Mendès-France polst generaal De Gaulle Ravage bij Eist is opgeruimd Weerbericht P. M. F. wint Westen pleit voor hervatting van ontwapeningsoverleg R Haarlems Dagblad Parijs gist naar de reden Twee gevonden wrakken waren niet van kotters Enorme toeloop van jonge Duitsers Het woord is aan Aantal doden is minder dan eerst werd gevreest Visjinski verzoekt om bedenktijd Nieuwe vriendschap rijst uit oude as Lufthansa hoopt in Maart op de wieken te gaan Urkers zoeken verder Londen verruimt handel met het Sovjet-blok Japans-Duitse belofte Orkaan eist 200 doden en 350 gewonden op Haïti Weerrapport Verkeersopstopping bij Velserpont 69e JAARGANG No 82 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), MeervJietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 14 OCTOBER 1954 IJmuider Courant VELSE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 2o Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE FRANSE PREMIER, Pierre Mendès- France, wiens naam in de initialen-mode van onze tijd zo veelvuldig tot P.M.F. wordt afgekort, heeft in zijn stormloop op jaren- lang-onopgeloste vraagstukken opnieuw een belangrijke hindernis genomen. Het plan voor defensieve eenheid van West- Europa, te Londen door de ministers van Buitenlandse Zaken van negen mogend heden in hoofdtrekken vastgesteld, is door de Franse Nationale Vergadering met flinke meerderheid aanvaard. Dit is dus ook: aan vaarding van het plan in zijn hoofd,trek ken Meer zou geen enkel betrokken parle ment op het ogenblik kunnen doen, want zij moeten nog nader uitgewerkt. Daarom komt de Conferentie van Negen, die te Londen heeft vergaderd, volgende week opnieuw bijeen, ditmaal te Parijs. Het nieuwe defensie-plan voor West- Europa houdt, zoals men weet, de her bewapening van Duitsland binnen zekere grenzen en zonder het verlof, bepaalde wapens in eigen gebied te fabriceren in. De voorstanders van de door het Franse parlement verworpen E.V.G. hebben op nieuw hun protest doen gelden, dat het minder waarborgen ten aanzien van Duits land biedt, ofschoon die ten aanzien van verscheidene punten nog niet vaststaan. Anderzijds is ter conferentie van Londen een grote nieuwe factor in het spel geko men, namelijk Engelands deelneming aan de defensie van het Europese vasteland, waarbij het heeft toegezegd zijn hand having van een aanzienlijke troepenmacht op het Continent te zullen onderwerpen aan de beslissing van de meerderheid. Dit is een principiële koersverandering, waar bij de Engelsen voor het eerst hun afzon- öerings-beleid hebben prijsgegeven en die daarom belangrijke mogelijkheden voor verdere Europese aaneensluiting in uit zicht stelt. Immers, in de groep-van-zes, gewoonlijk aangeduid als Klein-Europa, deed zich bij velen voortdurend d'e vrees gelden dat men niet voldoende tegenwicht tegen Westduitse overheersing zou berei ken, als men verder ging zonder deel neming van Engeland. Dat bezwaar is nu, ten aanzien van de defensie, reeds verval len. Met het verwerven van deze Engelse toezegging heeft P.M.F. dus een groot suc ces behaald. De oude politicus Paul Rey- naud erkent dat niet, hij ziet er integendeel weer een nieuw nadeel in, namelijk dat Frankrijk nu de leiding in Europa aan En geland zou hebben prijsgegeven: een zon derling standpunt, waarop hij overigens in eenzaamheid schijnt te vertoeven. Mendès-France is met de parlementaire meerderheid, Dinsdag behaald, ongetwij feld een stuk verder gekomen in ziin reeks pogingen tot herstel van Frankrijk, dus niet alleen in het bereiken van toekomstige ratificatie van het defensie-verdirag. Uit de stemmencijfers 350 voor, 113 tegen, 152 blanco kan men afleiden dat hij een volgende maal, ook als de blanco-stemmers zich tégen hem keerden, nog een meerder heid van 85 stemm°n zou hebben. Dat is evenwel een te eenvoudige berekening bij het grillige Franse parlement Van veel meer belang is dat de socialisten zich aan zijn zijde hebben geschaard en nu vermoe delijk wel tot de regering zullen toetreden. Hij heeft in hun kaart gespeeld door tot een loonronde te besluiten, die tevens de communisten de wind uit de zeilen heeft genomen. Hij heeft slim beleid toegepast door deze binnenlandse maatregel op een voor de buitenlandse situatie critiek ogen blik toe te passen. Maar tegelijkertijd heeft hij een stap gedaan die naar de vorming van een inderdaad voor hem betrouwbare regeringsmeerderheid kan voeren.Wie heb ben Dinsdag tegen hem gestemd? Alleen de communisten met enkele bijlopers en enige conservatieven. De grote meerder heid der conservatieven heeft met de so cialisten, de radicaal-socialisten (zijn eigen partij, die volgens Nederlands bpgrip vrij zinnig-democratisch zou heten) en de Gaullisten zijn meerderheid gevormd. Ter vergadering van zijn eigen (burgerlijke) partij, die tot dusver geenszins aaneenge sloten achter hem stond, zal heden wel blijken, zoals onze Parijse correspondent opmerkt, dat zijn positie versterkt is. Na tuurlijk zal hij ook op dat congres, te Mar seille, het woord voeren. Hij stormt als een wervelwind door de Franse en de Europese politiek. Wie zich afvraagt hoe dit is vol te houden, moet wel bedenken dat hij een man in de kracht des levens is 47 jaar en nog geen vier maanden aan het be wind. Het lijkt al veel langer. Aan moei- liik-op-te-lossen problemen ontbreekt het hem nog geenszins. Duidelijk is dat daarbij het streven vooropstaat, Frankrijks econo mische kracht te ordenen en versterken en het daartoe noodzakelijke vertrouwen bij de bevolking te ontwikkelen. Hij is in de eerste plaats econoom. Hij heeft ten deze volmachten tot 31 Maart en zal ze zeker ten volle gebruiken. Feitelijk volgt hij nu het beleid dat de Gaulle heeft veronacht zaamd toen die van 1944 tot 1946 minister president was, hetgeen Mendès-France er toen toe noopte uit de redering te treden en epn oppositie te gaan voeren die hii tot dit jaar toe heeft volgehouden. Tot hij eindelijk zelf de kans heeft gekregen. Een voor hemzelf veilig beleid, waarbij hii zijn oremierschap zo secuur mogelijk zou kun nen maken, volgt hij hierbii niet. Een paar dagen geleden nog heeft hij de vertrou wenskwestie verbonden aan de motie, di hem de meeste vriiheid-van-handelen gaf maar ook het meeste risico deed lonen. Het is een gewaagde koers die hij zeilt: na al de aarzelingen en ontwijkingen die zijn voorgangers toepasten ongetwijfeld de voor hem enig-mogelijke koers. Inmiddels heeft hij al zoveel populariteit en vertrouwen verworven dat het moeilijk wordt een par lementaire meerderheid te vormen, die hem ten val wil brengen zelfs incidenteel. En als dat toch nog mocht gebeuren zou men hem spoedig terug moeten roepen. Blijkbaar doet zich opnieuw het geval voor, dat in een periode van hoogste nood Frankrijk een man van groot formaat op levert die met snelheid en energie een plot selinge keer doet intreden. Waarbij de volksaard, die in hoge mate de qualiteit bezit, zich snel uit perikelen te kunnen bevrijden, hem alle kans geeft. R. P REMBRANDT IN RUSLAND. Maandag is in het Repm-instituut te Leningrad een tentoonstelling geopend van reproducties van ruim honderd werken van Rembrandt. (Van onze correspondent in Parijs) In politieke kringen in Parijs vraagt men zich met meer dan gewone nieuwsgierig heid af wat er gisteren mag zijn besproken tussen generaal De Gaulle en premier Men dès-France, die elkaar in een groot Parijs hotel hebben ontmoet. De ontmoeting stond, op verzoek van de generaal, al enige weken op de agenda van de minister-pre sident en oorspronkelijk zou ze in het ge heim ten huize van de schrijver André Mal- raux, een groot bewonderaar van De Gaul le, geschieden. Het geheim was echter uit gelekt en stond het gistermiddag zwart van de fotografen en journalisten voor de woning van Malraux, waar men de gene raal en de premier verwachtte. Vergeefs, omdat intussen een andere afspraak was gemaakt in een groot hotel, waar ze an derhalf uur met elkaar heben gesproken. Mendès-France heeft tien jaar geleden, onmiddellijk na de bevrijding, deel uitge maakt van het eerste kabinet-De Gaulle. Hij beheerde toen de portefeuille van Eco nomische Zaken, maar een geschil met de toenmalige minister van Financiën, René Pleven, voor wie de generaal toen partij had gekozen, werd voor Mendès-France aanleiding de regering te verlaten. De huidige premier is echter niet haat dragend. Dat heeft hij in zijn eerste rege ringsverklaring bewezen, toen hij De Gaul le openlijk bedankte voor het grote voor beeld, dat hij hem als patriot gegeven had. De Gaulle heeft sedert zijn aftreden in 1946 steeds angstvallig alle contact met de bewindvoerders vermeden en ook zijn vol gelingen in de Nationalë Vergadering heeft hij sinds een jaar aan hun lot overgelaten. Men vraagt zich af of De Gaulle plotseling van gedachten is veranderd over het huidi ge bewind, waarvoor hij nooit een goed woord over heeft gehad, maar niettemin zal ook De Gaulle moeten erkennen, dat er met Mendès-France iets is gewijzigd in de gang van zaken. Beide mannen hebben bo vendien verschillende karakter-eigenschap- pen en een diepe afkeer tegen een aantal minder frisse politieke methoden, die vroe ger algemeen in zwang waren, gemeen. Anderzijds was De Gaulle altijd een der felste tegenstanders van de Europese Ver dedigingsgemeenschap en hij moet onlangs hebben toegegeven, dat het plan van Men- BONN. (ANP). De Duitse Lufthansa hoopt 1 Juni 1955 haar eerste Trans Atlan tische dienst te kunnen openen. De dienst zal tussen Hamburg en New York worden onderhouden met vier superconstellations, die reeds in de Verenigde Staten besteld zijn. In het voorjaar, men neemt aan in Maart, wil de maatschappij haar eerste Europese lijnen open stellen en wel tussen Hamburg en Londen, Parijs en wellicht Madrid. De Lufthansa verwacht de eerste twee twee- motorige „Convairs 340" voor deze lijnen in de loop van de maand November te ont vangen. Deze machines waren reeds lange tijd geleden besteld. Het aanvankelijk optimisme onder de Urkers over de bergingspogingen ten Noor den van Terschelling, dat berustte op 't al gemeen vermoeden, dat de twee gevonden wrakken de vermiste kotters „Hendrika" en „De Jonge Jochem" waren, is thans weer bekoeld, nadat het visserij-onderzoe kingsvaartuig de „Antoni van Leeuwen hoek" met behulp van zijn echolood heeft vastgesteld, dat het geen wrakken van kot ters kunnen zijn doch dat zij vermoedelijk toch nog uit de oorlog afkomstig zijn. Dit werd ons hedenmorgen medegedeeld door burgemeester Keizer van Urk, die aan vankelijk het bericht van de leider van de opsporingswerkzaamheden had gehad dat de twee kotters gevonden zouden zijn. Gisteren heeft men het werk door de harde wind niet kunnen voortzetten en ook vandaag zijn de weersomstandigheden on gunstig. Men heeft nu naar burgemeester- Keizer ons zeide al zijn hoop gevestigd op Vrijdag. dès-France een veel betere oplossing voor het probleem der Duitse herbewapening was. De Gaulle en Mendès-France zijn het ook eens over de noodzaak iedere kans aan te grijpen, die tot vermindering der inter nationale spanningen kan leiden. Waar schijnlijk zal het onderhoud over de voor uitzichten op een conferentie met Rusland gegaan zijn. Het tweegesprek zal vermoe delijk niet naiaten de tegenstellingen tus sen de verschillende politieke stromingen te helpen overbruggen. Daarmee komt Mendès-France, die vanmorgen voor het congres van zijn radicale partij naar Mar seille is vertrokken, weer iets dichter bij zijn uiteindelijk doel: het buitenlands be leid naar Anglo-Amerikaans voorbeeld zo veel mogelijk aan de sfeer der partij-ge schillen te onttrekken. „Wehrmacht" wordt „Streitkrafte" BONN (Un. Press) Het nieuwe West- Duitse leger, 509.000 man sterk, zal de naam „Wehrmacht" die aan het nazi-tijd perk herinnert, niet langer dragen. De officiële naam van d'e gewapende macht zal zijn „Streitkrafte". Aldus deelt het hoofd van de West-Duitse defensie, Theo- dor Blank, tijdens een lunch van de bui tenlandse persvereniging in Bonn mede. Tezelfdertijd onthulden Blank en een van zijn hoogste adviseurs, de voormalige generaal Adolp Heusinger, dat de nieuwe strijdmacht geen grote generale staf zal krijgen, zoals bestond in de dagen van het keizerlijke en het Hitleriaanse Duitsland. Zij vertelden verder dat de toeloop van vrijwilligers naar het nieuwe leger een enorme omvang heeft genomen, nadat op 3 October .in Londen de overeenkomsten waren opgesteld. LONDEN (United Press. In overleg met de Amerikaanse instanties heeft het Engelse ministerie van Handel het em bargo op strategische goederen aanzienlijk verzacht. De lijst van de goederen waarvan de handel met het Oosten verboden is werd van 250 artikelen teruggebracht tot 170. In beperkte hoeveelheden kunnen thans bepaalde gereedschappen, turbines en ko gellagers naar het Sovjetblok worden ver scheept. Munitie, vliegtuigen en atoom materialen blijven echter onder een strikt embargo. De 90 producten, waarvan de uitvoer naar het Sovjetblok gebonden was aan be perkingen voor zover het de hoeveelheden betreft, werden teruggebracht tot 20. On der de vrijgegeven 70 bevinden zich be paalde metaallegeringen, dieselmotoren, tractoren en locomotieven. De handel met communistisch China is echter buiten beschouwing gebleven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Sir James Barrie: Wij zijn allen een mislukking dat wil zeggen, de besten van ons. De treinbotsing bij Eist heeft aan zes personen het leven gekost en niet aan tien, zoals aanvankelijk werd gevreesd. Maar ook dit aantal is nog een hoge tol voor een technisch mankement. Om twee uur 's middags, dus ruim vijf uur na de ramp, kon nog niet met zekerheid het aantal doden worden vastgesteld. Offi ciële zegslieden noemden toen getallen tussen de 7 en de 10. Enerzijds was dit een gevolg van het feit dat in eerste in stantie alle aandacht was geconcen treerd op het bevrijden van de beklemd- geraakte passagiers. Anderzijds werden deze tegenstrijdige mededelingen in de uiteraard verwarde situatie veroorzaakt doordat men ook zeer zwaar gewonden tot de doden had gerekend. Pas 's mid dags, toen men de vernielde rijtuigen grondig had onderzocht, kon met zeker heid worden gezegd, dat bij het ongeluk zes personen om het leven waren geko men. De slachtoffers Om het leven zijn gekomen: Jacq: H. Sloots uit Utrecht, 57 jaar; P. J. A. Hop staken uit Amersoort, 30 jaar; J. C. Suther land uit Liverpool, 35 jaar; luitenant-kolo nel A. J. Dalhuysen uit Arnhem, 43 jaar; F. J. Snels uit Aalst (België) 71 jaar, en mevrouw Naafs-Eppelman uit Maastricht. Een overzicht van de ravage kort na de botsing. Daaronder: Hulpploegen aan het werk in de chaos van verwrongen staal platen, op zoek naar tussen de wrakstuk ken beknelde slachtoffers. BONN (United Press) De Duitse bondskanselier Adenauer en premier Jos jida van Japan hebben elkaar in Bonn de toezegging gedaan dat hun beide landen volledig zullen deelnemen in de strijd van de vrije wereld tegen het communisme. De beide staatslieden hebben gesprek ken met elkaar gevoerd aan een lunch en aan een diner en bovendien een ontmoeting onder vier ogen met elkaar gehad. Onder werp van bespreking was het hernieuwen van de banden op politiek, economisch en defensiegebied, die sedert 1945 onderling verbroken zijn geweest. Josjida, die zich op een wereldreis be vindt, arriveerde Dinsdagmiddag in West- Duitsland voor een driedaags bezoek aan dit land het eerste dat ooit door een premier in functie aan Duitsland is ge bracht. In hun toespraken en ook in hun parti culiere gesprekken hebben de beide staats lieden bij herhaling de nadruk gelegd op de parallel die in het heden en het verle den tussen de beide landen te trekken is. Adenauer en Josjida legden de belofte af dat hun landen zich zouden „inzetten" voor de verdediging van de vrije wereld. PORT AU PRINCE. (AFP.). De wervel storm „Hazel", die verscheidene steden op Haiti heeft, getroffen, is gevolgd door een vloedgolf, die talrijke slachtoffers heeft ge- eist. De regering heeft levensmiddelen en geneesmiddelen naar de zwaargetroffen stad Cayes gezonden. Op het platteland is veel schade toegebracht aan de plantages. De orkaan heeft de stad Jeremie bijna ge heel met de grond gelijk gemaakt. De berichten gewagen van 200 doden en 350 gewonden in Cayes. Jeremie, dat 11.000 inwoners telt, zou voor een groot deel on der water staan. Alleen een kazerne, een bankgebouw en een klooster zouden nog overeind staan. Ook de stad Port-De-Pai werd getroffen. Het lage deel van de stad werd overstroomd doordat een rivier bui ten haar oevers trad. Het Amerikaanse vliegdeksehip „Sai- pan" is naar de Zuid-Oostkust van het eiland onder weg om hulp te bieden. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft 25.000 dollar beschikbaar gesteld voor de slacht offers. In Guatemala Het Zuidelijk en 'het Westelijk deel van Guatemala zijn getroffen door een wervel storm. Volgens de eerste schaarse berich ten is in de havenstad Champerico aan de Stille Oceaan, ongeveer veertig k.m. ten Zuiden van de Mexicaanse grens, het me rendeel van de huizen verwoest. De tele foon- en telegraafverbindingen met de stad zijn verbroken. De havenstad San José, ongeveer honderd km. van Guate- malastad gelegen, zou door de hoog opge jaagde zee zijn overstroomd. De plaats Huehuetenange, gelegen op meer dan 2000 m. hoogte wordt geteisterd door zware re gens die reeds verscheidene dagen aan houden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- CU» C a d toestand C O c co b i s QJ r- Helsinki regen ZW 7 li 5 Stockholm zwaar bew. WZW 11 15 0.2 Oslo licht bew. WZW 8 11 0.1 Kopenhagen regen ZW 11 13 1 Londen zwaar bew. Z 5 13 0 Amsterdam regen ZW 6 13 0.4 Brussel zwaar bew. ZZW 4 11 0.3 Parijs nevel O 1 5 0 Bordeaux mist ZZO 2 6 0 Grenoble mist windstil 1 0 Nice onbewolkt NNW 5 10 0 Warschau nevel WZW 2 8 0 Berlijn nevel ZW 5 10 0 Frankfort mist windstil 3 0 München mist windstil -0 0 Zürich mist ZO 1 4 0 Genève mist windstil -0 0 Locarno mist windstil 1 0 Wenen nevel Z 1 3 0 Innsbruck mist windstil -3 0 Rome licht bew. NO 2 10 1 NEW YORK (Reuter) Canada heeft in een resolutie aan de politieke commissie van de UNO aangedrongen op hervatting van geheime besprekingen der grote mo gendheden over ontwapening. Bij bespre kingen in Lond'en is een Brits-Frans ont wapeningsplan ingediend dat aanvankelijk door Rusland werd verworpen, doch thans is aanvaard als basis voor verder overleg. De politieke commissie bespreekt een rap port van de ontwapeningscommissie, waar in het Brits-Franse plan is opgenomen en een Russisch ontwapeninigspl'an dat Vi sjinski heeft ingediend. In de Canadese resolutie wordt voorge steld een nieuwe poging te doen om over eenstemming te bereiken over allesomvat tende voorstellen, vervat in een ontwerp voor een internationale ontwapeningscon ventie. De resolutie stelt voor, dat de ont wapeningscommissie van elf landen Groot- Brittanndë, Frankrijk, Canada, de Verenig de Staten en de Sovjet-Unie weer in sub- commissie bijeenroept met de opdracht i verslag uit te brengen aan de Veiligheids raad en de Algemene Vergadering door middel van de ontwapeningscommissie, zo dra voldoende voortgang gemaakt zou zijn. De Canadese afgevaardigde Martin zeide dat overeenstemming gemakkelijker te be reiken zou zijn in besloten bijeenkomsten van de grote mogendheden. Als deze vijf landen geen vorderingen konden maken, zou het volgens Martin de vraag zijn of een groter aantal landen dit wel zou kunnen. Groot-Brittanndë, Frankrijk en de Ver enigde Staten hebben het Canadese voor stel gesteund en zich op verzoek van Ca nada bereid verklaard de resolutie mede in te dienen. Visjinski verklaarde, nog geen tijd gehad te hebben om het te bestuderen „met alle zorgvuldigheid, die dit belang rijke vraagstuk vereist." In een Philippijnse resolutie die bij de commissie ter tafel ligt, wordt voorgesteld een werkgroep te vormen, bestaande uit de grote mogendheden, die de voorstellen met elkaar in overeenstemming moet trach ten te brengen en tegen 15 November aan de commissie verslag zal uitbrengen. De heren Sloots en Hopstaken waren reclasseringsambtenaar. De gewonden Volgens een opgave van de officier van justitie te Arnhem zijn de volgende per sonen gewond: J. W. van Woerkom, 53 jaar, vertegenwoordiger uit Arnhem; Th. A. Welling, 24 jaar, machinist uit s Heeren- berg; mevrouw C. Kruitwagen, 41 jaar, uit Zevenaar; mevrouw A. W. Derksen-Ger- rits, 62 jaar, Zvenaar; J. P. Slotemaker, 40 jaar, Den Haag; J. G. Spekman, 42 jaar, Hengelo; wagenbestuurder van de uit En schedé komende trein; C. J. Jansen, 46 jaar, chemicus bij de AKU te Arnhem; J. F. Feijtes, 51 jaar, gepensionneerd kapitein der artillerie, Arnhem; reserve-majoor T. E. van Schouwenburg, 50 jaar, Arnhem; de eerste luitenant B. Coenraad uit Arnhem, en ir. G. C. van Streefkerk van de rijks waterstaat uit Nijmegen. Licht gewond werd de eerste luitenant C. Baltz (59 jaar). Na te zijn behandeld, is hij naar huis teruggekeerd. In de zieken huizen te Arnhem en Nijmegen worden thans dus nog elf gewonden verpleegd. Om twee uur, vijf en een half uur na het ongeluk, kon het laatste slachtoffer wor den geborgen. Nadat de identiteit was vastgesteld, werden de familieleden ge waarschuwd. Kort na drie uur werd order gegeven de twee treinen uit elkaar te trekken. Dit ge schiedde met behulp van twee locomo tieven. De wrakstukken waren daarna spoedig opgeruimd, doch de werkzaamheden aan de rails namen toch nog zoveel tijd in beslag, dat de arbeid moest worden voortgezet in het licht van schijnwerpers. Men werkte in twee ploegen. De ene De- paalde zich tot het slopen van het veronge lukte treindeel, de andere hield zich bezig met het herstel van de baan. Omstreeks acht uur 's avonds konden de schijnwerpers worden gedoofd. De baan en de bovenleiding waren toen vrijwel her steld. Vanmorgen konden de treinen de plaats van het ongeluk weer passeren. Tegen het middaguur ontwikkelde zich vanmorgen een grote verkeersopstopping aan de zuidelijke kant van de Velser pont veren, die een ernstige vertraging voor het wegverkeer opleverde. De vier varen de ponten konden ondanks snel laden en lossen de tot voorbij Beeckestein staande file pas in de loop van de middag tot nor male proporties terug brengen. Neerslag laatste 24 uur TTXVVYYYYVVY xYrarrmmmYiOfmyrmrYYTorYYmYTnoooqc NEVELIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Vanavond en vannacht vorming van mistvelden. Overigens zwaar bewolkt met aanvankelijk in het Noord-Westen nog wat lichte regen of motregen. Morgen in het Zuid-Oosten van het land enkele opklaringen. Matige tot zwakke wind tussen Zuid-West en Zuid. Weinig verandering in tempera tuur. 15 October Zon op 7.03 uur, onder 17.48 uur. Maan op 19.25 uur, onder 11.45 uur. Maanstanden 12 Oct. S.10 uur: Volle maan 18 Oct. 21.30 uur: Laatste kwartiet 26 Oct. 18 47 uur' Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 14 October Hoog water: 4.36 en 16.59 uur. Laag water- 0 24 en 12.42 uur. Vrijdag 15 October Hoog water: 5.22 en 17.43 uur. Laag water: 1.10 en 13.26 uur. XXXXXXA xxxxXXXKXXXXXXXXXXXJtxxXxxx.XXXXXXXXXX3QCXXV

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1