Verenigingsvaria Velsens vrienden van het Roode Kruis „reisden" door Spanje Beverwijk J. Dominions over „Het rode Rusland" Castricum Heemskerk Passagiersvloot over hoogtepunt heen 11 De heer A. P. Bakker uit de colonne De Unesco film „De wereld wacht" „Het Masker" speelt „De Vluchtelinge" Geen winst voor damclub „St. Thomas" Bonteavond van de KAB ^it dc IJlïlOnd PWN-ers genoten van filmavond Propaéandti-avond van C.J.M.V. „Philadelphia" Toneel ten bate van Jeugdgebouw „De Slagboom" bij GGB VSV voor een drukke, belangrijke Zondag Eind wedstrijd bridge- kampioenschap „Groot Velsen" Voor de vluchtelingen Grote belangstelling voor modeshow Dak van kerktoren nu in het nieuw „'t Nut" opende seizoen met kleinkunstavond Orders lopen overal terug Scheepvaart DONDERDAG 28 OCTOBER 1954 ALLE MEDEWERKERS aan de nationale inzameling voor het Nederlandse Rode Kruis in de afdeling Velsen-IJmuiden, tal van leden van de Rode Kruis-colonne en Velsenaren, die in aanmerking kwamen voor een Landsteiner-penning, waren gisteravond in een gezellige familiekring bijeen in het Patronaatsgebouw, waar de heer H. v. d. Leeuw uit Utrecht vertelde over het reizen in Spanje en waarbij de heer G. Bastiaanse uit De Bilt de door hem vervaardigde plaatjes vertoonde. Tijdens de pauze kreeg de voorzitter van de afdeling, de heer J. P. Weijburg, gelegenheid enige EHBO-diploma's uit te reiken, een viertal bevorderingen van colonne-leden mee te delen en een drietal gespen voor langdurige dienst te overhandigen. De heer J. P. Weijburg sprak in zijn openingswoord van de bloeitijd, die de colonne thans als nimmer tevoren doormaakt. Nieuwe figuren zijn in de co lonne verschenen en ouderen zijn heenge gaan. In dit verband noemde de voorzitter de heer A. P. Bakker, die na jarenlange dienst de colonne heeft moeten verlaten wegens het overschrijden van de daarvoor gestelde leeftijdsgrens. Hij moest zodoende ■terugtreden uit de actieve colonne. Het speet de heer Weijburg oprecht dat de heer Bakker op deze avond niet aanwezig was. Wanneer de hulp van de colonne voortaan Wordt ingeroepen, ging de heer Weijburg verder, dan mogen we de heer Bakker niet meer lastig vallen. We moeten ons dan wenden tot zijn opvolgers, bijvoorbeeld een oproep aan de heer Jaarsveld bij de Geneeskundige Dienst. Tot besluit bracht de heer Weijburg dank aan de collectanten en sprak hij de hoop uit, dat het aantal leden van het Rode Kruis in Velsen zou stijgen. Diploma's Tijdens de pauze werd het EHBO-diplo- ma uitgereikt aan de dames Ladru, v. d. Sluis, Liewes en Van Steen en aan de heren v. Gelder, Winkel en Tuin. Het di ploma helpster ging naar de dames Van Wolfswinkel, Wullings, Warmenhoven, Liewes, Duin, de Winter, Kossen, Lawoe, Smit, Suykerbuik, Roelofs en Driessen. Voorts werd de heer v. Leeuwen bevor derd tot groepscommandant in de rang van sergeant en werden de heren Koks, Sik- kens en Velde benoemd tot reserve-groeps commandant in de rang van korporaal. In totaal werden verder 29 Landsteiner-pen- ningen uitgereikt voor herhaalde bloedge- ving (vijf maal) en kregen de heer Velde voor dertigjarige dienst en de heren M. P. Koks. en G. Koks voor twintigjarige dienst bij het Rode Kruis een gesp overhandigd, behorend bij de bronzen médaille voor tienjarige dienst. Door Spanje De heer v. Leeuwen heeft een wel zeer interessant en boeiend verhaal over Spanje verteld. Hij noemde Spanje een land vol verscheidenheid. Op de gehele reis door het land van de Pyreneeën midden door het land naar het Zuiden en weer terug langs De Katholieke Werknemewde Midden stand, afdeling Beverwijk hield haar eerste contact-avond in de zaal van „Parkzicht". De voorzitter, de heer J. G. Sengers, verheugde zich over de grote opkomst, hetgeen volgens hem niet te verwonderen was, nu de heer J. Dominicus voor de tweede maal een lezing kwam houden. De heer J. Dominicus deelde mede, dat de lichtbeelden niet van hem persoonlijk waren, doen van een der hoogleraren aan de Kath. Universiteit, die omstreeks 1950 1951 een tournée door Rusland heeft ge maakt. In de eerste plaats werd toen een kijkje in de fabrieken genomen en werd gecon stateerd, dat zeer veel vrouwen daar werk zaam zijn: 50 der arbeidskrachten be staat momenteel uit vrouwen. Doordat de vrouw in het productieproces is ingescha keld heeft de staat de opvoeding der kin deren op zich genomen. Bij elke fabriek zijn er dan ook kinderbewaarplaatsen, scholen en speeltuinen. Verrichten de ouders nachtwerk, dan kunnen de kinde ren in (mooi ingerichte) slaapzalen wor den ondergebracht. Ter stimulering vam het vijf-jaren-plan worden er allerlei premies uitgeloofd. Zij die daarvoor in aanmerking komen, krij gen b.v. een vacantie aan de Krim of worden beloond met een woning. Enkele opnamen toonden de inrichting van Rus sische huizen. De godsdienst in Rusland was het vol gende onderwerp, dat de heer Dominicus aanroerde. „Door mijn studie van het Rus sische volk, ben ik van mening dat van een direct kerkvervolging niet gesproken kan warden, doch eerder van een bespot telijk maken van de godsdienst". Diverse spotprenten over de godsdienst onder steunden deze opvatting. Na de pauze werd een „wandeling door Moskou" gemaakt. Het Kremlin werd be keken; dat volgens de heer Dominicus tot een der mooiste paleizen van Europa ge rekend mag warden. In het algemeen heeft de stijl van voor de revolutie zeer veel gemeen met de Moorse stijl in Spanje. Fraaie lichtbeelden lieten de oude ker ken en musea bewonderen en ook het moderne Rusland werd niet vergeten: im posante bouwwerken verrijzen alsom in Moskou en ae stad heeft momenteel veel weg van Amerikaanse steden. Woensdag 10 November wordt in het Centrum een filmavond voor de leden der VPRO gehouden. Vertoond wordt de Unesco-film „De wereld wacht". Spreker op deze avond is de secretaris-penning meester der VPRO drs. G. J. Ligthart. MARKTBERICHT 27 October Andijvie 716; sla 412; spinazie 2363; bloemkool 1959; bospeen 2235; waspeen 1526; tomaten 2659; snijbonen 46139; sperciebonen 4589; pronkbonen 3872; spruiten 4367; knollen 817; rode kool 14—25; groene kool 1627; druiven 8084. De Beverwijikse toneelvereniging „Het Masker", onder-afdeling van de K.A.B. geeft op Woensdag 3 en Donderdag 9 No vember in het K.S.A.-gebouw een opvoe ring van het toneelspel van C. v. d. Linden „De Vluohtelinge". de Middellandse zeekust is alles afwis selend, zowel het landschap, de bewoners, de klimatologische omstandigheden als de zeden en gewoonten. De zeven eeuwen lange bezetting door de Moren heeft haar stempel op Spanje gedukt. In de vijftiende eeuw ontstond Spanje in zijn huidige vorm. De inwoners van het land voelen zich in de eerste plaats bewoner van de landstreek en dan pas Spanjaard. Er zijn evenwel eigenschappen, die de Spanajaarden ge meen hebben: het jachtige laten zij achter zich en zij zijn hoffelijk. Het eerste team van de Castricumse ka tholieke damclub St. Thomas heeft het Dinsdag in zijn uitwedstrijd tegen Wormer- veer 2 niet tegen de Zaankanters kunnen bolwerken. De uitslag was 14-6 en het is voor de Castricummers te hopen dat zij uit de volgende competitiewedstrijd een of meer punten weten te behalen; anders ziet de toekomst er voor hen niet rooskleurig uit. De gedétailleerde uitslag is als voligt: Wormerveer 2St. Thomas: J. Demmen- daal—B. Beentjes 0-2, C. de LeeuwG. Sprenkeling 2-0, N. KopC. v. d. Himst 1-1, W. SchoutenA. de Zeeuw 2-0, J. Bakker—C. Ory 1-1, K. Scheltus-C. Juf fermans 2-0, J. van 't Ent-P. Ruiter 2-0, D. KruytA. Rietveld 2-0, N. Weerstand P. Rietveld 0-2, M. RoubosJ. van Vel- zen 2-0; totaal 14-6. In hotel Sport-Duinzicht, het clublokaal van St. Thomas, werden enige wedstrijden voor de onderlinge competitie gespeeld. De uitslagen zijn: afdeling 2: W. Admiraal A. Bakker 2-0, P. BrakenhofTh. Hol lander 2-0; afdeling 3: Th. KonijnG. Bra kenhof 0-2, W. AdmiraalL. de Ridder 0-2, J. SteemanA. Bakker 1-1, N. KrooneL. Valkering 0-2, B. Louman—F. Zonneveld 2-0. De Katholieke Arbeiders Beweging af deling Castricum heeft Dinsdag in hotel Borst haar eerste ontspanningsavond van dit winterseizoen gehouden. De zaal was tot de laatste plaats bezet toen het Castri cumse Amusementsorkest een onder afdeling van de K.A.B. het programma onder leiding van de heer P. Schilp opende met diverse populaire nummers. Daarna kwam de Meer Vreugde Kerk voor het voetlicht en de sketches die dit cabaretgroepje speelde, deden de aanwezi gen daveren van de lach, temeer, daar zij zelfs de dames Snip en Snap mochten aan schouwen, zij het dan in de persoon van twee herenleden der Kerk. De avond was geopend doo-r de secretaris van de K.A.B., de heer J. Zandbergen. De directeur van het retraite-huis te Bergen, de weleerwaarde heer J. Veeger, heeft tij dens de pauze gesproken over het nut van het deelnemen aan een jaarlijkse retraite. Een groot aantal leden van de dienst der terreinen van 't Provinciaal Waterleiding bedrijf Noord'holland, uitgezonderd zij, die woonachtig zijn te Bergen, de leden van het districtskantoor Beverwijk en van de pompstations Castricum en Wijk aan Zee, zijn Woensdag in hötel Borst te Castricum getuige geweest van een filmavond, onder* auspiciën van de personeelsvereniging P.W.N. Het is een gevarieerd programma geworden dat de aanwezigen kregen voor gezet; vooral de jubileumfilm van de Ne derlandse Steenkolenmijnen, genaamd „De Zwarte Stroom", was een juweeltje. Zulks wil echter niet zeggen dat de rolprent „Top Liner", waarin de camera een beeld liet zien van de machinekamers, keuken, hut ten, restaurants en wat dies meer zij van de Queen Elizabeth, van minder gehalte was. Uiteraard ontbrak een vrolijke film niet aan het programma. Deze geslaagde avond zal Vrijdag in café Th. Scharlewi, te Alkmaar, worden her haald voor de leden van de Dienst der Terreinen, woonachtig te Bergen en van het pompstation Bergen, alsmede de leden van de districtskantoren Alkmaar, Seha- gen, Hoorn, Purmerend, Zaandam en van de watertoren te Assendelft. De Christelijke jongemannenvereniging „Philadelphia" zal Donderdag 4 November in het Hervormd wijkhuis aan de Dijck- mansstraat een propaganda-avond houden, waarvoor men zich de medewerking heeft verzekerd van het amateurgezelschap „De Corona's" uit Beverwijk. Dit gezelschap zal de avond vullen met een afwisselend programma van sketches, accordeon-soliste, zang en een uitvoering van goochelkunst en telepathie, die ge bracht wordt door de artiest Adrico. Zaterdag 30 October zal een gezelschap van mijnwerkers uit Zuid-Limburg een toneeluitvoering geven in het Hervormd Jeugd'gebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost. Opgevoerd wordt „De rebel". Enige leden van het gezelschap zul len in mijnwerkersuitrusting op het po dium verschijnen. De baten van deze op voering komen ten goede aan het pro testants-christelijk Jeugdgebouw in Wau- bach. Ds. J. van den Berg zal d'e avond op de gebruikelijke wijze openen; ds. G. Was senaar spreekt het slotwoord. „Weenink" speelde tegen „Schaaklust" De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft haar eerste wedstrijd van dit seizoen gespeeld tegen „Schaaklust" in Andijk. Het eerste tiental van de Beverwijfcers staat met 5-4 achter, maar er zit waar schijnlijk nog een gelijk spel in. Het twee de tiental, met zes invallers spelend, bracht het er beter af en won met 6-4. De uitsla gen waren: Eerste tiental: W. Gutter. (S)Ph. Bak ker (W) 1-0; J. DekkerC. Koomen 0-1; B. v. d. BrabenK. Slimgs 1-0; P. Bootsma J. Muyen afgebr.: J. Gorter—J. Meijer 0-1; J. VriendJ. Reinhout 0-1; A. Prikkel H. v. 't Hoff 1-0; K. SchenkF. Piët rem, S. ZwacermanL. Siebers rem.; N. v. d. Staak—H. Nijman 1-0. Tweede tiental: J. VriendW. Nijkamp rem.; J. de KroonA. Alders rem.; F. Hor justJ. Jtenmink 0-1; L. SluysG. de Koter 0-1; A. KwantusA. de Vries rem.; P. SchenkR. Meyer 1-0; K. Kooiman—J. Meyer Sr. rem.; T. Dijkstra—J. Hoppen 0-1; D. SietsesJ. Beekhoven 0-1; C. Rus tenburgC. Verdult 1-0. De Commissie Cultureel Beverwijk or ganiseert Donderdag 4 November in het Luxor een filmavond. Er zullen twee voor stellingen worden gegeven van „De Slag boom" van Luigi Zarnpa. De toegang is uitsluitend voor personen boven 18 jaar. KAB-leden klaverjasten alvast voor Sint De Heemskerkse leden van de K.A.B. hebben in het K.S.A.-gebouw een klaver- jas-drive gehouden, waarvan de baten be stemd zijn voor het St. Nicolaasfeest van de kinderen. De voornaamste uitslagen waren: 1. A. Dam 5109 pnt. 2. P. Bruin 4956 p. 3. K. Rijs 4944 p. 4. Th. Dam 4817 p. 5. J. de Graaff 4811 p. Behalve de belangrijke wedstrijd voor het eerste elftal van VSV, Zondagmiddag te 2 uur op het Haarlem-terrein tegen „Haarlem", is voor de lagere elftallen van VSV het volgende wedstrijdprogramma vastgesteld: WA II—VSV II (14 uur); VSV III— Kennemers III (12 uur, Driehuis); VSV IV Zandvoortmeeuwen III (9.45 uur); VSV V—Onze Gezellen II (12 uur); VSV VI— Zandvoortmeeuwen IV (9.45 uur). Deze week is de laatste ronde gespeeld voor het bridgekampioenschap „Groot- Velsen". De verwachtingen van de vorige week werden deze avond bewaarheid. Wel werd door enkele paren de laatste weken nog een felle poging ondernomen, maar de favorieten lieten zich niet ernstig bedreigen en kwamen ook nu weer met een behoorlijke score uit de strijd te voorschijn. Deze wedstrijden zi.in voor de organiseren de vereniging „De Jump" een groot succes geworden en zullen zich zeker voor de ko mende jaren handhaven. De prijzen werden door de districtswed strijdleider de heer Spruit met een toe spraakje aan de diverse winnaars uitgereikt, waarna de voorzitter van „De Jump" de heer Boer deze districtsvertegenwoordiger met de heer Kramer dankte voor de goede orga nisatie. en de deelnemers voor de prettige sfeer die dit gehele tournooi kenmerkte. Het is niet doenlijk alle deelnemers hier te vermelden, daarom volgen hier alleen de eerste vijf aankomende paren van elke klasse. Hoofdklasse: kampioen 1. BornCleeren 345.64 pet.; 2. mevr. Prins—Jonker 331.15 oct.; 3. Maarleveldde Jong 317.66 pet.; 4. PorckPrins 314.97 pet.; 5. Wittebrood Mainz 298.82 pet. Eerste klasse: kampioen 1. LamanMiddel koop 342.60 pet.; 2. v. d. BergAmsing 330.28 pet.; 3. mevr. NeedBosman 324.81 pet.: 4. De HaasN. N. 317.29 pet.; 5. dames Elzerman Groot 31690 pet. Tweede klasse: kampioen 1. v. LooMorre 326.67 net.: 2. Floor—Schade 325.49 pet.: 3. BoerBroeren 322.26 pet.; 4. Dupker—Need 309.76 pet.; 5. dames De HaasNoortman 309.21 pet. Maandag begint „De Jump" te spelen voor de NBB met 4 teams. Ook het personeel van de gemeente Castricum doet mee aan de Nationale hulp actie ten bate van vluchtelingen en bracht daarvoor een bedrag van f 89.33 bijeen. Het voorstel van burgemeester en wethou ders, dit bedrag met een gelijke som aan te vullen, werd aanvaard. - -xrrmr.y mm -0] W' m -';T; U |gr m Woensdagmorgen vertrok uit de Amsterdamse Coenhaven de walvisvaarder „Willem Barendsz" voor de walvisjacht. Deze rets zal de laatste zijn, die het schip maakt: volgend jaar zal het vervangen worden door de „Willem Barendsz IV' ate over enige weken te Schiedam door mevrouw Mansholt te water zal worden gelaten. Het schip in het Noordzeekanaal op weg naar IJmuiden. Het bestuur van dn Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen afdeling Castri cum heeft Woensdagavond in h'ötel Kom man 9ueces gehad met zijn mode-Show, waarvoor het d;e medewerking van een Alk- maarse firma had verkregen. Drie manne quins toonden niet minder dan 65 Weense, Franse, Italiaanse en Hollandse modellen mantels en mantelpakjes en daarnaast kregen de talrijke dames nog een speciale show van bont te zien. Het ligt in de be doeling, gezien de grote belangstelling, deze modeshow te herhalen. Zoals wij reeds eerder meldden, is het dak van de toren van de Castricumse Ned. Hervormde Kerk, welke toren, in tegen stelling tot het schip en het koorgedeelte van deze kerk, aan de gemeente toebe hoort, zo slecht, dat vernieuwing dringend noodzakelijk is. De stonm van de laatSte weken heeft de schade nog iets groter gemaakt en cm die reden stelden burgemeester en wethouders tijdens de raadsvergadering van Dinsdag de raad voor, hun een crediet te verlenen van rond f 3000. Zonder op- of aanmer king nam de raad dit voorstel aan. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Gerda Engelina Maria, d. van J. P. van Wetering en M. Wulp; Anna Lucia, d. van A. de Graaf en L. J. Reuzenaar; Simon Anthonius, z. van S. A Groentjes en O. J Koenders; Joseph Henricus Cornelis, z. van J. J. G. Ernst en A. M. A. Tromp; Petrus Jozef Anto-nius, z. van C. P. Zonne veld en A ,M. Hurkmans. ONDERTROUWD: H. G. H. Meijers, wo nende te Castricum en A. M. van Leeuwen, wonende te Haarlem. GEHUWD: P. J. Welp en J. C. Stuifber gen, beiden wonende te Castricum:, J. M. de Graaf en M. G. C. Verhagen, beiden wonen de te Castricum; G. N. Aardénbu'rg, wonende te Beverwijk en M. Castricum, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Janke Collard, oud 71 j., echtg. van M. Wacht, wonende te Castricum, overleden te Alkmaar; Catharine Christina Jansen, oud 64 j., wonende te Castricum, overleden te Alkmaar; Jan Greve, oud 82 j., wedn. van W. Swart, wonende te Castricum; Jakob Buijs, oud 83 j., wonende te Texel. In afwijking met de gewoonte heeft het departement Heemskerk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen Woens dagavond het winterseizoen geopend met een kleinkunstprogramma. Het bestuur heeft hiermee een goede beurt ge maakt, want zaal Dam was geheel gevuld en de aanwezigen genoten ten volle van het optreden van het kleinkunstensemble van Jan en Maartje Buisman uit Schagen. Met veel vaart en vól afwisseling schd- telde dit gezelschap een programma voor van merendeels vrolijke momenten, waar bij evenwel ook de ernstige noot niet ont brak. De overige medewerkenden Toby de Vries, Henk Sander, Arno Buisman en Ben de Vries droegen veel aan het wel slagen van deze avond bij. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. In Cornwall nemen de bemanningen van het 228ste R.A.F.-squadron een taxi wan neer zij van hun kwartieren naar hun vliegtuigen willen gaan. De taxi is een afgedankt Londens karretje, dat ze voor een zacht prijsje konden overnemen. De officieren droegen ieder 30 gulden bij en betalen wekelijks één gulden voor het onderhoud. Zo nu en dan wordt het vihikel nog voor zijn oorspronkelijke doel ge bruikt, namelijk om van het plaatselijk stationnetje een gast af te halen. Enkele bemanningsleden op weg naar het vliegveld in hun oude „cab". Bonte avond van Herv. Jeugdraad De Nederlands Hervormde Jeugdraad van Heemskerk geeft op Zaterdag 30 Oc tober in zaal Dam een bonte avond, die wordt verzorgd door de Christelijke Mond- accordeonvereniging „Excelsior" onder lei ding van de heer C. Koomen. De toneelgroep van de Jeugdraad zal aan deze avond medewerking verlenen. WASHINGTON (Reuter). Het Ameri kaanse koopvaardij-instituut maakt be kend, dat het volume der nieuwe orders voor oceaanschepen over de gehele wereld is achteruitgegaan. Het sterkst was de achteruitgang in de Verenigde Staten, waar tussen 1 Juli 1953 en 30 Juni 1954 door de werven geen enkele nieuwe particuliere opdracht is ontvangen. Volgens het insti tuut is er thans bij de scheepswerven over de gehele wereld 16.156.000 ton d.w. aan oceaanschepen In bestelling of in aanbouw, vergeleken met 22.146.000 ton in Juli 1952, in welke maand de bedrijvigheid in de scheepsbouwindustrie het hoogste peil se dert de oorlog had bereikt. Ondanks de daling sedert Juli 1952 is de tonnage der in bestelling of in aanbouw zijnde schepen thans- nog 75 procent groter dan bij het uitbreken van de oorlog in Korea. Verre weg het grootste gedeelte van de in be- stélling en in aanbóuw zijnde tonnage be staat uit tankschepen. Wanneer alle orders zijn uitgevoerd, zal de wereldvloot van tankschepen bijna drie maal zo groot zijn als voor de oorlog. Meer dan de helft van de tonnage der in aanbouw of in bestelling zijnde tankschepen is besteld door Noor wegen (25.6 procent) en Groot-Brittannië (24,5 procent). \yann.eer alle orders voor vrachtschepen zijn uitgevoerd, zal de wereldvloot van vrachtschepen 22 procent groter zijn dan zij aan het begin van de tweede wereld oorlog w-as. Groot-Brittannië heeft 30,3 procent der opdrachten voör vrachtschepen geplaatst, Noorwegen 13,6. West-Duitsland 9,1, Nederland 6,5 en Frankrijk 4,6 procent. De wereldvloot van passagiersschepen zal vermoedelijk nimmer meer haar omvang van 1939 bereiken. De vloot is thans 32 procent kleiner dan in 1939 en wanneer de uitstaande orders zullen zijn uitgevoerd zal zij nog steeds 25 procent kleiner zijn dan vóór de oorlóg. tanker „thalatta" verkocht De tanker „Thalatta", groot 12.479 br.t., eigendom van de N.V. „Thalatta" en in 1952 gebouwd bij de N.D.S.M. te Amster dam, is verkocht aan Mosyold Shipping Co. te Farsund. Het schip zal onder de naam „Mosborg" opnieuw in de vaart worden gebracht. Albireo, pass. 26 Kaap Verdische ieil n. Las Paimas. Alioth, 26 te Ilheos. Alkaid, 27 te Hamburg. Altair, 26 v. Santos n. Montevideo. Amstelland, 27 te St. Vincent. Arrvstelpark, 23 te Yokohama. Amstelstad, 23 te Karachi. Andijk, 27 te Antwerpen. Arendsdijk, 26 v. Port Said n. Alexandrië. Arnedijk, pass. 26 Guadeloupe n. Cristobal. Axeldijk, 24 te Montevideo. Aludra, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Abbedijk, 27 v. Bremen n. Rotterdam. Adonis, pass. 27 Lizard n. Antwerpen. Alamak, 27 te Hamburg. Aldabi, 27 130 m. NO. Fern. Noronha. Appingedijk, 27 te Albany. Averdijk^. 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Bonaire, 26 180 m. N.NO Paramaribo. Boschfontein, 27 te Tanga. Barendrecht, 3 Nov. te Mena el Ahmadi verw. Benneltom, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Bali, 27 te Semarang, Banika, 24 te Calcutta. Biitar, 26 v. Kaapstad n. Las Paimas. Borneo, 28 te Belawan. Caltex Leiden, 27 v.' Si don n. Rotterdam. Celebes. 26 v. Belawan n. Penang. Caltex Pernis, pass.27 Kp. Bon n. Sidon. Caltex The Hague, pass. 27 Kp. de Gata naar Rotterdam. Caltex Utrecht. 27 v. Rotterdam n. Sidon. Cistula, pa-sa. 27 Finisterre n. Lissabon. Clavella, 27 v. Hobart n. Sydney. Duivendi.ik, 26 v. San Francisco n. Seattle. Diemerdijk, 26 te Los Angeles. Du i vend recht, 4 Nov. Antwerpen verw. Delft, pass. 27 St. Eustatius n. Londen. Eendrecht, 26 v. Algiers n. Ceuta. F,trema, 28 te Alexandrië. Friesland (SSM), 26 te Gent. Gouwe, 26 te Cardiff. Graveland, 26 te Victoria. Helder, 27 te Rotterdam. Ittersum, 26 v. Fernand'na n. Jacksonvilla. Jagersfontein; 27 v. Las Paimas n. Kaapstad. Job. v. Oldenbarnevelt, 27 dwars Oostpunt Timor n. Soerabaja. Kieldrecht, verm. 26 v. Colombo vertr naar Madras. Karimun, 27 v. Genua n Port Said. Kertosonp, 27 v. Beira n. Dar es Salaam. Koratia, '27 v. Geelong. n. Fremantle. Kota Baroe, pass. 27 te Aden. Laagkerk, 27 v. Madras n. Calcutta. Linge, 31 St. Vincent verwacht. Loosdrecht, 27 te Amsterdam: Luna, 26 v. Hamburg n. Amsterdam. Lutterkerk. 24 te Bahrein. Langkoeas, 27 v.> Singapore n. Soerabaja. Laurenskerk, 27 v. Madras n. Colombo. Lemsterkerk. pass. 27 Finisterre n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk, pass. 27 Gibraltar n. Genua. Maashaven, 27 te Bahia Blanca. Maasland, 27 te Pto Alegre Maetsuyoker, 25 te Fremantle. Mentor, 27 v Malaga n. Antwerpen. Meliskerk, 27 te Casablanca. Markelo, 27 v. Poole n. Fowey. Mirza, 29 Plad'ju verwacht. Merwede, pass. 27 Ouessant n. Houston. Molen-kerk, pass. 27 Ouessant n. Genua. Nieuw Amsterdam. 27 te Rotterdam. Noordam, 26 520 m. W.7.W. Valencia. Oberon, 26 v Pto Cabello n. Cutagao. Oostkerk, 26 te Shanghai. Oranjestad, 26 v. Cristobal n. Aruba. Orion, pass. 27 Dover -n. Lissabon. Oqwerkerk, 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Pendrecht, 29 te Northweymouth verwacht. Peperkust, pass. 27 Vlissingen n. Bordeaux. Pieter S, 27 v. Amsteidam n. Rotterdam. Prins Joh. Willem Friso, pass. 26 Vlissingen u. Hamburg. Prins Fred. Hendrik, 27 v. Hamburg n. Montreal Ridderkerk, 28 te Kaapstad. Rijnland, 26 v. Montevideo n. Buenos Aires Rempang, 26 te Beyrouth. Kiouw, 28 te Bombay. Rondo, 27 te Port Soedan. Rijndam, 27 550 m. W. Valentia. Rijn-kerk, pass. 27 Wight n. Marseille. Sal-land, 26 v St. Vincent n. Amsterdam. Schie, 27 te Curagao. Stad Breda, 27 te Rotterdam. Stad Vlaardingen 30 Hoek v. Holland verw. n. Vlaardingen. Straat Banka, 27 te Colombo. Seherpendrecht, 30 te Curagao verw. Statue of Liberty, 2 Nov te Suez verw. Sheratan, pass. 27 Malta n. Mena el Ahmadi. Slamat, 27 te Madras. Sloterdijk 28 te New Orleans. Stad Leiden, 27 v. Marseille n. Antwerpen. Tara, 27 te Rotterdam. Tasman, 27 te Soerabaja. Telamon, 27 v. Ciudad Trujillo n. Pto Plata Tibia, 28 Singapore verwacht. Titus, 26 Cristobal n. Curasao. Tomini, pass. 27 Guardafui n. Colombo. Triton, pass. 27 Monapassage n. Curasao. Talisse, 27 te Sorong. Tarakan, pass. 27 Finisterre n. Amsterdam. Tero, 27 te St. Vincent. Utrecht, pass 27 Aden n. Port Said. Willem Ruys, 27 130 m. O. ten Z. Aden. Wonogiri, pass. 27 Ceylon n. Belawan. W. Alton Jones, 5 Nov. te Philadelphia verw. Wieldrecht, 5 Nov. te Suez verwacht. Willem Barendsz, 27 v. Amsterdam n. Curasao. Zuiderkruis, 28 v. Port Said n. Suez. Zeeland (KRL), 28 Belawan verwacht. KLEINE VAART Afiena, pass. 26 Brunsbüttel n. Amsterdam. Atlas, 26 v. Aarhus te Amsterdam. Aco, 27 v. Pateniemi n. Bridgewater: Albergen, pass. 27 Vlissingen n. Hamburg. Ardeas, 26 v. Patras te Calamata. Aruba, 27 rede Aaliborg. Att S, 26 v. Sunderland n. Amsterdam. Appingedd-am, 27 te Vlaardingen. Ary Schetier, 27 v. Helsing'borg te Rotterdam. Actinia, 26 v. Hamina n. Londen. Adm. Courbet, 27 v. Rotterdam te Londen. Aam. De Ruyter, 27 te St. Brieuc. Advent, pas. 26 Holtenau n. Leningrad. Anna b, vertr. 27 v. Swansea-rt. Granville. Anna Henny, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Annie, 26 v. Middlesbro teSvendsborg. Beta, 27 te Amsterdam. Batavier I, pass. 27 Finisterre n. Casablanca. Betty Anne S, 26 v. Lissabon n. yidna. Brouwersgracht, 27 te Amsterdam. Bierurn, pass. 27 Vlissingen n.Malmo. Brinio, 27 v. Amsterdam teRQtterdam. Bab T, 25 te Öètfand. Bergsingel, 27 v. Nystad te Raumo. Capricorn, 26 v. Melbourne n. Blyth. Claes Compaen, 26' v. Swansea te Rotterdam. Casana, 28 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Coolhaven, 27 nog te Duinkerken. Da je Bohmer, 27 v. Rotterdam te Brugge. Dinkel, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Delta, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Domburgh, 27 v. Aberdeen te Middlesbro. Deo Favente, 26 v. Kopenhagen te Gdynia. Draco, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Diawa V, 26 v. Terneuzen te Rotterdam. Do'klaan, 26 v. Amsterdam té Rotterdam. Da Capo, 26 v. Rotterdam n. Lissabon. Diligentia, 27 v. Vlaardingen te Duinkerken. Deni," 28 Rotterdam verwacht. Eminent, 26 te Rotterdam. Europa, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Express, 26 te Rotterdam. Eibergen, vertr. 27 v. Brest n. Rouen. Elizabeth b, 27 te Corpus Christi. Fiducia N, 1 Nov. v. Karlskrotie te Rotterdam verwacht. Flevo, 26 v. Amsterdam te Kopenhagen. Frans Bohmer, 26 v. Dakar n. Kaolak. Ferocia, 27 v. Swansea te Le Treport. Fiducia, 26 v. Wisbech te Maassluis.' Gramsbergen, vertr. 27 v. Propriano n. Zea- orugige. Gaasterland, 26 v. Goole n. d. Tyne. Gerrie S, vertr. 27 v. Rotterdam n. Bristolkan. Glory, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Hasewint, 26 v. Zaandam n. Hamburg. Haskerland, 26 v. Grangemouth n. Rotterdam. Helvetia, 26 v. Rotterdam te Ipswich. Hermes, pass. 27 Anvil-point n. Liverpool. Harold, 27 v. Kopenhagen n. IJsland. Hast I, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Hast III, 27 v. Maassluis te Boston. Heemraadsingel, 27 Rotterdam verw, Ilias, 26 v. Tripoli n. Ceuta. Joost, 26 te Zaanda-m. Jaba, 26 v. Ho'bro n. Limfjord. Jan Kreumer, 27 v. Vlaardingen te Rotterdam Jo, 26 v. Millom te Swansea. Kuniabori, 28 Rottèrdam verwacht. Leonard, 26 te Amsterdam. Lucas Bols I, vertr. 27 v. Hamina n. Ierland Lucas Bols II, '29 te Dublin verw. Larix, 23 v. Gefle n. Zaar.dam. Lydia (i), 26 v. Oporto n. Antwerpen. Mad joe, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Midas, 26 v. Algiers n. Palermo. Midsland, 26 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mirfak N, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Muphrid N, 27 Texel n. Wismar. My fern, 26 v. Stockholm te Gefle, My puck, 27 v. Rotterdam te Malmö verw. Mathew, 27 te Rochester. Minerva, 26 v. Amsterdam n. Zaandam. Marcella, 27 te Raufarhamn. verw. Markab, 26 v. Tisted te Nykoblng. Nederland, 30 v. Skagen te Rotterdam verw Noorderlicht, 27 nog te Hull. Nottingham, 27 nog te Kingslynn. Nijenbuigh, 27 te Stockholm. Nieuwland, 26 v. Rotterdam n. Leith. Niobe, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Neeltje b, 26 v. Rochefort n. Manchester. Nieuwehaven, 27 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noord. pass. 26 Startpoint n. Rotterdam. Noorderhaven, vertr. 27 v. Pitea n. R'dam. Oosterdok, 27 te Rotterdam. Oosterburg, 27 v. Koping te Antwerpen. Plato, 26 te Bilbao. Prinses Wilhelmina, 27 v. Caen te Southampton Pavo, 26 te Gefle. Pon to, 26 v. Stockholm n. Gefle. Ponza, 24 Kiel gepass. n. Gefle. Pascholl, 26 v. Stockholm te Hudiksvall. Phidias, 25 v. Kopenhagen. Result, 26 te Middelfart. Sambre, 26 v. Rouaan n. Parijs. Statensingel, 27 dwars Wight n. Amsterdam Stra-bo, 26 v. Gothenburg n. Amsterdam. Soemba, 28 Kirkcaldy verwacht. Spurt, 27 Gdansk n. Rotterdam. Statensingel, 28 Amsterdam verwacht. Saba, 27 v. Delfzijl te Amsterdam; Scho-kland. 26 v. Amsterdam n. Gothenburg. Setas, pass. 27 Vlissingen n. Aalborg. Swift, 26 v. Aarhus n. Rotterdam. Taurus, 27 v. Vlissingen n. Goole. Theano, 27 v. Dublin te Belfast. Tom v. d. Heide, 26 v. Casablanca te P. Lyautey Tukker, verm. 26 v. Londen n. Rotterdam. Trompen burgh, 26 v. Rotterdam n. Boston. Tubo, 26 v. Roterdam n Wisbech. Uni, begin Nov. te Rotterdam verw. Vindiicat Atque Polit, 26 v. Rotterdam naar Bremen. Walcheren, pass. 27 Cherbourg n. Le Havre Walenburgh, 26 v. La Pallice n. Rotterdam] Westpolder, 27 bij Portsmouth voor anker. Zaanstroom, 26 v. Amsterdam n. Leith. Zwerver, 26 v. Swansea te Brussel. SLEEPVAART Gele Zee 26 Bizerta .gepas?.-n.,,Haifa met dolt. Loire, 26 Bizerta gepass n. Haifa met dok. Hudson, 27 te Casablanca. Poolzee, 27 v. Dakar n. Rotterdam.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 13