Rode Kruis-ziekenhuis met 160 bedden verjongd in Beverwijk Eindelijk eensgezindheid over groenstrook langs Havenkade Stopzetting aanvoer gezouten haring na 13 December Spelpeil daalde merkbaar in de competitie-strijd Goede kansen op winst voor de Beverwijkse tweedeklassers Aan de Vondellaan Geneesheer-directeur kreeg kruis van verdienste ^VLUe&ib Reders verzoeken bedrijfschap Stabiel dwarsboomt DCIJ-reserves IJmond- Volleybal J. P. KEUTER Voetbal in Kennemerland Zondag veldlopen voor Suomi-leden 17 Medische verzorging tijdens het weekeinde De elftallen van „Noord" Watervliet 2 naar Zaandijk Gevariëerde avond voor P.v.d.A.-vrouwen T. Postma productief in eregroep Middenweg zowel door gemeente als Staatsvissershaven- bedrijf geve gd Merk VULPENNEN 1 Wedstrijdprogramma voor Waterloo Aanbesteding kapitale riolering Turnlust-jeugd hield onderlinge wedstrijden „Pat Mat" 4 tegen „Kijk Uit" 4 „Kijk Uit" weerde zich dapper VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954 GISTEREN HEEFT HET GEHEEL VERNIEUWDE - en al weer volge boekte Rode Kruisziekenhuis, dat al ruim vijfentwintig jaar aan de Vondel laan de groei van de stad Beverwijk op de voet heeft proberen te volgen, het officiële feest van zijn jongste verbetering gevierd: met alle toespraken en felicitaties van dien is niet alleen de onlangs al in gebruik genomen nieuwe vleugel geopend, maar werd ook het oude gedeelte, dat een grondige metamor phose onderging, aan de staf van medici overgedragen. Dr. S. Posthuma, de geneesheer-directeur zag zijn veeljarige strijd voor een goed en modern zieken huis en de daarbij behorende verpleging beloond in de aanbieding van het kruis van verdienste, dat hij uit handen van de vice-voorzitter van het hoofdbestuur, luitenant-generaal A. G. J. M. F. van der Kroon mocht ontvangen, tegelijk met een oorkonde. In een grote kring van belangstellenden, waaronder niet alleen vertegenwoordigers van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de Commissaris der Koningin in Noordholland, de burgemeesters der drie bij dit ziekenhuis direct geïnteresseerde gemeenten Velsen, Beverwijk en Heems- kerk, maar ook de zustertjes van de Vondellaan, is de plechtigheid gistermiddag in het Kennemer Theater gevolgd op een onthulling van een plaquette, mede- ter nagedachtenis aan dokter Müller, die in de bezetting ten prooi viel aan de hand van een sluipmoordenaar. Deze plaquette is aangebracht in de hall van het nieuwe ziekenhuis en werd „en petit comité" aangeboden aan het college van regenten, dat tijdens de middagbijeenkomst voltallig zetelde achter de versierde tafel in het Kennemer Theater. Daar is allereerst het woord gevoerd door de plaatselijke voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek, die een terugblik wierp niet alleen op de zes jaar van voorberei ding, die aan de uitbouw van het zieken huis tot een inrichting met 160 bedden voorafgingen, maar tevens de hele bewogen geschiedenis van het Rode Kruis in Be verwijk onder de aandacht van zijn gehoor bracht. De luitenant-generaal Van der Kroon voegde daar namens het hoofdbe stuur zijn felicitaties aan toe, sprekende over de grote waarde, die het ziekenhuis voor de Beverwijkse bevolking heeft. Met de onthulling van een grote foto van hei vernieuwde gebouw verrichtte hij de offi ciële ingebruikneming. Kater is deze foto hem weer aangeboden ter verfraaiing van het hoofdgebouw in Den Haag. Erekruis Hij richtte zich voorts speciaal tot dr. Posthuma, die twintig jaar gewerkt heeft voor lijdende mensheid in Kennemer land en reikte hem onder luide bijval het kruis van verdienste uit. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens van Beverwijk heeft voorts het plaatselijk bestuur een verdiende pluim op de hoed gestoken voor de doortastende manier, waarop niet alleen deze verbou wing en modernisering, maar ook het hele Beverwijkse ziekenhuisprobleem is aan gepakt. Met de woorden „Moge het kruis dat het symbool is van de overwinning, niet in militaire zin, maar van de overwin ning van de liefde nog vele jaren van de gevel wapperen" besloot de burgemeester zijn toespraak. - -fr" ADVERTENTIE CADEAUX VOOR BABY EN KLEUTER Steiff beestjes in grote verscheidenheid Nooitgedacht speelgoed, ijzersterk en bizonder geschikt voor de kleintjes. Box met bodem en verhoging 80/100 27,50 Koelstra's Wonderstoel 53,50. Beuken ledikantje, geh. bekleed 89,75 Dekenklemmen 2,75 - 3,25 - 3,75 Voor de kinderwagen: vachtjes, plaids en AaBe dekentjes. VOOR DE BABy ANEGANG 46 - GR. HOUTSTR. 116 HAARLEM IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: A. J. G. Wermenbol, van Gijz-nveldstraat 51, tel. 6388 en D. J. Boosman, Stationsweg 7, telef. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, telef. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3. tel. 5259 en mevr. Bakker Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9- uur: Swaab, Kuenenplein 48. Beverwijk, tel. 4169. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. HEEMSKERK Dokters D. C. Smelik. Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Danielslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 250022181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden West en Oost: zr. Kuiper, Sluiseiland 16; voor Velsen Noord, Velsen Dorp, Driehuis en Santpoort, zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel, 6195. Ook dr. J.- van Gelder, geneeskundig in specteur voor de Volksgezondheid hield het licht zijner waardering voor het bereikte niet onder de korenmaat: de vreugde m regeringskringen over het feit, dat Bever wijk in minder dan dertig jaar van 45 op 160 ziekenhuisbedden kon komen, is ook daar onverdeeld. Namens de maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en de plaatselijke artsen voerde dokter H. Voorzanger, bedrijfsarts der Hoogovens het woord: hij stelde het hogelijk op prijs, dat aan de Vondellaan nu weer een mogelijkheid tot „medisch rendez-vous" is geschapen, waar ervarin gen kunnen worden uitgewisseld „en waar eens gepraat kan worden over de zieken fondstarieven". Dr. J. A. C. Schepel, de chirurg van de inrichting overhandigde daarna een geschenk voor het nieuwe ge bouw in de vorm van een signaalgong „omdat de hoofdzuster vaak zo moeilijk te beschreeuwen is" en tot slot heeft de heer Stoutenbeek de sprekers stuk voor stuk bedankt voor hun belangstelling. Suikerkruis Petit-fours met een rood (suikeren) kruis vrolijkten het samenzijn op, dat dé gasten nog geruime tijd bijeen hield een deel hunner heeft de geboden kans gegie- pen om het ziekenhuis in zijn vernieuwde staat te bezichtigen. VVB-Kinheim (op „Watervliet", 14.30 uur): Kinheim: E. de Boer; A. Paap en Th. v. Vuuren; C. de Boer, W. Mol en N. v. Dornselaar; N. Sluiter. L. v. Hesselingen, W. Groeneveld, A. Prinssen en J. v. Dijk. VVB: A, Nieuwenhuijs; F. Bruinzeel en K. Kil; F. Morlang, P. de Wolf en J. Kersbergen; J. v. d. Linde, T. Effern, A. Both, P. Bleeker en C. Luntz. DSS-IEV (te 12 uur): IEV: H. Alke made; H. Zonneveld en J. Metten; A. Lee ring, D. de Reus en J. Meurs, H. Boot, W. Buur, J. Fyen, J. de Reus en A. C. Leering. In het korfbalprogramma voor Zondag heeft het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Watervliet" een vrije dag. Het tweede twaalftal trekt Zondag naai de Zaankant voor de wedstrijd tegen Koog Zaandijk 3, welke club steeds een lastige tegenstander is en voor wie Watervliet 2 wel degelijk moet oppassen om de kansen in eigen hand te houden. Voorts staan op het programma: Water vliet 4-Nieuw Flora 5; DSV 2-Water- vliet 5. Watervliet 2 speelt met de dames L. Leyenaar, L, Kloosterman, A. de Niet, C. Zandbergen, A. Redeker, I. Waagmeester en de heren Ar. Verkerk, J. v. d. Berg, A. Verkerk, A. Redeker, A. de Vries en D. v. Lodesteijn. Van een Haagse medewerker) Naar wij vernemen heeft de Redersver eniging voor de Nederlandse Haringvisserij op een in Den Haag gehouden ledenver gadering besloten, een voorstel in te dienen bij het bestuur van het Bedrijfschap voor Visserijproducten, om een verbod uit te vaardigen voor het aanvoeren van gezouten haring na 13 December. De voornaamste overweging voor het redersbesluit is geweest dat in de maand December de kwaliteit van de gevangen haring belangrijk achteruitgaat, met name door het aanvoeren van ijle haring. Ter handhaving van de goede kwaliteit achten de reders het wenselijk, om met ingang van 13 December de aanvoer van zoute haring stop te zetten. Het aanvoerverbod zou geen betrekking moeten hebben op verse haring, dat wil zeggen haring, welke in ongezouten toestand, veelal in ijs, wordt aangevoerd. Aangezien verse haring geen stapelproduct is, gelden de kwali teitsoverwegingen hiervoor in veel geringer mate. Ongetwijfeld zijn ook de zeer overvloe dige aanvoeren van gezouten haring van de afgelopen maanden van invloed geweest op het redersbesluit. Nadat er op 9 October nog een achterstand in de aanvoer bestond van ongeveer 30.000 kantjes, was er op 13 November een voorsprong van ruim 75.000 kantjes. Op de laatstgenoemde datum be droeg de aanvoer van gezouten haring 914.000 kantes, vergeleken met 838.000 kantjes tot en met deezlfde datum van het vorig jaar. Hoewel de resultaten van de haringvis serij altijd onzeker zijn, kan verwacht worden, dat op 13 December de totale aan voer van gezouten haring omstreeks een millioen kantjes zal bedragen. Een derge lijke grote aanvoer is slechts eenmaal in de geschiedenis van de haringvisserij voorgekomen, namelijk in de teelt van 1953. Een aanvoer van ongeveer een mil lioen kantjes wordt in visserijkringen allerwegen beschouwd als een maximale In het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Abeelenstraat heerste gisteravond een gezellige drukte toen de voorzitter van de IJmuidense afdeling van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid, mejuffrouw Smit, aandacht vroeg voor haar openings woord, waarin zij de maand November 1920 in herinnering bracht, toen het vrou wenkiesrecht zijn beslag kreeg. Een samenzang ging aan het toneel stukje: „De grote ontmoeting", speciaal voor de jaarlijkse vrouwendag geschreven en landelijk in de verschillende afdelingen ten tonele gebracht, vooraf. Het werd op verdienstelijke wijze door leden van de afdeling IJmuiden opgevoerd, en de de clamatie door mevrouw De Man drong veler bewondering af. Mevrouw Van der Sluis-Fintelman uit Amsterdam hield een rede, waarin zij haar toehoorsters aanmoedigde te strijden voor de doorbraakgedachte. Met de leuze: „van oorsprong verscheiden, maar één zij ons doel", welkte zij op begrip te "hebben voor eikaars levensovertuiging, doch samen te strijden voor de opdracht welke deze gene ratie naar haar overtuiging heeft meege kregen: het socialisme op internationale basis te doen groeien. Na de pauze hield mevrouw Hoefman een voordracht getiteld: „Hij, zij en de romantiek", waarna Palvu „De klucht van de waskuip" opvoerde. Een zanggroepje, bestaande uit leden van de afdeling IJmuiden bracht enkele nummers ten gehore, waaronder Wildzang en het lied van Europa waarna mejuffrouw Smit een slotwoord sprak. De avond werd besloten met een samenzang. In de tweede klasse van de Kennemer damcompetitie lukte het de Stabieldammers uit Santpoort de leider van deze afdeling DCIJ III een kleine nederlaag te bezorgen. Mede doordat Bakhuys en zijn mannen ook van Halfweg II wonnen, is Stabiel met Hoofddorp en Haarlemse Damclub III tot de leidende groep gaan behoren. DCIJ III speelde zpnder haar twee kop- borden Nieuwenhuizen en Visser; de jeugd kampioen van IJmuiden Kok Jr. wist met Tielroy hun partij voor DCIJ III te winnen. In de eerste klasse behaalde DCIJ II ein delijk weer eens een overwinning. Het Haar lemse VKD kon met een 128 nederlaag het clublokaal van DCIJ verlaten. De staart was bijzonder op dreef. Jan Waal en Koppelman wisten te zegevieren over Kok en v. Gastel; aan de kop won Beukema op keurige wijze. De DCIJ'ers verloren aan bord 10 voor Nieuwenhuizen. De overige partijen eindigden allen in remise, zodat de eindstand 128 voor DCIJ II werd. Om de clubtitel van DCIJ Dit jaar is Tommy Postma bijzonder pro ductief. In de eregroep van de DCIJ-compe- titie leverde hij de prestatie, de leider Yme de Jong een nederlaag te bezorgen. Nu staat Tommy zonder verliespunten aan de kop. Ook Roozenburg is de enige die met de leider nog geen verliespunten heeft. De stand aan de kop van de eregroep is: Tommy Postma 4 4 0 0 8 Yme de Jong 6 3 12 7 B. Dukel 3 2 10 5 L. Vooys 3 2 10 5 P. Roozenburg 2 2 0 0 4 In de hoofdklasse werd niet gespeeld. In de eerste klasse heeft de veteraan Piet Visser de leiding. Maar de DCIJ-oprichter wordt bedreigd door de jeugdige Jan Brave- boer. De uitslagen van deze week zijn: Piet Visser wint van Opa v. d. Bos. D. Woord ver liest van Jan Braveboer. Zwartveld klopte P, Kok Jr. Eerstgenoemde speler komt er steeds beter in. Meyer is ook een kampioens- candidaat. De overwinning op Talsma be vestigd dit. Het in de Velsense raadsvergadering vastgestelde uitbreidingsplan voor het deel dér gemeente ten zuiden van het Noordzeekanaal omvatte onder meer een strook grond nabij de Vissershaven en langs de Havenkade te IJmuiden, welke als o-vergang van de woonbebouwing naar de visserij-industrie de bestemming van „groenstrook" had gekregen. Het heeft destijds een paar bezwaren ontmoet. De Staat der Nederlanden (het Staats- vissershavenbedrijf) had als eigenaar van de grond bezwaar "tegen deze bestemming, omdat hij de grond wenste te gebruiken voor industriële bebquwing. Het op grond van dit bezwaar bij de Kroon aanhangig gemaakte beroep had tot gevolg, dat bij Koninklijk Besluit van 19 November 1952, nr. 10, alsnog de goed keuring aan het uitbreidingsplan in hoofd zaak werd onthouden, voor zover het deze grondstrook betrof. Rekening houdende met dit K. B. is in de raad van 3 December 1953 vastgesteld de 4de herziening, waarin de bestemming van de bedoelde grondstrook nader werd geregeld, en wel zodanig, d'at het mogelijk zou zijn een zekere industriële bebouwing, echter tot een aangegeven hoogte, te ver wezenlijken. Ook hiertegen had het Staatsvissersha- venbedrijf bezwaar, omdat naar zijn me ning uit de bewoordingen van het Ko ninklijk Besluit moest worden afgeleid dat de omstreden grond geheel buiten een uit breidingsplan diende te worden gelaten, Konden wij een vorig; maal nog; gewagen van een stijgend spelpeil in de afdeling IJmond van de NeVeBo, niets bleek minder op de deze week gehouden competitie avonden. In de 2de klasse dames ontmoette een zwak spelend Sportbondteam SVIJ I, dat zelfs zo nu en dan de leiding kon nemen. De opslagen waren slecht verzorgd en het was alleen de grotere routine, die Sportbond deed winnen met 30 (159; 169; 152). TVIJ bood aardig weerstand tegen het PSV-team, doch moest het tegen de betere techniek afleggen met 3—0 (158, 1510; 15—7). VSV 2 reageerde zeer traag tegen Kenne- hoeveelheid welke in binnen- en buiten land kan worden afgezet. Gevolgen voor Kanaalvisserij? Het besluit van de reders, om de.aan voer van gezouten haring half December stop te zetten, zal ongetwijfeld gevolgen hebben voor de uitoefening van de haring visserij in Set Kanaal, welke juist vorige week is begonnen. Zolang de vangsten in gezouten toestand kunnen worden aange voerd, kan een redelijke belangstelling voor deze vorm van visserij worden ver- wacht, maar wanneer na 13 December uit- j sluitend verse haring mag worden aange voerd, zal het aantal aan deze visserij deelnemende schepen ongetwijfeld worden beperkt, doordat verscheidene schepen niet voor het aanvoeren van. verse haring zijn ingericht. In de haringvisserij zijn verras singen echter nimmer uitgesloten. Mocht zich in het Kanaal een ruime vis serij ontwikkelen, dan kan het toch nog gebeuren, dat de reders besluiten, meer schepen naar het Kanaal te zenden dan zij oorspronkelijk van plan waren. ADVERTENTIE met 40% KORTING op de normale prijs. Dit vindt U alleen bij de Vulpenspecialist i Velserduinplein 5 - IJmuiden-O. Telefoon 5593 Wij hebben een enorme partij merk- vulpennen van de fabriek gekocht, welke iets in model worden veranderd. Dit is een unieke gelegenheid om een waardevol St. Nicolaas-geschenk te geven tegen zeer lage prijs. Al deze vulpennen met de volledige schriftelijke garantie en onze bekende service. De Beverwijkse tweedeklassers gaan Zondag hun krachten meten met twee ver tegenwoordigers van het hoofdstedelijke tweedeklasse voetbal, namelijk Zeeburgia en OVVO. Beide Amsterdamse clubs hebben in de nog betrekkelijk jonge competitie al heel wat verliespunten moeten incasseren, zodat de kans, dat er van de vier winstpunten ook wat in Kennemerland blijven, zeker aanwezig is De Kennemers krijgt Zeeburgia op be zoek. Deze Amsterdamse club heeft betere dagen gekend. Na 7 wedstrijden heeft ze reeds 9 verliespunten en haar laatste wed strijd tegen UW verloor ze met niet minder dan 62. Wanneer de rood-zwarten dan ook in de vorm zouden spelen, die ze tegen 't Gooi demonstreerden, dan kon dit wel eens de eerste Kennemers-zege bete nenen. Zo ogenschijnlijk krijgt Beverwijk het te gen OVVO nög gemakkelijker, want deze club zag kans in 6 wedstrijden 11 verlies punten te noteren. Het ene winstpunt be haalde zij Zondag j.l. in Volendam tegen de club van die naam en dit succesje Is het juist, dat te denken geeft. Het zal voor de Beverwijkers, zo zij althans prijs op de overwinning stellen, dan ook zaak zijn de tegenpartij niet te onderschatten. In 3 A begint Zaandijk zo langzamer hand ongenaakbaar te worden. Zondag zal HSV wel het negende slachtoffer der op het kampioenschap beluste Zaankanters worden. Onzekerheid De Kinheimers kunnen wetegen VVB weinig hoop geven. Wel geldt het hier een plaatselijke ontmoeting, waarin, zoals reeds zo vaak gebleken is, de onzekerheid ten aanzien van de uitslag nög groter is dan in een „gewone" wedstrijd, maar toch kunnen we moeilijk in een Kinheim-succes geloven. De Terrasvogels maakt momenteel blijk baar een inzinking door. Wat anders te zeggen van de 50 nederlaag tegen WFC? Als er geen verbetering komt, verliest het Zondag ook van Purmersteyn. Vitesse gaat tegen Zilvermeeuwen een moeilijke wedstrijd tegemoet, temeer daar het hier een uitwedstrijd geldt, waarin de Castricummers nu niet bepaald uitblinken. CSV—DEM In 3 B is de ontmoeting CSVDEM dè wedstrijd. Het de leiding hebbende DEM heeft 2 winstpunten meer dan CSV, zodat deze ontmoeting „dè" kans voor de Castri cummers is om hun achterstand in te lo pen. Wij verwachten echter een verdeling der punten. ADO speelt wederom uit en wel tegen OSV. Zoals bekend is het spelen van uit wedstrijden nu juist niet de sterkste zijde der Heemskerkers en dit gevoegd bij het feit, dat OSV de laatste tijd aardig uit zijn slof schiet, doet ons vermoeden, dat ADO het ten hoogste tot een gelijk spel brengt. Velsen trekt naar Schoten. Willen de Santpoorters hun kansen niet helemaal verspelen, dan dienen zij deze ontmoeting te winnen. Maar dit kon voor hen wel eens een te zware opgave blijken te zijn. Wjjk aan Zee speelt in Krommenie tegen KW. Oook deze Zaankanters zouden, even als Velsen, lelijk achterop geraken, als ze verloren. Ze zullen zich dan ook zeker ten volle inspannen óm op beide punten beslag te leggen. Toch achten we Wijk aan Zee in staat het tot een gelijk spel te brengen. Voor Zondag staan de volgende Water- loo-wedstrijden op het programma: Waterloo 1—DCO I (2.30 uur); DEM 5— Waterloo 3 (2.30 uur); Waterloo 4—SHS 3 (12'uur). Waterloo I komt uit met W. Kok; J. Buding en S. Zwart; L. N. Schaap, N.N., H. Koopman; J. de Boer, J. van Schoor, A. F. Broek, G. Post, L. G. de Vlieger. In het kantoor van Openbare Werken in Velsen werd gisteren aanbesteed het aanleggen van rioleringen ten zuiden van de Linnaeusstraat in IJmuiden. De lengte van dit object bedraagt 3350 m. Er waren zeventien inschrijvingen binnengekomen. De firma Gebroeders Bruischaart uit IJmuiden was de laagste met een bedrag van f 60.300.Hoogste inschrijver was K. Vens uit Zaandam met een bedrag van 95600. De gunning is aangehouden. mers 3 en het onnodig op zijn minst één punt glippen, Kennemers 3 won met 30 (15—13; 15—8; 15—11). In de 1ste klasse heren kwam DGS Woens dagavond onvolledig in het veld tegen Sport bond, dat reglementair met 30 won. Tijdens de wedstrijd VCK 2PSV 2 ge raakte het volleybal in het slop. Lauw spel enerzijds en zwakke techniek anderzijds gaven deze wedstrijd een matig cachet. VCK won met 3—1 (15—11; 16—14; 13—15; 15—8). Waterloo moest Kroeze missen wegens blessure. Mede daardoor won het overigens ook niet sterk spelende PSV vrij gemakke lijk met 3—0 (15—3; 15—6; 15—li). Op beide avonden werd een aanvang ge maakt met de selectie van nieuwe spelers en speelsters voor de afdelingsteams. Men hoopt op 18 December zo sterk mogelijk te kunnen uitkomen in de districtsafdelingen- competitie te Enkhuizen. Het programma voor de volgende week luidt: 2de klasse heren (Dinsdagavond): VGV 2 —VCK 4: VCK 5—TVIJ cn VCK 3—SVIJ 2. lste klasse dames (Woensdagavond): DGS VGV; Kennemers 1VSV 1 en Waterloo —VGV. De Kennemerstatcn Atletiekvereniging „Suomi" gaat Zondag voor haar led'en een traditie voortzetten met het houden van St. Nicolaas-veldlopen op het landgoed „Wes terhout", het wtoitertrainingscentrum in Beverwijk. Aan deze wedstrijden, die des morgens om 10 uur beginnen, kunnen de leden van alle afdelingen deelnemen. 's Avonds zal er in het Statenhuis aan de Velserweg een feestavond zijn, verzorgd door het driemanschap „Tapire", dat de bisschop van Myra en zijn knecht voor een bezoek heeft uitgenodigd. Woensdag en Donderdag heeft de B.G.V. Turnlust voor adspiranten-aföelingen on derlinge wedstrijden gehouden, waarvoor de jeugdige deelnemers grote animo aan de dag legde. De uitslagen in de diverse afdelingen luidden: Jongste meisjes II, groep T: 1. Margo Klees 40.5 p. 2. Sophie Albers 38.5 n. 3. Irene van Esch 38 p. Groen II: Joke Spij ker 35.5 p. 2. W. Kaspers, W. Nooy, J. Har- tog, allen 33.5 p. Jongste meisjes II, eerste gelid: 1. Maayke Nooy 41 p. 2. Jolla Bakker 39.5 p. 3. Nelly Schouten 38.5 p.; tweede gelid: 1. I. Schin- ning 39 p. 2. G. Koeten 38.5 p.: derde gelid: 1. Bea Buis en Joke Boere 37 p. 2. Carla Slinger 36 p. Middelste meisjes, eerste gelid: 1. M. v. d. Heul 34.5 p. 2. J. Lagrand 33.5 o. 3. N. Bak ker 31.5 o.: tweede gelid: 1. M. Romeyn 33.5 p. 2. I. Groot 33 p. 3. S. Geel 31 p.: derde gelid: 1. T. Straatman 32.5 n. 2. A. de Laat 30 p. 3. S. Waterdrinker 29.5 p. Oudste meisjes, eerste gelid: 1. L. Lin- (erman 42.5 n. 2. B. v. d. Molen 40 p. 3. G. Graoendaal 36 n.; tweede geüd: 1. B. Nii- kamp 40 p. 2. W. Imansen 38 o. 3. J. Fris 37 p.; derde gelid: 1. I. van Oo'eeiand. I. Rouwens, K. Flentge en G. v. d. Wel, allen 35 o. Jongens, groep I: 1. P. Bakker 40 p. 2. S. Lagrand 39.5 p. 3. M. Vet 39 p.: groep TI: 1. A. Buitenhuis 38.5 n. 2. R. Heemstra 32.5 p. 3. D. Jopsten en F. Knossen 31 p. Het vierde tiental van de Kennemer schaakclub ..Pat-Maf' speelde tegen „Kijk Uit" 4 uit IJmuiden, welke in een voor lopige uitslag 314-2'/, voor dé IJmuid'ena- ren eindigde. De uitslag was: F. Walda (K)Metselaar 1-0: M. de WolfB. Sauer 0—1. P. HeidenreichA. P. P. Mourer 1-0, F. Huleh°rC. D. Affortit remise: J. G. de Vries—P. Tijssen 0-1: W. v. d. TuinP. Wagenaar afgebr.; G. Dek kerG. v. d. Berg afffehr.; W. Hogewind— G. Laverman afgebr.; W. DeelderA. C. van Lamoen 1-0; J. v. d. DoelJ. Sauer afgebr. Onderlinge competitie De in de onderlinge competitie gespeelde partiien hadden het volgende resultaat; Afdeling I: ir. D. S. HuvgenM. de Vries 0-1; ,1. Beentjesir. D. S. Huygen 1-0; A. P. die BruinJ. Beentjes 0-1; A. P. de BruinM. de Vries remise; M. P. Suiker althans er een bestemming aan diende te worden gegeven, waarbij met de belangen van het Staatsvissershavenbedtrijf reke ning wordt gehouden. Een desbetreffend bezwaarschrift heeft geen wijziging van het 4de herzienings plan tot gevolg gehad, omdat de raad met het college van mening was, dat de in het Koninklijk Besluit vermelde overwegingen op voldoende wijze in acht waren geno men. Daarop heeft het Staatsvissershavenbe- drijf een bezwaarschrift ingediend bij Ge deputeerde Staten en op dit bezwaarschrift is nog geen beslissing gekomen. Inmiddels heeft echter de stedebouw- kundige adviseur van de rijkswaterstaat, op verzoek van de provinciale commissie voor de gemeentelijke plannen, een plan opgemaakt, waarbij zowel met de stede- bouwkundige belangen van de gemeente als met de financieel-economische belangen van het Staatsvissershavenbedrijf zoveel mogelijk rekening is gehouden. Met dit plan, waarbij een van d'e essen tiële bestanddelen van deze aangelegenheid, n.l. een vrij uitzicht over de Visserhaven, gehandhaafd blijft, kunnen B. en W. zich verenigen. Ook het Staatsvissershavenbe drijf heeft zijn instemming met dit plan betuigd. In verband hiermede is het niet langer noodzakelijk, het gemelde vierde herzie ningsplan te handhaven. Het nieuwe plan zal daarna zo spoedig mogelijk ter inzage worden gelegd en ver volgens aan de raad ter vaststelling worden aangeboden. Twee tientallen van de schaakclub Kijk Uit zijn deze week in het strijdperk geweest en in beide ontmoetingen is het niet tot een beslissing gekomen, daar een groot aantal partijen afgebroken moest worden in ver band met het late uur. Maandag speelde het vierde tiental een thuiswedstrijd tegen PatMat IV uit Be verwijk. De voorlopige iutslag is Z'A2W ten gunste van Kijk Uit. Uit de vier afgebroken partijen komen wellicht 2 punten en daarmee zal de over winning een feit zijn. Aan het eerste bord kwam Walda tegen Metselaar al spoedig in het voordeel en reeds op de 20ste zet was het pleit beslecht. De Wolf verspeelde in de aanvang een stuk en hoe hij ook vocht om de geleden schade in te halen, kon hij verlies niet voorkomen. Heidenreich bouwde een goede aanval op en had succes; Hölscher scheen aanvanke lijk regelrecht op de overwinning aan te stevenen, maar zijn tegenstander weerde zich geducht en remise was het resultaat. Deelder speelde een voorzichtig spel en gaf zijn tegenstander geen gelegenheid iets te ondernemen zodat in het eindspel de Kijk Uit-man zich de meerdere mocht noemen. Van de vier afgebroken partijen staat v. d. Tuin gewonnen en Dekker verloren, ter wijl de partij van Hogewind cr naar remise uitziet; de stelling van v. d. Doel is daaren tegen moeilijk te taxeren en vermoedelijk zal de arbiter hier wel aan te pas komen. Tenslotte moest De Vries aan zijn tegen stander de eer laten, daar hij de gevolgen van een minder goede opening niet meer te boven kon komen. De gedetailleerde uitslag luidt: Kiik Uit IV Pat Maf IV 1. WaldaMetselaar 1—0 2. De Wolf—B. Sauer 0—1 3. HeidenreichMourer 1—0 4. Hölscher—Affourtit 5. De VriesTijssen 0—1 6. v. d. TuinWagenaar afgebr. 7. Dekkerv. d. Berg afgebr. ■8. HogewindLaverman afgebr. 9. Deelderv. Lamoen 1—0 10. v. d. DoelJ. Sauer afgebr. Voorlopig 314—214 Weenink IKijk Uit I voorlopig 32 Het eerste tiental toog naar Beverwijk om daar Weenink I te bekampen. Het is een felle strijd geweest en ook in deze ontmoeting zijn niet minder dan 5 partijen afgebroken, zo dat ook hier van de uitslag niets definitiefs te zeggen is. Wel menen we niet te optimistisch te zijn, als we denken dat er vcor Kijk Uit gunstige perspectieven in zitten. Van de vijf afgebroken partijen staan er naar onze mening drie op winst, terwijl minstens een partij remise zal worden en een partij moeilijk te beoordelen is omdat die arbitrair beslist zal moeten worden. De voorlopige stand is 32 voor Weenink. Lanser aan het eerste bord won in het middenspel een stuk en hoewel de partij af gebroken werd, is de winst voor Kijk Uit in deze zeker. Blok speelde fel op aanval, maar verwaar loosde te veel zijn verdediging, want toen zijn tegenstander erin slaagde wat tegenspel te krijgen zakte de stelling van de Kijk Uit'er als een zoutzak in elkaar en verlies was niet te vermijden. Gordijn trok ook fel van leer, kreeg posi tioneel voordeel en hoewel bij het afbreken dit voordeel ook nog aanwezig is, zal het toch wel op remise uitdraaien. V. d. Plas speelde iets te passief om tegen Muyen succes te hebben en moest dan ook de vlag strijken voor de Weenink-man. Kraaienoord verkreeg in het begin ook het betere spel, maar na een algemene ruil van stukken bleef er niets anders over dan remise, daar op winst spelen te veel risico's gaf voor beide spelers. Visser slaagde er in met twee paarden de vijandelijke stelling binnen te dringen en boekte een verdiende overwinning. Wijdoogen kreeg een tegenstander, die met huiselijke moeilijkheden te kampen had en de partij werd ai heel gauw remise. Bij het afbreken stond Hendrikse een toren voor, maar zijn tegenstander heeft nog enige kansen om het spel remise te houden door „eeuwig schaak". Kistenmaker staat in zijn afgebroken par tij een pion achter, maar heeft de goede loper en een nadere analyse zal moeten uitmaken of de partij nog te houden is voor Kiik Uit. Na een gelijk opgaande strijd slaagde De Haas erin op het laatste moment voordeel te krijgen en ook deze partij werd afgebroken in een stand, waarin het eind voor Kijk Uit het volle punt zal opleveren. De volledige uitslag is: Weenink I— Kiik Uit I 1. BakkerLanser afgebr. 2. KoomenBlok 1—0 3. SlingsGordijn afgebr. 4. Muyenv. d. Plas 10 5. Meyer Jr.Kraaiepoord H 6 ReinhoutVisser 01 7. TervoortWijdoogen Vi'i 8. v. 't HoffHendrikse afgebr. 9. Piët—Kistemaker afgebr. 10. SiebersDe Haas afgebr. Voorlopig 3—2 Th. Spijker 1-0; P. E. Hart—J. E. Strengers 0-1. Afdeling II: J. OortM. Soeteman 0-1; S. S. Oppenheimer—A. Slings 1-0; E. Eek- hartJ. A. Rood'enburg remise; P. A. Jans senE. Rijken remise. Afdeling III: K. ComisA. de Vries 1-0. Afdeling IV: S. HavermanA. C. van Lamoen 1-0: P. Sauer—P. D. Affourtit 1-0. Afdeling V: J. v. d. Struis—A. W. Gerrits 0-1; E, ToffdliG. v, d. Berg 1-0,

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 19