„Benelux-weerstanden zullen niet blijvend zijn" Duizend ponder vlak naast Groen VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE J „Géén steunmaatregelen voor IJselmeervissers" COUPONS Havenberichten NOVEMBER MARKT de^gtoffep speSaalzéök Vermoedelijk van 24 Augustus 1944 Geestelijke Volksge zondheid in Noordholland Heerlijke koffie, als bij toverslag.. tlutricia 6 op onze GROTE HOUTSTRAAT 14, HAARLEM Memorie van antwoord over Visserij Minister Mansholt: Hoofdprijzen Staatsloterij Sport in 't kort Zondagsarbeid bergt geen misstanden in zich Wettelijke regeling voor autorijscholen is gebiedende eis Onontplofte bom gevonden Film over Amsterdam Steeds meer onbevoegd gegeven lessen bij VHMO Andere oorzaak voor lagere visstand dan inpolderingen DINSDAG 23 NOVEMBER 1954 3 dagen kunt U profiteren van deze unieke verkoop Stuk voor stuk een koopje Het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs is dit jaar, blijkens door het Cen traal Bureau voor de Statistiek gepubli ceerde cijfers, aanzienlijk in omvang toe genomen. Op 15 September 1953 waren er 92.000 leerlingen ingeschreven, een jaar later 98.900 (stijging 7,5 percent). Deze stijging ging gepaard met een sterk ongunstiger worden van de bevoegdheids situatie bij het lerarencorps; werd in 1953 11 percent van alle wekelijkse lessen in de verplichte vakken door onbevoegden ge geven, thans bedraagt dit percentage 14. Het ongunstigst is de situatie bij de vakken Frans en Engels (respectievelijk 28 per cent en 23 percent tegen resp. 23 percent en 20 percent in 1953). Bij de vakken Ne derlands, Duits, Wiskunde en biologie lui den deze percentages respectievelijk 17, 16, 16 en 22 (1953 respectievelijk 12, 12, 14 en 17). Een veel geringer percentage onbevoegd gegeven lessen treft men aan bij de oude talen en de zgn. A-vakken (Grieks 3 per cent, Latijn 4 percent, handelswetenschap pen 6 percent) terwijl bij het vak lichame lijke oefeningen alle lessen bevoegd wor den gegeven. BETROUWBAARHEIDSRIT. De motor club Haarlem en omstreken houdt Zondag 28 November een betrouwbaarheidsrit over een parcours van 75 kilometer, dat is uit gezet over goede wegen. De start is om een uur 's middags bij café-restaurant Kennne- merland. Rijksstraatweg 433 in Haarlem Noord. De gemiddelde snelheid voor auto's en motoren is 36 km. per uur. In dc Memorie van Antwoord op de be groting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt minis ter S. LMansholt mee, dat er geen be hoefte bestaat aan een wijziging van de regeling der Zondagsarbeid op de vloot: er kan niet gesproken worden van misstanden en het verbod tot Zondagsarbeid geldt ook niet voor alle andere bedrijven aan de wal. De voorlichting van vissers heeft voort durend de aandacht. Door het organiseren van voorlichtingsavonden in de visserij plaatsen wordt getracht een goed contact te leggen tussen de praktijk en de onder zoekers. Gebleken is, dat deze methode bij zonder wordt gewaardeerd. Daarnaast wordt individuele voorlichting nagestreefd; ook daarbij worden gunstige ervaringen verkregen. De outillage en de inrichting van de ge meentelijke visserijschool te IJmuiden is uitgebreid en verbeterd; de visserijschool te Katwijk aan Zee is thans in een nieuw en goed geoutilleerd gebouw gehuisvest. Voor de gemeentelijke visserijschool te Scheveningen zijn de plannen voor uitbrei ding en verbetering van het bestaande schoolgebouw in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Aan deze drie scholen wordt opleiding gegeven aan oudere als mede aan jeugdige leerlingen in de nog leerplichtige leeftijd. Op Urk is kortelings een visserijschool voor jeugdige leerlingen in de leerplichtige leeftijd geopend, terwijl in September j.l. ook in Den Helder een gemeentelijke visserijschool gereed is ge komen, eveneens voor leerlingen in de leer plichtige leeftijd. Indien deze laatste twee scholen levensvatbaarheid blijken te be zitten, zullen ook deze in goed geoutilleer de gebouwen moeten worden gehuisvest. Met de opleiding van leerkrachten voor het onderwijs aan vissers is in 1952 een begin gemaakt. Tot nu toe hebben 14 per sonen deze opleiding met vrucht gevolgd. Deze opleiding en het eindexamen strekten zich uit over de onderdelen biologie, mate- rialenkennis en algemene viskunde. Naar aanleiding van de opmerkingen over de afzetverbetering voor visserijpro ducten, kan de minister mededelen, dat de voorbereiding van de regelingen in het ka der van het zgn. Moody-fonds thans is vol tooid. De resultaten hiervan dienen voor alsnog te worden afgewacht. In aansluiting op zijn nota van 5 October 1954 kan de minister slechts mededelen, dat de pogingen om verbetering te bren gen in de beschikbaarstelling van import licenties voor de export naar Frankrijk met onverminderde kracht worden voortgezet. Ook hij acht de gang van zaken met be trekking tot de monopolisering van de im port, zoals deze in bovenbedoelde nota werd geschetst, weinig bevredigend. Het is echter dikwijls bezwaarlijk tegenover in het buitenland getroffen maatregelen ook in Nederland regelingen te stellen, aange zien hierdoor schade kan worden toege bracht aan het handelsverkeer. Het is inderdaad te betreuren, dat met de Belgische regering nog geen overeen stemming is bereikt over de verwezenlij king van het volledig vrije handelsverkeer in visserijproducten, zoals is voorzien in de overeenkomst van Ulvenhout van 1950. De minister heeft echter voorshands geen aan leiding te veronderstellen, dat aan Belgi sche zijde dezelfde bezwaren zullen blijven gelden, welke tot het uitstel hebben geleid. De minister kan geen aanleiding vinden zijn mening ten aanzien van de grootte van de Duitse trawlvloot te herzien. Het is.hem nl. bekend, dat in het jaar 1953 ongeveer 25% van de Duitse vangsten rondom IJs land geen bestemming konden vinden in de consumptie-sector en tot vismeel wer den verwerkt. Eveneens is hem bekend, dat de Duitse trawlreders een zeker percen- tagege van hun schepen opleggen in de pe riode, waarin geen haringvisserij wordt boefend. Toters en visstand Betreffende de aanvoer van vis, uitslui tend bestemd voor vismeelfabrieken kan worden medegedeeld, dat „toters" (kleine onvolgroeide haring) door Deense kotters worden gevangen voor de vismeel- en vis- olie fabrieken in Denemarken. Deze vorm van visserij vindt op de Nederlandse vloot maar in zeer beperkte mate toepassing. In hoeverre de Deense vismeelharingvisserij van schadelijke invloed is op de haring stand is nog niet vastgesteld. De commissie, die belast is met de toepassing van de maatregelen van de z.g. overbevissings- conventie, slaat deze vorm van haringvis serij met aandacht gade, opdat tijdig voor stellen kunnen worden voorbereid, indien dit nodig mocht zijn. Momenteel kan daar tegen niet worden opgetreden, omdat de haring niet behoort tot de vissoorten, die onder de maatregelen van de conventie vallen. Verder moge de heer Mansholt ten aan zien van het afvoeren van overschotten uit de markt naar de vismeelfabrieken opmer ken, dat hij geen gevaar ziet in een vol ledige overbrugging van het verschil tussen de vismeeelprijs en de opvangprijs. Bij het vastellen van het niveau van de opvang- prijzen wordt door het Bedrijfschap voor Visserijproducten in overleg met de be langhebbende organisaties uit het bedrijfs leven zoveel mogelijk rekening gehouden met de afzet in binnen- en buitenland. Zulks acht hij van de grootste betekenis. Zo werd geheel in overeenstemming met zijn inzicht de opvangprijs van verse ha ring verlaagd. Het is uiterst moeilijk in dit verband van kostprijzen te spreken, omdat in deze sec tor van het bedrijfsleven de berekening van kostprijzen, zoals deze in de landbouw geschiedt, nog steeds niet is tot stand ge komen. Voorzichtig opvangen Het is de minister bekend, dat hoewel hierover nog geen cijfers beschikbaar zijn de export van verse haring naar West-Duitsland dit seizoen aanzienlijk om vangrijker is dan het vorige seizoen. Met het oog op de concurrentiemogelijkheden en juist ook in verband met het feit, dat in Maandag 22 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Stad Leiden van Ant werpen. Nordkap van Marmagoa. Larix van Goole, Niobe van Rama. Eemstroom van Grangemouth. Fiene van Karlstad. Roelf v. Kopenhagen. Salland van Hamburg. Nero van Kopenhagen. IJstroom van Swansea. Tyro van Abö. Notos van Cadix. Bullfinch van Londen. Florida van Hamburg. Vertrokken zijn: American Judge naar Rotterdam. Tim naar Odense. Erna Olden- dorf naar Newcastle. Hr. Ms. Wolf naar Noordzee. Tarakan naar Golf Malmö. San- dettie naar Nestoed. Maria naar Rostock. het buitenland in het algemeen geen op- vangprijzen worden vastgesteld, deelt hij de mening, dat ten aanzien van de vast stelling van opvangprijzen in Nederland „met voorzichtigheid" te werk dient te worden gegaan. Meer import Ook de minister verwacht, dat grotere importen van visserijproducten ter voor ziening van de binnenlandse markt nodig zullen zijn, mits dit vissoorten betreft, welke daar nog niet of onvoldoende tegen redelijke prijzen verkrijgbaar zijn en voor zover aan de behoefte niet reeds door de vangsten op de verre visgronden wordt voldaan. De minister heeft bemerkt, dat inder daad de maatregelen, welke door hem ter stimulering van de verre visserij zijn ge troffen, bij de reders weerklank hebben ge vonden, doch de resultaten van de visserij op de Noordzee waren blijkbaar van dien aard, dat aanvankelijk geen grote animo bestond de visserij op de verre visgronden te ondernemen. De leveranties aan Rusland van gezou ten haring hebben voorzover de minister bekend geen ernstige schade aan de markt- techniek toegebracht. Indien slechts de mo daliteiten van zulke leveranties tijdig be kend zijn en dit seizoen is dit zeker het geval dan kan een verstoring van de markt worden voorkomen door het vangst- beleid op de afzetmogelijkheden af te stem men. Naar het zich thans laat aanzien, heb ben de haringvangsten zich dit seizoen zo danig ontwikkeld, dat niet gevreesd be hoeft te worden voor een schaarse markt, waardoor de verwerkende industrie onvol doende vis zou kunnen betrekken. „De opleiding voor het rijbewijs-examen dient grondig te worden gereorganiseerd. De goeden niet te na gesproken, schuilt bij de autorijscholen zoveel kaf onder het ko ren, dat het geen wonder is als vijftig per cent der candidaten voor het eerste examen zakt. Ik klaag hierbij in algemene zin de autorijscholen aan, omdat zij onvoldoende theoretische lessen geven. Het merendeel der candidaten zakt op theorievragen". Dit heeft de heer H. M. W. Westerlaken, directeur van het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen tij dens een causerie voor het Nederlandse Verkeers Instituut in Den Haag verklaard. De heer Westerlaken acht een centrale, wettelijke opleiding met daaraan verbon den vestigingseisen voor houders van auto rijscholen en instructeurs een gebiedende eis. Dit jaar werden 250.000 rij-examens af gelegd. Het C.B.R. stelt alles in het.werk om het corps adviseurs-examinatoren een uniforme beoordeling van de candidaten bij te brengen. Mede omdat bezwaren werden ingebracht tegen examinatoren, die per examen betaald krijgen en volgens de publieke opinie „dus iemand eerst eens een keertje laten zakken", heeft het C.B.R. vijf beroeps-examinatoren, twee te Amster dam, twee te Rotterdam en een te Eind hoven, in dienst genomen. Dit systeem vol doet uitstekend. Hun aantal gezakten is percentsgewijs even hoog als dat van advi seurs-examinatoren in nevenfunctie, aldus de heer Westerlaken. De heer Westerlaken sprak ook over de mentaliteit van de autobestuurder. „Zodra iemand achter het stuur gaat zitten, wordt hij a-sociaal", zo zeide hij. Evenals dit in Engeland gebeurt zal bij het rij-examen in de toekomst veel meer op de verkeersmen- taliteit van de candidaat, dus op fijn hou ding jegens andere weggebruikers, moeten worden gelet. Aan het eind van de Prins Hendrikstraat, vlak bij IJmuidens vishallen en tegen de fundamenten van 't oude pand van de zee vishandel S. I. Groen, hebben arbeiders, die gisteren bezig waren een kabel te leggen, een bom van 500 kilo ontdekt. De werkzaamheden werden gestaakt en de Velsense politie, die direct werd ge waarschuwd, zorgde voor een afzetting van het deel der straat, waaraan ook het koel huis IJsvries is gelegen. Vannacht hielden agenten de wacht bij het bruin-gele onding, dat ongeveer 1 meter lang en 60 centimeter „dik" is en 500 kilo weegt. Vanmorgen omstreeks 9 uur kwamen de mannen van de Hulpverleningsdienst uit Barneveld er bij. Er werd een onderzoek ingesteld en daaruit bleek, dat de bom van Engelse afkomst en ongevaarlijk was, daar het achterstuk er met de ontsteking afge slagen was. „Hij heeft het niet gedaan," aldus de heer G. Vollaerts, die de leiding had bij het onderzoek en meegegaan was om de bom In het jaarverslag over 1953 van de Stichting Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland wordt meegedeeld dat het aantal patiënten aanmerkelijk is toege nomen, evenals het aantal adviesaanvra- genden bij de Medisch Opvoedkundige bureaux en de Bureaux voor School- en Beroepskeuze en Bedrijfspsychologie. Over 1952 bedroeg het aantal ingeschreven pa tiënten bij de Voor- en Nazorgdienst 2969, het aantal ingeschreven gevallen bij de Medisch Opvoedkundige Bureaux 630 en bij de Bureaux voor School- en Beroeps keuze en Bedrijfspsychologie 499. Over 1953 bedroegen de cijfers achtereenvol gens: 3458, 834, 1053. De wachtlijsten bij de Medisch Opvoed kundige Bureaux nemen, ondanks de uit breiding van personeel, toe en verdere personeelsuitbreiding zal in de toekomst beslist noodzakelijk zijn. Ook de Voor- en Nazorgdienst kampt met een tekort aan personeel, waardoor de thans in dienst zijnde sociale werksters vaak onder hoge druk moeten werken. Doordat in 1953 onder leiding van me juffrouw dr. M. C. Bos een begin kon worden gemaakt met het te werk stellen van stageaires is in de dringendste behoef te aan psychologisch geschoold personeel voorzien. Niettemin neemt ook het aantal advies-vragenden bij die afdeling zodanig toe, dat het thans aanwezige personeel slechts met de uiterste inspanning van krachten deze aanwas kan verwerken. Uitbreiding werkgebied Het werkgebied onderging een belang rijke vergroting. De raden van de gemeen ten Beverwijk, Velsen, Heemskerk (dis trict Kennemerland), Nieuwer Amstel, Aalsmeer en Uithoorn (district Amstel- land) besloten met ingang van 1 Januari 1954 toe te treden tot de stichting. Dit be tekende een vermeerdering van het aantal inwoners van het werkressort met 133.409, zodat het totaal aantal op 1 Januari j.l. be droeg 783.770. In deze districten function- neert op het ogenblik de Voor- en Nazorg dienst volledig. De andere diensten wor den voorlopig nog van Alkmaar uit gere geld, in afwachting van het gereed komen van de aan de Stichting door de gemeen ten beschikbaar gestelde panden. Bureaux van de stichting worden gevestigd in Vel sen, Beverwijk, Nieuwer Amstel en Aals meer. Dat de toeneming van het aantal patiënten bij de psychiatrische diensten het grootst is, is voor een groot deel het gevolg van de steeds hechter wordende samenwerking met huisartsen sociale diensten, psychia trische inrichtingen, enz,; ook wordt van particuliere zijde steeds meer de hulp van de dienst ingeroepen. te demonteren. Dit was nu niet nodig, zo dat de bom op een vrachtwagen kon wor den getakeld en naar een munitiebunker in Deelen werd gebracht. Volgende week zal het geval op een springplaats in Limburg tot ontploffing worden gebracht. Men vermoedt, dat deze bom op IJmui den werd geworpen op 24 Augustus 1944, toen diverse niet-ontplofte bommen bij de vishal terecht kwamen en de mensen van Groen enkele vlakbij hoorden terecht komen. Enige maanden geleden is in Rapallo op de vergadering van de internationale radio, en televisie organisatie, een voorstel van de Nederlandse delegatie aangenomen om te komen tot een productie van korte documentaire films over de hoofdsteden van Europa. Door aanvaarding van dit voorstel heeft elk land nu de plicht een film te maken over ziin hoofdstad en deze ter beschikking te stellen van de andere landen. De Nederlandse televisiestichting heeft aan Polygoon-profilti de opdracht verstrekt een film van circa 15 minuten te vervaardigen over Amsterdam. Het scenario van. deze film die de titel zal dragen „Amsterdam stad van Rembrandt" werd eveneens in opdracht van de NTS geschreven door Mels van de Meeberg. De opnamen die morgenochtend beginnen worden gemaakt onder leiding van Piet Buis, chef cameraman van Polygoon- Profilti. De productie is in handen van Jan Jansen. Zes trawlers Vanmorgen waren ér zes trawlers aan de markt: de Polderman (12 dagen) voerde aan 170 schelvis, 70 makreel, 110 wijting, 150 haring, 50 gul en blanke kool, 100 zwarte kool en 70 stijve kabeljauwen. De Dirkje kwam met 150 schelvis en piepers, 100 kool en gul, 45 dichte wijting, 60 ge stripte wijting, 115 makreel en 170 haring, de vangst van 12 dagen. De SCH 153 had 750 kisten haring, de SCH 27 900 haring, de Mary 1500 haring en de Gelria 2100 haring in. Schipper Axel met de IJM 23 was ook aan de markt met 95 kisten schar. De KW 17 en KW 26, die samen Maandag 100 kisten platvis aanvoerden, waren van morgen om negen uur nog niet gelost. Prijzen De haringprijzen liepen vanmorgen tus sen 10 en 12. In de eerste markt is prac- tisch niets opgehouden. Belg nam kabeljauw De rijen kabeljauw gingen als gebruike lijk naar België voor 10090. De kisten grote kabeljauw werden afgenomen voor 148,—. Veel naar binnenland De kleine kabeljauw werd door het bin nenland afgenomen voor ƒ110. Grote gul liep van 40 naar 37, middel gul maakte 3235 en de torren brachten 2327 op. Zwarte kool ging van de hand voor 7580, braadschelvis voor 3033, pennen 43, klein-middel 48, groot mid del 52 en grote schelvis 54. Voor morgen Aan de Woensdagmarkt komen de Antje (van 10 Nov.) met 280 kisten vis, waarvan 180 schelvis en piepers, 25 wijting, 15 kis ten kleine makreel, 25 kisten stokkebit, 35 kisten diversen en 100 stijve kabeljauwen. De Vios (van 17 November) voert 2400 kisten haring aan, de Herman (van 15 November) 2000 kisten haring. De Wiron IV (van 10 November) brengt 345 kisten vis aan wal, waarvan 260 kisten schelvis en piepers, 45 kisten gul en kool, 15 kisten wijting, 5 kisten stokkebit, 20 kisten radio en 250 stijve kabeljauwen. De HD 79 (van 11 November) komt met 270 kisten vis, waarvan 230 kisten schelvis en piepers, 40 kisetn diversen en 80 stijve kabeljauwen. De Eli Chénévière (van 16 November) heeft 1500 kisten haring aan boord. Maar de Eli zal vermoedelijk wel tot de Don» derdagmarkt moeten wachten. Thuisvarend zijn de Schoorl en de Wiron III. Oudste boten Oudste boten zijn dan de Medan, de KW 76 (beiden van 13 November), de Wiron I van 15 November en de Abraham en Sham rock van 16 November. Besommingen De Eveline besomde Maandag voor een reis van 11 dagen 20.690, de Haarlem (eveneens 11 dagen) ƒ20.400 en de Bergen (12 dagen) 21.160. Vikingbank naar Grimsby De Vikingbank zet koers naar Grimsby en zal daar morgen zijn vangst aan de markt brengen. Binnengekomen schepen IJM 24 Viós, 2 Herman, 209 Wiron, 4 213 239 241 202 206 249 230 23 27 240; KW 21; WR 34 7 67 38 35, AM 18, UK 81 96 46 87 85 115 70 78 203; WR 34 7 67 3 0 35; R015 Antje, GY 154 Eng., Z 420 Belg. Vertrokken schepen IJM 35 Post Boy, 34 Allan Water, 85 Klaas Wijker 11 27 230 8 283, Martenshoek 5 240 249 202 213, KW 25 Wilhelmina I, 19 Dick, 39 Helena, 168 Eendracht, 127 Borneo, 129 Balie, 147 Wilhelmina III, 54 Annie, 138 Wilhelmina II, 49 Elizabeth, 15 Rijnmond IV, 140 Voorwaarts, 176 Gezina Geertrui, 47 Noordzee, 29 Margarietha Maria, 3 Piet en Leendert Huibert, 45 Neptunus, 41 Aafje Jacoba, 170 Zeemeeuw, 9 Hubertha Gerarda, 2 Dirk Donker Curtius, 159 Java, 114 Avon tuur, 161 Katwijk III, 5 Fierman Eduard, 7 De Arend, 173 Everdina Jacomina, 22 Orion, 83 Zeezwaluw, 75 Doggersbank, 52 Vrouw Anna, 51 Prinses Margarieth, 126 Agatha Arie, 169 Aleida, 89 Willempje, 40 Everhard Cristina, 141 Willy, 162 De Vier Gezusters, 74 Hette Margaretha, 30 56 35 98; SCH 117 Onderneming III; UK 76 115 203 96 46 81 87 119; WR 7 67 34, AM 18, VD 9, TX 14. Vangstberichten uit zee Nacht van 22 op 23 November. KW70 20 k„ KW161 140, KW47 55, KW54 45, KW22 50, KW86 10, KW20 30. KW49 10. KW78 45, KW 95 20, KW 130 10, KW151 50, KW170 120 nog 35, KW138 70 nog 4, KW147 100 nog 15, KW 2 85 uit 40. Uit het Kanaal: KW85 120, KW110 8, KW 50 40, KW73 15, IJM74 1 k. Uit halve vleet: KW 3 60, KW32 100 k. Geen vangst hadden: KW16 97 163 168 23 38 48 67 144 167 en IJM 75. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen, Sche veningen en Katwijk 32 kantjes. Besommingen van hedenmorgen Trawlers: Polderman f 15800, Dirkje f 12600, een trawler f 12600, Gelria (ged.) f 20.000. Loggers: SCH27 (ged.) f 10.200, SCH153 (ged.) f 7590, KW24 f 4470, KW17 f 3840, Kotter: IJM 23 f 2930. Daarover is bij de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1952 uitvoe rig van gedachten gewisseld. Bij die gele genheid heeft de minister op aandrang van verscheidene Kamerleden toegezegd de in trekking te zullen bevorderen van het Ko ninklijk Besluit, dat een grotere maaswijd te voorschreef, wanneer een commissie van bedrijfsgenoten daartoe zou adviseren, het geen inderdaad is geschied. Hij heeft toen echter tevens steunmaatregelen van over heidswege, wanneer in latere jaren scha delijke gevolgen zouden blijken, bij voor baat uitdrukkelijk van de hand gewezen. De oorzaken van de dalende vangsten van aa! en schieraal moeten voornamelijk wor den toegeschreven aan de relatief ongun stige intrek van de glasaal in de jaren 1947 en 1948. Aan het verzoek om in overleg met de minister van Verkeer en Waterstaat maat regelen te treffen tot leniging van de nood, op grond van het feit, dat de vissers niet onder de sociale verzekeringen vallen, kan de minister bezwaarlijk ingaan. De vissers hebben uit vrije wil het „maatschapscon tract" gekozen, hetgeen zijn consequenties heeft. Dat de nog in de vaart zijnde vaartuigen minder emplooi vinden, is juist; de minister meent het rapport van de Commissie Be perking Visvergunningen IJselmeer te moe ten afwachten alvorens te overwegen wel ke maatregelen nodig zullen zijn om tot 4e klasse 6e Iftst ƒ5000: 2026 2000: 3289 14567 1000: 4973 6338 7804 18589 400: 2319 3251 5375 9888 11483 14824 20129 20391 200: 1587 2684 3290 3438 5219 6006 6169 7453 8069 10906 11391 11992 13467 14898 15545 18529 18648 18677 18839 In antwoord op de opmerking over de afneming van de visstand in het IJselmeer heeft» minister Mansholt er in zjjn Memo rie van Antwoord aan de Tweede Kamer de aandacht op gevestigd, dat deze niet een gevolg is van de inpolderingen. Over de snoekbaarsstand in het IJselmeer heeft hij op 15 Juni 1950 een rapport aan de Twee de Kamer overgelegd, waarin onder meer wordt aangetoond, dat één van de oorza ken van de slechte snoekbaarsstand het gebruik van het nauwmazig want was. een meer rationele bevissing te kunnen ge raken. Naast de reeds genomen maatregelen zullen waarschijnlijk nog verdergaande maatregelen nodig zijn ter verbetering van de visstand in het IJselmeer. Heerlijke geurige kopjes koffie met een zachte romige smaak en.... als bij toverslag klaar! Geen last meer van nare vellen, overgekookte melk of vuile pannen. Duizenden huisvrouwen toveren dagelijks zülke koffie op tafel! Duizenden meisjes maken het vlug klaar op kantoor. Het recept is immers zo eenvoudig: een scheutje Nutricia Koffiemelk doet elke soort koffie beter smaken.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10