Volgende keer beter. Heb je het leuk gehad in Aalsmeer? Dit was het laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan die bezorger meegeven). De oplossing van het laatste puntenraad- sel van de vorige ronde is: „HERFST BLAD"; (hars, egel, raaf, film, stap, terp, berm, leed, adel, deeg). Puntentelling: Clematis 9, 10, 10, 10; Zee meermin 9, 10, 10, 9; Wielrenner 9, 8, 10; Marjanneke 8, 8, 10, 9; Hardloper 9, 9, 10, 10; Woelwater 9, 9, 10, 10. Zoals je ziet is CLEMATIS de gelukkige winnares van het boek over de Pool-toch- ten. Gefeliciteerd meiske! Als je liever een echt meisjesboek hebt mag je mij dat even schrijven. Vandaag begint de nieuwe ronde van de raadsels waarmee jullie punten kunnen verdienen. Wie de meeste punten aan het eind van vier raadsels heeft behaald, wint een spannend boek. Doet allèn dus mee, iedereen tussen de zes en zestien jaar mag een kans wagen in onze nieuwe puzzle- ronde. Hier is dus het eerste raadsel; die samen meer dan f 10.000 opbrachten.. Kapelaan Schut, die op geestige wijze de verschillende sprekers inleidde, wees op de traditie van goedgeefsheid in Velsen-Noord, waarvan hij hoopte, dat ze stand zou hou den. Voor de K.A.B. dankte voorzitter F. A. Kuypers de scheidende geestelijk adviseur voor het werk voor de K.A.B. gedaan, waarna de heer J. N. Smolenaars Uit naam avn de Fabrieksarbeidersbond „St. Willi- j brordus" herinnerde aan de toestand van het verenigings- en vakorganisatiewezen J na de bevrijding. De heer K. Nagel vertegenwoordigde met zijn dank het R.K. armbestuur en voor het acolythen-college getuigde de heer J. Hen driks van grote erkentelijkheid voor het stimulerende werk van de pastoor. Nadat mevr. J. Hartveld voor de dames van de St. Elisabeth-vereniging woorden van dank had geuit was het de heer Graaf - sma, die namens de interparochiële stich ting R.K. bibliotheek en openbare leeszaal de bijzondere pastorale medewerking - in moeilijke tijden op hoge prijs stelde en de pastoor in zijn nieuwe woonplaats een even vruchtdragende arbeid toewenste. De heer H. H. Meyer gewaagde als oud- kerkbestuurslid van de eerste kennisma king met pastoor Vollaer.ts na de. bevrijding in Santpoort. Tóen de heër Meyer vertelde, dat de scholen en eigenlijk alles in Velsen- Noord weg was, zei de nieuwe pastoor: „Dan weet ik tenminste wat ik te doen heb en waarmee ik kan beginnen". Bjj wijze van intermezzo konden de aan wezigen van nabij kennismaken met de gro te muzikale talenten van de scheidende pastoor bij zijn optreden als dirigent van „St. Caecilia" met de uitvoering van een viertal delem-van de Syita ,,L' Arlésienne" van G. Bizet. De pastoor bleek .dit werk, dat hij acht jaar geleden met het corps in studeerde, nog volkomen te beheersen en j toonde zich een uitstekend leider. Uiteraard j was de heer H. J. Vermey, voorzitter van „St. Caecilia", de moeilijke wederopbouw van het corps, die dank zij de pastoor i staagde, niet vergeten. In zijn dankwoord, waarin hij alle spre kers afzonderlijk betrok, was pastoor Vol laerts verheugd een „levend" contact te hebben gevonden in zijn gemeente. Met en kele versregels van Guido Qezelle besloot hij zijn afscheidstoespraak, waarna pastoor Vollaerts enkele honderden handen kreeg te drukken. X water bij Amsterdam X familielid. X waterkering door deu ren. X grote, kale ruimten in een stad. X -zwemmer. X kip. X letter van het alpha- bet. Als je alle woorden goed ingevuld hebt staat er op de kruisjes van boven naar beneden een plaatsnaam. De goede oplos sing is weer tien punten waard, voor iedere fout wordt één punt afgetrokken. <yx OOCOC.'oCfA OC-L-c' ru'r, V> cvyxi&. XV ify"<« «"/OOOOOOOOOOOOOOOOC s TANTE ELS FELICITEERT: 8 Bakkerinnetje, die morgen jarig is, Con- 8 8 ducteur, die Zaterdag feest gaat vieren 8 en Charlie Chaplin, die volgende week 8 8 Woensdag een jaartje ouder hoopt te 8 g worden. y p Veel plezier en veel geluk allemaal! 8 bOC>OOOOOOOCXXXXXXXX!OX<Cc.GG..< >V\y /x/xwooocyvvocoooooco. De nieuwe Castricumse Katholieke Jongensschool, verrezen achter de St. Au- güstinusschool aan de Alkmaarderstraat- weg, is Woensdagmorgen op plechtige wij ze ingezegend door deken B. G. Hosman uit Beverwijk. Tal van kerkelijke en ge meentelijke autoriteiten hebben deze plechtigheid bijgewoond om vervolgens de nieuwe school in ogenschouw te nemen. Daarna vond in de gymnastiekzaal van de St. Augustinusschool een bijeenkomst plaats en hier is het geweest dat de her der van de parochie van de H. Pancratius, pastoor G. Goes, zijn misnoegen geuit heeft over het feit, dat er voor de tot stand, koming van de nieuwe school een „papier lawine" nodig was, hetgeen de herder een ware verschrikking noemde. Overigens vond pastoor Goes de ULO- school door het vrij komen van enige lokalen ondergebi-acht in de St. Augus tinusschool een evenement voor katho liek Castricum, temeer, daar deze school, met 39 leden gestart, thans 100 leerlingen telt. Niettegenstaande zijn voor het ge meentebestuur niet vleiende opmerkingen wat betreft de „papierlawine", voelde pastoor Goes zich toch gedrongen dank te betuigen aan het gemeentebestuur voor de medewerking, dank. waarin de herder ook deken Hosman betrok. Burgemeester C. F. Smeets hoopte in de naaste toekomst op een prettige samen werking met het schoolbestuur met „open oog voor elkanders moeilijkheden". ..Want", aldus de burgemeester, „scho lenbouw vraagt zeer grote offers uit de gemeentekas". Het hoofd van de ULO-school, de heer Th. Balink, bracht in het bijzonder dank aan de heer H. Korff. die zich voor de bouw van de lagere school, alsmede voor de oprichting van de ULO-school, zeer ver dienstelijk heeft semaakt. Om die reden heeft men de ULO-school de voornaam vsn de heer Korff, Henricus, gegeven. Tenslotte dankte het hoofd van de nieuwe lagere school, de heer P. A. van Westen, voor de toespraken. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Anna-Marie Jacqueline, d., van J. M. A. Elsenburg en E. W. H. C. Lucas. ONDERTROUWD: P. J. Welp en J. C. Stuifbergen, beiden wonende te Castricum; G. Koorndijk en M. Suzanna Veldt, beiden wonende te Castricum. GEHUWD: G. J. Betjes, wonende te Assen- delft en C. A. J. Orij, wonende te Castricum; H. Jak,, wonende te Assendelft en A. Win ter, wonende te Castricum; J. B. Witte en E. Nijhuis, beiden wonende te Castricum. OVERLEDEN: Maarten Admiraal, oud 86 j., wedn. van G. Winder, wonende te Castri cum; Neeltje Bakker, oud 78 j., wonende te Den Helder; Agatha Nuijens, oud 61 j., geh. met C. J. Theissling, wonende te Castricum, overleden te Alkmaar; Simon Kaaijk, oud 75 j., wonende te Koog aan de Zaan. Ook de derde ronde in de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" bracht weer de nodige spanning en verrassende uitslagen. De nieuwe indeling in twee in plaats van in vier groepen schijnt ten goede in vloed te hebben op de strijdlust in 't spel peil. In groep I had Slings de handen vol aan Duisenberg Jr. en in de afgebroken partij staat laatstgenoemde geenszins slechter. Molenaar ging tegen Nijman ten onder en Jimmink moest in Jac. Meyer Jr. zijn meer dere erkennen. Ook in de tweede groep waren opmer kelijke uitslagen te noteren: het meest op- vallned was de waarschijnlijke nederlaag van Vessies tegen Boonstra. De partij tussen Duisenberg Sr. en Belter man was de kortste van de avond en Dui senberg wist een vol punt binnen te halen. De partij KatersHoppen werd afgebroken in een gewonnen stelling voor laatst genoemde. De uitslagen waren: Groep I: SlingsDuisenberg Jr. afgebr.; BakkerTervoort 10; De KooterMuyen 01; MolenaarNijman 0—1; Jimmink— Meyer 0—1; Aldersvan 't Hoff. remise; Van Vuuren—v. d. Does afgebr. Groep II: Duisenberg Sr.Belterman 10: KatersHoppen afgebr.; VessiesBoonhtra afgebr.; Duinmeyer—Van Leeuwne 1—0; BeekhovenN. N. 10; Meyer Sr.—Ver duit 01; HoogvorstR. Meyer 01. De Beverwijkse gymnastiekvereniging Turnlust" houdt op Dinsdag 12 October n zaal „De Vijzel" aan de Kloosterstraat ■aar half-jaarlijkse ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer een be- 'uursverkiezing: aftredend zijn de dames 'I. Hommes, R. LosHoogland en de heer A. Schaap, die zich allen herkiesbaar stellen. Na afloop van het huishoudelijke gedeel te blijven de leden nog enige tijd gezellig bijeen. De Heemskerkse sportvereniging ADO houdt heden in het KSA-gebouw haar eerste contactavond in dit seizoen. Er zullen diverse gezelschapsspelen worden beoefend. De hengelspörtvereniging Castricum houdt Zondag 7 November zijn traditionele baars- wedstrijd in het kanaal in de Wieringermeer. Dit is besloten tijdens de ledenvergadering van Dinsdag in lunchroom Kuilman. Het ligt in de bedoeling dat er binnenkort een filmavond zal worden gehouden, waarvoor de vertoning van een rolprent over het leven van de snoek op het programma staat. Velser Tafeltennisclub weer actief De leden van de Velser Tafelteninisclub (VTC) zijn het nieuwe seizoen begonnen met een ledenvergadering, waarin het ver enigingsreglement aan de orde is gesteld, besproken en aanvaard. Bovendien heeft een uitvoerige bespreking over de nieuwe competitie 19541955 geleid tot een sterke uitbreiding van het aantal deeinemende- teams in vergelijking met het vorige jaar. In het vorige seizoen namen drie heren teams deel aan de competitie. Dit aantal is nu geworden vijf herenteams en een dames team Wegens de uitbreiding van het aantal afdelingen in de derde klasse is het eerste herenteam na een één-jarig verblijf in de vierde klasse alsnog gepromoveerd naar de derde klasse. De samenstelling van de herenteams is: VTC 1: Noorman, Peek, Voogt; VTC 2: v. Hal, Keemel, Snelders; VTC 3: De Bock, Koningstein, v. Schadewijk; VTC 4: Dijk huizen, v. Hoven, Saris; VTC 5: Porck, Voor bergen, N. N. Het damesteam van VTC is samengesteld uit de dames mevr. Goossens, mej. Groen, mej. Wijnbergen. Als reserves zijn aange wezen de dames Warners, Notenboom, Swart en De Waal. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: spercie- bonen 80115, groene kooi 1017, an dijvie 819, spruiten 6078, spinazie 40 63, prei 1419. bospeen 2127, waspeen 10—19.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7