Dubbele Bailey-brug draaibruggen over over Zuider- en de Middensluis In Velsen valt weer de grote beslissing Verenigingsvaria Details van „Sluizenplan Systeem van stoplichten commandeert straks het autoverkeer via de IJmuidense „eilanden" Visserij -vara ADO'20 en DEM bleven winnen Agenda voor Velsen Havenberichten Twee maal 2\ minuut Plan voor „klein" Noordzeekanaal II Castricum Roozenburg en Huisman Beverwijk Heemskerk DEM uit de IJmond Wijk aan Zee 5 Geen afgraving van duinterrein Heet gebakerd en vernielzuchtig Samen met de B.B. Met geweer en riek op jacht naar kraaien en mensen Geringe aanvoer op Gastricums groentemarkt Export-prijzen voor tomaten hoger Schaken als bedrijtsontspanning Suomi-leden liepen in Amsterdam RK gezinszorg had druk jaar 1953 Lastige wedstrijden voor de thuisclubs Dammers schoven de schijven Ambtenaren bespreken wijziging Pensioenwet Gemeente-avond van Doopsgezinden Zandvoort net even sterker Contributieverhoging bij Wit-Ge!e Kruis Vislossers en vakbonden De „Wonosobo" te water gelaten Bezorgdheid over de suikerbietenoogst DINSDAG 26 OCTOBER 1954 99 DE NOODOPLOSSING, die Rijkswaterstaat voor het verkeer over het Noord zeekanaal heeft gevonden in de vorm van een brugverbinding over de kolken van de Midden- en Zuidersluis en het geschikt maken van de sluisdeuren der Noordersluis voor personenauto's zal in de gemeente Velsen een aantal ver strekkende gevolgen met zich brengen. Wij vernamen, dat de omweg van on geveer 8-9 kilometer over het IJmuidense sluizencomplex twee draaibruggen over de Middensluis noodzakelijk maakt, aan het ontwerpen waarvan de Dienst Bruggen van de Rijkswaterstaat reeds bezig is. Deze draaibruggen zullen zo genaamde „halve" bruggen zijn, die op de hoofden van de sluiskolk komen te rusten en in het midden onderbroken zijn, zodat een onbelemmerde doorvaart van het verkeer te water mogelijk blijft. Óver de kleine of Zuidersluis, die reeds een rolbrug voor langzaam verkeer rijk is, komt (over de kolk heen) een vaste dubbele Bailey-brug, waarvan de bodem op zeven meter boven de kolk gelegd zal worden. Zodat ook hier de passerende schepen, die van geringe omvang zijn, ongehinderd kunnen passeren. Voorts zullen er aan de sluisdeuren van de Noor- dersuis enige veranderingen van ondergeschikt belang moeten worden aange bracht en zal het toe- en afvoerende wegennet, zowel aan de Noord- als aan de Zuidkant van het sluizencomplex ingrijpende veranderingen ondergaan. Zoals al eerder werd meegedeeld zal vóór de beide pontpleinen (waar eveneens binnen afzienbare tijd veranderingen zul len worden aangebracht) het verkeer door middel van lichtsignalen of lichtbakken op de hoogte worden gebracht van de vlug ste manier om het kanaal te passeren: is het pontveer overbelast, dan zullen de personenauto's naar de weg over de slui zen worden verwezen, kunnen de ponten het aan, dan kan al het autoverkeer de normale weg kiezen. Kruispunt in de aandacht Men heeft zich de toevoerweg aan de Zuidkant van het Noordzeekanaal naar het Sluisplein via Lange Nieuwstraat-Snellius- straat - Kerkstraat - Steigerweg gedacht, waar dus de Baileybruggen over de kolk van de Zuidersluis aansluiting naar het Noorden geven. Het nu al zo gevaarlijke kruispunt Kerkstraat-Kanaalstraat, dat wegens zijn onoverzichtelijkheid allerlei risico's oplevert, heeft inmiddels reeds de aandacht en zal hoogstwaarschijnlijk ver anderd worden. Daar over de Baileybruggen geen fietsers zullen worden toegelaten, moet de be staande rolbrug blijven liggen. De wegen over het eerste Sluiseiland zijn in hun hui dige staat te smal en zullen dus aangepast moeten worden aan het omvangrijke ver keer, dat Waterstaat er verwacht. Daarbij zal het thans bestaande éénrichtingverkeer worden gehandhaafd, temeer omdat de overgang over de Middensluis eveneens op éénrichtingverkeer wordt gebaseerd. Soms over één deur Wanneer één van de beide deuren van de Middensluis geopend is om een schut tend schip door te laten (en de Midden sluis zal vermoedelijk wat meer schepen te verwerken krijgen dan tot nu toe, om dat een deel van de voor de Zuidelijkste kolk bestemde schepen hierheen geleid dient te worden) wordt het verkeer tijdig gewaarschuwd met behu'p van stoplichten. In zulk een geval wordt over de nog dichte deur afwisselend Noord-Zuid en Zuid- Noord verkeer onderhouden, eveneens ge commandeerd door stoplichten. In theorie denkt men niet, dat er langer dan ongeveer 2 V, minuut gewacht hoeft te worden wanneer èèn van de beide draai bruggen tegelijk met de sluisdeur open Dit hele plan is namelijk zo ruim van opzet, dat het verkeer nu niet weer hier hoeft te wachten, als het éénmaal de pontenmisère heeft kunnen omzeilen. Huisje offeren Hetzelfde systeem geldt voor de Noor dersluis, waar uit de aard der zaak min der ingrijpende kunstwerken hoeven te worden gebouwd, omdat de brede deuren ruimte genoeg bieden aan personen-auto- verkeer. De bochten zijn evenwel nog wel een probleem: de draai is in zijn huidige toe- ADVERTENTIE Voor een MOOIE en DEGELIJKE UNNENUITZE1 naar DeRuyter's Manufacturen Kenn.iaan 159 - Tel. 5605 stand te scherp. Men zal dit verbeteren, door de opritten van de deuren van een driehoekvormige aansluiting op de weg te voorzien Bovendien zal het „plaveisel" van de deuren verstevigd worden en zul len er steviger hekken geplaatst moeten worden terwijl voorts schampranden de automobilisten voor een tuimeling in de kolk zullen moeten bewaren Bovendien moet een bedieningsgebouw tje aan de Noordoostkant van de kolk aan de nieuwe functie van de sluisdeuren worden opgeofferd. Maximum snelheden In het slechtste geval zal het verkeer dus zowel voor de opengedraaide brug van de middensluis als voor een opengeschoven deur van de Noordersluis komen te staan, zodat er twee keer gewacht moet worden Naar wij vernemen is in de planologische voorbereidingen rond het Noordzeekanaal gedacht aan het leggen van een tweede, smaller kanaal, parallel aan het bestaande. Dit kanaal zou dan voor de binnenscheep vaart bestemd zijn en het Noordzeekanaal aanzienlijk kunnen ontlasten. Men heeft dit kanaal zeer voorlopig ge projecteerd aan de Noordkant van het be staande. Aangezien het hier een plano logische opzet betreft, is over de verwezen lijking van deze aanleg nog niets mede te delen. Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) van Velsen ligt van heden af gedurende 30 da gen voor belanghebbenden ter inzage het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland van 13 October 1954 waarbij is geweigerd de door de gemeente Velsen gevraagde ontheffing van de verbodsbe paling, ten behoeve van het afgraven van een gedeelte duinterrein, gelegen bezuiden de Harinighaven te IJmuiden. B. en W. vestigen er de aandacht op dat ingevolge het bepaalde in die verordening binnen 30 dagen beroep openstaat. Op grond van het bepaalde in de Waterstaatswet 1900 moet een eventueel beroepschrift worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend bii de Commissaris der Koningin in deze provincie te Haarlem. op verkeer van de andere kant, dat de andere brug, respectievelijk de andere deur gebruikt. Dat er op dit hele, wat in gewikkelde wegensysteem, waarmee ech ter een wezenlijke verbetering van de overgang van het Noordzeekanaal zal wor den bereikt, een maximum-snelheid moet worden ingevoerd zal weinig bezwaren ontmoeten. Aan de Noordzijde van het Noordzee kanaal denkt men het verkeer aan en af te voeren via de Hoflaan en dus langs de thans in zeer slechte staat verkerende „hulpweg", die dateert uit de dagen, dat de materialen voor de bouw van de Noor dersluis hierover werden aangevoerd. Men heeft daarbij de schuine doorsteek naar de Grote Hout- of Koningsweg gekozen en niet de omweg langs de PEN-centrale. Waar het nieuwe tracé weer op de be staande Wijkerstraatweg komt zal het ver keer eveneens met waarschuwingslichten op de hoogte worden gebracht van de stand van zaken: omrijden of wachten op de pont. Enige jongelieden van buiten Castricum voelden er Zondagmiddag behoefte aan een langs de Dorpssstraat staande perso nenauto aan een nader „onderzoek" te onderwerpen. Het onderzoek dreigde ech ter op vernieling uit te lopen. Toen de jongelui op het verkeerde van hun han delwijze werden gewezen door de heer V werd deze heer op vakkundige wijze „af gedroogd" door de jonge Haarlemmer Van d. P. Twee leden van de rijkspolitie, die toe valligerwijs passeerden, konden de aan gevallene ontzetten. De heet gebakerde jongeman kreeg een uitgebreide bekeuring. EHBO-cut sus gestart In zeer nauwe samenwerking met de dienst Bescherming Bevolking is de Castri- cumse EHBO-vereniging „Cito" organisa trice van een cursus in eerste hulp bij on gelukken. Met deze cursus is men Maan dagavond in hötel De Rustende Jager gestart en er bestond grote belangstelling voor. De voorzitter van „Cito", de heer S. Veenstra, sprak hierover zijn grote vreug de uit en het plaatselijk hoofd zelfbescher ming, de heer J. A. Middelhof, hoopte, dat allen en speciaal de B.B.-ers, een prettige opleiding zouden hebben. De heer Middelhof zeide zeer verheugd te zijn over de uitstekende samenwerking met het bestuur van „Cito". Vervolgens schaarden allen zich rond de docent arts A. H. v. d. Werff, aan wie de opleiding van de cursisten is toevertrouwd, voor het volgen van de eerste le.s. Voor de tweede keer valt beslissing in Velsen. Veroverde op 1 December 1948 in het Gebouw van de Centrale Bond aan de IJmuidense Zuidzijde Piet Roozenburg op de Fransman Chcstem de wereldtitel dam men, het ziet er naar uit dat opnieuw de beslissing valt in de strijd om de hoogste eer. Hedenavond om zes uur zal burgemees ter mr. M. M. Kwint de eerste zet spelen van de laatste vier partijen, welke deze week in Velsen worden gespeeld. De stand na acht partijen laat zien dat in Velsen de beslissing zal vallen. Nadat het gezelschap, bestaande uit spelers en damofficials hedenmiddag om vier uur door het gemeentebestuur van Velsen officieel op het raadhuis is begroet, gaat om zes uur de strijd in café „Flora" beginnen. Met grote belangstelling zullen vele sup- norters de strijd vier dagen kunnen volgen: Dinsdag in café Flora, Woensdag in Vei- sen-Noord in de nieuwe zaal van het R.K. Verenigingsgebouw en Donderdag in de Ouderavond „Jan Campert-kleuterschool" De ouder commissie van de openbare kleuterschool „Jan Campert" houdt Don derdagavond in het schoolgebouw de eer ste ouderavond van dit schooljaar. Me vrouw J. v. d. Muysenberg zal een cau serie houden over „Waarom verantwoord kleuteronderwijs" Mej. Woudstra zal het een en ander meedelen over het komende Sint Nicolaasfeest en voorts wordt een be stuursverkiezing gehouden. De school is 's avonds al om zeven uur geopend. Afsluiting gedeelte Dirksstraat Het gedeeiie van de Dirksstraat tussen de Kanaalstraat en de Prins Hendrikstraat zal met ingan.g va.n 28 October tot nader order voor het verkeer met rij- en voer tuigen zijn afgesloten. „Weyman" te Santpoort. Daarna zal de slotronde en prijsuitreiking Zaterdag in het clublokaal van D.C.IJ. plaats hebben. In hótel Kennemerhof heeft 's avonds voorts ook het afscheidsdiner plaats. Boeiende partijen verwacht De strijd tussen de rivalen Huisman en Roozenburg belooft het interessantste deel deel van het tournooi te worden De Leide- naar zal hier zijn laatste kans krijgen Roo zenburg te kloppen. Het D.C.IJ.-bestuur zal derhalve enige prominente leden bij het de monstratiebord een toelichting laten geven op het verloop van het spel. Een inwoner van Castricum, genaamd G., kreeg Zondagmiddag zin in jagen. Deze man koos als jachtterrein het kerkhof van de aloude Nederlands Hervormde kerk om hier met een zuiver schot enige zich op de toren bevindende kraaien de kraaienmars te doen blazen. De jager werd echter, zonder dat hij het wist, gadegeslagen door de beheerder van het kerkhof, die bij het aanschouwen van de „voorbereidende werkzaamheden" des jagers, in zodanige woede ontstak, dat hij „gewapend" met een mestvork op de jager afstormde en de man te lijf ging. Voor de jager liep de stormloop nog goed af zij het dan ook na interventie van de rijkspolitie. Het geweer en de riek wer den in beslag genomen en beide heren ont vingen een proces-verbaal. De Castricumse groenteveiling van Maan dag kenmerkte zich door een geringe aan voer. Desondanks vielen de prijzen best mee. Dubbele sperciebonen bijvoorbeeld gingen voor 94-/ 1.07 per kilo van de kar en spruiten konden voor 50-58 cent een koper vinden. Andijvie liet 14-18 cent af drukken, prei 18-20 cent en bospeen 23-28 cent. Tenslotte kregen de Kennemer tuin ders voor de door hen aangevoerde toma ten 30-35 cent per kilo. Maandag waren de tomaten in Bever wijk duurder. De Duitse markt nam weer iets meer af, waardoor de prijzen opliepen tot 64 cent per kg. De door de Commissie voor Bedrijfsont- spanning van Hoogovens en nevenbedrijven georganiseerde schaakwedstrijden hadden het volgende resultaat: HoogovensH.V.B.: B. WulmsW. Blaauw uitgest.: J. BeentjesJ. Oort 10; J. C. de HaasP. IJzerman 10; G. L. de HaasU. Bruinsma 10; J. Nijhoff—N. Claassen 10; A. C. PorculJ. Weenink uitgest.; J. v. d. WijngaardA. Aarsen 10;E. BruinzeelP. Burggraaf 10. To taal voorlopig 60. W.B.L.IJzeren Paard: C. L. BijlJ. A. Rodenburg 01; W. MeesM. N. Pran ger 10; A. J. HaartsenA. de Vries af- gebr.; J. SibbesP. Waterhaan 10; A. KoningN. C. Aafjes 01; B. BlokF. Wijnia 01. Totaal voorlopig 23. D Prijzen van Maandag. Heilbot 3,002,60; gr. tong 3,70—3,10; grm. tong 2,90—2,74; kim. tong 2,70—2,58; kl. tong I 2,30—2,24; kl. tong II 2,04—1,90: tarbot I 2,60—1,90, per kg. Tarbot II 100—96; tarbot III 80; tarbot IV 70—45. tongschar 73—69; kl. tongschar 58; schartong 77; kim. schol 6757; kl. schol I 5346; kl. schol II 48—23: schar 43—33; v. haring 20—10,10: makreel 25—17; gr. schelvis 6048; grm. schelvis 5440; kim. schelvis 58—28; kl. schelvis I 40—25; kl. schelvis II 36—18; wijting 27—8; gr. gul 62—45; midd. gul 49—43: kl. gul 3?—27; kl. haai 31—28; ham 106—96; poontjes 22—17; kl. koolvis zw. 30—12.(50, per 50 kg Gr. kabeljauw 308— 146; gr koolvis zw. 9474; gr. leng 10090, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 255 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 14 kisten tong schar en schartong, 520 kisten schol, 28 kisten schar. 2550 kisten haring, 1360 kisten makreel, 1~25 kisten schelvis, 250 kistenwij- ting, 410 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 15 kisten kl. haai, 10 kisten ham, 14 kisten poon, 485 kisten koolvis, 50 kisten diverson. Totaal 7900 kisten. P.esommingen van Maandag. RO 15 Antje f16.540: IJM 1 Tzonne '25310; IJM 10 Hatfom f40028; IJM 204 f3770; KW 166 f4200; KW 155 f4750: KW 51 f 10.210; KW 84 f4545; KW 125 f4040; KW 162 f6230; KW 89 f3990; KW 24 f7580: KW 26 f5050; KW 126 f4540; BU 33 (3690: AM 16 f4540 AM 17 f4390; KW 210 f3990: KW 98 f3960; KW 12 f3740; KW 34 f4350; KW 133 f3720. 34 f4350: KW 133 f3720; KW 57 8040; KW 95 f2160; KW 159 f 11760; KW 70 f2630; KW 20 f1430 DEM liep in de ontmoeting tegen RKAFC hard van stapel en het voor spoedige begin is ongetwijfeld van invloed geweest op het resultaat van de uitslag, een drie-één overwinning voor de Wijke- naren. De strijd was nauwelijks aan de gang of De Boer hielp met een fraai schot DEM aan een voorsprong en voor men vijf minuten verder was stond het reeds twee nul voor DEM, aangezien De Vries uit een vrije schop de Alkmaarse doelman op nieuw passeerde. Na dit overrompelde begin herstelden de bezoekers zich en boden tot aan de rust niet slechts de vele stormlopen van DEM met succes het hoofd, maar kwamen ook zelf tot enkele gevaarlijke aanvallen. Ver andering in de stand kwam er evenwel niet. Vrij spoedig in de tweede helft werd het drie-nul voor DEM dankzij een goed doel punt van Burger. Nog gaf RKAFC het niet op en het slaagde er in een kwartier voor tijd de eer te redden. Een corner waaide via de handen van doelman Aardenburg Ter gelegenheid van het jubileum van de Amsterdamse Athletiek Club (AAC) werd Zondag achter het Olympisch stadion een veldloop over ruim vier kilometer ge houden, waaraan ook enige leden van de K.A.V. „Suomi" deelnamen. Het parcours was zeer zwaar. Het heu velachtige terrein met veel mul zand, dat tevens wegens de regen modderige plek Uit het jaarverslag over 1953 van de R.K. Gezinszorg te Heemskerk blijkt dat er in deze periode aan 165 gezinnen hulp werd verleend over een totaal van 25.178 dagen, ke'n "had""kwam" de "suömï-maT L."" Schol, °v®r^54 ^draagt de begroting ƒ13.443,82 i-1 Q r n 1 rtO 1' zp r\ r\ P T 1111 t r, —J DINSDAG 26 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De clown". VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur, Gem. ont spanningslokaal, Van Diepenstr., lezing. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergade ring gemeenteraad Velsen. WOENSDAG 27 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De clown". Rex, 20 uur: „Bureau zedenpolitie". Ned'. Rode Kruis, afd. Velsen-IJmuiden, 20 uur, Patronaatsgebouw, lezing. „Pieter Vermeulen-museum", Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen, geopend van 14—17 uur. VELSEN Raadhuis, 10—12 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. die juist op dergelijke grond zeer goed kan doorsjouwen, goed van pas. Hij be zette voor hem de zeer eervolle vijfde plaats. W. Kok daarentegen, die meer op de vlakke baan zijn tempo moet bepalen, behoorde als tiende aankomende onder het grote aantal deelnemers tot de best ge- olaatsten, die door het zeer grote aantal belangstellenden langs het parcours met applaus bij de eindstreep werden begroet. W. van Zeeland van de jubilerende ver eniging werd eerste, gevolgd door D. Mars van AV Zandland. In het restaurant van het stadion wer den de prijzen uitgereikt, waarbij tevens aan iedere deelnemer een fraaie jubileum vaan werd geschonken. De Suomi-athleet E. Schik die in de D- klasse uitkwam, kwam als no. 17 binnen. IJ mond-V olleybal Dinsdag- en Woensdagavond wordt in het gymnasium te Velserbeek de competitie van de afdeling IJmond der NeVoBo voort gezet met de wedstrijden in de 2e klasse dames en de le klasse heren. Alle thuis- spelende clubs kunnen hierbij op lastige ontmoetingen rekenen. Bij de dames vinden de duels plaats tus sen TVIJ en VSV 3, waar we het op VSV aanhouden: VSV 2 en PSV, waarschijnlijk voor PSV; SVIJ en Kennemers 3, eveneens voor de laatste en Sportbond tegen PSV, dat de strijd van de avond wordt. In de herenafdeling ontvangt VGV 1 het grillige DGS, PSV 1 krijgt VCK 2 op be zoek en zal zijn eer moeten verdedigen; Sportbond 1 neemt het op tegen PSV 2 met kans op winst, terwijl Waterloo 1 het hard te verduren krijgt tegen Kennemers 1. Het dagelijks bestuur van de vereniging bestaat thans uit de heren P. Koopman, voorzitter; A. J. van Oevelen, secretaris en J. van Roon, penningmeester. Wegens drukke werkzaamheden heeft mevrouw Floor voor haar functie moeten bedanken; in haar plaats is nu belast met het toezicht over de meisjes mejuffrouw C. Zonneveld. Er bestaat een regelmatig contact met de sociale werkster van de gemeente mejuf frouw Verburgt. Er is een grote behoefte aan gediplo meerde krachten. In de onderlinge competitie van de Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" werden de volgende resultaten geboekt: N. SehaaperN. Struve 2-0: B. Zuider duinJ. Langewis 1-1; F. van SonJ. v. d. Wel 2-0; W. van KlaverenN. de Boer 1-1; J. v. d. Mey—R. Mahlberg 0-2; C. Diep- grond—W. Duin 0-2; M. Klein—1Taffijn 0-2. Bridgen in „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden die in de volgende uit slag eindigde: 1. HennemanCornelisse 46 pnt. 2. Groot Adrichem 42 pnt. 3. mejuffrouw en de heer v. d. Wel 40 pnt. 4. dames Spijker— Flentge 39 pnt. 5. MuileboomBelleman 33 pnt. MARKTBERICHT 25 October Andijvie 12—17; sla 4-—13; spinazie 24—63; bloemkool 2256; bospeen 2137; waspeen 1627; snijbonen 45146; sperciebonen 55—137; pronkbenen 3367; tomaten 23—65: nrei 1224; knollen 919; spruiten 4465; groene kool 1323; rode kool 1022; druiven 65—87. De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren houdt op Vrijdag 5 November In zaal Timmer een ledenverga dering, waarop de bondsvoorzitter de heer J. Blom zal spreken over de wijziging van de Pensioenwet 1922. De te houden excur sie naar het gebouw van de Arbeiderspers te Amsterdam is door omstandigheden uit gesteld tot December. De Doopsgezinde gemeente te Beverwijk houdt op Maandag 27 October een gemeen te-avond. De heer Ch. Blaauw van het fonds voor Bijzondere Noden, zal komen spreken over het onderwerp: „Doopsgezin den achter het ijzeren gordijn". Het ge sprokene zal worden geïllustreerd door de vertoning van een filmstrook. Veiser Tafeltennisclub VTC 1 was verleden week op bezoek in Zandvoort bij ZPSV 1. Het werd een uiterst spannende en faire strijd, die tenslotte door de Zandvoortse politiemannen met het kleinst mogelijke verschil, 6-4, werd gewonnen. Peek won twee partijen tegen Pols en Methorst met duidelijke cijfeTS, doch verloor van Rutgers. Noorman nam één partij voor zijn rekening, namelijk tegen Methorst, terwijl Voogt drie maal in het zand moest bijten, wat niet nodig was geweest. De dubbel was voor Noorman- Peek. Het tweede team ging op de goede weg voort en verpletterde Togido 8'met 10-Ó. VTC 3 met een invaller voor Koningstein behaalde tegen 't Spinneweb 1 een gelijk spel, 5-5, De Bock en De Waal wonnen twee maal en Van Schadewijk één maal. De dubbel was in drie games voor de tegen partij. VTC 4 met als invaller Visser inplaats van Dijkhuizen werd met 7-3 door Heems kerk 1 geklopt. Van Hoven bracht twee punten en Saris één punt binnen. VTC 5 tenslotte startte goed met een 6-4 overwinning op Prowano 4. Porck was uit stekend op dreef en behaalde 100 winst. Voorbergen won 1 partij alsook invaller Simon, terwijl ook het dubbelspel een VTC-overwinning werd. in de touwen maar verder konden de be zoekers het niet brengen, zodat zij met een drie-één nederlaag de kaasstad weer kon den opzoeken. Wijk aan Zee heeft het tegen ADO in Heemskerk niet kunnen bolwerken, maar moest met een twee-nul nederlaag huis waarts keren. In de strijd met de Heems kerkers was Wijk aan Zee slechts weinig in de minderheid, maar de aanvallen van de thuisclub bleken gevaarlijker van op zet en de schoten van Voormeer bezorg den doelman De Blok grote moeite. Gelukkig was De Blok in uitstekende conditie en aan hem dankten de bezoekers het, dat ADO slechts eenmaal door De Groot kon scoren. De aanvallen van Wijk aan Zee misten de nodige stootkracht, zo dat er met één-nul gedraaid werd. De tweede helft was een getrouwe copy van de eerste. Ook nu was ADO iets ge vaarlijker in de aanval, hetgeen na een kwartier tot het tweede doelpunt leidde, ditmaal gescoord door Voormeer. Wel hield Wijk aan Zee dapper vol maar ADO's goede defensie gaf geen enkele kans weg, zodat met onveranderde stand, nadat de wedstrijd enige tijd voor een wolkbreuk was gestaakt, het einde werd aangekon digd. Geslaagd Voor het diploma vakbekwaamheid melk- en zuivelproducten slaagde de heer G. Limman uit Heemskerk. Het bestuur van de vereniging „Het Wit- Gele Kruis" heeft, in verband met de stij gende kosten op velerlei gebied besloten de contributie te verhogen. Burgelijke Stand Heemskerk GEBOREN: Johanna J., i. van G. W. Hoo- gendorp en J. M. Ruifrok; Geertruidis J., z. van L. van Roon en M. C. van Dam; Afra G. M„ d van J. de Ruyter en W. Kuyper; Pe trus A., z. van J. G. Fatels en A. M. Klaver; Gerardus G. M., z. van C. Zonneveld en J. Winkelhuyzen. GEHUWD: Th. A. Bruins en C. M. v. d. Kommer; S. C. Zonneveld en H. M. de Ruyter. OVERLEDEN: J. M. Keysper, weduwe van J. J. Meyer, 77 jaar. Naar ons van de zijde der betrokkenen wordt medegedeeld, zijn nog niet alle IJmuidense vislossers georganiseerd na het „ultimatum", dat hen door hun colle ga's was gesteld. DE „LIMFJORD" GESTRAND EN WEER VLOT. De Nederlandse kustvaarder „Limfjord" (187 ton) is Maandag bij regenachtig, mis tig weer ten Zuiden van Stockholm aan de grond gelopen, maar enige uren later vlöt- gesleept door een vaarluig van de Zweedse marine. Het voor de Koninklijke Rotterdamse Lloyd bij C. van der Giessen en Zonen's scheepswerven n.v. te Krimpen aan de IJsei gebouwde motorvracht- en passa giersschip „Wonosobo" is te water gelaten. Het is het eerste schip, dat reeds tijdens de bouw door bemiddeling van de Neder landse Vereniging tot Adoptie van Sche pen, door een Nederlandse school werd ge adopteerd. De 7600 bruto ton metende „Wonosobo" is de laatste van een serie van vier zuster schepen. De „Wonogori" is reeds in de vaart, evenals de „Wonosari" en de „Wonorato". WEEKABONNEMENTEN dlenan uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. ttoooocoooooaoootxaocxaooooocxxxjocyxxxjcxxacootxxoooooc Zaterdagmiddag zijn in Den Haag vier Franse oud-strijders aangekomen, die hebben deelgenomen aan de geruchtmakende slag om Dien Bien Phoe. De mannen zullen op uitnodiging van het in Den Haag opgerichte Comité Dien Bien Phoe een maand in Nederland verblijven. De verwelkoming in het Haagse station. Er bestaat bezorgdheid over de oogst van suikerbieten, waaraan nog maar nau welijks begonnen is, terwijl anders begin October het werk aanvangt. In 1953 werd 67.800 hectare bieten ge teeld tegen 79.200 thans, of 15 percent meer. Of dit tot een grotere suikeropbrengst zal leiden dan in het vorige jaar is de vraag omdat de bieten door gebrek aan zon vaak een laag suikergehalte hebben. Het oogstprobleem van de bieten is daar om zo moeilijk, omdat dit werk uitsluitend door geschoolde landarbeiders kan worden gedaan. De arbeidsvoorziening bij de bie- tenoogst baart dan ook grote zorgen, om dat men er geen vrijwilligers bij gebrui ken kan. De suikerfabrieken draaien thans met grote vertraging. Zij zijn trouwens al twee of drie weken te laat begonnen als gevolg van de wekenlange vertraging van de ge hele Nederlandse oogst, welke veroorzaakt werd door een koud, droog voorjaar, een regenachtige, zonloze zomer en een veelal drijfnatte nazomer. Maandag 25 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Trito van Dublin, Benuto van Montreal. Trompenberg van Le Havre Medan van Narvik. Nanny van Karls- hamn. Danae van Caen. Bomma van Chris- tianstand, Waterland van Hamburg. Niobe van Kotka. Texelstroom van Liverpool. Vertrokken zijn: Rema naar Kopenhagen. Eban naar Londen. Sillem naar Las Pecia. Netherland Coast naar Rotterdam. Europa naar Rotterdam. Phileta naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7