Veren igings gesloten Hockeyclub Strawberries vierde zilveren jubileum Agenda voor Velsen i Maandag 181 j Dinsdag 19 en 3 Woensdag 20 October 3 Beverwijk verloor eervol van RCH De Kennemers weerstond HFC uit de IJmond Spanning in de tweede klasse Dr. Constandse over Marnix Gij zen OPENT 3 Middelmatig blijspel MAANDAG 18 OCTOBER 1954 8 Huishoudelijke snufjes en gelaatsverzorging IJmond volleybal J aarvergadering DEM-athletiek VARA Santpoort- Bloemendaal kwart eeuw oud Onderlinge wedstrijden bij „De Jump" Humanistisch Verbond Militair bij botsing gewond geraakt Kennemerlaan deels dicht Hout uit Canada i 4 4 4 ADO 26 Grote zege van Zaandijk op Vitesse: acht-drie V eisen DEM WB Vitesse '22 CSV IEV Waterloo K ennemers-reserves IJmuiden De Kennemer hockeyclub Strawberries te Velsen heeft Zaterdag precies op de datum waarop de vereniging een kwart eeuw geleden werd opgericht: 16 October 1929 op prettige wijze het zilveren jubileum gevierd. In de middag was er een receptie en daarop volgde in de avonduren een feestavond, waaraan werd mee gewerkt door het gezèlschap van de Aerdenhoutse cabaretier Chiel de Boer. Zondag gingen de meeste competitiewedstrijden gewoon door, maar alle ontmoetingen wer den gespeeld op de eigen velden, die veertien dagen geleden officieel in gebruik werden genomen. Bovendien was er een jubileumwedstrijd tussen oud-leden en en huidige veteranen. Het vijf man sterke bestuur, bestaande uit de heren P. M. Pleyler, voorzitter; J. H. van Randtwijk, secretaris; W. Raman, pen ningmeester; C. van Overveem, wedstrijd secretaris; en J. Allan, materiaalcommissa ris, heeft heel wat mondelinge en schrifte lijke gelukwensen in ontvangst moeten ne men tijdens de receptie, gehouden in hotel Velserend te Santpoort. Bovendien hadden tal van bevriende hockeyverenigingen en ook enige particulieren fraaie bloemstuk ken gezonden, die in de feestzaal tezamen gebracht, er een feestelijk „gekleurd" tint je aan gaven. Talrijke telegrammen van bevriende hockey- en andere sportvereni gingen getuigden van de waardering voor de plaats, die Strawberries onder de sport verenigingen inneemt. Tot een der eersten, die hun gelukwen sen kwamen aanbieden, behoorden de he ren wethouder H. de Boer en H. G. F. Smakman namens de afdeling Sport en Culturele Zaken van de gemeente Velsen. Wethouder De Boer memoreerde de grote bloei onder de jeugdleden, hetgeen hij be langrijk vond voor de toekomst van de vereniging. Ook de gepensionneerd ambte naar van de sport in de gemeente Velsen, de heer P. Dijkstra, gaf met zijn aanwe zigheid blijk van zijn belangstelling. Het gemeentebestuur van Velsen zond een groot bloemstuk. De heer mr. P. A. Gun ning, te Bloemendaal, vertegenwoordigde het bondsbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Hockeybond en bood het gebrui kelijke geschenk, een groot bord van Delfts blauw met inscriptie, aan voorzitter Pley ler aan. Talrijke verenigingen uit de naaste en verder gelegen omgeving lieten zich vertegenwoordigen. Hiervan noemen we de Amsterdamse hockeyverenigingen Ijsvogels, Hurley, HIC en Pinoké, van bo ven het Noordzeekanaal de hockeyvereni gingen Adelborsten, Terriers en de BCHC. Eechtrop. Laatstgenoemde vereniging (uit Beverwijk) werd vertegenwoordigd door de voorzitter en secretaris, de heren Th. Reynders en K. Witkamp, die de jubile rende Zuiderburen een wandkleed aanbo den. De hockeyclub Ijsvogels liet door de bekende speler Eduard de Lange twee entwintig drimkbekertjes aanbieden. Ir. Dammers bood geschenken aan namens de ouders der leden, waaronder een enveloppe met inhoud en een album met meeT dan honderd namen dezer ouders. Van de hockeyvereniging Hurley en van een mé daillehuis uit Amsterdam kreeg de zilveren jubilaris nog een fraai vaantje in ont vangst te nemen. Van de overige hockey verenigingen werd de mixed hockeyclub HBS uit Bloemendaal vertegenwoordigd door de heren C. Out (voorzitter) en C. E. Slagter, de Bloemendaalse dames hockey club BDHC door mevrouw E. Donker- Groeneveld en mejuffrouw T. van der Graaf en de Zandvoortse hockeyclub door de heer Th. Polman. Van BMHC was er een bloemstuk van de seniorleden en een gelukstelegram van de jeugdspelers. Vele van de talriike het bestuur van de zilve ren Strawberries aangeboden geschenken zullen ongetwijfeld eerst goed tot zijn recht komen, als de vereniging na de onlangs in gebruik genomen nieuwe vel den, ook over een nieuw kleedhuis en een cantineruimte zal kunnen beschikken. Aan deze plannen wordt eveneens hard ge werkt. Het lid van Strawberries, de heer R. Hajema, te Haarlem, heeft er zo juist een tweede tekening voor gereed gekregen, die de gemeente Velsen nu zal moeten be studeren. Het is te verdachten, dat het nieuwe gebouw bij de aanvang van het volgende seizoen in gebruik genomen kan worden. „Gaat u even mee. Wie vraagt: Gaat u even mee, die denkt daar meteen achter: met Chiel de Boer. Het waren bijna drie honderd ouderen en jon geren, heel ouden en heel jongen uit de Strawberriesfamilie, die in de tot berstens toe gevulde kleine zaal van hótel Velserend Zaterdagavond meegingen met de graag aanvaarde kost, die door de cabaretier, Chiel de Boer, en zijn gezelschap, werd ge bracht. Goede waar behoeft geen krans is het gezegde en dit geldt zeker voor De Boer, die zijn tandartsenpraktijk destijds voor het cabaret verwisselde en dit deed op een wijze, die men niet licht zal nadoen. Zijn medewerkenden, Diny van Amstel en Swen Smeele, leverden eveneens een be langrijk aandeel in het programma. Diny onder meer met een prettig liedje levens wijsheid en Smeele als handige vinger vlugge jongen bij het goochelen. Bert Bot- terman begeleidde op de vleugel. Veel succes had het optreden van Carla en haar beide sprekende poppen. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door dr. J. de Nobel als voorzitter van de lustrumcommissie. Daarna sprak voorzit ter P. M. Pleyler de „feestrede" uit, waar bij hij een vergelijking maakte met twaalf- eneenhalf jaar geleden. De plaats die Strawberries sinsdien in het hockeyleven inneemt is een afspiegeling van de grote bloei van de vereniging. Hieraan werkte ook voor een groot deel mee het onblusbare enthousiasme van de jeugdleden, aldus de heer Pleyler. Tot ver na middernacht bleef men bijeen. De wedstrijden In ons wekelijks hockeyverslag komt de Beverwijks-Castricumse hockeyclub „Eechtrop" uit Beverwijk dit keer op de achtergrond nu tijdens 't afgelopen week einde alle belangstelling uitging naar de het zilveren jubileum vierende Kennemer hockeyclub Strawberries in Velsen. On danks een eerst gedane toezegging vond de competitieleider van de KNHB het later toch nodig dat Strawberries de vastgestel de competitiewedstrijden speelde en daar voor geen uitstel kreeg. Van de onderlinge wedstrriden kwam daardoor niets terecht, maar Strawberries maakte er toch een gezellige reünie van door alle verenigingen, waar tegen uit wedstrijden gespeeld moesten worden, te verzoeken naar de Driehuizerkerkweg in Velsen te komen en aan deze verzoeken werd steeds yoldaan. De enige gespeelde wedstrijd, buiten competitieverband, was de als jubileumwedstrijd aangekondigde ontmoeting tussen huidige veteranen van de vereniging Strawberries en oud-leden van deze vereniging. Hoe goed deze oud-leden hun spel nog tot ontwikkeling wisten te brengen moge blijken uit de overwinning van twee-één, die zij op de huidige veteranen behaalden. De oud-leden namen door H. Sluyters de leiding, de veteranen maakten gelijk door J. Boogaardt en daarna scoorde C. Nieu- wenhuizen het winnende doelpunt voor de gasten. Het was een prettige wedstrijd. Het viel op hoe een oud-lid, dat in zestien jaar niet meer gespeeld had, zich toch dikwijls nog van zijn tegenstanders wist te ontdoen zonder de bal daarbij kwijt te raken. Wie ook opviel door het goede spel was de va der van een jeugdlid van Strawberries en oud-speler van Asvion, de directeur van Openbare Werken in Velsen. ir. D. Dam mers. Van de competitiewedstrijden werden er enige ontmoetingen tegen Amsterdamse clubs afgelast. Voor de competitie werden door Strawberries daardoor slechts viji' wedstrijden gespeeld. Van de twee heren wedstrijden eindigde de ontmoeting tussen Strawberries III en Zandvoort II in een gelijk spel. Het scoreverloop ging gelijk op. K. Mackaay en B. Groen scoorde voor Strawberries, G. Allebes en J. Boorsma voor het bezoekende Zandvoort. De wed strijd in de promotieklasse tussen de Ken- nemerelftallen van Strawberries en Eechtrop begon met het aanbieden van bloemen door de aanvoerder van de Be verwij kse hockeyers, J. Rodenberg. Voor de rust ging de strijd gelijk op, hetgeen in een gelijke stand met de rust (één-één) re sulteerde. Strawberries opende de score toen de middenvoor E. Brommer een straf- bully won van de doelverdediger van Eechtrop, G. Groen. De gelijkmaker voor de Beverwi.ikse hockeyers kwam van de stick van eveneens middenvoor A. Schaap. In de tweede helft was de thuis club overwegend sterker en vormde een waar beleg voor het doel der tegenpartij. De overwinning van vier een voor Strawberries werd bereikt, toen W. van Offenbeek (2x) en H. Kooyman de stand opvoerden. Van de herenwedstrijden voor de vereni gingen uit Kennemerland vermelden we van Eechtrop III de nederlaag van drie twee in de thuiswedstrijd tegen Randwijck, alsmede een drietal successen, waarbij de beide winstpunten in eigen hand werden gehouden. De uitwedstrijden van het twee de, vierde en vijfde elftal van Eechtrop werden gewonnen van respectievelijk Her mes II met twee-één, van HBS VI met zeven-nul en van DEM III met vier-één. Dameswedstrijden Ook de ontmoeting van Strawberries te gen Laren begon met het aanbieden van l een bouquet anjers door mevrouw S. de Greve, de aanvoerdster van Laren aan haar collega van de thuislub, mejuffrouw G. Smit. Het zwak spelende Strawberries was obsoluut de mindere van het sterkere Laren, dat met rust al een voorsprong had van twee-nul en de ontmoeting eindigde met een zege van twee-één. Voor Straw berries redde mejuffrouw R. Brunink de eer. In de vierde klasse eindigde de plaat selijke ontmoeting tussen Strawberries III en Eechtrop II in een zege van drie-twee voor de jubilerende zilveren hockeyvereni ging. Strawberries IV blijkt zioh in deze afdeling waarschijnlijk moeilijk te kunnen handhaven. Dit keer werd op eigen terrein met acht-één verloren van Kraaien II uit Wormerveer. Voor de competitie in de Onderbond Noordholland speelden het derde en vierde dameselftal van Eechtrop nog uit tegen Rood Wit IV en DEM III, welke wedstrij den werden gewonnen door de thuisclub met respectievelijk vijf-nul en vijf-één. Op Donderdag 21 October houdt de af deling Velsen van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen een bijeenkomst in het Patronaatsgebouw. Mevrouw A. de Boer-v. d. Hoek van het Instituut tot voor lichting bij huishoudelijke arbeid van de vereniging zal een demonstratie geven met door dit instituut goedgekeurde artikelen. Op Dinsdagmiddag 9 November volgt een causerie met demonstratie over moderne huidverzorging door dr. v. d. Hoog uit Am sterdam. Dinsdag- en Woensdagavond wordt in het Gymnasium te Velsen de competitie van de afdeling IJmond van de NeVoBo voortgezet met de wedstrijden in de tweede klasse heren en in de eerste klasse dames. Met enige spanning kunnen verschillende wedstrijden worden tegemoet gezien, om dat een strijd om de punten mag worden verwacht. Waterloo komt Dinsdagavond met een nieuw tweede team in het veld en wel te gen V.C.K. 5. Het ergste valt tegen deze technische ploeg te vrezen. Daarna volgt de derby S.V.IJ. 1S.V.IJ. 2 en vervolgens Kennemers 2T.V.IJ. Wij houden het op de Kennemers. De avond wordt besloten met een waarschijnlijk fel gevecht tussen V.C.K. 3 en V.G.V. 2. Het tweede team van V.G.V. is zeer in kracht toegenomen, waar mee de V.K.C.-ers dus rekening zullen moe iten houden. Kennemers 1 (dames) begint Woensdag avond tegen D.G.S. Ze konden er wel eens voor moeten vechten. Kennemers 2 ont moet het Waterloo-team. Voorlopig een ge lijkspel. D.G.S. komt daarna nog eens in het veld tegen V.C..K. 2 met kans op winst. Tenslotte zullen V.S.V. 2 en V.G.V. probe ren wie aan het langste eind trekt. De algemene jaarvergadering van de af deling athletiek van DEM, welke gehouden wordt op Vrijdagavond 22 October in de zaal van dansschool Bolhoven aan de Adri- chemstraat, vermeldt een paar belangrijke agendapunten. Behalve de gebruikelijke jaarstukken komt de uitreiking prijzen da mes 5-kamp aan de orde alsmede de uit reiking van de Jaques-Martensprijs. Voor de bestuursverkiezing zijn aftredend en niet herkiesbaar de heer A. v. d. Plas; als plaatsvervanger stelt het bestuur voor de heer A. Pallesen. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren Th. Schuijt (wedstr.secr.) en P. J. v. d. Pal (secr.). Naast de eventuele oprichting van een spaarkas zal het win terprogramma worden besproken. De afdeling Santpoort-Bloemendaal van de VARA is van plan op 15 November haar vijfentwintigjarig bestaan te vieren met ADVERTENTIE MAANDAG 18 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De boekanier der zeven zeeën". Rex, 20 uur, „Taza, zoon van Cochise". Nutsbibliotheek, Heidestraat, van 1921.30 uur. DINSDAG 19 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De boekanier der zeven zeeën". Velser Kunstkring „Voor Allen", 13.30 en 15 uur, Rex, schoolvoorstelling „Esmoreit" door „De Phoenix", 20 uur, voor de ouderen. een feestavond in café „De Weijman". Het programma zal worden gevuld door een optreden van de „Tirolerkapel", die onder de naam „Alpenjagers" komt spelen en zang van de jodlerin Mitzi Waller. De Boe- renkapel „De Hooyschelf" komt bovendien met de zanger Jean van Straelen. Door de IJmuidense bridgeclub „De Jump" werden enige duplicaatwedstrijden gespeeld door die leden, die deze vereniging in de Ned. bridgebond zullen vertegenwoor digen. De uitslagen waren: dames v. Ameron- gen—Kulman en mevr. PrinsJonker winnen met 4536 van v. Amerongen La man en MaarleveldDe Jong; Prins Porck en BoerBroeren spelen gelijk te gen ReyendamSida.1 en v. d. BergAm- sing; De HaasMiddelhoop en Westra Hannema winnen met 6019 van dames Samson—Kramer en echtp. Rem. Uitslag Scheveningse drive: N.Z.: 1. v. d. BurgMainz 49 p.; 2. v. LooMorre 46i/2 p.; 3. mevr. De Haas v. d. Gaay 37y2 p.; 4. dames Elzerman Rolloos 36 p.; 5. DryverVeltman 21 p. O.W.1. Boenderv. d. Wint 43 p.; 2. De Vriesv. d. Starre 38^ p.; 3. dames BloemKoningstem 37 y2 p.; 4. Floor Schadé 36 (4 Pd 5- dames HamersSchol 341/2 p. Op de Zondagmorgen in he£. Cultureel Centrum gehouden bijeenkomst van het Humanistisch Verbond heeft dr. A. L. Con standse een verhandeling gehouden over het leven en werken van de Vlaamse schrijver-dichter Marnix Gijzen. Mejuf frouw Tiny Amse bracht enkle pianower- ken ten gehore. De bijeenkomst, welke de eerste was van het programma voor het komende winter seizoen, werd door de voorzitter geopend met een welkomstwoord, waarin hij de leden opwekte deel te nemen aan de ko mende huiskamerbijeenkomsten, waarin de problemen rond het uitgebrachte rap port inzake de redactieveranderingen van het beginselprogramma zullen worden be sproken. Marnix Gij zen, de thans ongeveer 55- jarige Vlaamse auteur heeft sedert het einde van de eerste wereldoorlog verschil lende werken het licht doen zien. Hij be perkte zich daarbij niet tot de litteraire ro man, doch schreef ook over de Vlaamse ge schiedenis en schilderkunst. Nimmer ging hij evenwel tot de bij de grote massa in zwang zijnde schrijvers behoren; niet in de laatste plaats door zijn vaak sceptische wijze van zien, wat hier en daar overgaat in een vorm van pessimisme. In zijn wer ken komt tot uiting hoe hij zich langzamer hand heeft losgemaakt van de dogmatische kerk en. een humanistische levensbeschou wing de zijne maakte. Spreker citeerde uit verschillende van zijn romans, onder meer uit Joachim van Babyion; klaag niet om Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is op die hoek RijksstraatwegJan Gijzenkade een 21-jarige militair uit IJmuidien in bot sing gekomen met een personenauto. De botsing ontstond, doordat de militair, die op de Rijksstraatweg reed, met een bocht naar links de Jan Gijzenkade wilde op rijden, zonder daarbij richting aan te ge ven. Hij is met een gapende wond in het achterhoofd en vermoedelijk een hersen schudding in de Ripperdakazerne opgeno men. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat het gedeelte van de Kennemerlaan tussen Oosterduinplein en de Napierstraat te IJmuiden, met ingang van Maandag 18 October 1954, tot nader order, voor het doorgaande verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zaterdagmorgen uit Canada aangekomen het s.s. „Norcita", dat van de haven Pug- mash een lading van 911 vadem hout aan voerde. Agnqs; de Vleespotten van Egypte en De man van overmorgen. Marnix Gijzen is een van de hedendaag se auteurs die de grote problemen van leed, godsdienst, erothiek en huwelijksge luk, goed en kwaad in een aantal romans heeft verwerkt op een wijze die ons kunst genot verschaft en tevens aan het denken brengt over de diepere gronden van onze cultuur; zelfs of de basis daarvan wel ge zond is, aldus dr. Constandse. zijn wij wegens verhuizing Donderdag 21 October 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 TTTTTTTTTT7TTTTTTTTTTTTTTTTT KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN tegenover Rott. Bank en Bata De Beverwijkse tweedeklassers haalden slechts één winstpunt binnen. Eerlijk gezegd hadden wij op niets meer gerekend, daar vrijwel van tevoren vaststond, dat Bever wijk het tegen RCH niet zou kunnen bolwerken en ten opzichte van De Kennemers hoogstens op een gelijkspel gerekend mocht worden. Beverwijk verloor inderdaad, maar met ere: RCH slaagde er slechts in de kleinst mogelijke overwinning te behalen. Van Oosten inkoppen er met één-nul voor de thuisclub kwam de rust. De tweede helft begon met een heftig DEM-offensief. Schoten werd geheel in de verdediging gedrongen, maar ook nu bleef het schieten zwak en doelman Kessens was bovendien onvermurwbaar. Schoten bracht het tot diverse gevaarlijke tegenaanvallen, Het gelijkmakende doelpunt ontstond uit een strafschop wegens hands van Van Maren. De Boer voltrok het vonnis en kon zodoende DEM aan een een-een gelijkspel helpen. Het blijspel in drie bedrijven „Een schoonmoeder uit duizend" door Henri van Dale, kan nu niet bepaald een toneel stuk uit duizend worden genoemd. In tegendeel, wanneer ik mijn waardering in een cijfer zou moeten uitdrukken, was dit stellig een net niet voldoende. Want in houd en dialoog bewegen zich op een mid delmatig niveau en daarbij is de karakter tekening vooral van schoonmoeder en schoondochter dikwijls tot ver beneden de grenzen der waarschijnlijkheid opge voerd. De weinig verrassende intrige berust op de innerlijke tegenstelling tussen Oma Scholte en haar spilzieke schoondochter Greet, die geen middel onbeproefd laat om een gespannen verhouding te forceren. Maar al haar hatelijke opmerkingen stui ten af op het pantser van milde goed hartigheid, waarachter deze ideale oma zich heeft teruggetrokken. Greet kan haar stekelige opmei-kingen nog zo rancuneus lanceren, de grijze Assepoester blijft voor komend, vriendelijk en hulpvaardig. Al spoedig verschijnt ook hier de traditionele rijke oom op het toneel, die met stevige hand ingrijpt en aan het slot zowaar Greet van haar ongelijk weet te overtuigen. De manier, waarop hij zijn nicht bijna drie bedrijven lang tot lijdend voorwerp maakt, om haar uiteindelijk met de beste be doelingen zijn onverzettelijke wil op te leggen, is dan het voornaamste motief, waarop de auteur zijn niet altijd fijne humor heeft gebaseerd. Daarbij heeft hij zich meermalen tot het schetsen van enige zeer onnatuurlijke situaties laten verleiden. Niettemin werden zijn dankbare zij het dan ook stereotype karakters door een goedlachs publiek met genoegen geaccep teerd. Dit bleek ook Vrijdag en Zaterdag in het Kennemer Theater te Beverwijk, waar de toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" onder regie van de heer P. van Vleuten met dit blijspel haar nieuwe seizoen inzette. De spelers hadden kennelijk veel plezier in het geval, welke vrolijkheid zij op gepaste wijze op de volle zaal wisten over te bren gen. Er werd dan ook over het algemeen zeer verdienstelijk gespeeld, zodat het suc ces zeker niet zonder reden was. Zo bracht J. Peekei de doortastende oom met een aanstekelijke vitaliteit tot leven en wist mevrouw B. Wester het oppervlakkige ac- tricetje Loekie Vermeer vermakelijk juist te typeren. De aggressieve Greet kreeg van mevrouw M. Zoon eveneens het volle pond, waarmee het engelengeduld en het beminnelijk karakter, dat mevrouw D. Schoenmaker als oma Scholte in staat bleek te kunnen opbrengen, het gewenste contrast vormde. T. van Leeuwen kan met niet minder voldoening op zijn vertolking van de geplaagde echtgenoot terugzien. H. Luster wist als de gewiekste huiseige naar de algemene vrolijkheid danig te sti muleren. De jonge garde van K.N.A. werd vertegenwoordigd door mejuffrouw C. Wester en A. van der Mey, die de zonnige jeugd vlot en onbevangen binnenleidden. Toch zullen zij er ten zeerste mee zijn ge baat. wanneer de regisseur bij een volgen de gelegenheid eens de speciale aandacht aan hun articulatie en uitspraak zou wil len besteden. JAN VAN DAM 't Gooi handhaafde zich in 2 A aan de kop, doch De Spartaan leed opnieuw een nederlaag en werd op de ranglijst gepas seerd door UW en KFC, die respectieve lijk van WA (5-0) en DWV (3-1) won nen. In 2B omzeilde HRC een lastige klip door met 2-1 van West-Frisia te winnen. RCH won slechts op het nippertje van Beverwijk (1-0). Volendam dat drie spe lers aan de profs heeft moeten afstaan, verloor met 1-2 van Helder en zal dit sei zoen geen rol van betekenis vervullen. Zaandijk handhaafde zich door een écla tante 8-3 overwinning op Vitesse in de derde klasse aan de kop, maar WB blijft de Zaankanters op de voet volgen, dank zij een 3-0 zege op de tegenvallende Sant poorters. ZW verraste door van WFC met 3-1 te winnen. En Purmersteyn komt, evenals het vorige seizoen, weer langzaam maar zeker opzetten! Door het gelijke spel tegen Schoten geen onverdienstelijk resultaat overigens en de gelijktijdige overwinning van KW op QSC, moet DEM de eerste plaats thans met KW delen. CSV en Velsen wonnen respectievelijk van OSV (2-3) en Wijk aan Zee (2-1) en wachten op een misstap van DEM en KW. Een grote verrassing was de 4-1 overwin ning van Alcmaria Vict.rix op RKAFC. Ook in 4 E vielen enige verrassende uit slagen te noteren. Zo verloor Waterloo met niet minder dan 4-1 van Bloemendaal. Het leidende Gold Star verloor met 1-0 van HSDW. Het heeft daardoor de kop moeten afstaan aan De Germaan, dat een kranige 3-0 zege op WMS behaalde. EHS, dat met een 7-1 nederlaag de competitie inzette, ging voort op het goede pad, dat het de laatste tijd bewandelde, door NAS met 2-1 te kloppen. De standen Derde Klasse A: Zaandijk 5 10; WSV 4 8: WB 6 10; Purmersteyn 5 6; WFC 6 6; ZW 6 5: GVO 4 4; Zilvermeeuwen 5 4: Terrasvogels 6 4; HSV 4 3; Vitesse 6 2; Kinheim 5 0. Derde klasse B: DEM 6 9; KW 6 9: CSV 6 8; Velsen 5 7; Schoten 6 7: RKAFC 6 7; Alcm. Victrix 5 5: ADO 5 5; Wijk aan Zee 5 4; QSC 6 4; Alkm. Boys 5 1; OSV 5 0. Vierde klasse E: Germaan 5 8; Gold Star 6 8; HEDW 6 8; EHS 6 7: DJK 6 6; Waterloo 6 6; Nautilus 6 6; WMS 6 6: NAS 6 6; Bloemen daal 6 5; OFC 5 4; DCO 6 0. In een spannende en soms goed gespeel de wedstrijd is Velsen er in geslaagd de derde achtereenvolgende overwinning te behalen, waarvan ditmaal Wijk aan Zee het slachtoffer is geworden. Het krachtverschil in deze ontmoeting was niet groot en beide partijen hebben met volle overgave om de overwinning gestreden. De Velser-ploeg bleek iets betere technische kwaliteiten te bezitten en hoewel de bezoekers vrij spoedig aan een voorsprong kwamen, door een fraai doelpunt van Van der Mey, kon men al spoedig merken, dat de punten wel in Velsen zouden blijven. Reeds voor de rust maakte Brouwer voor Velsen gelijk, zodat met een-een gedraaid werd. Ook in de tweede helft gaven de partijen elkaar weinig toe. Het duurde geruime tijd alvorens Velsen een licht veldoverwicht in een doelpunt tot uitdrukking kon brengen. Braam zorgde voor dit doelpunt en hoewel Wijk aan Zee hierna nog diverse krachtige pogingen deed gelijk te maken, hield Vel sen stand en kon met twee-één het veld verlaten. DEM heeft het in Haarlem tegen een der sterkste ploegen uit de afdeling, Schoten, niet verder kunnen brengen dan een ge lijkspel. Zo op het eerste gezicht geen slecht resultaat maar de Wijkenaren had den deze wedstrijd kunnen winnen, indien de aanvallers maar iets beter hadden ge schoten. Bovendien trof DEM de Schoten doelman Kessens in uitstekende vorm, zo dat de veldmeerderheid der WijJrenaren niet tot uiting kon worden gebracht. Reeds in de eerste helft was DEM ster ker maar het slechte schieten van De Boer c.s. en het goede werk van de Schoten defensie stonden Wijker doelpunten in de weg. Bij een der aanvallen van Schoten ADO '20 moest het in deze wedstrijd zonder doelman Geerlofs stellen, die even wel goed door De Boer werd vervangen. Na twintig minuten spelen kreeg ADO een vrije trap te nemen die door Voormeer in het uiterste hoekje van het Alkm. Boys doel werd geschoten (1-0). Voor rust wo gen beide partijen goed tegen elkaar op. Ook na rust duurde het twintig minuten voor er een doelpunt kwam. Martens maakte In het strafschopgebied hands. De toegestane strafschop werd door Wagen maker ingeschoten (1-1). Nu gooide ADO er een schepje op en uit een goede pass van W. Beentjes bracht Voormeer de stand op twee-één. Toen Groot vervangen werd door H. Sinnege. zette deze goed voor en Dijkman kopte in en de scheidsrechter kende een doelpunt toe, maar op protest van de grensrechter keurde hij het af. De wedstrijd VVB-Terrasvogels, die aan vankelijk in een zeer hoog tempo werd gespeeld, kreeg in de tweede speelhelft een onverkwikkelijk karakter. Dit leidde tot enkele strafschoppen, waarvan WB er twee inschoot en Terrasvogels de scorings kans miste. Tot overmaat werd de VVB'er Kooimans drie minuten voor het einde van het veld gezonden, hoewel hiervoor geen enkele aanleiding was. Beide partijen waren in het begin aan elkaar gewaagd. WB was aanvallend ech ter iets sterker en Akkerman had geluk toen Steinvoort ongehinderd kon inschie ten, maar Akkerman jr. de bal tot hoek schop verwerkte. Even daarna voorkwam dezelfde speler op de doellijn fraai kop pend een doelpunt van Van der Linde. Pas na 25 minuten was Both doorgebroken en scoorde, alleen voor Akkerman staande, via de paal (1-0). Terras vogels werd nu even gevaarlijker, maar kwam niet tot doelpunten. De tweede helft was vijf minuten oud toen Kooimans door de Vogels-verdedi ging van de bal werd geduwd en even bui ten het veld ging om op verhaal te komen. Bruinzeel schoot onberispelijk de strafschop in (2-0). Nu werden van beide kanten gevaarlijke aanvallen opgezet, hoewel het spel er niet beter op werd. Toen Kil miste trapte de Vogels-midvoor naast het VVB- doel, maar dit was uitstel. Een hands van De Wolf strafte de scheidsrechter te zwaar met een strafschop. Doch Röbken schoot tegen de paal. Nu kreeg de s/rijd een rom melig en ruw karakter. Tien min. voor het einde dreigde er vechtlust. Even later werd Van der Linde bij een doorbraakpoging aan de schouder van de bal getrokken en weer was het strafschop, opnieuw door Bruinzeel ingeschoten (3-0). Toen de VVB'er Kooimans en een Terrasvogel ge lijktijdig naar de bal sprongen, vond de scheidsrechter aanleiding de eerstgenoemde van het veld te zenden. Vitesse '22 heeft het niet kunnen bol werken tegen Zaandijk. Vitesse kreeg een drie-acht nederlaag te incasseren en had over het algemeen weinig in te brengen. Het niet meespelen van spil N. Hollen- berg en later het uitvallen van back H. Borst werd als een groot gemis gevoeld. Reeds bij rust hadden de bezoekers een zes-één voorsprong behaald door drie doel punten van hun midvoor en een zelfde aan tal van hun linksbinnen. Rechtsbuiten F. Zonneveld scoorde na twintig minuten het eerste Castricumse tegenpunt. In het eerste kwartier na de hervatting kon men spreken van een gering Vitesse overwicht, dat tot uitdrukking kwam in twee doelpunten, respectievelijk van rechtsbinnen A. v. d. Valk en midvoor N. Stuifbergen. Maar toen was het ook met de thuisclub gedaan. Zaandijk scoorde nog twee maal en kon met een erote overwin ning de terugreis aanvaarden. Het Castricumse CSV heeft Zondag een kon Berendregt een goede voorzet van drie-twee overwinning behaald op de oud tweede klasser OSV uit Oostzaan. Overi gens hebben de Castricummers de zege niet cadeau gekregen. In de eerste plaats was het terrein van de Zaankanters bijzonder slecht en toen de spelers van de thuisclub een nul-twee achterstand hadden geëgali seerd kwamen zij nog verbeteqer opzetten. Het was aan het goede doelverdedigen van G. de Heer te danken dat de thuisclub niet tot scoren kwam. Midvoor A. Kossen had er ook zin in. Na 25 minuten spelen maakte hij het eer ste doelpunt, uit een doorloopbal, en vijf minuten later het tweede, dat een getrouwe copy van het eerste was. Toen bij een OSV-aanval de CSV-verdediging weifelde, maakte de OS V-rechtsbuiten een ver diend tegenpunt (één-twee). Korte tijd later werd het zelfs twee-twee uit een vrije trap. een doelpunt, waar de Zaanse links binnen zorg voor droeg. In de tweede helft kwam OSV danig opzetten maar doelman G. de Heer stopte iedere aanval. In de laatste minuut maakte midvoor A. Kossen zijn derde doelpunt (twee-drie). Het heeft IEV in de wedstrijd tegen DSK te Haarlem niet erg meegezeten, want hoewel IEV het grootste gedeelte van de strijd het overwicht had, konden de Velsenaren het niet tot doelpunten bren gen. Na nauwelijks vijf minuten had een DSK-uitval succes met een doelpunt van de rechtsbinnen (1-0). IEV viel fel aan en drong DSK geheel in de verdediging. Doch ondanks alle gevaar en' vele schoten van J. de Reus, die beter lot verdienden, kon de DSK-verdediging niet worden gepas seerd. Ook na de hervatting zette IEV een fel offensief in, dat DSK geheel insloot, wat echter voor het maken van doelpunten niet tactisch was. Toch kreeg H. Duin een mooie kans, toen hij de DSK-doelman al was ge passeerd maar zijn schot werd door een achterspeler van de doellijn weggewerkt. Tien minuten voor het einde verflauwden de IEV'ers en DSK kwam weer ten aan val. DSK bracht het nog tot een buiten- speldoelpunt, dat terecht werd afgekeurd. Verdedigingsfouten waren er de oorzaak van dat de IJmuidenaren tegen Bloemen daal met een vier-één nederlaag genoegen moesten nemen. Het begin was voor de IJmuidenaren veelbelovend. Reeds na vijf minuten gaf Post zijn club de leiding en even later scoorde Post opnieuw maar dit doelpunt werd afgekeurd. De rechtsbuiten van Bloemendaal maak te gelijk, gevolgd door een doelpunt van J. van de Steen, die in eigen doel trapte. Bloemendaal werd sterker en profiteerde van slecht wegwerken van Sikkelerus en maakte er drie-één van. Na de rust beging Waterloo de fout om het elftal door elkaar te gooien, zodat het verband er uit raakte. Bloemendaal maak te er nog vier-één van, zonder dat Water loo hier iets tegenover kon stellen. Hoewel de Kennemers de wedstrijd tegen Ajax 2 verloren, waren zij geenzins de mjndere. Reeds na tien minuten maakte de Ajax-linksbuiten Standaard het eerste doelpunt, maar nog voor rust had Hoeben de stand gelijk gemaakt. In de tweede' helft bracht Bleezer de stand op 2-1, waarna Ajax nog twee prachtige doelpunten, ge heel onhoudbaar voor Wilkes, scoorde (4-1). Tien minuten voor het einde bracht Hoeben de eindstand op 4-2. Het is de IJmuidenaren gelukt in de moeilijke uitwedstrijd tegen CJVV de volle winst mee naar huis te nemen. Het is een goede wedstrijd geweest -waar van de uitslag tot de laatste minuten on zeker bleef. Pas toen Ramakers in de laat ste minuten de stand op twee-vier bracht, was de overwinning een feit. Er is aan beide zijden hard gestreden om de overwinning. Het was technisch wel geën grote wedstrijd, maar de spelers van WIJ blijken toch steeds meer en meer aan elkaar te gaan wennen. Er waren tal van verrassende combinaties. Kort na het begin scoorde CJVV een ver- ressend doelpunt, maar enkele minuten later was het al weer gelijk door een schot van Van der Steen (1-1) WIJ nam zelfs de leiding door Van der Plas, die zich prima vrijspeelde (1-2), maar vóór rust was het toch weer gelijk (2-2). Door de vroeg invallende duisternis werd er direct ge draaid. Het spel bleef het aanzien volko men waard en na twintig minuten was het wederom Van der Plas die hard en hoog inschoot (2-3). Maar CJVV gaf zich niet gewonnen, getuige wel de zeer vele cor ners die zij kregen te nemen. WIJ ont worstelde zich echter aan de druk en toen het vierde doelpunt ontstond gaf CJVV zich gewonnen. De overige uitslagen luiden: IJmuiden 2 -VEW 3-3; IJmuiden 3-Kinheim 1-6. Junioren: IJmuiden a-Kennermerland b 5-1. Adspiranten: IJmuiden c-SVIJ b 4-1; IJmuiden b-Beverwijk c 6-0.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10