RADIO BECKER KOK OP DE KUSTVAART EN OP ZEE Herbouwplicht Oceaanstomers staan op stapel in Haarlems Koralensteeg Gunstige omzetten voor de duurzame consumptiegoederen Van der Kolk VAN DER MEER FaW. ZWIER EN ZN van duivenboden Model in aanbouw voor Negus van Abessinië Ceylon ongerust over de Indische politiek Plan voor herbouw van Rotterdams centrum H OFFICIEEL ERKENDE CURSUS g§ VLOERENBEDRIJF £dbJhout Medan-Batavia krijgt „Insulinde" te koop gevraagd Coed verhuizen Het adres Wij garanderen U: ZATERDAG 9 OCTOBER 1954 7 Kotelawala zoekt Nehroe op Speciaal poststempel voor „Postillon d'Amour" Project van 20 millioen; dertien verdiepingen Betrouwbaarheidstest voor 10.000 Britse ambtenaren voo,uw PARKETVLO ERE S.E.R. spreekt zich uit voor twee bedrijfs-commissies K.N.A.C. vraagt scherp toezicht op koppelingen van aanhangwagens Détailhandel in Augustus Tabak: 4% minder dan in Augustus 1954 Agenda voor Heemskerk Varga stelt samenwerking tussen Oost en West voor Staking in Kopenhagen bij Philips onrechtmatig Visserijvaartuigen die IJmuiden verlieten BOUWBEDRIJF J. STOLK is een kwestie van Service en Vertrouwen. SCHAGCHELSTRAAT alleen No. O Gratis HOBOCA Reiszegels L Protestantse Begrafen is veren iging handeu^Tpubliek Elke aanbieding zinkt in het niet bij alles wat RADIO BECKER U biedt voor uw flat moderne eetkamer salon bankstel- Menig Haarlemmer zal de Koralensteeg in zijn stad niet weten te vinden en toch is het bestaan van dit smalle steegje tussen Spaarnwouderstraat en Houtmarkt tot ver over de landsgrenzen bekend. Vooral in scheepvaartkringen geniet zij grote reputatie door haar scheepswerf waar Oceaanstomers, tankschepen, sleepboten, coasters en vele andere schepen op stapel gezet en afgebouwd worden. Men mist bij deze werf echter het silhouet van in de lucht verheven hijskranen en scheeps rompen en ook het monotone gedreun van de pneumatische hamers zult gij er niet horen, want het gaat hier om de scheepsmodelbouwerij van de heer H. Brood, die opgesloten ligt tussen de vier muren van een zolderverdieping. Dat dit voor velen nog onbekende be drijf reeds een wereldfaam bezit, bewijst het voorval dat er onlangs twee Amerika nen bij de Scheepsmodelbouw binnen stap ten en de heer Brood verzochten om een model van hun jacht te bouwen. Zij hadden namelijk op een expositie in Detroit een der door Brood gemaakte modellen gezien en waren daar zo enthousiast over, dat zij besloten om tijdens hun Europese trip even de Koralensteeg aan te doen en er een te bestellen. De meeste opdrachten worden echter ontvangen van de grote rederijen en scheepswerven voor modellen van nieuw gebouwde schepen om als pronkstuk in di rectiegebouwen, agentschappen en scheep vaarthuizen te dienen. Volgens origineel plan De bouw van een scheepsmodel geschiedt geheel volgens de plantekening van het grote schip en in tegenstelling tot ama teurbouwers, die meestal massief hout ge bruiken, wordt in de scheepsmodelbouwerij de romp met losse stukken aan elkaar ge lijmd. Is deze romp eenmaal klaar, dan ondergaat zij nog een speciale behandeling om de werking van het hout tegen te gaan, zodat er later geen kieren of naden kun nen ontstaan. Voor de opbouw van het schip de brug, dekhuizen, masten, luik hoofden etc. zijn de instrumentmakers verantwoordelijk. Met het precisiewerk van een horlogemaker worden door deze men sen de beweegbare laadbomen en lieren ge monteerd en op de tankschepen plaatsen zij een loopbrug en een leidingnet van buizen van ihinuscule afmetingen. Al de onderde len worden in de werkplaats annex kan toor en tekenkamer gemaakt en als het vijftien man sterke personeel uit al deze onderdelen weer een schip getoverd heeft, is het een waar pronkstuk en wijkt het in niets af van het schip dat tot voorbeeld diende. Vjjf keer „Ville de Saigon" Reeds over de honderd opdrachten zijn sinds de oprichting van de Scheepsmodel- bouw in 1947 toen de heer Brood met één instrumentmaker van wal stak uit gevoerd en daaronder behoren modellen van de „Jagersfontein", Arendskerk „Heelsum", „Hilversum", politieboten voor Pakistan, sleepboten en zelfs zandzuigers. Van het bij de Haarlemse Scheepsbouw gebouwde „Ville de Saigon" zijn maar liefst vijf modellen gemaakt, waarvan er twee naar Vietnam en twee naar Frankrijk zijn gegaan en één in Nederland is gebleven. Momenteel wordt er gewerkt aan drie tankers, één model van het bergingsvaar tuig „Dolfijn", dat geholpen heeft bij de bergingswerkzaamheden van de' „Willem Bontekoe", één model van het bij de Haar lemse Scheepsbouw voor Braziliaanse reke ning in aanbouw zijnde „Getullio de Var gas" en één model van het grootste der Zes in ons land gebouwde sleepboten voor Abessinië. Dit laatste model zal 4 Novem ber op de scheepswerf van L. Smit en Co. te Kinderdijk overhandigd worden aan Kei zer Haile Selassie. De heer H. Brood die als scheepsbouw kundige en leraar zeevaartkunde geen on bekende is op scheepvaartgebied, heeft naast scheepsmodellen nu ook de vervaar diging van treinmodellen, trailers en vlieg tuigen ter hand genomen. De treinen die hij met zijn personeel op de zolderverdie- NEW DELHI (AFP) De premier van Ceylon, Sir John Kotelawala, is voor een officieel bezoek in New Delhi aangekomen. Vólgens bevoegde zijde wil Kotelawala met Nehroe over de algemene toestand in Zuid- Oost-Azië spreken, alvorens deze zich naar Peking begeeft. De premier van Ceylon zou zich ongerust maken over een „afglijden der politiek van India, Birma en Indo nesië naar Peking". Hij zou een uiteen zetting willen hebben over de Indische politiek ten aanzien van Peking. Drieduizend Tibetanen hebben op een vergadering in Kalimpong, een Indische plaats nabij de Tibetaanse grens, besloten, Nehroe te verzoeken zijn invloed aan te wenden om de Dalai Lama uit Peking naar de Tibetaanse hoofdstad, Lhasa, te rug te doen keren. De Tibetanen waren van mening, dat de regering van Peking de uit nodiging aan de Dalai Lama, die zich thans in Peking bevindt, zou gebruiken om hem in feite gevangen te houden. Zij schrij ven de overstromingen in het land, die veel slachtoffers geëist hebben, toe aan de afwezigheid van de „God-koning". De Goden zouden vertoornd zijn. Afschriften van het verzoektelegram zijn aan de Chi nese communistische regering en aan de Dalai Lama gezonden. ping in de Koralensteeg maakt in opdracht van het Spoorwegmuseum, kunnen de toets met een echte trein ruimschoots doorstaan. Een D.A.F.-trailer met hydraulische wer king deed zelfs de experts versteld staan. Hoofdzaak blijft echter de bouw van scheepsmodellen en gezien de fraaie en nauwkeurige afwerking hiervan, ziet het er niet naar uit dat de Scheepsmodelbouw spoedig zonder orders zal komen. Ter voorbereiding van de vlucht van de eerste Super Constellation der K.L.M. „Postillon d'Amour" van Amsterdam naar Sydney (vertrek 31 October) zal de voor Australië bestemde correspondentie, waar van blijkens de daarop voorkomende aan wijzing „per Postillon d'Amour Amster damSydney 31 October 1954" verzending met deze vlucht wordt verlangd, op Am sterdam-Schiphol worden voorzien van een afdruk van een bijzonder stempel. Te Sydney zullen deze stukken worden voorzien van een afdruk van de dagteke ningstempel van aankomst. Zij, die geen relaties in Australië hebben kunnen hun correspondentie, ter terugzending aan de afzender, richten aan: „general manager K.L.M. Royal Dutch Airlines for Australia, Kemola Building, 68, Margaret Street, Syd ney (N.S.W. Australia). Op deze stukken moeten uiteraard de naam en het volledig adres van de afzender op duidelijke wijze worden vermeld. De terugzending geschiedt kosteloos, antwoordcoupons behoeven der halve niet te worden bijgesloten. De heer Brood (rechts) toont met zijn assistent het model van de sleepboot welke ter gelegenheid van zijn bezoek aan Nederland zal worden aangeboden aan Keizer Haile Selassi van Abessynië. Op een ten stadhuize van Rotterdam gehouden persconferentie hebben de wet houder van Openbare Werken, J. Meer- tens, de directeur van de dienst van Stadsontwikkeling en Wederopbouw, -ir. C. van Traa, en de architect H. A. Maas kant een uiteenzetting ge^eyen over de herbouwplannen ïn het 'centrum\van Rot terdam ten Westen van de Coolsingel. Rondom de Lijnbaan zal een centrum van hoogbouw verrijzen, dat zal bestaan uit vier gebouwen van dertien verdiepingen, drie gebouwen van negen verdiepingen en drie gebouwen van drie verdiepingen. In deze gebouwen zullen worden onderge bracht 847 middenstandswoningen van di verse grootte, 75 winkels en 97 garages, alle met aansluiting op de stadsverwar ming. Men hoopt met de bouw hiervan het volgende voorjaar te kunnen beginnen en verwacht wordt, dat de bouwwerken anderhalf a twee jaar later gereed zullen komen. Twee gebouwen van het plan zul len pas kunnen worden uitgevoerd, wan neer het tegenwoordige ziekenhuis Cool singel met zijn hulpgebouwen zal zijn ver huisd naar het nieuwe ziekenhuis Dijk- zigt, met het gereedkomen waarvan nog wel enkele jaren gemqeid zullen zijn. De bouw van de laatste twee gebouwen bui ten beschouwing gelaten, zullen de kosten van de overige acht ongeveer twintig mil lioen gulden zijn. De plannen zijn ont worpen door een drietal Rotterdamse ar chitecten, en vier bouwondernemingen zullen de werken uitvoeren. De financiers voor de bouw zijn ook reeds gevonden. Het gehele project zal in dezelfde steen en afwerking worden uitgevoerd. Door deze bouw wordt volgens ir. C. van Traa het wezen en karakter van de binnenstad ten Westen van de Coolsingel bepaald. Is het ziekenhuis Coolsingel eenmaal verdwenen, dan kan ook de Lijnbaan wor den doorgetrokken naar de Binnenweg. (Van onze correspondent in Londen) De regering heeft besloten niet 3000 maar 10.000 ambtenaren, die betrokken zijn bij geheim werk, op hun politieke betrouw baarheid te onderzoeken. Deze ambtenaren zijn wel niet betrokken bij atoom-werk, maar het was nodig het onderzoek op politieke betrouwbaarheid uit te breiden, gezien de grote ontwikkeling op het ge bied van de defensie, met inbegrip van geleide projectielen, electronische appara ten en luchtvaart. 12 mnd. dagcursus, iedere dag les, volledige opleiding vOor erkend diploma. Zeer goede vooruitzichten wegens een groot tekort aan gedipl. koks. Lesgeld 335.incl. warme maaltijden. Pensions aanwezig. Aanvang 25 October (nog enkele deelnemers) en begin Januari. - Aanmelden en volledige prospectus bij BARKER'S CULINAIRE VAKSCHOOL, Pelsterstraat 2, Groningen, Tel. 25833 Showroom-verkoop: ZIJLSTRAAT 96 - HAARLEM - TEL. 20340 Wij geven U gaarne vrijblijvend deskundig advies Met 27 tegen 10 stemmen heeft de So ciaal-Economische Raad zich uitgesproken voor de instelling van twee bedrijfscom- missies voor het grafisch bedrijf enerzijds en het uitgeverijbedrijf van dagbladen, nieuwsbladen en tijdschriften anderzijds. Dit oordeel werd gegeven na een uitvoe rige discussie naar aanleiding van een nota. die aan de raad door de. commissie ondernemingsraden was voorgelegd, welke 'commissie het niet gelukt was om over dit punt overeenstemming tussen de belang hebbende organisaties te bewerkstelligen. De commissie ondernemingsraden kan thans deze materie verder in behandeling nemen en straks haar voorstel tot de in stelling van twee bedrijfscommissies aan de raad voorleggen. De K.N.A.C. heeft zich opnieuw tot de minister van Verkeer en Waterstaat gericht om maatregelen te bepleiten waardoor ongevallen met losrakende aanhangwagens, welke herhaaldelijk voorkomen, kunnen worden tegengegaan. Een scherp toezicht op de koppelingen, blijft wegens de optredende slijtage, naar het inzicht van de K.N.A.C. dringend nood zakelijk. Extra beveiliging door middel van kettingen of staaldraden, zoals in het bui tenland soms is voorgeschreven, achten vele deskundigen geen doeltreffende maat regel. In de allereerste plaats dient de op lossing van het probleem in de koppeling zelf en de wijze van aanbrengen daarvan te worden gezocht. Uit het cijfermateriaal, door het Econo misch Instituut voor de middenstand gepu bliceerd met betrekking tot de omzetten in het midden- en kleinbedrijf gedurende Augustus 1954, kan worden geconcludeerd, dat de geldomzetten in de meeste branches in genoemde maand op een hoger niveau lagen dan dat van de corresponderende maand van 1953. Voor sommige bedrijfs takken is het bij beoordeling van de resul taten van belang te weten, dat de maand Augustus in 1953 een Zaterdag meer telde dan in dit jaar. Bij verscheidene branches speelden bovendien de slechte weersom standigheden van deze maand een rol van betekenis, in sommige ten gunste, in andere ten ongunste, terwijl voorts de sedert vorig jaar opgetreden prijswijzigingen mede hun invloed deden gelden. In de- voedingsmiddelenbranche liep de omzet in de détailhandel in aardappelen, groenten en fruit belangrijk op, te weten met 14 percent. Dit houdt verband met de voor deze maand hoge prijzen van groenten en fruit. Minder belangrijk was de stijging in de slagerijen (6 percent), terwijl in het kruideniersbedrijf en in de détailhandel in melk en zuivelproducten slechts geringe vooruitgang werd behaald De Augustus- omzetten in het bakkersbedrijf waren in 1954 3 percent lager dan die in 1953. Bij de duurzame consumtiegoederen werd een grote toeneming in de geldomzetten be haald door de détailhandel in meubelen en aanverwante artikelen en door de textiel handel (respectievelijk 14 en 11 per cent); voor de détailhandel in glas, aarde werk, porselein en huishoudelijke artikelen werd een niet onbelangrijke stijging geno teerd (7 percent). Van geringe betekenis was de vooruitgang in de geldomzetten in schoeisel, kantoorbehoeften en boeken, wel ke respectievelijk 4 percent, 4 percent en 2 percent beliep. In de genotmiddelensector moest voor de détailhandel in tabaksfabrikaten een terug gang met 4 percent worden genoteerd. De détailhandel in alcoholhoudende en alcohol vrije dranken en de banketbakkerijen boek ten beide een stijging van 5 percent. Behaalden vrijwel alle branches, waarvan door het Instituut maandoverzichten wor den gepubliceerd, van Juni op Juli een om zetstijging, van Juli op Augustus sloeg dit om in een vrijwel algemene daling van de geldomzetten Ten dele moet dit worden toegeschreven aan de Zaterdag, welke Juli meer telde dan Augustus, anderdeels be- invloedde de in Juli vallende opruiming de omzetten van die maand gunstig. Stijging van de geldomzet in Augustus ten opzichte van de voorafgaande maand kwam voor in de boekhandel (4 percent), hetgeen verband houdt met de aankopen voor het nieuwe schooljaar. De grootste dalingen traden op bij de détailhandel in textiel (39 percent), schoeisel (28 percent) en meubelen en dergelijke (21 percent). Minder groot was de daling voor de détail handel in aardappelen enzovoort (19 per cent), in alcoholhoudende en alcoholvrije dranken (12 percent) en in kruidenierswa ren, vlees en vleeswaren en tabaksfabrika ten (alle 10 percent). De omzetontwikke ling ten opzichte van Juli was dus voor de sector duurzame consumtiegoederen het ongunstigst. Drie trawlers Aan de afslag van vandaag waren drie trawlers. De „Medan" (van 1 Oct.) voerde aan 1400 kisten haring; de „Antje" (van 28 Sept.) 300 kisten schelvis en piepers, 20 kisten makreel en 45 diversen en 120 stuks stijve kabeljauwen en de „Allan Water" (van 30 Sept.) met 1100 kisten haring, 120 kisten piepers, 60 schelvis en gul, 30 wij ting en 5 platvis. Voorts was binnen de KW 41 met 70 kisten haring en 60 diversen. De kleine vaart liet in de hal plaatsen 4000 kg. tongen en 300 kisten schol. Besommingen De „Abraham" besomde voor een reis van negen dagen 28.100; de „Petten" voor een elfdaagse reis 6.900 en de „Vios" voor een negendaagse reis 25.200. De prijzen De haring deed vanmorgen van 12 tot 14; de dichte makreel 24 tot 26 en de gestripte 30 tot 32. Regels kabeljauw yoor België maakten 100 tot 88; kisten yoor België 130 en kleine kabeljauw 100. Grote schelvis ging ook naar het Zuiden (voor 30 tot 35) en grootmiddel volgde dat voorbeeld 29 tot 36). Bin nenland kocht voorts kleinmiddel schelvis voor 28 tot 30, pennen voor 20 tot 22 en braad voor 15 tot 18. Grote gul deed 37 tot 42, middel 30 tot 32 en torren 13 tot 21. Schollen en tongen De drietjes bij de schol zaten tussen de 18 én 25; de tweetjes (voor Engeland) tussen de 30 en 32. Engeland kocht voorts schol I voor 48 tot 58 en zet-, middel en grote schol voor 60 tot 70. Eeneneenkwart kist grote schol van de „Antje" maakte 112! Met de grote tong ging het vreemd vanmorgen: de lappen zetten in met 3.90, liepen op tot 4.20, zakten weer tot 2.80 en liepen daarna op tot 3.50. Gróotmiddel tong deed 2.55, kleinmiddel 2.35 tot 2.20, tong I 2.18 tot 2 en slips 1.90. Wat er komt Voor de Maandagmarkt was vanmorgen al bekend de „Herman" (van 1 Oct.) met 1500 kisten, meest haring. Oudste boten zijn daarna de SCH 153 (van 27 Sept.), de „Vikingbank" (van 30 Sept.) en de „Fla mingo" en „Van Hattum" (van 2 October). Binnengekomen IJM 34 Allan Water, 239, 241, 249, 226, 202, 206, 213, 45, 8, 218; KW 147 Wilhel- mina III, 86 Sumatra, 110 Rijnmond V, 43 Rijnmond II, 50 Jan, 138 Wilhelmina II, 15 Rijnmond IV, 14 Anna en Cornelia, 166 De Gebroeders, 47 Noordzee, 97, 92, 60, 71, 65, 21, 94; UK 125, 18, 48, 194, 115, 70, 161, 86, 94, 93, 99, 168, 80, 203, 200 16, 78, 4, 264; HD 125 Samenwerking, 80, 16, 180; VD 9. Vertrokken IJM 21 Gelria, 35 Postboy, 71 Bloemen- daal, 61 Mary, 9 Haarlem, 6. Norma Marie, 32 Elie, 1 Tzonne, 129 Shamrock, 208 Wiron II, 45 De Hoop I (naar Rotterdam), 239, 218, 230; KW 42 Rijnmond I, 29 Margare- tha Maria, 169 Java, Willy Alida, 5 Fier- man Eduard, 126 Agatha Arie, 43 Rijn mond II, 60; UK 31, 87, 176, 15, 162, 164, 96, 75, 215, 184, 46, 9; Z 330 (Belg); Hos pitaalkerkschip „De Hoop". Van zee De KW 125 meldde 7 mandjes vis en 50 kilo tong; de IJM 204 haalde in een trek 8 manden en 50 kilo tong scheep. De IJM 33 had 300 manden haring; de SCH 104 200 en de IJM 62 (Mary) 100 manden per trek. Van de IJM 85 kwam bericht, dat er 60 manden buitgemaakt waren; de KW 169 had er 10 en de 34 3. De HD 87 trok 30 manden hoops, de IJm 183 60 manden hoops en de IJM 38 meldde 45 manden hoops. De KW 98 trok 15 manden vis en de KW 12 had in twee trekken 45 manden verse vis. Naar wij vernemen heeft de werf D. en Joh. Boot te Alphen aan de Rijn drie nieuwe orders voor vissersschepen ontvan gen: de rederij Medan-Batavia te IJmuiden bestelde een 300 ton grote trawler, die de „Insulinde" zal heten de vierde dus in de reeks welk schip zal worden uitge rust met een 600 pk-Industrie motor. Voorts zal te Alphen aan de Rijn een kotter van 50 ton worden gebouwd voor de heer Kapitein op Urk. Dit schip krijgt een 150 pk Industriemotor. Voorts heeft Frans Hoefnagel te Scheve- ningen bij D. en Joh. Boot een kotter van 60 ton met een 200 pk Industriemotor be steld. Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Stalag 17". MOSKOU (Reuter) Prof. Eugene Varga, de Russische econoom, schrijft in het Sovjetblad „Nieuwe Tijden", dat een vreedzaam naast elkaar bestaan, niet alleen mogelijk, maar beslist noodzakelijk is. Er was eén groot terrein voor internationale economische samenwerking door het geven van „werkelijke" hulp aan slecht ontwik kelde gebieden. De Sovjet-Unie stelt belang in de ontwikkeling van die gebieden en is bereid technische en andere hulp te bieden. Hij noemde vreedzame handelsbetrekkin gen een beproefd middel om de vrede te bewaren. Dit opende ook de mogelijkheid van de ontwikkeling van culturele betrek kingen tussen landen met verschillende sociale stelsels. De Sovjet-Unie kon, met de nieuwste wapens en gesteund door „trouwe bondgenoten", waaronder „de steun van vele millioenen arbeiders in de kapitalisti sche staten en in het bijzonder in de kolo niale en halfkoloniale landen", elke aggres sor „een verpletterende slag" toedienen. KOPENHAGEN (A.F.P.) De perma nente arbitrageraad te Kopenhagen heeft de staking van 500 arbeiders en arbeidsters van de Philips-fabriek in de Deense hoofd stad onrechtmatig verklaard. De raad ver oordeelde iedere arbeider tot een boete van 120 Deense kronen en ieder arbeidster tot een boete van 80 kronen. Bovendien moet het Deense algemene vakverbond 500 kro nen aan proceskosten betalen. De staking was op 22 September begon nen. De arbitrageraad had de staking reeds op 30 September voorlopig onrechtmatig verklaard, maar de arbeiders hadden deze uitspraak naast zich neergelegd. Donderdag 30 September: st. Viking Bank IJM 183; mt. Allan Water IJM 34; ml. Annie IJM 14. Vrijdag 1 October: st. Herman IJM 2; ml. De Verwachting KW 28, Floris KW 59, Wil- lempje KW 89, Wiron III IJM 221. Zaterdag 2 October: st. Flamingo IJM 25; mt. Maria van Hattem IJM 10; mk. Nelly v. B. IJM 23. Maandag 4 October: st. Sumatra IJM 62, Klaas Wijker IJM 85; mt. Johannes Polder man IJM 20, Thorina IJM 33; ml. Verwach ting IJM 204, Adrianus KW 10, De Vrouw Anna KW 52, Doggersbank KW 75, Jan KW 84, Jacoba K W107, Avontuur KW 114, Pe- tronella KW 125, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2. Dinsdag 5 October: st. Bergen IJM 16, Zee- landia IJM 38, Schoorl IJM 39; ml. Eveline IJM 116; ml. Arie Nico KW 17, Concordia KW 26, Elizabeth KW 64, Willy Alida KW 65, Saturnus KW 69, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Arie KW 155, Gebroeders KW 166. Woensdag 6 October: ml. Drie Gebroeders HD 79 naar Den Helder. Zoutharingvisserij Dinsdag 14 September mhl. Rijnmond IV KW 15, Wilhelmina III KW 17. Zaterdag 18 September: mhl. Noordzee KW 47. Maandag 20 September: mhl. Rijnmond V KW 110. Dinsdag 21 September: mhl. Bali KW 129. Woensdag 22 September: mtl. Aafke Ja coba KW 41. Zaterdag 25 September: mtl. Borneo KW 127. Maandag 27 September: mtl. Vertrouwen KW 6, Rijnmond III KW 44, Robert William KW 123, Onderneming II SCH 27, Onderne ming IV SCH 153; mhl. Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 28 September: mhl. Hollandia KW 18, Sakina KW 32, Janna KW 163, Willy SCH 7. Woensdag 29 September: mtl. Martenshoek IJM 283, De Arend KW 7. Nederland VI KW 37, Voorwaarts KW 140, Bertha KW 38, Ge- zina Geertrui KW 176. Donderdag 30 September: mhl. Piet en Leendert Huibert KW 3, Wilhelmina II KW 138, Nederland IV KW 167. Zaterdag 2 October: mhl. Everard Chris tina KW 40; mhl. Dirk KW 19, Ella Christina KW 97. Maandag 7 October: mtl. Hette Margaretha KW 74, Cornelia Maria SCH 135; mhl. Gor- redijk IJM 75, Mr. Drk Donker Curtuis KW 2, Anna en Cornelia KW 14, Orion KW 22, Cornelis Marinus KW 48, Jan KW 50, Wil helmina V KW 144, Everdina Jacomina KW 173, Onderneming Kw 175, Bonefaas SCH 95, Onderneming I SCH 140. Dinsdag 5 October: mhl. Hubertha Gerar- da KW 9. Willem Cornelis KW 16, Wilhel mina I KW 25, Rijnmond II KW 43, Eliza beth KW 49, Annie KW 54, Dine Marie KW 57, Noodster KW 67, Excelsior II KW 78, Zeezwaluw KW 83, Huiberdina Gijs- bertha KW 85, Willy KW 141, Vooruit KW 151, Katwijk III KW 161. Woensdag 6 October: mhl. Martha IJM 74, Grietje KW 20, Volharding KW 65, Helena KW 39, Neptunus KW 45, Nelly Maria KW 70, Toenedering KW 95. door particulier. Brieven on der no. IJ 842. RECTIFICATIE In de gisteren geplaatste ad vertentie van 25 jarig huwe lijk echtpaar L. MEYER L. MEYER—BOER staat receptie 17 Oct. '54 dit moet zijn 18 Oct. Driehuis- Westerveld Gewapend Betonbouw Nieuw, en Verbouw fel K 2550—4951 Voor routen in telefonisch opgegeven advertenties bun oen w() geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Reeds meer dan 25 jaar staan wvj hiervoor bekend. NATUURLIJK Frans Halsstraat 30 Velserduinweg 229 Telefoon 4735 Telefoon 5409 SPECIALE AANBIEDING 60 Watt Keukenbol1.39 3-lichts Koperen Kroon met glasplaat 19.95 Koperen Wandlantaarn5.95 5-lichts Houten Kroon m. zijden kapjes vanaf.... 34.50 Grote keuze smeedijzeren kappen en plafonniers GRATIS GEPLAATST Is U óók al LID van de U kunt zich hiervoor opgeven bij J. MEIJER, Fazanten laan 3, Telefoon 4576. IJmuiden-Oost. zijn entjidusiasi over de DE LUXE De meest complete en laagst geprijsde bromfiets in luxe uitvoering. BLOEMSTRAAI 33 TELEF. 4208 IJMUIDEN 100 SERVICE en VAKKUNDIGE REPARATIE van Uw toestel in 1 dag gereed. TRAWLERKADE 44 - TEL. 6490 - IJMUIDEN Ook alle Visserijtoestellen uit voorraad leverbaar Betaling desgewenst regelbaar heden geëtaleerd: bestaande uit: 4 stoelen met rubber stoffering 1 dressoir, apart model 1 tafel COC uitvoering elsenhout 4 fauteuils bekleed met moderne stof zeer solide uitvoering r «jcfj kersenhout «5*2»*/.- salontafel f 49.50 bekleed met prima stof f 320 - kersen uitvoering leverancier van pas-toe en duve meubelen alles met 15 jaar garantie interieurverzorging ged. oude gracht 108110 tel. 17165 - 10299 - eigen werkplaatsen

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3