Feestelijke hulde voor de heer K. Peereboom Tweehonderd vingers vlogen over toetsen Agenda voor Velsen Zilveren NATU-medaille voor het gouden „Concordia Havenberichten J. Suurmond vijf maal kampioen van „De IJmonden" Huldiging op historische grond St. Nicolaas 20 November in Velsen O^mëf/ea AIMDERHOOG Drogisterij KeersGmaksr DINSDAG 9 NOVEMBER 1954 7 Kleuter tot oudere dame Eerste lustrum van ,,De Atoom" Onderwijs-Magazijnbaas kwart eeuw bij Hoogovens Eerste districtswedstrijd sneltypen in Beverwijk Spanning bij „Driehuis" Geslaagden Braam verwierf de lichtgewicht-titel Wisselende kansen Oven in Staalfabriek liep plotseling leeg Nog narcissen van de koude grond De viering van het gouden bestaansfeest van de amateur-toneelvereniging „Concor dia", die zich nog altijd volledig thuisvoelt voor repetities en uitvoeringen in het gebouw, waarin vijftig jaar geleden de eerste stappen werden gezet en de huidige voorzitter de eerste kwast verf uitsmeerde het gebouw „Concordia", kon Maan dagavond worden begonnen met een receptie, waar behalve een schat van fleurige bloemen, bovendien een lange rij van sprekers getuigden van oprechte waardering. Dat deze erkentelijkheid voor de cultuur- dienende taak van de vereniging „Concor dia" de Nederlandse Amateur Toneel Unie (NATU) aanleiding gaf om de gouden jubilaresse de zilveren ere-médaille aan te bieden, was een onverwacht, maar zeer op prijs gesteld huldeblijk, dat met innemend applaus werd begroet. Onder de verschillende ingekomen schrif telijke felicitaties bevond zich een geluk wens van één der vier nog levende op richters. de oud-procuratiehouder van Van Gelder Zonen, de heer L. J. van het Kaar. De andere mede-oprichters, het ere-lid B. Doorn en de heer en mevrouw C. ten Wol- de, waren persoonlijk aanwezig. Fraaie bloemstukken waren ingekomen van het gemeentebestuur van Velsen, di rectie Van Gelder Zonen, de verenigingen rond „Concordia", van de donateurs Varia. K.Z.O.S., Advendo, K.D.O., de sectie toneel Velser Gemeenschap, Nieuw Leven, Palvu, drukkerij Schmitz, een taart voor de leden van oud-regisseur L. W. Boeree en speciaal bloemen van het naar Australië geëmi greerde lid, de heer J. Wormsbecher, voor de vereniging en de familie Bakker von den een warm plaatsje in de harten van de Concordianen. Een reeks snapshots, die een beeld gaven van verschillende uitvoeringen in de afge lopen halve eeuw, was voor in de zaal op gesteld. Dank aan Van Gelder De heer C. C. J. Bakker, voorzitter, bracht in zijn openingstoespraak bijzondere dank aan de directie Van Gelder Zonen. Het gaf hem veel genoegen zoveel belang stelling voor Concordia te hebben mogen ontvangen, en hij memoreerde bovendien het feit, dat de heer H. Smidt van Gelder al veertig jaar beschermheer is. Na met name aan de verschillende regisseurs in de loop van de halve eeuw te hebben herin nerd, roemde hij de heer W. Boeree, die gedurende zeventien jaar niet slechts regis seur, doch, evenals zijn vrouw, aller vriend was. Dc heer Ad van Gessel heeft thans de regie overgenomen. De voorzitter gewaag de voorts van de eervolle resultaten, die „Concordia" en haar leden in concoursen behaalden. Ir. J. Tromp opende namens de hoofd en plaatselijke V.G.Z.-directie de rij van sprekers. Hij vond het halve eeuw-feest wel de moeite waard om even bij stil te staan in een tijd waarin men aan grote getallen gewend is. Bij de stichting van gebouw „Concordia" hadden de verenigin gen tot doel de vriie-tijdbesteding te sti muleren en „Concordia" kan zich gelukkig prijzen dit doel nog in hetzelfde gebouw te kunnen nastreven. Echter betreurde de heer. Tromp het, dat van het bedrijfsper- soneel zo weinigen meer zich voor het toneelspel willen activeren en hij gaf dan ook in overweging te proberen het leden tal van „Concordia" met jonge, energieke krachten uit te breiden, opdat de vereni ging „levend" zou blijven. Hij achtte „Con cordia" met haar vaste „kern" van ge trouwen tot veel in staat en hij merkte op. dat de V.G.Z.-directie ten aanzien van een dergelijk streven zeer welwillend zal staan. Ir. Tromp zag hiertoe graag het initiatief van de vereniging uitgaan, waar „Concor dia" de gemeenschap in de afgelopen jaren zoveel geboden heeft. Geen animo? In zijn antwoord moest de heer Bakker de opmerking van het hart, dat men jonge krachten wegens het ontbreken van animo niet zo gemakkelijk aantrekt. Het is al vaak genoeg geprobeerd. Voor de sectie toneel van de Velser Ge meenschap was „Concordia" de eerste jubi laresse, die de heer C. de Jong bij zijn gelukwens gelegenheid gaf om op te mer ken, dat een kleuter tegen een eerzame oude dame sprak. Namens de „Concordia-verefligingen" feliciteerde de heer J. Vel. Hij prees de wijze, waarop de jubilaresse heeft willen bereiken het beste te geven, wat voor een amateurclub mogelijk is. De heer H. J. van Amersfoort liet niet slechts namens de donateurs horen dat „Concordia" hoog staat aangeschreven, ADVERTENTIE Voor een MOOIE en DEGELIJKE LINNENUITZEl naar DeRuyter's Manufacturen Kenn.laan 159 - Tel. 5605 DINSDAG 9 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Fanfare der Ehe". VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.vd.A., 20 uur, Gem. Ont spanningslokaal, v. Diepenstraat, bijeen komst. WOENSDAG 10 NOVEMBER I JMUIDEN: Thalia, 20 uur, cabaret D.S.S. Rex Theater, 20 uur, afscheid Heintje Davids. „Pieter Vermeulen-museum", Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen, geopend van 1417 uur. I.v.A.O., 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing. „De Sportbond", 19.30 uur, Patronaats- gebouw, oprichtingsvergadering „De Wa tervrienden". Ned. Chr. Vrouwenbond IJmuiden-West, 20 uur, Cultureel Gebouw, bijeenkomst. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. doch liet dit ook merken door de aanbie ding van een enveloppe. Namens de K.D.O. dankte de heer J. Vink voor de prettige steun en de heer N. Eve- rink gewaagde uit naam van Advendo van de dienende taak van het toneelspel van „Concordia", waarin een heel stuk werk zit van de familie Bakker. Voor Palvu liet de heer Gravemaker prijzende gelukwen sen horen. In een vlotte toespraak, waarbij de V.G. Z.-directie als stimulerende kracht dank werd gebracht, evenals aan de oud-regis seur, de heer Boeree, en mevr. Bakker samen met haar man als stuwende krach ten ten voorbeeld werden gesteld, roemde de heer Kraneveld, voorzitter van de af deling Haarlem, mede namens het hoofd bestuur van de NATU, het werk van „Con cordia", dat werd begiftigd met de zilve ren ere-médaille van de Unie. Een van de beste De toespraak van Varia's voorzitter, de heer K. Faber, getuigde evenzeer van het grote belang van het toneelspel („dat een mens in het bloed kan zitten") en hij noemde „Concordia" één van de beste ver enigingen en wekte op om door eensge zindheid en trouw de vereniging groot en sterk te maken en tot nog grotere bloei te brengen. Met een herinnering aan vroegere regis seurs, speciaal de heren Pas Nunez, v. d. Bliek en Boeree, gaf de heer A. Wegman namens de werkende leden weer. dat „Con cordia" wel eens de firma Bakker-.Tonge- jans is genoemd. „Doch," zo verklaarde hij, „als deze firma er niet was geweest, had den we nooit kunnen bereiken, waar we thans zijn." Zijn voorstel om de heer en mevrouw C. C. J. Bakker-Jongejans. die zulke grote verdiensten voor „Concordia" hebben, te benoemen tot ereleden, werd onder luide bijval aanvaard. Tjla het officiële gedeelte bleven de aan wezigen nog enige tijd gezellig bijeen. De liefhebberij van het houden van post duiven, die vooral na 1945 hand over hand is toegenomen en een aantal inwoners van Velsen-Noord, die lid waren van de post- duivenhoudersvereniging „De Reisduif" in Beverwijk deed uitzien naar een eigen ver eniging, had vijf jaar geleden de oprichting van de postduivenhoudersvereniging „De Atoom" tot gevolg. De oprichting van deze vereniging met destijds negentien leden geschiedde ten huize van de heer M. van 't Hof met volledige medewerking van „De Reisduif", die toen honderd leden telde. De Beverwijkse club ging met haar medewer king zelfs zó ver om de jonge vereniging niet alleen dertien duiven-exportmanden ten geschenke te geven, doch bovendien een moederklok, hetgeen uiteraard op hoge prijs is gesteld. De samenwerking tussen „moeder en dochter" is dan ook nog steeds van uitstekend gehalte. Het eerste bestuur werd samengesteld uit de heren H. Tersteeg, voorzitter; H. J. Exalto, secretaris; N. de Graaf, penning meester; M. van 't Hof, A. de Heer, G. v. Berkum en als hokcontroleurs A. Kat en J. A. Stijnman. Medewerking voor het inkorven van de duiven werd gekregen door het ter beschik king stellen van het vroegere ontspannings lokaal van de Java-deurenfabriek, doch de laatste jaren is het clubgebouw van „Kin dervreugd" aan de Doodweg de plaats, waar de dieren voor de wedvluchten wor den ingekorfd. Hier voelen „De Atoom"- leden zich overigens goed thuis. Het huidige bestuur bestaat uit de heren W. Schouten, voorzitter; M. van 't Hof, secretaris; J. Schoo, penningmeester; A. Stijnman, J. Asjes en Martinius. Het aan tal leden is thans vierentwintig. In de afgelopen vijf jaren zijn er door de leden verschillende prijzen behaald. De kampioenschappen-generaal kwamen in 1950 bij A. Kat, in 1951 bij H. Tersteeg, in 1952 bij A. Kat, in 1953 bij M. van 't Hof en thans is H. J. Exalto de generale kam pioen met zijn vogels. Regelmatig namen „De Atoom"-leden deel aan hoofdconcoursen en provinciale wedvluchten. Verschillende kampioen schappen vielen hen ten deel, doch hel mooiste succes van één van de leden was wel het behalen van één van de kopprijze» in de wedvlucht Orleans 1954 over geheel Nederland, die maar even 1165 opbracht. „De Atoom" gaat haar eerste lustrum vieren met een gezellige feestavond op Za terdag 27 November in het clubgebouw van „Kindervreugd." MARKTBERICHT Andijvie 12—23; sla 415; spinazie 3354; bloemkool 2144; tomaten 3385; spruiten 3663; knollen 818; prei 1123; bospeen 1929; waspeen 1726; pronkbonen 67; groe ne kool 1425; rode kool 1223; boerekcol 10—22. De draaibanken stonden stil en opgepoetst, de slijpstenen zwegen, geen hamerklap klonk in de leerlingenwerkplaats van de afdeling Onderwijs der Hoogovens; de geluiden van de arbeid waren vervangen door de tonen der muziek, want alle leden van de afdeling en vele belangstellenden daarbuiten hadden zich opgemaakt om de heer K. Peereboom, die het magazijn op de afdeling beheert, te huldigen met zijn zilveren jubileum. Directeur ir. P. van Delden sprak na mens de directie de gelukwensen uit, wel ke hij vergezeld deed gaan van de gebrui kelijke enveloppe. Het lid van de directiestaf de heer G. S. K. B 1 a a u w, chef van de personeelsafde ling, waaronder de afdeling Onderwijs res sorteert, wierp in een rede een terugblik over jubilaris' loopbaan bij het bedrijf, een loopbaan, die zijn ups en downs heeft ge had. Bij een jubileum bezint men zich even op het verleden; men vraagt zich af: „Wat heb ik nu bereikt, in die 25 jaar?". De ju bilaris mag, volgens spreker, gelukkig zijn als hij ziet hoe hij heden temidden van vrienden en collega's zijn zilveren feest viert. Zijn werkomstandigheden zijn geluk kig, want hij werkt in een bij uitstek har monische sfeer, zijn werk ligt hem, en hij vervult een nuttige taak in de gemeen schap. Door zijn chefs wordt de jubilaris zeer gewaardeerd; zij zouden niet graag een ander op zijn plaats zien. Spreker be sloot zijn rede met het overbrengen van de gelukwensen van bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies en het uitreiken van het ver erend getuigschrift en het gedenkbord der maatschappij. De chef van de afdeling Onderwijs, de heer A. S c h e r e r, zeide in zijn hartelijke rede: „wij achten ons gelukkig u als jubi laris in ons midden te hebben, en dat ook mevrouw, hersteld van haar ziekte, dit mee kan maken. Om uw persoon delen wij allen in de feestvreugde." De jubilaris is in de leerlingenwerkplaats een centrale figuur, er wordt veèl van hem gevraagd, en hij heeft een rol te vervullen, die geknipt voor hem is. Anderen helpen is een karakter trek van de jubilaris, en daarom is hij geen „ambtenaar", maar behandelt de mensen vriendelijk en voorkomend. Hij geeft de jongens op die wijze een voorbeeld, ook door de voorbeeldige orde, die er in zijn magazijn heerst. Spreker haalde nog eniae herinneringen op aan de periode toen bei den, nu vijfentwintig jaar geleden, bij de jonge MEKOG werkten, en besloot toen zijn woorden met het overhandigen van een persoonlijk geschenk. De heer P. van Venetië n, in de MEKOG-periode chef van de jubilaris, kwam met enkele smakelijke herinnerin gen getuigen van de prettige samenwerking die hij met de jubilaris heeft gehad. Deze humoristische voorvallen deden telkens een klaterend gelach uit de zaal opstijgen, maar uit sprekers woorden bleek wel, dat de ju bilaris steeds iemand is geweest, waarop te rekenen viel. De directe chef van de jubilaris is de heer G. E. Bouwmeester, en hem was de vererende taak te beurt gevallen om de jubilaris het cadeau aan te bieden. Dit ge schiedde op geestige wijze door een persi flage op de gang van zaken bij het maga zijn: tegen inlevering van een oude fiets en een „penning", kreeg de jubilaris zijn fonkelnieuwe karretje, waarmee hij zicht baar in zijn schik was. Namens de magazijnadministratie sprak daarna ook de heer J. Broeksma zijn waar dering uit voor de samenwerking met de jubilaris. De voorkomende problemen, die veroorzaakt worden door de sterke groei van het bedrijf, en hiermede van de leer lingenwerkplaats, zijn in samenwerking met de jubilaris steeds opgelost. De jubi laris is betrouwbaar, heeft grote ijver, en doet zijn werk met enthousiasme. De gelukwensen en de waardering van de leerlingen werd uitgesproken bij monde van de leerling H. van Alphen. Hij sprak aller waardering uit voor de jubilaris, die 80 jongens voortdurend van materiaal moet voorzien, en zegde hem dank voor de les sen, die zij van hem krijgen over het be handelen en het onderhoud van de gereed schappen. Tenslotte bood hij mevrouw Peereboom, die trouwens door geen der sprekers werd vergeten, bloemen aan. Tezamen met zijn medeleerling A. J. L. Joosten op accordeon bracht hij de aan wezigen tot een daverend medegezongen „Lang zal hij leven!" Deze prettige en sfeervolle gebeurtenis werd door de heren W. G. van 't H o f f en Joosten, beiden op accordeon zowel in solo's als in samenspel op virtuoze wijze muzikaal opgeluisterd. PRECIES DERTIG MINUTEN lang.heeft de zijzaal van het Beverwijkse Kennemer Theater gisteravond gedreund van de galop, die tweehonderd vlugge meisjesvingers uitvoerden op de toetsenborden van. twintig schrijfmachines. Met de vinger aan de chronometer heeft een strenge driemans-jury deze eerste districts-wedstrijd snel typen voor de bloem der Kennemer typistes gevolgd: tussen gongslag en gongslag zijn de letters in een oorverdovend staccato op het blanke papier geschoten. Maandag 8 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Aegir van Tynemouth. Tarakan van Brake. Stad Leiden van Ant werpen. Ponto van Geffle. Bomma van Vol den. Wiros van Stockholm. Beyart van Oslo. Anna Henny van Fowey. Spaamestroom v. Fowey. Vechtstroom van Londen. Ingen van Karlstad. Trio I van Tynemouth. Hodur van Lulea. Vertrokken zijn: Amstelkroon naar Ca nada. IJsel naar Lorden. Aksnes naar Ham burg. Pavo naar Rotterdam. American Counselor naar Rotterdam. Brage naar Rotterdam. Samen met boekhandel Dingier organi seerde het instituut voor praktijkopleiding P. J. F. Eggermont dit luidruchtig festijn en de blinkende wisselbeker, die voor het front van de zenuwachtige tik-troepen was opgesteld, vormde het bewijs, dat men het bij deze ene keer niet laten wil. Er hadden oorspronkelijk zesentwintig jongêdames ingeschreven, maar zes bleken er op het laatste moment niet te durven, zodat er een paar machines onberoerd onder de hoes bleven. Maar de overige twintig hebben getikt alsof de beschaving er mee te redden was en een boeiend stuk proza uit Hans Alma's laatste boek, dat de lieftallige schare in een avontuur aan de Rivièra verplaatste, is dan ook in een sneltreinvaartje op het papier gemept. Vooral door de ex-kampioene van Neder land, juffrouw J. H. W. van Dijk uit Sant poort, die de vijf dichtbetikte vellen waar uit de opgaaf bestond, er bijna in hun ge heel uitratelde. En zonder veel fouten. Wie mocht denken, dat juffrouw Van Dijk die in het dagelijks leven zelden gebrek aan zuurstof zal hebben, omdat ze op een fabriek werkt, die deze onmisbare stof in flessen doet daarmee het Kenne mer kampioenschap en de wisselbeker wel in de zak heeft, is mis, want dit snel- heidswonder deed buiten mededinging en „slechts" ter opluistering mee. Gelukkig maar, want de meeste deelneemsters kwa men niet verder dan twee en een halve, hooguit ruim drie vellen en dan werd er nog in een tempo getikt, waarvan de baas op kantoor hoofdpijn zou krijgen. Het Beverwijkse raadhuis was met een Ook dit jaar zal Sint Nicolaas officieel in Velsen worden ingehaald. De aankomst en intocht is vastgesteld op Zaterdagmiddag 20 November en wordt georganiseerd dooi de gezamenlijke Velsense middenstands verenigingen. De vorige week door de bridgeclub Drie huis gespeelde wedstrijd heeft nog meer parer. bij elkaar geplaatst zodat de laatste wedstrijd deze week zeer spannend beloofd te worden. De uitslagen luiden in procenten: Afd. A: 1. Schaaper—v. d. Vlugt 66,67; 2. mevr. NeedBosman 51,39; 3. en 4. Born Clyeeren 50.00, BinkAly Stada 50,00; 5. echtp. Poppe 48,61; 6. BaisBaart 43,06; 7. OomsKlinkenberg 40,28. Afd. B: 1. DupkerNeed 60,32; 1. Eekhout —mevr. v. d. Vlugt 52,38; 4. GeusValk 52,38; 5. fam. OomsSlaats 50,79; C. Hilljge Kuipers 46,03; 7. Levietmevr. Berkhout 42,86; 8. echtp. v. Rumpt 41,27. Afd. C: 1. echtp. Ouwcrkerk 57,94; 2. Krab Wescher 56,35; 3. TolWarmerdam 54,76; 4. dames NoortmanKlinkenberg 52,42; 5. Geusmevr. v. Horken 51,79; 6. Penoch Hoogerduin 46,83; 7. v. GamerenNoortman 43,65; 8. echtp. Jonker 38,89. ADVERTENTIE Kennemerlaan 83 - Tel. 4053 - IJmuiden De postduivenhoudersvereniging van Za terdagvliegers „De IJmonden", die in haar prille bestaan op een uitnemend vliegsei- zoen kan terugzien ondanks het vaak zeer slechte vliegweer en zeer mooie prestaties met haar vogels wist te herei ken, heeft in de heer J. Suurmond wel een heel gelukkig lid gevonden. In de ledenvergadering bleek, bij het bekend maken van de kampioenschappen van het vliegseizoen 1954, dat de heer Suurmond niet minder dan vijfmaal in de vereniging een eerste kampioenschap had behaald. De uitslagen waren: Vitesse-kampioen: 1. J. Suurmond 494 pnt.; 2. M. v. Veelen 473 pnt.; 3. W. Kaale 470 pnt.; Mid-fond- kampioen: 1. J. Suurmond 400 pnt.; 2. D. Koffeman 392 pnt.; 3. L. v. Veelen 279 pnt. Fond-kampioen: 1. J. Suurmond 399 pnt.; W. Kaale 296 pnt.; 3. D. Visser 291 pnt. Oude duiven: 1. Kampioen J. Suurmond 1293 pnt.; 2. W. Kaale 765 pnt.; 3. M. v. Veelen 473 pnt. Jonge duiven: 1. Kampioen H. Hartenhof 299 pnt.; 2. D. Visser 290 pnt.; 3. H. Harms 288 pnt. Oude en jonge duiven: 1. Kampioen H. Harms 290 pnt.; 2. J. v. d. Scheer 282 pnt.; 3. J. Suurmond 282 pnt. Kampioen-gene raal: 1. J. Suurmond 1855 pnt.; 2. D. A. Visser 1260 pnt.: 3. D. koffeman 1127 pnt. Onder de IJmonden-vogels bevinden zich echter vliegers die zich ook in groter verband weten te klasseren. In de con- courscommissie van de afdeling Noord hólland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers werden dus „De IJmon den" niet minder aan vier kampioenschap pen veroverd. Het betreft hier een groep van ongeveer driehonderd liefhebbers. De heer Hartenhof, die voor de eerste maal dit seizoen met zijn vogels in de wedvluchten is uitgekomen, behaalde een eerste kampioenschap jonge duiven. Een mooi resultaat, dat mooie resultaten doet verwachten. De heer Suurmond legde beslag op het eerste kampioenschap oude duiven, het tweede kampioenschap fond en het tiende kampioenschap oude en jonge duiven. Van de acht verenigingen uit deze concours- combinatie Noordholland werd de heer Suurmond bovendien kampioen generaal met 1469 punten, gevolgd door de heer C. Verbeek uit Aalsmeer, die tweede werd. „De IJmonden" beschikt thans over een uitstekend clublokaal, dat voor alle „Za- terdagse"-vliegers centraal gelegen is voor de gemeenten Velsen en Beverwijk. In, het winterseizoen zal dit lokaal door de leden' zelf ter beantwoording aan zijn doel worden ingericht. Waarschijnlijk kan „De IJmonden" op 10 piocg van vijf charmantjes in het strijd perk gekomen, onder goedbedoelde „druk" van jury-lid W. Rijf, de chef van de af deling Inwendige Zaken ten gemeente huize; de type-eer van Scheveningen Ra dio werd hooggehouden door mevr. Fen- je Goos-Lenting, die weliswaar geen prak tijkdiploma aan het toetsenbord ontwron gen heeft, maar toch met een aanzienlijke' snelheid haar werk er uit raffelde. Ze kreeg onderweg helaas panne en moest op een andere machine overgaan, maar liet zich daardoor allerminst uit de toetsen slaan en hield tot het bittere einde vol. En dan was er nog de junior van het vlugge gezelschap: Mary Jager uit Alk-, maar, die met haar achttien jaren de Hoogovens klaarblijkelijk aan een vlotte correspondentie helpt. Ze had nog nooit eerder zo'n race bij de hand gehad, maar sloeg niettemin een aanminnig figuur. Openbare Werken in Velsen, een fabriek van jusblokjes in Amsterdam en wie niet al hadden voorts hun snelste schrijfmachi- nistes ten concourse gezonden. Tegen half negen had meneer Dingier zijn verhaal af gestoken en meneer Eggermont de lieve kopjes geteld, zodat de gong het begin kon aankondigen. Indachtig de goede raad, nu niet meteen vol-stoom van start te gaan, hielden de meesten zich even in om na enkele mi nuten echter aan tempo te winnen zo vlug ajs juffrouw Van Dijk haar letters bospeel.de. kon niet èèn. Maar zij tikte dan ook volkomen blind ende mëestèn ver loren tijd en tempo aan het lezerrd-typen terwijl ook bij het wisselen van papier ge brek aan wedstrijdroutine zich wreekte. Toen de tweede gongslag na een half uur de stilte even plotseling deed weer keren als ze verdwenen was, hebben de meisjes elkaar eens aangekeken met de wanhoop van „ik lig er uit teveel fou ten en dus strafpunten" maar nadat ze hadden vergeleken, bleek dat er ook aan de naburige tafeltjes nogal eens een letter dubbel was geslagen of een komma ver keerd terecht was gekomen. In de loop van de volgende week zullen de uitslagen bekend worden gemaakt en volgt de prijsuitreiking aan de allervlug- sten. De jury heeft wel even tijd nodig om al die toetsenvruchten op foutjes na te lopen, want er wordt bij zo'n typewed strijd op elke slak zout gelegd en wie meer dan 1 percent fouten heeft gemaakt hoeft niet eens meer aan een bekroning te denken. Nadat in Mei van dit jaar de heren P. J. Verwayen en J. Stam te IJmuiden waren geslaagd, heeft thans ook de heer A. v. d. Veer te IJmuiden met goed gevolg het examen afgelegd van de cursus in viskennis en visserijkunde voor aanstaande leraren aan visserijscholen. Met de heer v. d. Veer slaagden ook de heren Reedijk, Roelevelt en Schaap te Den Haag. en 11 December de verenigingstentoonstel ling houden, waarbij een gediplomeerde keurmeester de vogels zal selecteren en keuren. De jonge levenskrachtige vereniging gaat na het succesvolle vliegseizoen met grote geestdrift zich in de komende win termaanden opmaken voor het nieuwe vliegseizoen in 1955. De haastende schare in de aanslag. Links vooraan de ex-kampioene van Nederland Al staan wij tegenwoordig niet zo heel gauw meer verbaasd over de wonderen van de moderne techniek, het technische kunstwerk, dat op bovenstaande, foto staat afgebeeld, is toch nog wel in staat een beetje verbazing op te roepen en in elk geval zeker een nadere beschrijving waard. Dg reuzengevaarten, verbonden door een kleine loopbrug, zijn twee, twintig verdiepingen hoge, delen van een mobiele en zeewaardige olieboor-installatie, gemonteerd op een soort van drijvend eiland Tijdens de voortzetting van de Noord hollandse bokskampioenschappen in ge bouw „Frascati" te Amsterdam behaalden de twee IJmuidense ,,Ring"-vertegenwoor- digers klinkende resultaten. De meeste eer komt Braam toe, die in de finale zwaarge wicht voor junioren, de titel wist te be halen. Hij „overklaste" zijn tegenstander volkomen, die blij mocht zijn, dat hij er met een puntennederlaag afkwam. Braam's kampioensmédaille is de vierde, die de prij- zenkast van deze jonge, maar reeds thans zijn bestaansrecht in de Velser sportge- mecnschap bewezen hebbende boksvereni ging siert. Spoor, die in de junioren-afde- bng vedergewicht uitkwam, wist ook tot de finale door te dringen, maar moest in zijn tegenstander, Ravestein, zijn meerdere erkennen. Maar zijn totaalprestatie is toch alleszins voldoende te noemen en het moet vooral voor de heer D. Böhm, instructeur van de „Ring", een grote voldoening ge weest zijn, dat zijn 2 vertegenwoordigers het er zo prachtig hebben afgebracht. Het zal voor hem een stimulans zijn op de in geslagen weg voort te gaan. De kampioen schappen worden deze week'béëindigd met de finales voor senioren, terwijl er ook enige partijen om de derde en vierde plaats zullen worden bestreden. In een van deze laatsten komt de „Ring" weiter Sikkes uit. Voor deze jonge bokser, die zich met één slag onder de crème de la crème van het Noordhollandse bokserscorps plaatste, een prachtig resultaat. Velser Tafeltennisclub In de afgelopen week kwamen vier herenteams van V.T.C. en het damesteam in het strijdperk. V.T.C. I was op bezoek bij V.G.Z. 2 en versloeg de papiermannen met 91. Noor man en Peek behaalden met hoge cijfers drie overwinningen en wonnen ook het dubbelspel. Voogt won tweemaal van Lan- geveld en Zuidam, maar verloor in drie games van Warmerdam. Door deze over winning plaatste V.T.C. I zich in een kop groep van vier teams, die in de derde klasse B met zes punten uit vier wedstrij den de leiding hebben. Om deze positie te behouden, zal deze week van G.T.T.C. 7, dat met twee punten achterstand op le lei ders volgt, gewonnen moeten worden. V.T.C. 2 had deze week vrijaf en neemt in de vierde klasse A de eerste plaats in. Het derde team ontving thuis Z.P.S.V. 2. Koningstein en Van Schadewijk wonnen alle partijen. De Bock wist Faber en Dou- ma te verslaan, doch verloor van Jansen. Daar ook het dubbelspel verloren ging was de eindstand 8—2. Ook V.T.C. 3 neemt een goede plaats in op de ranglijst. Met zeven punten uit vier wedstrijden bezet het de tweede plaats. V.T.C. 4 wacht nog steeds op het eerste winstpunt. Tegen Holac 4 verloor het met 91. Slechts Saris wist één partij, tegen Van As, te winnen. Van Hoven en' Note- boom verloren. V.T.C. 4 staat met twee teams op de laatste plaats met nul punten. V.T.C. 5 blijft zich, evenals de eerste drie teams, uitstekend weren. Ditmaal werd T.O.G. 6 met 7—3 het slachtoffer. Porck en De Waal zorgden hier voor de volle winst ook in de dubbel, terwijl Van Voorbergen de eer aan zijn tegenstanders moest laten. Samen met Te Zanen 3 bezet het de eerste plaats in.klasse 4 B. De dames van V.T.C. speelden haar tweede wedstrijd en verloren met 73 van D.O^K.O. I. Slechts tegen mejuffrouw IVebbe wisten mevrouw Goossens, mejuf frouw Groen en mejuffrouw Wijnbergen te winnen, doch vrloren van mejuffrouw Bos- scher en mejuffrouw Vollaerts. Maandagmorgen begon oven drie in de staalfabriek bij Hoogovens bij het treffen van voorbereidingen voor de afsteek plot seling leeg te lopen. Hierbij werd de ar beider van de staalfabriek Tj. v. d. M. uit Wijk aan Zee, die bij het aftapgat werk zaam was, door de vlam uit het gat ge troffen. Hij kreeg brandwonden aan het ge laat en de linkerarm en moest in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden op genomen. Maandagmiddag werden aan de bloe menveiling twee bosjes narcissen van de koude grond aangevoerd. Deze late '„primeur" werd goed beloond er werd nl. 115 cent per bosje betaald.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9