VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE ifarCDwien 15 Streefland Pervitine-gebruik oorzaak van slingerend autorijden? f 14.95 Thans vrijspraak gevraagd voor arts uit Dordrecht Kwart millioen uit tegenwaardegelden beschikbaar Driehonderd nieuwe huizen Een speciale aanbieding bij van Duren 5.95 WEBBE's Groentehal Tuindersstraat 45 DINSDAG 9 NOVEMBER 1954 Verhoging productiviteit EGE-spoorwegcommissie sloeg spijkers met koppen Winnaars VARA-prijs- vraag voor korte verhalen Bijzondere strafkamer berechtte oude gevallen Inkomstenbelasting en privé-gebruik auto's Gemiddeld 36 leerlingen per onderwijzer voor R.K.-woningbouw- vereniging aangevraagd Twee inbrekers met grote buit op terugweg betrapt Gostaricaans schip „San Jose li" had panne Opvarende van „Gorilla" overboord geslagen Cursussen voor meisjes in confectie-industrie Nieuw schip voor de West-Afrika-Lijn Scheepvaart dat betekent een prima kwaliteits-artikel tegen een extra lage prijs De grootste enig werkelijke corset-speciaalzaak rt Evertsenstraat 1820 Enige tijd geleden is een arts uit Dor drecht in Amsterdam aangehouden, nadat hij 's nachts met zijn auto zodanig over de Zeeburgerdijk had gereden, dat een agent sterk de indruk kreeg dat de bestuurder dronken was. De automobilist stopte uit eigen beweging en toen de agent het por tier opende, werd zijn vermoeden versterkt door een dranklucht. De automobilist be kende vier uur te voren zes glazen bier en een glas cognac te hebben gedronken. Hij Werd opgesloten in een cel en zei de vol gende ochtend: „Ik kan me niet begrijpen, dat ik dronken was. Dat ik zo slingerde moet veroorzaakt zijn door het tablet per- vitine, dat ik als afweer tegen vermoeid heid had ingeslikt". De procureur-generaal bij het Amster dams gerechtshof heeft thans vrijspraak gevorderd tegen deze automobilist, 'de 37- jarige Dordtse longarts S. H. De arts, die met dit „pervitine-verweer" voor de recht bank geen succes had gehad, was in eerste instantie veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf en 8 maanden ontzetting uit de rijbevoegdheid. Hij was tegen dit Met de regering der Verenigde Staten is overeenstemming bereikt betreffende de besteding van een bedrag van f 252.000 van de tegenwaardegelden ter verhoging van de productiviteit in Nederland. Een subsidie van f 80.000 wordt verleend aan de Bond ter Behartiging van de So ciale Aangelegenheden in de Houthandel in Nederland voor een actie, die gericht is op het opwekken van de bedrijfsgenoten tot het zelfstandig aanpakken van produc- tiviteitsproblemen. Deze actie omvat het verrichten van bedrijfsvergelijkende pro ductiviteitsmetingen, alsmede het doen van onderzoekingen op bedrijfsorganisa torisch gebied. Voor een soortgelijke actie zal een bedrag van f 60.000 ten goede ko men aan het Productiviteitscentrum voor het Schildersbedrijf. Het Nederlands Insti tuut voor Efficiency zal een bedrag van f 112.000 ontvangen voor een campagne, ten einde door middel van voorlichting en propaganda het verrichten van markt onderzoek met name door het middelgroot- en kleine bedrijf te stimuleren. De vrijgegeven bedragen maken deel uit van het voor de product iviteitsbevordering in Nederland bestemde bedrag van f 30.000.000 aan tegenwaardegelden. waar van reeds een bedrag van f 23.170.525 voor diverse projecten beschikbaar werd ge steld. De Commissie voor Spoorwegvervoer van de Economische Commissie voor Europa van de UNO (E.C.E.) heeft tijdens een bijeenkomst te Genève, d'ie vier dagen duurde, besluiten genomen over de stan daardisatie en vernieuwing van rollend materieel, het in de pool bijeenbrengen van rollend vrachtmaterieel, een rationele loop van het materieel, de grensoverschrijding van particuliere wagons en de oorzaken en voorkoming van ongevallen bij het ran geren. De commissie kwam biieen onder leiding van de Nederlander H. Janssen. Aan de bijeenkomst werd deelgenomen door vertegenwoordigers van de Oost- en West-Europese regeringen en van het aan tal internationale organisaties. De wagonpool, waaraan thans door 10 spoorwegen wordt deelgenomen, heeft aan- zien'ijke bezuinigingen opgeleverd en mo gelijk gemaakt, dat de wagons op meer efficiënte wijze worden gebruikt. De pool omvat ongeveer 160.000 goederenwagons. Het gehele Europese park bestaat uit on geveer 1 millioen stuks. Naar gemeld wordt, wordt door de wagons van de pool thans bijna 60 percent vervoerd van het internationale vrachtvervoer per spoor van de deelnemende landen. Wat de standaardisatie van het rollend materieel betreft, zijn thans op aanbeveling van de commissie 10 types standaardwa gons aanvaard. De spoorwegdirecties heb ben in principe er in toegestemd in de toe komst slechs standaardmodellen te bestel len van de watrons, die zij op het ogenblik gebruiken. De Unie van Spoorwegen houdt zich bezig met een bestudering van zoge naamde „wagons van de toekomst", die dank zij de moderne techniek lichter zul len zijn en toch meer weerstandsvermogen zullen hebben. Verder zullen zij goed koper zijn en zullen ook de herstelkosten lager zijn. In nauwe samenwerking met vertegenwoordigers van de fabrikanten be studeert de Unie van Spoorwegen ook de standaardisatie van diesel-locomotieven. In het Hof van Holland in Hilversum zijn Zaterdagmiddag de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de prijsvraag voor een kort verhaal, uitgeschreven door de redactie van de VARA-radiorubriek „met en zonder omslag". Onder het motto „met en zonder omslag" werd deze prijsvraag gehouden. Er waren niet minder dan 635 inzendingen. Namens de jury vertelde prof. dr. S. Stuiveling, dat er na eerste lezing slechts een kleine honderd verhalen over bleven, welke voor nadere schifting in aanmerking kwamen. Daaruit kwamen er. tenslotte een kleine twintig te voorschijn, die als de besten werden beschouwd. De keuze hieruit voor eerste, tweede en derde prijs geschiedde eenstemmig. Voorts wer den twee vierde prijzen toegekend. Twin tig verhalen zijn inmiddels gebundeld en uitgegeven onder de titel „met en zonder schoolslag". De eerste prijs 200 ging naar Nel Noordzij te Amsterdam voor het ver haal „geen eten", dat door Willy Haak werd gedeclameerd, de tweede prijs, 150 won Marcel Polfliet te Evere (België). De derde beloning, 100 kreeg Henk Hovinga te Amsterdam. vonnis in beroep gegaan. De zaak was voor hem van groot belang, daar hij in 1952 voor hetzelfde delict tot drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar was veroordeeld. Die proeftijd was nog niet ver streken. Op 11 October stond hij voor het hof te recht. Vastgesteld kon worden dat de arts vóór hij naar Amsterdam ging bij een apo theek in Dordrecht een tube pervitine had gekocht. Deskundigen verklaarden dat de symptomen van dronkenschap bij de ver dachte mede veroorzaakt kunnen zijn door het gebruik van pervitine. De dranklucht kan daardoor niet worden verklaard, het slingerend rijden echter wel. De raadsman, mr. J. C. Weisz, voerde nog aan, dat de arts onmddellijk nadat hij met zijn auto was begonnen te slingeren, uit eigen beweging zijn wagen had stilge zet, iets dat voor iemand die zo dronken is, dat hij niet rechtuit meer rijden kan, zeer ongebruikelijk is. Ook de raadsman conclu deerde tot vrijspraak, omdat de tenlastege- legde dronkenschap volgens hem niet be wezen was. Het hof zal in deze zaak uitspraak doen op 19 November. De Bijzondere Strafkamer van de Maas trichtse rechtbank heeft een geldboete van driehonderd gulden en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van vier maanden opgelegd aan de 67-jarige vroegere trans portondernemer W. J. U, die in het jaar 1943 op aanwijzing van de Nederlandse Auto Bevrachtingsdienst klokken had ver voerd, die door de Duitsers uit kerktorens waren gesloopt. De advocaat-fiscaal had hem daar indertijd een geldboete van 2000 gulden voor opgelegd. De transportonder nemer was ondergedoken na een bevel tot uitwijzing, omdat hij statenloos was. In 1950 was dit uitwijzigingsbevel ingetrok ken en kwam het onafgedane verzetsbe- roep aan de orde. Verder werden twee gevallen van vrij willige dienstneming voor de vijand be handeld, één van een thans 28-jarige han delaar, H. M. K. die toen hij nog maar vijf tien was na een functie bij de Jeugdstorm tot de Waffen S.S. toetrad. Hij werd thans veroordeeld tot acht maanden voorwaarde lijk, de eis was geweest tien maanden voor waardelijk. Het andere geval, betreffende de 31-jarige J. W. G. Th., die uit de Ar beidsdienst in Duitse krijgsdienst overging en het daarin tot eerste luitenant bracht, werd gestraft met een jaar voorwaardelijk. De eis was 'n jaar voorwaardelijk geweest met daarbij ontzegging van het actief en passief kiesrecht voor de tijd van tien jaar. Indien een werknemer een hem voor de vervulling van zijn dienstbetrekking ter beschikking staande auto niet geheel of nagenoeg geheel voor die dienstbetrekking gebruikt, wordt tenminste 10 percent van de catalogusprijs van die auto als kosten voor privé-gebruik beschouwd en daar wordt inkomstenbelasting van geheven. Wanneer een werkgever in zo'n geval voor de autokosten een vergoeding geeft, wordt derhalve als inkomen beschouwd het ver schil tussen die vergoeding en de totale autokosten, nadat die totale autokosten eerst zijn verminderd met tenminste 10 percent van de catalogusprijs. Er kunnen zich echter gevallen voor doen, waarin een werknemer voor het privé-gebruik van een hem door de werk gever ter beschikking gestelde personen auto aan deze een vergoeding moet beta len. Naar de mening van de staatssecreta ris van Financiën kan de toepassing van bovenbedoelde bepaling van het besluit op de Inkomstenbelasting 1941 in deze geval len tot onbillijkheden leiden. In een aan schrijving van 27 October deelt genoemde staatssecretaris dan ook aan de belasting dienst mede, goed te keuren, dat de heffing van 10 percent van de catalogusprijs in die gevallen niet wordt toegepast, indien de door de werknemer betaalde vergoeding tenminste gelijk is aan de kostprijs van de voor privé-doeleinden verreden kilo meters en tevens de omvang van het privé- gebruik in behoorlijke mate aan controle is onderworpen. Te denken valt aan werk nemers, die een staat moeten bijhouden, waarop de afgelegde trajecten en het aan tal verreden kilometers worden vermeld. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de resultaten gepubliceerd van een onderzoek over de school- en klassegrootte bij het gewoon lager onderwijs over de pe riode 1933—1954. Indien men het in de dertiger jaren veel vuldig optredende verschijnsel van de kwe keling met akte, die zelfstandig een klas voor zijn rekening had, in de berekeningen verdisconteert, is het gemiddeld aantal leerlingen per onderwijzer, globaal ge sproken, voortdurend gestegen, namelijk van 33 in 1933 tot 36 in 1954. Daarnaast nam reeds van 1939 af het aantal kleine klassen (met 30 of minder leerlingen) voortdurend af en het aantal grote klassen (met 41 en meer leerlingen) voortdurend toe. Beide verschijnselen hangen als gevolg van de leerlingenschaal samen met een vrijwel permanente toeneming van de ge middelde schoolgrootte, welke in de perio de steeg van 159 tot 189. In 1954 is met een gemiddeld aantal leer lingen per onderwijzer van 36,1 het hoog ste aantal in de afgelopen twintig-jarige periode bereikt. In dit jaar blijkt 5 pet. van alle leerlingen te zitten in klassen met minder dan 25 leerlingen en 23 pet. in klassen met meer dan 45 leerlingen. Waar de grootste scholen zijn vindt men tevens de meeste grote klassen, onder meer bij het r.k.-onderwijs. Tussen de gemeenten onderling bestaan wat de gemiddelde klassegrootte betreft grote verschillen. De situatie in de kleine gemeenten is in het algemeen gunstiger dan in de grote, al wordt dit gemiddelde in deze laatste veelal gedrukt door de aanwezigheid van de boventallige onderwijzers. Dit geldt met name voor Den Haag. Sterk boven het rijksgemiddelde liggen vele gemeenten in het Zuid-Oosten des lands en een aantal verspreide gemeenten in het Westen. Naar wij vernemen heeft de R.K. woning bouwvereniging te IJmulden bij het college van B. en W. de voorwaarden aangevraagd voor het bouwen van 300 eengezinswonin gen. Honderd van deze nieuwe huizen zouden in Santpoort moeten komen, honderd in de „Duinwijk" en honderd in „de Gilden" te Velsen-Noord. Dank zij het optreden van een Zaandamse politieman is een in een goederenloods van Van Gend en Loos gepleegde inbraak, waarbij een grote partij cigaretten werd buitgemaakt, tot klaarheid gebracht en zijn er twee daders gearresteerd. De agent fietste een hem op de provin ciale weg passerende personenauto, die hij om de een of andere reden niet vertrouwde, achterop. Bij de Hembrugpont vroeg hij de bestuurder zijn papieren te tonen. Tevens informeerde hij naar de inhoud van de zich in de auto bevindende pakken. „Het zijn cigaretten," zei de bestuurder. „Komt u even aan het andere portier." Terwijl de agent zich naar de andere kant van de wagen begaf, maakte de be stuurder zich uit de voeten, ondanks het feit, dat hem enkele schoten werden nage zonden. In het struikgewas werd de chauf feur even later ontdekt en gearresteerd. Het was de 23-jarige Amsterdammer H. G., die met de 28-jarige J. H. P., eveneens uit Amsterdam, een bezoek hadden ge bracht aan de goederenloods. De buit 85.000 cigaretten en twee radiotoestellen bevond zich nog in de auto. P. was op het moment van de aanhouding niet in de auto. Hij is later op de dag in Amsterdam ge arresteerd. EXAMENS. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het examen civiel inge nieur de heer P. H. Spruit te Velsen. Het Costaricaanse schip „San José II" verkeerde hedenmorgen voor de kust bij Hoek van Holland in moeilijkheden. Het schip, dat ongeveer 3000 ton meet, had ma- chineschade. De sleepboot „Ebro" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst voer ter assistentie uit en bracht de „San José II" behouden in Hoek van Holland binnen. Het Nederlandse m.s. „Corilla" heeft ge seind, dat vannacht omstreeks kwart over drie Nederlandse tijd een man overboord is geslagen. De opgegeven positie van het schip was 6,28 West 47.11 Noord (op enige afstand ten Zuid-Westen van Brest). De Amsterdamse wethouder van Onder wijs heeft in de huishoudschool in de Lepel straat te Amsterdam cursussen voor aan vullend onderwijs in de confectie-industrie geopend. De confectie-industrie is de eerste indus trie in Nederland die met subsidie van het rijk dit onderwijs aan meisjes gaat geven. Niet alleen te Amsterdam,' maar ook in Rotterdam, Groningen en Almelo is men met geven van cursussen begonnen. De meisjes krijgen gedurende tien maanden vaktechnisch onderwijs en onder meer ook lessen in koken, hygiëne, kinderverzorging en gymnastiek. In Amsterdam zijn 12.000 werkneemsters in de confectie-industrie, ongeveer vier percent van het totaal aantal werkkrachten in deze industrie in Nederland. Te Rotterdam is het motorschip „Benin- kust" overgedragen aan de N.V. Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaatschappij, die het schip op haar beurt ter beschikking stelt van de HollandWest-Afrika Lijn. Deze „Beninkust" is de laatste van een serie van drie ongeveer gelijke schepen voor laatstgenoemde lijn. Het schip is ge bouwd op de werf Jan Smit Czn. te Alblas- serdam en heeft een draagvermogen van 4650 ton. Uit Noord en Zuid Ook vandaag weer een flinke aanvoer van de trawlervloot: de „Bergen" (van Woensdag 27 Oct.) met 500 kisten makreel, 300 schelvis en piepers, 125 gul, kabeljauw en wijting, 10 haring en 10 diversen; de „Bloemendaal" (van Donderdag 28 Oct.) met 425 makreel, 170 schelvis, 60 gul, 15 haring en 5 diversen; de „Eveline" (ook van Donderdag 28 Oct.) met 500 makreel, 140 schelvis en piepers, 50 haring, 90 gul en koolvis, 10 heek, 60 wijting, 30 radio en 20 diversen en als vierde trawler de „Dirk je" (van Donderdag 28 Oct.) met 800 kis ten haring uit het Kanaal. Van de loggers en kotters Van de logger- en kottervloot waren aan de afslag de Engelse GY 154 met 220 kis ten schar en 30 schol; de KW 129 met 400 kisten haring; de KW 163 met 375 haring; de KW 151 met 400 haring; de KW 175 met 700 haring; de SCH 23 met 600 haring en de HD 79 met 640 kisten makreel en schel vis. Besommingen Gisteren maakte de „Vikingbank" voor een reis van dertien dagen 16.800; de „Tzonne" voor een reis van veertien dagen 22.3000; de van Hattum" voor een reis van veertien dagen 18.300 en de „Antje" voor een reis van twaalf dagen 7.800. Storm Vanmorgen en vannacht stond er een flinke bries op de Noordzee. Voor de Vi kingbank en Doggersbank en Duitse Bocht was een waarschuwing van kracht voor Wester storm en voor het gebied van de Thames, Humber en het Kanaal een waar schuwing voor harde wind uit het Westen. De prijzen De vleetharing deed vanmorgen van 14 tot 10.30; de haring van de „Dirkje" uit het Kanaal 10 tot ƒ11. De goede ma kreel haalde 18 tot 20, de slappere 14. België was iets feller op de kabeljauw en betaalde 125 tot 130, vbor de grote schelvis 37 tot 42 en voor grootmiddel schelvis 36 tot 40. Kleinmiddel schel vis ging het binnenland in voor 21 tot 28, pennen voor 17 tot 25 en braad 13 tot 17. Wijting deed 13 tot 14, grote gul 33 tot 38, middel 29 tot 32 en torren 16 tot 17. Zwarte koolvis maakte 48 tot 52. Schar, schol en tong De schar van de Engelse kotter deed van morgen 23 tot 26. Grote schol ging naar Engeland voor 48 tot 53, middel voor 59 zetschol voor 62 en schol I voor 55. Er was weinig tong: grote tong 3.15, grootmiddel 2.40 tot 2.53, halve pondjes 2.10, tong I 2.14 en slips 1.90. Wat er komt Voor de Woensdagmarkt zijn al drie schepen bekend: de „Polderman" (van Donderdag 28 Oct.) met 760 kisten, waar van 320 makreel, 230 schelvis en piepers, 80 koolvis en gul, 40 wijting, 40 gestripte wijting, 20 koolvis, 10 haring, 20 diversen en 100 stuks stijve kabeljauwen; de „Pet ten" (van Donderdag 28 Oct.) met 680 kisten vis, meest makreel en schelvis en de „Mary" (van Zaterdag 30 Oct.) met 1350 kisten haring uit het Kanaal. De „Schoorl" (van Vrijdag 29 Oct.) was ook stomende, met 700 kisten vis. Oudste boten zijn daarna de „Zeelandia" (van Vrijdag 29 Oct.) en de „Haarlem" en „Medan" (van Maandag 1 Nov.). De „Haarlem" zou al 1400 kisten haring scheep hebben. Vangsten De trawler „Abraham" had gisteren in het Kanaal een dagvangst van 350 manden haring, de „Sumatra" een dagvangst van 200 manden haring en de „Janny" SCH 61 een dagvangst van 80 manden haring. De trawler „Haarlem" gaf ook een dagvangst door van 100 kisten haring. „De Hoop I" IJM 45 gaf trekjes door van vier manden hoops en meldde al slecht weer. De IJM 210 deed trekken van 8 manden vis en 40 kg tongen onder de kust en de IJM 54 „Limburgia", die een laatste trék deed van 20 manden hoops, moest in de Noord gaan steken. Het werd rauw weer. De „Maria van Hattum" en „Klaas Wijker" zijn gis teren uit IJmuiden weer de Noord inge gaan. De „Tzonne" is naar het Kanaal. Vertrokken IJM25 Flamingo, 85 Klaas Wijker, 35 Postboy, 34 Allanwater, 10 Maria van Hat tum, 1 Tzonne, 208 Wiron V, 14 Annie, 283 Martenshoek, 218, 240, 11, 74, 230, 78, 272, 204, 8, 5; KW2 Duk Donker Cortius, 54 An nie, 44 Rijnmond III, 48 Cornells Marinus, 47 Noordzee, 141 Willy, 86, Sumatra, 22 Orion, 38 Bertha, 83, Zeezwaluw, 127 Bor neo, 57 Dina Marie, 162 De Vier Gezusters, 39 Helene, 41 Aafje Jacoba, 29 Margarieta, 4 Marie, 45 Neptunus, 26. Concordia, 70 Nellie Marie, 19 Dick, 123 Robert William, 155 Arie, 25 Wilhelmina I, 17 Arie Nico, 15 Rijnmond IV, 168 Eendracht, 37 Nederland III, 159 Java, 40 Everhard Cliristina, 14 Anna Cornelia, 114 Avontuur, 9 Hubertha Gerarda, 84 Jan, 168 De Gebroeders, 161 Katwijk III, 74 Hette Margaretha, 10 Adriana, 51 Prinses Margariet, 125 5etro- nella, 95 Toenadering, 169 Aleida, 89* Wil- lempje, 24 Cornelis, 104 De Vrouw Dirkje, 67 Noordster I, 147 Wilhelmina IV, 107 Jacoba, 64 Elisabeth, 52 Vrouw Anna, 7 De Arend, 62, 60, 56, 53, 12, 35, 36, 98, 133, 34, 162; SCH 140 Onderneming I, 72, 80; RO 2 Dolfiin, UK 76, 47, 48, 264, 76, 28; VO 9; AM 16; BU 33. Binnengekomen IJM 129 Shamrock, 75 Gorredijk, 53 Heemstede, 218, 249, 239, 202, 213, 163; KW 151 Vooruit, 175 Onderneming, 56, 173, 53, 97, 35, 21, 00, 77; UK 76, 93, 70, 264, 31, 234; SCH 23. Vangstberichten uit zee In de nacht van Maandag op Dinsdag gaf de Katwijkse en IJmuidense loggervloot de volgende vangstmeldingen door: KW85 8 kantjes; KW110 45; KW5 30; KW138 3; KW86 8; KW29 10; KW78 5; KW50 30; KW161 34; KW73 60; KW22 12; KW20 5 en KW39 10. TJit de halve vleet waren de vangsten: KW15 10 kantjes; KW86 2; KW70 7; KW147 5; KW54 5; KW38 8; KW141 12; KW167 20; KW168 1; KW159 5; KW3 10; KW25 5; KW45 10; KW48 8 en KW95 5. Geen vangst hadden: KW123, KW16, KW19, KW2, KW6, KW7, KW9, KW47, TJM283, KW67, KW83, KW32, KW40, IJM 74, KW41, KW49, KW74 en KV/37. De gemiddelde vangst van Vlaardingen, Scheveningen en Katwijk was 9 kantjes; een groot verschil met gisteren, toen het ge middelde 90 kantjes was. Aldabi, 8 te Montevideo. Algenib, 8 te Pto Alegre. Alnati, 7 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Ampenan, 7 te Colombo. Arundo, pass. 7 Wight n. Montreal. Averdijk, pas. 7 Wight n New York. Abbekerk, 7 v. Vlaardingen te Rotterdam. Alamak, 7 te Bremen. Alhena, 8 te Antwerpen. Alioth, 8 te Las Palmas. Alphard, 8 te Bremen. Appingedijk, 8 te Bremen. Arkeldijk, 6 te New York Amstelkroon. 8 v. Amsterdam n. Threeriverg. Arendskerk, 8 te Casablanca. Armilla, 9 te Tj. Priok. Borneo, 7 180 m. NW. Bermuda n. Brunsbüttel. Bacchus, 7 te Amsterdam Banka, 8 v. Calcutta n. Belawan. Baud, 8 v. Makassar n. Buleleng. Bonaire, pass. 8 San M'guel n. Plymouth. Bin tang, 8 te Southampton. Callisto, 7 v. Rotterdam n. Montreal. Cottica, 8 te Trinidad. Cronenburgh, 7 te On ton Ceronia, 11 te Geelong verw. Celebes, 9 te Soerabaja. Cleodora, 9 te Balikpapan. Caltex Utrecht, pass. 8 Kreta n. Rotterdam. Duivendrecht, 7 v. Rotterdam n. Philadelphia. Duivendijk, 8 te Portland. Dalerdijk. pass. 10 Vlissir.gen n. Antw. .Dordrecht, pass. 8 San ™<guel n. Houston. Elizabeth b, 7 v. Corpus Christi n. Dordrecht. Farmsum, 8 te Antwerpen. Eimina, 8 v. Lagos n. Takoradi. Esso Amsterdam, pass. 8 Gibraltar n. Sldon. Esso Den Haag, 9 te Ban:as. Falco, U Liverpool verwacht. Fiesland KRLpass. 6 Vlissingen n. Hamburg Gordias, 8 te Messina. Gaasterland, 7 te Amsterdam. Ganymedes, 6 v. Amsteidam n. Curasao. Gooiland, 7 v. Rio Grande do Sul n. Itajai. Heemskerk, 7 v. Marseille n. Antwerpen. Haarlem, pass. 6 Vlissingen n. Curapao. Heelsum, 7 v. Amsterdam n Bremen. Helena, pas. 8 Terceira n. Amsterdam. Hestia, 7 te Bremen. Ivoorkust, 8 te Antwerpen. Ilios, 7 te Amsterdam. JOh v. Oldenbarnevelt, 8 630 m. ZO. Ceylon. Java, 7 te Amsterdam. Kota Agoeng, pass. 8 Maladiven n. Aden. Kota Inten, pas. 7 Ouessant n. Houston. Lieve Vrouwekerk, 7 v. Suez n. Aden. Laagkerk, 9 te Vizagapatan. Lissekerk, pass. 8 Aden n Hamburg. Luna, 7 v. Oran n. Algiers. Maasland, 7 v. Rio Grande n. Buenos Aires. Mapia, 8 te Colombo. Manoeran, 7 v. Marseille 8 dwars Kp. Palos n. Amsterdam. Mataram, 10 Singapore verwacht. Noordam, 7 350 m. O. ten Z. New York. Ni'gerstroom, pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Oberon, 8 te Houston. Oranjestad, 7 1020 m. NO. Barbados. Oostkerk, 7 v. Kobe n. Hamburg. Ondina, 8 te Casablanca. Oranje, pass. 8 Lissabon n. Port Said. Oranjefontein, 8 270 m. W.ZW. Walvisbaai. Orion, 8 te Palermo. Peperkust, 8 te Dakar. Prins Willem George Fred., 8 te Sarnia. Prins Willem v. Oranje 7-8 te Antwerpen. Poelau Laut, 8 te Suez. Polyphemus, 9 te Singapore. Poseidon, pass. 8 Start Point n. Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, 9 te Montreal. Radja, 8 te Beyrouth. Raki, 8 te Port Said. Roggeveen, 8 v. Dar es Salaam n. Beira. Rondo, pass. 8 Gibraltar n. Amsterdam. Sarangan, 3 v. San Francisco n. Seattle. Singkep, 7 te Londen. Stad Breda, 8 te Wabana. Stad Dordrecht, 8 Hoek v. Holland verw naar Dordrecht. Stad Leiden, 8 te Amsterdam. Tabinta, 9 Colombo verw. Sibajak, pass. 8 Bizerta n. Port Said. Slamat, 9 te Soerabaja. Sliedreoht, 8 v. Eva Perón n. Kaapstad. Straat Soenda, 8 v. Balikpapan n. Singapore. Sumatra, 8 v. Semarang n. Soerabaja. Tarakan, 8 te Amsterdam. Ti ba, 9 Rotterdam verwacht. Trompenberg, pass. 7 Vlissingen n. Houston. Tabian, 8 v. Karachi n. Basrah. Tiba, 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tomori, 8 v. Suez n. Djedah. Utrecht, 9 Hoek v. Holland verwacht. Wonorato, 7 te Bremen. Willemstad, 8 I 960 m. NO. Barbados. IJsel, 8 te Algiers. Zaan, 7 v. Amsterdam n. Gefle. Zuiderkruis, 8 53 m. ZW. Cocos eil. KLEINE VAART Aegir, 8 v. Teignmouth te Amsterdam. Aeneas, 7 v. Amsterdam te Bilbao. Afiena, 7 v. Middelfart te Frederiksund. Algarve, 9 v. Londen te R dam verw. Aruba, 7 v. Stettin te Amsterdam. Ary Scheffer, 9 v. Aarhus te Rotterdam verw Astra, pass. 7 Vlissing°n n. Antwerpen. Atlantis, 7 v. Rotterdam te Hamburg. Atlas, 8 v. Kopenhagen te Amsterdam. Att S, 8 v. Swansea te Rotterdam verw. Albatros, 8 v. Rochester te Rotterdam. Algarve, 7 v. Rotterdam n. Londen. Actinia, 7 v. Rotterdam op rede Ipswich. Adm. De Ruyter, 8 v. Gothenburg te Karlstadt A dm. Nelson, 8 nog te Londen. Albergen, 7 v. Falkenberg te Hud'iksvall. Anna b, 8 v. Holbaek n. Naesttved. Arienildos G, 7 v. Zaanaam te Gent. Boreas, 7 v. Tarragona n. Savona. Berend N, 7 v. Great Yarmouth te Amsterdam. Bill S, 8 v. Portsmouth n. Antwerpen. Bad zo, 7 v. Londen te Rotterdam. Betty Anne S, 8 te Rotterdam. Barracuda, 7 v. Rotterdam te Wisbech. Beekbergen, 8 v. Tonnay Charente n. Marans. Bergsingel, 8 v. Antwerpen n. Oporto. Bernisse, verm. 8 v. Glasgow n. Fowey. Bab T, 5 v. Pateniemi n Zaandam. Casablanca, 7 v. Marseille n. Casablanca. Claes Compaen, verm. 8 v. Antw. n. Londen. Concep'cion, 7 v. Las Palmas n. Antw. Continental, pass. 8 Vlissingen. Casana, 7 v Antwerpen te Rotterdam. Crescendo, 8 v. Hamburg te Rotterdam. Capricorn, 7 v. Antwerpen te Le Havre. Caland, 7 v. Esbjerg n. Grimsby. Delfborg, pass. 7 Vlissingen. Deo Favente, 7 v. Bremen te Hamburg. Diana, pass. 8 Vlissingen. Depa, 8 v. Uddevalla te Rotterdam. Bomburgh, 7 v. Londen te Rotterdam. Deni, verm. 8 v. Hamburg n. Esbjerg. Deo Duce, 8 v. Rouaan te Kopenhagen. Dido, 8 70 m. ZO. Kreta Driebergen, 8 v. Loriënt n. La Rochelle. Eban, 7 v. Vlissingen n. Goole. Erbergen, 9 v. Fejie te Ter neuzen verw. Frema, 7 v. Harlingen te Amsterdam. Fen, pass. 7 Vlissingen n. Ipswich. Ferocia, 7 v. Kolding te Stralsund. Fiducia, 7 v. Maassluis te Boston. Frans, 8 v. Goole te Drammen. Gramsbergen, 7 v. Propria no te Zeebrugge. Harold, 9 v. IJsland te Vlaardingen verw. Hast I, 7 v. Swansea te Rotterdam. Hink, 7 v. Londen te Rotterdam. Ingeborg, 7 v. Vlaardingen n. Steinshavn. Ilias, 7 te Hamburg n. Amsterdam. Jacoba Catharina, pass. 7 Vlissingen n. Port Lyautey. Jonex I, pass. 7 Vlissingen. Josef Swenden, pass. 7 Vlissingen n. London derry. Jaba, 9 v. Middenmeer te Struer verw. Joost, 6 te Hernosand. Kemphaan, verm. 8 v. Huil n. Odense. Koningshaven, 7 v. Brest n. Casablanca? Leendert b, 7 v. Genua te Stanlos. Lucas Bols I, verm. 8 v. Limerick n. St. Malo Lydia, 9 v. Antwerpen te Lissabon verw. Larix, 5 Kiel gepass n. Oostrand. Margriet L, 7 v. Amsterdam n. Londen. May Mere, 7 v. Kopenhagen n. Gdynia. Menkar N, 8 v. Hamburg te Antwerpen. Meres N, 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Minorca, 7 v. Rotterdam n. Londen. Marcella, 8 v. Rotterdam n. Kirkcaldy. Merwehaven, pass. 7 Finisterre n. Port Lyautey Monica, 8 v. Southampton te Billingham verw. Mulan, 7 te Horsens. Nero, 7 te Hamburg. Niagara, 8 v. Huil te Amsterdam, Noordstad, pass. 8 Vlissingen. Nieuwland, 7 v. Leith te Rotterdam. Nassauhaven, 8 v. Gothenburg n. Rotterdam. Neeltje b, 8 v. Cherbourg n. Le Leque. Nieuwehaven, 8 v. Rotterdam te Malmö verw. Noord, 8 v. Rotterdam te Stanlow verw. Oosterdok, 7 v. Rostock te Amsterdam. Olwe, 7 v. Newcastle te Rotterdam. Phecda, 7 v. Casablanca n. Port Lyautey. Poortvliet 8-9 v. Amsterdam te Kotka verw. Plato, 6 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Peter 7 v. Methill te Veyle. Pavo, 5 te Zaandam. Ponto, 3 v. Gefle n. Zaandam. Pomza, 4 v. Skutskaer n. Zaandam. Rijnhaven, pass. 7 Finisterre n. Casablanca. Swift, 8 v. Kopenhagen te Rotterdam. Servus, 8 te Gent. Setas, 7 v. Holm te Gent. Silvaplana, 8 v. Antwerpen te Malmö. Spurt, 7 Amsterdam te Bremen. Statensingel, 7 v. Aarhus te Amsterdam. Ton S, 7 v. Rotterdam n. Shoreham. Theano, 8 v. Rotterdam te Dublin. Tyro, pass. 8 Holtenau n Aarhus. Taormina, 7 v. Brunsbüttel te Hamburg. Taurus, pass. 8 Vlissingen. Teun, pass. Vlissingen n. Stockholm. Ton S, 8 v. Rotterdam tc Shoreham. Tromp, 7 v. Gent te Vlissingen n. Stockholm. Vindicat Atque Polit. 8 v. Bristol n. Cardiff. Westerdok, 6 v. Lenden n. Amsterdam. Westersingel, 7 v. Leixoes te Antwerpen. Westkust, 7 v. Esbjerg te Goole. Walenburg, 7 v. La Pallice n. Rotterdam. Wega, pass. 7 Vlissingen n. Londen. Westlaan, pass. 7 Vlissingen. Wickenburgh, 9 v. Cas&.blanca te Duinkerken verwacht. Wiebold Bohmer, 8 v. Cardiff te Glasgow. IJsel, 7 v. Rotterdam te Amsterdam. IJstroom, 7 v Swansea te Amsterdam. Zaanstroom, 7 v. Leith te Amsterdam. Zeehaan, 9 v. Riga te Foynes verwacht. Zeehond, 8 v. Vlissingen n. Grimsby. SLEEPVAARf Hudson, 6 met Trianca te Rotterdam. Humber, pass. 5 Pantellaria met baggermolen en bak n. Southampton. Loire en Gele Zee, beiden met dok 8 te Haifa. Maas, 6 te Ferrol met sleep n. Las Palmas. Noordzee, 6 v. IJmuiden n. Matadi met vaartuig Oceaan, 6 zonder sleep te Maassluis. Oostzee, pass. 6 eil. karimata met slagkruiser „Shopshire" naar Engeland. Poolzee, 6 te Maassluis zonder sleep. Thames, pass. 5 Kp.. Finisterre n. Antwerpen. Tyne, 5 270 m. W. Kp. Finisterre met 2 bakken BIJZONDER STEVIG CORSET met zijsluiting en veter. Extra versterkt voorpand, houdt Uw figuur prachtig in. In mooie zware zalmkleurige stof PRIMA BUSTEHOUDER met maagband, in zware zalmkleurige of witte satijn Wij garanderen elk stuk. U is niet duurder uit, maar wèl beter geslaagd bij HAARLEM, GROTE HOUTSTRAAT 10, TEL. 12053 Oe grootste ondernemingen zijn geregelde adverteerders Kijk maar naar onze adverten tiepagina's. Zii vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. Aller ogen zijn gericht op WEBBE's 3 stuivertjes-mop. ALLEEN WOENSDAG GESNEDEN RODEKOOL GESN. GROENE KOOL GESNEDEN UIEN GESNEDEN ANDIJVIE GESTIFTE WORTELEN GESTIFTE RAPEN ■M c Cu ct per pond STOOFPEREN, wijnrood per kilo 10 ct. Grote MOESAPPELEN per kilo 10 ct SINAASAPPELEN 10 voor 60 ct! Diepvries BOERENKOOL per pak 25 ct. Men holt en men draaft naar de Evertsenstraat. IR Helderse Taai per pondspak 65 ct. Helderse gembertaai 85 ct. Speculaas 250 gr. 55, 48, 39 ct. Moccasprits 250 gr. 62 ct. Strooigoed 250 gr. 49 ct. Kruidnootjes 250 gr. met een lampion en kaars samen voor 55 ct. Dragéehartjes 150 gr. 25 ct. Pindakaas per pot 85 ct. Jam per pot 45 ct. Bloedworst 200 gr. 45 ct. Alles met zegels. IJmuiden-O. Tel. 4918.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7