koo: Verenigi ngsva ria Eechtrop en Strawberries in de volgende ronde van bekercompetitie Agenda voor Velsen Havenberichten Schipper Blok pioniert stug verder in Caraïbische zee JOH. MEUER ZN v.z.o.s. Visserij-varia Veel van zijn helpers verlieten hem; maar bevolking wordt kooplustiger Laimböck Handschoenen voor Dames en Heren Boskoop buitengaats stuurloos RADIO TELEVISIE uit de IJmond Hockey in Velsen MAANDAG 22 NOVEMBER 1954 i Haven van Scheveningen bestaat een halve eeuw Handboogschietvereniging Alweer vertrokken naar Brunsbüttel Contactavond van „DIJV" „Allemaal onzin" Santpoort's Bloei J aarvergu dering Motoristen juichten om één paardekracht Aaltjesziekte en haar bestrijding Scheepvaart ,EEG>AlYKCr Ongeveer drie jaar is het nu geleden dat de heer T. Blok uit Scheveningen met een logger naar Curagao vertrok met het voor nemen daar een visserijbedrijf te gaan stichten. Deze drie jaren hebben hem tal loze moeilijkheden en tegenslagen ge bracht. maar ondanks dit alles liet de heer Blok de moed niet zakken en hij wist vol te houden. Zijn ideaal, een bloeiende Curacaose visindustrie, mag dan nog ver in het verschiet liggen, hij is er toch reeds dichterbij dan toen hü begon. Zijn eerste logger, de Sch. 177 ..Noordzee", heeft reeds anderhalf jaar geleden gezelschap gekre gen van de kotter Sch. 178 „Mars Bango". Over de „Mars Bango" voert de heer Blok zelf het commando, terwijl zijn broer de heer A. Blok schipper is van de „Noord zee". Op het. ogembl'i'k vertoeft de heer T. Blok weer in Scheveningen, waar hij zal trach ten twee of drie bemanningsleden voor zijn schepen te krijgen. Het personeel vormt namelijk het grootste probleem vaar dit in opbouw zijnde visserijbedrijf. Van de Nederlanders, die de vorige maien met de heer Blok mee waren gegaan is er -nog slechts één over, een Rotterdammer. Vain de anderen, meest Soheveningers, IJmui- denaren en Vlaardingers, kregen sommigen heimwee, anderen maakten misbruik van zijn vertrouwen en bestalen hem, io ver telde hij ons, en de laatste drie vertrokken een half jaar geleden. Toen de „Mars Bange" namelijk, zoals wij destijds meld den, door een Venezolaans schip was be schoten en opgebracht, ten onrechte ver dacht vain smokkelarij., durfden drie op varenden van de „Noordzee" die er overigens in het geheel niets mee te ma ken had gehad het niet langer aan en zij lieten de gebroeders Blok in de steek. Ook een agent, die op Curagao was aan gesteld om de belangen van het bedrijf te behartigen, is het vertrouwen niet waard gebleken. Hij verdween namelijk met het gehele banksaldo en met achterlating van vele onbetaalde rekeningen, aldus de heer Blok. De bemanning is intussen aangevuld met mensen uit de plaatselijke bevolking, maar deze moeten eerst worden opgeleid. De heer Blok verwacht dan ook, dat hij hun niet eerder dam over ongeveer tien jaar een schip geheel zal kunnen toever trouwen. Zijn grootste zorg is daarom op het ogenblik iemand te vinden, wie hij na enkele maanden inwerken de „Mars Ban go" kan overlaten. Zelf zal hij dan aan de wal kunnen blijven om zich bezig te hou den met ziin tweede probleem: de verkoop ■"am de vis. Bevolking moet wennen Thans gebeurt de verkoop namelijk di rect van het schip af aan de kade, waar zich dan steeds een kleurige menigte ver dringt rondom de vissers. Op deze wijze gaat echter veel tijd verloren, waarin an ders gevist zou kunnen worden. Onlangs heeft de heer Blok de beschikking gekre- gep over twee koelcellen voor in totaal tien ton vis. Aangezien de bevolking even wel een vooroordeel heeft tegen gekoelde producten en alles vers wil hebben, tracht de heer Blok haar langzamerhand aan ge koelde vis te wennen, door twee dagen aan de kade te verkopen en dan de rest van de vis die overigens aan boord natuur lijk ook reeds gekoeld wordt naar de koelcellen over te brengen. Verder tracht hij de beschikking te krijgen over een stuk grond, waar hij een paar loodsen voor de verkoop wil neerzetten. Wanneer de afzet geheel is geregeld en goed loopt, hoopt de heer Blok, misschien over een jaar, een derde schip te kunnen aanschaffen. ADVERTENTIE Een bij uitstek geschikt Sint-Nicolaas-cadeau en GROTE KEUZE in diverse kleuren en modellen, gevoerd en ongevoerd, ook in lamsvacht, 12.90 en hoger Dames- en Heren-Modes Kennemerlaan 36 - IJmuiden-O. Telefoon 4453 Deelnemer IJmond-zegelactie De Scheveningse haven bestaat 50 jaar. Dit jubileum zal in het voorjaar van 1955 worden gevierd. Als periode voor de feestviering is ge kozen het tijdvak 13 tot en met 21 Mei. De traditionele feestdag, Vlaggetjesdag, zal naar alle waarschijnlijkheid worden ge houden op Zaterdag 21 Mei. Men hoopt het gehele havencomplex in het licht te zetten. Hoewel thans nog niet kan worden ge sproken van een vast omlijnd programma staat reeds vast, dat 'n tentoonstelling wordt gehouden betreffende Scheveningse fol klore en visserijbedrijf. Behalve de algemene feestverlichting staat het vast, dat enkele winkelstraten een feestelijk aanzien zullen krijgen. Vast staat de medewerking op het gebied van zang, muziek en gymnastiek. Een op tocht van praalwagens staat op het pro gramma. Uiteraard zal de vlootrevue een hoogtepunt kunnen zijn. Ook zal in de Oude Kerk een herdenkingsdienst worden gehouden. Bij de sluiting op 21 Mei zal er een taptoe worden gegeven, waarbij oud- Hollandse liederen door de Scheveningse koren zullen worden gezongen. Daarna zal een groot vuurwerk bij het havencomplex worden afgestoken. Evenals hij de Curagauose bevolking ge leidelijk tracht te wennen aan vis uit de koelcellen, heeft hij haar in het begin nieuwe soorten vis leren eten. Hij gaf deze namelijk cadeau bij aankoop van de ge wone vis. Meestal was er de volgende keer dan reeds vraag naar de nieuwe soorten. Overigens bestaat er ook van andere zijde belangstelling voor de verschillende soorten vis en andere zeedieren die wor den gevangen. Het zoölogisch laboratorium te Leiden heeft de heer Blok namelijk ge vraagd van iedere soort die hij aantreft enkele exemplaren in een blik met alco hol te bewaren en te zijner tijd op te zen den. Ruim dertig soorten hebben zo hun weg naar Leiden reeds gevonden. Tijdens de door de Santpoortse Hand boogschietvereniging V.Z.O.S. gehouden jaarvergadering heeft het bestuur een grote verandering ondergaan. Als voorzitter werd benoemd de heer C. Roskam; het secre tariaat berust bij de heer A. Voogt. Bre- derodelaan 21, Santpoort-St., terwijl de financiën zullen worden beheerd door de heer B. Böhm, sinds enige tijd gastheer der vereniging. Tegenover café Zomerlust gaat een nieuwe baan verschijnen. Nog deze winter hoopt de vereniging dit te volbrengen. Er werd afgezien van een uit metselwerk op getrokken baan. Daarna zullen nieuwe leden toegelaten kunnen worden. Prijzen van Zaterdag: Heilbot 3,10-2,20, gr. tong 3,90-3,30, gr.m. tong 3-2,60, kl.m. tong 2,42-2,30, kl. tong I 2,36-2,14, kl. tong II 2,12-1,94, Tarbot I 2,90-2,10, zalm 6 per 1 kg. Tongschar 82-74, gr. schol 60-50, gr.m. schol 66-50, kl.m. schol 67-48, kl. schol I 60-45, kl. schol II 45-20, schar 26-15, v. haring 16-10, gr. schelvis 50, gr.m. schelvis 56-47. kl.m. schelvis 51-35, kl. schelvis I 54-32, kl. schel vis II 31-15, wijting 33-8, gr. gul 45. midd. gul 39-36, kl. gul 25-15, poontjes 14-8 per 50 kg. Gr. kabeljauw 168-100 per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag: 335 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 4 tongschar en schar- tong, 650 schol, 55 schar, 5000 haring, 475 schelvis, 700 wijting, 135 kabeljauw en gul, 25 poon, 30 diversen, totaal 7410 kisten. Urk. Vrijdag werd aan de visafslag te Urk aangevoerd door 14 vaartuigen: 1299 pond snoekbaars 76-79 ct., 224 pond rode baars 69-73 cent, 801 pond blei 9 cent en 1158 pond voorn 10 cent per pond. De „Boskoop" van de KNSM die Zater dagavond van Amsterdam naar Bruns biittel vertrok, raakte stuurloos op 2 a 3 mijl bewesten IJmuiden. De sleepboten Cycloop en Stentor van de firma Wijsmuller voeren ter assistentie uit. Zij brachten het schip via de Noorder- sluis naar de Kanaaldijk in IJmuiden, waar het mankement werd verholpen. De zelfde nacht nog om 5.10 uur schutte de Boskoop opnieuw in de sluis en zette de reis naar Brunsbüttel voort. ADVERTENTIE OOSTERDUINPLEIN 8 TELEFOON 4264 Philips - NSF - Erres - Telefunken - Braun - Loewe - Nora Radio-Service Lorenz Vissen met Sint bij het fort Voor de jaarlijkse contactavond van de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn", die Zaterdag in ,,'t' Cen trum" werd gehouden, bestond een grote belangstelling. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter, de heer F. van Galen, mede dat op Zon dag 5 December de traditionele St. Nicolaas- viswedstrijd in de Fortgaten plaats vindt. Op Maandag 6 December wordt in het Sta- tenhuis een klaverjas wedstrijd gehouden. Vervolgens reikte de voorzitter de prij zen uit aan de winnaars van het afgelopen seizoen. De Koninginneprijs ging naar me vrouw Sondorp; de heer J. van Capellen won de Koningsprijs; 2. H. Oosterwold; 3. M. van Veen. Op deze avond werd afscheid genomen wegens vertrek naar elders, van de tweede secretaris, de heer G. Aalbersberg. Het muziekgezelschap „Remo" zorgde op deze bijeenkomst voor de nodige ont spanning en het gebodene viel zeer in de smaak. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van mevrouw Heemskerk. Onder de titel „Allemaal onzin" presen teerde de R. O. Y. (Radio Omroep IJmond) in samenwerking met de AVRO-Minljon, afdeling Velsen-Beverwijk, Zaterdagavond een revue, die ter gelegenheid van het acht jarig bestaan van de Banjaert-groep werd opgevoerd in het Gemeentelijk Ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat en die opgenomen is voor heruitzending. Zowel van de zijde van de aanwezige ouders en vrienden als van de zijde van de spelers zelf zal wel zijn opgemerkt, dat het in elkaar draaien van een revue niet ieders werk is en dat er meer voor komt kijken dan alleen maar het zingen van een liedje, al dan niet met muziek, of het opzeggen van een sketch. Ondanks dit zeer dilettan tische gedoe is het toch een genoeglijke avond geworden, waaraan vooral de pad vinders zelf het meeste plezier hebben ge had; er was ook een tombola, die de onkos ten moest dekken en dit vermoedelijk ook wel gedaan heeft. Groepleider Chr. Millenaar had met en kele korte woorden vooraf uiteen gezet wat de oorzaak was van het niet-zelf opvoeren van een revue: het Troephuis had te veel tijd gekost. Met het hijsen, van de vlag en het voor lezen van de padvinderswet was deze avond begonnen en met het toneelspel „Waar- heidspillen", die door „onze hoorspelkern" werd gepresenteerd, kwam aan dit achtste jaarfeest een einde. Op de agenda van de Donderdag 25 No vember in café de Viersprong, hoek Sla perdijk-Rijksweg, te houden jaarvergade ring van Santpoort's Bloei, staat naast de jaarverslagen van secretaris, penningmees ter en kascontrölecommissie, de verkiezing van enige nieuwe bestuursleden. Periodiek treden af de heren H. J. Antonisse, F. Dol, C. Stolk, J. Drijver, W. van Huystee, W. E. Liedmeijer en H. Wildschut. De bijeen komst vangt aan om acht uur. Tot grote verwondering van de in het Statenhuis kienende leden van de K. M. C. kwam Zaterdagavond St. Nicolaas op visite, doch niet op de gebruikelijke wijze, maar op een paard, dat zich gedroeg alsof het een echt paard was, zodat het dan ook ras in een hoek werd geloodst. De oude baas bleek het een en ander van de K. M. C. en haar leden te weten en on derhield diverse kop- en andere stukken dan ook over hun persoonlijke en K. M. C.- handelwijzen. Zo boos kon hij echter niet zijn, of ieder kreeg een presentje, waarbij „zelfs'" de bestuursleden niet werden ver geten. Behalve de versnaperingen die de aan wezigen te verwerken kregen, werd hen een muzikaal extraatje aangeboden door enige leden, die op vakkundige wijze piano en mook (accordeon! bewerkten. Op Vrijdag 26 November zal voor leden en genodigden in de bovenzaal van 't Cen trum een filmavond worden gegeven door een der grote olie-maatschappijen. Men is bezig aardappelen te kweken die niet vatbaar zijn voor het beruchte aardap pelaaltje en daarmee is dus ook de aard appelmoeheid te voorkomen. Dit deelde de heer .1. Klapwijk, hoofd assistent van de Rijkstuinbouwconsulent mede op een vergadering van de Christen Boer en Tuindersbond te Beverwijk. De heer Klapwijk vertelde over het gróte gevaar, dat de aaltjesziekte oplevert voor de diverse planten en bolgewassen. Men kan dit bestrijden door grond ont smetting. o.a. door de grond uit te stomen of te behandelen met gas, het z.g. chloor- picrine. Komen de aaltjes voor in aardbeien of Chrysanten dan zal er een selectie moeten worden toegepast en de aangetaste planten moeten verwijderd worden. Adonis, 19 te La Gualra. Alcyone, 20 te San Francisco do Sul. Alnati, 19 570 m. Z.ZW Las Palmas. Alpherat, pass. 19 Paramaribo n. Rio de Janeiro Amsteldijk, 19 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelvaart, pass. 19 Sciily's n. Brake. Aalsum, 20 v. Bahrein n Rastanura. Aldegonda, 20 v. Bangkok n. Pladpu. Alwaki, 21 Rotterdam verwacht. Aaigtekerk, 21 te Port Said. Aardijk, 20 v. New York n. Antwerpen. Alamak, 20 v. Rotterdam, n. Calcutta. Alblasserdijk, pass. 21 A.zoren n. New Orleans. Alchiba, 20 v. Victoria n. Antwerpen. Algenib, 21 te Montevideo. Albena, 21 400 m. Z. Jago ell. Alioth. 2.1 te Bremen. Almdij'k, 21 v. Rotterdam n. Houston. Almkerk. 19 v. Port Kcmbla n. Brisbane. Alnati, 21 te Rio de Janeiro. Ampenan, pass. 20 Zuidv/estpunt Kreta. Amsteldiep, 20 v. Rotte)dam n. Hampton Roads Amstelkroon. pass. Belle Isle n. Montreal. Amstelstad, 21 bij Madras n. Calcutta. Annenkerk, 21 te Colombo. Antonia. 21 te Pladju. Argos, 21 te Tripoli. Ariadne, 20 v. Rotterdam n. Ceuta. \rmilla, 21 v. Balikpapari n. Soeraba.ja. Arundo. 21 te Montreal. Averdiik. 20 v. Boston n. Philadelphia. Bloemfontein 19 v. Amsterdam n. Durban. Bali. 21 te Belawan. Bawean, 21 te San Francisco. Ber.inkust. pas. 21 Ouessant n. Pauillac. Bintang, 21 tc Port Said Bloemfontein, pas. 21 Ouessant n. Las Palmas. Blommersdiik, 21 3»5 m. Z. Madras. Bonaire, pass. 21 Guernsey n. Funchall. Borneo. 20 te Suez. Boschfontein, pa^s. 21 F'nisterre n. Antw. Boskoop. 20 te IJmuiden. Brrda. 20 v. Tr'nidad n. Le Havre. Britcum. 20 v. St. Vincent n. F.rvsels Kanaal. Caltex Nederland, 20 te Rotterdam. Caltex P^rnis. 20 te Sidon. Caltex The Hai<nie. pass 21 Finisterre n. R'dam Celebes, 22 te Singapore. Ohama. 20 v. Goodhope r>. Singapore. Clavella. p*ss. 21 .Sabang n. Aden. Cleodora. 20 v. Plad/iu n. Singapore. Crade of Liberty, pass. 20 Pantellaria n. Phi ladelphia. Delft. 20 te Rotterdam rifiendii'k. 21 te Londen. Delfsihaven. ?0 pass. ten W. v. Canarische eil. n. St. Vincent, rviemerd^k. 21 te naikland Dordrecht. 21 te Houston. Drente. 21 v. Rott^dam n. Bremen." Femdiik, pa^s. 19 Kn. Florida n. Le Havre. Frinna. 21 te Pladiu. ^so Amsterdam. Da««. 21 Gibraltar n. Antwerpen f*so Den Hano\ 21 Ouessant n. S'don. Friesland fSSM). 19 v. Pivth n. Koti^hagen. Falco. vertr. 21 v. T.ou<Jen n. Rotterdam. Farmcum, 20 v. Le Havre n. Carthsr^na. Friesland KRL)20 v. Rderdam n. Tj. Priok. Gooiland. 20 te Tlheos. Groote Beer. 19 ">00 m. ZW. Kp. Race. Gaasterkerk, 21 te Marc^n#». Gaast°rland, pass. 20 Kp. Verdische eil n. Rio d'e Janeiro. Garnet. 20 v. New York n. Halifax. Gordias. oa<=s. *>1 Ou°««nt n. Rotterdam. Groote K^rk. 21 t.e Melbourne. Haulerwük. pace. 21 Gibraltar n. gasablanca. Hector. 20 v. P'raeus n. Alexandrië. Hecuba. 21 +e Moricville. Tio<?. 19 t° Barcelona. .Tapara (KRT.Ï. pace. 20 Gibraltar n. Beyrouth. Java, 21 te Marseille. Tob. v. Oldenbarnev^H *>o isn m. ZO. Kreta. Kota Baroe. 20 t° Rotterdam. Kertosono. 20 te Suez. Koratia. 21 v. Hongkong n. Singapore. Kota Gede. 20 v. Suez n. Belawan. Cekbaven. 19 te Montevideo. Lombok, pass. 19 D^m^rara n. Kaapstad. Lem^terkerk. pass. 19 n. Antwerpen. Larenherg. 21 te Santa Martha. Leuvekerk. 21 te Antwerpen. Lieve Vronwekerk. 21 te Bombay. Limburg. 2/1 te Soerabaia. Lnenerkerk. 21 v. Madras; n. Colombo. Marpessa. 20 t° Rotterdam. Mitra, 20 te Curacao. Manrppn. 20 te Manchester. Modiokprto. 20 te New Orleans. Mapia. 23 Ti. Priok verw. Mariekerk. 22 te Marseille. Matararn. 22 te Penang. Mentor. 21 te Oran. Molenkerk. 21 dwar? Colombo n. Penang. Mvoma. 21 v. Newcastle r. Geel on g. Noordam. 20 v. Rotterdam n. New York. Noordwiik. 21 te Morrisville. Oraniestad. 20 te Amsterdam. Oranie. 21 270 m. O. Ceylon. Oraniefontein 22 Antwerpen verwacht. Orion. 21 te Beyrouth. Poelau Lairt. na?c. -13 Gibraltar n. Amsterdam Pins Willem IV. 19 te Hamburg. Prins Willem Georfe Fred. "9 v. Montreal. Papendrecht. pas. 21 Kp. Frio n. Buenos Aires Peperkust. 20 v. Pointe Noirp n. Matadi. Perra. nape. °1 p Beira. Pieter S. 20 te Rotterdam Polyphemus. 21 te TL Pnok. Prins Alexander. 21 tr Leixoes. Prins Maurits, pass 21 Beachyhead n. Alexandrië Rijnkerk, pass. 20 Guardafui n. Mombasa. Raaja, 21 te Bahrein. Zondag stond bij de hockeyers in het teken van de bekerwedstrijden en bovendien moest door enkele elftallen nog een inhaalcompetitiewedstrijd worden gespeeld. Voor de H.T.C.C.-beker voor eerste-, overgangs- en promotieklassers speelden Eech trop en Strawberries uitwedstrijden tegen respectievelijk Rijswijk en Asvion. Eech- top behaalde de overwining (vier-twee) pas in de tweede helft want voor de rust ging de strijd gelijk op en de ruststand was dan ook een gelijke stand (twee-twee). De overwinning van Strawberries tegen Asvion werd pas in de twee maal 7% mi nuut verlenging bereikt, toen kort voor het eindsignaal P. Baljet uit een korte hoek- slag het winnende doelpunt maakte. In de gewone speeltijd had H. Kooyman in de eerste helft Strawberries de leiding gege ven, doch na de rust maakte Asvion gelijk. Om de Amsterdambeker (dames) werd het tweede dameselftal door een nederlaag (viernul) tegen Asvion I voor verdere deelname uitgeschakeld. Strawberries III gaat wel naar de volgende ronde door de overwinning (drietwee) op Asvion II. MAANDAG 22 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De verovering van de Mount Everest". Rex, 20 uur, „De drie musketiers". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. VELSEN „Felison", 1417 uur, Heidestraat, ex positie van werken van de schilderes B. Westendorp-Osieck. DINSDAG 23 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De verovering van de Mount Everest". Chr. Muzlekver. Wilhelmina, 20 uur, Patronaatsgebouw, concert. Centrale ouderraad Velsen, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, openbare vergade ring. SANTPOORT Fanfarekorps „Santpoort", 20 uur, hötel „de Weijman", winterconcert. VELSEN „Felison", 14—17 uur, als Maandag. VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur, Gem. Ontspanningslokaail v. Diepenstraat, bij eenkomst. Om de veteranenbekercompetitie speel den eveneens de beide verenigingen tegen elkaar. Strawberries won met vieréén van Asvion. Dezelfde uitslag in het voordeel van de gasten gold voor de wedstrijd tussen de derde elftallen van Asvion en Strawberries om de J. D. Treslingbeker, zodat de Velsen- se spelers in de volgende ronde kunnen uit komen. Voor de competitie in de vierde klasse dames speelden de Kennemer hockeysters van Eechtrop en Strawberries IV tegen el kaar op het terrein in Beverwijk. De thuis club zegevierde met drienul over de be zoekers van beneden het Noordzeekanaal. De dames H. de Vries (2) en A. Hamers maakten voor de thuisclub de doelpunten. Er werden door Strawberries nog twee wedstrijden gespeeld voor de competitie in de Onderbond Noordholland. Strawberries IV toog met tien spelers naar Zandvoort en slaagde er in met drie:één van het vol ledig spelende Zandvoort IV te winnen. Strawberries V ging op bezoek bij Ever Swift II aan de Kleverlaan in Haarlem en behaalde eveneens een overwinning (één nul). Het tweede herenelftal van Eechtrop speelde om de J. D. Treslingbeker een uit wedstrijd in en tegen Amersfoort, van welk hockeyteam met twee—nul werd gewonnen dankzij doelpunten van F. Kessel in de eer ste helft uit een korte hoekslag en van K. Krook na de rust ongeveer tien minuten voor tijd uit een doorbraak. Een inhaalwedstrijd in de derde klasse D tussen het Alkmaarse Terriers en Eechtroo III werd door de thuisclub met vijféén gewonnen. Invaller N. Groot redde de eer van zijn club door het enige tegendoelpunt. Dames Tenslotte werden er nog twee dames wedstrijden gespeeld. Voor de wisselprijs de Zilveren Roos ging Strawberries I dames op bezoek bij BDHC II in Bloemendaal en keerde met een nederlaag van vjjftwee naar Velsen terug. Strawberries was door enige invalsters verzwakt. Om de Amsterdambeker speelden Kraai en II in Wormerveer tegen Eechtrop I. Met dezelfde cijfers waarmee Strawberries van BDHC verloor, won Eechtrop van Kraaien. De voorsprong met de rust was al drie nul en de doelpunten werden gescoord door de dames D. Schrama (2), N. Tabak, E. Soeters en W. van der Veen, De familie Dominici in een der straten van Digne, waar een krantenverkoper het laatste nieuivs over het proces tegen Gaston Dominici aan de man brengt. Van links naar rechts: Gustave en Clovis Dominici (met de rug naar de camera); geheel links de vrouw van Gustave, Yvette; de vrouw van Gaston, Marie (rechts van Clovis) en naast de krantenverkoper Aimé, eveneens een zoon van Gaston. Ridderkerk, pass. 20 Vlissingen n. Amsterdam. Riouw. 22 te Belawan. Roggeveen, 21 te Zanzibar. Rotti, 21 te Djeddah. Rijndam, 2 530 m. O.NO. Kp. Race. Rijnland, 20 v. Montevideo n. Amsterdam. Samarinda, 20 te Lor. Marquez. Sarpedon, 19 v. New York n. Port au Prince. Sehiedijk, 19 v. Havana n. Le Havre. Stad Schiedam, 19 v. Melilla n. IJmuiden. Straat Mozambique, 21 te San Francisco del Sur verwacht. Stad Haarlem 22 Wabana verwacht. Salawati. 21 v. Kopenhagen 23 Rotterdam verw Sarangan, 21 te San Francisco. Saroena, 22 te Saigon. Scherpendrecht, 20 v. Dublin n. Rotterdam. Sheratan, 21 Port Said n. Philadelphia. Siba.iak, 21 270 m. N. Diego Garcia. Sirrah, 21 400 m. ZO. Cairns. Slamat, 21 te Tj. Priok. Sliedrecht, 20 v. Kaapstad n. Mena el Ahmadi. Sloterdijk, 20 v. Roterdam n. New York. Sommelsdijk. 20 v. Peneng n. Belawan. Straat Bali. 21 v. Singapore n. Marseille. Straat Banka. 21 te Sveney. Sunetta, 20 v. Rotterdam n. Gothenburg. Ternate, 21 te Suez verwacht. Telamon, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Tabinta, pass. 21 Daedalus Rif n. Suez. Taria, 20 v. Sambu n. Hongkong. Tero, 21 te Rotterdam. Teucer, 22 te Djibouti. Thelidomus, 21 te Curacao. Themisto, pass. 20 ten Z. Anticosti eil. Tibia, 21 100 m. O.NO. Massawa. Tjipanas, pass. 20 Tristar, da Cunha n. Kaapstad Tjitjalengka, 21 v. Montevideo n. Santos. Van Spilbergen. 21 Las Palmas gepass n. Le Havre. Waterland. 22 te Santos Waterman, 21 650 m. O.NO. St. Helena. Weltevreden, pass. 21 Guardaful n. Diibouti. Westertoren, 20 v. Rio de Janeiro n. Santos. Willem Ruvs. pass. 21 Perim n. Suez. Zeeland (KRL), 21 v. Suneeigerong n. Tegal. Zeeland (SSM). 20 te Rotterdam. Zuiderkruis, pass. 21 Kp Howe. Schepen met passagiers, repatrlërenden en emigrerendcn Albabi, verm. 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam Alhena, 29 Rio de Janeiro verw. Alnati. 26 Antwerpen 29 Rotterdam verw. Bloemfontein 7 Dec. Kaapstad verwacht. Bonaire. 19 v. Amsterdam n. Georgetown 11 Dec. Paramaribo verw. Bosi-hfontein 24 Antwerpen verwacht. Boskoop. 21 v. Tampa te Brunsbiitt°l verw. Cottica, 5 Plymouth of Dover verwacht. Groote Beer, 25 Southampton 26 Rotterdam verwacht. Indrapoera, 20 Colombo 26 Belawan verwacht. Jagersfontein, verm. 28 v. Durban n. Amsterdam Joh. v. Oldenbarnevelt, 29 v., Tj. Priok te Am sterdam verwacht. Maasdam, vertr. 23 v. New York n. Rotterdam via Halifax. Southampton n. Le Havre. Nieuw Amsterdam, vert' 7 Dec. v. Rotterdam n. New York via Southampton en Cobh. Nooraam. vertr. 20 v. Rotterdam n. New York via Southampton en Cobh. Oranje. 20 Colombo 23 rede Belawan verw. Oranjefontein, 22 Southampton 23 Antwerpen 24 Amsterdam verwacht Oraniestad. verm. 25 v. Amsterdam n. Cristobal Rijndam. 23 CO'bh 24 Southampton en Le Havre 25 Rotterdam verwacht Seven Seas. 22 Fremantle 27 Melbourne 29 Syd ney verwacht. Sibajak, 21 Colombo verwacht 30 Fremantle ver wacht. Waterman, 28 Las Palmas verwacht. Westerdam, vertr. 20 v New York n. Rotterdam Willem Ruys, 24 Port Said verwacht. Willemstad, 21 v. Amsterdam te Cristobal verw Zuiderkruis, 20 v. Amsterdam te Sydney verw verm. 22 v. Sydney n. Aden. KLEINE VAART Atlantis, 20 V. Great Yarmouth te Rotterdam. Advent, verm. 20 v. Wick n. Portsmouth. Anna b, verm. 20 v. Antwerpen n. Cardiff. Antares, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Albergen, vertr. 20 v. Zaandam n. Antw. Annie. 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Ap-pingedam, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnoudspolder, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Beekbergen, 20 v. Liverpool te Swansea. Bestevaer. 20 te Rotterdam. Borelli, 20 v. Grouw to Rotterdam. Bree Helle, 21 v. Londen te Rotterdam verw. Brinda, verm. 20 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Coolhaven, 20 v. Duinkerken n. Rotterdam. Cormoran. 20 v. Zeebrugge n. Huil. Cornelia p H. 2 Napels verw. Corrie b. 20 v Dordt te Londen. Deo Duce, 20 v. Rouen n. Kopenhagen. Depa, 20 v. Stockholm tc Hudiksvall verw. Driebergen, vèrtr. .20 v Newport Mon n. Zee- brugge. Daie Bohmer, 20 v. Almeria te Southampton. Depa, 2 v. Stockholm te Hudiksvall. Domburgh, 2 v. Rotteratn n. Londen. Duiveland. vertr. 21 v. Dover n. Rotterdam. E. en A. Scheer, pass. 2i Vlissingen. Eminent. 20 v. Cardiff te Douglas verw. Fedala. 22 v. Almeria te Liverpool verw. Frans Bohmer, 20 v. Duinkerken n. Dakar. Fiducia, 20 v. Maassluis n. Boston. Grebbestroom, 20 v. Amsterdam n. Liverpool. Gerrie S, 20 v. Swansea te Rotterdam. Gaasterland, 20 v. Harl'ngen n. Lelth. Harold. 20 Vlaardingen v. Le Havre. Haskerland. 20 v. Harllngen n. Goole. Heemraadsingel, pass. 2f Vlissingen. Henrica. pass. 20 Vlissingen. Heemhaadsingel, 20 v. Amsterdam te Antw. Ingeborg, 20 v. Rotterdam te Brake verw. Julia Mary. 19 v. Antweipen n. Casablanca. Keizersgracht. 20 v. Amsterdam n. IJmuiden. Koningshaven. 22 v. Port Lyautey te Plymouth Kittv. 20 v. Middles'bro te Rotterdam. Lucas Bols I. 20 v. St. Malo te Aal'borg verw. Markah N. 20 Ceuta ve'wacht. Marietie Bohmer. "0 v. St. Main te Sharpness. Markab, 20 v. Antwerpen n. Nakskov. Midsland. 20 v. Rotterdam n. Kingslvnn. Mypuck. 20 v. Gothenburg te Kdtaenhagen. Matthew. 20 te Silvertowr,. Noorderhaven. 20 v. Stettin te Hamina. Nelly S, 20 v. Schiedam n. Moss. Noordzee, 20 v. Harlinger te Rotterdam. Nieuwland, 20 Hoek v. Holland verw. Nottingham, 20 v. Rottendam n. Grangemouth Noorderlicht, pas. 20 Brunsbüttel n. Bridgewater Oranjepolder, 20 v. Londen te Ceuta verw. Pascholl. 20 v. Rotterdam te Oslo verw. 1- oprtvliet, 21 Granville verw. Result, 20 v. Napels n. Cagliari. Statensingel, 23 v. Lissabon te Amsterdam verw. Stella Maris, 20 v. Newcastle n. Oskarshamn. Sambre, 20 v, Rotterdam n. Parijs. Spes, 20 v. Rotterdam n. Vesteras. Surte, pass. 20 Vlissingen n. Rotterdam. Triton, 20 v. Hull te Rotterdam. Tuker. 20 v. Colchester te Rotterdam. Twente. 20 v. Tyne te Rotterdam. Venus, 20 te Great Yarmouth verwacht. Viking, verm 20 v. Liverpool n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit, pass. 20 Brunsbiittel n Korsor. Westersingel, 20 v. Glasgow te Garston. Wickenburgh, 21 te Casablanca verw. Westropa, verm. 20 v. Artw. n. Ellesmereport. Zeehaan, 20 schuilend bij de Shannon naar Portsmouth SLEEPVAART Gele Zee, 19 te Ceuta. Humber, pass. 19 Finisterre n. Southampton met baggermolen en bak. Maas, 19 230 m. Z.ZO. Ouessant met bak. Noordzee, 19 180 m. ZO. Madeira Oceaan, 19 n. Maassluis. DE KANAALVISSERIJ is nog steeds geen florerende aangelegenheid voor de trawlende schepen, die daar soelaas trach ten te vinden voor 'n mislukt zomerseizoen. Het moge dan waar zijn, dat de exploitatie kosten voor deze visserij wel heel wat gunstiger liggen dan op de verdere reizen naar de Noordelijke wateren van de Noordzee, er moet toch ook nog al wat boven water gebracht worden wil men er een „fantsoenlijke reis" aan over houden. En tot nu toe is daar bepaald nog weinig sprake van geweest al zijn er tekenen, die op een kentering duiden voor de komende week of weken. Er is inmiddels een abrupt eind ge komen aan de vleetvisserij, waarmee het nu net zo gunstig leek te gaan. En de trawlers gaan nu plotseling-vangen Za terdag waren de eerste bewijzen aan de markt van de Eveline en de Haarlem, die met een dikke 2000 kisten elk meebrachten en hun 300 en 80 kisten deklast ijlings kwijt moesten. De echoloden zien hier en daar zwart van de haring, die dieper gaat zitten en dus onder het bereik van de sleepnetten zwemt. Nu de vleetharing af valt, „moet" de handel wel aan de trawl- kwaliteit en zal de prijs eveneens gaan reageren. In de verse vissector was het de afge lopen week geen rozengeur. Gelukkig voor de vissers zijn er dermate fantastische prijzen betaald, dat de moeizame beetjes hun geld wel opbrachten, maar voor de handel was er beslist geen aardigheid aan. De Norma kon op deze manier voor een kleine 800 kisten Maandag ruim over de f 28.000.besomming komen en de Van Hattum deed dat Woensdag nog eens dun- neties over door voor nog geen 700 kisten f 27.000.— te maken, waaruit de abnor male situatie wel zonneklaar bleek. Wan neer de handel dan ook vijftig gulden voor een kist piepers moet geven en grote gul niet onder de f 70.te koop is, kan een magere reis een vette besomming geven, maar in de vraag, wat de klant in de winkel voor dat zelfde visje moet betalen zullen we ons maar liever niet verdiepen. Dat er heel wat boze telefoontjes naar IJmuiden zijn afgevuurd, hoeft geen ver der betoog en dat beide partijen het groot ste gelijk van de wereld hadden evenmin. Het verschil was dan ook wel eens weer erg groot met een week ervoor, zo groot, dat menige koopster aan het verstand van de detaillist ging twijfelen, die van de ene week op de andere meer dan de helft op geslagen was. Menigeen heeft zo nu en dan gemijmerd over het voordeel van de na-oorlogse maximaEn dan was het nog een geluk bij al dit handelsongeluk, dat Oostende voor wat aanvulling kon zorgen, zodat de importen, zij het dan van IJslandse vis, een lichte verluchting heb ben opgeleverd van de benauwde toestand in IJmuiden. De kleine vaart heeft door het stille weer haar kansen kunnen waarnemen en daardoor kwam er Vrijdag vrij wat dichte en gestripte braad aan de markt (schelvis van een prima kwaliteit), die echter een tik kreeg van de Bloemendaal-aanvoer tot een f 25.tot f 30.Wat ook weer niet alleen de schuld van de Bloemendaal was, want het was al rijkelijk laat om het land nog van schelvis te voorzien. De tong is duur gebleven al was de f 6.per kilo er niet langer bij groot middel haalde toch Vrijdag en Zaterdag nog éen stevige f 2.80 de kilo. Ook de schol heeft zich geweeid, zodat de tweeën Zaterdag nog voor een dikke f 37.naar Engeland gingen. DE MARKT heeft een geziene figuur verloren in de persoon van de heer P. Jongejans, van wie reeds geruime tijd be kend was, dat er voor hem weinig hoop meer was od herstel maar wiens verschei den voor zijn onmiddellijke omgeving toch nog als een slag is aangevoeld. In hem ver loor de handel een integer zakenman, die de durf in ziin vaandel geschreven had en als zodanig door menige collega uitermate gewaardeerd werd. Hij ruste in vrede. Zondag 21 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Thesee van Caen, Olav Sven van Londen, Werrathal van Ant werpen, Lingestroom van Fowey, Christina Oldendorff van Stratoni. Croonenburg van Onton, Louga van Le Havre, Baltic van Swansea. Netherland Cöast van Newcastle, Willem Uddevalla, Margriet L van Londen, Tern van Londen, Berkelstroom van Lon den, Hondsbosch van Londen. Vertrokken zijn: Rijnstroom naar Londen Jonan naar Goole, Dieter Waltraud naar Bremen, Hodder naar Rotterdam, Strabo naar Hamburg, Deo Favente naar Kopen hagen, Boskoop naar Brunsbüttel, Morbi- han naar Rouaan. Keizersgracht naar Sku- rin, Helena naar Antwerpen, Hestia naar La Guaira.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9