Democratische overwinning bij de Congresverkiezingen Keizer Haile Selassie in Amsterdam met gejuich ingehaald Amsterdams welkom voor een Afrikaans heerser Weerbericht Meerderheid in Huis zeket Averell Harriman gouverneur van New York Democraat gouverneur van staat New York Laatste uitslagen Het woord is aan Hoofdstad ondanks druilerig weer één en al gulle belangstelling Kouder en af en toe regen 69e JAARGANG No 99 Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom WOENSDAG 3 NOVEMBER 1954 VELSER Haarlems Dagblad EDITIE 298e JAARGANG No 253 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Nederlandse hulp aan Zuid Italië 50.000 Fraude met melkflessen in het Gooi berecht Democratische zege volgens UNIVAC De Gaulle als speciale afgezant naar Moskou? Veertig Columbianen bij aardverschuiving gedood Keizerlijk bezoek aan Rotterdam, Delft en Den Haag Keizer Haile Selassie niet naar Eindhoven Dr. Adenauer in Bremen Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT OPREC Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad 0000c000000c000cv50000000c>00c00cx3000 NEW YORK Reuter/A.F.P.) De voorzitter van het nationale comité van de republikeinen, Leonard W. Hall, heeft toegegeven, dat zijn partij de meerderheid in het Huis van Afgevaardigden aan de democraten heeft verloren. Reuter meldt, dat de uitslag voor de Senaat nog onzeker is. De democraten liggen voor op de republikeinse partij in de strijd om de meerderheid in beide huizen van het Ame rikaanse Congres. De uitslagen van de verkiezingen voor 37 van de 96 Senaatszetels en alle 435 zetels van het Huis van Afgevaardigden duiden op een democratische overwinning. Een slag voor de republikeinen was het verlies van het gouverneur schap van de staat New York aan de democraat Averell Harriman. Na het ver nemen van dit en ander nieuws sprak president Eisenhower in een korte toespraak tot republikeinse medewerkers over „tegenslagen", maar dat deze verliezen „niets afdeden van de waarde van het partijprogram". Hall sprak van „een zeer vreemde verkiezing". Delaware koos als zijn enige afgevaar digde een democraat in plaats van een republiklein en gaf de democraten hutn eer ste winst in het Huis, De democraten won nen vervolgens nog twee zetels. Alben Barkley, de 76-jarige gewezen democrati sche vice-president, heeft zijn republikein se tegenstander voor de Senaat in Ken tucky verslagen. De verslagen republikein, senator John Sherman Cooper had de steun van president Eisenhower. Hij had bekendheid verworven als Amerikaans af gevaardigde in de UNO. Het ziet er naar uit, dat de republikei nen weinig kans rga'ken, om een democra tische senator van zijn zetel te verdrijven. Het verliezen der republikeinse zetels aan de democraten in Massachusetts en New Jersey zou betekenen, dat de democraten ook de Senaat zoudten beheersen. In Con necticut, een traditionele Noordelijke „ba rometer" staat, werd een democraat tot gouverneur gekozen. Hij versloeg de re publikein John Lodge, broer van de voor naamste Amerikaanse afgevaardigde bij de UNO. Er is abnormaal druk gestemd, ondanks het slechte weer in het Midden, Westen en Oosten. Er is behalve voor het Con gres gestemd voor het gouverneurschap in 33 staten, voor wetgevende organen van afzonderlijke staten en officiële ambten als burgemeester en Sheriff. Tegenslat De uitslagen, aldus Reuter, betekenden een ernstige slag voor de republikeinen en voor Eisenhower zelf, want het bleek, dat de candidaten, voor wie hij persoonlijk een campagne had gevoerd, door de tegencan- didaten waren verslagen. Het zijn senator Irving Ives, die als candidaat voor het gouverneurschap van New York verslagen werd door de medewerker van Truman Harriman en Warburton, die als senator voor Delaware werd verslagen, ondanks een vliegtocht naar die staat, die Eisen hower Vrijdag nog maakte. De kiezers hebben blijkbaar gehoor ge geven aan de oproep van de president om hun steun uit te brengen doch zij hebben niet aan zijn partij de meerderheid ge geven. Tegenover republikeinse medewer kers heeft Eisenhower verklaard: „Of hel ons nu goed of slecht gaat doet er niet toe, op de lange duur kunnen en zullen wij winnen. Dat betekent, dat ons land wel varender zal zijn en een grotere kans zal hebben op een blijvende vrede". NEW YORK (Reuter/AFP) De demo craat Averell Harriman is tot gouverneur van de staat New York gekozen met een meerderheid van 10.000 stemmen. Hij versloeg zijn republikeinse tegenstan der senator Irving lves die zijn zetel in de senaat behoudt. Door de overwinning van Harriman is een einde gekomen aan een republikeins bewind van twaalf jaar in de staat New York. Averell Harriman De nieuwe democratische gouverneur volgt Thomas Dewey op, die in 1942 werd gekozen en later herkozen. Dewey deelde de vorige maand mee, dat hij zich uit de politiek terug trok. Harriman bekleedde hoge functies tijdens de regeringen van de democratische pre sidenten Roosevelt en Truman. Hij was on der meer minister van Handel, ambassa deur in Moskou, buitengewoon ambassa deur van het plan-Marshall in Europa en hoofd van het bureau voor wederzijdse be veiliging. De post van gouverneur van New York is politiek belangrijk: bij .presidentsverkie zingen (1956) heeft de delegatie van de staat New York door haar aantal (45 le den) een grote invloed bij de aanwijzing van candidaten voor het Witte Huis. Na andere partijbijeenkomsten te hebben bijgewoond, brachten de president en zijn echtgenote een bezoek aan de minister van Defensie, Charles Wilson, die tijdens de verkiezingscampagne de meest omstreden uitlating deed, toen hij sprak van „ken nelhonden" in verband met de werklozen. In de woning van Wilson luisterde Eisen hower naar de jongste verkiezingsuit slagen. Het huis van George Humphrey, waar de president dineerde, werd vroeger bewoond door Harriman. De Eisenhowers zijn officieel inwoners van New York. Vorige week hadden zij schriftelijk hun stem uitgebracht. Dixiecruc.t Zuid-Carolina heeft Istrom Thurmond, die bij de presidentsverkiezingen in 1948 de „opstand der Dixiécraten (Zuidelijke democraten) tegen Truman leidde, in de Senaat gekozen, hoewel zijn naam niet op de stembiljetten voorkwam. Thurmond is het eerste Congreslid, dat gekozen is zon der officieel candidaat te hebben gestaan. De kiezers mogen in Zuid-Carolina de persoon van hun keuze op het stembiljet schrijven, wanneer deze er niet op ver meld staat. Thurmond werd door James Byrnes, democratisch gouverneur van de staat en voormalig minister van Buitenlandse Za ken, gesteund tegenover de officiële demo cratische candidaat Edgar Brown. Na zijn herkiezing zeide Thurmond, dat hij als democraat in de Senaat zitting zal nemen en hij beloofde na twee jaar af te treden om dan op de normale wijze naar het ambt van senator te dingen. In vijf van de 33 staten, waar een nieu we gouverneur werd gekozen, hebben de democraten deze post op de republikeinen veroverd. Het gouverneurschap is van gro te politieke betekenis. Er zijn thans 24 de mocratische gouverneurs en een even groot De Nederlandse regering heeft besloten vijftigduizend gulden beschikbaar te stel len om de nood, die in Zuid-Italië is ont staan door de watersnoodramp, te helpen lenigen. De Amsterdamse rechtbank heeft van daag uitspraak gedaan in een achttal zaken tegen inwoners van het Gooi, die betrok ken zijn geweest in een fraude met lege melkflessen ten nadele van de Gooise Melk- bedrijven, waarbij deze melkfabriek voor een bedrag van naar schatting vijftien duizend gulden is benadeeld. De 32-jarige chauffeur van de fabriek H. R. en de 40-jarige zuivelhandelaar J. D. G. K. werden elk veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek. Tegen hen was een jaar met aftrek geëist. De controleur van de fabriek, P. H., tegen wie drie maanden was geëist, kreeg één maand gevangenisstraf. Vier melkslijters, de 42-jarige A. Z., de 46-jarige J. G. J., de 50-jarige H. van der B. en de 38-jarige J. W. kregen voorwaar delijke straffen. cc)OooooocooGooocoooooooocxDooooocooooooocooooocx50oooooeoo NEW YORK (Reuter). Het mecha nische brein XJnivac van Remington Rand heeft Dinsdagavond een dëmocra- j tische overwinning voorspeld. De demo- j craten zouden in het Huis 247 zetels tegen de republikeinen 207 verwerven, in de Senaat kregen de democraten 55 tegen de republikeinen 40 zetels. De electronische rekenmachine verge- leek de uitslagen, die toen bekend wa- ren, met uitslagen van vorige verkie- zingen. <*.XOOOO!X)OOOCOOOCOCOOCCCKXOCCOOOCOCOOOOOCOOCOOC»3COCeoS aantal republikeinse gouverneurs. In 28 staten, waar gestemd werd, is de gouver neursplaats in handen gebleven van de par tij, die deze reeds bezat. In totaal werden 17 republikeinen en 16 democraten geko zen. In September j.l. hadden de democra ten in Maine de gouverneurspost op de re publikeinen Veroverd. In de staten, waar niet werd gestemd voor het gouverneurschap, is de verhouding zes republikeinse tegenover acht democra tische gouverneurs, zodat de democraten thans 25 en de republikeinen 23 gouver neursplaatsen bezetten. De uitslagen van de Amerikaanse Con gresverkiezingen gaven omstreeks het mid daguur het volgende beeld: Huis Senaat Gouverneurs Dem. 206 Dem. 44 Dem. 16 Rep. 161 Rep. 45 Rep. 17 NEW YORK (United Press) Volgens het Amerikaanse tijdschrift Newsweek zal premier Mendès-France generaal Charles de Gaulle misschien naar Moskou afvaar digen „als een buitengewoon afgezant om wegen na te gaan om de spanningen tussen Oost en West te verminderen". „De Gaulle wenst deze opdracht en Men dès-France overweegt ernstig hem deze te geven", aldus Newsweek. BOGOTA (A.F.P.) Veertig personen zijn om het leven gekomen in het dorp El Limon nabij de stad Madellin in de Zuid- Amerikaanse staat Columbia, waar veer tien huizen zijn verwoest door aardver schuivingen. Vijftien lijken zijn reeds ge borgen. De aardverschuivingen zijn ver oorzaakt door de aanhoudende zware re genval. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Ambrose Bierce: Een vooroordeel is een zwervende mening zonder zichtbaar middel van bestaan. Voor de vierde maal dit jaar zijn vandaag in Amsterdam de vlaggen uitgestoken en de décoratieve masten opgericht ter verwelkoming van een buitenlands staats hoofd! Dit staatshoofd was Keizer Haile Selassie, die hedenmorgen stram in de houding met de hand aan zijn steek op het eerste perron van het Amsterdams Centraal Station het Ethiopische volkslied aanhoorde, dat werd gespeeld door de Marinierskapel. Om een minuut over tienen was de trein, die hem uit Parijs hierheen bracht, langs het eerste perron het station binnen gereden. Het publiek was in drommen het station binnengekomen om een glimp van de aankomst dp te vangen, maar het werd op het eerste perron niet toegelaten en was daarom met iets minder hoop om nog iets te zien aan de overkant, op het tweede per ron gaan staan wachten. De gang naar het station is voor de meeste toeschou wers dan ook vergeefs geweest, want dezelfde trein die de Ethiopische Keizer hier bracht, onttrok het gehele schouwspel aan hun ogen. De Koningin en de Prins traden uit de versierde wachtkamer over de loper op de wagon toe, om de Keizer bij het uitstappen als eerste te begroeten. De Ethiopische vorst was in 'n donkerblauwe uniform ge kleed en had zijn steek met de leeuwen manen op. Na hem stapten ook zijn zoon, Prins Makonner, hertog van Harar, en diens echtgenote, Prinses Sarah, uit de trein. Het Nederlandse Koninklijk Paar stelde de Keizer vervolgens de leden van de eredienst voor, die hem bij dit bezoek zijn toegevoegd. Ook burgemeester d'Ailly was bij de begroeting tegenwoordig. Daarna begaf het gehele gezelschap zich over de loper naar de wachtkamer, waar de ministers, de voorzitters der beide Ka mers en een aantal regeringsfunctionaris sen aan de Keizer werden voorgesteld. Saluutschoten en gejuich Ondanks het druilerige herfstweer wa ren talrijke Amsterdammers reeds in de morgenuren naar het hart van de stad ge komen om de aankomst van de Keizer en het prinselijk paar bij te wonen. Van tal rijke gebouwen rondom de Dam woei de vlag van Ethiopië naast de Nederlandse driekleur. Voor het Paleis stond de ere wacht der grenadiers in zijn imponerend uniform aangetreden tezamen met de Ko ninklijke militaire kapel. Recht tegenover de paleisingang, op het midden-Damter- rein, had zich reeds de studentenweerbaar heid opgesteld, die de erewacht vormde, waarlangs de Keizer zich later naar het Nationaal Monument zou begeven. Om 18 minuten over tien snerpte een politiefluit over de Dam en weerklonken de comman do's voor de erewacht. Van de IJ-zijde af drongen de doffe klanken der saluutscho ten tot in het hart van de stad door, waar het publiek gespannen de halzen rekte toen van het Damrak af het gejuich naderbij kwam. Enkele ogenblikken later draafde de ere-escorte der rijkspolitie op de glim mend geborstelde paarden de Dam op. Het (Van een verslaggever) Grauw en vaal is Amsterdam op deze trieste Novembermorgen en nog veel grau wer en mistroostiger is het onder de over kapping van het Centraal Station. Alleen op het eind van het eerste perron Oostzijde is een klein hoekje vol licht en kleur. Daar is een meterhoge withouten plankier ge bouwd voor de fotografen en filmopera teurs, die er ijverig hun uitrusting in stel ling brengen en hun lampenpark proberen. Grote spotlights en overspanningslamper) werpen een zee van wit licht op het stukje perron voor de Kopinklijke wachtkamer, waarvoor om 10 uur de speciale trein uit Parijs met de Keizerlijke familie van Ethiopië zal arriveren. Allerlei hoogwaar digheidsbekleders hebben zich in groot tenue, vol onderscheidingen, al opgesteld langs de loper in de Ethiopische kleuren groen, geel, rood die daar is uitgelegd en waarop nu nog naarstig een werkman in overall aam het stofzuigen is. Dam, om iets voor tienen, springt de erewacht van mariniers in d'e houding en presenteert stram het geweer, wanneer de Koningin en de Prins vanuit de wachtkamer het perron betreden. De Koningin draagt een eenvoudig toilet van beige zijde met daar over een korte bruine bontmantel; de Prins is gekleed in de nieuwe gala-uniform van generaal der Luchtmacht, waartegen het groene lint van de Orde van Salomo, hem door de Negus onlangs verleend, fel afsteekt. Even later rijdt de trein met de hoge bezoekers langzaam binnen. Hij komt vlak voor de loper tot stilstand en nadat een wagenpoetser haastig nog even het portier van het keizerlijke rijtuig afge veegd heeft, treedt Haile Selassie naar bui ten, een kleine, rustige figuur, met een ernstig gezicht dat er boven het schitte rende, met gouddraad en ridderorden rijk versierde gala-tenue tamelijk vermoeid uitziet. Vol waardigheid schrijdt hij op Koningin Juliana toe, de grote donkere ogen strak op haar gevestigd en drukt haar de hand. Dan begroet hij, minder formeel en met een glimlach van herkenning ook Prins Bernhard en met die lach schijnt tevens alle vermoeidheid uit zijn gezicht geweken te zijn. Even verstrakt de groep als de Mari nierskapel het langzame melodieuze volks lied van Ethiopië speelt, dat in de hoge hal van het station een prachtige klank bodem vindt. Dan inspecteert Zijne Kei zerlijke Majesteit aan de zijde van onze Landsvrouwe de erewacht, poseert een ogenblik geduldig voor de fotografen op het houten „schavotje" en begeeft zich dan met zijn gevolg, zijn zoon, de hertog van Harrar, diens vrouw Prinses Sarah, een rijzige jonge vrouw die het kennelijk maar kil vindt in herfstig Amsterdam, en zijn ministers, hunne Excellenties Tsahafe Te- zar Wolde, Ato Aklilon Habte en Ato Ta- fari Worq, alle in onberispelijke jacquets, naar de Koninklijke wachtkamer waar zij kennis maken met de ministerraad, de ka mervoorzitters en vele andere hoge auto riteiten. Buiten, op het stationsplein dat kwistig versierd is met Ethiopische vlaggen en ere- palen nog altijd dezelfde met hun kin derlijke tierelantijntjes van draaiende stan- nioolstroken bereidt het publiek de Afrikaanse heerser en zijn gastvrouwe een echt-Amsterdams welkom met veel hoera geroep en handengewuif. Dan gaat het in de rijtuigen via het Damrak naar het paleis op de Dam. Ook daar ziin vele honderden samengestroomd om Keizer en Koningin te zien en ook daar is het gejuich niet van de lucht als de „Zegevierende Leeuw van Juda, ver dediger van het Geloof" de erewacht van het Garderegiment Grenadiers in groot ceremonieel inspecteert. Met hanenpluirn en al komt dë keizer maar nauwelijks tot de schouders van de rijzige grenadiers, maar zijn rustige waardigheid imponeert zelfs de Amsterdamse straatjeugd, die muisstil het plechtig gebeuren staat in te drinken. Dan verdwijnt het hoge gezelschap in het paleis, maar even later gaan de balkondeuren boven de hoofdingang open en vertonen de Keizer en de hertog van Harrar, de Koningin en Prins Bernhard zich opnieuw aan den volke, dat hen nu minutenlang bejubelt en daarmee het be wijs levert, dat het op slag gewonnen is voor de bruine monarch uit het verre Afrika. OOOOCO<>DOOOCOOOOCX>COCOCOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOa Donderdagmorgen om 10.30 uur zal de Keizer van Ethiopië een bezoek bren gen aan de scheepswerf van L. Smit en Zoon te Kinderdijk, waar hij een voor Ethiopië gebouwde sleepboot te j water zal laten. Daarna gaat de Keizer naar Rotterdam, waar hij zich bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij aan de Waalhaven aan boord begeeft j van het koninklijke jacht „Piet Hein", waarmee naar de Maashaven wordt ge varen. Vandaar wordt naar het Beurs gebouw gereden, waar het Afrika-lnsti- tuut een noenmaal aanbiedt. Om 15 uur vertrekt Z.M. naar Delft voor een bezoek aan het Waterloop kundig Laboratorium. Daarna gaat hij naar Den Haag, waar hij om 17 uur j door het gemeentebestuur in het oude raadhuis wordt ontvangen. Om 19.30 uur biedt de Keizer een diner 1 aan in hotel Des Indes. Om 22 uur volgt een receptie van de ministerraad in de j Ridderzaal. Daarna vertrekt de Keizer naar Amsterdam. XXÖCOOOOOOOOCCCOOOOOOOOOCOCOOOCOOCOCOOOOOOOCOOOOOOOOOOÓ publiek hief een luid gejuich aan op het moment, dat de eerste calèche met de Kei zer en het Koninklijk Paar de Dam op zwenkte. Over zijn tuniek droég de Keizer het bre de ordelint, Nassaublauw met twee gele banen, Grootkruis Nederlandse Leeuw, dat hem was verleend op 7 Oct. 1930. Tezamen met onze Landsvrouwe inspec teerde de Keizer de erewacht. Na de inspec tie begaven ons Koninklijk Paar en hun hoge gasten zich in het paleis om enkele ogenblikken later op het balkon te verschij nen. Scherp stak de kleine in het donker blauw geklede gestalte van Keizer Haile Selassie af op het balkon tegen de grijze paleismuur. Het publiek, dat toen de bal kondeuren zich openden een luid gejuich aanhief, begon toen de vorst en de andere hoge gasten verschenen enthousiast met hoeden, zakdoeken en handen te wuiven. De Keizer groette met zijn hand naar alle richtingen en bleef vervolgens enkele ogen blikken saluerend staan. Nauwelijks waren de balkondeuren ge sloten of de eerste druppels van een fikse regenbui begonnen te vallen. Om elf uur volgde de kranslegging bij het monument voor de gevallenen. Bij het plantsoen werd de Keizer door de minister-president, dr. Drees, ontvan gen en deze begeleidde hem naar het mo nument waar een der adjudanten met een grote krans, in de kleuren van Ethiopië groene varens, gele chrysanten en rode an jers gereed stond. Voor het monument stond het ere-peloton van de B.S. aange treden met de stenguns in de arm. Terwijl de Amsterdamse Politiekapel de nationale hymne van Ethiopië speelde legde de kei zer zijn krans bij het monument. Naar verluidt, gaat het keizerlijk bezoek aan Eindhoven niet door omdat het pro gramma anders te overladen wordt. Wel zullen de hertog van Harar en diens echt genote naar Eindhoven gaan. Keizer Haile Selassie met Koningin Juliana en Prins Bernhard in de open calèche, waarin zij de tocht van het Centraal Station naar het paleis maakten. Dr. Adenauer is per vliegtuig in Bremen aangekomen. Hij kwam uit Parijs, waar hij wegens het slechte weer overgebleven was. De kanselier, die een bezoek aan Amerika heeft gebracht, begaf zich onmiddellijk op weg naar Oldenburg, otm daar de begrafe nis van de voorzitter van de Bondsdag, Hermann Ehlers, bij te wonen. Het K.N.M.I. deelt mede: Na enkele dagen met wat rustiger weer is een nieuwe Oceaandepressie er in geslaagd tot het Noordzeegebied door te dringen. De storing veroorzaakte in de afgeló- per nacht en vanmorgen in het Noorden van het land op vele plaatsen onweer. Een volgende depressie bereikte vanmorgen IJsland. Deze trekt snel naar het Noordzee gebied. Daardoor zal er ook morgen weer wat regen vallen. In het temperatuurver- loop komt aanvankelijk nog weinig ver andering, maar na morgen is kouder weer waarschijnlijk. (van hedenmorgen 7 uur) weers- M i i ■i 0» 2 fS Op T3 g w s toestana f? ,s g g b3 9 S Sr S3 aj Z.S Helsinki nevel N 4 3 0,2 Stockholm geheel bew. NNO 2 2 0,2 Oslo geheel bew. windstil 3 0.4 Kopenhagen zwaar bew. ZZW 4 5 1 Londen geheel bew. WZW 5 8 0 Amsterdam geheel bew. WNW 8 10 0,7 Brussel mist ZW 4 7 0 Parijs geheel bew. NW 2 9 0 Bordeaux mist ZO 2 9 0 Grenoble regen windstil 7 0,1 Nice half bew. NW 5 11 0 Warschau nevel ZW 2 6 0 Berlijn motregen ZW 3 8 0,3 Frankfort mist ZZW 3 6 0 München regen ZZW 2 8 0,1 Zürich nevel ZO 2 8 0 Genève mist windstil 7 0 Locarno regen windstil 12 0 Wenen mist windstil 6 0 Innsbruck motregen WZW 2 4 0 Rome geheel bew. windstil 14 0 Neerslag laatste 24 uur. 0*vvv^xTooo(V«oorooorroooooooorrxvr)OOOorinnorioooqs; TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk matige tot krachtige, later krachtige tot harde Zuidelijke wind, ruimend naar West of Noord- West. Tijdelijk regen. Later opklarin gen. Dezelfde of iets lagere tempera turen. 4 November Zon op 7.39 uur. onder 17.08 uur. Maan op 14.13 uur, onder Maanstanden 10 Nov. 15.29 uur: Volle maan 17 Nov. 10.32 uur: Laatste kwartier 25 Nov. 13.30 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 3 November Hoog water: 8.07 en 20.31 uur. Laag water: 3.30 en 15.51 uur. Donderdag 4 November Hoog water: 9.08 en 21.40 uur. Laag water: 4.20 en 16.48 uur. ic»jüOCnococraooc>oocxxgrariooootxx*x»iuu1iijii.-.vY-.vv^-.Y--.-S.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1