President Eisenhower zoekt toenadering tot democraten Keizer liet in Kinderdijk een sleepboot te water Democratische meerderheid ook in de Senaat Weerbericht Nationalisten en communisten in Algerije gearresteerd Geen wijziging in buitenlands beleid verwacht Socialisten veroordeeld in Tsjechoslowakije Loonronde kost het rijk waarschijnlijk f 25 millioen Sovjet-Unie wil de vrijheid van Von Neurath Het woord is aan Strijd tegen verzetshaard begonnen in het woeste hoogland van Aurès Tocht met de Piet Hein over de Maas i Keizerlijk bezoek I j aan Eindhoven j „Ik heb geen klachten ontvangen' Advies na inundatie van „Holland Marsh" 69^ JAARGANG No 100 DONDERDAG 4 NOVEMBER 1954 v e l s e r Haarlems Dagblad editie 298e JAARGANG No 2 54 Samenzwering voor Europese Unie onder Amerikaanse leiding Thee 8 cent per 100 gram duurder Twee kinderen door kolendamp omgekomen Chinese schadevergoeding voor Britse Skymaster „Op de dijken gaan wonen" Procureur-generaal Sunarjo Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Keuter/U.P.) De einduitslag van de Congresverkiezingen in de Verenigde Staten is nog niet bekend. De democraten hebben echter ook de meerder heid in de Senaat gekregen. De verdeling is thans: Huis van Afgevaardigden: Senaat: (officieus) Democraten 231 48 Onafhankelijken 1 Republikeinen 203 47 435 96 De onafhankelijke senator Wayne Morse uit de staat Oregon heeft medegedeeld dat hi.i met de democraten zal stemmen. President Eisenhower heeft verklaard, dat hij de democratische leiders in het Huis zal uitnodigen tot samenwerking en hen zal raadplegen over zijn wetgevend programma voor het volgende Congres. De president gaf zijn verbazing te kennen over vele ver kiezingsuitslagen. Hij zei dat hij voor zijn program zal blijven werken en zal trachten de regeringszaken lopende te houden. De president werd op zijn persconferen tie herhaaldelijk gevraagd naar zijn verkla ringen tijdens de verkiezingscampagne, vol gens welke de verkiezing van een demo cratisch Congres zou leiden tot een „kou de oorlog" tussen de uitvoerende en de wet gevende macht. Thans zei Eisenhower, dat de uitdrukking „koude oorlog" te sterk was. Hij had bedoeld dat een democratische overwinning nieuwe krachten en invloeden zou geven, die eerder een verwijdering dan een toenadering zouden betekenen. Hij be treurt het, dat hij een te krachtige term heeft gebruikt. Eisenhower zei dat er de afgelopen twee jaar voortdurend overleg met de democra tische leiders is gepleegd bij het bepalen van de buitenlandse politiek. Hij ziet do verkiezingsuitslag niet als een verwerping van zijn program door de kiezers. Hij wilde niet zeggen of hij zich in 1956 herkiesbaar zou stellen als president. Maar zo hij al een besluit genomen had in dit opzicht, dan had de verkiezingsuitslag daar geen ver andering in gebracht. De verkiezingen zijn verlopen zoals de deskundigen verwacht hadden. De uitslag is van weinig of geen betekenis op het gebied van de buitenlandse politiek of voor de defensie. De werkelijke betekenis ligt geheel op binnenlands- politiek terrein. Maar ook daar zijn de gevolgen pas volle dig te overzien in 1956, als de presidents verkiezingen worden gehouden. De traditie wil dat de regerende partij in tussentijdse Congresverkiezingenn tus sen twee presidentsverkiezingen in ze tels verliest. De kwesties waarop deze tussentijdse verkiezingen worden gevoerd zijn door gaans voor het doel van de verkiezings campagne opgeworpen en hebben vaak nauwelijks enige invloed op de nationale politiek. Veranderingen De grootste politieke verandering in de praktijk zal optreden in de verschillende commissies van het Congres, waarin de de mocraten, nu zij de meerderheid hebben, de voorzitterschappen zullen bekleden. Maar de democraten die voor déze func- WENEN (Reuter/UP) Radio-Praag heeft bekend gemaakt, dat de Tsjecho- slowaakse veiligheidsdienst een einde heeft gemaakt aan het bestaan van een grote sabotage- en spionnagebende, die voor namelijk bestond uit voormalige sociaal democraten. Het opperste gerechtshof in Praag heeft reeds drie mannen veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf en twee tot 25 jaar. Een onbekend aantal verdachten kreeg lange gevangenisstraffen. De veroordeelden hadden getracht „Tsjecho-Slowakije te brengen in een Europese unie onder Amerikaanse leiding". Zij wilden „de nationalisatie van de Tsjechoslowaakse industrie ongedaan ma ken, collectieve boerderijen teruggeven aan de oorspronkelijke eigenaars en het vroegere burgerlijk regiem herstellen". De verdachten bekenden, dat zij hadden gehoopt hun doel te bereiken met hulp van westelijke militaire inmenging, aldus dit bericht. Eerder was in berichten uit betrouw- oare bron in Wenen gemeld, dat in de eerste vijf maanden van dit jaar 80 voor malige vooraanstaande sociaal-democraten waren gearresteerd. Onder hen zou zich de voormalige vice-premier Lausmann hebben bevonden, die in 1950 uit Tsjecho slowakije naar Oostenrijk vluchtte, doch die eind verleden jaar vrijwillig naar zijn vaderland terugkeerde, waar hij, vol gens mededelingen van Tsjechoslowaakse autoriteiten, inlichtingen verschafte over spionnage-activiteit van Tsjechoslowaakse bannelingen en verzet van sociaal-demo craten in het land. Voordat de communisten in 1948 aan de macht kwamen, waren de socialisten de op drie na sterkste partij in het land. Hun partij telde 369.000 leden. Op 27 Juni 1948 werden deze allen automatisch tot Lid van de communistische partij verklaard. ties in aanmerking komen, verschillen in politieke opvattingen niet zo heel veel van de aftredende republikeinse voorzitters. Wellicht zuilen zij Eisenhower meer steun geven voor de vooruitstrevende onderde len van zijn regeringsprogramma. Bij de behandeling van de omstreden punten van het regeringsbeleid zal waarschijnlijk in beide partijen een onderlinge verdeeldheid aan het licht treden. In de republikeinse partij is het even min pais en vree. Rechtse partijgangers staan reeds klaar om de schuld van de nederlaag te geven aan het uitblijven van een eensgezind standpunt in de kwestie- McCarthy. Er zullen wel disputen volgen over de invloed die Eisenhower's ingrijpen in de verkiezingscampagne al dan niet ge had heeft, en over de gevolgen van vice- president Nixon's tactiek om het commu nisme en de corruptie in de stembusstrijd in het geding te brengen. Daarbij zal men de verkiezingsuitslagen vergelijken in de Westelijke staten, waar Nixon voornamelijk zijn campagne voerde, en in de staten Ohio, Michigan, Kentucky, Delaware, Connecticut en New York, waar de president zelf op het verkiezingspad ging. Het aanzien en de persoonlijke popula riteit van Eisenhower stond in deze ver kiezingen niet rechtstreeks op het spel. Maar in een verdeeld Congres en in een verdeelde partij zal de vraag hoeveel in vloed de president nog op de kiezers heeft, belangrijk worden met het oog op de pre sidentsverkiezingen van 1956. De vaak her haalde geruchten dat Eisenhower zelf niet zou begeren zich in 1956 opnieuw candi- daat te stellen, kunnen daarbij zijn positie als partijleider niet versterken. Voor de komende politieke periode van twee jaar voorzien de deskundigen geen wijzigingen in de buitenlandsce politiek. Er is enig verschil van mening mogelijk over de militaire zaken, met name met betrekking tot de rol van de luchtmacht. De democraten zijn voorstanders van een „evenwicht tussen de strijdkrachten" en willen grotere bedragen voor de defensie uittrekken. De militaire begroting zal in December worden opgesteld, maar men acht het niet waarschijnlijk dat de uitslag In zijn antwoord aan de Tweede Kamer op de financiële beschouwingen over de be groting voor 1955 deelt de minister van Financiën mede, dat het niet mogelijk is, een nauwkeurige schatting te geven van de consequenties, die de loonsverhoging van 6 percent, welke na het indienen der be groting tot stand kwam, op deze begroting zal hebben. Volgens een zeer globale schat ting zal de opbrengst der belastingen ten gevolge van de loonsverhoging voor het dienstjaar 1955 toenemen met rond 175 millioen, waarvan dan na aftrek van de aandelen voor het gemeentefonds en het provinciefonds circa 150 millioen aan het rijk ten goede zou komen. De opbrengsten van de loonbelasting, de Vereveningshef fing en de Omzetbelasting zullen stijgen, naar schatting met bruto 80, 15 en 50 mil lioen; bij de overige belastingen kan met enige stijging van de opbrengst rekening worden gehouden. Tegenover de globaal op 150 millioen te stellen bate voor het rijk zal een toene ming der rijksuitgaven met 170 millioen staan, namelijk voor salarissen rijksperso neel 49 millioen; voor subsidies en bijdra gen 35 millioen; voor pensioenen en wacht gelden 26 millioen; voor sociale voorzienin gen 42 millioen en voor di"ersen 18 milli oen. Totaal 170 millioen. De loonronde heeft dus naar verwachting een nadelig effect op de begroting. Naar wij uit vakkringen vernemen zijn met ingang van gisteren de prijzen van alle theesoorten met 8 cents per pakje van 100 gram verhoogd. Deze verhoging is een gevolg van de aanhoudende hausse op de wereldtheemarkt. In de koffieprijzen is geen verandering gekomen. de verkiezingen deze begroting zal beïn vloeden. Eisenhower's programma voor liberali satie van de handel zou wellicht enige grotere steun van het Congres kunnen krij gen, maar de republikeinse en democrati sche conservatieven tezamen zullen er ver moedelijk wel voor zorgen dat er niet meer geliberaliseerd wordt dan sinds 1952 het geval was. Tegen de trustvorming zal het nieuwe Congres waarschijnlijk wel maat regelen gaan nemen. De laatste tijd is zo wel van republikeinse als van democrati sche zijde geageerd tegen de toeneming van fusies tussen grote handelsfirma's. De commissies van het Huis, welke meest door conservatieve Zuidelijke democraten geleid zullen worden, zullen zich wijden aan een onderzoek van de arbeidspolitiek, de politiek inzake de openbare energie voorziening en het belastingbeleid van de regering, in plaats van zich te concentre ren op het uitrafelen van het democrati sche bewindsverleden, waarop de republi keinse voorzitters der commissies zich tot dusver voornamelijk hebben gericht. (Van onze correspondent in Bonn) De Sovjet-regering is thans bereid ac- coord te gaan met het voorstel van de Westelijke mogendheden om de thans 81- jarige Von Neurath, die als oorlogsmisda diger in de gevangenis van Spandau ver blijft en een der hoofdbeklaagden in het proces van Neurenberg was, op vrije voe ten te stellen. Dit is meegedeeld in een brief, welke de Russische hoge commissaris Poeskin aan de drie Westelijke hoge com missarissen heeft gericht. In dat schrijven staat ook, dat de Tsjechoslowaakse regering niet heeft tegen invrijheidstelling van Von Neurath, die onder Hitiers schrikbewind als rijksprotector van Bohemen en Moravië ge fungeerd heeft. Von Neurath is in 1946 door het inter nationaal militair tribunaal in Neurenberg veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Hij is ziek. In Bonn wordt er in Westelijke politieke kringen op gewezen dat de ministers van Buitenlandse Zaken van de drie grote Wes- j telijke mogendheden al op de conferentie van de „grote vier", die in Januari en Fe- j bruari van dit jaar in Berlijn gehouden i werd, om de invrijheidstelling van Von Neurath hebben verzocht. Dat plan is toen niet doorgegaan omdat de Russen perti nent weigerden er hun goedkeuring aan te hechten. Als Hitiers minister van Buitenlandse Zaken leidde Von Neurath het weglopen van Duitsland uit de Volkenbond en het verzet en de schendingen van het verdrag van Versailles; hij woonde de bloedige zui vering in de rijen der S.A. bij, de zo genaamde Roehm-affaire en de moord op de Oostenrijkse kanselier Dollfuss. In 1938 trad hij af als minister van Bui tenlandse Zaken, maar korte tijd later be noemde Hitier hem tot „protector" van Bohemen. Te Neurenberg werd hij beschuldigd van het laten terechtstellen van Tsjechische studenten, van onmenselijke misdaden tegen de Tsjechische bevolking, „verduis tering" van het bezette gebied en het af kondigen van strenge anti-semietische wetten. Woensdagavond zijn in Amby bij Maas tricht twee kinderen van respectievelijk 1 en 5 jaar tengevolge van kolendampvergif tiging om het leven gekomen. Toen de vader, de heer Kikken wonende aan de Hagenstraat, gisteravond thuis kwam, trof hij zijn vrouw en de twee kin deren in bewusteloze toestand aan. De kin deren waren niet meer te redden. De echt genote werd door de G.G.D. van Maastricht naar het ziekenhuis St. Annadal te Maas tricht overgebracht. Haar toestand is rede lijk wel. LONDEN (Reuter) Communistisch China heeft er in toegestemd 367.000 pond sterling (ongeveer vier millioen gulden) schadevergoeding te betalen voor het ver lies van de Britse Skymaster die op 23 Juli door Chinese jagers bij het eiland Hainan werd neergeschoten. Bij het incident zijn tien mensen om het leven gekomen, drie Engelsen, drie Amerikanen, twee Chine zen, een Australiër en een Portugees. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Jean de Boisson: Sommige mensen zijn doorlopend dronken van anderer roem. Keizer Haile Selassie bracht Woensdagmiddag een bezoek aan het Instituut voor de Tropen, het vroegere Koloniale Museum te Amsterdam. Men ziet hem hier in gezelschap van Prins Bernhard tijdens zijn rondgang. Achter hen Koningin Juliana. ALGIERS. Reuter/AFP), De Franse autoriteiten hebben Algerijnse nationalis ten, communistische leiders en vakbond- leiders opgepakt in een grootscheepse raz zia na de aanvallen van verzetslieden in geheel Algerije. Onder de arrestanten zou den zich Moelay Merbah, secretaris-gene raal van de nationalistische „Beweging voor de overwinning van democratische vrijheden", en ongeveer een tiental mili tanten van de partij bevinden. De secre taris-generaal van de Algerijnse commu nistische partij en enkele vakbondleiders werden in hechtenis genomen doch later vrijgelaten. Het communistische weekblad „Liberté" is op last van de gouverneur- generaal in beslag genomen wegens een artikel, dat de rust zou kunnen verstoren. Er ziin de afgelopen 24 uur geen verde re incidenten gemeld, doch in het bergge bied van Aurès, ten Zuiden van Batna, ontwikkelt zich een ernstige situatie door de aanwezigheid van gewapende benden. De Franse staatssecretaris van Oorlog, Jacques Chevallier, heeft na een inspectie van het gebied verklaard, dat de streek „feitelijk in een staat van revolutie" ver keerde. Enige honderden „geüniformeerde bandieten" uit Tunesië hadden zich aan gesloten bij Algerijnse vogelvrij verklaar den, die passen, wegen en dorpen in het woeste gebied bezetten. Verzetslieden ruk ten Zondagnacht Batna binnen en hadden Khenchela bezet, de telefoonverbindingen verbroken en de politie ter plaatse ontwa pend. In Arris, de hoofdstad van Aurès, was de toestand kritiek. De plaats was Zondagnacht in de macht van verzetslie den. Hoewel 24 uur later Franse gewa pende colonnes de plaats bezetten, waren de verzetslieden nog overal aanwezig en actief. Zij hadden twee bruggen in de weg naar Batna opgeblazen. Chevallier meende, dat sterke veilig heidstroepen veel tijd nodig zouden hebben om het gebied van Aurès te zuiveren. Uit gezaghebbende bron is vernomen, dat Woensdag twaalf van de 38 verzetslieden, die in de nacht van 1 November vier aan slagen pleegden in het gebied van Oran, zijn aangehouden. Verscheidene van hen waren in het bezit van vuurwapens. De Franse regering heeft bij Egypte ge protesteerd tegen uitzendingen van radio- Cairo, waarin de jongste verzetsdaden in Algerije worden toegejuicht. Voorts is pro test aangetekend tegen de arrestatie van drie Fransen in Egypte. De tweede dag van het bezoek van Kei zer Haile Selassie van Ethiopië aan ons land is begonnen met een bezoek aan Kin derdijk. Om 9 uur vertrok de koninklijke stoet van het paleis 'te Amsterdam. Om streeks half elf arriveerden de koninklijke auto's voor de scheepswerf van L. Smit en Zoon, waar voor de ingang van het hoofd gebouw de burgemeester van Nieuwlek- kerland, de heer H. R. Nieborg, de hoge gasten begroette en de beide directeuren L. en D. L. H. Smit aan de Keizer voor stelde. In de directiekamer werden ver volgens de heren A. J. M. Verschure en H. Smulders, directeuren van de Industriële Handelscombinatie „Holland" en de heer W. C. d'en Hartog, eveneens directeur van L. Smit en Zoon voorgesteld. De heer L. C. Smit hield een begroetings rede in de Franse taal. Daarna begaf het gezelschap zich naar de werf, waar alles voor de tewaterlating van de voor Ethiopië bestemde sleepboot „Shegnew" in gereed heid was gebracht. Nadat de Keizer de laatste beletselen had weggenomen, gleed de boot te water, onder het geloei van sirenes en stoomfluiten. Ethiopië droeg het bouwen van vier sleepboten op aan Neder landse werven. Twee zijn er gereed, de andere zijn nog in aanbouw. Na de tewaterlating, waarbij de sleep boot haar naam ontving, werd de Keizer door het achtjarige dochtertje van de adjunct-directeur, Marjon den Hartog, een klein model van de nieuwe sleepboot aan geboden. De hoge gasten woonden hierna een de monstratie proeftrekken in de haven bij door de sleepboot „Auraris", waarna de machinefabriek werd bezichtigd. Om half twaalf vertrok de stoet naar Rotterdam. Naar Rotterdam Bij de Rotterd'amsche Droogdok Maat schappij begaf het gezelschap zich aan boord van de „Piet Hein", die daarop koers zette naar de rivier. De „Piet Hein" pas seerde het Prins Bernhard-dok, waarin Hr. Ms. kruiser „Zeven Provinciën" lag. Hoe wel er geen saluut werd gegeven, werd er wel geparadeerd en bij het voorbijvaren werd er „gejoeld". Daarna bereikte het koninklijke jacht de rivier en werd in de richting van de stad gevaren. Toen de „Piet Hein" de Schiemond passeerde, klon- De Keizer van Ethiopië brengt Vrij- dag een bezoek aan Eindhoven waar hij de Philipsfabrieken en de D.A.F.-auto- fabrieken zal bezichtigen. Voor bij om j 12 uur van Schiphol per vliegtuig naar het vliegveld Welschap bij Eindhoven j vertrekt, zal Z. M. eerst nog een kort bezoek brengen aan de Verenigde Ma- j chine Fabrieken (Werkspoor) te Am- sterdam. De Keizer keert om 17 uur uit Eind- jj hoven op Schiphol terug. Na de avonddis ten paleize zal Z. M. van de operavoorstelling van Tann- hauser in de Amsterdamse Stads- 5 schouwburg het gedeelte na de pauze 22 uur) bijwonen. ken er eenentwintig saluutschoten, afkom stig van Hr. Ms. torpedobootjager „Evert- sen". Omstreeks kwart voor een ging het gezelschap in de Maashaven van boord, om zich met auto's naar het beursgebouw te begeven. Drommen .mensen stónden reeds lang tevoren op Beursplein en Cool- singel te wachten voor de ingangen van het beursgebouw, waarin de Kamer van Koophandel en het Afrika-instituut geves tigd zijn. Enthousiast werden de keizer lijke en koninklijke bezoekers door de menigte begroet. De op de trappen van de beurs opgestelde marinierskapel luisterde de aankomst met muziek op. De Koningin werden bloemen aange boden door de 21-jarige Adri van der Mer- we, een meisje da't destijds in de Johanna- stiehting, waar zij wegens kinderverlam ming verpleegd werd, door H. M. werd bezocht. Zij is thans telefoniste van de Kamer van Koophandel. In een der zalen werd het noenmaal gebruikt. Kaart uit I7de eeuw aangeboden De voorzitter van het Afrika-instituut, mr. K. P. v. d. Mandele, bood de Keizer een door Blaauw in de zeventiende eeuw ver vaardigde kaart van Ethiopië aan, alsmede een boekje over Ethiopië, waarvan 30.000 exemplaren aan schoolkinderen in Rotter dam, Den Haag en Amsterdam zijn uitge reikt. Dit boekje, dat 38 pagina's telt, be vat een inleiding in het Amharisch en ver der in het Nederlands een beschrijving van het hedendaagse Ethiopië. Omstreeks 3 uur vertrokken de keizer lijke en koninklijke bezoekers naar Delft, hartelijk toegejuicht door de velen, die zich langs de weg hadden geschaard. OTTAWA (United Press) Een uit twee personen bestaande commissie van onder zoekt heeft aan de Canadese regering en aan de regering van de provincie Ontario gerapporteerd, dat zij de totale schade, die de orkaan „Hazel" in Ontario heeft aangericht, schat op 24.643.580 dollar. Zij adviseert de 17 mijl lange dijk rondom Holland Marsh te versterken en te ver hogen. De twee leden van de commissie zijn J. B. Carsweli en dr. Bruce Shaw. In hun rapport geven zij verder als hun mening te kennen, dat de woningen in Holland Marsh op de te versterken en verhogen dijken gebouwd moeten worden om node loos verlies van mensenlevens in de toe komst te voorkomen. Zij dringen, aan op krachtig ingrijpen van de overheid op het gebied van planologische verbeteringen. (van hedenmorgen 7 uur) 1» DJAKARTA (Aneta) De procureur- generaal te Djakarta, mr. Sunarjo, heeft tegenover (le pers naar aanleiding van de mededeling van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken over mishandelin gen van Nederlandse arrestanten ver klaard, dat naar zijn mening de berichten over mishandelingen „op fantasie moeten berusten". Hij zei geen klachten te hebben ontvan gen van gearresteerden, hoewel de moge lijkheid tot het indienen daorvan bestaat. „De gearresteerden worden wel eens stevig aangepakt", zo vervolgde hij, „doch dit is geen mishandeling" Het was hem van een arrestant bekend, dat hij in het ziekenhuis was opgenomen. De betrokkene lijdt aan een inwendige ziekte, waarvoor opname in een ziekenhuis nodig was. Het was hem niet bekend, dat een gearresteerde in een psychiatrische in richting was opgenomen. Wel wist hij, dat een arrestant zeer overstuur was, hetgeen hij echter toeschreef aan het feit, dat be trokkene reeds een volledige bekentenis af legde en nu waarschijnlijk wraaknemingen vreest. Tenslotte zei de procureur-generaal, dat de zaak-Jungschlager nog vóór 15 Novem ber aan de rechter zal worden overgedra gen. weers- toestana S üp u cc c S e O O) d£ F p Neerslé tn mm CT5 ÜJ - w. Helsinki geheel bew. NNO 3 1 0,5 Stockholm onbewolkt WNW 2 -3 0 Oslo nevel Z 5 4 0 Kopenhagen zwaar bew. ZO 4 5 1 Londen zwaar bew. z 4 6 0 Amsterdam geheel bew. z 3 7 2 Brussel licht bew. zzw 3 7 0 Parijs mist windstil 6 0 Bordeaux geheel bew. N 2 12 - Grenoble licht bew. NW 8 12 0 Nice licht bew. ZZW 4 10 0 Warschau regen NNW 4 5 - Berlijn nevel NNW 2 5 9 Frankfort nevel ZW 2 5 0,6 München nevel WNW 3 5 5 Zürich mist O 2 5 3 Genève licht bew. NNO 2 6 0 Locarno onbewolkt windstil -0 - Wenen regen NNW 9 7 6 Innsbruck regen ZO 2 4 6 Neerslag laatste 24 uur. ■YYYYTOOOOOOOrYYhTgYV-nrYYYYYYtfX^ ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Iets minder koude nacht. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tij delijk krachtige wind in hoofdzaak tussen Zuid-West en West. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. 5 November Zon op 7.40 uur, onder 17.06 uur. Maan op 14.32 uur, onder 0.43 uur. Maanstanden 10 Nov. 15 29 uur Volle maan 17 Nov. 10.32 uur- Laatste kwartier 25 Nov. 13 30 uur' Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 4 November Hoog water: .9.08 en 21 40 uur. Laag water- 4 20 en 16 48 uur. Vrijdag 5 November Hoog water: 10.25 en 23.04 uur. Laag water: 5.34 en 18.05 uur. réxxxxxxxx>oooc»YYrTYYriooonrerrïr<vitYYYyra-.-yYvv*....T.^rr

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1