Een pretentieloos bouwwerk herbergt visserijla bo Verenigt n 'Zsa~2>sa Agenda voor Velsen Visserij -varia Gezinshulp en wijkverpleging van het Witte Kruis worden groter Havenberichten Grote overwinningen van dames- en heren-elftallen van hockeyclub DEM AAN IJMUIDENS STRANDWEG Opening in Januari of Februari door minister Mansholt De Bilt niet naar IJmuiden Hospitaal-kerkschip kon in October niet veel doen „Fusée"-bouw in Velsen Castricum Groei ledental houdt nog geen gelijke tred met groei bevolking uit de IJmond 5 Ontspanning voor Velsens bejaarden Witte chrysanten duur Eerste toepassing in de Vechtstraat Op 1 November nog aardbeien Evangelisatie begint nieuwe taak Zware zeegang en grote vangsten Meer dan duizend schepen passeerden de pieren GSV-tafeltennis won van C.T.T.G. Propaganda-avond van de V.P.R.O. „Nieuwe geneeswijze" bij het LV.A.O. Vier zeges en een nederlaag Bestuurders van DIJV vingen geen bot DINSDAG 2 NOVEMBER 1954 ALS IN HET EERSTE BEGIN VAN 'T NIEUWE JAAR ihet Centrale Laboratorium voor Visserij-onderzoek aan de IJmuidense Strandweg in gebruik zal kunnen worden ge nomen - de kalkcirkels staan al op de ramen en het CIVO iuit Utrecht denkt al sterk over verhuizen naar IJmuiden - is de Nederlandse visserij een even groot als onappetijtelijk gebouwd complex rijk met als enige schoonheid een vissen- relief in de hall, van de Amsterdamse beeldhouwer Anton Rovers. Voor het overige is dit uit gele steen opgetrokken gebouw, gesplitst in een hoofdgebouw, waar de admini stratie en enige laboratoria een plaats zullen vinden en een langgerekte, lage vleugel voor technologische, bacteriolo gische en chemische laboratoria, zo nadrukkelijk gespeend van elke schoonheid, dat er reeds vergelijkingen gemaakt zijn met een hereboerderij of een beschuitfabriek. Wat deze beide zich overigens niet hoeven aan te trekken. Niettemin zal de visserijwetenschap in het bijna voltooide complex een ruim onderkomen vinden, al bestaat er ook over de doelmatigheid der inrichting diepgaand verschil van mening: de Rijksgebouwendienst zorgde in elk geval voor een grootse aanpak. Als minister S. L. Mansholt, die de eerste steen zou leggen, maar daartoe nog steeds niet ge komen is, zodat hij nu hoogstwaarschijnlijk de officiële opening voor zijn rekening zal nemen, in Januari of begin Februari het gebouw zal openen, kan er tenminste met voldoening gewaagd worden van het feit, dat de tot nu toe her en der verspreide en in vaak abominabele onderkomens gevestigde visserijlaboratoria een gezamenlijk dak hebben gekregen. In Den Haag, Utrecht, Den Helder, Gro ningen en Amsterdam liggen de werkplaat sen verspreid, waar de wetenschap de praktijk poogt voor te blijven een veer tig personeelsleden zullen met deze dien sten naar IJmuiden moeten komen en als de visserij wetenschap dan éénmaal ge centraliseerd is in het gele gebouw aan de Strandweg, is er althans een eind gekomen aan een reeks onhoudbare situaties. Het is op het ogenblik zeker dat de afdeling Oceanografie van het K.N.M.I. in de Bilt, die uiteraard voor de visserij onschatbaar werk verricht, niet naar IJmuiden komt, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, maar voor het overige kan de coördinatie doorgaan. Alle takken Zodat straks het onderzoek voor de Noordzeevisserij, dat thans hoofdzakelijk in Den Haag wordt uitgevoerd zowel als het onderzoek voor de IJselmeervisserij, dat in Amsterdam bekrompen gehuisvest was, het chemisch visserij-onderzoek, waarvoor Den Helder huisvesting ver leende als het werk van het CIVO, het Centraal Instituut voor Voedsel onderzoek, dat in Utrecht zijn taak uitvoerde en dat van het RIVO samengebracht kunnen worden. De outillage zal veel moderner kunnen zijn dan thans mogelijk is en het dagelijks contact tussen de verschillende weten schapsmensen kan een niet te onderschat ten verbetering opleveren voor de goede gang van zaken. Rookhang In de indeling van het gebouw is reke ning gehouden met de volgende vertrek ken: een ruime bibliotheek en d'iverse in elkaar overlopende laboratoria, die zowel door het Toegepaste Wetenschappelijk On derzoek (TNO) als door de biologische research kunnen worden gebruikt. En bovendien zal men de praktijk van de visserij en de visserijindustrde volgen: zo is er onder meer gedacht aan een rokerij in een apart gebouwtje, waar hoogstwaar schijnlijk een oude rookbang zal worden opgetrokken naari de hynermo-ierne tun nel. Het aanvullend crediet hiervoor is echter nog in bespreking: het Moody-fund zal voor de +echnische installatie zorgen. Het hoofdgebouw, dat twee verdiepingen en een zolder telt, zou te beschouwen ziin als het representatieve" deel, voorzover er van representatie sprake is bij een zo smakeloos opgetrokken geval als dit. Het technologisch en chemisch onderzoek vin den hier ruimte. Aan de Westkant van dit hoofdgebouw is de ingang, waar de te on derzoeken vis binnenkomt; in de kelders worden enige zoet- on zoutwateraquaria gebouwd en daar zijn ook de donkere kamer, de verwarmingsinstallatie en een projectieruimte opgenomen. In de directie kamer zal straks dr. B. Havinga een zetel vinden ruimten voor administratie en vergaderingen en de bibliotheek comple teren dit deel van het complex. Broeden en proeven Achter elkaar liggen in de Ian<*e vleugel de laboratoria ook hier komt de vis van het Westen uit hinnm. De Wohno'ogische zaal sluit deze vleugel aan de Westkant af en daar za' onder meer de vriesinstallatie van het CIVO ziin p'aats krijgen met de inblikmachines, de snijmachines en andere apparaten, die bij deze vorm van research nodig zijn. Het RIVO (Rijksinstituut voor Visseriionderzoek) krijgt voorts samen met het CIVO plaats voor broedcellen, e°n steriele keuken en een weegkamer in de aangrenzende chemische zaal en in de Westelijke hoek zullen ook worden onder gebracht een werkplaats met smidse en een soldeerruimte, terwijl tevens een „proefkamer" om de vis op smaak te testen is ingevoegd. ADVERTENTIE DINSDAG 2 NOVEMBER IJMUIDEN Thaüa, 20 uur: „Duel in de nacht". VELSEN-NOORD P.v.d.A., 20 uur, Gem. Ontspanningslo kaal, Van Diepenstraat, vergadering. WOENSDAG 3 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Duel in de nacht". Rex, 20 uur, Joh. Kaart met „Potasch en Perlemoer". Humanistische Jongeren Gemeenschap, Gebouw, lezing. Humanistisch Jongeren Gemeenschap, afd. Velsen, 20 uur, Waterlandweg 2, Driehuis, inleiding over „Groepsleven". „Pieter Vermeulen-museum", 14—17 uur, Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen. VELSEN Ned. Bond v. Overheidspersoneel, afd. Velsen, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering. De ramen zijn „dubbel", volgens een Zweeds patent, waardoor tochten uitge sloten is, de dakkapellen, die de gevel aan de Zuidkant nog enigszins opvrolijken, zijn echter van hout en zullen het in de zee lucht niet lang maken ze scheuren r.ü al. Op de zolder van de lange vleugel wordt plaats gemaakt voor een nettenboeterij en een materiaalopslag de toegang tot deze nettenboeterij wordt gevormd door een dakkapel, die in de Scheveningse en Kat- wijkse schuren gebruikelijk is. Wü vernemen, dat de afdeling Oceano grafie van het K.N.M.I. in De Bilt niet in het nieuwe centrale visserijlaboratorium aan de IJmuidense Strandweg zal worden ondergebracht. Het ligt in de bedoeling de door deze dienst te verrichten onderzoe kingen aan eigen mensen op te dragen. De reden van het verstek laten gaan van „De Bilt" moet gezocht worden in het feit, dat het K.N.M.I. zijn oceanografische dienst, die in De Bilt wordt uitgeoefend, liever niet decentraliseert. De vereniging „Musicorda" uit Haarlem, die vroeger al met veel succes enige ont spanningsavonden voor de bejaarden heeft verzorgd, heeft ook dit jaar haar mede werking aangeboden. De commissie heeft dit aanbod dankbaar aanvaard, omdat zij ervan overtuigd is, dat de ouden van dagen een avond van goede ontspanning zullen hebben. Musicorda komt met een geheel nieuw programma, dat bestaat uit zang, muziek en voordracht. Maandag 15 November geeft Musicorda een voorstelling in de Banjaertstraat in Velsen-Noord (Sint Jozefhuis), Dinsdag 16 November in de kleine zaal van Thalia, Donderdag 13 November in „De Weyman" in Santpoort en op Donderdag 25 Novem ber in het Patronaat in IJmuiden-Oost. Maandag werden er ongekend hoge prij zen betaald voor de witte tros-chrysanten. Deze gingen n.l. tot 1.20 per bos. MARKTBERICHT Andijvie 11—21; sla 9—16; spinazie 9—53; boscpeen 23—34; waspeen 18—29; bloemkool 1749; prei 12—25; knollen 7—17; spruiten 4868; tomaten 22—69; aardbeien 45 (per doosje); druiven 77. Binnenkort hoopt de firma Van Oosten zijn expeditie-auto's te kunnen onderbren gen in een nieuwe garage aan de Vecht straat. Aannemer A. Klomp uit Beverwijk is er bezig in recordtijd deze bouw te vol tooien en wanneer hem dit lukt, zal IJmui den een bouwwerk rijk zijn dat in deze ge meente een unicum is. De garage wordt namelijk overkoepeld door een dak van geheel nieuwe construc tie. De overspanning v an dit dak meet 16,39 bij 24 meter en het geheel „hangt vrij op de muren". Dat wil zeggen de hinderlijke pilaren, die in het gebouw de ruimte zouden beperken, zijn hierdoor overbodig geworden. De Fu- sée-daken, een product van de N.V. Nefu- mij in Breda, worden namelijk op hun plaats gehouden door trekstangen. Wan neer de randbalken klaar zijn, worden daar in de stangen bevestigd, die door middel van wartels hun spankracht behouden. De mallen worden bedekt met duims hout, waarop hard board, dat tweemaal geolied is. Daarna kan met metselen worden be gonnen. Een gedeelte van het metselwerk kan bij deze grote overspanning al na 36 uren „gelost" worden. De dakbedekking it' evenals gewone dakpannen van lei, even wel in een andere vorm. Zij bestaat uit taps toelopende kokers, die stevig in elkaar passen. De aannemer is ervan overtuigd, dat deze methode in de naaste toekomst veel zal worden toegepast, omdat, naar hij zei bouwwerken met fusée's in recordtijd kun nen worden opgeleverd. De garage komt te staan tussen een aangebouwd woon- en een winkelhuis. caoaxoooccocxxxocxDOaxxooooooooaMcocoooowooooooooocoo Op de Beverwijkse groenteveiling van Maandag is er nog een tiental doosjes aardbeien van de koude grond aange voerd, waarvoor 45 cent per stuk werd j betaald. Óocoocoooooocooococxxxxx)ooooooooc50ocoooooooooooocxxxxxx3o De samenwerkende Evangelisatie-com missies in Castricum hebben voor Woens dag een zogenaamde wintersamenkomst georganiseerd,die in zaal Roosendaal wordt gehouden. De plaatselijke Gereformeerde dominee A. A. Leenhouts, komt spreken over „Als de slangenbezweerder komt". Het gemeng de dubbelkwartet Cantabile uit Beverwijk verleent vocale medewerking. Besommingen van Maandag. IJM 6 Norma f30.990; IJM 21 Gelria f16.000 2 trawlers met f45.450; IJM 204 f3660; KW 107 f3000; KW 169 f 3090; KW 166 f3910; KW 125 f 3760; KW 84 f4400; KW 69 f3680; KW 126 f3020; KW 17 f4480; KW 57 f6190; KW 75 f4860; IJM 5 f3620; IJM 3 f 1720; IJM 52 f2300; IJM 23 f1840; KW 53 f2520; KW 34 f3040; KW 98 f4290; KW 12 f3610; KW 133 f4590; TX 14 f3590; AM 16 f3480; AM 17 f2360; BU 33 13250; KW 36 f280; KW 77 f2110; KW 155 f4590; KW 74 f10980; KW 78 f6190; KW 159 f12160; KW 67 f2710; KW 95 f2490; SCH 140 f4290; SCH 9 f9610; SCH 15 f2680. ADVERTENTIE Voor een MOOIE en DEGELIJKE LINNENUITZET naar DeRuyter's Manufacturen Kenn.laan 159 - Tel. 5605 In de najaarsvergadering van de afdeling Velsen van „Het Witte Kruis deelde de voorzitter, de heer P. Waardenburg, in zijn openingswoord mede, dat een uitbreiding van de gezinshulp in Velsen spoedig te verwachten is, als de in het vooruitzicht gestelde rijkssubsidie 1 Januari ingaat. Daarnaast maakte hij bekend, dat met ingang van diezelfde datum een zesde wijkverpleegster aan de staf zal worden toegevoegd, nu van de zijde van het ministerie van Volksgezondheid de toestemming is verkregen. Het ledental van de afdeling, dat ook nia de contributieverhoging constant is geble ven, baart echter nog enige zorgen. De be volkingsaanwas van de gemeente is ver- houdingsbewijs groter dan de groei van het ledental. Met vertrouwen ziet het bestuur echter de toekomst tegemoet, nu de afde ling in st.aat zal ziin een nog grotere hulp aan haar leden te bieden. Materiaalgebruik Het gebruik van materialen uit de maga zijnen is het laatste jaar sterk toegenomen. De medewerking van het publiek blijft echter nodig; door na het gebruik de voor werpen direct terug te brengen kunnen deze intensiever gebruikt worden. Een moeilijk punt blijft de gezinsverzor ging. Door huwelijk liep het aantal gedi- olomeerde krachten terug van elf tot acht. Binnenkort zal hierin hopelijk verbetering komen daar enkele leerlingen klaar zijn cm exaanen te doen. Kraamcentrum Het kraamcentrum steekt tegen de gezins verzorging gunstig af. Naast een leidster en haar assistente zijn elf verpleegsters in vaste dienst, drie in losse dienst en worden momenteel vijf leerlingen opgeleid. Consultatiebureaux Ook van de zijde van de consultatiebu reau voor zuigelingen en kleuters komen verheugende berichten. In de nabije toe komst zal in plaats van eens per veertien dagen iedere week zitting gehouden wor den. Overleg met de leider van het bureau in Santpoort is gaande dm te komen tot vaststeling van een gunstiger spreekuur. Moedercursussen De moedercursussen in Velsen-Noord en Santpoort zijn een succes geworden. Naar aanleiding hiervan is besloten ook in IJmuiden een cursus te houden; ingaande Januari. Algemene vergadering Als derde punt van de agenda volgde een bespreking van de beschrijvingsbrief voor de 98e algemene vergadering van het Witte Kruis, welke vergadering is uitgesteld tot Gedurende de maand October is de na volgende scheepvaartbeweging in IJmui den genoteeerd; Binnengekomen zeeschepen bestemd voor Amsterdam 427; Zaandam 43; papier fabriek (Velsen) 11; Hoogovens (binnen haven) 11; Hooghovens (buitenhaven) 18; vissershaven 14; IJmuiden (als bijleggers) 20; totaal 544 schepen, vertrokken van Zaandam 28; vertrokken van Velsen 6; Hoogovens binnenhaven 22; Hoogovens buitenhaven 17; vissershaven Vertrokken van Amsterdam 439 schepen; 10; als bijleggers van IJmuiden 41; totaal 563 schepen. Totaal de pieren gepasseerd binnenko mend 544, uitgaand 528 totaal 1072 schepen. 21 December a.s., in verband met veran dering in het beheer van de huizen „Heide- heuvel" en „Bos en Heuvel". Tevens is een nieuw punt aan de agenda toegevoegd, hetwelk een reorganisatie van de hoofd- vereniging behelst; stichting van een cen traal bureau in Haarlem, waar ook de ad ministratie zal worden gevoerd, wat aan stelling vain een financieel deskundige met zich brengt. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering werden benoemd mej. Lede- boer en de heer Scholten; als plaatsvervan ger de heer Rolloos. Bestuursmutaties Met algemene stemmen werd daarna de periodiek aftredende heer G. Broertjes her kozen in zijn functie van penningmeester en werden de heer H. Winkel en mevrouw Kleijwegt-Ten Kate aan het bestuur toe gevoegd, waarmede ook Velsen-Noord thans twee vertegenwoordigers in het be stuur heeft gekregen. Als laatste punt voor de rondvraag welke laatste slechts een tweetal vragen opleverde welke door de voorzitter naar genoegen werden beantwoord werden bij acclamatie benoemd tot lid en plaats vervangend lid van de kascotnmissie de heren J. Hühl en K. Tijssen. Veel heeft het hospitaal-kerkschip „De Hoop" tïjdens de Octoberreis niet kunnen helpen daar veel wind en zware zeegang het werken met de sloep veelal ondoenlijk maakten. Toch was men op de vissersvloot dankbaar het witte schip tussen de vloot te weten. Met het geven van radio-telefo nische adviezen moest in enkele gevallen volstaan worden. Toch konden enige zeer ernstige gevallen behandeld worden en twee maal liep het schip een haven aan om een patiënt aan de wal te kunnen afgeven; eenmaal in Lowestoft en eenmaal te IJmui den. Een andere reden waarom geen hulp werd ingeroepen moet worden gezocht in de abnormaal grote vangsten, waarom de vis sersschepen soms maar twee of drie dagen uitbleven en hun patiënten zelf aan de wal konden brengen. Door ongunstig weer heeft het hospitaal kerkschip „De Hoop" pas in de ochtend uren van 7 October uit IJmuiden kunnen zee kiezen voor deze October-rein. Het schip stond onder bevel van kapitein Rog, terwij] de dienst van stuurman nog vervuld werd door M. Verheij, daar stuurman Floor van den Nieuwendijk, na zijn zware verwonding tijdens de September-reis, thuis wordt ver pleegd. De predikant was ds. A. J. de Jong uit Scheveningen, die echter op 19 October af gelost werd door zijn plaatsgenoot ds. H. J. van Heerden. Met de medische dienst was belast de arts W. van den Dries, daarin als verpleger terzijde gestaan door de semi-arts Steunenbrink. De beide predikanten be zochten slechts enkele schepen. Zes kerk diensten werden uitgezonden, drie op Zon dag en drie op Woensdagavond. Het aantal patiënten dat op zee werd be handeld bedroeg 16; aan boord opgenomen 4; verpleegdagen aan boord 11; patiënten afgegeven te Lowestoft 1 en te IJmuiden 2; radio-telefonische medische adviezen 2. De marconist repareerde 1 radiotoestel van een logger. Het schip zal Woensdag 3 November voor een korte reis in afwachting van zijn vertrek naar Dieppe naar zee gaan. De Castricumse tafeltennisderby CTTC CSV is wederom een overwinning voor CSV geworden. Zij won de ontmoeting met 31. Het eerste herenteam, bestaande uit W. Schumacher, G. Admiraal en J. Goyarts, won met 100 van CTTC 1, met J. Roemer, P. Bouwen en J. v. d. Ven als tegenstan ders. CSV 2 (W. Gras, J. Rozenmeijer en W. Touber) won alle enkelspelen van CTTC 2 (J. Vervoort, P. Zaal en J. Bedeke) maar verloor het dubbelspel, waardoor de uitslag 91 voor CSV 2 werd. Het derde team (P. Nomekens, K. de Bruin en A. Buurmeijer) verloor met 73 van CTTC 3 (T. de Nijs, A. de Wit en S. Sneekes). De CSV-dames wonnen echter met dezelfde cijfers. Na afloop van de wedstrijden, die in hotel De Rustende Jager zijn gespeeld, heeft de voorzitter van CSV, de heer K. C. Leeuwerik, het bestuur van CTTC dank gebracht voor de puike organisatie en voor gesteld de returnmatch in het voorjaar van 1955 te houden. Het voorstel werd door CTTC gaarne aanvaard. De Pion 2 zegevierde De eerste competitiewedstrijd van. het tweede team van de Castricumse Schaak club De Pion tegen Lasker (Uitgeest) is een overwinning voor de Castricummers ge worden. Zij wonnen met 5 'A4'/2. De uitslagen van de onderlinge wedstrij den zijn als volgt. Afdeling A: Walter Uhl C. Bennes, remise; P. HoltesP. Molen broek, remise; Werner Uhl—J. Bos 01; P. HoekstraJ, van Ravenzwaai 10. Afdeling C: J. MittendorfP. Kerstens 01; H. NiemeijerJ. Schürmann 01. Vrijdag speelt De Pion 3 tegen Kijk Uit '1 voor de bondscompetitie. Maandag 1 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Santa Isabel van Bre men. Rigel van Helsingfors. Unitas van Charltown. Deo Favente van Gdynia. Meer kerk van Antwerpen. Grampian Coast van Tyne. Jupiter van Skoghal. Unden van Otterbacken. American Lawyer van Ant werpen. Bintang van Antwerpen. Jelö van Oslo. Siletas van Kopenhagen. Franz van Felixtown. Marieborg van Kotka. Viking- land van Audia. Hemsö van Hernösand. Wolanda van Skoghal. Stina van Gothen burg. Farmsum van Vancouver, Reine Astrid van Gothenburg. Mando van Philadelphia. Niagara van Rotterdam. Jaba van Nyköping. Vertrokken zijn: Waterland naar Buenos Aires. Twee Gezusters naar Antwerpen. Grampian Coast naar Rotterdam. Taormina naar Zwijndrecht. Nestor naar Rotterdam. Odile R naar Rotterdam. Netherland Coast naar Rotterdam. Whitby Abbey naar Goole. Berkelstroom naar Fowey. Amstelstroom n. Leith. Draco naar Kopenhagen. Voor de bekerwedstrijden speelde het eerste dames-elftal van DEM tegen de derde klassers van Ring Pass. Reeds van het begin af bleek, dat de DEM-dames er zin in had den. De ene aanval na de andere golfde op de keepster van Ring Pass, die alle zeilen bij moest zetten om haar doel voor door boring te vrijwaren. Het meeste gevaar voor Ring Pass dreigde van de rechtervleugel der DEM-dames. Na tien minuten spelen, werd door mooi samenspel van de rechtervleugel de midden voor een kans geboden die niet te missen was en DEM leidde met een—nul. Kort hier op kon de linksbinnen van DEM het tweede doelpunt scoren en de rechtsbuiten na een snelle plaatsverwisseling met haar binnen- speelster bracht daarop de stand op drie nul. Twee minuten voor het einde van de eerste speeltijd werd ".et door de middenvoor zelfs viernul. Na de thee deden de dames het kalmer aan, waardoor Ring Pass meer bewegingsvrijheid kreeg, desondanks konden zij hiervan niet profiteren. Het klasse-ver schil was wel erg zichtbaar. Elke aanval van de Ring Pass-dames werd door de spil van DEM onderbroken, die daarop haar voor hoede weer aan het werk zette. DEM kon nog in het resterende kwartier een doelpunt aan de score toevoegen waardoor de eind stand vijfnul werd voor de DEM-dames, die hiermede de volgende ronde van de bekerwedstrijden bereikten. Ook het eerste heren-elftal trad voor de bekercompetitie aan eveneens tegen Ring Pass. In deze wedstrijd lieten de heren van DEM zien, dat zij zelfs de strijd durven aan binden tegen promotie-elftallen. DEM speel de met een invaller, hetgeen echter geen verzwakking betekende. Deze speler uit het derde elftal kon zelfs een zeer fraai doelpunt op zijn naam brengen. Technisch waren de heren van Ring Pass sterker, doch zij konden hiervan geen gebruik maken, door het enthousiaste spel van hun gastheren. DEM kon door zijn middenvoor het eerste doelpunt scoren, nadat hij de gehele achter hoede had gepasseerd en op de beheerste wijze de keeper het nakijken gaf. Dit doel punt inspireerde DEM tot nog grotere acti viteit en zij drong Ring Pass geheel in de verdediging. Vijf minuten voor rust kon de linksbuiten door een misverstand in de ach terhoede van Ring Pass het tweede doelpunt maken. Na de rust bleef DEM direct in de aanval en liet haar tegenstander geen gelegenheid haar normale spel te ontplooien. Een rush langs de lijn van DEM's rechtsbuiten volgde en zijn voorzet werd ineens door de invaller rechtsbinnen hard ingekogeld. Kort hierop haalde de middenvoor weer een van zijn befaamde trucjes uit en het was viernul. Door deze verdiende overwinning komt ook het heren-elftal in de volgende ronde om de beker. Uitslagen Voor de competitie werd nog gespeeld een wedstrijd van het tweede heren-elftal tegen Leiden. Deze wedstrijd eindigde onbeslist (2—2). Het tweede dames-elftal zette ziin reeks overwinningen voort en nu werd Eechtrop weer aan de zegekar gebonden. Opmerkelijk waren de uitslagen van de meisjes junioren en het derde dames-elftal, dat door de zelfde junioren 'werd gevormd. Als meisjes-elftai zegevierden zij Zaterdag over haar rivalen Alkmaar met 180 en als dames konden zij Zondag Alkmaar met 120 verslaan. Datnes: DEMRing Pass 50 (voor de beker); Eechtrop IIDEM II 12; Alkmaar IV—DEM III 0—12. Meisjes: Alkmaar aDEM a 0—18. Heren: DEMRing Pass II 4—0 (voor de beker); DEM II—Leiden V 2—2; Kraaien III—DEM III 4—0. Ook in Japan heeft men in de grote steden te maken met het veilig-verkeers- probleem. Om het hoofd te bieden aan de moeilijkheden heeft men een grootse actie ingezet. Een tweetal Japanse huismoeders nemen in samenwerking met een verkeersagent actief deel aan de actie. De V.P.R.O. zal Donderdag 25 November in Castricum een propaganda-avond hou den in het „Corso"-theater. Deze avond zal het cabaretgezelschap van Benny Vreden optreden met een pro gramma, getiteld „Televisioenen". De aan vang is op 20 uur bepaald. Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling begint het winterseizoen op 10 Novem ber met een lezing in het Cultureel Cen trum van dr. J. Z. Baruch over moderne geneeswijze, waarbij narcose- en penicil- line-behandeling worden besproken, even als het vraagstuk van de kankerbestrijding. Woensdag 5 Januari 1955 houdt dr. A. Mel- chior in de bovenzaal van Rex de aandacht gevangen met zijn verhaal over Drie maan den in het stroomgebied van de Amazone. Verder worden er door het bestuur be sprekingen gevoerd om te komen tot een Surinaamse avond, waarop zestien Suri naamse personen als dansgroep zullen op treden. Ook met Jef Last is contact gezocht om een voordracht te komen houden. Er staat eveneens nog een speciale vrouwenavond op het programma. Tweede voorronde van „Driehuis' De bridgeclub „Driehuis" heeft verleden week de tweede voorronde voortgezet en als uitslagen (in percenten) daarbij ge boekt: Afdeling A: 1. Schaaperv. d. Vlugt 73,61, 2. Mevr. NeedBosman 56,94, 3. OomsKlinkenberg 51,39,4. Echtpaar Pappe 43.06, 5. Bais—Baart 41,67. 6. Bink— mej. Stoda 41,67, 7. Born—Cleere 41,67. Afdeling B: 1. HilligeKuipers 68,25, 2. dames v. DokBruineberg 59,52, 3. Geus Jr.Valk 57,14, 4. v. d. Eekhoutv. d. Vlugt 46,83, 5. DupkerNeed 46,03, 6. Echtpaar v. Rumpt 43,65, 7. Levietmevr. Berkhout 40,48, 8. Noortmanmevr. Ooms 35,71. Afdeling C: 1. dames NoortmanKin- kenberg 66,67, 2. TolWarmerdam 59,52, 3. Geus Sr.mevr. v. Haften 56,35, 4. Echtpaar Jonker 51,59, 5. Penoch—Hooger- duin 44,44, 6. Immingv. Gameren 43,65, 7. KrabWescher 42,86, 8. Echtpaar Ouwerkerk 34,92. Vier V.T.C.-teams behaalden even zovele overwinningen, terwijl slechts één team een nederlaag leed. V.T.C. 1 ontving Johez 3. Het werd een uitstekende 91 overwinning. Voogt her stelde zich van zijn inzinking en behaalde thans twee goede overwinningen op v. d. Sluis en v. Dijk, doch verloor, eigenlijk on verwacht, van Couwenbergh in drie games. Noorman en Peek zorgden voor de volle winst, ook in de dubbelpartij. Het tweede team had D.O.K.O. 2 uit Vel sen-Noord op bezoek, dat echter slechts met twee man verscheen. Hierdoor was de stand aan het begin van de wedstrijd reeds 30 voor V.T.C. 2. v. Hal, Keemel en Snel- ders zorgden er voor, dat de resterende punten eveneens binnen kwamen; uitslag 100. V.T.C. 3 bleef, evenals het tweede team, nog ongeslagen en behaalde in een uitwedstrijd een 73 overwinning op Co lumbia 2. De Bock en de Waal verloren bei den van Kok in twee games. Meyer en Treffers kregen echter geen kans. Dat het ook bij tafeltennis wonderlijk kan lopen bewees Van Schadewijk, die met Kok niet de minste moeite had, getuige de uitslag 219; 216. Ook Treffers moest er aau geloven, terwijl hij Meyer de winst moest laten. Het vijfde team won eveneens met 73 en wel van D.S.B. 2. Opvallend is het constante goede spel van de jonge Porck tot nu toe. Ook ditmaal bleef hij zonder puntenverlies. Ook De Waal behaalde drie maal een overwinning en won samen met Porck het dubbelspel. Van Voorbergen ver loor driemaal. V.T.C. 4 stelde ook in de derde wedstrijd teleur door van V.G.Z. 4 te verliezen. Dijkhuizen, Van Hoven en Sa- ris wisten van H. Staal te winnen, doch verloren van Krijt en Vel. Daar ook de dubbel verloren ging, werd de uitslag 37. De Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" beeft met succes deel genomen aan het bestuufders-visconcours in Alkmaar. Hieraan namen tien vereni gingen met elk vijf bestuursleden deel. De Beverwijkers behaalden met vierendertig stuks de eerste prijs, waarmee een wissel beker werd veroverd.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7