Proteststaking van 24 uur op IJmuidense trawlers Verenigingsvaria Agenda voor Velsen •ia Visserij-varia Acht schepen vertrokken een' dag later loopt Ultimatum Zaterdag af Zegekar bleef steken „Heuvelwijk" wordt verplaatst uit de IJmond Beverwijk Heemskerk Castricum De fiets als lastdier i£Wee>db Old Clothes New '^Brieven aan de redactie 7 Om de zes percent Licht voor de borden in de P. Vermeulenschool Velser tafeltennisclub „Sportief" op het winnende pad SVIJ sneelde gelijk tegen Vogelenzang De honderdduizend ook in Beverwijk Dure boerenkool als gevolg van de vorst Inenting tegen pokken Scooter tegen touringcar Wat de tuinders kregen Afdeling van Volks onderwijs in Castricum VINDT U 'T GEK Bridgeclub „Driehuis" voor laatste voorronde DC IJ naar DCG Langediike*- Cabaretgezel schap voor Boerenleenbank Klaverinschib ..Flora speelde onderling Na denken komt zetten Doe de kraan alvast een das om! DRY CLEANING ONLY Scheepvaart vyr- OOK DE OPVARENDEN van de IJmuidense trawlers „Haarlem", „Eveline", „Ber gen „Tzonne en „Bloemendaal" hebben gisteren tussen de middag tüdens een vergadering in de kleine zaal van Thalia besloten vierentwintig uur in proteststaking te gaan en een dag later uit te varen dan de bedoeling was. De vijf trawlers zijn gisteren binnen gebleven en zouden vandaag weer zee kiezen. Deze actie sluit aan op de proteststaking van de bemanningen van de trawlers „Postboy", „Ailanwater" en „Klaas Wijker", die Zaterdag de schepen voor de kant liet liggen, maar Maan- ^af> zoals afgesproken weer naar zee gingen. Zoals gisteren gemeld is de protest staking een gevolg van het feit, dat de reders weigeren de 6 loonsverhoging ook uit te betalen over de dagloontabellen. Wel hebben zij toegezegd dit percentage over de vaste gage uit te keren. De opvarenden van de trawlers gaan hier niet mee accoord: de vaste gage is namelijk het kleinste gedeelte van het inkomen van de vissers. De gezamenlijke vergadering van leden van de Centrale Bond en de OVB, die Za terdagmiddag in het gebouw van de Cen trale Bond werd gehouden, werd door de bemanningen van de trawlers „Postboy", „Ailanwater" en „Klaas Wijker" bezocht. De leden van de OVB, aldus een bestuur der van de Centrale Bond, waren hier als gast aanwezig. Daar een algemene staking moeilijk viel uit te roepen, kwam uit de bemanningen zelf het voorstel om een pro teststaking van 24 uur te houden. Hiertoe werd besloten. Acht schepen Maandagmorgen begon om half twaalf in Thalia een tweede vergadering, waarop de bemanningen van acht trawlers aanwe zig waren: van de „Postboy", „Allan- water", „Klaas Wijker", „Bergen", „Haar lem", „Eveline", „Tzonne" en „Bloemen daal". De laatste vijf genoemde trawlers moesten eigenlijk Maandagmiddag naar zee. De opvarenden van deze schepen ver klaarden zich echter solidair met die van de drie trawlers van Zaterdag en besloten ook een dag in proteststaking te gaan. De „Postboy", „Ailanwater" en „Klaas Wijker" zijn daarna gistermiddag vertrokken; van daag volgen de andere vijf schepen en wanneer de bemanningen zich ook accoord verklaren blijven de trawlers „Polder man", „Gelria" en „Mary" vandaag liggen tot morgen. Tot Zaterdag Tachtig opvarenden van de acht traw Iers waren op deze vergadering, die werd aanbrengen geleid door OVB-bestuurders, present. voor de borden Besloten werd dat getracht zal worden op elke deze week binnenkomende trawler een proteststaking van 24 uur te houden. Mochten de reders dan aanstaande Zaterdag nog steeds geen 6°/» over het gehele inko men willen uitbetalen, dan zullen de be manningen van alle nadien binnenkomende trawlers het werk voor onbepaalde tijd neerleggen. Op deze vergadering was geen bestuur der van de Centrale Bond aanwezig; de heer Hartman was uitstedig voor bespre kingen te Rotterdam. Voorlopig moet de actie gezien worden als een poging van de trawlerbemanningen om op eigen initiatief te bereiken dat de reders alsnog de 6"/» vol ledig zullen uitbetalen. De Centrale Bond staat derhalve niet achter de actie en wacht af. Omtrent de gezamenlijke vergadering van Zaterdagmiddag wijst de Centrale Bond er op, dat deze bijeenkomst op initia tief van de vissers werd gehouden. Samen werking tussen OVB en Centrale Bond is er niet en ook van de op de tweede verga dering ter sprake gebrachte samenkomst van bestuurders van de OVB en Centrale Bond om in de IJmuidense haven tot sa menwerking te geraken, is de Centrale Bond niets bekend. Op de vergadering in Thalia konden de vissers uiteraard geen besluit nemen over een algemene staking, daar de mannen, die zich nog op zee bevinden, zich er ook mee accoord moeten verklaren en eerst vrij willig op eigen schip een proteststaking kunnen houden. Wel werd besloten een scherp protest aan de redersvereniging te zenden in de vorm van een ultimatum, waarin de waarschuwing is vervat: voor Zaterdag 6"/» of alle schepen tegen de kant. Voorts werd besloten de bestuurders van de Centrale Bond kennis te geven van de gevoerde besprekingen in Thalia en voor te stellen de actie op zo kort mogelijke ter mijn gemeenschappelijk te organiseren. Nadrukkelijk werd vastgesteld, dat de trawlers, die na de proteststaking zee kie zen, niet in Engeland mogen markten. Nieuwe leermiddelen voor de Groen v. Prinster er-U LO Door de vereniging voor lager- en meer uitgebreid lager schoolonderwijs op Gere formeerde grondslag te IJmuiden is aan B. en W. van Velsen medewerking ver zocht voor de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van de onder haar bestuur staande Groen van Prinstererschool (afde ling u.l.o.) en de Marnixschool. Deze aanschaffing is noodzakelijk door de snelle toeneming van het aantal leer lingen dezer scholen. Ook door de vereniging voor Christelijk nationaal schoolonderwijs te IJmuiden- Oost is medewerking verzocht en wel voor de aanschaffing van lichtwerende gordijnen in twee leslokalen van haar Pieter Ver meulenschool, voor het gebruik van een filmprojector bij het onderwijs. Door de vereniging voor Christelijk nationaal schoolonderwijs te JJmuiden- Oost is tenslotte medewerking verzocht voor het schilderen van de plafonds en het van electrische verlichting in de onder haar bestuur ADVERTENTIE Voor een MOOIE en DEGELIJKE LINNENUITZE1 naar DeRuyter's Manufacturer Kenn.laan 159 - Tel. 5605 staande Pieter Vermeulenschool, aldaar. De kosten van schilderen der plafonds behoren echter tot de onderhoudskosten der sehocfl en dienen uit de exploitatiever goeding te worden bestreden. Tegen het aanbrengen van de bedoelde electrische verlichting bestaan geen bezwaren, even min als tegen de twee andere aanvragen. De goede resultaten van de verschillende V.T.C.-teams werden in de afgelopen week niet voortgezet. Het eerste team, dat vrij was, maakte hiervan gebruik door een wedstrijd te spelen tegen Velsen 1. Noorman en Peek namen ieder twee partijen voor hun rekening tegen respectievelijk Eeken en Botman en De Vries en Botman. Noorman verloor van De Vries en Peek van Eeken. Voogt had een slechte start. Hij verloor van De Vries en Botman, maar herstelde zich door in een uitstekende partij Eeken te kloppen. De dubbel gaf in drie games de doorslag. Einduitslag 64 voor V.T.C. V.T.C. 2 stelde hevig teleur tegen G.T.T.C. 8. Alleen Van Hal wist tegen H. Hetem een winstpunt te boeken. Zijn an dere partijen, alsmede die van Keernel en Snelders, werden evenzoveel verliespun- ten. Door de dubbel te winnen was de einduitslag 28. Hierdoor is V.T.C. 2 voorlopig van zijn mooie positie aan de top van de ranglijst verdreven. Het derde team behaalde een 5—5 ge lijkspel tegen D.I.O.S. 4. Hier wist Van Schadewijk slechts één punt te bemachti gen, terwijl De Bock nul op request, kreeg. Koningstem verrichtte de hattrick door zijn drie partijen met winst te beëindigen. Samen met Van Schadewijk nam hij ook de dubbel voor zijn rekening. Een uitste kende prestatie. V.T.C. 4, dat Hotac 5 op bezoek had, verloor ondanks het feit, dat Hotac 5 slechts met 2 spelers verscheen, met 64 Alleen Dijkhuizen wist éénmaal te winnen. V T C 5 leed zijn tweede achtereenvol gende nederlaag met 73 en wel tegen T.Y.B.B. 4 en is hiermede voor de bezet ting van de eerste plaats nagenoeg uitge schakeld. Het damesteam speelde tegen Rapidity 2. Mej. Wijnbergen won twee maal en sa men met mevrouw Goossens ook het dub belspel. De enkelspelen van mevr. Goos sens en mej. Warners gingen echter verlo ren, zodat de einduitslag 73 was in het voordeel van Rapidity 2. Op verzoek van het gemeentebestuur van Velsen zal de speeltuin „Heuvelwijk" zestig meter in Westelijke richting worden verplaatst. Aan de speeltuin zal dan tevens een kleutertuin worden verbonden. Gedurende twee of drie maanden zal „Heuvelwijk" in het winterseizoen gesloten zijn en in die tijd zullen alle werktuigen grondig worden nagezien en gerepareerd. De heer v. Slooten heeft, wegens het be reiken van de 65-jarige leeftijd, als op zichter van „Heuvelwijk" bedankt. Bridgen om het kampioenschap De uitslag van de derde kampioenswed strijd van de bridgeclub „Wijk aan Zee" is: mevrouw Dobber- v. d. Elzen 46 pnt.; 2. v. Klaveren-Handgraaf 45 pnt.; 3. me vrouw v. Son-Beerman 44|A pnt.; 4. Hey- nis-Dikkenberg 43'/» pnt.; 5. v. d. Aar- Geudeke 41'L; 6. Schoos-Kleyn 41 pnt.; 7. heer en mevrouw v. d. Aar 40 !4 pnt.; 8. dames Schaaper-Handgraaf 40 pnt. Voor de damcompetitie in de tweede klasse KNDB ontving Sportief Beverwijk II, en de IJmuidenaren wisten hun derde achtereen volgende overwinning te behalen. De uitslag was: Sportief Beverwijk II H. AndreaJ. van Zutphen 20 J. de BoerR. Schutte 2—0 J. JanssenL. Haver 20 Gé MooiE. Reinhout 02 ■T. JonkerN. v. d. Sluis 20 H. LichtendahlS. Hoogvorst 02 P. Bakker—W. de Graaf0—2 J. SlagerD. van As 11 J. LichtendahlH. Nijman 20 J. WesseliusA. Roemeling 20 De verovering van de 20 uur, DINSDAG 23 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, Mount Everest". Chr. Muziekver. Wilhelmina, Patronaatsgqbouw, concert. Centrale ouderraad Velsen, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, openbare vergade ring. SANTPOORT Fanfarekorps „Wilhelmina", 20 uur, hó- tel,,de Weijman", winterconcert. VELSEN „Felison", 1417 uur, Heidestraat, ex positie van werken van de schilderes B. Westendorp-Osieck. VELSEN-NOORD Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur, Gem. Ontspanningslokaal v. Diepenstraat, bij eenkomst. Woensdag 24 November IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De verovering van de Mount Everest". Rex, 20 uur, „Een vrouw van slechte reputatie". Commissie Natuurbescherming, 14.30 en 20 uur, Ned. Herv. Jqugdgebouw, vogel film „Wildzang". „Pieter Vermeulenmuseum", Cultureel Gebouw, Moerbergpiantsoen, geopend van 1417 uur. VELSEN „Felison", als Dinsdag. Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken. Totaal voor Sportief.137 Nadat J. Slager een verdienstelijke remise had bereikt tegen de sterk spelende Bever- wijker D. van As, verloor G. Mooi van E. Reinhout. Maar direct daarna kwam J. Wes selius met een overwinning uit de bus; de stand werd daardoor 33. In het derde speeluur kwamen de over winningen van de lopende band. J. Jonker zette zijn tegenstander N. v. d. Sluis zo vast, dat deze de partij opgaf. J. Lichtendahl had niet veel moeite zijn partij" tegen H. Nijman in zijn voordeel te beslissen. H. Andrea wist al vroeg tegen J. v. Zutphen een schijf winst te boeken, wat in het eindspel fataal bleek te zijn voor de Beverwijker. Ook J. Janssen kon in zijn nartij tegen L. Haver al vroeg een doorbraak naar dam f rceren en speelde hierna overtuigend sterker. L. Haver gaf zich dan ook, sportief gewonnen. De twee laatste borden die overbleven waren, H. LichtendahlS. Hoogvorst en P. Bakker— W. de Graaf gingen voor de IJmuidenaren verloren H. Lichtendahl en Hoogvorst kwa men beiden in tiidnood. zij moesten onder meer nog acht zetten doen in twee minuten, wat wel gelukte, maar Hoogvorst trok aan het langste eind en behaalde dam. De spel situatie was nu zo dat er geen winst meer in zat voor H. Lichtendahl. Groen A: H. Holt—W. Hoefakker 2—0; W PostK. v. d. Berg 20. Groep B: A. RasH. Veldman 11; J. BakkerJ. Hiemstra fafgebroken)M. Men ger,T. de Ruiter 20; C. i.e RuiterB. Glas 02; D. C. KosterP. Westerwal 20. Ondanks een voortdurend overwicht is SVIJ er in de wedstrijd tegen Vogelenzang niet in geslaagd dit in doelpunten uit te drukken. Daar ook Vogelenzang geen kans zag om te doelpunten, eindigde deze wed strijd in 0-0. Doordat Heemstede weer ver loor, betekende dit voor SVIJ toch nog een winstpunt je. SVIJ begon aanstonds om Vogelenzang haar wil op te leggen. Met aardige aan vallen kwam men steeds voor het doel der tegenpartij, doch slechts eenmaal wist Buis een hard schot te lossen, waarmee de doel man enige moeite had. De uitvallen van Vogelenzang waren echter niet van gevaar ontbloot en een maal schoot de middenvoor, buiten bereik van Den Dikken keihard tegen de krui sing van lat en paal. Na de rust ontwikkelde SVIJ een nog grotere druk, doch de achterhoede van Vogelenzang weerde zich kranig, zodat maar werkelijk weinig goede scorings kansen voorkwamen. Daar de SVIJ-achterhoede met weinige aanvallen van Vogelenzang wel raad wist. bleef de stand ongewijzigd, een uitslag waarmee beide partijen tevreden konden zijn. De overige elftallen waren alle vrij. Twee „tientjes" in één hand Een Beverwij kse zakenman behoort tot de gelukkige prijswinnaars van de hon derd-duizend der Staatsloterij. Van lot 9870 bezat hij n.l. twee tientjes, een mee valler voor St. Nicolaas. De boerenkoolprijzen stegen Maandag met de minuut. Nu de eerste winter de kool bros gemaakt heeft werd er grif tot 37 pent per kilo voor betaald. MARKTBERICHT 22 November Andijvie 1837; sla 49; bospeen 2644; waspeen 1843; bloemkool 2254; spruiten 42—87; boerekool 2036; groene kool 2129; rode kool 1219; knollen 817; prei 1943; tomaten 28103; winterpeen 7—17. In de St. Joseph-ziekeninrieliting te Heemskerk zal op Woensdag 24 November gelegenheid gegeven worden tot inenting tegen pokken. Op de Primaireweg te Castricum is een scooter, bestuurd door de heer H. uit Aalsmeer, in botsing gekomen met een touringcar, welke een Amsterdams gezel schap vervoerde. De botsing vond zijn oor zaak i* het feit dat de bestuurder van de scooter onverwacht te veel naar links week. De heer Hl werd aan beide benen ge wond en is op advies van een arts naar het Alkmaarse ziekenhuis vervoerd. Do touringcar kreeg aan de linkerzijde lichte materiële schade. Op de scooter was een duo-passagiere uit Uitgeest gezeten, welk" echter met de schrik vrij kwam. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Maandag in Castricu-m de volgende prijzen: spruiten 70f 1, andijvie 1825, boerenkool 2120, bloemkool 4060, peen 1017 en prei 22—28. De oprichting van een Castricumse af deling voor Volksonderwijs is een feit. Het voorlopig bestuur is als volgt samenge steld: J. v. d. Bey, voorzitter; H. Wentink, penningmeester; mejuffrouw A. C. Dall- meyer, secretaresse en de dames Dirkse- Boukamp en Veen, leden. Men heeft besloten Vrijdag 17 December in hötel Komman een propaganda-avond te houden. Tijdens deze bijeenkomst zal te- vens een definitief bestuur worden gekozen. Voor wij afscheid nemen van de wiel rijder nog even een paar verkeersbepa- lingen waartegen hij vaak uit onwetend heid zondigt. Zonder blikken of blozen vervoeren wij op onze karretjes de meest fantastische lasten, van mudden aardappels tot aan pe nantkastjes toe. Sommigen presteren het zelfs, om per fiets te verhuizen en dikwijls gaat dat nog goed ook, want wij zijn het is al eerder opgemerkt nu eenmaal de rijwiel-acrobaten van Euro pa. Maar wat velen niet weten dat is, dat er ook voor het gebruik van de fiets-als- lastd'ier strenge beperkende bepalingen bestaan. Om een voorbeeld te noemen: u bent een jongeling van zeventien jaar en hebt tedere banden aangeknoopt met een lief tallige jongedame die een lente ouder is. Op een mooie avond wilt u samen een eindje gaan omfietsen, maar omdat haar achterband lek is, kruipt zij op uw bagage drager en daar gaat ge dan samen, u van geen kwaad bewust. Maar komt er een agent die de puntjes op de i's zet, dan krijgt u een bon, want dit is verbodén. De fietser die nog geen acht tien jaar is mag namelijk slechts een pas sagier vervoeren, mits die jonger is dan hij (of zij) zelf. Bent u achttien of ouder, dan mag u twee kinderen, jonger dan 10 jaar, op de fiets meenemen, maar dan moet elk kind een „doelmatige zitplaats met voldoende steun voor rug, handen en voe ten hebben". Hebt u geen twee kinderen, dan mag u inplaats daarvan ook één passagier die ouder dan tien jaar is vervoeren. Andere lasten mogen alleen per rijwiel getransporteerd worden, als de totale breedte van fiets en bagage de 75 centi meter niet overschrijdt en u ongehinderd van remmen, stuur en bel gebruik kunt maken. Ook het fietsend meevoeren van krui- kinder- en andere wagens is verboden, evenals het leiden van meer dan een dier. Tenslotte: als men als fietser betrokken wordt in enig verkeersongeluk waarbij do den of gewonden vallen, of materiële schade ontstaan is, dan mag u niet door rijden alsof er niets gebeurd is. Wacht in zo'n geval tot er een verbalisant ter plaatse is en uw naam en adres genoteerd heeft en verleen inmiddels maar voor zichtig' hulp aan de eventuele slacht offers. Wie dit nalaat is strafbaar, onge acht de vraag of hij al dan niet schuldig is aan het verkeersongeluk in kwestie. ADVERTENTIE een potje cadeau te geven? Wij hebben een grote sortering, waar onder de speciale Jongens-po's. Prijzen vanaf 1.25 VOOR DE BABy ANEGANG 46 - GR. HOUTSTR. 116 HAARLEM De bridgeclub Driehuis heeft haar twee de duplicate wedstrijd gespeeld en begint Woensdag aan de laatste voorronde. De uitslagen luiden: Afdeling A: Born-Cleere en Schaaper- v. d. Vlugt winnen met 58-27 van Hillige- Kuipers en mevrouw Need-Bosman. Echt paar Pappa en Pennock-Hoogerduin spe len gelijk tegen Ooms-Klinkenberg en Berkhout-Bosman met 50-51. Geus-Valk en Baart-Bais verliezen met 25-38 van Dupker-Neid en Leviet-mevrouw Jonker. Afdeling B: Bank-mejuffrouw Stada en Tol-Warmendam winnen met 40-28 van de dames Noortman-Klinkenberg en v. Dok-Bruineberg. Eekhout-mevrouw v. d. Vlugt en Noortman-Waal spelen gelijk te gen de dames Ooms-Slaats en Geus sr.- mevrouw v. Hoften. Echtpaar v. Rumpt- echtpaar Ouwerkerk winnen met 64-17 van Krab-Wescher en Imming- v. Ga meren. Donderdagavond vertrekt het DCIJ- tiental naar Amsterdam om „Door Combi natie Groot" te ohtmoeten. Deze club is altijd een lastige tegenstander, die moeilijk in eisen huis is te kloppen. DCIJ moet op passen, want aan het eerste bord is Roo- zenburg verhinderd uit te komen. De op stelling van het DCIJ-tiental is: Laros, Duikel, Yme de Jong, Ligthart, Suyk, T. Postma, G. Postma, P. v. d. Berg, H. Swier, en een invaller uit het tweede tiental. Woensdagavond komt VKD in hótel Ken- nemerhof op bezoek om tegen DCIJ 2 te spelen. De boerenleenbank „Wijk aan Zee en Duin" besluit haar gouden jumieum met twee feestavonden, welke worden gehouden in het Kennemer-Theater op Woensdag 24 en Donderdag 25 November. Het pro gramma voor beide avonden wordt ver zorgd door het Lange dijker Cabaretgezel schap. De voornaamste uitslagen van de onder linge wedstriid van de Heemskerkse kla- verjasclub „Flora ziin: A. Kuil 5216 pnt.- H. v. d. Zon 4833 ont.: Th. Schouws 4825 pnt.; H. Strengs 4755 pnt. De marsenprijs was voor de heer C. van Baar. De uitslagen van de in de 'onderlinge competitie van de Wiik aan Zeese dam club ..Donk en Zet" gpsnoglHp nartiien ziin- N. de Boer-Taffijn 0-2; v. Woensel- R. Mahlberg 1-1; M. Klein- J. v. d. Mev 2-0: N. v. Klaveren-J. v. d. Wel 1-1; N. Schaa- per- B. Zuiderduin. 0-2; F v. Son- N. Struwe 2-0. Mevr. Van Leeuwen, 45 jaar, heeft te Haarlem rijexamen voor vrachtauto met aanhangwagen ge daan. „Perfect", zei de examinator. Op de foto ziet men mevr. Van Leeuwen naast de 6-tons vrachtwa gen van haar man, die kermisexploitant is. Zijn echtgenote was al 3 jaar in het bezit van het rijbewijs voor personenauto's en had voor het vrachtwa gen-rijbewijs één les nodig. °ooooocxxx>oooocooocxxxxxxxx)ooooooooococooooocxxx)oooooooo De optimisten in De Bilt mogen zachter weer verwachten, de vorst heeft zijn eerste rijp-schilderstukjes afgeleverd en daarmee wordt o prozaïsche bijkom stigheid de aandacht al vroeg in dit seizoen bepaald bij de waterleiding. De directeur van Gas en Water in Velsen heeft een aantal platen doen versprei den, waarop een met een wollen das omwonden kraan is te zien. Het devies voor de komende winter luidt: „Doe de kraan een das om, anders doet hij u de das aan". Hoe men precies verder moet handelen om bevriezen van dit instrument te voorkomen, is te lezen op de achterzijde 8 van de kwitantie die de huisvrouw van S waterleidingwege per kwartaal wordt Q aangeboden, maar de meeste dames stellen meer belang in de vóórzijde van fi deze strook papier en daarom laten wij hier de détails nog eens volgen. Bij vorst is het nodig: Ten eerste de 8 watermeter vorstvrij af te dekken. Des g avonds zowel de hoofdkraan als de i stopkraan (de kraan vóór de meter) te 8 sluiten en de binnenleiding door het g kraantje bij de stopkraan leeg te laten g lopen. Het is daarbij nodig tevens een g tapkraan in huis even open te zetten. 8 Wanneer de stortbak in het toilet niet op een vorstvrije plaats is aangebracht, c ifient men ook deze te laten leeglopen 8 Een gewaarschuwd mens geldt voor g twee en met een minimum aan moeite is een maximum aan ongemak te voor- j komen! XÓaMOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCJOOCÖOOCx'' ADVERTENTIE Koningsplein 10 Telefoon 4886 (Verkort weergegeven) Dat nooit weer. Naar aanleiding van de oproep door het comité „Dat nooit weer" is op de Plaatwellerij te Velsen een actie-comité gevormd. Dit comité heeft zich bezig gehouden met de handtekeningen-actie onder de ar beiders. Dat de oproep (die een protest tegen de Duitse herbewapening inhoudt) grote in stemming bij de arbeiders ondervond blijkt wel uit het feit dat ruim 90% waaronder de gehele arbeidsvertegen- woordiging hun handtekening plaatsten. Het comité meent daarom ook alle ar beiders in Nederland op te roepen soort gelijke acties te voeren, om daardoor een zo groot mogelijke uitspraak te verkrijgen. Door het voeren van deze acties moet het mogelijk zijn onze regering aan het verstand te brengen dat de arbeiders van Nederland geen behoefte hebben aan een herhaling van de jaren 19401945. Velsen, 19 November 1954. Namens het Comité tegen de Duitse Herbewapening „De Plaatwellerij" C. Berghuis, secretaris Rijvordtlaan 52, Beverwijk. Besommingen van Maandag. IJM 116 Eveline f20.690; IJM 16 Bergen f21.160; Haarlem f20.400: SCH 117 f 15.620; KW 49 f 1260; KW 95 f 950; KW 83 f 1200; KW 2 f 210; KW 47 f830: KW 5 f860; KW 123 f7510; KW 41 f4230; KW 170 f1210; KW 37 f160; AM 16 f3890; AM 17 f6180; AM 18 f 1370; KW 166 f3430; KW 125 f4890; KW 64 f4560; KW 51 f4370; KW 126 f5270; KW 89 f3630; KW 69 f.3040; KW 155 f3780; KW 84 f4280; KW 65 f2440: KW 169 f3800: KW 128 f5260; KW 162 f 4460; KW 107 f 3010; KW 10 f 4420; KW 104 f2130; KW 59 f3300; KW 24 f3210; KW 91 f3540; IJM 53 f940; IJM 204 f3140; RO 2 f3290; KW 36 f4500; KW 77 f 1920; KW 12 f3980; KW 34 f3520; KW 210 f3960; KW 98 f3460; KW 194 f2610; IJM 3 f730; IJM 52 f2030; TX 14 f2560; BU 33 f3320; WR 33 f4100; WR 67 f940; WR 34 f1560; WR 7 f940. Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 18 vaartuigen aan de visafslag te Urk aan gevoerd 1970 pond snoekbaars f 0,75f 0,78 p. p.; 176 pond rode baars f 0,68f 0,69 p. p.; 833 pond blei f 0,08f 0,10 p. p.; 1716 pond voorn f 0,10 p. p. Rio Aalsdijk, 21 te Londen. Abbedijk, 22 v. Philadelphia n. Baltimore. Abbekerk, pass. 22 Viissingen n. Antwerpen Aiamak, pass. 22 Ouessort n. Genua. Alcyone, 21 v. San Francisco do Sul n. Grande do Sul. Almdijk, 21 te Antwerpen.. Almkerk, 22 te Brisbane Alnati, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki, 21 te Rotterdam. Ariadne, pass 21 Ouessant n. Ceuta. Averdijk, 22 te Philadelphia. Aalsum, 22 te Rastanuia. Aludra, 22 te Port Sa^d. Amor, 22 te Heraklion. Aldegonda, 22 200 m. Z. Kp. Cambodja. Amstelstad, 22 310 m. Z.ZW. Caicutta. Bantam, 22 te Bahrein. Boissevain, 22 te Kaapstad. Borneo, 21 te Alexandria. Boskoop, 22 v. IJmuiden te Brunsbtlttel. Banka, 22 te Manilla verwacht. Beninkust. 22 Pauillac verwacht. Cronenburgh, 21 te IJmuiden. Dongedijk, 22 te Curagao Duivendijk, 20 v. Los Angeles n. Rotterdam. Eemjand, 21 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Eos, 21 dwars Kp. St. Vincent n. Alicante. Esso Rotterdam, 22 300 rr. W. ten Z. Ouessant. Friesland (KRL), pass. 22 Ouessant n. Priok. Falco, 22 te Rotterdam. Groote Beer, 21 500 m. O.NO. Kp. Race. Graveland, 20 te Amsterdam. Haulerwijk, 22 te Casablanca. Helena, 22 te Antwerpen. Hathor, pass. 22 Gibraltar n. Amsterdam. Hestia, 21 v .Amsterdam n. West Indië. Ittersum, 22 te Bremen. Kedoe, 22 v. Port Harteourt te Abonema. Kertosono, 21 v. Port Said n. Casablanca. Kieldrecht, 22 v. Calcutta n. Akyab. Kota Agoeng, pass. 22 Str. Messina n. Genua. Kota Inten, 21 dwars Tortugas n. Corpus Chrlsti Laagkerk, 22 370 m. O ten Z. Socotra. Leopoldskerk, 22 te Ashar. Maasland, 22 te Santos. Merwede, 22 te Mobile. Malea, 23 Miri verwacht. Manoeran, 22 v. Bremen te Hamburg. Molenkerk. 22 200 m. O Ceylon. Nigerstroom, pass. 21 Viissingen n. Antwerpen. Noordam, 22 te Co-bh. Notos. 22 Amsterdam verwacht. Oranjefontein. pass. 22 Viissingen n. Antw. Ovula, 22 225 m. w. Colombo n. Singapore. Polydorus. 19 te Semarang. Prins Fred. Hendrik. 22 v. Detroit te Cleveland. Prins Willem IV, 22 te Rotterdam. Poseidon, 20 v. Amsterdam n. La Gualra. Rijndam, 21 750 m. W. Valentia n. Cobh. Ridderkerk, 20 te Amsterdam. Roepat, 22 Calcutta vervacht. Sawaega, 22 te Rotterdam. Schie. 22 te St. Marc. Soestdijk, pass. 21 Azoren n. Alexandrië. Straat Bali. 21 v. Singapore n. Manilla. Salland, 2 2te Amsterdam Siba.iak, 22 320 m. O. D!ego Garcia. Singkep, 20 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Sloterdijk, pass. 21 Viissingen n. New York. Stad Leiden. 22 te Amsterdam. Tamo. pass. 21 Kp. Frio r.. Antwerpen. Tawali, 22 te Antwerpen Ternate. 21 v. Suez n. Port Said. Taria, 22 300 m. Z. Kp. Padaran. Tjiluwah, rede Priok. Willemstad, 22 te Cristobal. Wonogiri, 19 te Soerabaia. Westerdam. 21 te Hobcken. Westland, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Zuiderkruis. 22 80 m. Z Melbourne n. Aden. Zijpenberg, 22 te Piombino. KLEINE VAART Adm. Coubbet. 22 v. Rotterdam n. Gent. Adm. Nelson. 22 te Karlskrona. Albergen, veitr. 22 v. Gent n. Gothenburg. Ary Scheffer, 23 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Aco, verm. 22 v. IJmuiden n. Gothenburg. Annie, pass. 21 Viissingen. Antares. pass. 21 Viissingen. Arran, pass. 21 Vlissingrn. Astra. 21 v. Viissingen. Atlantis. 22 v. Roterdam n. Rostock. Barracuda, 22 v. Rotterdam n. Wisbeek. Batavier III, 21 v. Bordeaux n. Casablanca. Berkelstroom. 21 v. Londen te Amsterdam. Blue Boy, 21 v. Londen te Antwerpen. Beekbergen, vertr. 22 v. Swansea n. La Rochelle. Binnenhaven. 22 Brest te Casablanca verw. Bab T. 19 Kiel gepass. n. Domsjo. Casablanca, 22 v. Marseille n. Tanger. Coolsingel. 22 v. Cardiff te Rotterdam verw. Casana, pass. 21 Brunsbüttel n. Rotterdam. Catharina. pass. 21 Viissingen. Claes Compaen, 22 v. Newross te Newport Mou. Draco, 19 v. Rotterdam n. Tanger. Duiveland, 22 v. Dover te Rotterdam. Deni, 22 te Rostok. Diligentia, pass. Brunsbüttel n. Helsinki. Driebergen, 23 v. Newport Mon te Zeebrugge verwacht. Dai" Bohmer. 21 v. Southampton 'te Antwerpen. Deo Favente, pass. i2 B-iio bötte n. Kopenhage Eibergen, vertr. 22 v. Skog'hall n. Bristol. Eminent, vertr 22 v. Dc uglas n. Garston. Eda. 22 v. Huil te Rotterdam. Eemstroom, 22 v. Graneemouth te Amsterdam. Elisa, 21 v. Ceuta n. Iskenderun. Ellewoutsdijk, 22 v. Londen te Caen. Fedala, 22 V. Almeria te Liverpool. Fen. pass. 21 Viissingen. Friblo. 21 v. Duinkerken te Vlaardingen. Ferocia, 22 te Rensburg. Frans vertr. 22 v. Koper.hagen n. Rotterdam Haaksbergen, pass. 22 Viissingen. Harold, 22 v. Vlaardinger. n. Le Havre. Hartel. 22 v. Helsin-g-borg n. Goole. Hast III, 22 te Brest verwacht. Joost, 18 van Amsterdam n Ostrand. Jan Herman, pass. 21 Viissingen. Jonex I, pass. 21 Viissingen. Julia Mary, pass. 20 Viissingen. Kemphaan. 21 v. Odense te Riga. Kenitra, pass. 22 Ouessant. Kunlabori, 22 v. Hamburg te Rotterdam. Larix. 17 van Gefle n. Zaandam. Lir.gestroom, 21 v. Fowey te Amsterdam. Lucas Bols I. verm. 22 v Aalborg n. Odense. Lvdia N, 21-22 te Antwerpen. Matthew, vertr. 22 v. Silvertown n. Billingham. Maartie. pass. 21 viissingen. Margriet. 21 v. Londen tp Amsterdam. Maria Theresia. paS3. 21 Viissingen. Markab. pass. 2' Viissingen. Menkar N 2t 250 m. Z. Kp. Verdische eil. Minerva, pass. 21 Vlissir.een. Metrans, 22 v. Hoofleur te Rotterdam. Necton. pass. 21 Vlissiupen N'mhe. ii v. Rauma te Amsterdam. Noorderlicht, nacht 23-2" Bridgewater verw nu en-burg, pass. 22 Kiel n. Stockholm. Nero. 20 v. Kopen-hagen n Amsterdam. Porto, 18 Kiel genass r. Ostrand. Pen to, 18 te Gefle. Phirpas. 10 te Rari n. Messina. Phitetas. 19 v. Tarragona n. Valencia. Plato. 19 v. Amsterdam n. Odense. Prudentia. 22 v. Amsterdam n. Zaandam. Foelf. 22 v. Kopen'haeen te Amsterdam. suvipplana. pass. 21 Kiel n. Konen-hagen. Snora. pass. 22 Brunsbfttel n. Rotterdam. Snorota. 21 v. Fshierg te Sunderland. Spurt. 21 v. Grims-hv ce Antwerpen. ct-aho 21 v. Amsterdam n Hamburg. Tilly. 19 te Ze-mdam. Theano. 22 v. Rotterdam te Dublin. Tvro. 2? v. Aho te Amsterdam. Vireo. 22 v. Gothenburg n Bornholm. Vriihurgh. 22 v. Casablanca te Duinkerken Westereems. 22 v. Gcole te Rotterdam. Wesfordok. 20 v. Amsterdam n. Londen. Willem, 22 v. Amsterdam n. Leerdam. SLEEPVAART Hudson pass. 22 Ho'tonai n. Lubeck Humher. 21 ion m. zw. Ouessant met bagger molen en bak. Noordzee, 21 110 m. zw Las Palmas. Thames, pass 22 Holterau n. Lubeck. Zwarte Zee, 21 840 m. ten N. St. Vincent.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9