RADIO - TELEVISIE RADIO - KOOI Alkmaar ging met de prijzen strijken Gelijke spelen en overwinningen voor hockeyclubs uit Kennemerland Watervlietschool won „Floralia"-wisselbeker Agenda voor Velsen Papierverlader A. Stengs kwart eeuw bij VGZ Jubileumconcert van de IJmuider Volksstem Wijk aan Zee Muiier- en Velserbeekparkloop Herdenking van Pim Mulier voor „Velserbeek" Jan Metz heeft leiding met mooie voorsprong Leidsters van het NPG bijeen MAANDAG 11 OCTOBER 1954 7 „Driehuis" beëindigde voorronde Op 16 October in het Patronaat Juniorenelftal van „Wijk aan Zee" uit competitie Hout aangevoerd Om Noordhollands damtitels Kampioen Wim de Jong op tweede plaats Toneeluitvoering van „Nieuw Leven" EEQAlYK ET" Schietwedstrijden nog niet ten einde „Schulpen" en „de Meer- weiden" vergaderen „Sportief" na deprimerend^ begin gelijk met „Cruquius' Het afgelopen Zondag gespeelde competitieprogramma heeft de hockeyers uit Ken nemerland weer successen gebracht. Dit geldt in het bijzonder voor de Beverwijkse hockeyclub Eechtrop met vier gewonnen, een verloren en twee gelijke gespeelde wedstrijden en in iets mindere mate voor de zilveren Kennemer hockeyclub Straw berries, waarvan de acht competitiewedstrijden eindigden met eveneens vier over winningen, een gelijk gespeelde wedstrijd en drie geleden nederlagen. Strawberries I heren zegevierde met niet minder dan zesnul op Hilversum III, bij welke ploeg de hockeyers uit Velsen op be zoek gingen. Gedurende de gehele wedstrijd had Strawberries een overwicht, wat de spelers voor de rust slechts in een doelpunt na een fraaie backhandslag van W. van Of- fenbeek konden uitdrukken. In de tweede helft werd de score opgevoerd. Onmiddellijk na de beginbully werd een korte hoekslag geforceerd en daaruit maakte P. Baljet het volgende doelpunt. Daarop maakte H. Kooyman achter elkaar drie doelpunten en de zes werd volgemaakt door W. van Of- fenbeek. De andere Kennemer promotieklasser in dezelfde afdeling, Eechtrop I, ging op be zoek bij de Zandvoortse hockeyclub. De gastheren hadden gedurende een groot deel van de wedstrijd een veldoverwicht en daar van profiteerde in de eerste helft linksbin nen P. Hennis om in samenwerking met middenvoor J. Lodder - de score te ope nen. Halverwege de tweede helft maakte de midhalfspeler van Eechtrop, W. Groen, gelijk uit een korte hoekslag. Kort daarop miste H. Schmidt een strafbully tegen de doelverdediger van Eechtrop, G. Groen. Deze uitslag geeft de verhouding goed weer, ondanks dat Eechtrop na de rust een klein overwicht had. In de tweede klasse speelde Strawberries II in Bloemendaal een wedstrijd tegen HBS II. Hoewel de gasten een voorsprong namen van eennul door J. Allan, eindigde de ontmoeting in een Bloemendaalse over winning met tweeeen. Er waren drie wedstrijden voor de Ken nemer hockeyers in de derde klasse. Straw berries III behaalde op eigen terrein een ruime overwinning van zeventwee op Randwijck II. In de eerste vijf minuten opende de bezoekende club de score. J. Brommer maakte gelijk en daarna toonde Strawberries zijn overwicht door doelpun ten van K. Mackaay, G. Janus (2), J. van Randtwijk, Fr. van Tuyll en C. Kuyper. In do laatste minuut maakte Randwijck nog een tegenpunt. Eechtrop II zette een achterstand t'an eennul in de thuiswedstrijd tegen AMVJ om in een zege van drieeen. Achtereen volgens zorgden de middenvoor en de lin kervleugelspelers G. Post, G. Janssens en J. Kobus voor de doelpunten voor de thuis club. In Zandvoort bracht het tweede hs- renelftal van deze vereniging en Eechtrop ADVERTENTIE laat U zich niet aanpraten door een LEURDER aan de DEUR, maar gaat U zelf uitzoeken bij een ERKENDE RADIO-HANDEL NAAR UW EIGEN KEUZE en met het oog op de SERVICE na tuurlijk bij een officieel erkende RADIO SERVICE INRICHTING Dus voor IJmuiden alleen bij Oosterduinplein 8 - Telef. 4261 Philips - Telefunken - Erres - Fridor Nora - Locwe - Lubenz etc. Bandrecorders - Radio-verhuur Radio-onderhoudsabonnementen STOFZUIGERS De heer A. Stengs, die Zaterdag zijn vijfentwintigjarig arbeidsjubileum bij de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. vier de, heeft niet slechts van de directie een hartelijke huldiging mogen ontvangen, doch vooral ook van de kant van zijn superieuren en collega's van de afdeling papierexpeditie, waar de jubilaris bijna de gehele kwart eeuw heeft doorgebracht. De heer Stengs en zijn echtgenote wer den door de heer J. H. Smidt van Gelder, procuratiehouder op het directiekantoor ontvangen, waarbij eveneens aanwezig waren Mr. H. J. Smidt van Gelder en de heer M. L. Goossens, algemeen expeditie chef. In zijn toespraak gewaagde de heer Smidt van Gelder van de trouwe toewij ding van de jubilaris, die stipt zijn op drachten uitvoert en daarom een voor beeld voor anderen kan worden genoemd. Ondanks het feit, dat de jubilaris al vele jaren dag in dag uit van zijn woonplaats Castricum per fiets naar het werk komt, is hij practisch nooit te laat gekomen. De jubilaris kon dan ook een werknemer van de oude stempel worden genoemd. Met dank en erkentelijkheid voor de verdiensten aan het bedrijf werden de jubilaris een enveloppe en een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie overhan digd, terwijl Mevr. Stengs een foto in lijst van haar man bij de uitoefening van zijn dagelijkse taak ontving. In gebouw „Concordia" werd de jubilaris ontvangen temidden van zijn superieuren en personeel van de afdeling. De heer Goossens, chef, illustreerde in zijn toe spraak de ijver, toewijding en bereidwil ligheid van de heer Stengs, wie niets te veel is en een zeer prettige werker kan worden genoemd. Wegens haar goede zor gen werd ook Mevr. Stengs in de hulde betrokken. Namens het gehele papierfabriekperso- neel vertolkte de heer J. Buntsma de waardering voor de mede-arbeider, die uiting vond in de aanbieding van een enveloppe. De heer C. Kok, expeditie-voorman, ge tuigde van de zeer prettige samenwerking met de jubilaris, die weinig aanwijzingen behoeft omdat hij het werk aanvoelt. Aar dige voorvallen uit de loopbaan werden herinnerd. De expeditiechef, de heer G. Duinker, legde de nadruk op de sympathieke per soon van de jubilaris, van wie met zeker heid kan worden gewaagd, dat de hem verstrekte opdrachten stipt worden uit gevoerd. Ten slotte was het de heer A. de Nijs, die in een geestige rijm de loopbaan van de jubilaris de revue liet passeren. Onder de thuis gezonden bloemstukken was een fleurige attentie van de directie. III het niet verder dan een puntloos gelijk spel. Tenslotte waren er drie wedstrijden in de Onderbond Noordholland. In de afdelng I kwam Eechtrop V in het veld tegen Adel borsten, welke spelers uit Den Helder een zege van tweeeen behaalden. H. van Vuuren redde hier de eer van Eechtrop. Het vierde elftal van de Beverwijkse spe lers ontving op eigen terrein HBS V, van welk elftal met viernul werd gewonnen door doelpunten van G. Gerritse en N. Groot voor de rust en andermaal Gerritse et: H. Feuerstein in de tweede helft. Strawberries IV liep tweemaal een ach terstand tegen HBS VI in dor doelpunten van L. Ebeling en J. J. Boogaardt, waar door een puntenverdeling geschiedde met de eindstand tweetwee. Dameswedstrjjden. In de promotieklasse behaalde Strawber ries I in Hilversum op het tweede elftal van de gelijk genaamde hockeyverenigng een overwinning van viernul. De gasten speelden overwegend sterker, wat door Strawberries vooral na de rust in doelpun ten werd uitgedrukt. Voor de rust scoorde R. Mey; zij voegde er later nog twee doel punten aan toe en mevrouw G. Swierstra- Müller completeerde de vier. In de derde klasse speelde Strawberries II op het veld in Schoonenberg tegen Rand wijck. De gasten zegevierden met viereen, waarbij de aanvoerster van de thuisclub, mevrouw T. Lefering, de eer van haar club redde. Eechtrop I behaalde een verdiende zege van tweeeen op Pinoké III, waartegen in Amstelveen werd gespeeld, door twee doelpunten van mejuffrouw W. van der Veen. Strawberries speelde twee wedstrijden in de vierde klasse. Het derde elftal won met vierdrie van Alkmaar II, waarbij de doel punten gelijkelijk over beide helften werden verdeeld. Het naar de vierde klasse gepro moveerde vierde elftal van Strawberries kon het tot nog toe niet tot overwinningen brengen. Er werd met tweenul op eigen terrein van Hoorn verloren. De ontmoeting voor de Onderbondcompetitie van Eechtrop IV dames thuis tegen Terriers II bracht een Beveiwijkse overwinning op van niet minder dan zesnul. De bridgeclub „Driehuis" heeft de eerste onderlinge voorronde beëindigd en "Woens dag wordt de eerste duplicaat-wedstrijd ge speeld. De uitslagen van de voorronde waren: Afdeling A: 1. Bom-Cleeren 218,25 (in percentages); 2. Schaaper-v. d. Vlugt 217,46; 3. Snoek-Noordrnan 205,55; 4. Bais- Baart 204,06; 5. echtpaar Poppe 201,17; 6. mevr. Need-Bosman 196,04; 7. Hillige-Kui- pers 193,56 (degraderen naar B): 8. Geus- Valk 177,78 (degraderen naar B). Afdeling B: 1. mej. Stada-Bink 232,81 (promoveren naar A); 2. Ooms-Klinken berg 229,54 (promoveren naar A); 3. mevr. Ooms-mevr. Slaats 229,20: 4. echtpaar Van Rumpt 210,94; 5. Leviek-Berkhout 189,04; 6. mevr. Berkhout-? 177,99; 7. dames Van Dok-Bruineberg 176,75; 8. Imming-Van Gameren 1466,29 (degraderen naar C); 9. Pennoek-Hoogeduin (degraderen naar C). Afdeling C: mevr. v. d. Vlugt-v. d. Eek hout 227,78 (promoveren naar B); 2. Dup- ker-Need 211,95 (promoveren naar B); 3. Krab-Wecher 200; 4. dames Klinkenberg- Noordman 198,51; 5. echtpaar Ouwerkerk 197,14; 6. echtpaar Jonker 192,06; 7. Tol- Warmerdam 189,70; 8. Guus-mevr. Van Hoften 186,50. Hoewel het 40-jarig jubileum^ van de Gemengde Arbeiders Zangvereniging „De IJmuider Volksstem" reeds dit voorjaar gevierd is met een receptie en een jubileum feestavond voor leden en donateurs in het Patronaatsgebouw, zou de IJmuider Volks stem in haar taak als zangvereniging te kort schieten, als zij dit jubileum ook niet vierde met het geven van een concert. Dit jubileumconcert wordt gegeven op Zater dag 16 October in het Patronaatsgebouw, onder algehele leiding van de dirigent Ben. Nuijen. Uit te voeren werken zijn o.a. Mir- jam's Siegesgesang van Schubert, en ge deelten uit Rosamunde, ook van Schubert. De uitvoering geschiedt met orkestbegelei ding en medewerking van soliste en pianist. Het bestuur der IJmuider Volksstem hoopt dat het geven van dit concert een waardig slot zal vormen van het jubileum jaar 1954. Wegens gebrek aan spelers van deze leeftijd heeft het bestuur van de voetbal vereniging „Wijk aan Zee" moeten beslui ten het junioren-elftal uit de competitie terug te trekken. Bij de aanvang van de volgende competitie hoopt men evenwel weer over voldoende spelers te beschikken. De jaarlijkse potplantententoonstelling van de openbare lagere Ir. L. P. Krijger- school en Watervlietschool door de mede werking van de beide oudercommissies van deze scholen Zaterdagmiddag in de ruime gymzaal van het gebouw aan de Van Diepenstraat is gehouden, telde niet alleen meer en mooiere inzendingen van fleurige balseminen, begonia's, fuchsia's, colleus, afrikanen en vetplanten, maar kreeg bovendien een bijzonder aspect we gens de door de leerlingen van de zesde klassen persoonlijk onder leiding van de heren J. T. Groot en A. Martens vervaar digde bloemstukjes. De honderden inzendingen waren keu rig geschikt, zodat de planten en bloem stukjes in het omringende sparrengroen zeer goed tot hun recht kwamen. Ook dit jaar was aan de planten zeer veel zorg be steed, zodat de juryleden de heren A. Mar tens en J. T. Groot voor de moeilijke taak stonden de mooiste exemplaren er uit te zoeken. Aangezien de Watervlietschool dit keer niet alleen een groter aantal planten dan het vorig jaar had ingezonden, maar bo vendien de meeste prijzen bemachtigde, ging de wisselbeker voor de tweede maai naar deze school. Er was een keur van vele prijzen, waar onder zelfs vulpenhouders en boeken, als mede vele andere nuttige gebruiksvoor werpen. Vele ouders bezochten de tentoonstel ling, ter gelegenheid waarvan alle kinde ren van de beide scholen werden onthaald op een ijsje en grote spritskoek, hetgeen uiteraard in de smaak viel. Ouderavond De tentoonstellingszaal was 's avonds overvol bezet met vele ouders en de leer lingen van de vijfde en zesde klassen, die door de oudercommissis van de beide scho len waren uitgenodigd voor de lezing, die aansloot op de tentoonstelling en werd gehouden door de heer J. Ivangh, een be kend natuur- en vogelkenner. In zijn openingstoespraak deelde de heer A. Honing, voorzitter van de Oudercom missie Watervlietschool, mede de planten dit jaar voor de eerste maal gratis te heb ben kunnen uitreiken. Hij dankte de beide juryleden, die een zeer moeilijke taak had den bij hun beoordelingen en de leerlingen scheppend werk hadden laten verrichten met de vervaardiging van de bloemstuk jes. De heer P. Bosua, hoofd Watervliet school, merkte on, dat er voor de tentoon stelling door de oudercommissies veel werk is gedaan, waarvan de ouders nu De jaarlijkse door de Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suomi" georganiseerde Mulier-veldloop, de oudste in ons land, die sedert enige jaren de Velserbeekparkloop naast zich kent, hadden deze Zondagmiddag voor het voormalige^hötel Velserbeek en tijdens de prijsuitreiking in de oranjerie een bijzonder aspect door de herdenking van de verscheiden sportpionier W. J. H. (Pim) Mulier. De heer W. J. H. („Pim III") Graaf van Limburg Stirum Jr. heeft het beschermheerschap op zich genomen. Rond het perk en de gestreken vlag aan de mast in de Lindenlaan hadden de deel nemende athleten en vele belangstellenden zich gegroepeerd ter herdenking van de grote ij veraar voor de sport in Nederland, die in tegenwoordigheid van de wet houder voor de Sport, de heer H. de Boer, en de familie Van Limburg Stirum, als mede mejuffrouw Van Zweden, secretaresse van wijlen de heer Mulier, werd geëerd. Suomi's voorzitter, de heer H. J. Klaver, herinnerde aan de vorig jaar uitgesproken wens om de beschermheer opnieuw bij „zijn" veldloop aanwezig te zien. Hij schet ste hoe de heer Mulier ondanks zijn hoge leeftijd met het sportgebeuren in Nederland meeleefde en hoe speciaal de oudste Neder landse veldloop, die voor de eerste maal in „Rooswijk" is gehouden en door de toen jeugdige Mulier werd gewonnen, elk jaar opnieuw zijn belangstelling heeft gehad. Toen in 1946 na de bevrijding de ge legenheid kwam de Mulierveldloop weer te houden was de destijds in Twello wonende beschermheer na een respectabele reis aan wezig om het startschot te lossen. De heer Klaver zag de heer Mulier als een man, die belangstelling had voor vele takken van sport, waarvan thans de jeugd profijten trekt. Hij legde tevens de basis voor de vorming van de jeugd buiten schoolver band, waardoor bovendien de overheid aandacht kreeg voor zijn opvoedend werk. Na een minuut stilte werd de Suomi-club- vlag van top gehesen tijdens het spelen door een trompetter van de „Last Post." Namens de familie en mejuffrouw Van Zweden dankte de heer W. J. H. -graaf Van Limburg Stirum Sr. voor de piëteitsvolle herdenking van zijn oom, om voorts dank te brengen aan Suomi voor de uitnodiging de Mulierveldloop bij te wonen. „Wij ook zijn ons hier gaan thuis voelen, zoals oom Pim," zei hij, om vervolgens Suomi toe te wensen de Mulierloop nog vele jaren te mogen houden. De wedstrijden Hoewel het aantal deelnemers aan de wedstrijd lager lag dan vorig jaar kwam er door het selecte gezelschap toch vol doende spanning in de strijd, die begon met de start van de junioren door de heer graaf Van Limburg Stirum Jr. De junioren heb ben er direct een hoog tempo in over de 1335 m„ die op het fraaie parcours was uit gezet. In de eindsprint wist de Alkmaarder Giling, die bijna steeds de leiding had, van de DEM'er F. Kalkman los te komen en fraai eerste te worden. De Velserbeekparkloop om de wissel beker van de gemeente Velsen telde zes deelnemers (politie en militairen) voor de afstand van 4500 m. Wethouder H. de Boer loste hier het startschot. Spoedig nam de Alkmaarder Berger van Luwa-Ossendrecht de leiding, om deze de gehele loop te behouden. Hij hield nummer twee, P. Boshamer van kamp Rooswijk voortdurend op dezelfde afstand en won onbedreigd. In de Mulier-loop (eveneens over 4500 m.) gestart door de heer graaf Van Lim burg Stirum Jr., was voor de verschillende klassen een handicap ingelast, zodat de A- klassers 35 seconden tijdverschil moesten inlopen op de D-klassers, die 15 seconden vóór de C-klasse van start gingen, rhet een tussenruimte van 10 en 10 seconden, respectievelijk voor de B- en A-klassers. Reeds na de eerste ronde van bijna 2000 meter kwam er al tekening in de strijd, die werd geleid door de Olympus-man Groot van de D-klasse, op 100 m. gevolgd door Christiaanse (NAC), B-klasse en Altink (Lycurgus), A-klasse. De Alkmaarder, die met zijn keurige prestatie als winnaar van de eerste ronde al een beker uit het vuur had gesleept, zorgde voor een verrassing door ook na de tweede ronde (ongeveer 3200 m.) de leiding te houden, met Christiaanse en zijn clubge noot Borst op te hielen. De laatste liep bij het ingaan van de der de ronde plotseling sterk uit en nam op fraaie wijze de leiding over, gevolgd door Christiaanse, Altink en Bleeker. In dezelfde volgorde èn in hoog tempo bereikten zij de finish. Groot bezette als D-klasser de zevende plaats. Door de prestaties gingen dus alle drie eerste prijzen naar Alkmaar en kreeg Olympus, Alkmaar, bovendien de vereni- gingsprijs met 7 punten, gevolgd door Hol land (H.) met 33 punten. Bij de junioren verhuisde de verenigings- prijs naar DEM, Beverwijk, met 10 punten; 2. Holland (H.) 11 punten. De uitslagen waren: Junioren,1335 m. 1. B. Giling, Olym pus, Alkmaar, 3.51.6; 2. F. Kalkman, DEM, DEM, Beverwijk, 3.54.2; 3. H. Huigen, AVA, Alkmaar, 3.58.3; 4. A. v. d. Berge, Lycurgus, Krommenie, 4.05.4; 5. L. v. Wees, Holland, Haarlem, 4.07.6; 6. V. Koppelaars, Holland, Haarlem, 4.07.8; 7. J. Kleef, DEM, Bever wijk, 4.08.5; 8. H. Gnodde, Suomi, Velsen, 4.10.8; 9. J. de Kruyf, DEM, Beverwijk; 10. A. Glas, Holland, Haarlem. Velserbeekparkloop, 4500 m. 1. J. Ber ger, Luwa-Ossendrecht, 14.24.6 (lid van Olympus, Alkmaar); 2. P. Boshamer, Roos- wijk-Kamp, 15.16.2; 3. K. Overvliet, PSV Velsen, 16.05.2; 4. J. Bronsveld, PSV Velsen, 16.20; 5. Hassent, Rooswijk, 17.29.6; 6. Stet, Havelte, 18.44.8. Mulierveldloop, 4500 m. (A) 1. J. Borst, Olympus, 13.51.4; (B) 2. P. Chris tiaanse, NAC, 13.58.4; (A) 3. B. Altink; Ly curgus, 14.05.8; (A) 4. P. Bleeker, Olympus, 14.10; (A) 5. R. Muurlink, AAC, 14.14.2; (A) 6. D. Mars, Z.land, 14.15.4; (D) 7. L. Groot, Olympus, 14.21; (B) 8. P. Pronk, Edam. 14.27.4; (B) 9. H. Weenink, US, Am sterdam; (B) 10. J. Perdaems, Thor; 11. W. d. Herripon, Holland; 12. N. te Bueck, Olympus; 13. A. Hesseling, Z.land; 14. J. Rem, Lycurgus; 15. L. Schol, Suomi. Prijsuitreiking In de orangerie van „Velserbeek," waar de prijsuitreiking geschiedde, begroette de heer Klaver wethouder De Boer en de familie van wijlen Pim Mulier. Hij deelde mede, dat dank zij de familie Van Limburg Stirum de Mulierloop bestendigd zal blij ven, waarvoor hij namens Suomi en geheel sportlievend Nederland dank bracht. Met grote vreugde gewaagde de voor zitter van Suomi de heer W. J. H. graaf Van Limburg Stirum Jr. (Pim III) bereid te hebben gevonden om het beschermheer schap van zijn oud-oom over te nemen. In zijn antwoord gewaagde de heer Van Limburg Stirum van zijn warme sympathie voor Suomi. Nadat dank was uitgesproken voor de medewerking van gemeentebestuur en politie, vertolkte wethouder De Boer zijn gevoelens bij dit sportgebeuren. Op zijn beurt dankte hij Suomi namens het Velsense gemeentebestuur voor de or ganisatie van dit jaarlijkse sportfestijn, waarbij hij de grote figuur van Pim Mulier in herinnering riep, die speciaal ten aanzien van de jeugd en haar lichamelijke ontwik keling zoveel heeft weten te bereiken. Hij hoopte, dat men weer zou gaan weten wat amateuristische sportbeoefening be tekent. Bij de prijsuitreiking voor de Velserbeek parkloop merkte de wethouder nog op, dat het in een goed georganiseerde vereniging prettig is te leven. Hij besloot zijn toespraak met te wijzen op het feit, dat de athletieksport ons be schavingspeil zal bevorderen en wekte op deze sportbeoefening uit te dragen. Zaterdagmorgen is bij de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. aangekomen het Duitse s.s. „Erna Oldendorff', dat van de Finse haven Abö een lading van 941 va dem hout aanvoerde. konden zien hoe het geld van de ouder commissies zijn revenue afwerpt. Het doel is bij de kinderen en iedereen liefde voor de natuur aan te kweken, op dat de weinige gemeentelijke parken ook worden ontzien. De heer Ivangh hield vervolgens een boeiend relaas over zijn opgedane kennis over de natuur en speciaal als vogelwach ter tijdens zijn verblijf aan de Hondsbosse zeewering. Zijn vogelgeluidimitaties wa ren frappant. Het zeer aandachtig gehoor heeft met bewondering gekeken naar de mooie illustraties en geluisterd naar de imitaties op de band. In de drie gespeelde ronden om de pro vinciale damtitel heeft het Jan Metz wel bizonder meegezeten. Won de leider de eer ste ronde met een „drie om drie" vrij ge makkelijk van v. d. Sluis, de tweede ronde was werkelijk een goed gespeelde partij tegen zijn clubgenoot M. R. C. Stahlberg. In de derde ronde kon de titelhouder Ansems in een 19 om 19 stelling de partij in zijn voordeel beslissen. Ansems overzag deze winst en blunderde, waardoor Jan Metz op fortuinlijke wijze de derde over winning behaalde. Kennemerlands' kampioen Wim de Jong speelde Zaterdag tegen de titelhouder An sems remise na bijzonder merkwaardige partij. Wim veroverde Zondag de tweede plaats door een keurige overwinning op Beers uit Noord-Scharwoude. Dukel moest wegens griep Zaterdag te gen Beeke verstek laten gaan. Zondag te gen de Haarlemmer Blom leek het er op of de DCIJ-er in een fraai gespeelde „hek stelling" zou winnen. In de 11 om 11 stand moet nog worden onderzocht of Dukel in de vele uitwijkmogelijkheden wel de juiste voortzetting heeft genomen. Wel kreeg Dukel voordeel van één schijf, doch het werd remise. De ex-Santpoortspeler Buyck kan moei lijk in dit gezelschap mee komen. Zaterdag verloor hij van Beers en Zondag was de kampioen van Hoorn vrij. Uit twee gespeel de partijen heeft Buyck nog geen punt we ten te behalen. De uitslagen van de tweede en derde ronde luiden: Dukel-Beeke uitgesteld; Buyck-Beers 02; Wim de Jong-Ansems 11; Metz- Stahlberg 20; Oud-v. d. Sluis 11 en Langras-Willemse 11. 3e ronde. Dukel-Blom 11, Stalhberg- v. d. Sluis 11; Willemse-Oud 20; Lang- ras-Beeke 02; Wim de Jong-Beers 20; Ansems-Metz 02. Jan Metz als Amster dams damkampioen staat na drie ronden met zes punten aan de kop. Wim de Jong staat met drie gespeelde partijen en 4 pun ten op de tweede plaats. Dukel heeft uit twee gespeelde partijen twee punten. Zaterdag en Zondag wordt het tournooi te Amsterdam voortgezet. De R.K. toneelvereniging „Nieuw Leven" te Wijk aan Zee heetf Zondagavond in café „De Zon" een uitvoering gegeven van het blijspel van Johan Blaaser Jr. en Sr. „Drie is teveel". Dit toneelspel, dat reeds door vele gezel schappen werd opgevoerd, werkte ook nu weer in hoge mate op de lachspieren van de aanwezigen, die zich vooral kostelijk hebben vermaakt bij het optreden van de huisknecht Driekus, die ook thans weer de grote figuur was, waaromheen alles draai de. De andere spelenden pasten zich hier goed bij aan, zodat wel gesproken kan worden van een geslaagde opvoering,waar van velen in hoge mate hebben genoten. De topreis van de Tzonne, die de afge lopen week over zich deed spreken, door in vijf dagen 37.000 boven water te varen, kan geen maatstof voor het ver loop dezer zeven dagen genoemd worden: dank zij de toenemende haringexport ble ven de besommingen goed tot heel goed, maar er vielen ook een paar minder mooie geluiden te beluisteren als gevolg van het stormweer, dat de vangsten niet ten goede kwam, zowel kwalitatief als naar kwan titeit. De korte, maar hevige storm heeft onze gedachten weer eens tragisch bepaald bij de risico's, die het bedrijf loopt en bij het feit, dat een tot in de perfectie opgezette weerdienst met onmiddellijke waarschu wingsmogelijkheden bij het naderen van natuurrampen als deze doden zou kunnen voorkomen. Deze week bleek, dat het nog niet zo perfect is, als zou kunnen en wij menen er op te mogen aandringen, dat zelfs de onverwachte grillen van moeder natuur strakker gevolgd dienen te worden dan tot nog toe mogelijk is. Overigens is het goed, te bedenken, dat de kuststations zich zoals altijd tot het uiterste gegeven hebben en dat de mensen, die daar op hun post zaten van enorme steun zijn geweest voor de velen, die aan boord in de benau wenis van een losgebroken hel waren ge- Het leven is echter verder gegaan. De schepen bleven binnenkomen. En de markt reageerde zoals de markt betaamt: hoog op de schaarse makreel, zodat de Norma met haar 900 kisten toch nog aan een goede reis toekwam en met de 200 schelvis en de 100 haring een 30.000 maakte. Ook de schol is duur gebleven de drietjes zaten de hele week in de buurt van de f 20 per kist en voor twee-schol werd graag een 30 betaald waarnaast de gro vere soorten tegen de 65 terecht kwamen. Engeland bepaalde min of meer de koers en net als verleden week gingen de tweeën tot en met Zaterdag naar de overkant van de haringvijver. De grote hausse in kabeljauw had iets verbazingwekkends: al waren er dan vijf IJslanders aan de markt van Oostende met eveneens heel wat kabeljauw, de kisten gingen Woensdag en Donderdag toch nog in IJmuiden van de hand voor prijzen te gen de ƒ200 en de regels haalden op hun sloffen een 150 per stuk. Het is de vraag, of op deze hoge inkoopsprijs nog veel ver diend werd. Kleine schelvis komt er meer dan ge noeg, opvallend veel zelfs. De grove soorten daarentegen worden steeds schaarser en daaruit was te verklaren, dat in het mid den van de afgelopen week de braadjes een f 20 golden om tegen het weekeinde te zakken tot 14. Gul daarentegen is er weinig gekomen en het had. ook daar een dure boel kunnen worden, waren er niet Deense gullen prijsdrukkend op de markt verschenen, Ook hier zal door de impor teurs geen goud verdiend zijn, want Vrijdag werden de gullen, die ongeveer 0.70 per kilo hadden gekost verkocht voor twee dubbeltjes minder.Ze zijn nu eenmaal niet eeuwig te bewaren. Zaterdag werd al gemeld, dat de tongen een paar rare sprongen maakten: inzettend op ƒ3.80 voor een kilo lappen, oplopend daarna tot 4.20 maar kelderend tot 2.80 en vervolgens weer rijzend naar een 3.50 werd wel bewezen, dat de dikste room er af raakt: de prijzen van de ïijnvis lijken nu eindelijk iets te willen gaan zakken. De enen kwamen op het voor Frankrijk heel wat meer aanvaardbare niveau van 2 terecht en als het weer wat rustig wil blijven, zullen allicht heel wat afnemers, die tot nu toe Holland wat te prijzig acht ten, weer terugkomen. Zondag werd in Leeuwen aan de Waal de jaarlijkse dodenherdenking gehouden voor de gesneuvelden van het regiment stoottroepen in de strijd tegen de terug trekkende Duitsers. Een overzicht van de herdenkingsplechtigheden op het ere-kerkhof te Leeuwen. Het weekend voor leidsters van het Ne derlands Padvindsters Gilde, dat Zaterdag en Zondag in de Castricumse jeugdherberg Koningsbos werd gehouden, begon de eerste middag met de training van de padvindsters- en kabouterleidsters. In de avonduren werd in de recreatie zaal door de Californische hopman, de heer T. C. Spruit, een film vertoond over het padvinderwerk in Californië en van enige padvinderswerk in Californië en van enige het Nationaal Park. De Zondagmorgen werd gebruikt voor een wandeling door de (natte) duinen en voordat men aan tafel ging voor de maddigpot werd er on der leiding van jeugdherbergvader Leo Rommerts „gevolksdanst". Het weekend is Zondagmiddag besloten met een bijeen komst tijdens hetwelk mevrouw Peere boom-Kikkert, uit Haarlem, heeft gespro ken over de in ons land gehouden wereld conferentie van padvindsters. Niettegenstaande dit jaarlijks weerke rend weekend niet zo druk was bezocht als vorige keren, kan het toch in alle op zichten geslaagd worden genoemd. De politieschietvereniging Castricum heeft Zaterdag op de schietbaan in de dui nen wedstrijden gehouden voor haar leden en donateurs. De deelname was groot en daaraan is het waarschijnlijk te wijten dat niet allen de gelegenheid kregen hun prestaties op geweer of pistool te tonen. Diegenen, die nog niet konden schieten, zullen dit in de loop van deze week kun nen doen. Uiteraard heeft dit tot gevolg, dat de prijswinnaars nog niet bekend ge maakt kunnen worden. De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen en „de Meerweiden" zullen Woensdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een gezamenlijke jaar vergadering houden. In deze bijeenkomsten worden de ge bruikelijke jaarstukken en verslagen aan de orde gesteld. Van bestuurszijde zullen mededelingen over de gang van zaken wor den gedaan en bestuursmutaties vormen voorts een deel van de agenda. Verleden wëek bond de IJmuidense dam club „Sportief" met een drie reserves tel lend tiental, de strijd aan tegen „Cruquius uit Vijfhuizen. Jan de Boer, H. Lichtendahl en Jan Jonker waren door werkzaamheden verhinderd, in hun plaats speelden mee H. Holt, J. Bakker en P. Westerwal. Het is een spannende ontmoeting geworden, wat weerspiegeld wordt in de voorlopige uit slag 8-8. 1. W. RoestH. Andrea 2-9, 2. A. v. d. Marei Jr.—G. Mooi 2-0, 3. A. Ruighaver— G. Mooi 1-1, 4. A. v. d. Marei Sr.—P. Bak ker 1-1, 5. Tj. F. VerbeekJ. Slager 0-2, 6. C. A. van MaarenJ. Lichtendahl 0-2, 7. S. v. d. DagJ. Wesselius 0-2, 8. P. A. VermaasH. Holt afgebr., 9. G. BoodJ. Bakker afgebr., 10. H. KoopmanP. Wes terwal 2-0. Zeer waarschijnlijk zijn in de twee afge broken partijen nog remises te bereiken, zodat het resultaat 10-10 zou worden. De heer J. Janssen deed in een gewonnen stel ling een ongelukkige zet, waardoor hij zijn partij verloor van A. v. d. Marei Jr. Ook II. Andrea moest in een fraai gespeelde partij de eer aan W. Roest laten. Met deze 4-0 achterstand van de kop- borden zag het er donker uit voor de Spor- tief-mannen. Maar met taai volhouden en goed spel kwamen vervolgens J. Slager, J. Lichtendahl en J. Wesselius met een over winning uit de bus respectievelijk tegen Tj. F. Verbeek, C. A. van Maarén en S. v. d. Dag. Doordat P. Westerwal door een min der gelukkige zet zijn partij verloor, was de stand 6-6 geworden. P. Bakker en G. Mooi speelden tenslotte remise tegen A. v. d. Marei Sr. en A. Ruighaver. De par tijen P. A. VermaasH. Holt en G. Bood J. Bakker moesten wegens het late uur vvorden afgebroken. Vrijdag ziin de onder linge wedstrijden bij Sportief voortgezet. De uitslagen in groep A waren: J. Wes seliusJ. Bos 0-2, G. MooiJ. Jonker 0-2, P. Veen—P. Bakker 0-2, H. Holt—H. Lich tendahl 0-2, J. SlagerJ. Janssen 0-2, J. de BoerW. Hoefakker 2-0. In groep B: D. C. KosterJ. Hiemstra 1-1, B. GlasJ. de Ruiter 0-2,. P. Wester walM. Menger 1-1, J. HiemstraH. Veld man 0-2, C. de Ruiter—D, C. Koster 2-0. Vrijdag ontvangt Sportief Beverwijk III in het Cultureel Gebouw. MAANDAG 11 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Vijf dagen schrikbe wind". Rex, 20 uur: „De ongenaakbaren". Nutsbibliotheek, Heidestr., 1921.30 u. VELSEN-NOORD NCVB, 20 uur, da Costaschool, leden vergadering. DINSDAG 12 OCTOBER IJMUIDEN Oud Kath. Toneelver. „De Plankeniers", 20 uur, Thalia, uitvoering. VELSEN-NOORD Vrouwenbond PvdA, 20 min. lezing. Gem. Ontsp. lokaal.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9