r Velsen wil proberen grond in Velsen Noord via de rechter te krijgen Zilveren KNGV-médaille voor vijftig-jarig „Sparta" Hulde aan gouden turnvereniging Organist Jene Meilof gaf Bach-concert Donkersloot hielp de „Anthares" Zondag en Maandag Bakkummer kermis Castricum „Kijk uit" zorgde voor diverse surprises Vannacht enorme haringvangsten ZATERDAG OCTOBER 1954 11 Marinus Adam bij VOV opgevolgd door B. Joosen Blijde inkomst van pastoor A. G. de Boer Opstelling Vitesse '22 Eigenaresse ziet volgens college winstderving verkeerd Agenda voor Castricum Er was geen brand Gabaret variété „Elck wat wils" wordt herhaald Opstelling van ADO Gemiddeld 85 kantjes uit halve vleet De elf van CSV Scheepvaart In de feestelijk met groen en bloemen getooide zaal van het gebouw „Concordia" is de vijftigjarige gymnastiekvereniging „Sparta" ter gelegenheid van haar Vrijdag avond gehouden, goed bezochte receptie, veel waardering ten deel gevallen. Een waardering, die niet alleen in woorden werd geuit, maar bovendien werd „onder schreven" met een geurige bloemenschat, welke door vele belangstellenden, onder wie het gemeentebestuur van Velsen, de directie van Van Gelder Zonen N.V., zuster vereniging en anderen was aangedragen. De erkentelijkheid voor het vijftigjarige streven van „Sparta" volgens het KNGV- devies: „een gezonde geest in een gezond lichaam" kreeg beloning in de aanbieding van de zilveren KNGV eremédaille. Het gemeentebestuur van Velsen was vertegenwoordigd door de heren H. de Boer, wethouder van de sport, en H. G. F. Smakman, gemeentelijk ambtenaar voor de sport. Ir. J. Tromp, directeur van Van Gel der Zonen N.V., gaf eveneens van zijn be langstelling blijk, terwijl KNGV en KTK in de heren A. J. Fortgens en A. Volmer, secretaris van de Kennemer Turnkring hun afgezanten hadden. Sparta's voorzitter, de heer K. F. Visser, begroette de aanwezigen om zich vervol gens af te vragen of een gouden vereni gingsjubileum eigenlijk wel een viering en herdenking waard zou zijn. Hij achtte het een voorrecht het jubileum te kunnen vie ren, omdat een terugblik kan worden ge worpen op wat is gepasseerd en omdat het verenigingsleven mogelijk is gemaakt door de bereidheid en medewerking van actieve bestuursleden, zoals „Sparta" in de heren J. Groeneveld en N de Ligt, die meer dan twintig jaar deel van het bestuur waren, ze heeft gehad. Hij herinnerde aan de heren wijlen G. Boeke en J. v. Geel, die als vroe gere directeuren „Sparta" groot maakten. De heer Visser was Van Gelder's directie zeer dankbaar voor de financiële steun, die daaraan mede heeft bijgedragen. Sprekende over het verlaten van gebouw „Concordia", de bakermat van „Sparta", was de voorzit ter het Velsense gemeentebestuur dankbaar voor de prachtige oefengelegenheid in de gymzaal van de Watervlietschool. Dank ging tevens uit naar de enige nog levende oprichter en eerste voorzitter van de vereniging, de hee-r A. Koene, voor het toenmaals genomen initiatief, waarna de voorzitter een overzicht gaf van de huidige stand van zaken in „Sparta", die nu 250 leden telt en kwalitatief onder de tegen woordige leider, de heer G. Hofman, goede voortgang maakt. Hij illustreerde de gezellige sfeer in de vereniging met de mededeling, dat behalve de vele 10-, 15-, 20- en 25-jarige leden er binnenkort twee veertigjarigen zullen zijn. De directeur van Van Gelder, ir. J Tromp, wees op het feit, dat bij V.G.Z. de jubileumvieringen niet van de lucht zijn, niet alleen van mensen, maar ook van ver enigingen, hetgeen bewijst, dat in de voor bije jaren er naar gestreefd is iets goeds tot stand te brengen. Hij typeerde Sparta's voorzitter (tussen vier dames) als de man, die zich met energie aan zijn vereniging wijdt en complimenteerde „Sparta" met deze president. De heer Tromp merkte op, dat Sparta er in is geslaagd de historie voort te zetten ondanks ondervonden moei lijkheden. Honderd jaar Wethouder H. de Boer bracht aan de één na oudste gymnastiekvereniging in Velsen de gelukwensen van het gemeentebestuur over met de opmerking tevens te kunnen spreken namens de portefeuillehouder van volksgezondheid en zelfs voor sociale zaken. Hij herinnerde er aan dat het Donderdag honderd jaar was geleden dat gymnastiek- beoefening op de scholen werd ingevoerd. Wijzende op de vier vrouwelijke bestuurs leden vroeg hij zich af of dit wel helemaal toevallig was, aangezien de moeder bij in tuïtie de lichamelijke opvoeding van het kind zozeer voorstaat. Hij was zich bewust dat door de gymnastiek het kweken van de sportiviteit wordt ontwikkeld, een taak, die De muzikale voorkeur van de organist der Bethelkerk gaat uit naar de werken van meester Bach, een voorkeur die door de dispositie van het nieuwe orgel van dit bedehuis verantwoord opgevangen wordt. Reeds enkele keren hebben wij naar Mei- lof's orgelbespelingen mogen luisteren en daarbij steeds weer de kwaliteiten van zijn spel kunnen waarderen. Meilof beschikt over een vlotte techniek en een goede muzikale smaak. Hij verliest zich daarbij niet in romantische meditaties, maar pakt de vertolking van een compo sitie zakelijk aan, zodat er „gang" in de afwerking van de door hem gekozen pro gramma's zit. Hetgeen de luisteraars onge twijfeld op prijs stellen. Vrijdagavond gaf deze organist in een behoorlijk bezette kerk een uitvoering, die hij geheel aan werken van de grootste aller orgelcomponisten wijdde. De toelich ting van zijn hand in het programma heeft velen een goed beeld gegeven van de struc tuur der gespeelde composities, waarbij de fraaie Canzona in d als eerste fungeerde. Warm van klank en boeiend van voor dracht was dit aan het oude madrigaal verwante klankbeeld een voortreffelijk be gin van een aantal nummers, die een alge meen beeld gaven van enkele der voor naamste muzikale vormen waarin Bach zijn werken schreef. De Pastorale in F-groot was daar even zeer een harmonisch voorbeeld van, maar de meeste waardering mocht het korte, maar brillante Concert in c oogsten, dat door de solist bijzonder fris en gaaf ver klankt werd. Dezelfde kwaliteiten bood zijn spel in het Allegro van het bekende Orgel concert in G, waarmede wij niet zouden willen beweren, dat de andere composities, wat de vertolking betrof, van minder ge halte waren. Integendeel, wij hebben be wondering voor hetgeen Jene Meilof met de ontwikkeling van zijn spel bereikt heeft en wij hopen van harte, dat hij zijn stre ven, regelmatig orgelconcerten in dit kerk gebouw te kunnen geven, met succes be kroond mag zien. De liefde voor het ko ninklijke instrument, zoals men het kerk orgel vroeger placht te betitelen, bezat hij reeds toen de werken van Bach nog een gesloten boek voor hem vormden. Thans kan hij, via het fraaie instrument, dat hij tot zijn beschikking heeft, deze bewonde ring in klanken tot uitdrukking brengen. Bij het geslaagde concert van Vrijdag avond zal het zeker niet blijven. Meilofs muzikaal spel en energie staan er borg voor, dat nog meer goede uitvoeringep zul len volgen. A. J. VAN DER WEIJDEN de overheden niet voldoende hebben kun nen behartigen. Ten aanzien van de ontwikkeling van de sport en van de lichamelijke opvoeding zegde de wethouder toe er van verzekerd te kunnen zijn van Velsens gemeentebe stuur de grootst mogelijke medewerking te zullen krijgen. De oprichter, de heer A. Koene, ver haalde van de zware kinderziekten, die „Sparta" te doorstaan heeft gehad. Het was hem nu een vreugde de bloeiende organi satie te kunnen gelukwensen. Voor de „Concordia"-verenigingen feliciteerde de heer J. Hommes en voor de toneelvereni- „Concordia" mejuffrouw D. Davidson. De heer Fortgens, KTK-voorzitter, constateer de veel liehebberij, speciaal van bestuurs leden, achter het cijfer „50", dat een leven dige geest aanwijst. Hij was verheugd over de grote stap voorwaarts, waar in de troon rede de verdere ontwikkeling van de sport wordt voorgestaan, als belangrijke taak voor de volksopvoeding. De KTK-voorzit ter dankte bij deze gelegenheid het Velsen se gemeentebestuur voor zijn medewerking en kon voldaan zijn over de ruime blik, die het gemeentebestuur van Velsen in deze heeft. Met de felicitatie, namens het KNGV en KTK overhandigde hij de bondsmédaille. Voorts boden nog hun gelukwensen aan de heren De Wilde van TVIJ, IJmuiden, G. Tabak van BGV Turnlust, Beverwijk en Kranenburg van T.V. „Santpoort". Sparta's voorzitter dankte alle sprekers voor. hun gelukwensen en goede toekomst wensen. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat de Velsense Orkest Vereniging zich verheugde in het feit dat Marinus Adam, dirigent van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest te Haarlem voorlopig het dirigentschap op zich nam. Daar echter de vereniging des Maandags haar repetitie avond had, en de heer Adam deze avond niet vrij kon houden wegens drukke werk zaamheden, maar wel de Dinsdag, is door de VOV alles in het werk gesteld te pro beren een lokaal te krijgen op Dinsdag, wat helaas wegens zalengebrek in de ge meente niet is gelukt. Dit alles bracht met zich mede, dat men naar een andere diri gent moest uitzien. Dit is gelukt en van 4 October af is als dirigent van de Velser Orkest Vereniging benoemd de heer B. Joosen uit Krommenie. Deze is tevens diri gent van de Harmonie-kapel „De Een dracht" te Velsen-N. Het eerste concert onder zijn leiding zal gegeven worden op 13 November. Twee slepertjes van de sleepdienst firma P. Donkersloot en Zn. hebben Donderdag middag de in moeilijkheden verkerende „Anthares55 geassisteerd Het schip kwam in het Noordzeekanaal tijdens het wachten voor de Veiserbrug tegenover de Papierfa briek met de kop in de dijk terecht. De „Anthares", die onderweg was van Amsterdam naar Rotterdam, kreeg vervol gens hulp van de twee slepers van Donker sloot. Het tweetal wist na veel sjorren de „Anthares" los te krijgen en in de richting van de ponten te slepen. Daar werd de „Anthares" gedraaid. De slepers hielden het schip, dat twee maal de opening van de brug heeft verspeeld, vast tot het de Veiserbrug kon passeren. BEëDIGD Bij de Amsterdamse arrondissements rechtbank is beëdigd als advocaat en pro cureur mr W. K. J. v. Scherpenzeel te Drie huis, kantoor houdende te Amsterdam. liH Met de eerste succesvolle vlucht van de Failey Delta 2, hierboven afgebeeld, is een belangrijke stap voorwaarts gedaan naar volledig begrip van de technische proble men, verbonden aan het vliegen met snelheden boven de geluidsgrens. Aanvankelijk werd, de machine gebruikt voor het nemen van proeven bij snelheden, die de ge luidsgrens benaderden, maar tijdens het ontwerpen en bouwen van een verbeterde versie, werd hét duidelijk, dat de gestelde verwachtingen ten aanzien van de Failey Delta 2 verre zouden worden overtroffen. De gegevens ontleend aan de proeven met dit vliegtuig zullen ten goede komen aan de gehele Britse supersonische lucht vaart. Het toestel heeft één zitplaats en is geheel in metaal uitgevoerd. Voor de aandrijving zorgt een Rolls Royce Avon Turbo-jet motor. Tijdens de vlucht kan de gehele neus zakken en ook tijdens het landen, dalen en taxiën, om de piloot een zo goed mogelijk uitzicht te garanderen. De snelheid van het toestel bedraagt meer dan 1920 km. per uur. Rooms-Katholiek Velsen-Noord' heeft Vrijdagavond op vreugdevolle wijze zijn nieuwe, door de bisschop van Haarlem be noemde pastoor, de heer A. G. de Boer, die van Pijnacker, zijn vroegere stand plaats, af de plaats van pastoor A. M. A. Vollaerts gaat innemen, begroet. Precies om 7 uur arriveerde d'e nieuwe herder van de St. Joseph-parochie, verge zeld van deken B. G. Hosman van Bever wijk en familieleden, alsmede van kerkbe stuursleden uit Pijnacker, voor het kerk plein aan de Koningsweg. Hier werd hij door de R.K. Harmonie „St. Caecilia" be groet met het spelen van de „Feestmars" van J. R. v. d. Glas, waarna hij door een haag van in smetteloos wit geklede bruid jes en onder zeer grote belangstelling door het kerkbestuur van de Velsen-Noordse parochie werd ontvangen. Namens dit be stuur werd hij verwelkomd door de heer J. Post, die opmerkte, dat de roep over de nieuwe pastoor al was vooruitgegaan. Hij hoopte, dat pastoor De Boer de parochia nen zou willen accepteren. In de volle kerk begroette kapelaan S Schut de pastoor, van wie hij opmerkte, dat verschillende parochianen hem wegens zijn diverse standplaatsen in Kennemerland al kenden, zoals ook pastoor De Boer Kenne merland kent met zijn eigen mentaliteit. Hij schetste de St. Joseph-parochie in het de laatste jaren veranderde Kennemer land als een kerkelijke gemeente met vele „migranten"; één van gewone mensen, waarin de nieuwe pastoor een moeilijke en verantwoordelijke taak za.l hebben, om nog meer eenheid in de parochie te brengen. Kapelaan Schut was er van overtuigd, dat de nieuwe pastoor met open armen werd ontvangen en zijn herderlijke taak van gróte invloed zal kunnen zijn. De installatie geschiedde door deken B. G. Hosman, die vooraf het benoemingsbe sluit voorlas in de Latijnse en Nederlandse tekst, gevolgd door de liturgische hande lingen op het fleurig versierde altaar. De inwoners van Bakkum en Castricum, vooral zij. die in deze plaatsen geboren en getogen zijn, maken zich op voor het jaar lijks terugkerend feest: de Bakkumer ker mis. Evenals in vele andere kleinere plaat sen heeft de jeugd zich terdege op dit festijn voorbereid, hetgeen wil zeggen: er is flink gespaard, om, al of niet met een meisje, zo goed mogelijk „voor de dag" te komen. De oudere inwoners blijven echter niet ten achter en zullen zich meer gaan wagen aan het aloude „katknuppe len", een spel, van heidense oorsprong, doch waarin de kat gelukkig als slacht offer ontbreekt. In het aan enige touwen hangende tonnetje bevindt zich thans een stuk hout inplaats van een kat en men moet trachten om met enkele worpen het tonnetje stuk te smijten. In vroeger dagen Kwam, wanneer de ton zo goed als kapot was, de kat, wanneer hij tenminste nos in leven was, er uit gesprongen: uiteraard danig toegetakeld. De Bakkummer kermis neemt Zondag middag op de V. d. Mijleweg een aanvang en duurt tot Maandagavond. Voor de lastige uitwedstrijd tegen Pur- mersteijn komt Vitesse '22 uit Castricum Zondag met het volgende elftal in het veld. Doel: B, van Veen; achter: K. de Wildt en J. Borst; midden: F. Res, N. Lute en J. Tool; voor: F. Twisk, A. Groot, N. Stuf- bergen, H. Borst en H. Zonneveld. De wedstrijden voor de lagere teams zijn: Purmerend 2Vitesse 2; Alkmaar 2Vi tesse 3; K.F.C. 7-Vitesse 4. De wintercompetitie werd bij de IJmui- dense schaakclub „Kijk Uit" met een maximaal aantal partijen voortgezet. Ook nu waren er verschillende verrassingen te noteren. Dat De Haas van Blok zou winnen was er een, evenals de zege van Kraaien- oord op Gordijn; Kistemaker wist zijn af gebroken partij van Huiser te winnen; Wijdogen verspeelde een half puntje aan Moleman, die de competitie dus goed be gon en Hendrikse boekte opvallend goede resultaten. Nu werd er van Aarsen gewon nen, die er nog niet veel van terecht brengt. Dit is ook het geval met V. d. Plas, die ditmaal niet op kon tegen Kistemaker. De kampioen Lanser rekende af met Visser en staat er fraai voor. In groep Ila doet Hölscher het verras send goed, van Van Nieuwenhuizen winnen is nog altijd een prestatie! Ook de Wolf geeft blijk in deze groep thuis te horen, want nu won hij van Ringers, Hillecamp tenslote moest in De Vries zijn meerdere erkennen. Roseboom boekte zijn eerste nederlaag tegen Kok. In groep lib was het Van Niekerken, die „vriend en vijand" verraste door van Rijke te winnen en Deelder behaalde zijn eerste halve punt tegen Zeylmans. Verder versloeg Krab zijn geduchte tegenstander Aarts; De Ruiter is dit jaar bijzonder goed op dreef, want tot nu toe verspeelde hij in vijf partijen een half punt. Plugboer was het verliezen moe en noteerde nu een overwinning op Heidenreich. Een volledig programma werkte ook groep II af, Hogewind klom een plaatsje hoger door van Korff te winnen; Aalbers- berg zit in het hoekje waar de slagen val len, nadat hij eerst van Van d. Veen ver loor, moest hij ook in Wolthuizen zijn meerdere erkennen. De belangrijke strijd tussen Dekker en Hogewind eindigde in remise. De nieuweling Walda blijkt uit het goede schakershout te zijn gesneden, ook nu won hij weer en wel van Van d. Tuin. Ook de andere nieuweling Boerrig- ter doet het goed, het werd een goede i-emise tegen Van d. Doel; Van d. Veen kon zijn prestatie van Maandag niet her halen en verloor nu van Blok. In groep IV tenslotte waren verscheidene spelers, die nog geen winstpunt hadden behaald, na de jongste speelavond is dat veranderd, want de puntlozen scoorden er lustig op los; zo wist Kramer van Vis te winnen en Cleeren behaalde zijn eerste winstpunt op Ruys. Verder liet Wempe een steekje vallen door van Korf te verliezen. Bondscompetitie Op 25 October begint voor Kijk Uit de Bondscompetitie; dan treedt het eerste tiental in het strijdperk tegen de schaak club Krommenie; terwijl het derde tiental van Kijk Uit het vijfde tiental van de schaakclub Zaandam op bezoek krijgt. Bij Koninklijk Besluit van 1 Juni 1954 werd goedgekeurd het besluit, genomen in de Velsense raadsvergadering van 14 Oct. 1953, tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting van de percelen grond met de zich daarop bevindende schuur, gelegen aan en nabij de Grote Hout- of Konings weg te Velsen-Noord, in eigendom toebe horende aan de firma G. Scholts en Zoon te Velsen. Naar aanleiding van dit besluit hebben B. en W. opnieuw getracht in minnelijk overleg met de eigenares het eigendom van de percelen te verwerven. Daarbij hebben zij een koopsom voorgesteld van 66.090 in totaal, waarin begrepen een vergoeding van inkomenschade van 32.890. Verder hebben B. en W. voorgesteld de transactie te doen geschieden met inacht neming van de navolgende voorwaarden: a. de in de koopsom begrepen inkomen- schade, ten bedrage van 32.890, zal niet direct bij de overdracht worden uitbetaald, doch in zes jaarlijkse termijnen, met deze beperking, dat geen betaling meer zal plaats hebben zodra de tegenwoordige eigenaresse hetzij met hulp van de gemeente, hetzij met hulp van derden of door eigen toedoen, er in geslaagd is, vervangende grond te kopen of te pachten; b. de bollenschuur met enig daarvoor onmisbaar terrein zal gratis tot 1 Januari 1957 bij verkoopster in gebruik blijven, terwijl het lopend onderhoud daarvan voor haar rekening blijft: c. de grond wordt geleverd na de oogst van 1954, doch een gedeelte, benodigd voor wegaanleg wordt terstond ter beschikking van de gemeente gesteld, welke langs dit gedeelte een behoorlijke afrastering zal plaatsen; d. de gemeente zal niet aansprakelijk worden gesteld voor eventuele schade aan de oogst, ten gevolge van de weg- en rio- leringsaanleg, b.v. door wateronttrekking, zandverstuiving e.d. De eigenaresse gaat inmiddels aecoord met de koopsom, zo delen B. en W. nog mede en eveneens met de gestelde voor waarden, genoemd onder b, c en d. De onder a gestelde voorwaarde acht zij ech ter onaanvaardbaar en wel, omdat de in- „Corso"-theater. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur: „De koning der Zuidzee". Maandag, Dinsdag en Woensdag 20 uur: „The Grace Moore Story". De Franse Nationale Vergadering is in buitengewone zitting bijeen geweest om te luisteren naar een uiteenzetting van premier Pierre Mendès-France over de, tijdens de Londense conferentie bereikte resultaten. Foto: de premier omringd door zijn ministers. V.l.n.r.: Buron, Masson, Edgar Faure, Mitterand en Soustelle. komsten-schade „contant" berekend is, d.w.z., dat de jaarlijks te derven winst ge kapitaliseerd is door middel van „factor 11". Deze factor 11 is gebaseerd op de fic tie, dat de onteigende ten gevolge van de onteigening de jaarlijkse netto-winst ge durende circa 14 jaren zal moeten derven. Het college is echter van mening, dat er van het derven van winst geen sprake meer zal zijn, indien en zodra de eigenaresse vervangende tuingrond kan verkrijgen en dat in zo'n geval een uitkering wegens in- komenschade achterwege kan blijven. Omdat het college hieromtrent niet tot overeenstemming kan komen, stelt het de raad voor, tot het voeren van een rechts geding over te gaan, teneinde de eigendom van de gemelde percelen krachtens rech terlijk vonnis te verkrijgen. Slechts enkele minuten (voor kwart over vijf Vrijdagmorgen) hadden de leden van Castricum nodig om, zo uit bed, hun kleding aan te trekken en zich in nóg grotere haast naar de kazerne aan de j Dorpsstraat te begeven. Om twaalf over vijf was er namelijk brandalarm ge maakt en de brandweerlieden hadden reeds visioenen van een „fiks fikkie". Het liep echter anders, want het bleek, dat de alarm-installatie in werking was getreden door een storing in het PTT- net. De brandweerlieden beschouwden hun paraatheid daarom maar als een goede oefening, al was het dan ook bar j koud en mistig. OOOOOOCX5000000000CX5000000000000000000000000000000000000C De belangstelling voor de cabaret-varié té-voorstelling op 9 October van de Hoog- oven-beambtenvereniging „De Gieteling" heeft de verwachtingen verre overtroffen Om de velen die teleurgesteld moesten worden, doordat het beschikbare aantal plaatsen uitverkocht was, toch nog in de gelegenheid te stellen dit programma te aanschouwen zal een herhaling gegeven worden op Donderdag 14 October in de bioscoopzaal van het Kennemer Theater te Beverwijk. In de thuiswedstrijd tegen QSC komt ADO te Heemskerk uit in de volgende op stelling: doel: Geerlofs; achter: De Graaf en Vrenegoor; midden: Martens, Dam en Van Tunen; voor: Beentjes, Bruin, Groot, De Wit en Voormeer. De Engelse haringvoorspellingen om trent grote vangsten zijn meer dan uitge komen: in de afgelopen nacht is er door de haringvloot een ongekend-grote hoeveel heid scheep gehaald tussen de 52 gr. en de 53 gr. 20 m. Het weer was bizonder mooi en de haring bleek van een aantrekkelijke, grove kwaliteit te zijn. De Engelse deskun digen hadden geprofeteerd, dat begin Oc tober tot half October dat is 3 weken eerder dan vorig jaar grote vangsten verwacht konden worden. De vanigstberichten van 89 October luiden: Uit halve vleet: KW. 173 75 k., KW. 16 60 k„ KW. 129 100 k„ KW. 70 85 k., KW. 2 120 k., KW. 175 90 k„ KW. 48 50 k., KW. 67 40 k„ KW. 32 60 k„ KW. 39 100 k„ IJm. 74 70 k.; uit gedeeltelijke vleet KW. 42 60 k„ KW. 43 30 k„ KW. 85 70 k., KW. 45 100 k., KW. 22 120 k„ KW. 25 75 k., KW. 57 65 k., KW. 18 85 k„ KW. 141 70 k., KW. 144 80 k„ KW. 20 120 k KW. 29 120 k., KW. 78 140 k„ IJm. 75 85 k., KW. 85 20 a.; totale vangsten KW. 19 50 k., KW. 161 34 k., KW. 3 60 k., KW. 83 100 k., KW. 49 100 k„ KW. 151 85 k., KW. 167 170 k. Trawlharing: KW. 48 34 k„ KW. 74 34 k. Geen vangst had KW. 37, 95. Gemiddelde vangsten Vlaardingen 85 k., Scheveningen 85 kantjes en Katwijk 85 kantjes uit halve vleet. Van de Castricumse voetbalclubs krijgt CSV Zondag aan de Zeeweg het Alkmaar- se R.K.A.F.C. op bezoek. Met een punt voorsprong op CSV namen de Alkmaarders op de ranglijst de derde plaats in, zodat CSV hard zal moeten werken voor de over- winnng, want hun tegenstanders zullen gaarne deze goede plaats willen blijven be zetten. CSV komt met het volgende team in het veld. Doel: G. de Heer; achter: C. Blei en W. Grosze Nipper; midden: H. van Diggelen, C. Boot en H. Hartog; voor: G. Riethorst, A. Kossen, H. Jacobs, D. Hoberg en N.N. Het programma voor de lagere elftallen is als volgt: R.K.A.F.C. 2—CSV 2; Hugo Boys 2— CSV 3; R.K.A.F.C. 6—CSV 4. Aagtekerk, 7 v. Marseille n. Cadiz. Abbedijk, pas. 7 Azoren n. Antwerpen. Albireo, 7 v. Montevideo te Santos. Alhena, 7 v. Bahia n. Las Palmas. Amerskerk, pass. 7 Dover n. Genua. Amor, 7 v. Catania naar Botterdam. Andijk, 7 v. Londen 8 te R'dam verwacht. Aardij#, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Alkaid, pass. 8 St. Vincent n. Las Palmas. Alnati, 7 v. Bio de Janeiro te Santos. Alwaki, 6 te Eva Perón. Arkeldijk. pass. 8 Minikoy n. Djibouti. Averdijk, 7 v. Philadelphia te Baltimore. Aalsum, 8 v. Bremen te Londen. Adinda, 8 v. Tjilatjap te Fladju. Alcyone, 8 v. Bremen te Antwerpen. Aldegonda, 8 v. Singapor en. Bangkok. Alderamin, 8 v. Mukalla te Aden. Aletta, 9 v. Saigon te Pladju. Annenkerk, 8 v. Hongkong te Shanghai. Artemis, nacht 10-11 R'dam verw. Barendrecht, 7 v. Botterdam te Ceuta. Betiri, 9 v. Goole te Port Said en Suez verw., daarna Aden, Colombo, Singapore. Bonaire, 7 670 m. N.NO. Barbados. Bali, 9 v. Colombo te Belawan verw. Blijdendijk, 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Bantam, 8 v. Beyrouth n. Port Said. Breda, 8 v. Carthagena n. Cristobal. 2altex Nederland, 7 v. Rotterdam n. Kopenhagen Newcastle, Geelong, Brisbane, Gladstone. Cairns en Singapore. Corilla, 7 te Port Said verw., daarna Berre, Sete en Venetië. Cleodora, 8 v. Suva te Sydney. Caltex Delft, pass. 8 Malta n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 8 Finisterre n. R'dam Corilla, 8 v. Port Said n Berre. Dalerdijk, 7 v. San Francisco n. Los Angeles Drente, 8 v. Tegal n. Priok. Dongedijk, 8 v. Rotterdam te Hamburg. Duivendrecht, pass. 8 ten W. Flores n. N. York. Ena, 10 Suez en Port Said verw., daarna verm. Rotterdam en Curagao. Eos, 8 v. Hamburg te Amsterdam. Esso Den Haag 8 v. Sidon te Antwerpen. Esso Amsterdam, pas. 8 Vlissingen n. Antw. Groote Beer, 7 570 m. W.NW. Valentia n. R dam Gouwe, 8 v. Uleaborg te Delfzijl. Gooiland, 7 v Bahia te Rio de Janeiro. Hecuba, 9 v. Trinidad te Baltimore. [ndrapoera, 8 v. R'dam te Hamburg. Ilos, 7 v. Amsterdam n. Italië, Jagersfontein. 8 v. Amsterdam te Bremen. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 530 m. Z. Cocos eil. Korovina, verm. 8 v. Rotterdam n. Curagao. Katelysia, pass. 8 Brisbane n. Miri. Kedoe, 8 v Hamburg te Amsterdam. Koratia, pass. 8 Str. Lombok n. Melbourne. Kota Inten, 9 v. Colombo te Aden. Lekkerkerk, 8 v. Aden te Karachi. Larenbeig, 7 v. Rotterdam n. San Juan 8 te Amsterdam. Linge, nacht 8-9 Hamburg verwacht. Langkoeas, 10 te Djakarta verw. Leersum, 9 v. Savannah te Le Havre. Limburg, 8 v. Bombaqy n. Bahrein. Luna, 7 v. Tunis n. Ceuta. Maashaven, 8 v. Rotterdam te Buenos Aires. Macuba, 12 v. Geelong te Singapore verw. Mitra, 10 v. Curagao te Stanlow verw., daarna curagao. Molenkerk, 8 v. Rotterdam te Hamburg. Muiderkerk, 8 v. Lissabon te Marseille. Murena, 8 v. Tripoli te Thameshaven. Maas, 9 v. Rotterdam te Oran. Madoera, pass. 8 Gibraltar n. Amsterdam. Markelo, 9 te Poole verwacht. Marken, pass. 8 Finisterre n. Hull. Metula, 9 v. Bunju te Balikpapan. Nestor, 8 v. Nickerie te Paramaribo. Notos, 7 v. Napels n- Rotterdam. Ondina, 21 Curagao verw. Dotmarsum, 7 v. Hamburg te Antwerpen. Oranjestad, 7 210 m. W.ZW. Madeira. Oranje, pass. 8 Minikoy n. Suez. Omala, 7 v. Curagao n. Lands End. Papendrecht, 7 v. Dakar te Rotterdam. Perna, 10 Singapore verw. daarna Pladju, Sin gapore en Japan. Plancius, 7 v. Beiawan n. Singapore. Peperkust, pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Prins Fred. Willem, 8 v. Le Havre te R'dam. Pendrecht, 8 te Punta Cardon. Rijndam, 7 370 m. O.NO. Kp. Race. Raki, 8 v. Marseille te Amsterdam. Riouw, 8 rede Koewait. Rita, 11 v. Telokanson te Pladju verw. Rotti, 8 v. Bangkok n. Makassar. Rotula, 8 v. Singapore n. Cebu. Sarangan, 7 v. Casablanca te Boston. Sibajak, 7 v. Halifax n. New York. Sloterdijk, 8 v. Antwerpen te New York. Soestdijk, 7 v. Boston n. New York. Stad Breda, 7 v. IJmuiden n. Wabana. Straat Mozambique, 7 v. Noordzee te R'dam. Straat Soenda, 6 v. Hongkong n. Kobe. Sliedreoht, 8 v. Antwerpen te Mena el Ahmadi Stad Maastricht, 10 Napels verwacht. Saroena, 8 te Soerabaja. Sarpedon, 8 v. Amsterdam te La Guaira. Schie, 8 v. Amsterdam n Cristobal. Schiedijk, 8 v. Rotterdam te Bremen. Sommelsdijk, 9 te Port Swettenham. Tamo, 8 v. Montevideo te Buenos Aires. Tara, 7 v. Antwerpen n R'dam. Tomini, 7 v. Rotterdam n. Hollandia. Tara, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Tero, 9 v. Bahia Blanea n. Santos. Tiba, 7 v. Necochea n. Montevideo. Tabian, 8 v. Manilla n. Cebu. Teiresias, 9 v. Tj. Priok te Singapore. Van Spilbergen, 9 v. Bordeaux te Dakar. Waal, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Waterland, pass. 8 Ouessant n. Amsterdam. Waterman, 8 v. Djakarta te Aden. IJsel, pass. 7 Gibraltar n. Algiers. Zijpenberg, pass. 8 Finisterre n. Ceuta. Zaan, 7 v. IJmuiden n. Stockholm. Zeeland KRL)8 v. Port Said n. Suez. Zeeland (3SM)8 v. Horsens n. Methil. KLEINE VAART Aco, 8 v. Zaandam n. Resnburg. Advent, 7 v. Rotterdam te Oslo. AUbergen, 7 v. Swansea n. Rotterdam. Arcturus, 8 v. Fowey te Genua verwacht. Arienoldus G, 8 v. Amsterdam te Gent. Atlantis, 7 v. Vlissingen n. Hamburg. Adm. Courbet, pas. 8 Brunsbüttel n. Londen. Adm. De Ruyter, pass. 8 Kiel Holtenau n. Halm* stad. Adm. Nelson, pas. 8 Texel n. Londen. Albert Willem, pas. 8 Vlissingen n. Gent. Algarve, vertr. 7 v. Swansea n. Rotterdam. Antilla, 7 v. Amsterdam n. Esbjerg. Appingedam, pass. 8 Vlissingen n. Antw. Att S, vertr. 8 v. Hull n. Grangemouth. Audacia, 8 50 m. ZW. Hanstholm. Auriga G, 8 v. Vlissingen n. Hamburg. Beekbergen, 11 v. Propriano te Zeebrugge verw. Bergsingei, 10 v. Mesane te Zaandam verw. Bestevaer, 8 v. Roterdam te Grimsby verw. Beety Anne S, 9 Rotterdam verw. Bill S., vertr. 8 v. Antwerpen n. Belfast. Birmingham, 8 v. Tyne n. Delfzijl. Brem, pass. 7 Ouessant n. Oporto. Confiance, 7 in Engelskanaal n. Amsterdam. Corrie b, 8 v. Londen te Dordt. Concepcion, vertr. 8 v. Ascuncion n. R'dam. Continental, 7 v. Amsterdam n. Grimsby. Cormoran, 7 v. Vlissingen n. Duinkerken. Driebergen, vertr. 9 v. Pateniemi n. Cardiff. Deo Favente, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Diana, 8 v. Vlissingen n. Londen. Elizabeth b, 7 v. Dordt n Corpus Christi. Ellewoutsdijk, 8 v. Limerick te Cardiff verw. Eminent, 8 v. Delfzijl te Oslo verwacht. Elisa, 12 Iskenderun verw. Frans, 8 v. Rotterdam te Selzaete. Frejo, 7 v. Lissabon n. Dover. Fedala, 9 v. Lijasol te Liverpool. Fraternité, 8 v. Vlissingen n. Gefle. Gramsbergen, 7 v. Swansea n. Lorient. Gaasterland, 8 v. Rotterdam n. Harlingen. Gerrie S, verm. 8 v. Leixoes n. Guernsey. Harold, pass. 8 Brunsbüttel n. Kopenhagen. Hast I, 8 v. Cardiff te Rotterdam. Helvetia, 8 v. Liverpool te Port Talbot verw. Henrica b, pass. 7 Brunsbüttel n. Birkenhead. Henriëtte, verm. 8 v. Londen n. Antwerpen. Haskerland, 8 v. Rotterdam n. Harlingen. Henrica, vertr. 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Hermes, 8 rede Falmouth n. Fowey. Ilias, 7 n. Thessaloniki. Ida Jacoba, 7 v. Teignmouth n. Genua. Ingeborg, 8 v. Zwijndrecht te Londen. Jan Kreumer, 7 te Port Talbot. Joost, 6 te Rotterdam. Jo, 7 te Dongegal. Koningshaven, vertr. 8 v. Brest n. Loctudy. Leendert b, 8 v. Kopenhagen n. Runcorn. Leny, 7 v. Weston Point n. Fowey. Larix 7 v. Zaandam n. Rotterdam. Lucas Bols I, 7 v. Swansea te Amsterdam. Lijnbaangracht, pass 8 Vlissingen n. Antw. Marietje Bohmer, 9 Lissabon verw. Marjan, 7 v. Munkedal n. Hunnebostrand. Markab, 7 v. Harlingen n. Rostock. Mirach N, 7 v. Nantes n. Casablanca. Mulan, 7 v. Don Bosch n. Duisburg. Muphrid N, pass. 8 Brunsbüttel n. Limerick. Myfem, vertr. 10 v. Parijs n. Zweden. May Mere, yertr. 8 v. Antwerpen n. Londen. Minerva, 8 v. Londen te Amsterdam. Mirzam N, 7 te Paranagua. Nettie, 7 v. Grangemouth te Methil. Noorderhaven, 7 v. Londen te Colchester. Nero, 7 van Tanger n. Algiers. Noorderlicht, 7 v. Storavika te Lulea. Nassauhaven, vertr. 9 v. Halmstad n. R dam. Netta, 7 50 m. O. Kreta. Nieuwland, 7 v. Rotterdam te Leith. Oosterburgh, 8 v. Stockholm n. Koping. Pavo, 7 v. Gamleby n. Zaandam. Ponto, 7 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ponza, 7 v. Doms jo te Gefle. PHoenix, pas. 8 Wight n. Amsterdam. Poato, 8 v. Rotterdam te Amsterdam. Prinsengracht 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Quo Vad'is, 8 v. Vlissingen n. Dordt. Rika, pas. 7 Brunsbüttel n Goole. Ruby, 7 v. Dublin n. Londen. Rapid, 8 v. Cuxhaven n. Rotterdam. Repeto, pass. 8 Terschelling n. Hamburg. Rijnstroom, 8 v. Londen te Amsterdam. Sambre, 7 v. Rouen te Parijs. Schokland, 7 v. Amsterdam n. Surte. Spaarnestroom, 8 v. Amsterdam n. Portsmouth. Swift, 7 v. Esbjerg n. Rouen. Stella Maris, 10 v. Londen te Holmsund verw. Teun, pass. 7 Vlissingen n. Antwerpen. Theodora, 10 v. Middlesbro te Varberg verw. Tinda, 8 v. Londen te Rotterdam, Tromp, 7 v. Tayport te Methil. Vechtstroom, 7 v. Amsterdam n. Bristol. Vrjjburgh, pass. 8 Finisterre n. Londen. Venus, verm. 8 v. Norwich te Middlesbro verw. Vindicat Atque Polit, 7 te IJstad. Virgo, 7 v. Odense te Nakskov. Vivo, 8 v. Goole n. Rotterdam. Walenburgh, 7 v. Jersey te Bordeaux. Westerdok, 8 v. Londen te Amsterdam. Westersingel, vertr. 8 v. Aarhus n. Oxelosund. Westropa, 8 op rede Southampton. Wiebold Bohmer, 7 v. Rouen n. Duinkerken. IJsel, 8 v. Cherbourg te Rotterdam. Zeehaan, pass. 8 Kielerkaraal n. R'dam. Zaanstroom, 7 v. Hull te Amsterdam. SI EEPVAARl Hudson, 7 140 m. NO. Belem met Hekwieler. Humber, 7 120 m. O. Aden. Thames, pas. 7 Bizerta n. Marseille met ,,Dw- phine".

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11