Vergader- en behandelruimte krijgen voor f 18.000 een grote beurt Agenda voor Velsen Kennemer antaarn Visserij-varia Goed voor de eerste halve eeuw Vanmorgen in de Vishal en op zee Castricum WOENSDAG 10 NOVEMBER 1954 7 Spaarnbergwordt verder opgeknapt Regeling geneeskundige verzorging gemeente- personeel Zes percent voor allen gelijkelijk „Harvey" in Rex Hij komthij komt Jongen overboord Werk opgedragen Scheepvaart In de raadsvergadering van 14 April 1953 werd een crediet beschikbaar gesteld van f 42.659 voor verbetering van het ge bouw „Spaarnberg" te Santpoort, met de daarbij behorende woning en voor vernieu wing van de centrale verwarming- en warmwater-installatie. Dit bedrag had voornamelijk betrekking op het gedeelte van het gebouw7, dat als badhuis wordt ge ëxploiteerd. Het overige deel, dat aan verenigingen wordt verhuurd als vergader- of repetitie lokaal en aan enige doktoren als wacht en spreekkamer, verkeert eveneens in een zodanige staat, dat, wil het blijvend aan het gestelde doel beantwoorden, het treffen van enige voorzieningen noodzakelijk is. Zo zullen de lokalen, die nu aan een paar artsen en aan het Witte Kruis worden ver huurd, beter moeten worden ingericht. Naar raming zal met de aan deze verbe teringen verbonden kosten een bedrag van f 11.463 gemoeid zijn. Voorts is het zeer gewenst de grote zaal zodanig in te richten, dat hiervan twee lo kalen kunnen worden gemaakt. Hiertoe is het nodig dat in deze zaal een harmonica- wand wordt aangebracht, die kan worden in- of uitgeschoven. In dit verband moet het tevens noodzakelijk worden geacht een afzonderlijke ingang te maken, opdat elk der op deze wijze ontstane zaaltjes van bui tenaf bereikbaar zal zijn. Daarbij is het nodig de verlichtingsinstallatie met de be oogde wijziging in overeenstemming te brengen. Bovendien is het gewenst een uitneembaar podium ter beschikking te hebben en over te gaan tot de aanschaffing van 50 stapel-stoelen en enig meubilair voor de dokterskamer. De aanwezige tafeltjes zullen dienen te worden geschilderd. De hieraan verbonden kosten ramen B. en W. op f 7337. Voor het als vergaderruimte e.d. te ver huren gedeelte van het gebouw is mitsdien een kapitaalinvestering nodig van f 11.463 en f 7337 is f 18.800. Bij het opstellen van een exploitatie-op zet moet bovendien rekening worden ge houden met een gedeelte van het in de aan- De minister van Binnenlandse Zaken heeft de gemeentebesturen ervan verwit tigd, dat het in het voornemen lag een Koninklijk Besluit uit te lokken tot vast- stcliir.g van een „Interimregeling ziekte kosten ambtenaren 1954". De ontworpen regeling zou nagenoeg gelijk zijn aan de desbetreffende regeling voor het jaar 1953 (Stbl. 326), met uitzondering van enkele punten van niet-principiële aard. Tot de voorgestelde wijzigingen zou onder meer behoren een verhoging van de tot nu toe geldende bedragen van f 60.per jaar voor gehuwden en f 30.per jaar voor ongehuwden. Naar aanleiding van het bovenstaande hebben B. en W., met inachtneming van de gegeven richtlijnen, besloten om, in af wachting van het raadsbesluit, aan het daarvoor in aanmerking komende gemeen. tepersoneel, bij wiize van voorschot, over het le halfjaar 1954 een tegemoetkoming toe te kennen, welke is berekend naar de voor het jaar 1953 gegolden hebbende be dragen van f 60.— en f 30.per jaar. De commissies voor georganiseerd over leg zijn gehoord en kunnen zich met de ontworpen regeling verenigen. De Gedeputeerde Staten delen B. en W. van Velsen mede, dat zij voornemens zijn een regeling te treffen, waarbij de uit kering-ineens over het vierde kwartaal 1954, bedoeld in de circulaire van de mi nister van Binnenlandse Zaken van 13 October 1954, wordt toegekend aan de secretarissen en ontvangers van gemeen ten en de ambtenaren van de burgerlijke stand in deze provincie. Voorts heeft het de instemming van dit college, dat de uit kering bij wijze van voorschot aan de be langhebbenden-wordt toegekend op basis van de door de minister gegeven richt lijnen. Op grond van het bovenstaande wordt nu de raad voorgesteld, B. en W. te mach tigen, aan Ged. St. mede te delen, dat bij de raad voor zover het betreft de secre taris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand dezer gemeente, tegen de voorgestelde regeling geen be zwaar bestaat. In Rex wordt morgen een speciale voor stelling gegeven van Harvey", een be minnelijke Amerikaanse comedie. die draait om een aan hallicunaties lijdende jongeman, die zich altijd vergezeld waant van een konijn. Wat er allemaal met deze jongeman (James Stewart geeft hem de sympathieke verschijning, die men van hem mag verwachten) gebeurt willen wij hier niet verklappen. Mén zal zich verma ken met zijn onschuldige avonturen. Men zal het konijn eenzelfde genegenheid gaan toedragen als de arme en eerlijke James dat doet. WOENSDAG 10 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, cabaret D.S.S. Rex Theater, 20 uur, afscheid Heintje Davids. „Pieter Vermeulen-museum", Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen, geopend van 1417 uur I.v.A.O., 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing. „De Sportbond", 19.30 uur, Patronaats gebouw, oprichtingsvergadering „De Wa tervrienden". Ned. Chr. Vrouwenbond IJmuiden-West, 20 uur, Cultureel Gebouw, bijeenkomst. DONDERDAG 11 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia. 20 uur, „Onvergetelijke melodie". Rex, 20 uur. „Harvey". VELSEN Raadhuis, 9.30—12 uur, spreekuur wethou der van Openbare Werken. hef gemelde crediet groot f 42.659, voor zo ver dit betrekking heeft op de centrale ver- warmingsinstalatie, aangezien deze ook dienst doet voor de vergaderzalen. Verge- lijkingscijfers omtrent het verschil in ge bruik tussen het badhuis en de vergader zalen staan B. en W. niet ten dienste, zodat het aandeel van deze kosten ten behoeve van deze zalen slechts kan worden geraamd. Aangenomen is, dat 1/3 gedeelte van het genoemde bedrag ten laste van de verga derzalen komt. Na het tot stand komen van de gemelde verbeteringen kan gerekend worden, dat het gebouw nog 50 jaar zal kunnen staan, zodat de aan het gebouw ten koste gelegde bedragen in 50 jaar kunnen worden afge schreven. Iets meer huur In verband met de aan te brengen ver beteringen achten B. en W. een verhoging \an de prjjzen, waarvoor de zalen worden verhuurd, wel redejjk. Deze verhoging kan echter niet zodanig worden opgevoerd, dat een sluitende exploitatie wordt verkregen, aangezien de huurprijzen dan dermate hoog zullen worden, dat de huidige gebrui kers van de zalen het gebruik niet zullen kunnen voortzetten. Hoewel er daardoor aan deze exploitatie een nadelig saldo verbonden is, menen B. en W. niettemin, dat de beoogde verbeterin gen dienen te worden aangebracht, omdat blijkens het gebruik de zalen in een drin gende behoefte voorzien. De olifant „Dombo" uit de Londense dierentuin houdt van opruimen. Hij pakt de zaken hier tenminste streng aan „Hollandse Wal" verdwenen De kleine haring, die zich de laatste weken op enige mijlen ten Zuiden van IJmuiden ophield, is weer verdwenen. De loggers, die nog een kansje waagden, heb ben van Zaterdag tot en met Dinsdag niets meer gevangen. Wel kwamen Dinsdag enige loggers binnen met verse haring, maar deze grotere haring werd op ongeveer 8 uur stomen van IJmuiden buitgemaakt. In de Kalverstraat De meer dan 100 trawlers, die op een klein plekje in het Kanaal vissen, maken het elkaar soms lastig met navigeren. Wan neer er een school haring wordt ontdekt, zit de hele vloot er onmiddellijk boven op. De „Mary" had vorige week al een lichte aanvaring en om 1 uur in de nacht van Maandag op Dinsdag had de voor anker liggende trawler „Abraham" visite bij de voorsteven van een grote Duitse trawler. De Duitser had een reddingboot buiten boord en er stond een aardig zeetje, aldus Schipper J. Klinkenberg. De Duitsers ston den te schreeuwen en werkten met zoek lichten. Op de „Abraham" vermoedde men, dat er een Duitser overboord was geslagen en er naar werd gezocht. Eind vorige week viel er ook al een Duitse opvarende van een trawler overboord. Uit gesprekken van de Duitse schippers was dit op te maken. Deze man wist men te redden. Yangstberichten uit zee In de nacht van Dinsdag op Woensdag gaven de Katwiikse en IJmuddense loggers de volgende vangsten door: KW. 15 15 k.; KW. 50 10 k.: KW. 19 35 k.; KW. 168 15 k.; KW 6 30 k.; KW. 22 15 k.; KW. 47 12 k.; KW. 57 25 k.; KW. 38 10 k.; KW. 83 30 k.; KW. 141 5 k.: KW. 20 5 k.; KW. 39 10 k.; KW. 49 4 k.; KW. 37 12 k.; KW. 176 100 k.; KW. 16 20 k.; KW. 70 10 k.; KW. 2 5 k.; KW. 147 50 k.; KW. 127 30 k.; KW. 54 20 k.; KW. 140 20 k.; KW. 48 80 k.; KW. 86 5 k.; KW. 144 10 k.; KW. 29 5 k.; KW. 41 10 k.; KW. 74 10 k.; KW. 95 10 k.; IJm. 74 12 k.; KW 85 60 k. uit 65 n.; KW. 159 15 k. uit 15 n.; K.W. 161 140 k. uit 35 n. Uit halve vleet werd scheep gehaald: KW. 170 6 k.; KW. 123 20 k.; KW. 7 70 k.; KW. 25 4 k. Geen vangst hadden de KW 3, KW. 9, K.W. 14, KW. 23, KW. 138, KW. 45, KW. 67, KW. 32, KW. 167, IJm. 283. De gemiddelde vangst van Vlaardingen, Scheveninigen en Katwijk was 20 kantjes. Aanvoer op Urk. Dinsdag werd aan de visafslag te Urk aangevoerd door 8 vaar tuigen: 520 pond snoekbaars f 0,73f 0,74 p. p.; 136 pond rode baars f 0,61f 0,63 p. p.; 960 pond blei f 0,10 p. p. Wat er vandaag was Vanmorgen waren vier trawlers aan de afslag. Met de aanvoer van de logger- en kottervloot waren er ongeveer 2000 kisten haring, 1100 kisten makreel, 900 kisten schelvis en piepers, 200 kabeljauw, 200 wijting en 200 koolvis en gul. De trawler „Polderman" (van Donderdag 28 Oct.) voerde aan 760 kisten vis, waarvan 320 makreel, 230 schelvis en piepers, 80 gul en koolvis, 40 open wijting, 40 dichte wijting. Franse soldaten fouilleren verdachte per sonen in het Algerijnse dorp Arris in de nabijheid van Aures, waar een deel van de bevolking verleden week in opstand kwam 20 koalvis, 10 haring, 20 diversen en 100 stuks stijve kabeljauwen; de trawler „Schoorl" (van Vrijdag 29 Oct. en onder commando van schipper A. Koeman) 650 kisten vis, waarvan 280 makreel, 150 schel vis en piepers, 150 gul en koolvis, 20 ha ring, 30 wijting, 10 diversen en 50 stuks stijve kabeljauwen; de trawler „Mary" (van Zaterdag 30 Oct.) 1350 kisten haring uit het Kanaal en de trawler „Petten" (van Donderdag 28 Oct.) met 680 kisten vis, meest schelvis en makreel. Loggers en kotters De KW 76 voerde aan 20 kisten schol, 50 gul en koolvis, 40 diversen en 900 stuks ijskabeljauwen en 500 stuks stijve kabel jauwen. Van de KW 78 stonden er 350 kis ten haring; van de IJM 221 590 kisten vis, waarvan 240 makreel, 260 schelvis en pie pers, 40 gul on koolvis, 70 diversen en 200 stuks stijve kabeljauwen en van de HD 87 20 kisten platvis, 240 schelvis. 120 gul. 20 diversen en 200 stuks stijve kabeljau wen. De kleine vaart was er vanmorgen met 300 kg tongen en 100 kisten schol. Besommingen van gisteren De „Bergen" besomde gisteren voor een reis van dertien dagen f 18.100; de „Bloe- mendaal" voor een reis van twaalf dagen f 12.600: de „Eveline" voor een twaalf daagse reis f 15.700 en de „Dirkje" voor een reis van twaalf dagen f 8.390. De Brit GY 154 maakte f 7990. De prijzen van heden De haring deed vanmorgen van f 13 tot f 15; van de „Mary" werd een partij opgehouden en deze haring deed tot f 10, de opvangprijs Makreel ging beden van de hand voor f 14 tot f 19. België kocht regels kabeljauw voor f 92 tot f 65. kisten voor f 100 tot f 80 en grote schelvis voor f 40 tot f 47. Binnenland was in de hal voor grootmiddel schelvis (f30 tot f 37), kleinmiddel f 30 tot f 35), pennen (f 25 tot f 30) en braad f 16 tot f 22). Wijting maakte f 11 tot f 17, grote gul f 35 tot f 30, middel f 28 tot f 30 en torren f 16 f Paperassen Dat het eeuwig waait in ons IJmuiden zal niemand durven ontkennen. Dat het laten slin geren van papieren langs de straat derhalve bepaalde rom melige consequenties heeft evenmin. Maar dat het nogal eens voorkomt, dit slordige laat-maar-waaien zal een iege lijk kunnen bevestigen, die de Rivierenwijk wel eens door- dwaalt. Want tussen de huizenku bussen van deze nette buurt hoeft de nijvere sprokkelaar der gemeentereiniging slechts zijn rug toe te wenden aan een zojuist gekuist wegdek, of van heinde en verre wordt alweer papier aangedragen om het gezicht van de straten zo gauw mogelijk zo slordig mogelijk te naken. Sinaasappelpapiertjes komen in de totale voorraad met grote hoeveelheden voor, heeft een oplettende huis vrouw mij in het oor gefluis terd, zeggende, dat de overi gens gewaardeerde groente mannen daar wel eens meer van konden weten. En vlak de ieugd niet uit, zei zij verder alsof ik ooit jeugd uit zou wen sen te vlakken die een speelse opheffing van een vuilnisbakdeksel bij elke be- zaanskoelte beloond ziet met een schone confettiregen door het nieuwe IJmuiden. Het staat allemaal zo vies. En zo zijn wij toch echt niet, dacht ik. Rotonde Het is opmerkelijk, vrinden, hoevele weggebruikers zich dag in dag uit schuldig maken aan het tegen-de-keer-in „ne men" van de pannekoek op het Brinioplein. En dat nog wel onder het oog van de hele po litiemacht, naast-aan saam- getroept in hare hoofdbu relen. Deze week fietste een lief tallige moeder met heur Na de twintigste bestaat er dus gelegenheid tot het zetten van schoenen, het zingen van liederen en het opstellen van verlanglijsten, want die Zaterdag komt Hij. Die lieve goede Sint. Met een boek vol aantekening over het jongetje in de Bloemstraat, dat zijn bordje niet leeg wil eten en het meisje uit Driehuis, dat op heur nagels bijt. Met drie Pieten vanwege de te verwachten, overstelpende drukte, die een oud man als Sint Nicolaas gauw wat te bar wordt. Voor de Sint afreisde uit Madrid heeft Hij me verzocht de kinders van heel Velsen te willen vertellen, dat het Zaterdag over een week hun dag wordt. Lr-y -4 7 - dochtertje achterop in alle gemoedsrust en glimlachend geheel in de rondte, daarbij drie botsingen riskerend en boze gezichten verwekkend. En zij was voorwaar niet de enige. Zouden die pijlen met voetzoekers en vuurpijlen op geluisterd moeten worden? Beet Ik heb mijn tandarts altoos voor een betrouwbaar man versleten: als hij zei, dat hel pijn ging doen, kwam dat prompt uit. Dus zal meneer B. Verhoog van de Zeeweg, de tandtechniker, er wel geen slag naar slaan, als hij verhaalt, dat hij uit een doodgewone sloot in de Wieringermeer een kar per van elf pond heeft gesjast. Elf pond, vrinden, schoon aan het haakje en negentig centimeter lang. Het was met een het Verhoog-record, want zijn grootste tot nu toe woog zeven pond en dat was maar een onderkomen stakkerd ver geleken bij deze loebas. Het is Zondag gebeurd, de precieze plek is Staatsgeheim, maar ik mag u onder ons wel vertellen, dat er nog een man of twaalf op datzelfde plaatsje naar een fikse beet stond te het doel, de staaldraad, waar mee de „Tannie" aan de wal verbonden was, kreeg een klap en gooide ongastvrij een douaneman en de klerk van de bankjes in het koele nat. De vlet sloeg gelukkig niet om, zodat de overige opvaren den een staaldraad van de coaster konden grijpen; de buiten geworpen douaneman kon evenwel niet zwemmen en het was maar een geluk, dat hij ook al een tros te pak ken kon krijgen. De natte pak ken zijn thuis bibberend voor droee textiel verwisseld. Als straks het Velserbad weer gaat, komt er een mooie kans voor de douane, een leemte in het leven op te vul len, lijkt me. In rook Het gaat zo langzamerhand een bonte rij worden, daar aan de Oostkant van het Marktplein. Vanmorgen heeft meneer Beemster, die sinds jaar en dag zo veel mogelijk in rook trachtte te doen op gaan aan de Kennemerlaan zijn nieuwe winkel open ge daan voor de geachte paffers en pafsters en daaraan vooraf gaand is er gisteren een glaasje van dit en een sigaar tje van dat geoffreerd in het vriendelijke etablissement, dat als vermoedelijk enige Velsen- se winkel op een Dinsdagmid dag toegankelijk was. Al moesten de echte klanten naar Om kwart over twee komt de Goedheiligman per trein in IJmuiden West aan hij had eigenlijk liever per boot willen arriveren, maar de weerberichten waren niet al te best en zeker is zeker op deze leeftijd. Dus half drie op het Stationsplein. De hoge hoeden van de commissie van ontvangst uit de middenstand zijn al eens bekeken en opgedoft en in stilte wordt de open calèche, waarin de drie zwarte vazal len hun intocht zullen maken, eveneens al gepoetst en in de smeer gezet. Sint heeft er wel op ge staan. de tocht door IJmuiden en Velsen op zijn trouwe schimmel te maken. Hij komt dan van het Stationsplein naar de Cronjé- en de Bloem straat, het Koningsplein en de Kennemerlaan om vandaar het Marktplein op te zoeken. Dat wordt inmiddels een fees telijke tocht, want er zijn twee muziekkorpsen aangezocht de Bisschop van Myra te ver gezellen met Zie de Maan en Zie Ginds Komt. En een ge luidswagen zal in de zijstraten alle achterblijvers uit hun huizen roepen om Zijne Hoog waardige Kindervriend de hem toekomende eer te betui gen. Op het Marktplein, zo schreef het Madrileense hoofd kwartier verder, zal de ge meente, die het ook prachtig vindt, de muziektent neer la ten zetten en daar wordt Sint Nicolaas officieel welkom ge heten. Het schijnt in de be doeling van de goede oude te liggen, zelf ook nog een enkel woordje te zeggen. Door IJmuiden Oost gaat de stoet vervolgens naar Drie huis en in het Missiehuis zal het paard worden uitgespan nen, om de Sint een rustpoze en de Pieten een koele dronk te gunnen. Want de dag is voor hen nog lang niet ten einde: 's avonds wil de Spaan se bisschop met zijn knechten een bezoek brengen aan pa tiënten en verpleegsters van het Antoniusziekenhuis en ik zou derhalve reeds nu de zus tertjes willen aanraden erg zoet te zijn, want er schijnen plannen te bestaan aan de knechts van Sint Nicolaas een beperkte invoervergunning voor IJmuidense verpleegsters te verstrekken. Lange Nieuwstraat is voorrangsweg. Rijksweg is voor- rangsweg. Fietsers hebben daar dus voorrang ten op zichte van al het kruisende verkeer. Automannen: houdt u aan de regels! azen. Niks, helemaal niks. En meneer Verhoog als tandtech niker uit IJmuiden eentje van elf pondHet is voor een medestander om teNou ja. In elk geval is voor de for tuinlijke visserman de overi gens wat het weer aanging doornatte Zondag een góede geworden. Na twintig karpers in het lopende seizoen, die hierbij echt katvis leken. Mannen overboord De vier man in een vlet, die gistermiddag bij het haven kantoor hun gebruikelijke be zoekje aan een gemeerde coaster zouden brengen het was de rustig wachtende „Tannie" zullen over deze luttele afstand nog wel eens napraten. De „Tannie" was met al die wind en wilde zeeën maar komen bijleggen en nu moesten twee man van de douane, een roeier en een ha venklerk van Halverhout er naar toe voor de gebruikelijke formaliteiten. Het vletje raakte, vlak bij de „zelfdenkende automaten" verwezen worden, die daar glimmend tegen de pui staan te denken, wat meneer wil ro ken vandaag. Het echtpaar Beemster ver dient een pluim voor de ma nier, waarop ondanks alle moeilijkheden de zaak op po ten werd gezet, temeer omdat de mannelijke helft al zijn timmerkunstige aanleg heeft botgevierd op de licht-eiken winkelinrichting, die hij, ook als vermoedelijk enige in Vel sen, zelf „even" ineen spijker de. En niet van echte binnen huisarchitectuur te onder scheiden, meneer. Er zijn vele handen geschud en vele wensen geuit terwijl de nieuwe winkel, die net groot genoeg is voor het nieuw maar net klein genoeg voor het knusse, dat een sigaren- affaire dient te karakteriseren, tegen vijven wel wat op de Aalsmeerse bloemenveiling leek. Succes! LAMPENIER De logger KW 5 „Fierman Eduard" maakte Dinsdag bij binnenkomst melding van het vermissen van de 15-jarige M. v. d. P. uit Katwijk. Tijdens de thuisreis 27 mijl N.W. van IJmuiden werd deze knaap aan boord vermist. Waarschijnlijk is hij bij het ver laten van de brug overboord geslagen en verdronken. tot f 17, grote gul f 35 tot f 30, middel f 28 tot f 30 en torren f 16 tot f 9. Schol III ging van de hand voor f 20 tot f 25, twee tjes voor f 32 tot f 40. Grote tong deed f 3.10, grootmiddel f 2.70 tot f 2.60, halve pondjes f 2.15 tot f 2.10, tong I f 2.05 tot f 2.15 en tong II f 1.85. Wat er komt Voor de Donderdagmarkt komt de traw ler „Haarlem" (van Maandag 1 Nov.) met 1510 kisten, waarvan 1500 kisten haring uit het Kanaal, 3 kisten tarbot en 7 diver sen. De KW 75 „Doggersbank" komt met 175 kisten vis, waarvan 100 schelvis en piepers, 55 haring en 20 wijting. De traw ler „Medan" (van Maandag 1 Nov.) be gon gisteravond ook aan de thuisstoom en kon vanmorgen om twaalf uur met verse vis binnen zijn. Oudste boten zijn daarna, de trawler „Zeelandia" (van Vrijdag 29 Oct.) en de trawlers „Gelria" en ..Herman" (van Dins dag 2 Nov. uit het Kanaal). Binnen gekomen IJM 39 Schoorl, 9 Haarlem, 221 Wiron III, 27, 78; KW 130 Nederland VII, 110 Rijnmond V, 43, Rijnmond II, 18 Hollandia, 5 Fierman Eduard, 78 Excelsior II, 76 Ex celsior III, 73 Maria Jacoba, 75 Doggers- bank; HD 87 Pietertje; WR 7, 67, 33, 34; AM 18; TX 37, 36. Vertrokken IJM 27, 202, 213, 249, 241, 239, 206; KW 140 Voorwaarts; SCH 27 Onderneming II, 23; WR 33, 67, 7; AM 18; TX 36. En op zee De Scheveningse logger SCH 54 „Oce aan 9" had gisteren in het Kanaal weer een mooie trek: 360 manden haring. De traw lers in het Kanaal hebben een groot ge deelte van de Dinsdag niet gevist. De schepen lagen wegens het slechte weer on der de Engelse kust voor anker. Schipper Aland van de „Elie" kon de pieren van Dover zien. Wat de zee btereft kon er wel gevist worden, maar dan had de grond goed moeten zijn. Nu het slecht weer was en de bodem van de Noordzee in die con treien oneffen is, vol stenen ligt en ook nog wrakken bevat, achtten de schippers het beter het vissen voorlopig te staken. De trawler „Limburgia" deed in de Noord trekken van 20 en 10 manden hoops en de trawler ..Norma Maria" trekken van 30 en 20 manden hoops., wat dus niet al te breed is. De IJM 129 „Shamrock" deed een trek van 40 manden hoops. Schenen als de KW 24, 28, 155, 69, en 91 deden trekken van 3 tot 8 manden vis en 3 tot 20 kg tongen. De HD 87 deed een laatste frek van 10 manden hoops en 25 stuks kaheliauwen. Do KtV 75 „DovooycV^ank" moest de reis afbreken, daar de olietoevoer naar de motor niet in orde was. Het bouwen van 96 woon- en 4 winkel huizen te IJselstein (Utrecht) is gegund aan de Castricumse bouwondernemer de firma A. Castricum. Architect is de heer J. le Clercq, uit Utrecht. De woningen zul len verrijzen aan de Mr. Abbink Spaink- straat te IJselstein. Aagtedijk, 9 te Montevideo. Alphard, 8 v. Bremen n. Antwerpen. Arendsdijk 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Alcyone, 7 te Rio de Janeiro. Alioth, 8 v. L.as Palmas n. Antwerpen. Alnati, 8 te Victoria. Aiwaki, pass 9 Madeira n. Antwerpen. Amor, 9 te Malta. Arendskerk, 9 v. Casablanca n. Antwerpen. Artemis, verm. 9 v. La Guaira n. Pto Cabelo. Adinda, 9 v. Pladju n. Singapore. Alhena, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alpherat, 8 v. New York n. Curacao Ampenan, 9 v. Colombo n. Aden. Annenkerk, 10 te Cebu. Antonia, 9 v. Soerabaja n. Pladju. Appingedijk, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arkeldijk, 9 te Baltimore. Bawean, 9 te San Francisco. Boschfontein, 9 v. Port Said n. Genua. Boskoop, 8 240 m. N.NO Bermuda. Barendrecht, 5 v. Fao n. Pladju. Bennekom, 9 te Amsterdam. Baarn, 9 v. Buenaventura n. Paita. Barito, 11 Timordilly veiw. Baud, 10 te Soeraba'a. Bonaire, 9 440 m. NO. Fayal. Cottica, 10 Paramaribo verwacht. Callisto, pass. 8 Wight n Montreal. Caltex Nederland. 9 v. Thameshaven na Stock holm. Caltex Pernis, 10 Rotterdam veinv. Corilla, 9 t.h.v. Ouessant n. Londen. Coryda, 9 te Liverpool. Cradle of Liberty, 9 v. Mena al Ahmadi n. Port Said. Daphnis, 9 te Curasao. Delft, pass. 9 Lands End n. Antwerpen. Don ged ijk 7 te Londen. Eemland, 8 te Rio de Janeiro Ena, pass. 9 Terceira n. Curagao. Erinna, 9 v. Pladju n. Singapore. Etrema, 9 v. Berre n. Beyrouth. Helder, 9 v. Antwerpen i'. Rotterdam. Garoet, 5 v. New Orleans n. Newport News. Graveland, pass. 8 Fernando Noronha n. Las Palmas. Gaza, 9 te Bremen teruggekeerd. Hector, 9 te I eixoes. Heelsum, 8 te Bremen. Hestia, 9 te Hamburg. Indrapoera, 9 v. Suez n Djeddah. Ivoorkust, 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt. p 260 m. Z.ZO. Ceylon. Karimun, pass. 9 Minikoy n. Belawan. Kieldrecht, 9 te Chalna. Korovina, 9 v. Rio de Janeiro n. Recife. Lekhaven, 9 te Santos. Lissekerk, pass. 8 Perim n. Hamburg Lutterkerk, 9 v. Koewait, n. Bandarshapur. Macoma, 9 te Kaapstad Meerkerk, pass. 8 Kp. Firdsterre n. Las Palmas Modjokerto, 6 te Houston Molenkerk, 9 te Port Sein. Mariekerk, 10 Djibouti verw. Maas, pass. 9 Kp. St. Vincent n. R'dam. Macuba, 10 te Sambu. Maetsuycker, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Mapia, 9 v. Colombo n. Belawan. Marken, 9 te New York Metula, 10 te Kikuma. Mitra. 9 v. Pta Cardon n. Havana. Noordam. 8 450 m. Z.ZW Kp. Race. Notos, 8 V. Genua n. Barcelona. Oranje, pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Oranjestad, 8 1280 m. W ZW. Madeira. Orion. 8 v. Palermo n. Malta. Ouwerkerk 9 v. Genua n Port Said. Oranjefontein. 9 640 m. O.ZO. St. Helena. Ovula. 9 in Golf v. Sue-. n. Singapore. Peperkust. 8 v. Dakar n Freetown. Phrontis, pass. 8 Kp. Finisterre n Port Said. Prins Alexander, 9 te Rotterdam. Prins Philips Willem, s te Toronto. Prins Willem III, 5 v. Milwaukee n. Rotterdam Pieter S. 9 v. Rotterdam n. Bristolkanaal. Poelau Laut, 9 v. Port Said n. Napels. Polydorus 9 v. Makassar n. Singapore. Poseidon, 9 te Antwerpen. Rijndam, 8 te Cristoba. Rijnkerk, 9 te Port Said. Salawati, pass. 8 Lissabon n. Antwerpen. Sibajak, pass 8 Malta n Port Said. Soestdijk, 9 te New York. Stad Alkmaar. 6 v. Rangoon n. Bombay. Stad Dordrecht, verm. 10 v. Dordrecht naar Rotterdam. Stad Rotterdam, 8 v. Wabana n. Engeland. Straat Bali. 8 v. Mauritius n. Penang. Sheratan, 9 te Mena el ahmadi. Schouten, 9 v. Singapore n. Port Swettenham. Stad Maassluis, 9 v. Middlesbro n. Kirkenes. Straat Soenda, 10 te Singapore. Sumatra, 9 v. Soerabaja n. Makassar. D Pryzen van Dinsdag. Heilbot 2,602,30; gr. tong 3,303,00; grm. tong 2,502,38; kim. tong 2,362,10; kl. tong I 2,14—2,10; kl. tong II 1,96—1,88; tarbot I 1,75—1,45, per kg. Tong schar 88; schartong 33; gr. schol 5348; grm. schol 59; kim. schol 62; kl. schol I 55; kl. schol II 37—19; schar 2712; v. haring 1510; makreel 2013; gr. schelvis 4635; grm. schelvis 4036; kim. schelvis 2821; kl. schelvis I 2618; kl. schelvis II 1812; wij ting 158; gr. gul 3834; midd. gul 3227; kl. gul 2213; kl. haai 30; ham 10896; kim. hake 72; kl. hake I 46; kl. hake II 34; poon tjes 209; kl. koolvis zw. 2113; kl. koolvis wit 3226; kl. rode poon II 12,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 220104; gr. koolvis zw. 6247; gr. koolvis wit 80—72; gr. leng 7768; gr. hake 240216, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 45 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 7 kisten tongschar en schartong, 67 kisten schol, 315 kisten schar, 4530 kisten haring, 1700 kisten makreel, 950 kisten schelvis, 210 kisten wijting, 80 kisten kabeljauw en gul, 12 kisten leng, 1 kist haai, 3 kisten ham, 12 kisten hake, 8 kisten wolf, 188 kisten koolvis, 30 kisten diversen. Totaal 8160 kisten. Besommingen van Dinsdag. IJM 16 Ber gen f 18.100; IJM 71 Bleomendaal f 12.600; IJM 116 Eveline f 15.700; RO 53 Dirkje f8390; GY 154 f7690; HD 79 f 10.430; SCH 27 f5270; SCH 23 f8690: IJM 75 f2120; KW 7 f7640; KW 97 f4720; KW 129 f5260; KW 163 f4900; KW 151 f2490; KW 130 f7910: KW 110 f1200; KW 21 f390; KW 60 f190; WR 67 f 100. I.Tselmeervisserij. Door verschillende vaartuigen werd vorige week de sleepnet visserij op snoekbaars uitgeoefend. In de eerste helft van de week waren de vangsten bijzonder goed; per span van 350 tot 450 pond. De prijzen van snoekbaars liepen in deze periode van f 0,77 tot f 0,83 per pond. In het laatste gedeelte der week liepen de vangsten iets terug; per span waren de vangsten van 150 tot 350 pond. De noteringen waren toen van f0,70 tot f0,76 per pond. Aanvoer van rode baars was ook vrij goed; prijzen per pond van f 0.59 tot f 0,67. Blei en voorn noteerden per pond van f0,07 tot f 0,10. De weekbesommingen der sleepnetvissers waren per span van f350 tot f 1100. Door da lijn- aalvissers werd deze week nog enige lijn- paling aangevoerd; vangsten per dag èh per vaartuig van 40 tot 120 nond en prijzen per pond van f 1,11 tot f 1,27. De besommingen per vaartuig waren van f 180 tot f 390. Aan gevoerd werd: 1321 pond lijnpaling; 7597 pond snoekbaars; 1608 pond rode baars; 6410 pond blei; 1504 pond voorn en 15 pond kar- ner. De totale omzet aan de afslag bedroeg f 9034,76. Tiba, 9 te Rotterdam. Taria, 9 v. Hongkong n Miri. Talisse, 9 v. Hollandia n. Makassar. Teiresias, 9 te Suez. Tibia, pass. 9 Kp. Guaraafui n. Suez. Tomini, 9 t.h.v. Belawan n. Singapore. Triton, 9 te New York. Trompenberg, pass. 9 Ouessant n. Houston. Utrecht, pas. 8 Ouessar.t n. Rotterdam. Van Linschoten, 8 te Dakar. Waterman, 8 330 m. Z. ten W. Kp. Palmas. Willem Barendsz. 8 1070 m. NO. Sombrero eil. Waterland, 9 te St. Vincent. Westland, 14 Amsterdam verwacht. Wonorato, 9 te Hamourg. W. Alton Jones, 9 v. Deleware baai n. Newport News. Willemstad. 9 730 m. NO.t.O. Barbados. Zuiderkruis, 9 1400 m. NW. Fremantle. KLEINE VAART Aegir, 8 v. Amsterdam n. Harlin.gen. Arienoldus G, pass. 9 Vlissingen n. Landskrona Att S, 9 v. Swanse te Rotterdam verwacht. Ardeas, 9 v. Tunis te Rotterdam. Ary Scheffer 8 v. Aarhus te Rotterdam. Anne b, verm. 10 v. Holbaek n. Naestved. Arnoudspolder, 10 v. Rotterdam te Lissabon. Audacia. verm. 9' v. Haiden n. Mostyn. Arienoldus G, 8 v. Gert n. Landskrona. Batavier I, 8 v. Safi te Bordeaux. Reliable, 8 v Bridgewater te Swansea. Realta, 9 v. Parijs te Vlissingen ri. Malmö. Bergsingel, pass. 8 Vlissingen n. Oporto. Berkelstroom, 9 v. Amsterdam n. Londen. Bill S, 9 v. Portsmouth n. Antwerpen. Birmingham 8 v. Goole n d. Tyne. Bab-T, 5 v. Pateniemi n. Zaandam. Beekbergen, 9 v. Tonnay Charente te Marans. Bergsingel, 8 v. Antwerpen n. Oporto. Bernisse, 8 v. Glasgow n. Fowey. Bestevaer, 8 v. Wisbech n. Rotterdam. Barendsz, 8 v. Fredericia n. Kotka. Carpo, pas. 9 Lizard n Dublin. Catharina, 9 v. Aalborg n. St. Malo. Claes Compaen, 9 te Vlissingen. Coolsinigel, 9 v. Cardiff te Rotterdam. Castor, pass. 8 Vlissingen. Capricorn, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Coolhaven, 8 v. Casablanca te Safi. Dinkel. 8 v. Rotterdam n. Londen. Deni, 9 v. Hamburg te Esbjerg verw. Driebergen, 9 v. Loriënt te La Rochelle. F.scaut, 8 v. Rouaan n. Rotterdam. Erkalin, 8 v. Rotterdam n. Poole. Express, 8 v Rotterdam n. Stockholm. Eibergen, 9 v. Ve.ile te Terneuzen. Eminent, verm. 8 v. A**drossan n. Ayr. E'ben Haëzer, 8 v. Antwerpen te Ipswich. Frans Bohmer, 10 v. Dakar te Rouaan verw. Frema, 8 v. Amsterdam n. Gothenburg. Friblo, 8 v. Rotterdam n Duinkerken. Ferocia, 9 v. Stralsund n. Oslo. Frans, 8 v. Drammen n. Midd'esboro. Gaasterland, 8 v. Harlingen te Goole. Gerrie S, 9 v. Antwerpen n. Birkenhead. Glory, pass. 9 Vlissingen n. Hamburg. Gramsbergen. 9 v. Zeebrugge n. Vlissingen. Gefle, 8 v. Stockholm n. Parijs. Has'kerland, 8 v. Leith r.. Grangemouth. Henrica, 8 v. Leixoes n. Kingslynn. Hoop op Zegen, pas. 8 Vlissingen. Harm, 9 v. Mantyluoto te Rotterdam- Harold, 9 v. IJsland te Vlaardingen. Hartel, verm 11 v. Goole n. Kopenhagen. Hast IV, vertr. 9 v. Londen n. Rotterdam. Import, 8 v. Rotterdam n Londen. Ingeborg, 11 v. Rotterdam te Steinhavn verw. Joost, 6 te Hernosand Jaba, 8 v. Middenmeer te Struer. Kemphaan, verm. 9 v. Hu'i n. Odense. Keyser, 8 v Fakseladeplats n. Hamina. Kortenaer, 8 v. Sund-svall te Bidefort. Larix 8 v. Antwerpen te Ostrend. Leny, 8 v. Liverpool n. Whitehaven. Lingestroom, 9 v. Amsterdam n. Liverpool. Leemans, 8 v. Dordrecht te Rotterdam. Lyd'ia (i), 9 v. Antwerpen te Lissabon verw. Lacra, 8 v. Feroer eil te Windau. Lucas Bols II, verm. 9 v Antwerpen n. Gent. Marne, 8 v. Karlsham n Rotterdam. Mars, 8 v. Helmond te Rotterdam. Markab, 9 v. Rotterdam t<- Oslo verwacht. Matthew, pass. 8 East Goodwin n. Billingham. Monica, 8 v. Bill'ngham n Southampton. Markab N. pass Brunsbüttel n. Le Havre. Merwehaven, pass. 8 Kp St. Vincent n. Port Lyautey. Mintaka N. 8 v. Bordeaux te Casablanca. Mirfak N. 8 v. Las Palmas n. Paranagua. Midas, 8 v. Bari n. Catania. Noorderlicht, verm. 10 v. Lulea n. Kemi. Noord, 8 v. Rotterdam te Stanlow. Neeltje b, 9 v. Cherbourg te Le Legue. Nieuwehaven, 8 v. Rotterdam te Malmö. Noorderhaven, pass. 8 Kiel n. Kastrup. Nero, 8 v. Hamburg n Amsterdam. Niobe, 8 v. Amsterdam te Helsinki. Noach, 8 v. Partington n. Bidefort. Oosterdok, 9 v. Amsterdam te Rotterdam verw Oranjepolder. 8 v. Rotterdam n. Londen. Oleum, verm. 9 v. Rotterdam n. Londen. Ponto, 8 v. Gefle te Zaandam. Ponza, pass. 8 Brunsbü+tel n. Zaandam. Pavo, 9 v. Zaandam te Rotterdam. Phecda, 8 v. Port Lyautey n. Rouaan.. Rapid, pass. 8 Brunsbüttel n. Rotterdam. Roelf, 9 v. Rotterdam te Amsterlam. Sombre. 8 v. Rouaan n. Parijs Stella Maris. 8 v. Southampton n. Rotterdam. Sporota. 8 v. Esbierg t.e Middlesboro. Tao'mina, 8 v. Hamburg n. Poole. Teun, pass. 9 Vlissingen n. Duinkerken. Th^ano, 9 v Dublin te Belfast. Tilly, 6 v. Delfzijl te Boh us. Ton S, v. Shorebam n. Rotterdam. Trio. I 8 v. Teighmoutb te Amsterdam. Tromp. 8 v. Vlissingen n. Stockholm. Tilly, 6 te Bob us. Tr'to. 8 v. Dublin te Rotterdam. Trompenburgh. 8 v. Kineslynn te Rotterdam. Uranus, pass. 8 Vlissingen. Violette Erica. 9 v. Swansea te Amsterdam. Vrij burgh. 8 v. Rotterdam n. Casablanca. Westersinigel, verm. 9 v. Antw. n. Wicklow. Westkust. 3 v. Goole n. Elseneur. IJsel, 8 v. Amsterdam n Le Havre. SLEEPVAART Gele Zee. 8 v. Southampton te Haiaf. Loire, 8 v. Haifa n. Gibraltar. 8 160 m- NO. Algiers met baggermolen Oostzee, met Shropshire 9 te Singapore. Thames, 8 140 m. ZW. Ouessant met stoomschid Tyne, 8 330 m. O. Fayal met 2 bakken.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3