Mendès-Franee en dr. Adenauer openen Par ij se conferenties Weerbericht Van een oplossing voor de Saar hangt alles af Haarlems Dagblad Londense busstaking eindigt heden te middernacht Boulevard-millioenenplan in Zandvoorts raad toegelicht Gesprek onder vier ogen in buitenverblijf Geen verandering in haven-situatie Adenauer ontving drie Duitse Saar-politici Naar zee lager wordende bebouwing met groot centraal congresgebouw Kabinet Ali stond al maanden onder druk Het woord is aan Krupp wacht beslissing van hogerhand af Nederland zal nood in Holland Marsh lenigen De bromfiets verovert Nederland Franse factorijen in India gaan 1 November over Ontevreden regeringspartijen waren erger dan oppositie Geen plan voor wapenindustrie in het nabije Oosten Ambassadeur Lovink bezocht gebied van de stormramp Weerrapport P.I.R. stelt zijn lang verwachte eis: aftreden 69e JAARGANG No 86 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: .5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 19 OCTOBER 1954 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 24 0 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De orkaan die eind vorige week onder andere Haïti teisterde, heeft ook langs de Oostkust van de Verenigde Stalen grote schade aangericht. Hier raast de vliegende storm over de Potomac-rivier in de federale hoofdstad Washington, waar hij bomen ontwortelde, telefoonleidingen vernielde en de Potomac buiten haar oevers deed treden. De omgeving van het Capitol stond urenlang blank. (Van onze correspondent in Londen) Voor het eerst is er een lichtpuntje in de stakingsduisternis. De husstaking is vrijwel voorbij. Officieel werd besloten de staking van daag om middernacht te doen eindigen. De transportarbeiders unie, welke tot nu toe zo weinig vat heeft gehad op de havenstakers, slaagde er in de bus mannen en -vrouwen te bewegen weer aan het werk te gaan. Dit bleek niet zo moeilijk omdat London Transport bereid was de besprekingen te hervatten. De sta kers zullen tijdens de komende onderhan delingen niet langer weigeren om over uren te maken, terwijl London Transport het gehate nooddienstrooster zal intrekken. Een maand geleden hebben de busman nen de door de vakbonden goedgekeurde voorstellen verworpen. Deze zouden een its langere arbeidsdag met hoger loon heb ben betekent. Deze voorstellen hadden ten doel het tekort aan personeel te vermin deren. De laatste vier jaar hebben 25.000 conducteurs en bestuurders de dienst ver laten. Er is thans een tekort van 2000 mannen en vrouwen. Voor London trans port betekent de staking een derving van een half millioen gulden per dag wegens de verminderde opbrengst van de verkoop van plaatsbewijzen. In de havenstaking is geen verandering gekomen. De helft van de havenarbeiders in Liverpool, 7000 man, heeft uit sym pathie voor de Londense stakers de arbeid neergelegd. Ook 2000 man in Birkenhead, tégenover Liverpool gelegen, doen mee. In I AANTAL E&OMFIEÏSEN. PERSONENAUTO? EN M0T0RRUWIELEN (Van onze correspondent in Parijs) j Vandaag wordt in Marly, de buiten- j residentie van de Franse minister-pres; i dent, met een gesprek onder vier ogen tus- j sen bondskanselier Adenauer en premier j Mendès-France de reeks internationale j conferenties geopend, waaruit, op het einde van de week, een nieuwe figuur voor West- j Europa te voorschijn zal moeten komen. Het is een serie conferenties waaraan iedere maal een paar partners meer zullen deelnemen. Morgen voegen Dulles en Eden zich bij Mendès-France en Adenauer en Donderdag worden het er door de Benelux- en de Canadese ministers negen. Vrijdag of Zaterdag wordt de week uitgeluid met een voltallige ministerszitting van de veertien landen van de Noord-Atlantische Verdrags organisatie. Dat Mendès-France en Adenauer de rij openen, toont aan dat Frankrijk en Duits land' zich in het brandpunt van deze be sprekingen bevinden. Eerst moeten Men dès-France en Adienauér het eens wordien over de beruchte Saarkwestie. Van Franse kant heeft men zich de laatste dagen veel moeite gegeven de wegen voor zo'n over eenkomst te effenen. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn in Bonn belangrijke Frans- Duitse besprekingen gevoerd. Gisteren heeft Mendès-France maar schalk Juin ontvangen, alsmede de Neder landse ambassadeur, baron Van Boetzelaer. De onderwerpen van deze laatste twee ont moetingen zijn niet bekend gemaakt, maar zij zullen wel verband houden met de Frans-Duitse onderhandelingen. Het is ook mogelijk dat onze ambassadeur nadere in lichtingen heeft ingewonnen omtrent de voorgestelde Europese wapengemeenschap waartegen minister Beyen in Bonden nogal fel van leer is getrokken. Dat baron Van Boetzelaer ook zou hebben gesproken over het Saarplan van het Nederlandse Kamer lid Van der Goes van Naters, is minder waarschijnlijk. Dat is immers voortge komen uit de Assemblee van Straatsburg en dus uit een parlementaire en geen gou vernementele koker. Het plan-Naters is voor Bonn goeddeels van de baan sinds Frankrijk het Europese leger heeft verworpen. Men heeft in Parijs echter met belangstelling uit Bonn verno men dat Adenauer zich nog niet achter het tegenvoorstel van de Duitse socialist Mom- mer zou hebben geplaatst. Parijs ziet in tussen geen reden alle voorzieningen uit het plan-Naters, dat Frankrijk en Duits land, in beginsel onderschreven hadden, zonder meer van tafel te schuiven. Jbr. van der Goes van Naters heeft de laatste dagen te Parijs met verschillende Saar-deskundi gen geconfereerd. Frankrijk blijft vast houden aan een Europese oplossing en liefst met een definitief karakter, zonder voor al in het begin afstand te willen doen van alle voorrechten, die het sedert het einde van de oorlog in Saarland geniet. Het plan-Mommer komt neer op een geleide lijke verwijdering van de Franse invloeden in het Saarland en voorziet in een refe rendum, na een aantal jaren, waarbij de bevolking zelf over haar toekomst zal be slissen. Duitsland zou echter eisen dat in het Saarland ook de tot dusver verboden Duitsgezinde partijen vrijheid van hande len krijgen. Parijs vreest echter dat zij van die vrijheid, eventueel gesteund door offi ciële Duitse posten, misbruik zullen ma ken om aansluiting bij Duitsland voor te bereiden. De beide standpunten liggen, op het eer ste gezicht, nogal ver van. elkaar verwij derd en zelfs verder dan ooit te voren.Niet- temin is men in Parijs© diplomatieke krin gen niet zo pessimistisch gestemd. Ivlen wijst er op diat Mendès-Francé en Adenauer elkaar beter zijn gaan begrijpen nadat zij in Brussel en Londen eerst de degens heb ben gekruist. Vender is de inzet van hun gesprek zo uitermate gewichtig dat een mislukking bijna ondenkbaar is. Alle an dere bijeenkomsten van deze week zouden dan wel kunnen werden afgelast. Want Mendès-France heeft er in al zijn rege ringsverklaringen steeds weer op gewezen dat Frankrijk die oplossing van het Saar probleem blijft beschouwen als een onmis bare voorwaarde voor iedére regeling van de Duitse herbewapening. Een andere gunstige omstandigheid is dat de posities van Adenauer en Mendès- France in hun parlementen wel zo sterk schijnen dat zij zich beiden enige vrijheid kunnen veroorloven. Tenslotte moeten er op andere punten, buiten het Saarprobleem, in de Duits- Franse bemiddelingspogingen niet onaan zienlijke vorderingen zijn bereikt. De Europese wapengemeenschap, waaraan het Franse parlement groot gewicht hecht, moet Adenauer nagenoeg voor zijn reke ning hebben genomen. Hij zou zelfs bereid zijn tussen Frankrijk enerzijds en d"e Bene- lux-landen en Groot-Brittannië anderzijds, te bemiddelen ten gunste van dit plan en Mendès-France zou hem bii voorbaat, zo hoopt men, misschien in „klinkende munt" voor enkele concessies willen betalen. In regeringskringen merkt men echter op dat Mendès-France moeilijk veel verder zal kunnen gaan dan de Rooms-Katholieke oud-minister Teit.gen van de zomer, die toen met Adenauer tot een principiële over eenstemming is geraakt. Van Franse zijde ziet men heel goed in dat het Saarprobleem meer van economi sche dan van politieke aard is. Frankrijk kan de kolen en het staal uit de Saar niet missen, omdat het dan in een te onvoor delige positie tegenover Duitsland zal ko men. De Kolen- en Staalgemeenschap zou dan worden ondermijnd, zq merkt men in Parijs op. De Duitsers van hun kant heb ben in hun hart het „Heim ins Reich"- beginsel nooit helemaal kunnen afzweren. De oplossing die Mendès-France nu voor ogen zou moeten staan, schiint te liggen in een verdere uitbouw van de Frans-Duitse economische betrekkingen, in de hoon dat de tegenstellingen over de Saar geleidelijk zullen verdwijnen. Het is een wissel op de toekomst van Frankrijk, dat zich in dat geval economisch snel zou moeten herstel len en zo mogelijk de grote achterstand op West-Duitsland inlopen. Dat economische herstel vormt dan ook de sleutel voor de hele politiek van de huidige premier. Reeds nu is Duitsland Frankriiks beste klant, terwijl het op de lijst der leveranciers als nummer twee geboekt staat. Er zijn voor zo'n beleid van Mendès-France ongetwij feld gunstige omstandigheden aanwezig. Men zal vermoedelijk morgen weten of deze beslissende week over Europa's toe komst in majeur dan wel in mineur werd ingezet. Het feit dat Mendès-France Ade nauer die van zijn staf van vijftig advi seurs vermoedelijk alleèn door van Blan- kenhorn vergezeld zal worden in het buitenhuis van de premier ontvangt, wijst er op dat Mendès-France dit belangrijke gesprek met de bondskanselier in eéri sfeer van vertrouwen heeft willen plaatsen. (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer heeft voot zijn vertrek naar Parijs in Bonn de voorzitters ontvangen van de dfïe Duitse politieke partijen, die in het Saargebied verboden zijn. Ney, van de Christelijk-Democrati- sche, Conrad, van de socialistische, en Becker, van de vrije democratische partij. Zij wezen Adenauer er op dat elke overeen komst op economisch gebied over de toe komst van het Saargebied door de Saar- bevolking aanvaard moet worden. Niet door de huidige regering-Hoffmann. die overigens niet officieel door de West- Duise bondsrepubliek erkend is, maar door een volksvertegenwoordiging, die door vrije verkiezingen tot stand moet komen. Het voorstel de Franse Hoge Commis saris in het Saargebied, Grandval, door een comité van drie te laten opvolgen, bestaan de uit een Duitser, een Fransman en een neutrale vertegenwoordiger, kon volgens hen alleen als een overgangsmaatregel worden aangenomen. Adenauer heeft de drie politici uit het Saargebied gezegd, dat het niet in zijn be doeling lag Mendès-Franse een Duits voor stel te doen. Wel wilde hij de Franse voorstellen horen. Hij beloofde de drie vertegenwoordigers uit het Saargebied nog eens met hen te spreken voordat hij eventueel zijn goed keuring aan de Franse plannen zou geven. Pijlsnel is het met de bromfiets in ons land bergopwaarts gegaan. Toen in 1949 deze jonge telg van de moderne techniek zijn loopbaan begon was er per duizend Nederlanders nog geen halve bromfiets. Thans is dit aantal gestegen tot 35 brom fietsen per duizend inwoners. De verwach ting is dat het aantal brommers over 5-7 jaar het millioen zal hebben bereikt. Ook de auto's en motoren vertonen een voort durende getals-stijging, waaruit men af leidt, dat het tegen 1960 driemaal zo druk op onze wegen zal zijn als thans. Het totale aantal motorrijtuigen dat wij bezitten bedraagt thans ongeveer 834.0000. Van acht uur tot tegen half één heeft de Zandivoortse raad zich gisteravond in be sloten zitting laten voorlichten over het millioenenplan voor een boulevard-centrum waaromtrent hij nu al geruime tijd met enkele zeer vage indrukken genoegen heeft moeten nemen. Namens d*e combinatie van initiatiefnemers en financiers van dit pro- jeot woonden enikele gasten de zitting bij om de hele zaak toe te lichten. Hierna werd de zitting weer openbaar en las de voorzitter, mr. Van Fenema, een beknopt communiqué voor, waarin werd medegedeeld, dat de plannen voor het. boulevard-centrum in grote lijnen geba seerd zijn op het Wederopbouwplan van ir. G. Friedhoff. De uitvoerende architec ten zijn prof. H. Th. Wijdeveld en de heren A. van Haaren en H. M. Oudewaal. De plannen behelzen onder meer een centraal gelegen congresgebouw met aan beide zijden daarop aansluitende flatge bouwen. De bebouwing wordt lager naar mate zij verder naar zee gericht is en ein digt in cafés en restaurants. Het project omvat voorts onder meer een hotel en pie ren voor auto- en voetgangersverkeer. Naar de voorzitter verder mededeelde, zal het plan verder worden uitgewerkt in overleg met de supervisor, ir. Friedhoff, met wie de initiatiefnemers spoedig een bespreking zullen hebben. Mede naar aan leiding van vele in de raad gestelde vragen zijn de diverse technische, economische en financiële aspecten van het plan uitvoerig door deskundigen toegelicht. Op verzoek van de initiatiefnemers be sloot de raad dezen uiterlijk een maand gelegenheid te geven om verdere inlichtin gen te verstrekken over enkele concrete vraagpunten. De eerstvolgende raadsvergadering wordt Dinsdag 16 November gehouden en op voorstel van wethouder K e r k m a n (Arb.) zal het voorstel tot het toewijzen van grond ten behoeve van het plan-Visser voor de bouw van de Zuidvleugel van het Zomercentrum pas in die zitting aan de orde komen. Een beslissing over dit plan was eerder op verzoek van de voorzitter uitgesteld, omdat dit het grotere plan voor de verwerkelijking van het gehele boule vardcentrum in één keer onmogelijk zou maken. Uit de bespreking van dit „halve boulevard-plan" op 16 November zal dus wel zijn op te maken hoe de raad in het algemeen over dit nieuwe grote project dieqkt. PONDICHERRY. Reuter/AFP. Het congres van Pondicherry, een Franse be zitting in India, heeft zich met 170 tegen 8 stemmen uitgesproken voor overdracht van de Franse gebieden in India aan de regering van Nieuw-Delhi. De overdracht van de factorijen Pondi cherry, Karikai, Mate en Janaon zal één November geschieden. Hierdoor is een ein de gekomen aan 240 jaar buitenlands be wind over een Voor-Indisch gebied van ongeveer 500 vierkante kilometer met 320.000 inwoners. Londen staken thans 34.800 man: 22.300 bootwerkers, 4500 man sleepboot- en lich- terpersoneel en 8000 arbeiders van de scheepsreparatiebedrijven. Op geen enkel schip wordt gewerkt. Op lossing liggen 94 schepen te wachten, ter wijl 7 lading aan boord moeten nemen. Duizend ton bananen en tomaten, voor Londen bestemd, zijn door werklozen uit Kent in Dover gelost. De minister van Arbeid, Sir Waiter Monckton, zal vandaag in het Lagerhuis, dat voor het eerst sedert elf weken zomer - vacantie bijeenkomt, verklaringen over de toestand afleggen. De regering heeft haar hoop gesteld op het hof van onderzoek, bestaapde uit een werkgevers- en een ar beidersvertegenwoordiger onder voorzitter schap van een onpartijdige jurist. Dit hof begint morgen met het openbare verhoor van bij het conflict betrokken personen en organisaties. Het hof bezit geen rechts bevoegdheid en zijn aanbevelingen zijn dan ook niet bindend. De aanbevelingen, welke voorgelegd moeten worden aan het parle ment, kunnen echter een basis vormen voor de oplossing vap het conflict, zoals ook tijdens de havenstaking van 1945 het geval was. Waarschijnlijk zal de havenstaking niet eindigen voor het hof van onderzoek ge reed is met zijn rapport. De stakers heb ben hun doel om het conflict tot het ge hele land uit te breiden nog niet bereikt. In Liverpool ligt het werk op 53 schepen stil; op 13 schepen is er een tekort aan arbeiders. In Manchester broeit het op het ogenblik eveneens. Vandaag zullen de havenarbeiders van Southampton over hun houding beslissen, terwijl ook verwacht wordt dat Huil een besluit zal nemen. De Schotse mijnwei'kers hebben besloten de havenstakers finan cieel te steunen. (Van onze correspondent in Djakarta) Het schijnt, dat het kabinet, door Ali Sastroamidjojo (P.N.I.) en Wongsonegoro (P.I.R.) gevormd op 31 Juli 1953, tenslotte bezwijken zal onder de druik, waaraan het reeds maanden bloot staat als gevolg van d'e ontevredenheid over het financiële en économische beleid. Merkwaardig hierbij is, dat indien het kabinet valt, dit niet in die eerste plaats te wijten zal zijn aan de oppositie, doch aan de partijen, die aan de totstandkoming van deze regering meege werkt hebben. De eerste tekenen van het naderend on heil voor de regering tekenden zich publie kelijk af op het congres van de islamieti- sche regeringspartij, de Nahdatul Ulama, nu een maand geleden. Het congres nam weliswaar geen voor de regering direct ge vaarlijke besluiten, doch richtte een ern stige waarschuwing tot het kabinet. Dit was daarom zo belangrijk omdat hier niet alleen d'e Nahdatul Ulama sprak, doch de gehele liga Musiimin, de groep van isia- mietische regeringspartijen. Na het congres van de Nahdatul Ulama volgde het congres van de P.I.R.welke eveneens regeringspartij is, en waarin scherpe critiek op het financieel en econo misch beleid van de regering wend ge leverd. Tenslotte kwam de islamietische rege ringspartij, de P.S.I.I., met de eis dat de minister van Economische Zaken, Iskaq, en de minister van Financiën, Ong, die beiden lid zijn van de P.N.I.en de minister van Binnenlandse Zaken, Hazairin. P.I.R.die vrij veel ontstemming heeft verwekt door mutaties onder de hoge ambtenaren, ver vangen moesten worden. Dat de voortdurende en gemeenschappe lijke aanvallen op het kabinet tenslotte niet zonder invloed konden blijven op de houding van de grootste regeringspartij, de P.N.I.bleek enige diagen geleden. Terwijl de partijraad van de P.N.I. nog pas twee weken geleden zich achter haar ministers Iskaq en Ong had gesteld, verklaarde zij zich toen bereid de eisen van de P.S.I.I. inzake de vervanging ernstig te zullen overwegen. Wellicht heeft deze stap terug van de P.N.I. mede geleid tot d'e thans door de P.I.R. gestelde eis dat het kabinet moet aftreden en met het dreigement dat haar ministers zullen worden teruggetrokken indien deze eis niet wordt ingewilligd. Politieke waarnemers te Djakarta achten een kabinetscrisis onvermijdelijk, daar, in dien de P.N.I. al bereid zou zijn Iskaq en Ong terug te nemen, zij de portefeuilles van financiën en economische zaken toch niet in andere handen wenst. Ben kabinets crisis zou vermoedelijk van lange duur worden en dus wel zeer ongelegen komen, gezien het Nieuw Guinea-d'ebat in de UNO en de voorbereiding van de Afrikaans- Aziatische conferentie. Crisis in Djakarta DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Schopenhauer: Elke kunstenaar is zo groot als het grootste van zijn werken. ESSEN (DPA) Het hoofd van de familie Krupp, Alfried Krupp van Bohlen und Halbach, heeft verwezen naar zijn verklaring, welke hij onmiddellijk nadat hij uit de gevangenis werd ontslagen, heeft afgelegd. Hij zeide: „ik heb niet de wens de productie van wapens te hervatten. Ik geloof echter dat dit een beslissing is, die de regering of een andere bevoegde in stantie moet nemen en niet ik." Deze verklaring geldt ook thans nog, te meer daar Krupp door de volledige ont manteling van het moderne staalbedrijf en van een groot deel der werkplaatsen niet in staat zou zijn wapens te vervaardigen. Het moderne edelstaalbedrijf van Krupp werd afgebroken en aan de Sovjet-Unie gegeven. Krupp sprak met deze verklaringen een bericht in de Londense „Sunday Chro nicle" tegen, waarin werd gezegd, dat Krupp oorlogstuig voor het Duitse leger in het Nabije Oosten zou gaan vervaar digen. Ook de door dit blad genoemde geheime besprekingen tussen Krupp en de Turkse minister-president, Menderes, wer den door de firma Krupp volledig uit de lucht gegrepen genoemd. Krupp heeft de Turkse minister-president bij zijn bezoek aan het Ruhrgebied ontvangen in een grote kring van personen, in aanwezigheid van Turkse en Duitse journalisten. BRADFORD (Reuter) De Nederland se regering zal bijdragen tot de hulp aan de overstromingsslachtoffers in de Holland Marsh in Canada, aldus heeft de Neder landse ambassadeur in Canada, de heer A. H. J. Lovink, te Bradford in de provincie Ontario, verklaard. Na een tocht door het rampgebied zeide de ambassadeur, dat hij bij zijn regering volledig verslag zal uit brengen over de toestand. Ongeveer 1100 personen zijn dakloos geworden in de Hol land Marsh, een tuinbouwgebied, waar vele personen van Nederlandse afkomst wonen. Het gebied ligt ongeveer zeventig kilometer ten Noorden van Toronto. De heer Lovink zeide, dat de Nederlan ders zeer dankbaar zijn voor de hulp die uit Canada, in het bijzonder uit het gebied van de Holland Marsh, was gezonden voor slachtoffers van de stormramp in Neder land in Februari 1953. Het Nederlandse Rode Kruis heeft zijn deelneming betuigd aanu het Canadese Rode Kruis met de stormramp, welke Ca nada getroffen heeft en tevens hulp aan geboden indien die nodig mocht zijn. NEW YORK (AFP). Het aantal slachtoffers van de wervelstorm in Canada en de Verenigde Staten bedraagt volgens de laatste berichten 183, waarvan 85 in Canada en 98 in de Verenigde Staten. Bo vendien worden in Canada nog 18 perso nen vermist. (van hedenmorgen 7 uur) DJAKARTA (Aneta) De Persatuan Indonesia Raya heeft Zondag na een ver gadering van vier uur een communiqué uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat besloten is bij het kabinet er op aan te dringen af te treden en onmiddellijk het mandaat aan het staatshoofd terug te geven. Dij; zou in elk geval vóór 25 October moeten geschieden. Indien hieraan niet wordt voldaan, zal de partijraad van de P.I.R., de drie P.I.R.-ministers uit het kabinet terugtrekken en bovendien vice- premier Wongsonegoro verzoeken zijn formateurschap onmiddellijk na 25 October aan het staatshoofd terug te geven. Wongsonegoro deelde mede, dat dit be sluit bij acclamatie genomen is en dat hier door een kabinetscrisis onvermijdelijk zal zijn. weers- toestand cm C C* 5 o p2 I™ Is SixJ f- 'of ■2d w C W S 0J Z c Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Parijs Bordeaux Grenoble Nice Brussel Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome zwaar bew. half bew. sneeuw regen regenbui regen regen zwaar bew. mist zwaar bew. regen regen geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. mist mist onbewolkt zwaar bew. mist onbewolkt NW -3 windstil ONO -5 Z -4 ZW -8 ZW -12 ZW -8 windstil windstil NNW -5 ZW -6 W -3 Z -4 ZZW -6 ZZW -2 O -2 windstil windstil WZW -2 NNO -1 windstil -lc 0,2 -3 0 2 0,4 11 33 16 0,1 15 7 15 0,3 13 0 4 10 14 4 14 2 16 1 13 0,1 12 0 15 0 Neerslag laatste 24 uur. y nrYYrmrry moonooonrv- v v i yvvcvvyyvyyxKX IETS KOUDER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselende bewolking met enkele ver spreid optredende buien. Overwegend krachtige, langs de kust nu en dan harde Westelijke wind. Iets kouder. 20 October Zon op 7.12 uur, onder 17.37 uur. Maan op 0.13 uur, onder 15.08 uur. Maanstanden 26 Oct. 18.47 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 19 October Hoog water: 9.06 en 21.40 uur. Laag water: 4.24 en 16.47 uur. Woensdag 20 October Hoog water: 10.32 en 23.11 uur. Laag water: 5.37 en 18.09 uur. wmnmn tTïYynryyrirrYrrnnnnrrYr. rryrxyiOOOOOOflOrr

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1