Bondsvergadering KNVB met grote meerderheid voor het compromis Stormvogels en Be Quick speelden langzaam en slordig: nul-nul Verdiende zege van enthousiast HVC op schotloos Haarlem: 0-1 Strijdlust in alle gelederen bekoeld Voorstellen ondervonden geen noemenswaardige tegenstand Sterke verdedigingen Verzoek van Joosten sproot niet voort uit zwakte De uitslagen „Vijand in gelederen" den MORRIS iïejote'ycu „Joosten beschouwen wij als een aanwinst" „Geen geheimdoenerij" De competitie-indeling Voetbal in Engeland Portsmouth verdrong Manchester United van de derde plaats Haarlem vriendschappelijk tegen Ajax Zuid-Nederlands elftal Zondag tegen Luxemburg Heringa Wuthrich g Haarlem—HVC AGOVV—Elinkwijk LeeuwardenDWS Om het Europees kampioenschap MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 De rust onder de voetballers in Nederland zal weer terugkeren. Nadat de N.B.V.B. reeds accoord was gegaan met de compromisvoorstellen, heeft de Bondsvergadering van de K.N.V.B. met zeer grote meerderheid beslist het voorstel eveneens te aanvaarden. En dit vrijwel zonder noemenswaar dig verzet. De belangrijkste consequenties van dit besluit zijn zo men weet, dat de profclubs uit de N.B.V.B. zullen worden opgenomen in de eerste klasse van de K.N.V.B dat de Beroepsvoetbalbond zal verdwijnen en dat de K.N.V.B. dus de enige leidinggevende organisatie zal blijven van de Voetballers in ons land. De lopende competitie is dus met de reeks wed strijden van gisteren afgesloten, waarna op 28 November al een nieuwe competitie zal beginnen in de eerste klasse met 4 x 14 elftallen, interregio naal ingedeeld, die zesentwintig wedstrijden zullen spelen. Om deze com petitie op een ondanks alles toch nog enigszins redelijk tijdstip te doen eindigen, zal van April aanstaande af waarschijnlijk ook op Woensdag avonden worden gespeeld. Bij 87 stemmen voor het voorstel wer den slechts 4 stemmen tegen uitgebracht, te weten door de heren Been (3e klasse West 2), Brinckmann (2e klasse West 2), Kist jr. (2e klasse West 1) en Sougé (afd. Noordholland). Twee leden van de bonds vergadering stemden blanco: mr. Heimig (Zaterdagmiddagvoetbal West 2) en Me loen (Zaterdagmiddagvoetbal Oost). Het tegen twee bestuursleden van de Beroepsvoetbalbond aanhangig gemaakte korte geding heeft dus geen invloed gehad op de stemming. De zaak is even ter tafel gebracht, maar de vergadering aanvaard de zonder meer de toelichting van drs. Reyseger, voorzitter van de urgentiecom missie, op de situatie welke ontstaan zou indien de rechter ten nadele van de heren Joosten en Blauwhoff zou beslissen. Daar mee zou het accoord tussen KNVB en NBVB blijkens zijn uiteenzetting niet in gevaar worden gebracht. De uitslag van de stemming is een groot succes geworden voor de urgentiecommis sie in de eerste plaats en ook voor het bondsbestuur tot hetwelk de heer Pöpp- lein (Den Bosch) zich namens de VEK wendde met het verzoek om zich niet als demissionnair te beschouwen totdat de noodzakelijke reorganisatie haar beslag zou hebben gekregen. Hij wenste tevens dat de urgentiecommissie voorlopig intact en paraat zou blijven. De heer Been, voorzitter van DHZ Rot terdam, die als eerste aan het woord kwam, kantte zich resoluut tegen de voor stellen, waardoor de „vijand in onze ge lederen zal worden opgenomen". De KNVB besloot te laat tot betaling van spelers over te gaan, aldus spreker en toen gingen enkele Nederlanders in troe bel water vissen. Zij bezwoeren dat alleen verbetering van het spelpeil het doel was geweest bij de oprichting van beroeps clubs. Toen de KNVB op haar beurt be sloot de betaling van eersteklassers moge lijk te maken had men de NBVB-combi- natie dus rustig kunnen ontbinden. Maar dit geschiedde niet. Indien de verenigingen van de Beroeps- bond zonder slag of stoot in de le klasse van de KNVB zouden worden opgenomen, zou dit verraad betekenen aan alle an dere leden van de KNVB, en zeker ten opzichte van de clubs die, zoals Bleyer- heide, door de Beroepsbond zijn leegge zogen. Wij hebben gezegd: Wij willen strijd tot het uiterste. Is het demission- naire bestuur nu al moe gestreden, dat het dan plaats make voor een college dat wél strijdlust heeft. De heer Egberts (lager voetbal Oost) verklaarde erkentelijk te zijn voor het werk van de KNVB. Het lager voetbal wil uit liefde voor de KNVB gaarne offers brengen. Maar als de voorstellen zijn aan genomen en de dreiging is voorbij dan rekent het lagere voetbal er op dat de be scherming, die het momenteel heeft, wordt bestendigd. De heer Claes (2e klasse Zuid 2) stelde de vraag of, wanneer een beroepsvoetbal club een fusie met een eersteklasser aan- ADVERTENT1E BARTELJORISSTR. HAARLEM IEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A DAM TEL. 717162 De heer van Houten: In een vóór de bondsvergadering gehou den bijeenkomst van de Federatie van Be langenverenigingen van het lagere voetbal is het voorstel voor een regeling met de beroepsvoetbalbond aan de orde geweest. De heer Bergvelt (Amsterdam) die de vergadering leidde, stelde vast dat de eer ste indruk, welke het voorstel maakte, was dat inen zich voor de gek gehouden voel de. Maar na kennisneming van de toe lichtingen van de urgentiecommissie en het hoofdbestuur kon de conclusie slechts lui den dat te goeder trouw was gehandeld. Tegen het voorstel rees uit de vergade ring, die werd bijgewoond door het lid van de urgentie commissie de heer P. C. van Houten, geen verzet. Maar er kwamen be paalde verlangens naar voren die later door de heren Egberts en Claes in de bondsvergadering ter tafel zijn gebracht. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de heer Van Houten mede, dat de urgentiecommissie de heer Joosten een zetel in het hoofdbestuur had aangeboden, zij het geen kwaliteitszetel. „Hij maakte een zeer prettige indruk", aldus de heer Van Houten, „en wij beschouwen hem als een aanwinst voor de bond". Hierbij sloot de heer Claes uit Geleen zich aan. De vergadering ging zonder hoof delijke stemming met het voorstel van het bondsbestuur accoord. Er zijn bezwaren, maar het is niet mogelijk er iets beters voor in de plaats te stellen, zo was de op vatting. gaat, die club enerzijds in de betaalde af deling en daarnaast in de le klasse ama teurs kan spelen. Later verduidelijkte hij zijn vraag met een voorbeeld: Er is een fusie tussen VVV en de profclub Venlo. Is het mogelijk dat VVV en in de afd. profs en in de le klasse amateurs uitkomt? Dit zou voor de lagere klassers onaan vaardbaar zijn. De heer Meeus (NAC) verklaarde dat het voorstel voor een fusie een verstandig voorstel zou zijn geweest als men er reeds thans alle consequenties van kon overzien, wat echter niet het geval is. Integendeel, er bestaat nog verwarring op tal van pun ten. Spreker herinnerde voorts aan 'n kort geding dat aanhangig is gemaakt bij de president van een arrondissementsrecht bank. Is het wel juist op dit moment op een zo wankele basis een fusie aan te gaan? De heer Meeus had ook bezwaar tegen een hoera-stemming. In zijn antwoord stipte drs. Reyseger, voorzitter van de urgentiecommissie, nog eens aan waarom in de vorige bondsver gadering niet gerept was van de komende onderhandelingen. Elke mededeling op dat moment zou een ongunstige uitwerking kunnen hebben gehad. En het betrof geen geheimdoenerij omdat immers het resultaat van de onderhandelingen later aan de bondsvergadering zou worden voorgelegd. Nadat de heren Been, Egberts, Claes en Meeus andermaal aan het woord waren geweest verklaarde de heer Reyseger nog dat het bondsbestuur de bescherming van het lager voetbal niet uit het oog zal ver liezen en dat er geen sprake van kan zijn dat na de fusie VVV-profclub Venlo de aldus gevormde club zowel in de afdeling betaald voetbal als in de le klasse ama teurs kan uitkomen. De heer Meeus heeft gelijk als hij waarschuwt tegen mogelijke consequenties en er op aandringt dat de belangen van de KNVB zorgvuldig zullen worden behandeld. Er zal een overeen komst moeten komen tussen de 10 N.V.'s en de KNVB en bij de uitwerking van de voorstellen zal de grootste voorzichtigheid worden betracht. Wat de onderdelen van het voorstel aan gaat wenste de heer Hekman (Groningen) nadere inlichtingen over de competitie-in deling en het competitieprogram. Hij zou ADVERTENTIE Niettegenstaande de spelers van Storm vogels en Be Quick hun uiterste best ge daan hebben om tot doelpunten te komen, ziin zij daarin niet geslaagd. Voor een deel vond dit zijn oorzaak in het krachtige ver dedigen aan weerszijden, maar als voor naamste oorzaak moet worden aangenomen het gebrek aan tempo en slordig plaatsen. Voor de rust ging het spel vrij gelijk op, maar over het geheel waren de aanvallen van de Groningers beter van opbouw, waarin De Vroet op de linkshalf plaats een voornaam aandeel had. De Noordelingen hielden het spel evenwel te kort, waardoor de in eerste instantie gepasseerde Storm vogels-verdediging zich tenslotte toch meestal weer herstellen kon en in de ge vallen, waarin dit niet het geval was, toon den de bezoekers gebrek aan schotvaardig heid, zodat Venus het niet overmatig druk De urger.tiecommissie van de K.N.V.B., die het accoord met de N.B.V.B. voorbereid de. Houten, Reyseger, Brunt, Martens en Mollerus. Van links naar rechts de heren Van De heer Martens voorzitter van de VEK die naar men weet tevens lid van de urgentiecommissie is, gaf Zaterdagoch tend tijdens de vergadering van de VEK een toelichting op de door de urgentie- commissié en de bestuursdelegatie van de NBVB geformuleerde voorstellen. Onge twijfeld is na de bondsvergadering van 30 October het bericht dat de UC toch met de NBVB zou gaan praten, als een donder slag bij heldere hemel gekomen, zei hij. Het zou evenwel onjuist zijn geweest als de UC haar plannen vooraf bekend had gemaakt. In het oog moet worden gehou den, dat de UC niet direct een strijdcom- missie was maar een commissie die op alle terreinen zou optreden. Zij heeft bij een beschouwing van het probleem voorname lijk drie punten in het oog gehouden: 1. De populariteit van de clubs, die bij de Nederlandse Beroepsvoetbalbond zijn aangesloten, en waarmee in het verleden niet genoeg rekening is gehouden. 2. De gezonde financiële basis van de beroepsclubs. 3. Het feit, dat de clubs geleid werden door zeer capabele mensen. Geen financiën Daar tegenover moest rekening worden gehouden met de zwakke financiële positie van verscheidene KNVB clubs, met name van sommige clubs in het Zuiden, alhoe wel niet alleen uit Limburg aanvragen om steun zijn ontvangen maar ook uit andere delen van het land. Een belangrijk punt was de voorgenomen oprichting van tien andere NBVB clubs in Nederland. Een ander punt was de meer dan wel willende houding van verschillende ge meentebesturen tegenover de profclubs omdat zij die gaarne in hun gemeente za gen spelen, in strijd met wat verwacht was. Voorts beschikte de UC slechts over be perkte middelen om de strijd te voeren, want weliswaar was een fonds gevormd, maar na de grote geestdrift van de bonds vergadering van 30 October bleek de spon- tanïeteit om te geven, voornamelijk bij de lagere klassers, niet groot. Er zijn bijdragen binnengekomen, maar niet in die mate dat een krachtige strijd kon worden gevoerd. Spreker was overtuigd van de eindelijke zege van de KNVB. indien het tot een strijd was gekomen. Maar welke toestand zou men na een of drie jaar hebben over gehouden? Verzoek van Joosten Het was de urgentiecommissie daarom niet onwelgevallig dat via rector Booy- mans het verzoek van de heer Joosten was binnengekomen om een gesprek met de urgentiecommissie te voeren. De urgentie commissie meende dat vroeger of later dit gesprek toch zou moeten plaats vinden. Zij stemde toe in een gesprek van zuiver oriënterend karakter. Zij wist echter niet wat hieruit te voorschijn zou komen en heeft om tactische redenen haar voorge nomen plannen verzwegen. Sproot het verzoek van de heer Joosten voort uit zwakte? De urgentiecommissie dacht dit eerst, maar is er thans van over tuigd, dat dit niet het geval is geweest, alhoewel de heer Joosten natuurlijk zeer goed wist dat de reglementswijziging voor de Nederlandse beroepsvoetbalbond be paalde consequenties zou meebrengen. Na uitvoerige discussie over de verschil lende onderdelen besloot de vergadering tenslotte met een stem tegen zich achter de voorstellen van het bestuur te scharen. de competities willen laten doorgaan en achtte het in elk geval zaak dat de „rech ten" van de clubs in de lopende competitie veilig zouden worden gesteld. De heer Reyseger lichtte de plannen toe voor wat betreft de toelating van de vroe gere profclubs. Drie ervan zullen zonder meer worden toegelaten: Amsterdam, Alk maar en Fortuna. Verder zullen Den Haag en Rotterdam moeten fusionneren, evenals De Graafschap en Twente. De drie res terende zullen met bestaande KNVB-ver- enigingen moeten fusionneren, wat inmid dels reeds is geschied, behalve wat betreft Utrecht, waarvoor nog een partner moet worden gevonden. Zo komt men op 4 x 14 eersteklassers. Voor de competitie zijn verschillende op lossingen overwogen, ook een doorgang van de huidige competitie, wat echter weer mee zou brengen dat sommige clubs met een achterstand van 8 tot 10 wedstrijden zouden moeten beginnen. Besloten is de huidige competitie stop te zetten al hoewel dit ook bezwaren meebrengt en op 28 November te starten met een nieuwe. Omstreeks half April zullen, op dat het program kan worden afgewerkt, ook op Woensdagen wedstrijden worden gespeeld. Een hoofdklasse zal niet op korte ter mijn kunnen worden ingevoerd. Men stuurt aan op een geselecteerde overgangs periode in het volgend seizoen, met twee afdelingen van elk 18 clubs. Het jaar daar op zou een hoofdklasse van 18 eventueel 20 clubs worden gevormd. Maar dit zijn nog maar embryonale plannen, gebaseerd op de gedachtengang dat alle eersteklas sers, die thans betalen, daarmee doorgaan, en dat ook alle twaalf kampioenen van de tweede klasse overgaan naar het betaald voetbal. De heer Koolboom (Vitesse) die er over geklaagd had dat sommige profclubs thans trachten met hun spelers nieuwe contrac ten af te sluiten, kreeg de toezegging dat de urgentiecommissie zich over dergelijke gevallen met de NBVB in verbinding zal stellen. Tijdens de onderhandelingen heeft deze bond aldus de heer Reyseger de grootste loyaliteit en correctheid ge toond. In de eerste divisie van de Engelse league moest Wolverhampton Wanderers alle krachten inspannen om aan het duel tegen Preston North End tenslotte nog één punt over te houden. De Wolves waren met gioot machtsvertoon begonnen en binnen korte tijd stonden zij met drie-nul voor. Na de hervatting echter pakte Preston de zaken anders aan en onder leiding van Fin ney bouwden de gastheren de ene aanval na de andere op. De Wolverhampton-ver- dediging moest onder dit geweld wel be zwijken en in de laatste 25 minuten schoot Preston dan ook driemaal raak. Sunderland, nummer twee op de rang lijst, kon het in de uitwedstrijd tegen Lei- cester City ook niet tot de volle winst bren gen en moest met een gelijk spel (één-één) genoegen nemen. Portsmouth rukte naar de derde plaats op door Manchester City met twee-één te verslaan. Een en ander ging ten koste van de andere club uit Manches ter, Manchester United, dat op verrassende wijze van Sheffield United met drie-nul verloor. Arsenal, dat afgelopen Dinsdag tegen Spartak zo goed voor de dag was gekomen, leed de derde achtervolgende nederlaag op Highbury, Met vijf-drie zegevierde Hud- dersfield. De uitslagen van de Zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luid den: Eerste divisie Arsenal—Huddersfield Town 35; Burnley—Aston Villa 20; Cardiff CityShefield Wednesday 5—3; ChelseaTottenham Hotspur 21; Ever- tonBlackpool 01; Leicester CitySun derland 11; Manchester CityPorts mouth 12; Newcastle UnitedCharlton Athletic 31; Preston North EndWol verhampton Wanderers 33; Sheffield UnitedManchester United 30; West Bromwich AlbionBolton Wanderers 00. Tweede divisie Birmingham City Blackburn Rovers 31; BuryPort Vale 22; Hull CityBristol Rovers 01; Ips wich TownWest Ham United 0—3; Leeds UnitedDoncaster Rovers 10; Lincoln CityPlymouth Argyle 3-2; Lu ton TownLiverpool 32; Middlesbrough Fulham 42; Nottingham UnitedNotts County 20; Stoke City—Swansea Town 4—1. Wolverhampt. 17 23 Chelsea Sunderland 17 22 Cardiff C. Portsmouth 17 22 Burnley Huddersfield 17 21 Newcastle U. Manchester U. 17 21 Aston V. Manchester C. 17 20 Sheffield U. Preston N. E. 17 19 Blackpool Bolton W. 17 19 Arsenal Everton 17 19 Leicester C. W. Bromw. A. 17 18 Tottenham Charlton 17 18 Sheffield W. 18 17 17 17 17 18 17 17 17 17 17 Woensdag bij kunstlicht Woensdagavond aanstaande speelt Haar lem een vriendschappelijke wedstrijd bij kunstlicht tegen Ajax. De wedstrijd begint om 8 uur. MERKEL BLIJFT BIJ HBS. Merkel, de Oostenrijkse trainer van HBS, zal aan het verzoek van de KNVB om de jeugdtrainin.g op zich te nemen, niet kunnen voldoen, daar het bestuur van HBS besloten heeft hem niet aan de KNVB af te staan. ZWEDEN VERSLOEG NOORWEGEN. De ontmoeting tussen de ijshockeyteams van Noorwegen en Zweden, welke in Oslo is gespeeld, is door Zweden gewonnen met zeveneen. kreeg. Zijn meest ernstige belager was midvoor Rozema, die eenmaal bepaald on fortuinlijk was, toen een schot van zijn voet rakelings langs de paal ging, toen Venus al verslagen was. Niet moeilijk Ook Be Quick's doelman Perdok kreeg niet zulk moeilijk werk te verrichten, hoe wel Luppens, Tol en vooral Van der Meer ijverig genoeg waren. Na de rust is Stormvogels geruime tijd sterker geweest. Het maken van doelpunten werd de blauwwitten echter niet gemak kelijk gemaakt door de vaak grote opeen hoping van spelers voor het Noordelijke doel. En tenslotte leverde ook Perdok zijn aan deel door de wijze, waarop hij een schot van Van der Meer over de lat werkte en een kopbal van Luppens nog net uit de hoek grabbelde. Het zat hem echter bepaald mee, toen een schot van dezelfde Stormvogels speler langs het lege doel rolde. Trouwens, ook Venus had over geluk niet te klagen, toen rechtsbuiten Fabels op hoogstens twee meter afstand de bal nog over het lege doel trapte. De ploeg van Zuid-Nederland, welke Zon dag 21 November in Luxemburg tegen het Luxemburgse elftal uitkomt, ziet er als volgt uit: Doel: Steiger (PSV). Achter: Michielsen (NAC), Tebak (Eind hoven) Midden: Klaassens (VW), Lussenberg (NAC), Storimans (NAC). Voor: Dillen (PSV), De Bruyckere (Wil lem n), Canjels (NAC), Brooymans (Wil lem II), Louer (NOAD). Reserves: Jacobs (Limburgia), Claus (Helmnodia), Bennaars (DOSKO), Smeets (Juliana), Overbeeke (NAC). Het Luxemburgse elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Steffens (Jeunesse); achter: Mosar (Merl) en Pack (Stade); midden: May (Red Boys), Wagner (Ettelbruck) en Caldereli (Niederkorn)voor: Meurisse (Jeunesse), Feckinger (Niederkorn), Roller (Niederkorn) Kessel (Stade) en Schaack (Jeunesse). Reserve: Kemp (Red Boys), Reuter (Te- tange), Krecke (Racing Rodange) en Noël (Racing Rodange). ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES De elftallen van Haarlem en HVC heb ben aan een groot aantal toeschouwers, waaronder de voorzitter van de Curapaose voetbalbond de heer Mordy Maduro, ge toond, dat beide clubs over een bijzonder goede verdediging beschikken, dat zij eveneens allebei op de half- en spilplaat- sen rustige en in een hoogtempo voetbal lende spelers hebben staan, maar ook dat zij beide een langzame voorhoede hebben, waarin de spelers dikwijls veel te lang combineren en waarbij de schutters ont breken. Dit had tot resultaat, dat de wed strijd zich voor het grootste gedeelte op het middenveld afspeelde en uiteraard is dit voor degenen, die het maken van doel punten het aantrekkelijkste deel van het voetbal vinden, nu niet bepaald bevredi gend. Toch hebben ook zij iets uit de wedstrijd Haarlem-HVC kunnen leren, namelijk dat een veel grotere techniek het dikwijls af moet leggen tegen een bijna onblusbaar enthousiasme. Want zelfs in deze wedstrijd, die van geen enkel belang meer was, speelden de Amersfoorters of er een kampioenschap van het eindresultaat af hing. HVC, dat overigens vooral in de tweede helft vrijwel voortdurend in de verdedi ging stond, heeft deze wedstrijd verdiend gewonnen. Niet alleen omdat de Amers foorters een doelpunt hebben kunnen ma - ken, maar ook omdat de spelers voortdu rend achter elke bal, die maar naar het Haarlem-doel werd geschopt bleven aan hollen. Voorsprong De gasten, die met de harde wind in de rug toch nog moeite hadden cm de in het begin goede combinties van Haarlem te C03000cxx>coc00000000000000000000cx)000000<xx>00000000c000c O H Eerste klasse A 8 HeerenveenEnschedé GVAVVSV 3-0 3 x - - -3—3 8 8 VitesseWageningen 22 8 0—1 8 4—2 0—2 2—2 Eerste klasse B o De VolewijckersGo Ahead 8 DOSVeendam 2—3 8 8 Zwolse BoysEDO 1—2 g StormvogelsBe Quick 00 HeraclesEnschedese Boys 4-1 S NEC—Ajax 2—3 Eerste klasse C VVVExcelsior SittardiaWillem II NAC—Hermes DVS PSV—RBC 8 2—3 8 2—4 3—0 8 2—1 8 XerxesLimburgia 2—1 g 8BVV-EBOH Eerste klasse D EindhovenSparta 8 JulianaMVV 8 Emma—DFC 8LONGA—ADO 4—0 1—3 2—0 0—2 1—0 SVVBrabantia 30 g 8 Feijenoord—NOAD 5—0 8 O o ^oooooooa^coooooooooooooocoooooooooccccccooooooocooooco verwerken kregen in de dertiende minuut een voorsprong, toen de voortreffelijke doelman Brist de bal met een verre uit trap naar zijn linksbuitenspeler Van der Horst zond, die zich niet bedacht, maar van de middellijn met de bal aan zijn'voe ten een sprint op het Haarlem-doel inzet te. Drie Haarlemmers die hem trachtten in te halen kwamen meters te kort en ook Snijders kon niets aan het harde schot doen (nul-één). Een senmage voor het doel van de gasten tijdens de wedstrijd Arsenal-Huddersfield Town. Een zestal spelers lopen elkaar in de weg, ondanks het feit dat de bal er niet meer is. De Surinamer Kamperveen in een wat ongewone stand tijdens de wedstrijd Haarlem-HVC. Wat Haarlem daarna ook probeerde, de voorhoede van de thuisclub was onmach tig om de voortreffelijke verdediging vain HVC 'te verschalken. HVC probeerde nog met onverwachte uitvallen de voorsprong te verhogen, maar verder dan een buiten- speld oelpunt kwamen de Amersfoorters niet. Ook in de tweede helft bleef Haarlem aanvallen, maar noch Roozen, noch Smit waren in staat om gevaarlijk te worden. Toen De Voogd naar voren trok kwam er iets meer vaart in de Haarlem-voorhoede, maar HVC stond niets toe. Op de agenda van het 2 en 3 Maart in Wenen te houden congres van de pas op gerichte Europese Voetbal Federatie de officiële benaming is Unie van Europese Voetbalbonden staat in de eerste plaats de goedkeuring van de statuten. Voorts zal, zoals bekend, aan het congres een ontwerp worden voorgelegd voor een Europees kampioenschap dat, volgens de laatste in lichtingen, berust op de indeling van de 32 aangesloten bonden in acht groepen van vier. Deze acht groepen zijn de volgende: Groot-Brittannië: Engeland, Schotland, Wales, Noord-Ierland, Scandinavië: Zweden, Denemarken, Noor wegen, Finland. Latijns Europa: Spanje, Portugal, Italië, Frankrijk. Benelux: België, Nederland, Luxemburg, Eire. Duits sprekende landen: Duitsland, Oos tenrijk, Zwitserland, Saarland. Midden Europa: Hongarije, Polen, Tsje- choslowakije, Oost-Duitsland. Balkan: Joegoslavië, Griekenland, Tur kije, Albanië. De bedoeling is dat het eerste jaar in elke groep een volledige competitie wordt gespeeld. De nummers 1 en 2, dus 16 lan den in totaal, gaan over naar de tweede ronde en worden wederom in groepen van vier ingedeeld. Voor het derde jaar wordt hun aantal teruggebracht tot twee groepen van vier, van wie zich vier landen in het vierde jaar in de eindronde zullen plaat sen. Het is echter zeer de vraag of een der gelijk schema, dat een aanzienlijke Ver zwaring van het internationale program betekent zes wedstrijden extra in de voorronden door alle aangesloten bon den zal worden aanvaard.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5