Malenkov polst de Amerikaanse ambassadeur over overleg Eisenhower poogt opwinding over incident te sussen Atheïstische propaganda in de Sovjet-Unie wordt gezuiverd Drie Duitse coalitiepartijen tegen de Saar-overeenkomst Weerbericht Franse socialisten huiverig voor het regeerkussen Verbetering der wederzijdse betrekkingen Firefly van M.L.D. op Curasao verongelukt Het woord is aan Gevoelens van gelovigen en activiteit van kerken moeten ontzien worden Guy Mollet ziet geen mogelijkheden Thans f 1.084.000 op giro 5100 gestort Belastingverlaging toch op 1 Juii 1955 West-Duitsland laat Frankrijk bij de ratificatie der verdragen voorgaan Twee Griekse ministers afgetreden Korporaal F. Renkema om het leven gekomen Hoofdredacteur Aneta stelt functie ter beschikking Emir wenst geen huwelijk van sjeik met Narriman Watersnood in Marokko Koningin zond felicitatie aan „Vluchtelingenhulp' Ook voor „vergeten groepen" Getuigen var Triton-ramp advertentie opgeroepen in Geschil over contracten met Telefunken en Siemens Amerikaanse H-bom- proeven in het Zuidpool gebied? Weerrapport 69e JAARGANG No 106 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 11 NOVEMBER 1954 IJmuider Courant VELSER Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 298e JAARGANG No 2u0 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter) De Sovjet-premier Malenkov heeft Zondag in een gesprek met de Amerikaanse ambassadeur Charles Bohlen de wens geuit tot onderhandelingen over de meningsverschillen tussen beide landen, zo wordt uit gezaghebbende bron te Washington vernomen. Malenkov sprak de hoop uit, dat kleine incidenten de weg naar een beter wederzijds begrip niet zouden versperren. Malenkov en de ambassadeur spraken elkaar op de receptie ter gelegenheid van de herdenking der Octoberrevolutie. Te Washington meent men, dat Malenkov met zijn opmerkingen de betekenis van het neerschieten van het Amerikaanse vliegtuig bij Japan poogde te verkleinen. Malenkov zou gezegd hebben, dat hij het gemakkelijker wil maken de wederzijdse betrek kingen door de gewone diplomatieke kanalen te verbeteren. In de Amerikaanse Senaat is critiek ge leverd op het feit, dat Bohlen na het vlieg tuigincident ter receptie verschenen was. Nu men echter de inhoud van het gesprek kent, wordt een verklaring van president Eisenhower op zijn wekelijkse persconfe rentie, die te Washington verbazing heeft gewekt, duidelijker. Deze verklaring was, dat de Sovjets ten aanzien van het jongste vliegtuigincident een verzoenender houding aannemen dan bij vorige gelegenheden. De toon waarop Eisenhower over het incident sprak, kan worden gezien &ls bereidheid van zijn regering om elke mogelijkheid tot verbetering der betrekkingen te onder zoeken. Eisenhower verklaarde, dat de om standigheden waaronder het vliegtuig werd neergeschoten, niet duidelijk zijn. Hij wei gerde het Sovjet-optreden ronduit te ver oordelen. De president zeide, dat het inci dent onduidelijke aspecten vertoonde, zodat men niet met zekerheid kon zeggen, hoe het gebeurde zich had toegedragen. Het gscniedde in een ge bied, waarop enerzijds de Sovjet-Unie en anderzijds de Verenigde Staten en Japan aanspraak maken. De Sovjets maken aan spraak op een kleine groep eilanden vlak ten Zuiden van de Koerillen. Doch dit standpunt hebben de Verenigde Staten noch Japan aanvaard, aldus Eisenhower. Hij legde er de nadruk op, dat de Ver enigde Staten de benadeelde partij zijn en recht hebben op beleefde antwoorden en een onderzoek van de zaak. Hoewel derge lijke incidenten niet altijd zo duidelijk waren als men op het eerste gezicht zou zeggen, waren de Verenigde Staten van oordeel, dat het neergeschoten toestel het recht had zich te bevinden, waar het was. Het protest aan de Sovjet-regering was m opdracht van Eisenhower verzonden. Gevraagd naar zijn mening over een mogelijk gebruik van jachttoestellen om verkenningsvliegtuigen te begeleiden, zeide de president, dat, wanneer vliegtuigen wor den gebruikt voor noodzakelijke of wense lijke doeleinden in gevaarlijke gebieden, zij WILLEMSTAD (ANP) Een „Firefly" van de Marine Luchtvaart Dienst is Woens dag nabij het dr. Albert Plesman-vliegveld te Willemstad op Curaqao verongelukt, de vlieger kwam om het leven. Het is de kor poraal F. Renkema uit Berkel. De Marine Voorlichtingsdienst in Curacao heeft meegedeeld, dat de ..Firefly" na een oefenvlucht in eskaderverband een nood lottige landing heeft gemaakt, waarbij de machine afgleed en in brand vloog. De brandweer was niet in staat de bewuste loze korporaal-vlieger Renkema te redden. Korporaal-vlieger Renkema trad op 25 Augustus in he't huwelijk. In September begaf hij zich naar Curaqao ter voortzetting van zijn vliegeropleiding. Het stoffelijk overschot wordt Vrijdag op de militaire begraafplaats op Curaqao met militaire eer ter aarde besteld. Het in de Nederlandse Antillen gesta- tionneerde squadron van de M.L.D. is be last met de voortgezette gevechtsopleiding. hiervoor ook speciaal uitgerust moesten zijn. Indien echter verkenningsvliegtuigen escorte behoefden in een gebied, waar zij zich mochten bevinden, moesten jacht vliegtuigen worden gebruikt. Op de vraag van een correspondent, waarom de Verenigde Staten na de oorlog er mee hadden ingestemd de Koerillen, die vroeger aan Japan behoorden, aan de Sov jet-Unie over te dragen, antwoordde Eisen hower, dat hij dit werkelijk niet wist. Hij had gedurende de oorlog geen van de con ferenties met de Russen over het Verre Oosten bijgewoond en nooit gesproken met een van de voornaamste deelnemers aan dit overleg. DJAKARTA (Aneta) De hoofdredac teur van het persbureau Indonesia, voor heen Aneta, de heer J. W. M. Martinot, heeft in verband met denieuwe vorm, welke het agentschap heeft gekregen door de besluiten, die in de jongste vergadering van de raad van beheer zijn genomen, zijn functie ter beschikking gesteld. Het pers bureau is thans volledig een Indonesisch bedrijf geworden. Het nieuwe bestuur heeft de heer Martinot verzocht aan te blijven tot de nieuwe organisatie van het Persbu reau haar beslag heeft gekregen. De heer Martinot heetf zich hiertoe bereid ver klaard. KOEWEIT (AFP.). De Eimir van Koe weit heeft zich uitgesproken tegen een huwelijk van het hoofd van zijn kabinet, Sjeik Ezaat Jaffar, met ex-koningin Nar riman van Egypte. De Emir verklaarde, dat hij zich reeds tegen dit plan had verzet, toen Jaffar er onmiddellijk na de echt scheiding van ex-koning Faroek en Narri man over had gesproken. MARRAKESJ (Marokko) (Reuter/A.F. P.) In Zuid-Marokko zijn 25 mensen door overstromingen, veroorzaakt door buitengewoon grote regenval, om het leven gekomen. In drie dagen is daar evenveel regen gevallen als normaal in drie jaar. Franse vliegtuigen hebben levensmiddelen en dekens uitgeworpen voor twee militaire posten aan de rand van de Sahara, die vol ledig zijn geïsoleerd door overstromingen van de Oued Draa. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S James Agate: Lange ervaring heeft mij geleerd dat in Engeland niemand naar de schouwburg gaat tenzij hij of zij bronchitis heeft. MOSKOU (Reuter-AFP) In het partij blad der communistische partij van de Sovjet-Unie, „De Pravda", is over bijna drie kolommen een decreet gepubliceerd, getekend door Kroesjts.jev, namens het centrale comité van de nartii, over de anti religieuze propaganda. Hierin wordt onder meer gezegd, dat „grove fouten" zijn be gaan bij het voeren van deze propaganda en dat het in bepaalde bladen en andere publicaties tot „beledigende aanvallen" op geestelijken en gelovigen is gekomen. Alle nartij-organisaties hebben opdracht er in de toekomst op toe te zien, dat fouten ft de atheïstische propaganda verwilderd worden en dat in geen geval toegelaten wordt, dat de gevoelens van gelovigen of geestelijken gekwetst worden. Ook mag het bestuur niet ingrijpen in de activiteit van de kerken. Zonder grond haddén propagandisten be paalde geestelijken en gelovigen voorge steld als het politieke vertrouwen onwaar dig en sommige plaatselijke partij-organi saties en personen hadden toegestaan, dat het bestuur zich bemoeide met de activi teit van religieuze groepen en dat een „ruwe houding" werd aangenomen tegen over religieuze leiders. ..Deze fouten in de anti-religieuze nrooaganda zijn liinrecht in strijd met bet program en de politiek van de communistische partij ten aanzien van de religie en de gelovigen en vormen een schending van e»n aantal richtlijnen van de partij over de ontoelaatbaarheid van het beledigen van de gevoelens van gelovigen", aldus het decreet. ..Het ontbreken van een juis'te controle door de Partij-organisaties on het juste verloop van wetenschappe lijke atheïstische propaganda veroorzaakt ernstige schade aan het opvoedende en culturele werk onder de bevolking". Reuters correspondent in Moskou seint, dat Kroesjtsjev's verklaring zes maanden na een versterking van de anti-religieuze campagne komt. Sommige bladen hebben onlangs bittere aanvallen gedaan oo de kerken, voornamelijk de Orthodoxe en de Baptistenkerken. De waarschuwing van de partij is mogelijk het gevolg van een pro test van de ziide der kerken, die steeds gehandeld hebben als oprechte voorstan ders van de Sovjet-,.vredespolitiek". Mo gelijk ook is de partij van mening, dat de felheid van de anti-religieuze propaganda het tegenovergestelde gevolg zou kunnen hebben het aantal jonge kerkgangers is zelfs onder de communisten de laatste tijd toegenomen en in het buitenland een ongunstige uitwerking zou hebben. Niets in het decreet wijst echter op een verandering (Van onze correspondent in Parijs) Vanavond zullen wij weten of de Franse socialistische partij, de S.F.I.O. (Section Franqaise d'Internationale Ouvrière) zal besluiten de zes plaatsen in te nemen, die premier Mendès-France hen in zijn rege ring heeft aangeboden. Het bijzondere con gres, dat ter behandeling van deze vraag, alsmede met het oog op de komende ratifi catie-debatten over de Duitse herbewape ning in Suresnes bij Parijs was bijeenge roepen, heeft beide problemen gisteren aan gesneden. De partij-secretaris Guy Mollet heeft omstandig verslag gedaan van zijn besprekingen met de premier. Daarbij heeft hij het voor en tegen afgewogen, maar een duidelijk persoonlijk accent op de bezwaren laten vallen. In geval de Re publiek in gevaar is of wanneer er moge lijkheden bestaan om belangrijke sociale veroveringen te boeken, moet de S.F.I.O. volgens Mollet haar weerstand tegen sa menwerking met burgerlijke partijen trach ten te overwinnen. Geen van die twee voorwaarden was, in de ogen van Mollet, vervuld, en daarmede werd Mendès-France naar het kamp van de ongevaarlijke con servatieven verwezen. De toon der debatten op deze eerste dag was evenmin bemoedigend voor Mendès- France, al waren er dan ook afgevaardig den als oud-premier Ramadier, die een moediger en ook realistischer geluid lieten horen. Zo wees Ramadier er terecht op dat Mendès-France de man was van de hele Kamer, die op dit moment de meeste ze kerheid kon bieden voor een politiek, die de socialisten in grotelijnen kunnen onder schrijven. En over bijzonderheden kon al tijd nog in de ministerraad worden onder handeld. Voor hem was de keuze: Mendès- France öf een figuur als Queuille of Bi- dault, van wie men nu wel weet waartoe zij in staat zijn. Vermoedelijk zal de partij het aanbod van de premier wel aanvaarden, maar er tevens zoveel voorwaarden aan verbinden, dat Mendès-France liever van actieve samen werking met de socialisten afziet. Men herinnert zich intussen dat het bijna steeds de socialisten zijn geweest, die tot Juni 1951, in de tijd dat zij in de regering zaten, de kabinetten van binnenuit ten val hebben gebracht. Vooral Mollet heeft de rol van „tombeur de ministères", de man man die de regeringen ten val bracht, soms met hartstocht "gespeeld. in de anti-religieuze houding van de com munistische partij, hoewel mogelijk een meer tolerante houding tegenover de gè- lovigen zal worden aangenomen. Opmer kenswaardig is nog, dat een decreet van het centrale comité van de partij getekend is door de eerste partij-secretaris Kroesjt- sjev zelf. Meestal zijn dergelijke decreten getekend met „het centrale comité van de communistische partij van de Sovjet-Unie", aldus Reuter. Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 te Den Haag heeft Woensdag 54.000 aan bij dragen ontvangen. Daardoor is het totaal verzamelde bedrag geworden 1.084.000. De Koningin heeft aan de voorzitter van het Comité Vluchtelingenhulp 1954, de heer M. A. Reinalda, een telegram gezon den naar aanleiding van het bereiken van het eerste millioen gulden. Dit telegram was het antwoord op een telegrafische boodschap van de heer Reinalda aan de Koningin, dat Dinsdag dit eerste millioen is volgestort.' Het antwoord van Hare Majesteit luidde: „Uw mededeling, dat gisteren het eerste millioen voor de actie voor de vluchtelin gen in Oostenrijk en Griekenland werd be reikt, heeft mij bijzonder verheugd. Moge dit prachtige resultaat een eerste mijlpaal vormen op de weg die leidt tot daadwerke lijke oplossing van de noden van alle vluch telingen en er toe bijdragen, voor hen een nieuwe toekomst te openen. Getekend: Ju liana". In de Zuid-Hollandse gemeente Moer- kapelle is ten bate van de Vluchtelingen hulp een inzameling gehouden. Deze heeft 758.05 opgebracht, hetgeen gemiddeld 0.69 per inwoner of 2.53 per gezin is. In het ingezamelde bedrag zijn niet be grepen de afzonderlijke per giro overge maakte giften, doch de bedragen, die door loonacties bijeen worden gebracht. De minister van Financiën, de heer Van de Kieft, heeft gisteren in de Tweede Kamer toegezegd, met zijn ambtenaren zijn uiterste krachten te zullen inspannen om de voorgenomen belastingverlaging op 1 Juli 1955 in werking te doen treden. Staatssecretaris Van den Berge deelde mede dat er misschien een mogelijkheid bestaat, de vergeten groepen tegemoet te komen wat de inkomstenbelasting betreft. Huurbelasting In weerwil van de bezwaren die van allerlei kanten zijn geopperd tegen de huurbelasting, zal de regering een desbe treffend voorstel toch bij de Kamer in dienen. Minister Van de Kieft zei gisteren, dat de huurverhoging en de invoering van een huur-egalisatiefonds als één geheel moeten worden gezien. Het huur-egalisatiefonds zal onder ver antwoording moeten staan van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. Witte. Maar minister Van de Kieft heeft daarover met ir. Witte nog niet gesproken. Dat overleg moet nog beginnen. De K.V.P. is van oordeel dat de socialis tische minister Van de Kieft voor de huur belasting verantwoordelijk moet zijn, om dat het een belastingkwestie is. De Partij van de Arbeid betoogt echter, dat de. Katholieke minister Witte verant woordelijk moet zijn. De Kamer bleek bezorgd te zijn, dat door dit meningsverschil de belastingverlaging wel eens niet op 1 Juli 1955 zou kunnen ingaan. (Men zie ook elders in dit fiummer). Een fantastische aanblik bood de brand, die dezer dagen woedde in het Aberdeenhótel in Longport (V.S.). Het hotel, dat in 1883 werd gebouwd, telde 154 kamers. Het vuur verwoestte het geheel. De schade bedraagt 150.000 dollars. De oorzaak van de brand is onbekend. Er was één gelukkige omstandigheid: slachtoffers zijn er niet bij gevallen. I BONN (ANP). Toegevoegde protocol- len, die de in Parijs gesloten Saar-overeen- komst op een voor Duitsland bevredigende manier uitleggen, zijn thans ook door de kleinste der West-Duitse coalitiepartijen verlangd, namelijk door de Duitse partij. Deze partij had zich tot dusverre, in tegen stelling tot de liberalen en de vluchtelin gen, nog niet duidelijk over het verdrag uitgesproken. Zij heeft thans haar fractie in de bondsdag aanbevolen alle middelen te-baat te nemen om een scheidsgerecht en een adviserende commissie der garan derende mogendheden in het leven geroe pen te krijgen, die bij meningsverschillen over de uitvoering der overeenkomst ge hoord zouden kunnen worden. Voorts wil de partij de plichten en bevoegdheden van de hoge commissaris voor het Saargebied nauwkeurig omschreven zien. De Duitse partij heeft hiermede, hoewel in minder scherpe vorm, de zijde gekozen der beide coalitiepartijen, die zich tegen de Saar-overeenkomst in haar huidige vorm verzetten. Een der leiders der Chris- telijk-democratische partij, Gerstenmaier, heeft nog eens gewaarschuwd voor „over dreven interpretatie wensen", waardoor voor Duitsland verworven voordelen weer op het spel gezet kunnen worden. Een woordvoerder der regering heeft medegedeeld, dat dr. Adenauer deze keer Frankrijk wil laten voorgaan bij de ratifi catie der verdragen. De eerste lezing van de verdragen in de Bondsdag wil men la ten samenvallen met het ratificatiedebat in de Franse Nationale Vergadering op 16 tot 18 December. Nog altijd is volgens de woordvoerder niet beslist of de regering het Saar-verdrag tegelijk met de andere Parijse. verdragen ter ratificatie zal aan bieden. De deskundigen zijn het er nog niet over eens of een ratificatie van het Saarverdrag nodig zal zijn, doch zij hellen wel over naar een ontkenning van deze vraag. Dat neemt evenwel niet weg, dat dr. Adenauer ook een uitspraak van het Darlement over de Saar-overeenkomst wenst. De Parijse verdragen zullen waarschijn lijk reeds volgende week worden voorge legd aan de Bondsraad, de vertegenwoor diging der landen. Deze raad heeft drie weken beschikbaar voor het indienen van zijn bezwaren. De landdag van Neder-Sak- In de New York Times is volgens de Londense Daily Telegraph gisteren een grote advertentie verschenen waarin in lichtingen worden verzocht over de ramp met de Triton op 5 September op het Ierse vliegveld Shannon. De adverteerders, die zeggen dat de oorzaken van het ongeluk bekend zijn, vragen getuigen aan de New York Times te schrijven. Onkosten zullen worden vergoed. Een zegsman van de KLM zei volgens de DailyTelegraph dat de KLM onderzoekt wie de advertentie heeft geplaatst, omdat zo iets nog nooit is voorgekomen. Men ver moedt dat t verwanten van een der Ame rikaanse slachtoffers zijn. sen heeft het voorbeeld van het in meer derheid socialistische land Hessen gevolgd en het Saarstatuut van de hand gewezen. Eerder had de Landdag van Rijnland-Palts, waarin de CDU domineert, op nieuwe on derhandelingen aangedrongen. Het bestuur van de vluchtelingenpartij heeft na een vergadering van dr. Adenauer met de leiders der coalitie besloten in de coalitieregering te blijven. De partij had gedreigd uit de coalitie te treden, indien haar eisen over binnenlands beleid, in het bijzonder aangaande bepaalde punten van haar sociaal programma, niet werden in gewilligd. Het bestuur nam de beslissing enkele uren voor het ultimatum te midder nacht afliep. De leiders der partij zeiden, dat verscheidene eisen waren ingewilligd en dat zij zich derhalve gerechtvaardigd voelden in de coalitie te blijven. De eisen hadden vooral betrekking op grotere re geringssteun aan vluchtelingen en andere oorlogsslachtoffers. ATHENE (Reuter/ANP). Nadat veld maarschalk Alexander Papagos, de Griekse eerste minister, bekend had gemaakt dat een vroegere minister van Coördinatie, Spiro Markezenis, zonder zijn medeweten een jaar geleden beloofd had, de Duitse Telefuniken-maatschappij vergunning te geven een radiostation in Griekenland te exploiteren en een radio netwerk aan te leggen, zijn twee Griekse ministers en goede vrienden van Markezinis afgetreden. Het zijn Thanos Kapsalis. zijn opvolger, en de minister van Financiën, C. Papajan- nis. Premier Papagos heeft medegedeeld, dat de Duitse ambassadeur in Athene de mi nister van Buitenlandse Zaken, Stephano- poelos had gezegd, dat Duitsland Grieken land gebonden achtte door de belofte van oud-minister Markezinis. Hij had ook toe gezegd, de firma ..Siemens" vergunning te verlenen voor de technische controle en uitbreiding van het telefoonnet. Telefun ken en Siemens hadden dergelijke ver gunningen voor de oorlog. Premier Papagos verklaard, dat Grieken land zich aan zijn belofte zal houden, om dat Griekenland streeft naar nauwe econo mische samenwerking met Duitsland en naar een belangrijke bijdrage in Duitse be leggingen. De West-Duitse minister van Economische Zaken, Erhard, wordt Maan dag in Athene verwacht. Markezenis heeft medegedeeld, dat zijn partij de „Griekse Concentratie" van Pa pagos die bij de verkiezingen in 1952 239 van da 300 parlementszetels behaalde, zal verlaten. Markezenis heeft verklaard dat hij geen bindende afspraken namens de Griekse regering met Siemens en Telefun ken heeft gemaakt, toen hij in November 1953 een bezoek aan Duitsland bracht. Voorts zeide hij de-premier van zijn be sprekingen op de hoogte te hebben gehou den. Ongerustheid in Nieuw-Zeeland WELLINGTON (Reuter) De leiders van de twee voornaamste partijen van Nieuw-Zeeland hebben uiting gegeven aan hun bezorgdheid naar aanleiding van be richten, dat de Verenigde Staten wellicht proefnemingen met waterstofbommen zal willen doen in het Zuidpoolgebied. 3.200 km van Nieuw-Zeeland. Er zijn veronder stellingen geuit, dat de Amerikaanse ex peditie van admiraal Byrd die op vijf De cember vertrekt, wellicht een gebied voor proefnemingen zal zoeken nabij Klein- Amerika in het Rossgebied, dat Nieuw- Zeeland van 1923 af bestuurt. De minister van Buitenlandse Zaken Clifton Webb heeft medegedeeld, dat de regering inlichtingen bij de Amerikaanse regering zal inwinnen. Hij zeide echter te twijfelen aan de juistheid der berichten. (van hedenmorgen 7 uur) weers Of) 1 C I t- o. 2 S ta estand rs oS s - c o ir. S fcE Sc 53 y c Stockholm geheel bew. Z 5 4 9 Oslo regen Z 6 4 4 Kopenhagen regen ZZW 9 6 0 Londen geheel bew. Z 4 6 6 Amsterdam zwaar bew. W 3 5 5 Brussel zwaar bew. WZW 3 4 7 Parijs mist windstil 3 1 Bordeaux mist windstil 9 0,3 Grenoble zwaar bew. N 3 7 0 Nice onbewolkt NNW 5 11 0 Warschau regen O 3 6 0,3 Berlijn nevel ZZW 4 4 0 Frankfort regen ZW 6 4 2 München nevel windstil 4 0 Ziirich geheel bew. WNW 2 5 Genève regen windstil 5 1 Locarno onbewolkt windstil 0 0 Wenen regen WNW 9 7 23 Innsbruck nevel windstil 5 0,5 Rome geheel bew. NNO 4 12 3 Neerslag laatste 24 uur. VEEL WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met aanvankelijk wat lichte regen of motregen. Morgen op klaringen en enkele verspreid optre dende buien. Krachtige tot harde en langs de kust stormachtige Zuid-Wes telijke wind, draaiend naar AVest tot Noord-West en iets afnemend. Morgen iets lagere middagtemperaturen. 12 November Zon op 7.53 uur, onder 16.54 uur. Maan op 18.09 uur, onder 10.32 uur. Maanstanden 17 Nov. 10.32 uur: Laatste kwartier 25 Nov. 13.30 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 11 November Hoog water: 3.32 en 15.51 uur. Laag water- 11.39 en uur. Vrjjdag 12 November Hoog water: 4.18 en 16.37 uur. Laag water: 0.03 en 12.25 uur. AA./ AAA A A AJLA_A.AA/-AAAXX/-X aaaxxaajd AX AJCJCOCJOCXAJOC

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1