VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Elzer's Nederland zal 56 Amerikaanse „all weather"-jagers kopen Rijwielen tegen Winterprijzen HOFLAND Wollen vesten Pullovers Shawls Handschoenen Hollywood Minister Staf tot Tweede Kamer: Verbeteringen in voorzieningen van Nationale Reserve Lagere productie van de „Willem Barendsz" Santpoorts Kinderkoor en gemengd kwartet Concert van Harmonie kapel „De Eendracht" Kinheim-jeugd ontving KNVB-kampprijs Haringexport over 3e kwartaal iets hoger Luidsprekers VRIJDAG 19 NOVEMBER 1954 Nog lagere bedrijfskosten De Holland-Nautic Accoord werd gisteren gedeponeerd Thimo Jacobs, tenor, als solist Scheepvaart Scheveningen gaat vooraan Het goedkoopste rijwielhuis KLOOSTERSTRAAT 25 BEVERWIJK Een geschenk waarmee U harten verovert De grootste De mooiste De meest gespecialiseerde collectie In zijn Memorie van Antwoord op het Voorlopig Verslag uit de Tweede Kamer betreffende de begroting van Oorlog ves tigt minister Staf de aandacht op de ver houding tussen de B.B. en de strijdkrach ten. De programma's zowel van de perso- neelsopbouw als van de materiëelvoorzie- ning voor de Bescherming Bevolking zijn in overleg vastgesteld. De grondslag van het overleg is, een coördinatie in het tempo van opbouw geweest, zodanig, dat die van het apparaat van de B.B. met die van de strijdkrachten gelijke tred houdt. Van de militaire kant bezien acht de minister het bereikte dan ook bevredigend, behoudens de zorg, die hij met zijn ambtgenoot deelt omtrent de rijks-mobile-colonnes. De minis ter overweegt in hoeverre op dit gebied door de militaire departementen personele en materiële hulp kan worden verleend. Sprekende over de legeropbouw zegt de minister, dat ook in de moderne oorlog een aanzienlijk gedeelte der divisies infante riedivisies zijn, al is het, zoals reeds eerder gezegd, waarschijnlijk, dat de beweeglijk heid zal moeten worden vergroot. Het vor men van een gemechaniseerde of van een tankdivisie ligt niet in het voornemen. Het vormen van zodanige divisies is ons door de N.A.V.O. nimmer gevraagd, terwijl het oefenen van zulk een divisie in ons land op onoverkomelijke bezwaren zou stuiten. On zerzijds zal niet het initiatief tot moderni sering worden genomen. De ontwikkeling van een „all-weather"- lager in de Europese landen, met name Frankrijk en Engeland, is het experimen tele stadium nog steeds niet gepasseerd. Nederland krijgt nu een nachtjagertype, dat in Amerika reeds in productie is en bij de Amerikaanse luchtmacht is ingevoerd en zijn waarde als „all weather"-jager heeft bewezen. Er zullen 56 Amerikaanse „all weather"- jagers met de nodige reserve-onderdelen en de bijbehorende gronduitrusting worden aangeschaft. De vliegtuigen zullen op kor te termijn kunnen worden geleverd. De helft van de totale aanschaffingskosten zal voor Nederlandse rekening komen, terwijl de Amerikaanse regering voor de andere helft in het aanschaffingsprogramma zal deelnemen. Totaal werden door Nederland 156 Hun- ter-vliegtuigen besteld, die door Fokker in licentie zullen worden gebouwd. Bovendien werd met deze vliegtuigenfabriek een con tract gesloten voor de bouw van 48 toestel len voor Amerikaanse rekening (off-shore procurement). In het kader van het militaire hulppro gramma wTorden de helicopters niet ten be hoeve van de Koninklijke Luchtmacht, doch voor de Koninklijke Landmacht verkregen, ten einde te worden gebruikt bij het leger korps en de divisies voor waarneming, ver binding, kabelleggers en dergelijke Voorlopig zijn 35 helicopters toegewezen, welke na 1 Januari 1955 tegemoet kunnen worden gezien. Verwacht wordt dat in Januari 1955 alle luchtwachtcentra volledig gereed zullen zjjn, terwijl de bouw van de luchtwacht- posten medio 1955 zal zijn voltooid. Nationale Reserve „Inderdaad is het aantal vrijwilligers der Nationale Reserve dat nodig wordt geoor deeld nog niet bereikt", aldus de minister. Ofschoon hij de mening, dat de sociale po sitie van officieren en vrijwilligers van de Nationale Reserve op onbevredigende wijze geregeld is, niet geheel kan onderschrijven, meent de minister, dat de voor het perso neel van de Nationale Reserve geldende voorzieningen op enkele punten kleine ver beteringen kunnen ondergaan. Zo is thans Lager productie van de Willem De opbrengst der productie van de „Wil lem Barendsz" is in het boekjaar 1953/54 ongunstig beïnvloed door een daling van de traanproductie. Hiertegenover staat echter een belangrijke daling van de ex ploitatiekosten van bijna f 3 millioen. Daardoor is het bedrijfsoverschot gestegen tot f 3.481.347, aldus het verslag van de Nederlandse Maatschappij voor de Walvis vaart N.V. te Amsterdam. Volgens de be staande overeenkomst zal de staat f 3.758.473 bijdragen in het tekort. In to taal hebben de van de staat ontvangen uitkeringen over de laatste drie boekjaren nu bedragen f 10.890.270. Voorgesteld wordt f 5.255.110 af te schrijven op de bestaande en in aanbouw zijnde vloot. De winst- en verliesrekening sluit met een voordelig saldo van f 1.063.138 (onver anderd). Voor preferente aandeelhouders wordt voorgesteld een onveranderd divi dend van 4 percent en voor de gewone aandeelhouders een onveranderd dividend van 6 percent. De productie heeft opge bracht f 13.387.284 (v.j. f 14.227.361). De bedrijfskosten verminderden van f 12.318.651 tot f 9.373.948. Op Zaterdag 20 November zal het nieuwe fabrieksscjjip „Willem Barendsz II" van stapel lopen. De directie vertrouwt dat het vaartuig zal kunnen deelnemen aan het vangstseizoen 1955/56. Voorshands ziet de directie geen aanleiding tot verdere investering voor de vervaardiging van bijproducten over te gaan. Een begin is gemaakt met experimenten op het gebied van de vangsttechniek. De weersomstandigheden zijn buiten gewoon slecht geweest. De vangst bedroeg totaal 1544 walvissen en 166 potvissen. Uitgedrukt in eenheden was dit aantal be langrijk lager dan in het vorige seizoen. Deze daling werd veroorzaakt door het geringere aantal blauwe walvissen, dat ten gevolge van verdere restricties ten aanzien van deze soort werd buit gemaakt. De totale productie bedroeg: 15.132 ton traan, 1.162 ton potvisolie, 11 ton vita mine a-olie en 28 ton baleinen. In het huidige seizoen zullen behalve de Nederlandse vloot 9 Noorse, 3 Engelse, 1 Zuid-Afrikaanse, 1 Russische, 1 Panamese en 3 Japanse expedities aan de vangst deelnemen. De Willem, Barendsz neemt met 12 jagers aan de vangst deel. Voor verkoop van producten heeft op dit ogen blik nog niet plaats gevonden. in overweging om de geregelde tweejaar lijkse uitkering wegens tot tevredenheid verrichte dienst om te vormen tot een half jaarlijkse uitkering, welke wordt berekend naar een grondslag van f 1.25 voor elke z.g. „oefenopkomst". Voorts wordt overwogen de vrijwillige opkomst voor herhalings oefeningen te stimuleren en deswege de geoefendheid te vergroten door de hiervoor bedóelde halfjaarlijkse uitkering te verho gen met f 5 voor elke dag van vrijwillige werkelijke dienst, met een maximum van 10 dagen per jaar. Ongelukken Het aantal ongevallen met militaire voer tuigen is hoog. De algemene indruk is ech ter dat het aantal ongevallen met militaire voertuigen niet boven het aantal in de bur gersector ligt. Het aantal ongelukken met militaire voertuigen van 1 Januari tot 1 November 1954 voor de K.L. en de Konink lijke Luchtmacht is ongeveer 5000, waarbij de geringste beschadiging is inbegrepen. Redelijk mag worden aangenomen, dat in ongeveer 70 percent van de ongevallen geen schade van betekenis is ontstaan. In totaal hebben de militaire voertuigen van 1 Januari tot 1 November 1954 een afstand van 130.000.000 kilometer afgelegd, het geen dus n<v--komt op één ongeval per 26.000 k.m. ULrbij zij opgemerkt, dat vele duizenden kilometers worden afgelegd tij dens ongunstige "reersomstandigheden over vaak slechte wegen of door moeilijk ter rein in het kader van oefeningen. Grotere vredessterkte korps Mariniers De minister kan de zeer vele leden, die aan hun instemming met de overdracht van overzese taken aan de Koninklijke Marine, het voorbehoud verbonden, dat de voor dit doel uit te trekken sterkte aan personeel en materiëel geen afbreuk mag doen aan de taken, welke thans reeds zowel in West- Europa als in de Nederlandse Antillen aan de marine zijn gesteld, het volgende mede delen. Om een dergelijke afbreuk te voorkomen zal naast reorganisatie van het opleidings- i systeem een geringe uitbreiding van de vredessterkte van het korps Mariniers van 4000 man en van de totale vredessterkte van de Koninklijke Marine van 23.000 man nodig ziin. Daarnaast zal vermoedelijk voor enige tijd een vermindering van het aantal op de vloot geplaatste mariniers onvermij delijk z|jn. De minister acht het overbodig nogmaals te verzekeren, dat aan de militaire sterkte in Nieuw-Guinea geen offensieve doelein den ten grondslag liggen. Joop Huizinga, die ziin muzikale sporen wat betreft het leiden van kinderkoren reeds cum laude verdiend heeft, gaf Don derdagavond een uitvoering met het „Sant poorts kinderkoor" in de Nederlands Her vormde kapel. Al telde het omvangrijke programma ook nog andere medewerkers, zoals „Sant poorts gemengd kwartet" en de pianist Albert de Groot, de grootste belangstelling ging niettemin uit naar de groep jongens en meisjes, die Huizinga op het kleine po dium om zich heen geschaard had. De frisse zang verried door de grote accura tesse en aandacht hoe zeer deze uitnemen de leider deze jeugd tot een werkelijk zangkoor heeft weten te maken. Slechts zij, die weten wat er aan paedogogiseh in zicht te pas komt om de jeugd van vijf tot elf jaar tot gedisciplineerd zingen te bren gen, beseffen over welk een geduld deze dirigent moet beschikken. Voor genoemd kinderkoor was deze uit voering een eerste optreden in het publiek. Het was veelbelovend. Helder en rhyth- misch voerde het bekende tweestemmige liedjes uit, waarbij de zonder begeleiding gezongen werkjes zeker niet minder goed klonken dan die welke Albert de Groot van instrumentale kleur voorzag. Piet Lusten'houwers marsliedje „Wandel mee" klonk als een klok en was e°n gezellig slot van een goed berin. Wij zullen zeker nog wel meer van deze vereniging, onder afdeling van het Kapelkoor, horen. Van Santpoort Gemengd Kwartet hoor den wij behalve een aantal geestelijke lie deren, een drietal werkjes van de om streeks de eeuwwisseling zo geliefde com ponist Franz Abt, die weliswaar ietwat zwaar van sentiment zijn, maar die zich gemakkeb'ik en vlot lieten zingen door het optredende viertal. Het kwartet had zich inderdaad op de samenzang toegelegd, pro fiterend van de bekwame begeleiding. De onderlinge zuiverheid dient toch nog met grote aandacht bestudeerd te worden, want „het boterde" nog niet altiid. De klank van dit viertal was beschaafd en ook deze groep zal in de toekomst wel meer van zich doen spreken. De grootste attractie voor jong en oud was de opvoering van de vrolijke éénacter „Die dove kwartel". A. J. VAN DER WEIJDEN Vergeleken bij 1953 Naar w|j vernemen is gisteren op de griffie van de Haarlemse rechtbank het ontwerpaccoord gedeponeerd dat de N.V. Maatschappij tot exploitatie van de scheepswerf en machinefabriek Hoiland- Nautic aanbiedt aan haar crediteuren. Dit voorstel is aanmerkelijk gunstiger dan de uitkering van 14% welke indertijd verwacht werd nadat aan de exploitatie maatschappij van de HoIIand-Nautic sur séance van betaling was verleend. De kleine crediteuren met vorderingen van minder dan honderd gulden zullen het volle pond krijgen. Degenen met vor deringen van tussen de honderd en de vijfhonderd gulden wordt honderd gulden aangeboden plus twintig procent over het resterende deel van het bedrag, de firma's met vorderingen van vijfhonderd tot dui zend gulden krijgen f 180.plus 17y2% van het restant en de vorderingen van meer dan duizend gulden zullen gehono reerd worden met f 267.50 vast plus 15% over de rest. Op 23 November verstrijkt de termijn waarvoor surséance werd verleend. Er moet nog een datum worden bepaald voor welke de vorderingen bij de bewindvoer ders moeten worden ingediend en vervol gens zal de rechtbank bepalen op welke datum de crediteuren zullen worden ge hoord. Daarna beslist de rechtbank of het aan geboden accoord al dan niet zal worden gehomologeerd. De harmoniekapel „De Eendracht" van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Pa pierfabrieken heeft zich onder leiding van haar directeur, de heer Ber Joosen, voor bereid op haar eerste winterconcert, dat wordt uitgevoerd op Donderdag 25 Novem ber in gebouw „Concordia" en waarvoor een aantrekkelijk programma is samen gesteld. De harmoniekapel heeft zich voor dit concert verzekerd van de medewerking van de tenor Thimo Jacobs, die aan de vleugel zal worden begeleid door de heer Ber Joosen. Het programma van „De Eendracht" be staat uit: 1. B.B. and C.F., mars, van J. Ord Hume; 2. Alceste, ouverture van C. W. von Gluck, bewerking W. Steyn; 3. Water muziek, suite in drie delen van G. F. Han del, bewerking G. Mol; 4. Suite classique, suite in drie delen, van Meindert Boekei; Het is Donderdagavond voor de Kinheim- jtugd in het gemeentelijk ontspanningslo kaal aan de Van Diepenstraat een prettige ervaring geworden om namens het hoofd bestuur van de KNVB te worden herinnerd aan het resultaat, dat junioren en adspi- ranten in de afgelopen zomer in het KNVB- jeugdsportkamp te Doetinchem hebben be haald. Dat de Kinheim-jeugd zich in dit sportkamp voorbeeldig heeft gedragen en nu al voor de tweede maal (in 1952 ook) beslag legde op de kampprijs, was aanlei ding tot de gisteravond gehouden bijeen komst, die werd ingeluid met een toespraak van Kinheim's voorzitter, de heer E. San ders, die uiteraard z|jn grote voldoening uitsprak over de opnieuw behaalde presta tie. Na mr. Heimig uit Haarlem als verte genwoordiger van de KNVB te hebben be groet, wees de heer Sanders de Kinheim- jongeren bovendien op de thans sluimeren de gevaren in de Nederlandse voetbalwe reld, welke vooral de jeugd bedreigen. Hij doelde hier speciaal op het semi-profvoet- bal, dat zoveel strijd heeft opgeleverd en waarvan de jeugd wel eens de dupe zou kunnen worden. Hjj hoopte echter, dat de voetbaljeugd zou beseffen ook nog een die nende taak in het leven tegemoet te gaan. Mr. Heimig herinnerde vervolgens aan de in Doetinchem gehouden KNVB-kamp- weken. Hij betreurde het, dat de heer Her berts persoonlijk niet aanwezig kon zijn om Kinheim de behaalde prijs uit te reiken. De heer Heimig vond het van de Kinhei- mers een uitstekende prestatie, voor de tweede maal de kampprijs te veroveren, die nu zoveel meer waarde heeft omdat in de vier kampweken alleen maar aan Kinheim de uitgeloofde kampprijs was toegekend. Mr. Heimig behandelde vervolgens de taak, die de jeugd in de maatschappij heeft en zal krijgen om voorts het voetbalspel te zien als één van de middelen om de jeugd op te voeden en voor de maatschappij ge reed te maken. Tenslotte werden aan de deelnemers van het KNVB-kamp de draag- médailles uitgereikt. 5. Slavische mars van P. I. Tsjaikovsky; 6. Im Italienischen Style, ouverture van Fr. Schubert; 7. Eerste Symphonie, deel I van C. Saint-Saëns; 8. The Prairie Flower- mars van J. Ord Hume. De tenor Thimo Jacobs zal uitvoeren: a. Dolla sua pace; b. II mio tesoro intanto, aria's uit de opera „Don Juan" van Mozart; c. Dies Bildnis ist bezaubernd schön, aria uit de opera „Die Zauberflöte" van Mozart; d. Nessun Dorma, aria uit de opera „Tu- randot" van Puccini; e. „Ella mi fu rapito", recitatief en aria uit de opera „Rigoletto" van G. Verdi en f. Una furtiva lagrima, aria uit de opera „l'Elisir D'arrjore" van Donizetti. Blijkens mededeling van de dienst Ne derlandse haringcontröle te 's-Gravenhage heeft de uitvoer van pekel- en steurharing in het derde kwartaal van 1954 ruim 14,96 millioen kg ter waarde van f 8,85 millioen bedragen, vergeleken met ruim 14,66 mil lioen kg ter waarde van f 8,28 millioen in het derde kwartaal van 1953. De voornaamste afnemers waren in het derde kwartaal van 1954 Rusland met ruim 6,27 millioen kg, België met ruim 2,87 millioen kg, West-Duitsland met ruim 2,68 millioen kg en Noorwegen met ruim 1,36 millioen kg. Door Scheveningse exporteurs werd de grootste hoeveelheid uitgevoerd nl. 6,82 millioen kg. Katwijk exporteerde ruim 3,82 millioen kg, Vlaardingen ruim 3,73 millioen kg en IJmuiden ruim een half miHioen kg. Wat er was Vanmorgen waren drie trawlers aan de afslag, waarvan twee met haring uit het Kanaal. De trawler „Allanwater" (van Maandag 8 'Nov.) voerde 1150 kisten ha ring aan; de trawler „Flamingo" (vgn Maandag 8 Nov.) 1150 kisten haring en de 10 Nov.) 375 kisten vis, waarvan 130 kleine makreel, 210 schelvis en piepers en 30 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart was er met 9000 kg tong en 300 kis ten schol. Drie vleet-loggers voerden 750 kisten haring aan. Wat er komt De trawler „Tzonne" (van Maandag 8 Nov.) was vanmorgen thuisstomend voor de Zaterdagmarkt met 1550 kisten haring uit het Kanaal. Ook de trawler „Polder man" (van Woensdag 10 Nov.) was thuis stomend, maar het was vanmorgen nog niet bekend of dit schip voor de Zaterdag- of Maandagmarkt komt. De trawler voert aan 650 kisten vis, waarvan 170 schelvis en piepers, 70 makreel, 110 wijting, 150 haring, 50 gul en blanke koolvis, 100 zwarte koolvis en 70 stuks stijve kabel jauwen. Ook van de thuisstomende „Eve line" (van Woensdag 10 Nov.) was nog niet bekend voor welke markt deze trawler wordt gelost. De „Eveline" brengt 1500 kisten haring mee. Oudste boten zijn daarna de SCH 153 en „Tzonne" (van Maandag 8 Nov.); de „Bergen" (vis), „Mary" (haring), „Vikingbank" (vis), „Antje" en „Dirkje". Van Zaterdag 13 Nov. zijn de trawlers „Schoorl", „Medan", „Haarlem" en „Gelria". Duits bezoek Op de lijst van binnengekomen en ver trokken visserij schepen zijn vandaag vijf Duitse loggers aan te treffen. Deze sche pen kwamen gisteren in IJmuiden binnen om hun vangst over te geven aan de log ger AL 18, die de haring naar de Duitse haven Leer brengt. De Duitse loggers kun nen zich daarmee een lange reis naar de thuishaven besparen. Ook het Duitse vis serijwachtschip „Frithjof" was nog even in IJmuiden binnen. Twee zieke opvaren den van Duitse schepen werden door het visserij wachtschip aan land gebracht om te worden opgenomen in het Antonius zie kenhuis. Prijzen van vandaag Evenals gisteren is bijna alle haring van de trawlers vanmorgen in de vishal op gehouden. Er zijn weer twee slechte be sommingen aan de reeks van Kanaalreizen toegevoegd. De vleetharing deed vanmor gen van f 12 tot f 13. Grove makreel ging van de hand voor f 35. De kleine makreel van de „Bloemendaal" bracht niet veel op: f 12. Een paar regels kabeljauw voor Bel gië maakten f 90 tot f 80, de tarbot ook voor België f 3.50, schol I en zetschol f 55. Binnenland kocht braad voor f 32 tot f 25, pennen voor f 50 tot f 60 naar kwaliteit, kleinmiddel schelvis vooor f 55 tot f 65. Engeland kocht schol I voor f 50 tot f 55 en grote, middel en zetschol voor f 55 tot f 60. Schol III deed f 25 tot f 35, schol II f 38 tot f 42. De torren gingen weg voor f 18 tot f 29' en de middel gul voor f 30 tot f 35. Lappen maakten f 4, grootmiddel tong f 2.75, halve pjndjes f 2.25 tot f 2.35, tong I f 2.10 tot f 2.20 en tong II f 1.90 tot f 2. Onder „Visserij-varia" Gisteren is bijna de gehele rubriek „Vis hal en op zee" door een technische storing uit deze kolommen gebleven. Een gedeelte van deze „Vishal" is alsnog opgenomen on der de rubriek „Visserij-varia". „Hoops" en haring De trawler „Tzonne' haè gisteren in het Kanaal een dagvangst van 500 manden haring. De trawler moest vanmorgen wel aan de thuisstoom beginnen, want alle kuilen waren verspeeld op de oneffen en vol wrakken liggende Kanaalbodem. De „Elie" had een dagvangst van 400 man den haring. In de Noord deed de traw ler „Medan" trekken van 35 manden hoopt, de „Abraham" trekken van 30 manden hoopt en schepen als de KW 28, IJM 45, IJM 209 en HD 79 trekken van 5 tot 15 manden hooops. Onder de kust wer den daarbij trekken gedaan van 50 kg tongen. Kiellegging „De Hoop" Bij de Nederlandse Vereniging ten be hoeve van zeelieden van elke nationaliteit „Hospitaal Kerkschip De Hoop" bestaan plannen om de kiel van het nieuwe hospi taal kerkschip „De Hoop" omstreeks Kerst mis op de scheepswerf „De Zaanlandse Scheepsbouwmaatschappij te Zaandaam te leggen. Definitief is het plan echter nog niet. Voorts heeft men het voornemen om het oude hospitaal kerkschip „De Hoop" op die dag te laten opstomen naar Zaandam. Binnengekomen IJM 71 Bloemendaal, 74 Martha, 6 241 206 239 213 249 216; KW 9 Huberthe Gerarda, 22 Orion, 159 Java, 141 Willy, 41 Aafje Jacoba, 2 Dirk Donker Curtius, 138 Wilhelmina II, 161 Katwijk III 25 Wilhelmina I, 168 Een dracht, 56 53 189 60; UK 78 203 136 36 59 161 4 94 47 80 99 86 264 93 115 70 96 203 78 31 91 15 215 14 169 19 126 119 7 62 87 69 85 1; SCH 135 Cornelia Maria; TX 24 39; HD 37 25; AL 41 16 33 40 15; „Frithjof". Vertrokken Maria van Hattum, 53 Heemstede, 8 3 202 206 213 249 239 241 KW 32 Sakina, 53 Eliza beth, 159 Java, 22 Orion, 74 Hette Marga- retha, 9 Hubertha Gerarda, 45 Neptunus, 41 Aafje Jacoba, 141 Willie, 138 Wilhelmina II, 161 Katwijk III. 2 Dirk Donker Curtius, 25 Wilhelmina I, 189 72 35 30 53 56 60; UK 80 4 99 16 264 93 46 69 164 79 141 48 194 16 8 78 36 203; TX 19 36 33 37 21, VD 9; HD 4 135; Z 171 (Belg), AL 33 16 40 15 (Duits). Vangstberichten uit zee In de nacht van Donderdag op Vrijdag gaven de loggers van Katwijk en IJmuiden de volgende vangsten door: KW50 5 k., KW 123 1, KW 173 9, KW70 5, KW161 5, KW2 5, KW7 50, KW25 3, KW18 10, KW48 5, KW32 17, KW49 10, KW78 5, KW130 10, KW42 1, KW176 12, KW16 4, KW129 10, KW170 10, KW6 5, KW23 0, KW140 30, KW38 2, KW20 15, KW41 3, KW74 5, KW37 5, KW85 68, KW 47 190 nog 20, KW 83 30 nog 30. Uit halve vleet werd scheep gehaald: KW 159 5, KW 163 5, KW141 5, KW39 50, KW175 15, KW40 3 k. Geen vangst hadden de KW 15 43 44 97 110 19 169 3 5 9 73 54 57 22 45 127 86 144 29 167, IJM 75 283. De gemiddelde vangst van Vlaardingen, Scheveningen en Katwijk was 11 kantjes. In het Kanaal De eerste haringlogger is vannacht in het Kanaal aan schot geweest. De vangst was 68 kantjes. Besommingen van hedenmorgen Flamingo f 10.800, Allan Water f 11900, Bl'daal f 10.400. Loggers: SCH135 f 2760, IJM74 f 5570, KW25 f 5200, KW161 f 5470, KW 168 f 5180, KW14 f 1150, KW57 f 4140. Aagtedijk, 20 te Parar.agua verwacht. Aagtekerk, 17 v. Genua n. Port Said. Aalsdijk, 18 te Rotterdam. Aaróijk, 16 te New York. Akkrumdij'k, 18 te Corpus Christi. Alderarnin 17 te Hamburg. Alhena, 18 V. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Almdijk, 18 te Rotterdam. Andijk, 17 v. Havana n. Vera Cruz. Alnati, 17 440 m. Z. St. Vincent. Annenkfrk, pass. 18 Sabang n. Colombo. Arendskerk, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Ariadne, 18 v. Amsterdam n. Rotterdam. Adinda, 19 te Pladju. Aldegonda, 18 te Bangkok. Aletta, 19 te Penang. Amerskerk, 19 te Shanghai. Amor, 19 te Beyrouth. Antonia, 18 v. Tjilatjap n. Pladju. Breda, 18 te Curagao. Beninkust, 18 v. Amsteidam n. Rotterdam. Bali, 19 te Port Swettenham. Banka, 18 v. Singapore n. Manilla. Baud, 19 te Belawan. Bosohfontein, 18 v. Barcelona n. Antwerpen. Boskoop, pas. 18 Scilly's n. Brunsibüttel. Cradle of Liberty, 17 v. Port Said n. Philadel- Caltex Nederland, 18 v. Fredericia n. Rotterdam phia. Cronenburgh, 17 v. Onton n. IJmuiden. Callisto, pas. 18 Kp. Race n. Montreal. Caltex Leiden, pas. 18 no punt Kreta n. R'dam. Clavella, 17 te Singapore Cory da. 16 te Barton. I Delft, 16 te Londen. Drente, 17 te Rotterdam. Elmina, 17 v. Dakar n. Rotterdam. Ena, 19 te Curagao verw Esso Den Haag, 19 te Fawley verw. Farmsum, 17 v. Amsterdam n. Le Havre. Gooiland, 18 te Victoria Graveland, pass. 18 Finisterre n. Amsterdam. Groote Beer, 17 v. New York r,. Rotterdam. Gaasterland, pas. 18 Canarisehe eil. n. Rio de Janeiro. Gordias, 18 pass. Kp. St. Vincent n. Rotterdam Gouwe, 18 v. Monrovia n. Cotonou. Graveland,, 20 te Amsterdam verwacht. Hathor, pas. 17 Malta n Algiers. Heelsum, pass. 18 Vlissingen n. Houston. Ittersum, 18 te Amsterdam. Indrapoera, 18 90 m. W. Minlkoy n. Colombo. Ivoorkust, pass. 18 Finisterre n. Dakar. Java, pass. 18 Finisterre n. Marseille. Joh. v. Oldenbarneveit, 18 te Suez. Kota Agoeng, 18 v. Suez n. Port Said. Kertosono, 18 v. Port Soedan n. Suez. Kota Gede, 19 te Port Said. Kota Inten, 23 Corpus Christi verw. Laurenskerk, 17 v. Suez n. Port Said. Lieve Vrouwekerk, 17 te Karachi. Leuvekerk, pass. 17 Finisterre n. Antwerpen. Lombok, 18 te Trinidad. Lawak, 18 te New Orleans. Luna, 17 te Thessaloniki Langkoeas, 19 te Singapore. Limburg, 19 te Balikpapan. Maas, 18 te Hamburg. Maasdam, 17 v. Halifax n. New York. Marken, 16 v. Portland n. Dakar. Merwede, 18 v. Houston n- Corpus Christi. Macoma, 18 540 m. O.ZO. St. Heiena 6 Dec. Cu ragao verwacht. Marisa, 19 Curagao verwaoht. Marpessa, 19 Rotterdam verwacht. Myonia, 19 te Newcastle. Nigerstroom, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Oberon, 18 te Curagao. Oranjefontein. 17 v. Las Palmas n. Southampton Orestes, pass. 17 Martinique n. Le Guaira. Ouwerkerk, 17 v. Aden n. Fremantle. Omala, 28 Curagao verwacht. Ondina, 18 te Bahias. Oranjestad, 18 te Antwerpen. Overijsel, 18 v. Melbourne n. Aden. Ovula, 18 654 m. W. Minikoy 30 Singapore verw. Poelau Laut, 17 v. Marseille n. Amsterdam. Prins Fred. Willem, 13 te Chicago. Prins Philips Willem, IE te Chicago. Pieter S, 19 te Amsterdam verw. Prins Maurits, 18 te Amsterdam. Phrontis, 18 v. Suez n. Belawan. Prins Willem III, 18 v. Toronto n. Montreal. Prins Willem IV, 18 Scheveningen n. Hamburg. Rijnkerk, 18 te Aden. Rufina, 18 v. Paramaribo n. Guadeloupe. Rijndam, 17 300 m. ZW. Sable eil n. Cobh. Rondo, 17 v. Amsterdam n. Bremen. Ridderkerk, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Rotti, 19 te Aden. Salawati, 18 te Kopenhagen. Stad Amsterdam, 18 IJmuiden verwacht. Stad Breda, 18 te Einden. Stad Leiden, 18 Antwerpen verwacht. Statue of Liberty, 17 v. Philadelphia n. Port Said. Schiedij'k, 17 v. New Orleans n. Havana. Sheratan, pass. 18 Port Soedan, n. Philadelphia. Sibajak, 18 400 m. ZO. ten O. Guardafui. Singkep, 18 v. Rotterdam n. Amsterdam. Sommelsdijk, 18 te Penang. Stad Alkmaar, 18 v. Bombay n. Aden- Stad Arnhem, pas?. 18 Perim n. Suez. Stad Rotterdam, 18 te Glasgow. Stad Schiedam, 18 te Melilla. Tamo, 17 v. Montevideo n. Antwerpen. Triton, 18 te Curagao. Taria, 18 te Singapore verwacht. Tero, 18 te Antwerpen. Van Spilbergen, 18 v. Dakar n. Le Havre. Westertoren, 18 te Rio de Janeiro. Waterman. 18 280 m. Z. Walvisbaai. Weltevreden, passr 18 Minikoy n. Suez. Westerdam, 18 v. New York n. Albany. Willem Ruys, 18 190 m. W. ten N. Minikoy. Wonogiri, 18 v. Semarang n. Soerabaja. IJsel, 18 te Rotterdam. Zuiderkruis, 18 v. Melbourne n. Sydney. Zijpenberg, 118 v. Ceuta n. Bagnoli. KLEINE VAART Afiena, 17 v. Frederiksund te Londen. Ardeas, 17 v. Hamburg te Gothenburg. Att S, 18 v. Dublin n. Swansea. Aeneas, 18 v. La Pallice te Amsterdam. Ambiorix, 17 v. Oran n. Malaga. Atlantis, vertr. 18 v. Great Yarmouth. Auriga, 17 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Berkelstroom, 17 v. IJmuiden n. Londen. Bab T, 17 v. Rotterdam n. Domsjo. Bill S, 18 v. Avonmouth n. Swansea. Badzo, 17 v. Rotterdam n. Londen. Confiance, 17 v. Londen n. Gothenburg. Cinderella, 17 v. Duinkerken te Rotterdam. Cormoran, 17 v. Zwolle te Rotterdam. Crescendo, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Daniel, 17 v. Amsterdam n. IJmuiden. Deo Favente, 17 v. Gdynia te Amsterdam. Diana, pass. 18 Vlissingen n. Londen. Dido, 17 te Megara. Dora, 18 v. Amsterdam n. Emden. E. en A. Scheer, 17 v. Rotterdam te Antwerpen Europa, 17 v. Amsterdam n. Great Yarmouth. Fiveibong, 17 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Frans Bohmer, 18 te Duinkerken. Gerrie S, 19 v. Swansea te Rotterdam verw- Glory, 17' v. Antwerpen te Rotterdam. Hast III, 18 v. Caen te Rotterdam. Hoflaan, pass. 17 Holten au n. Amsterdam. Helvetia, 17 V. Dundee te Port Talbot. Henrica, 18 v. Kingslynri n. Anwterpen. Harold, 17 v. Vlaardingen n. Le Havre. Ingeborg, 18 v. Hamburg te Rotterdam. Julia Mary, 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Jan Kreumèr, 18 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Joikurma, 18 v. Vlissingen n. St. Valery. jonex I, pass. 18 Vlissingen n. Londen. Josef Swenden, pass. 18 Vlissingen n. Neder- overheembeek. Joost, 16 te Zaandam. ,M._ Keizersgracht, 17 Brunsbüttel gepass. n. A oam Kroonborg, 17 v. IJ m. uider te Zaandam. Keizersgracht, 18 v. Rafso te Amsterdam. Kemphaan. 18 v. Aarhus n. Riga. Lijnbaansgracht, 17 v. Rafso te Amsterdam. Larix, 17 v. Gefle n. Zaandam. Larix, 17 v. Gefle n. Zaandam. Limfjord. 17 v. Holmsund te Rotterdam. Maas'ym N, 17 v. Amsterdam n. Maracaibo. Margaretha, 18 v. Vlissin,gen n. Londen. Martien, 18 te Limerick. May Mere, 18 te Bollsta. Michel Swenden, pass. 19 Vlissingen n. DundalK Manto, 18 v. Napels te Amsterdam. Marcella, 18 te Raufarhavn. Marietje Bohmer, vertr. 13 v. St. Malo n. Sharp ness. Maria, 18 v. Vestervik te Amsterdam. Matthew, vertr. 18 v. Bi'.Iimgham n. Thames. Mintaka N, 17 v. Casablanca te Nantes. Mirfak. pass. 17 Fern. Noronha n. Paranagua. Monica, vertr. 19 v. Southampton n. Billingham Mr. Linthorst Homan, 17 v. Amsterdam n. Ports mouth. Myfem. 19 v. Rouen te Stockholm verw. Mypuck, 17 te Gothenburg. Madioe. 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Maartje, 17 v. Rotterdam n. Londen. Mies, 17 v. Uleaborg te Rotterdam. Necton, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Noordland. pass. 17 Vlissingen n. Duinkerken. Nelly G, 18 v. Schiedam te Harlingen. Noord, 17 v. Stanlow te Rotterdam. Olive, 18 v. Rouen te Rotterdam. Omlandia, 17 v. Rotterdam n. Gothenburg. Philetas, 17 v. Savona n- Tarragona. Ponto, 15 Kiel gepass n. Gefle. Ponza, 15 v. Antwerpen n. Ostrand. Philetas, 17 v. Savona n. Tarragona. Prinses Margriet, pas. 18 Vlissingen n. Avon- mouth. Paraat, 18 v. Colchester te Amsterdam. Poortvliet, pass. 17 Brunsbtittel n. Granville. Pascholi, 17 v. Rotterdam n. Oslo. Rijnborg, 17 v. Amsterdam n. Harlingen. Spica, pass. 17 Terneuzen n. Gent. Sporota, 18 v. Lemvig te Esbjerg. Straibo, 18 v. Setubal te Antwerpen. Spes, 18 v. Vasteras te Rotterdam. Steady, 18 v. Londen, te Rotterdam. Tilly, 16 v. Otterbacken n. Zaandam. Ilias, 18 te Rotterdam n. Algiers. Ton S, 17 v. Hamburg n Bremen. Tom v. d. Heide, 17 v. Casablanca n. Rouen. Theano, 18 v. Amsterdam te Rotterdam. Trito, 17 v. Rotterdam n. Hull. Vechtstroom, 17 v. IJmuiden n. Londen. -- Vera, 18 v. Ornskoldsv'k te Rotterdam. Zaanstroom, 17 v. Amsterdam n. Hull. Zanzibar, 17 v. Rotterdam n. Ronskar. SLEEPVAART Loire, 17 v. Haifa te Lissabon. Tyne, 17 930 m. NO. Barbados met 2 bakken. Zwarte Zee, 18 v. St. Vincent te Sal. Analyste zoekt per 1 Dec. ONGEM. KAM. zonder pen sion, omg. Hoogovens. Brie ven L 3376. LEERL. RIJWIELHERSTEL LER gevr. v. direct. Pruis, Kennemerlaan 106. KLEIN HERENKLEDING ATELIER vr. kleermakers, kleermakersnaaisters, machi- nestiksters, handwerksters, bijpersers. Miezérus, Zijlweg 55, Haarlem. BIJ ONS: 4 p. goudreinetten 4 p. stoofperen, 4 p. hand appelen, samen f 1 en 1 kg. prachtige Notarisappelen ca deau. P. Kalis, Trompstr. 71 NEEMT PROEF met onze prima soorten y2 ponden shag en rooktabak vanaf f 1, f 1.25, f 1.50, enz. E. Kort Koster, Casembrootstraat 29 IJmuiden-Oost, Prima MEERLANDERS, 10 kg. f 1.35 p. zak f 4.60. P. Kalis, Trompstr. 71, IJm.-O. ST. NICOLAAS GESCHEN KEN. Ziet onze etalage. Luxe borstelwerk, scheer kwasten, kammen, zeep, eau de cologne, enz. enz. Rasch, Huygensstraat 59, IJmuiden. Tel. 4209. Voor LEDEREN KLEDING NAAR MAAT, ook reparatie, uw adres G. Oldenburg, La- gersstr. 14. Tel. 5753, IJm.-O. EEN NUTTIG ST. NICO LAAS CADEAU. Enorme sortering Rookstoelkussens. Dubb. vering en gar, per stel f 26.95. Zaanenstr. 63, H.-N. ERNSTIGE WAARSCHU WING! Heren uw kleding wordt duurder, doch nog deze week prijsverlaging v. costuums, jassen en panta lons. Klumpers' Kledinghuis Rijksstraatweg 39, H.-N. TE KOOP: zware eiken ta fel 90 bij 120, met 2 inleg- bladen, elk 25 cm. breed, prijs f 75. Mevr. Smit, Dr. Kuyperlaan 27, Velsen. TE KOOP: stofzuiger, Vam pier, 2 kinderstoeltjes en ta feltje. B. Rambonnetl. 49, IJmuiden. Prima HAARD te koop, ge heel compleet f 25. Vechtstr. 165, IJmuiden. 2 STOELTJES, 1 TAFEL TJE te koop voor de kleu ters. Bloemstraat 131, IJm. Goed spelend RADIOTOE STEL te k. agb. f 30, kachel f 12.50. Adres te bevr. bur. v. d. blad. DAMESRIJWIEL te koop f 22.50. Poptaplantsoen 1 rd. IJmuiden. KANARIEVOGELS te koop mannen en poppen. Zout- manstr.'3, IJm.-O. ZANGKANARIES te koop. Terrasweg 33, Santpoort. Pracht Damesfiets Magneet 90, Simplex. Damesfiets als gloednieuw, met sport stuur 87,50 Empo Damesrijwiel prima, compleet 57.50 Magneet Damesrijwiel groen, geh. compl., als nieuw 85, Enkele mooie sport- fietsen D en H v.a65, Even gebruikte Kinder fietsen voor meisjes en jongens v.a55, Nieuwe autopeds op luchtbanden v.a22, Nieuwe Herenrijwielen als reclame, compleet.. 86,50 LANGE NIEUWSTR. 793 IJmuiden. vindt U zeker in: Kennemerlaan 108110

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 6