Goede kans op winst van De Kennemers tegen EDE Agenda voor Velsen „Melkbalonnen" zwierven over midden Europa Zsa - Zsa Kennemer l Lantaarn „Velserbad" wordt goedkoop bad Arend Reijm TAXI NODIG? Voetbal in Kennemerland AUTORIJLES MOTORRIJLES SCOOTERRIJLES „Amsterdamse joffer" bij „Felison" Achterstand moet zo gauw mogelijk ingelopen worden Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 11 VSV ontvangt Vitesse Mutatie in huisvestingscommissie I.v.A.O. vraagt steun voor opleidingscentrum KANTOORMACHINES CHR. VISMAN Het aangewezen adres „De Luifel" in een nieuw gewaad Lid Oud-Katholiek bisschopplijke raad BEL 5000 R.K.S.V. verzekert zich van zwemuren Schip in nood Sinte, Sinte Maarten Hockey-wedstrijden van DEM Nieuwe reservisten in opleiding Auto-onderdelen zijn hun baas kwijt Van de tweedeklassers in Kennemerland is Beverwijk wederom vrij. Aanvankelijk was voor de Beverwijkers de uitwedstrijd tegen Hollandia vastgesteld, maar deze ontmoeting heeft plaats moeten maken voor Hollandia-OVVO, wat waarschijnlijk wel niet erg in de smaak van de roodwitten zal vallen. De Kennemers speelt thuis de belangrijke wedstrijd tegen Ede. Ook in de derde klasse staan enige aardige wed strijden op het programma. De thuiswedstrijd van De Kennemers noemden we belangrijk. Feitelijk is elke wedstrijd voor de roodzwarten van belang, omdat zij zo nodig om de punten verlegen zijn. Maar de ontmoeting tegen Ede zullen zij met bijzondere interésse tegemoet zien, omdat ze weten, dat de Edenaren in hun drie uitwedstrijden nog geen enkel winst punt behaald en geen enkel doelpunt ge scoord hebben. In 3 A ontvangt WB Purmersteyn, dat de vorige week onverwacht met 4-0 van ZW verloor. Dit lijkt ons hoopgevend voor de WB'ers! Voor Terrasvogels staat de zware uit wedstrijd tegen WSV on het programma. Weliswaar verloren de Zaankanters de vo rige week onverwacht van GVO, maar we achten ze tooh sterk genoeg om van de Vogels te winnen. Vitesse is door zijn zege op Kinheim voorlopig wat uit het gedrang geraakt. Tegen GVO zullen de Castricummers het lastiger hebben, maar toch geven we ze wel een kans op een gelijk spel. Kinheim gaat in Zaandam tegen Zilvermeeuwen een vrij zekere nederlaag tegemoet. Verder is in deze afdeling WB natuur lijk nieuwsgierig naar het verloop van de wedstrijd ZWZaandijk. In 3 B is de spanning tussen DEM en CSV toegenomen en wachten ADO en KW op een misstap van de favorieten voor de eerste plaats. We menen echter, dat die misstap Zondag a.s. nog wel niet zal komen, want de Beverwijkers en Castricummers moeten in staat geacht worden om respec tievelijk OSV en QSC er onder te houden. ADO, dat uit vijf thuiswedstrijden 9 pun ten binnenhaalde, zal, wil het zijn aan spraken op de bovenste plaats handhaven, Verlaging toegangsprijzen bij volgende thuiswedstrijd Het elftal van VSV ziet er voor de thuis wedstrijd tegen Vitesse als volgt uit: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; mid den: Tielrooy, Hazeveld en Spaans voor: Belfroid, Zwanenburg, Verswij veren, v. d. Kuil en De Graaf. De andere elftallen spelen de volgende wedstrijden: VSV. 2HBC 2, 12 uur, ter rein Driehuis; Beverwijk 2VSV 3, 10 uur; DCO 2VSV 4, 9.45 uur; VSV 5Bever wijk 3, 9.45 uur, terrein Driehuis en VSV 7 —Stormvogels 8, 9.45 uur, terrein Driehuis. Het bestuur van VSV deelt ons voorts mee dat het heeft besloten de prijzen van de entreebiljetten in voorverkoop te ver lagen. Staanplaatsen zullen in voorverkoop f 0.75 gaan kosten; tribuneplaatsen f 1.60. Deze regeling gaat in bij de volgende thuis wedstrijd van VSV. De heer W. A. de Bruiin en de Vereniging van Huiseigenaren hebben het Velsense college van B. en W. medegedeeld, dat eerstgenoemde zijn benoeming tot lid van de commisise Woonruimtewet 1947 niet de finitief zal aanvaarden De vereniging heeft H. Wichmann en P. J. Bakker bereid ge vonden een eventuele benoeming tot lid van de vorengenoemde commissie aan te nemen. In verband hiermede wordt ter be noeming voor de Huurwaarborgvereniging aanbevolen: a.ls lid: H. Wichmann, en als plaatsvervangend lid: W. A. de Bruijn. ADVERTENTIE in de nieuwe OPELS 1954 op speciale lesmotor op de nieuwe Zündapp Scooter Vanouds de le gediplomeerde K.N.A.C.-rijschool in de Gem Velsen Hagelingerweg 134 - Telefoon K 3560 8030 Santpoort Dennenstraat 12 - Tel. 6200 - IJmuiden-Oost ZATERDAG 6 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21,15 uur, „De Koning der Zuidzee" Rex, 20 uur, ,,De drift in het bloed". Accordeon Ver. „IJmuidens Roem", 20 uur, Patronaatsgebouw, concert. Ver. v. Vrjjz. Herv., zaal Abelenstraat, bazar. Pieter Vermeulen-museum, Cultureel Ge bouw, Moerbergplantsoen, geopend van 1417 uur. ZONDAG 7 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia, 15 uur, „Fanfare der Ehe", 19 en 21.15 uur, „De Koning der Zuidzee". Rex, 15 uur, „Gedwongen verraad"; 20 uur, „De drift in het bloed". „Alcura", 10 uur, Rèx, filmochtend. MAANDAG 8 NOVEMBER IJMUIDEN: Thalia. 20 uur, „Fanfare der Ehe". Rex, 20 uur, „De drift in het bloed". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN-NOORD: Toneelver. „Concordia", 19.3021 uur, receptie gouden jubileum in Gebouw Concordia. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur, spreekuur wethou der van onderwjjs. tegen Schoten nu ook eens moeten tonen, dat het ook een uitwedstrijd kan winnen. Maar dat zal de Heemskerkers niet mee vallen. Wijk aan Zee zal het in de uitwedstrijd tegen RKAFC al evenmin gemakkelijk hebben. Toch zien we er wel een "gelijk spel in. Velsen zal het op eigen terrein tegen de Alkmaarse Boys wel klaar spelen. In 4 E trekt Waterloo naar Germaan, dat Zondag j.l. door een 5-3 nederlaag tegen EHS de leidersplaats aan Gold Star moest afstaan. In het voor Waterloo gun stigste geval verwachten we een gelijk spel. Onderwijs aan volwassenen wordt gesubsidieerd Het Velsense schoolbestuur van de Stichting Scholendienst van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft tot B. en W. een verzoek gericht, zijn arbeiders avondschool te subsidiëren door het toe kennen van een bijdrage in het nadelig saldo op de exploitatierekening van die school. Deze school is opgericht met het doel, onderwijs te geven aan volwassenen. Ge durende een twee-jarige cursus wordt on derwijs gegeven in goed gebruik van de Nederlandse taal, in op de praktijk van het leven gericht rekenen en sociale kennis. B. en W. achten dit ontwikkelingswerk van een dusdanig belang, dat het verlenen van een subsidie verantwoord is. ADVERTENTIE Voor reparaties, onderhoudsabonne- menten, revisie enz. van alle soorten Schrijf-, Tel- en Rekenmachines is Wijk aan Zeeërweg 4 - IJmuiden Telefoon 4619 Off. Remington Dealer Eigen technische dienst Levering van stalen meubelen en alles op het gebied van kantoorbenodigdheden. Remington-Portable schrijfmachines vanaf 269. Na vele omzwervingen is de firma „De Luifel" eindelijk op de plaats van be stemming aangeland en wel in een splin ternieuwe zaak aan het Marktplein in IJmuiden-Oost. Mevrouw K. de Jong begon haar hand werkzaak ongeveer 25 jaren geleden in een pand aan de Trompstraat. Toen de gemeente uitbreidde en het centrum zioh verlegde, betrok zij een winkel aan het Velserduinplein. De bezetter liet het pand slopen en na de bevrijding werd de zaak voortgezet in een particulier huis. Daarna vestigde de firma zich in een allerg>enoe- gelijkst pand aan de Kennemerlaan even voor de Julianabrug. Maar dit voorlopig onderdak beant woordde niet aan de eisen, die mevrouw De Jong en haar dochter zich stelden. De mogelijkheid van étaleren was beperkt en in het donkere interrieur kwamen de fleurige kleuren van wol en stoffen niet tot hun recht. Sedert gisteren is deze handicap opge heven. De nieuwe, moderne winkel laat het volle daglicht toe en de keurig in vakken opgestapelde wol noodt tot kopen. De kleurigheid wordt verhoogd door de hy permoderne en artistieke asseooires, als corsages (eigen werk), pochettes, halsdoek jes en kettingen, die op aanlokkelijke wijze zijn uitgestald in vitrines en étalages. De betimmering, zowel ontwerp als uitvoering De verzamelde IJmuiden- se melkhandelaren hebben een poosje geleden een 5500 ballonnen uit de knuistjes van een enthousiaste schare kinderen zien loslaten, die de regen op het Marktplein trotseerden en hun kleu rige schatten zagen weg drijven op een straffe Wes tenwind. Menigeen heeft toen voorspeld, dat er van deze groots-opgezette wed strijd niet al te veel terecht zou komen, maar nu de kaartjes terug zijn bij meneer H. van Leeuwen in de Edisonstraat blijkt, dat de pessimisten ongelijk hebben gekregen. Want diep uit Duitsland en zelfs uit Polen kwamen de aan de ballonnen benge lende kaarten naar IJmui den, soms met aardige be geleidende brieven of met een grapje. Zoals op de kaart van nummer 3717, ge- ronden in de afdeling Hout- stof van het Van Gelder terrein op steenworps-af- stand van het Marktplein. „Pech gehad, volgende keer beter" zeggen de vinders. De poedelprijs is hiermee voorlopig wel overtuigend gewonnen in deze wed strijd. De prijs voor de verste is voor nummer 2168, want het kaartje met dat num mer kwam helemaal uit Lodz in Polen, waar Jan Gladiki de ballon vond. De dertigste October deed hij het op de bus in Lowicz. De meeste reacties kwa men echter uit Duitsland. Zoals dat ene briefje van Rudolf Knupfel, die een Hollandse buurvrouw be reid vond de groeten in het Hollands neer te schrijven met het verzoek of er geen IJmuidense jongen met hem wil corresponderen. Rudolf woont in Braunsch weig. Bij het aardappel- rooien vonden de Pannic- ke's uit Bitterfeld een bal lon en dus kwam er een antwoord van gene zijde van het „IJzeren Gordijn". Er is blijkens de stapel correspondentie, die de kaarten naar IJmuiden be geleidde, heel wat op de atlas getuurd, voor men IJmuiden had gevonden; „gar nicht so weit von Am sterdam entfernt". Er zijn zoveel aanvragen om nader contact binnen gekomen, dat de organisa toren met hun wedstrijd willen proberen de onder linge banden tussen de mensen wat nauwer aan te halen. De verzoekjes gaan dan ook zeker door naar de af zendertjes van de ballon nen. Of de dame uit West- falen, die volgens haar kaart drie dochters en een mager loontje heeft, de gave zal ontvangen, waar ze onbevangen om bedelt, is nog de vraag. Wethouder H. de Boer zal Zaterdag 13 November te half vier in het geheel op geknapte en opnieuw aangeklede expositie zaaltje van „Felison" aan de Heidestraat een tentoonstelling van 21 werken van mej. Betsy Westendorp-Osieck openen. Hiermede heeft de vereniging „Felison" een der vertegenwoordigsters van de „Am sterdamse joffers" naar Velsen weten te krijgen. De tentoonstelling is na de ope ning twee weken voor het publiek toe gankelijk. Op zijn verzoek is door de bisschop van Haarlem der Oud-Katholieke Kerk, mgr. J. v. d. Oord, aan de heer P. A. Peek te IJmuiden met ingang van 15 October 1954 eervol ontslag verleend als lid van de bis schoppelijke raad voor het bisdom Haar lem. ADVERTENTIE VOOR PERFECTE HAARVERZORGING Brillantine - Haarcrême - Lotion Mitsdien stellen zij de raad voor, het ver- is door de heer K. de Jong eigenhandig zoek in te willigen en een bijdrage te ver lenen in het exploitatietekort van de cur sus 1954/'55 tot een bedrag van 420,25 of zoveel minder als dit tekort zal bedra gen en daartoe te nemen een besluit tot wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1954. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA gemaakt en geen binnenhuisarchitect zou het hem hebben verbeterd. Het interieur wordt nog aantrekkelijker gemaakt door een soort stenen schouw, die aan de win kel een sfeer van huiselijkheid geeft. De dames in Oud-IJmuiden zullen in zekere zin de winkel in dfc Kennemer laan missen en zij zullen zich verder van huis moeten begeven om zich van wol en handwe-rkingrediënten te voorzien, maar zij hebben ongetwijfeld de reis ervoor over, want „De Luifel" is een der meest gerenommeerde zaken van het nieuwe IJmuiden, d;at zich steeds meer gaat ont poppen als de stad aan de zee. Na enige jaren van stilstand, veroor zaakt door het „onklaar raken" van het Velserbad heeft de RKSV haar leden een opwekking gezonden om te komen tot een heroprichting van de afdeling zwemmen. Het heeft nu weer zin de handen uit de mouwen te steken, nu naar alle waar schijnlijkheid het hernieuwde bad in Januari zal worden geopend. De bespre kingen die het bestuur voerde met de di recteur heeft hen alvast de Woensdag avonden verzekerd. Voorlopig zijn de zwemuren vastgesteld op de volgende tij den: van 18 tot 19 uur en van 19.30 tot 22 uur. Hoe precies de onderverdeling zal zijn, zal door het bestuur nader worden bekeken. De prijzen zijn voorlopig vastgesteld op 30 cent voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar. Ouderen betalen 45 cent. Daarnaast, merkt het bestuur op, zal de afdeling voor het bestrijden van de on kosten moeten overgaan tot het heffen van een contributie. Eventuele leden kun nen zich nu al opgeven. Het oude bestuur, dat zijn functie zal behouden zolang er nog geen nieuw is gekozen, bestaat uit de heren A. G. J. Meyer, Jos. Jabroer, L. Burghouwt, J. Va- neker, J. J. Mayen. Slokje koffie De IJmondse Zeekadetten, die zich hebben verenigd in een korps en zich onder meer op de vroegere loodsboot „Ca- nopus" wonderwel vermaken om van de overige takken- van-dienst nog maar te zwij gen, geven sinds enige tijd een gestencild periodiek uit, dat de naam „Het Stuurrad" draagt. Ik krijg trouw een exemplaar toegestuurd en lees het met alle aandacht, die ge durende de vrije seconden van dit rijk-geschakeerde le ven op te brengen is. Meneer Kloosterhuis heeft zijn kadet- ten ditmaal een historie voor geschoteld, die waarlijk te mooi is om aan de vergetel heid te worden prijsgegeven. Zij aaat dan ook in vrije be werking hierbij tot leringe en- de vermaeck, vooral dat laat ste. Er moet eens een kapitein zijn geweest, die, zoals een rechtgeaard commandant be taamt, met ruig weer door lopend op de brug te vinden was en daar ook zijn bakkie met kuch verorberde. Als de zee te keer ging als een los gelaten jonge hond viel het onze kapitein altoos op, dat Japie, de ketelbink, zo'n smet teloos kopje koffie naar boven transporteerde: geen druppel op het schoteltje en de klont jes en het lepeltje gans droog naast het kopje. De stuurman werd verzocht een diepgaand onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop Japie dat klaar speelde en bij de eerstkomende Noordwester kwam het geheim van Japie aan het lich: als hij de koffie voor de ouwe uit de kombuis haalde, stopte hij in het gang boord het lepeltje en de klont jes in de zak, verzwolg met enige fikse teugen de vloei bare inhoud van het ochtend bakkie en snelde behendig tegen de stuurboordsbrugtrap op om op de buitenbrug schie lijk het warme vocht weer in het kopje te deponeren, de bijbehorende zaken op het schoteltje te vlijen en aldus een proper bakkie te kunnen opdienen. Ze zéggen, dat deze kapitein aan de drank is geraakt. Wèl fietsen Uit de De Noostraat wordt van een bovenhuis gemopperd op de mopperaars, die het fietsen in Velserbeek willen laten verbieden. Is het deze mensen, zo schrijft een huisvader geraakt, nimmer opgevallen, hoeveel vaders er des Zaterdagsmor gens over Beuken- of Linden- laan dwarrelen met hun kroost voor- en achterop fiet sen, terwijl de bijbehorende moeders het huis kuisen en dus geen kindervoetjes om zich heen kunnen velen ter wijl de stofzuiger bromt. Dan moet vader naar de hertjes. En dan zou het een vermoeien de bezigheid zijn de kinder schaar op de arm té transpor teren, zegt de vader. Accoord, vader, ik voel hele maal met u mee, want ik kèn dat, van die stofzuiger en het verbannen naar de hertjes en zo. Maar toch geloof ik met degenen, die Velserbeek fiets- vrij willen maken, dat het dan beter is, fietsen alleen aan de hand toe te laten. Want zo als het nu gaat, loopt, nee fietst het de spuigaten uit. Dat de goeden onder de kwaden moeten lijden is een stelling, die al opgaat sinds de pyra- miden werden gebouwd, maar ik maak me sterk, dat de goedwilienden graag even de velo aan het handje willen nemen om aldus de rust in het park te doen terugkeren. Wie volgt? Hoe vaak zal het sinds de elfde November 1824 geklonken hebben door wilde stormnachten en over de grauwe baaierd van de opgejaagde zee? Het is niet op een paar honderd keer nauwkeurig te schatten. Na het SOS, dat de stoot gaf tot de oprichting van de KNZHRM is wèl bekend, dat de wit-blauwe scheepjes van de reddingmaatschappij 7774 schipbreukelingen hebben gered en wie daar even over na denkt, wordt droevig gestemd over het schamele beetje land genoten, (25.000 van de 10 millioen) waaruit de NZH haar fondsen moet pompen, om dag en nacht langs de kusten op de wacht te kunnen blijven met 25 motorreddingboten, 13 lijn- werp- en wippertoestellen tussen Scheveningen en Rottummer- oog en dat ganse moedige leger van mannen, dat zee kiest, als bij u de schoorsteen haast van het dak waait. Donderdagavond moge het mooi en zacht weer zijn zal weer langs de Kennemer dreven in duizendvoud geconsta teerd worden, dat paarden van staarten voorzien zijn en „hier een rijk man woont, die veel geven kan". Want op die avond komt het grote kinderfeest van Sinte Maarten. Met lichtjes aan een stok en uitgeholde rapen en kleine mensjes, die bij elke deur aanbellen in de hoop, dat er open gedaan wordt door een moeder, die begrijpt of een vader, die de tover van de glimlach nog kent. U en ik en wij allemaal zullen Donderdagavond naar schat ting zestienhonderd-twee-en-tachtig keer naar de voordeur moeten sloffen om de liedjes aan te horen en in al die kinder ogen te kijken. Ik weet niet hoe gij er over denkt, maar ik ga er een beetje op rekenen met een grote zak lekkers en wat andere snuisterij onder handbereik. Want dit is niet lastig, nee dit is mooi en goed en plezierig, omdat het zo'n intens kinder feest is en omdat het doet denken aan een groot mens, wiens kleed hem minder waard was dan de triestigheid van een medeschepsel. Die 25.000 is veel te weinig. De KNZHRM is als 130-jarige helaas geen vertrouwende, sterke grijsaard, maar een be zorgd oud schip, dat rond haar verjaardag een SOS naar onze harten uitzendt. De NZH is in nood. Ze ligt dwarszees en de golven van de financiële moeilijkheden dreigen haar te overspoelen. En dat, omdat we niet alle maal f 3.per jaar willen missen om het werk gaande te houden. Eigenlijk een smartelijk schandaal, mensen. De red dingboot móet kunnen blijven varen als trots bewijs van onze gemeenschapszin. Dat is geen frase, maar een oproep een dringende en ik vraag u hem te verstaan en er aan ge volg te geven. Met uw f3.— per jaar of nog géén cent per dag kunnen levens worden gered. Kom op, IJmuidenaren wie doet er wat? Er zullen op deze avond ook kindjes meelopen in een op tocht door IJmuiden Oost met muziek en lampionnen. Ik weet wel, dat u het daar niet allemaal mee eens bent omdat dit feest spontaan moet blij ven naar uw bedunken, maar ook daar moeten we niet te hard over vallen, want dit is opgezet met de allerbeste be doelingen en tenslotte is het een avond, gevuld en beheerst met en door die allerbeste be doelingen. Ja, ja, helemaal met u eens: we moeten niet alles willen organiseren en dwingen wil- i len. Dit is echter geen dwang en de kleinen, die op eigen houtje uit bedelen willen, kunnen hun gang gaan. Mag ik voor komende Donderdag avond al uw geduld vragen en al uw menselijke warmte je gens het feest van Sinte Maar ten? Zelfs als u na zestienhon- derdeenentachtig keer zo lang zamerhand wel weet, dat paarden staarten dragen en gij voor een rijk man wordt versleten? Doe dan nög maar eens open en vul die kinderhand of die zak. Het is tenslotte maar eens per jaar elf November. Pyjama's In de krant van 21 October kwam een dame uit IJmuiden aan het woord, die het één en ander over de middenstand van Velsen had te zeggen. Zij verweet onder meer deze mid denstand, dat zij een dames pyjama goedkoper in Haarlem dan in Velsen had kunnen kopen van hetzelfde merk, dezelfde kleur en dezelfde versierselen. Dat wilden de middenstanders wel eens be wezen zien en de krant vroeg de dame als het even kon met de feiten voor de draad te komen. Zij kwam: merk, kleur, s.tof. Laat nu de IJmuidense pyamawinkel het door de dame genoemde merk nooit verkocht hebben en op de aangewezen plaats in de éta lage nimmer een pyjama als door de dame aangegeven hebben uitgestald, althans niet met deze versierselen. Waarmee bewezen is, dat een winkelende vrouw goed uit haar lieve oogjes dient te kijken eer zij met verwijten komt en waarmee voorts is aangetoond, dat die Velsense middenstanders zich dit geval niet hoeven aan te trekken. Waarvan gaarne acte met het oprechte berouw van de dame in kwestie erbij, die mij ver zekerd heeft, dat zij voortaan in IJmuiden gaat winkelen. En goed uit zal kijken. Dierenweek Tussen 15 en 20 November zal Velsens burgerij lastig worden gevallen om een kleine gave voor het dier en deszelfs verzorging: Dierenbe scherming gaat collecteren. Ik hoef u, trouwe lezers van deze vaak op vier poten dra vende kroniek niet uit te dui den, hoe belangrijk het die- renbeschermingswerk is. Dus zult ge het met mij eens zijn, dat er geld op de plank moet komen, willen bijvoor beeld de beesten in het Ker- bert-asyl brood op de plank houden. Er hebben zich al heel wat vrienden van het dier opge geven om een paar uur te of feren voor deze inzameling, maar dat is nog niet genoeg: er kunnen méér bij. Ze kunnen zich aanmelden bij het secretariaat Jacob Catsiaan 25, Driehuis of bij de firma Engelhart in de Trompstraat. In drommen, Teneinde de administratieve voorbereidingen voor de ingebruikneming van het Velser bad te kunnen treffen en met de zwemverenigingen tijdig regelingen te kunnen aan gaan omtrent het gebruik van het bad is het nodig, dat thans de tarieven worden vastgesteld. Andere regelingen, zoals die ten aanzien van het beheer van de bad- en zweminrichtingen, komen later ter vaststelling in de gemeenteraad. De badprijzen. liggen in het algemeen vijf cent beneden de tarieven, welke gelden voor soortgelijke inrichtingen grotendeels particulierein het land. (Enige weken geleden meid den wij reeds, dat het verjongde „Velserbad" het goedkoopste in den lande zou wor den.). Gelet op het feit, dat het Velserbad ge ruime tijd buiten gebruik is geweest, waar door op het gebied van de zwemkunst een grote achterstand is ontstaan en de bevol king dezer gemeente het beoefenen van de zwemsport in een overdekte is ontwend, menen B. en W„ dat de tarieven op een zo danig peil moeten liggen, dat het publiek op ruime schaal van de inrichting kan profiteren. Zowel om die redenen als op grond van de grote sanitaire belangen, welke de inrichting zal dienen, achten B. en W. het verantwoord, dat op de exploi tatie een bedrag wordt toegelegd. In de tariefregeling zijn tevens de prijzen opgenomen voor het gebruik van de bad inrichting Spaarnberg te Santpoort en de badinrichting aan de Snelliusstraat te IJmuiden. Deze tarieven zijn gelijk aan die, welke golden voor de eerstgenoemde in richting, voordat de gemeente de exploi tatie daarvan overnam. Bij de exploitatiebegroting voor het Vel serbad is er rekening mee gehouden, dat zowel de leerlingen van de 5e als van de 6e klassen van de gewone lagere scholen aan het schoolzwemmen deelnemen en elke week een les zullen ontvangen, omdat dan de waarborg bestaat, dat de kinderen de school als geoefend zwemmer zullen ver laten. Het komt het college gewenst voor, voorlopig ook de U.L.O.-scholen, de dag huishoudschool, de visserijschool en het gymnasium in het schoolzwemmen te be trekken, aangezien bij de leerlingen dezer scholen een grote achterstand met betrek king tot de zwemvaardigheid bestaat. De tarieven Voor het gebruik van de gemeentelijke bad- en zweminrichtingen zouden de vol gende tarieven gelden: Velserbad Losse baden: per bad voor 16 jaar en ouder 0,50; beneden 16 jaar 0,35. Tienbadenkaart (1 maand geldig) voor 16 jaar en ouder ƒ4,50; beneden 16 jaar /3,—. Abonnementen: maandabonnement voor 16 jaar en ouder ƒ5,50; beneden 16 jaar ƒ4,50. Alsvoren voor elke maand, voor 16 jaar en ouder, 5,beneden 16 jaar 4, Halfjaarabonnement voor 16 jaar en ouder 27,50; beneden 16 jaar 22,50. Vastrechtkaarten. Vastrechtkaarten zijn één jaar geldig; zij worden alleen verstrekt aan personen van 16 jaar en ouder. Een vastrechtkaart geeft recht op het nemen van baden tegen betaling van 0,30 per bad. De prijs van een vastrechtkaart bedraagt voor één persoon 5,een 2e persoon uit een zelfde gezin 4,een derde persoon uit een zelfde gezin 2,elke volgende uit eenz elfde gezin 2,elke volgende persoon uit een zelfde gezin 1, Stortbaden: per bad voor 16 jaar en ouder f 0,25; beneden 16 aar 0,13. ADVERTENTIE Wü lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR esveepee. LAMPENIER Zondag spelen de elftallen van D.E.M. weer normaal hun competitie-wedstrijden. Het programma is niet erg zwaar en zal gezien het spelpeil van afgelopen Zondag, geen onoverkomelijke moeilijkheden ople veren. Zowel het eerste dames- als eerste herenelftal zullen als overwinnaars uit de strijd komen, maar het tweede heren-elftal zal het tegen B.M.H.C. 7 zeer moeilijk krij gen. Dames 2 start als grote favoriet tegen Alkmaar 2. Het programma luidt: Dames: DEM 1- HBS1, aanvang 11.45 uur; Alkmaar 2- DEM 2; DEM 3-Kraaien 3, aanvang 13.30 uur. Heren: Adelborsten-DEM 1, aanvang 10,30 uur (op het terrein van DEM); DEM 2-BMHC 7, aanvang 14.45 uur; Terriers 2- DEM 3. Leskaarten. Leskaart, geldig voor 1 jaar (niet inbegrepen de badprijs) 7,50. Verenigingstarief. Indien het bad aan een zwemvereniging voor een of meer be paalde uren per week in gebruik is gegeven geldt tijdens dat uur of die uren voor de leden dier vereniging het volgende tarief: per bad voor 16 jaar en ouder ƒ0,45; be neden 16 jaar 0,30. Schoolzwemmen Voor elke leerling van een school of onderwijsinrichting is voor het zwemmen in klasseverband per bad (met Inbegrip van de les) 0,30 verschuldigd. Vacantietarief. Tijdens de schoolvacan- ties zijn personen beneden de leeftijd van. 16 jaar op de voor het schoolzwemmen aan gewezen uren per bad een vergoeding ver schuldigd van 0,25. Militairen: per bad 0,35. Indien het bad voor een of meer bepaal de uren per week in gebruik is gegeven ten behoeve van het zwemmen door militairen in dienstverband is een vergoeding ver schuldigd van 40,per uur. Voor het geval het bad voor een vol jaar in gebruik is gegeven, bedraagt de vergoe ding 35,— per uur. Wedstrijden. Indien het bad voor het houden van wedstrijden, demonstraties e.d. in gebruik is gegeven, kunnen burgemees ter en wethouders de voor dit gebruik ver schuldigde vergoeding vaststellen met af wijking van de in deze regeling genoemde tarieven. Afzwemdiploma's. Voor het deelnemen aan een examen voor een zwemdiploma, anders dan ter gelegenheid van het school zwemmen, is een vergoeding van ƒ1,— verschuldigd. Terrasbezoek. Voor het bezoeken van het terras in de zwemzaai is een bedrag van 0,25 per persoon verschuldigd. Dit bedrag wordt niet geheven van degenen, die, na het badtarief te hebben voldaan, tot de inrichting zijn toegelaten. Rijwielstalling;. Voor het stallen van een rijwiel is 5 cent per keer verschuldigd. Degenen,, die hun rijwiel stallen ten einde aan het schoolzwemmen deel te nemen, zijn van de betaling vrijgesteld. Badinrichting Spaarnberg en bad inrichting aan de Snelliusstraat. Stortbaden: per had voor 16 jaar en ouder ƒ0,25, beneden 16 jaar 0,13. Kuipbaden: per bad voor 16 jaar en ouder 0,40, beneden 16 jaar 0,40. De abonnementen, vastrecht- en leskaar ten zijn strikt persoonlijk en moeten door degene te wiens name zij zijn gesteld, van een foto worden voorzien. De abonnemen ten geven recht op één bad per dag. Donderdag is een nieuwe cursus begon nen ter opleiding van reservepolitie in Velsen Aan de lessen nemen 13 mannen deel. Zij worden op hun taak voorbereid door inspecteur W. H. G. Hetterscheid, brigadier J. Tanger en de hoofdagenten A Schoenmaker en D. H. Bosman, die belangeloos een deel van hun vrije tijd niervoor afstaan. Commissaris J. P. Wey- burg heeft de nieuwe cursisten toegespro ken en hun erop gewezen dat hun levens gedrag in overeenstemming dient te zijn doe* dat zij nastreven. Tevens uitte hij woorden van waardering voor het gemeenschapsgevoel dat de cursisten er toe bewoog zich voor deze taak te be kwamen. Het korps reserve-politie bestaat mo menteel uit 50 man. De volgende gevonden voorwerpen zijn van 29 October tot 5 November bij de Vel sense politie binnengebracht. Inlichtingen zijn te krijgen aan het hoofdbureau van politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uit sluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uitzondering van Zaterdagmiddag. Telefonisch geen inlich tingen. Autoped, handschoen, portemon- naie, médaille, hond, poes, zadeldek, sjaal, paar handschoenen, nijptang, schooltas, dop (benzinetank), ceintuur, paar gym schoenen, hoofddoek, boodschappentas, vulpen, sigarenaansteker, jongensrijwiel want, biljet van 1.hamer, bril, dames tasje, biljet van 2.50, broche, damesrij wiel, regenpijpen, dameshoed, deken, ket ting (kralen), jongensjasje, herenrijwiel, wieldop (auto), nummerplaats, paar kin derkousjes, reservewiel (auto).

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11