SWAN flanellen lakens Prima lakenflanel K. TUSSEN Veren igi ngsva ria Zv Teleurstellende nederlaag van VVB tegen Purmersteyn (3-5) f 3.40 p. meter Agenda voor Velsen Zie Boven: Optocht van vuurbollen Voetbal in Kennemerland Veel spanning verwacht „Ons Huis" voor eigen woning uit de IJmond RADIO KOOI TELEVISIE Heroprichting de Watervrienden De Jong en Beeke leiden om de provinciale titel 7 SVIJ WIJ IJmond-volieybal Vierde tiental „Kijk Uit" won van „Castricum" „DSS viert feest" Moestafa op bezoek bij R.K. Instuif „Het witte legioen" voor G.B.G. „IJmuiden" „Moderne geneeswijze" Nieuw tankschip voor „La Corona" Bazar voor bouwfonds Ziekenfondsleden komen bijeen ,De Sportbond IJmuiden1 Vergaan ms. „Toos" voor Raad voor Scheepvaart „Weenink" 3 versloeg „Laster" 2 Voetballers speelden klaverjas Mandement in discussie Geslaagde contactavonden van kampeervereniging Om twee damtitels Op de clubladder wordt nog stevig gevochten MAANDAG 8 NOVEMBER 1954 Van de clubs van het lagere voetbal kwam alleen WB in actie. De Breesapers hadden Purmersteyn op bezoek en moesten een nederlaag (drie-vijf) incasseren, wat temeer een tegenvaller was, omdat de Vel- senaren op eigen terrein nog geen enkel winstpunt verspeeld hadden en Purmer steyn tot dusver nog geen grote dingen had laten zien. De stand in 3 A is nu: Zaandijk 6 12 WFC 7 6 VVB 8 12 Terrasvogels 7 6 WSV 5 8 Vitesse 7 4 Purmersteyn 7 8 Zilvermeeuw, 6 4 ZW 7 7 HSV 5 3 GVO 5 6 Kinheim 6 0 "De nog ongeslagen leider van afdeling 2A, Heemstede, moest, evenals enkele we ien geleden Geel-Wit, ervaren dat S.V.ij. <3it jaar een sterker elftal op de been brengt, dan de afgelopen jaren. In een stromende regen, die de gehele wedstrijd voortduurde, hebben S.V.IJ. en Heemstede getracht tot goed voetbal te ko men, maar dat lukte sporadisch.* S.V.IJ. deed het nog het beste en viel direct on stuimig aan, zodat Heemstede in de verde diging werd gedrukt. Vooral de gladde bal speelde de Heemstede-achterhoede parten, zodat er nogal eens missers voorkwamen, waarvan Spaanderman na 20 minuten pro fiteerde (10). Toen na 35 minuten de linksbuiten van S.V.IJ. was doorgebroken, werd hij gehaakt. De strafschop werd feil loos door Kroone ingeschoten (20). Na de rust zette Heemstede eindelijk het offensief in, doch verder dan één hachelijk moment voor het S.V.IJ.-doel kwamen zij niet. Zelfs kon S.V.IJ. de voorsprong nog vergroten door rechtsbuiten Ulehake, die een pass van Van Leeuwen fraai afrondde (30). Toen gaf Heemstede zich gewon nen. Toch kwamen zij nog aan een tegen- punt, doch ook dit moest nog door S.V.IJ. worden gescoord. Bij een poging om de gladde bal weg te werken, raakte Van Leeuwen maar half, zodat deze onhoud baar voor Den Dikken in het net ver dween. Door deze overwinning gaat S.V.IJ. nu een woordje meespreken in de strijd om de bovenste plaats. Volgende week speelt S.V.IJ. tegen D.S.B. in Haarlem. Het grote enthousiasme waarmee P.V.F. Zaterdag de wedstrijd tegen V.V.IJ. begon, deed niet vermoeden, dat het toch een vijf—nul nederlaag zou worden. Immers het eerste kwartier was het een volkomen gelijkwaardige strijd, met aan beide zijden enkele fraaie scoringskansen. Langzamer hand echter namen De Boer en Boudewijn het middenveld in bezit en beheersten het hele centrum. De P.V.F.-defensie probeer de door omzetting der spelers het spel te verplaatsen, maar toen Van der Steen de stand op éénnul gebracht had, bleek ook dit deel van het elftal zijn krachten ver speeld te hebben. Langbroek bracht voor rust de stand nog op tweenul. Na rust werd het een eenzijdige wed strijd, waarbij7 het alleen nog maar ging hoe groot de overwinning zou worden. Van Genderen bracht met een prachtig schot de stand op drienul en even later nam Van der Steen het vierde doelpunt voor zijn re kening. Tenslotte was het weer Van Gen- deren, die er vijf nul van maakte. Het tweede elftal won met vijfdrie de grote strijd tegen R.C.H. om de leiding. De overige uitslagen luiden: ADVERTENTIE heerlijk warm en zacht in ongebleekt, gebleekt en pasteltinten 175 cm breed Snelliusstraat 2527 Tel. 5655 Vraagt Dmondzegels MAANDAG 8 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Fanfare der Ehe". Rex, 20 uur, „De drift in het bloed". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19—21.30 uur. VELSEN NOORD Toneelver. „Concordia", 19.3021 uur, receptie gouden jubileum in gebouw Con cordia. DINSDAG 9 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Fanfare der Ehe". VELSEN-NOORD Vrouwenbond P. v. d. A„ 20 uur, Gem. ontspanningilokaal, v. Diepenstraat, bijeen komst. Zandvoortmeeuwen 2IJmuiden 4 20 S.V.J. 5—IJmuiden 5 2—7 Junioren: Kennemerland cIJmuiden a 25 Adspiranten: IJmuiden aKennemers b 3—0 Kinheim bIJmuiden b 09 IJmuiden cKennemers e 21 WB De enige wedstrijd van de Velsen-Noord- se clubs, die kon doorgaan op het goed be speelbare maar wegens de regen gladde veld op „Watervliet" tussen VVB en Pur mersteyn, is na een 31 voorsprong van VVB met de rust geëindigd in een verdien de 53 overwinning voor de bezoekers. De scheidsrechter, die de wedstrijd met straffe hand leidde, moest na een vooraf gaande waarschuwing vijf minuten voor het einde de VVB-rechtsachter Roos van het veld zenden. Het gadde veld en de spekgladde bal speelden in deze strijd de beide elftallen wel parten, hoewel VVB zich vlugger aan deze omstandigheden aanpaste. Toch was Pur mersteyn evenmin ongevaarlijk, maar we gens het ontbreken van de schutter kon de VVB-verdediging tijdig ingrijpen. Uit een hoekschop door Steinvoort genomen schoot Morlang in, doch de van de Purmersteyn- doelman terugspringende bal was een prooi voor Van der Linde (10). Na 12 minuten belandde de bal uit een Purmersteyn-uit- trap bij linksbuiten Veenhoven, die snel Nieuwenhuys passeerde en de gelijkmaker scoorde (11). Enkele minuten later kopte Both de bal tegen de lat en Steinvoort be dacht zich niet om er tweeéén van te ma ken. Purmersteyn miste hierna een kans om gelijk te maken, maar toen Bleeker een verre pass gaf en de Purmersteynspil lelijk miste, schoot Both via de handen van de uitgelopen doelman de bal in het veld, waarna Steinvoort weer present was om in het verlaten doel te schieten (31). Pur mersteyn kwam na dit doelpunt flink op zetten en gaf Nieuwenhuys voldoende werk. Ook na de hervatting drongen de bezoe kers sterk op en na 8 minuten werd een kopbal uit een kluwen van spelers in het VVB-doel geplaatst (32). De Purmer- steynploeg werkte hard en liet vaak mooi voetbal zien. Drie minuten later kwam uit een voorzet van links de gelijkmaker door de linksbinnen (33). De bezoekers wer den met hun mooi combinatiespel steeds gevaarlijker. De VVB-uitvallen waren ook niet ongevaarlijk, maar het ontbrak aan afwerking. Met ingang van het laatste kwartier werd het VVB-opdringen gevaar lijk. Na 35 minuten scoorde de Purmer- steyn-linksbuiten via het been van Roos (34), die even later van het veld werd gezonden. Deze verzwakking was er mede de oorzaak van, dat vlak voor het einde dè Purmersteyn-rechtsbuiten onder de handen van Nieuwenhuys door en langs de paal de stand op drievijf bracht. Dinsdag- en Woensdagavond werden voor de competitie van de afdeling IJmond NeVoBo weer een achttal wedstrijden ge speeld, vier in de tweede klasse dames en vier in de eerste klasse heren. Dinsdagavond begint de tweede klasse dames met de derby VSV 2VSV 3, waar bij één van beide teams de eerste twee punten gaat binnenhalen. PSV-dames ont vangen daarna Kennemers 3 en zullen ten behoeve van hun positie dit team moeten verslaan. TVIJ gaat op bezoek bij SVIJ en zal wellicht met succes trachten haar pun tental op te voeren. Sportbond neemt het tenslotte op tegen Kennemers 3 om de leid sterspositie te handhaven. Woensdagavond staan enkele interessante heren-ontmoetingen op het programma. DGS zal tegen PSV 2 proberen van de on derste plaats te komen. Waterloo I en Sportbond I staan momenteel gelijk. Hier gaat het dus om de punten, moeilijk te voorspellen. PSV IKennemers I zal de beslissing moeten forceren voor een van beide op de ranglijst. VGV I mag tegen VCK 2 geen veer laten. Het vierde tiental heeft met veel moeite de eerste uitwedstrijd gewonnen van Castricum. Hoewel het aanvankelijk een grote overwinning scheen te worden op een gegeven moment stond het 40 voor „Kijk Uit" stelden de Castricummers zich zodanig te weer, dat het op een 5 4 zege uitdraaide voor „Kijk Uit". Walriia aan het eerste bord was al spoedig klaar en gaf „Kijk Uit" de leiding. De Wolf had een overheersende stelling bereikt, zo zelfs, dat een dubieus torenoffer kon wor den gebracht en de „Kijk Uit"-man toch nog kon winnen. Hölsdher had bij de tijdscontróle een zo goed als winnende stelling verkregen, maar daar de wedstrijd al beslist was, werd van verdere analyse afgezien en tot remise besloten. V. d. Tuin belandde in een eindspel met lopers van ongelijke kleur en deswege werd de partij remise Bij het af breken had Dekker een zeer ingewikkelde stelling met een bord vol hout, zoals het in schakerstermen heet. Ook hier werd tot remise besloten. Na moeizaam spel wist Hoge wind door een fout van ziin tegen stander een gewonnen stelling te bereiken, tot hij in een onbewaakt ogenblik zijn dame liet instaan en prompt mat werd ge zet. V. d. Doel speelde het klaar om met een bord vol stukken een matnet op te bouwen, waartegen de man van „Castri cum" geen voldoende parade wist en een winstpunt opleverde voor „Kijk Uit". Wolt- huizen verkreeg al in het begin een over heersende stelling. Een onnauwkeurigheid kwam hem op verlies van een stuk te staan. Een ver vooruit geschoven pion be zorgde de Castricummer echter zo veel hoofdbrekens, dat hij niet alleen het ver overde stuk moest geven, maar ook nog een toren moest prijsgeven, waarna Wolt- huizen gemakkelijk won. Aalbersberg kreeg in de opening moeilijkheden, verloor een stuk en kon de partij niet redden. Ten slotte speelde aan het tiende bord de blinde schaker Cleeren. Hij wist ge ruime tijd stand te houden, tot een alge hele afruil van stukken hem pionverlies bracht. Hierna was de partij niet meer te redden voor „Kijk Uit". De Buurt- en Speeltuinvereniging DSS te IJmuiden houdt Woensdag 10 November in het Thalia-Theater een feestavond, waarop het cabaret-variété „Luna" presen teert de cabaret-revue: „.DSS viert feest". Hoewel de belangstelling voor dé R.K. Instuif „St. Joseph" op de wekelijkse ont- spanninigsbijeenkcmsten niets té wensen laat, was er Zondagavond toch nog meer publiek in liet St. Josephhuis aan de Ban- jaertstraat, voornamelijk jongelui, die be halve voor het dansen, bovendien waren gekomen om de bekende artist uit het ge zelschap van Chiel de Boer, Moestafa, in zijn uitgebreid répertoire te zien en te ho ren. De instuivers hebben hun deel hiervan gehad en zeer tot hun genoegen, want, na dat de leider van de Instuif, de heer P. Beentjes, met een enkel woord de gast had begroet, gaf dokter Moes, zoals hij in de dagelijkse omgang heet, een inleiding op zijn liedjes ten beste. Zo beweerde hij geen tekst te kunnen onthouden, op zijn instru ment voor de begeleiding maar drie ac eoorden te kennen, hoewel alles muziek, tekst, regie, enz. van hemzelf is, en zelfs zijn inleidende improvisatie van papier te moeten lezen. Voorts merkte hij op in zijn liedjes uitsluitend gebruik te maken van de „Amsterdamse" taal, die nauw verwant is aan de Nederlandse taal. Zijn ballade, gewijd aan Jan van Sohaffe- laar en ziin komische Artis-lied „Tussen de tijger en de leeuw", alsmede dat van het water om je niet mee te wassen oogst ten veel anplaus. Vrijdagavond om half acht zal de Chris telijke Bedrijfsgroepen Centrale afdeling IJmuiden een feestvergadering houden in het Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost. Een feestrede zal worden uitgesproken door de heer C. v. d. Wal, hoofdbestuurder van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centra le in Nederland. Verder zal de Chr. Toneel groep „Zonne Wende" medewerking verle nen met de opvoering van het toneelstuk „Het witte legioen". Voor het Instituut voor Arbeidersont wikkeling, afdeling Velsen, houdt dr. J. Z. Baruch Woensdagavond 10 November in het Cultureel Gebouw een lezing over' „Moderne geneeswijze". De voordracht wordt met films toegelicht. Van een der. hellingen van de machine fabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. N.V. te Rotterdam gleed Zaterdag een nieuw tankschip voor de N.V. Petroleummaat- schappij „La Corona" in de Nieuwe Maas. Het nieuwe schip, de „Cinulia", heeft een lengte over alles van 152.66 m en een breedte van 18.89 m. De „Cinulia" heeft een draagvermogen van ongeveer 13.009 ton. De voortstuwing zal geschieden door een Dieselmotor van 4600 pk. „Wij willen een eigen huis bouwen". Deze leuze heeft een grote groep Beverwij - kers verenigd in het Bouwfond „Ons Huis". In dit geval gaat het niet om een streven naar particulier woningbezit. Dit bouwfonds heeft zich tot taak gesteld de grondslag te leggen voor een kapitaal, waarmee te zijner tijd de bouw van een eigen huis voor de moderne arbeidersbe weging te Beverwijk zal worden gefinan cierd. Het plan hiertoe is destijds uitgegaan van wethouder W. Alberda. De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid, de bij het N.V.V. aangesloten bonden, de V.A.R.A., de Vrouwengroep van de P. v. d. A., De Stem des Volks, het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en de A.J.C. hebben zich achter het idee geschaard. Thans is het zover dat een werkcomité onder voorzitterschap van de heer Alber da de voorbereidingen voor de eerste open bare activiteit nagenoeg heeft voltooid. Za terdag 27 November zal in het veilingge bouw Kennemerland aan de Breestraat een groots opgezette bazar worden gehouden. Omdat dit gebeurt met de vijfde Decem ber in zicht, wordt het een Sinterklaasba- zar. De Spaanse bisschop zal die Zaterdag zelf in het gebouw aanwezig zijn. Nagenoeg het hele pand van de tuinders- vereniging Kennemerland is afgehuurd om alle onderdelen van de bazar te kunnen herbergen. In de bovenzaal wordt een door lopende filmvoorstelling gegeven. In de grote hal beneden zal in de nacht van Vrij dag op Zaterdag door een legertje mede werkers worden gewerkt om het door het werkcomité ontworpen project voor de ba zar op te bouwen. Zaterdagmiddag om streeks drie uur zullen de deuren voor het publiek worden geopend. Er is kans dat wij de zer dagen 's avonds een vuurbol betrappen, een bijzonder heldere val lende ster. Er zijn er de afgelopen dagen al een vijftal gezien en vijf in enkele dagen is heel veel, als men bedenkt dat het jaargemiddelde ■jan vuurbollen.... tien stuks is. Vuurbollen zijn meteo ren van groter formaat dan de normale en het opzienbarende ervan is, dat zij een veel fellere lichtflits teweegbrengen dan „gewone" meteo ren. Principieel verschil is er niet; alleen werkt een vuurbol door zijn ongewone helderheid soms gelijk aan die van de volle maan! veel sterker op onze verbeel ding. Waarschijnlijk zijn de 'eeds waargenomen juurbollen voorlopers van de z.g. Tauriden, een zwerm meteoren waar van de baan elk jaar omstreeks 10 November het pad van de aarde kruist. Men kan een Tau- ride herkennen aan haar richting: zij komt (schijnbaar) uit een punt aan de Zuid-Oostelijke hemel, daar waar men 's avonds het sterren beeld Stier (Taurus) ziet staan. (Dat punt maakt natuurlijk ook de dage lijkse draaiing van het hemelgewelf mee; met het vorderen van de nacht verplaatst het zich Westwaarts). Tien No vember is de datum van het maximum: dan ont moeten wij de „hoofd macht" van de zwerm, het dichtstbevolkte deel ervan. Drie jaar geleden ech ter gebeurde er iets vreemds: toen versche nen de Tauriden een paar dagen eerder, om streeks de zesde. En er waren veel grote exem plaren onder: men sprak dus van vuurbollen. De achtste was het echter afgelopen en op de tien de was er vrijwel niets meer te zien. Volgens de sterren wacht te Utrecht, die al le meteoorwaarnemin gen verzamelt, is er dit jaar kans op e.en herha ling van dit verschijn sel. Het is namelijk niet onmogelijk dat wij dit jaar te maken hebben met dezelfde hoofdmacht als in 1951: deze zwerm meteoren volgt de baan van de komeet van Enc- ke en de omlooptijd ervan bedraagt 3,3 jaar. Mogelijk zien wij dus nu hetzelfde beeld van de optocht voorbijtrekken als in het najaar van 1951. (De speling van 0.3 jaar vier maanden dus is in deze rede nering verdisconteerd: het is niet uitgesloten dat de hoofdmacht over zekere lengte van de stoet is uitgesmeerd, zo dat wij de eerste exem plaren daarvan nu tóch al waarnemen, al is de tijd van 3,3 jaar nog niet om). Honderd procent ze kerheid over het gedrag van zo'n zwerm meteo ren is er niet. De thans geziene vuurbollen kun nen evenzeer behoren tot een zijtak van een verdeelde zwerm die wij nooit eerder hebben ontmoet, maar men wil in Utrecht toch ook wel neigen tot de andere conclusie: er zijn nu al betrekkelijk veel vuur bollen gezien, dus er kunnen er de komende avonden en nachten nog wel meer komen. Dat belooft dan wat! G. v. W. Het Algemeen Ziekenfonds „Heemskerk en omstreken" houdt op Woensdag 10 No vember in café „De Oranjeboomeen ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing, aftre dend, doch herkiesbaar zijn de heren J. L. Meiland, H. Heesterbeek en J. Zonneveld. Reislustigen vergaderen De Beverwijkse reisvereniging „Natura" houdt op Dinsdag 9 November in het ver enigingsgebouw aan de Deken Waarestraat een ledenvergadering. Onder meer zal hier het programma van de te maken reizen worden besproken en zal er een bestuursverkiezing plaats vinden. ADVERTENTIE OOSTERDUINPLEIN 8 TELEFOON 4264 Philips. - Erres - Telefunken - Braun - Radio-servies Loewe - Nora - l.orenz Woensdagavond 10 November zai in het Patronaatsgebouw aan de Willembeeksweg te IJmuiden-Oost een openbare vergadering worden gehouden waarop de zwemgroep „De Watervrienden" van de Ned. Arbeiders Sportbond, afd. IJmuiden, nu ,,De Sport bond IJmuiden", zal worden heropgericht. De bondsvoorzitter H. Stapel van de Ne derlandse Culturele Sportbond, zal een in leiding houden over het doei en werken van de Watervrienden in de Ned. Culturele Sporthond, waarna tot heroprichting zal worden overgegaan. Het lidmaatschap zal aanvangen op 1 December 1954 Stabiliteit was onvoldoende Op 24 Mei van het vorig jaar is het ms. „Toos", een 487 ton metend schip toebe horend aan de rederij Th. Groeneboom te 's-Gravënhage, korte tijd nadat hij Grip- vuurtoren nabij Steinkjaer de loods was ontscheept, omgeslagen. Van de negen op varenden zijn er vijf verdronken, onder wie de kapitein. De Raad voor de Scheepvaart, die een onderzoek naar de ramp heeft ingesteld, deelt mee, dat de stabiliteitstoestand van het schip uitvoerig is onderzocht. De bouw was zodanig dat het voldeed aan de mini mumeisen door de scheepvaartinspectie gesteld. Bij de beladingstoestand van de „Toos" was de stabiliteit, naar later be kend is geworden, beslist onvoldoende. Het is begrijpelijk, dat geen cellulose (de lading van de boot) in het gangboord is geplaatst, maar dit kon men compenseren door de tank te vullen. De reders kunnen tot de veiligheid bij dragen door de kapiteins en stuurlieden op de veiligheidseisen te wijzen en deze vei ligheid te stellen boven de wens, dat het schip zijn volle draagvermogen gebruikt. De tegenwoordige praktijk bewijst de noodzakelijkheid van nauwkeurig onderzoek naar de ontworpen breedte-holte-verhou ding. Al mogen schepen als de „Toos" thans toelaatbaar zijn, niettemin wordt er naar de mening van de raad niet altijd rekening mede gehouden, dat niet alle kapiteins en stuurlieden de stabiliteit van het schip bij verschillende soorten ladingen voldoende kunnen beoordelen. Het is daarom een al gemeen belang, dat de met het toezicht op de bouw belaste autoriteiten nagaan of, ge zien de bestaande opleiding en kennis van het scheepspersoneel inzake de stabiliteit, de voor de bouw van de Nederlandse kust vaarders gestelde eisen wel kunnen wor den gehandhaafd. De raad spreekt zijn deelneming uit met de nabestaanden van de slachtoffers van deze ramp. DE „OLWE" AAN DE GROND Zaterdagnacht is het inkomende Neder landse motorschip „Olw-" tijdens zware mist aan de grond gelopen ter hoogte van de seinpost van Hoek van Holland. Bij hoog water is de „Olwe" op eigen kracht vlot gekomen en heeft zijn réis naar Rotterdam voortgezet. -rff EEG>f^rYKGl DE VISMEELF ABRIEKEN HEBBEN een drukke week achter de rug: duizenden kis ten haring duikelden door de markt en dat bepaald niet alleen als gevolg van de grote aanvoeren aan het eind van een op zich zelf mislukt haringseizoen, maar vooral omdat er zoveel klein goed bij was, dat de prijs wel knauwen moest krijgen. Het kleine goed is een probleem: Donderdag middag verdween er toch brandlevend spul van prima kwaliteit het was kreb- béharing als we het goed hebben gezien in de schuit en Zaterdag volgde bijna de hele inhoud van de Postboy dit droeve voorbeeld. Op dat moment deed de grove haring toch nog altijd een gulden of veer tien. Niettemin zijn er weer verscheidene „nieuwe" trawlers kanaalwaarts vertrok ken en er zullen er nog wel meer volgen, want de vleetvisserij kan het peil van thans ook niet lang volhouden. Het grootste percentage van de trawler- vloot is inmiddels nog op jacht naar verse vis en daardoor kwam er flink wat aan de markt in de achter ons liggende zes dagen, waardoor de prijzen op die van de kabeljauw na bepaald niet hoog te noemen waren. De laatste dag kreeg ook de kabel jauw een tik, waardoor prima vis verkocht werd voor even 80 de kist, wat de laatste tijd een zeldzaamheid is geworden. Deze daling in de markt voor een alleszins ge vierd product was overigens niet alleen te wijten aan de grote aanvoeren, maar zeker ook aan de naderende elfde Novem ber, de Wapenstilstandsdag, die in België als een feestdag wordt gevierd. Dat er bovendien vijf IJslanders aan de markt van Oostende worden verwacht, deed de deur dicht en de Denen lagen met hun lage prijzen ook nog erg ongunstig voor Neder landse handelaren: fr. 14 voor ijskabeljau- wen en fr. 17 voor de „gladde" zijn nu eenmaal koersen, waar moeilijk tegen te boksen is. De grote aanvoer van Zaterdag haalde ook de braad uit haar evenwicht: tot even boven de 10 is de prijs gekelderd en de pennen maakten een schrale ƒ17 terwijl de grote schelvis, die de laatste tijd kabel jauwallures ging krijgen, eveneens behoor lijk indeukte en niet meer dan 30 per kist opbracht. Het was dan ook geen wonder, dat zo wel de Tzonne als de Vikingbank tot Maandag bleven liggen. En evenmin, dat de voorliggende week op die van de Norma Maria na geen grootse reizen opleverde. In de platvis blijft de markt mondjes maat uitdelen: bovendien zal het tongen contingent voor Frankrijk met de blijvend hoge prijs wel gauw uitgeput zijn terwijl de Engelse exporteurs nu al niet aan hun bod komen als gevolg van de haast onbe taalbare prijzen. Amsterdam heeft ook de afgelopen week zijn rol gespeeld in de transitohandel op Tsjechoslowakije: verse haring, die in de hoofdstad werd overgeladen. Het derde tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft in haar eerste wedstrijd voor de bondscompetitie een kleine overwinning 64 behaald op „Las- ker" 2. De gedétailleerde uitslagen zijn: T. DilD. Duinmeyer 01; N. HeereA. de Vries 01; C. VrouweJ. Meyer Sr. 0—1; T. KiewitJ. Hoppen 0—1; A. Overeem J. Beekhoven 01; T. H. MeyerJ. Lim- men 01; J. KortekaasJ. Katers 10; H. ZevenbergenR. Meyer 10; N. Kroon M. v. Leeuwen 1—0; J. ScholteCh. Bel terman 10. De leden van de Heemskerker voetbal vereniging ADO hebben in het K.S.A.-ge bouw een klaverjasdrive gehouden, die in de volgende uitslag eindigde: 1. G. de Boer 5085 pnt.; ,2. A. Beentjes 5079 pnt.; 3. Th. Schouws 4975 pnt.; 4. C. de Wit 4775 pnt.; 5. J. Weel 4726 pnt. De heer J. Poncin uit Santpoort zal op Dinsdag 9 November tijdens een ledenver gadering van de KVP in zaal Dam spreken over het Bisschoppelijk mandement. Dammers achter de schijven De uitslagen van de in de onderlinge competitie van de Beverwijkse Damclub gespeelde partijen zijn als volgt: Groep A G. v. d. OutenaarJ. Ver haar 11; J. KabelG. v. d. Outenaar 1—1; P. C. Bais—L. Hamer 2—0; W. Hoo- geboomChr. Bakker 11; J. KabelA. Peekei 11; W. de GraafJ. Verhaar 11; J. BrandC. Snel 11; N. v. d. SluisH. Diederiks 20; R. ConradiG. v. d. Outenaar 20; E. ReinhoutJ. A. Ousoren 0—2. Groep B J: Broesma—G. v. d. Waal afgebr.; E. AndreaG. Schutte 11; N. NijmanChr. Spanjaard 2—0; A. Albers A. Romeyn 20; A. v. Son—J. Hofland 20; G. BakkerN. Adelaar 20; W. Laaffer—D. v. As 0—2; L. Klein—H. A. Mijnsbergen 20. De in de zomermaanden op het Castri- cumse kampeerterrein residerende Kam peer Vereniging Bakkum heeft Zaterdag in Ons Huis te Amsterdam haar laatste van een tweetal contactavonden gehouden. De bijeenkomsten waren opgezet met het doel, ook in de wintermaanden het con tact met de honderden leden te bewaren en het mag gezegd worden, dat het bestuur in deze opzet volkomen geslaagd is. Er werd door het cabaret-gezelschap van de buurtvereniging Labor een uitge breid programma naar voren gebacht, een programma, waarvan de schetches minder, doch het vocale gedeelte zelfs uitstekend was verzorgd. Daar was bijvoorbeeld de zanger Bram Freriks, die met eenvoudige voordracht verschillende populaire liedjes zong. De bariton Henny de Graaf was on getwijfeld de beste van het gezelschap; hij zong het van All Jolson bekende Sunny Boy" dermate gevoelig, dat men in de stampvolle zaal een speld kon horen vallen ware het niet, dat vele aanwezigen van ontroering hun zakdoek te voorschijn haalden om zich daarmee de tranen uit de ogen te vegen. De leider, Klaas Bonvie, speelde op zijn accordeon tal van potpourri's waaronder een van bekende liedjes van wijlen Louis Davids. Tenslotte dient het optreden van de Labor-balletgirls niet onvermeld te blij ven, want zij zorgden in fraaie costuums voor enkele goed uitgevoerde dansen. Na afloop van het uit 24 nummers bestaande programma bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen voor het maken van een dansje. Onder de aanwezigen bevonden zich beide avonden vele kampeerders uit Kennemerland. Klaverjassen voor de Sint Ten bate van het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de K.A.B.-leden te Heems kerk wordt vanavond (Maandag) in het K.S.A.-gebouw een klaverjasdrive ge houden. De strijd om de provinciale titel is dit weekeinde te Amsterdam voortgezet. Wim de Jong speelde slechts één partij doch wist zijn leiderspositie te handhaven door een overwinning op Oud uit Alkmaar. Beeke van Weesp speelde twee partijen en blijft gelijk aan de kop met De Jong, daar beide partijen in remise eindigden. Dukel kan met drie partijen in het vooruitzicht nog gelijk met de leiders komen, maar dan moet er ook doorlopend worden gewonnen. Beeke en De Jong 12 (uit 9); Ansems en Langras 9 (uit 7); v. d. Sluis 9 (uit 8); Dukel 8 (uit 7); Willemse 8 (uit 8); Beers 7 (uit 7); Blom 6 (uit 7); Oud 3 (uit 8) en Buyck 1 (uit 8). De persoonlijke resultaten waren: Langras wint van v. d. Sluis, Blom remise met Beeke, Dukel wint van Willemse, Ansems wint van Buyck, Wim de Jong wint van Oud, Dukel remise met Beeke, Beers verliest van Ansems, Blom remise met Willemse. De grootste verassing van dit weekeind was wel de nederlaag van de sterke Am sterdamse kampioen v. d. Sluis tegen de kampioen van Alkmaar Langras. V. d. Sluis is met twee partijen in het vooruit zicht nu practisch uitgeschakeld voor een der twee bovenste plaatsen. Langras maakt daarentegen een aardige kans, een resul taat dat op zichzelf al erg verdienstelijk is. Dukel wist de St. Bavo-man Willemse in een 10 om 10 stelling tot overgave te dwingen. Tegen Beeke was Dukel even eens in vorm. Beeke kreeg grote moeilijk heden, toen de D.C.IJ.er in een 14 om 14 stelling een fraai offer bracht. Beeke moest terug-offeren en er ontstond een boeiend spel dat wonderlijk genoeg toch nog in remise eindigde. Het is nog niet zeker of Metz de wed strijd zal uitspelen door inhaalpartijen. Zoals de stand op dit moment is moeten Beeke en De Jong nog één partij tegen elkaar spelen. Dukel heeft nog drie par tijen tegen Beers, Langras en Buyck te goed en de titelhouder J. H. Ansems heeft nog volop kansen op het behoud van de titel, maar dan moet hij zijn laatste drie partijen winnen van Langras, Oud en Willemse. Langras moet nog spelen tegen Beers, Dukel en Ansems. Zaterdag en Zondag wordt de wedstrijd in het Amsterdams Schaakhuis voortgezet. Om de clubtitel van Noordholland De helft van de competitie om het club- kamnioenschap van Noordholland is ver speeld en de titelhouder D.C.I.T. leidt met de twee Amsterdamse clubs Gezellig Sa menzijn en Joseph Blankenaar als de drie enige clubs zonder verliespunten. Ook het Amsterdamse D.S.T.O. is dit sei zoen uitstekend op dreef en verloor slechts één punt tegen Gezellig Samenzijn II. De beslissing om het clubkampioenschap zal pas vallen ais de leiders elkaar in de laatste drie ronden ontmoeten. Op 20 December spelen Joseph Blanke naar en Gezellig Samenzijn tegen elkaar. Nu is Joseph Blankenaar met de speler v. d. Sluis, en eventueel met Berk, sterk en dit tiental heeft een uitstekende kans op de kampioenstitel. Op 11 Januari moet D.C IJ. naar Jozeph Blankenaar en op Woensdag 26 Januari spelen D.C I.T. en Gezellig Samenzijn in hotel Kenremerhof. D.C.IJ. naar Zaandam Gezellig Samenzijn en Joseph Blanke naar zijn dit jaar productiever dan D.C.IJ., wat hun bordgemiddelde betreft. Maar D.C.IJ. kan Dinsdag haar bordgemiddelde verbeteren door de uitwedstrijd tegen Zaandam on Dinsdagavond. O.D.V. krijgt thuis een grote nederlaag van Gezellig Samenziin aan de broek. Jo zeph Blankpnaar speelt tegen Gezellig Samenziin II en dat wordt een spannen de wedstrijd omdat de G.S.ers er op ge brand ziin Jozenh Rlankenaar een neder laag te bezorgen. De Dap-iprnse damclub kan thuis winnen van d-o.c. Weesn is dit iaar niet erg on drppf. C.D.A. zal daarom wel winnen. d.s t o. kan in Wormerveer winnen van D.W.W. Aanvopr op Urk. 7riidag werd door 12 vaartuigen aan de visafslag te Urk a ge voerd: 1296 pond snoekbaars f 0,75—f 0,76 p pond. 348 pond rode haa-s f 0.63—f 0,64 per pond, 1456 pond blei f 0.08f 0,09 per nond 56 pond voorn "0,18 r<?r rond.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3