Verenigingsvaria Havenberichten Meergezinswoningen langs de Jan Gijzenvaart Visserij - varia Autorijschool „IJmond" Kerkdiensten TEL. 4864 AUTORIJLESSEN AUTORIJLESSEN? Beverwijk ab'dejong Minister tevreden over haven en hallen Geen verandering in trawleractie T.O.V. met een klucht in K.S.A.-gebouw TAXI NODIG? „De Eendracht", gaf prima concert uit de IJmond Wijk aan Zee 10 IJmuidenUPTTS Vervangende woonruimte voor te saneren Santpoortse huizen Burgerlijke stand Velsen De Sint komt morgen in Uitgeest BEL 5000 „Weenink" 3 versloeg „Castricum" 3 Motorrijders zagen motorwedstrijden Feest voor Schulpen en Meerweidenjeugd „Ons Genoegen" speelt „Vals accoord" Klaverjassende „Strandmeeuwen" Aafje Top oogstte succes bij 't „Nut" Feestavond van supportersvereniging Gabaret voor bewoners van badhotel B.B. houdt propaganda-avond Kinderdiensten ZATERDAG 27 NOVEMBER 1954 NOTEERT U EVEN „From here to eterny" (Thalia, Vrij dag tot en met Woensdag) In „Erbij" hebben wjj reeds geschreven over „From here to eternity", welke film thans in dit theater is ingezet. Een harde film, schreven wij, zeer boeiend en typisch Amerikaans. Ze maakte in de V.S. veel op gang en werd met onderscheidingen be kroond. Er zijn mooie speelrollen in van Montgomery Clift en Deborah Kerr. „Jungle Jim in het verboden land" (Zon dagmiddag) is een verhaal dat speelt in het land van de aapmensen, waarij een vrouw niet schroomt te moorden en tenslotte bij wijze van straf van hogerhand veronge lukt. „Warenhuis op stelten" (Rex, Vrijdag tot en met Maandag). „Warenhuis op stelten" is de zotte en kluchtige comedie, waarover wij geruime tijd geleden in „Erbij" schreven. De ko miek in de hoofdrol ligt ons niet. Hij is zo onnatuurlijk en opzettelijk leuk, dat het verveelt. De situaties in de film echter zijn om van te smullen zo goed gevonden. Neem de zwakheden voor lief en ge houdt nog een aardige portie amusement over. „Walking my baby back home (Woens dag en Donderdag). Ook in deze film wordt weer eens duide lijk getoond, dat de Amerikanen in dans en muziekfilms hun mannetje staan. Do nald O'Corner en Janet Leigh dansen er vrolijk op los en dat dansen wordt hun ge makkelijk gemaakt door de vele vrolijke bekende melodieën, die het filmverhaal maskeren. Het filmverhaal van een band die geen succes heeft bjj het oppermach tige publiek en van de ene tegenslag in de andere rolt. Hetgeen de bandleider er niet van weerhoudt, zo af en toe met rappe danspassen over tafels, stoelen en draai molens te zwieren. Blijkt dan achteraf, dat band en publiek elkaar uiteindelijk gevon den hebben, dan heeft hij nog eens reden te meer om zijn (dans)-vreugde niet onder stoelen of banken te steken. „WU gaan naar Monte Carlo" (Luxor, van Vrijdag t/m Dinsdagavond). Deze film (in vaudeville-stijl) is in wezen een niet onaardig in elkaar geknutselde klucht, ge baseerd op vergissingen om een baby. Juist wanneer Ray Ventura's orkest naar Monte Carlo moet vertrekken, krijgt de drummer abusievelijk het 1 y2-jarig zoontje van een Amerikaans echtpaar in bewaring. Menend dat het zijn kleinzoontje is, legt de drum mer het kind in de trein naar Monte Carlo hardvochtig te vondeling. Het kind comprommiteert aldus zowel in de trein als in Monte Carlo allerlei min- neparen, waarvan zelfs een het kind wil gebruiken als voorwendsel om een huwelijk door te drijven. Het geheel wordt met luch tige Franse moraal opgediend (echter zon der de daarbij wel erg onontbeerlijke Franse esprit) en het gesol en gaat dan ook al gauw vervelen. Zondagmiddag is in deze bioscoop het spannende verhaal „Cisko-Kid keert terug" te zien „Sangaree" (W. B. - theater, Vrijdag tot en met Maandag). Als een grootgrondbezitter in Georgië aan Amerika's Oostkust aan zijn sterfbed het beheer over zijn enorme bezittingen en kapitaal opdraagt aan de zoon van een knecht die hij op zijn kosten heeft laten studeren, is de lont in het kruitvat gegooid van de aristocratie, die strikte voorstander is van feodale toestanden. Men zal reeds begrepen hebben dat er hevige ruzies ko men rond de plantages van goed- en kwaadwillenden als de nieuwe heer nieuwe wetten wil doorvoeren. Dat uiteindelijk leugen en bedrog het toch afleggen tegen ADVERTENTIE K L A V E R 'S Boek- en Kantoorboekhandel Leesbibliotheek KENNEMERLAAN 59 - IJMUIDEN Telefoon 5326 wil gaarne aan ieder die daar prijs op stelt DE BOEKENGIDS verstrekken. Deze zijn te verkrijgen aan onze zaak. Of na schriftelijk of telefonisch verzöek wordt deze U gratis toegezonden. Verschenen is een nota van de minister van Verkeer en Waterstaat naar aanleiding van het verslag der commissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer over de be groting voor 1955 van het Staatsvissers- havenbedrijf te IJmuiden. Hieraan is het volgende ontleend: Het aanvangsuur van het lossen is reeds gedurende enige jaren op 2 uur v.m. ge steld. Het is de minister echter bekend, dat vervroeging van dit aanvangsuur een onderwerp van bespreking uitmaakt tus sen de daarbij betrokken partijen, namelijk de reders- en havenarbeidersorganisaties. De sortering van de aangevoerde vis vol doet in het algemeen aan redelijke eisen. De lossing van vis behoort tot de taak van de aanvoerders. Het is de minister be kend, dat versnelling van het lossen door mechanisering thans door de betrokkenen onderzocht wordt. Voor dit onderzoek en het houden van proefnemingen is onlangs in het kader van de Moody-fund een be drag van 50.000 beschikbaar gesteld. Aan de reiniging van de halkisten wordt de grootst mogelijke zorg besteed. Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft V.V.IJ. Zaterdag een thuiswedstrijd. Dit is de eerste wedstrijd van de tweede helft in de competitie. Van de Utrechtena ren U.P.T.T.S. werd in de uitwedstrijd met 3-1 verloren, de V.V.IJ.'ers hebben dus nog een appeltje met deze ploeg te schil len. Willen ze mee blijven doen, dan dient er gewonnen te worden. Want al heeft S.I. Z.O. door de overwinning van Zaterdag stevig de kop, de mogelijkheid dat zij strui kelen is ook voor hen niet uitgesloten. Programma lagere elftallen: Kinheim IJmuiden 2, IJmuiden 3VEW, SIZO 3 IJmuiden 4. Adspiranten: Kennemers c IJmuiden b, Kennemers dIJmuiden c. rechtschapenheid en oprechte trouw het zou ons tegengevallen zjjn indien het niet 't geval was geweest in deze in technicolor opgenomen drie-dimensionale film. Fer nando Lamas, Arlene Dahl en Patricia Me dina spelen de hoofdrollen. „Treinroof in Missouri" zal Zondagmid dag- de liefhebbers van „sterke verhalen" bezig houden. „Kinderogen" (Luxor Theater, Woensdagavond). Victorio de Sica heeft in de dramatische film „Kinderogen" een huwelijksdrama verfilmd, dat echter zijn film „Fietsendieven" in gaafheid bij lange na niet kan benaderen. Een eenvoudig grondthema werd omkleed met een serie scherp waargenomen tonelen uit het dagelijks leven. „From here to eternity" (Kennemer Theater, Vrijdag tot en met Woensdag). Voor de recensie zie Thalia-theater IJmuiden. voor TAXI of TROUWAUTO'S Vrijdag 26 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Salawati van Rotter dam. Boreas van Rotterdam. Ingen van Rot terdam. Grömiebek van Antwerpen. Citadel van Randers, Heriot van Leith, Haverton Hill van Antwerpen. Falcon van Londen. Rijnstroom van Londen. Stad Schiedam van Melilla. Fountains Abbey van Goole. Hathor van Algiers. Spaarnestroom van Fówey, Taormine van Par. Vertrokken zijn: Amasius Fiuvius naar Prowess. Notos naar Rotterdam. Gordias n. Hamburg. Wappu naar Helsinki. Prinse gracht naar Rotterdam. Askö naar Gent. Schippersgracht naar Skuru. Bogamund n. Casa Blanca. Askepot naar Londen. Bomma naar Christiansand. Bedouïn naar Rotterdam. Noordstad naar Rotterdam. Brouwersgracht naar Rotterdam. In de raadsvergadering van 15 December 1953 is besloten dat voor het gebied ten Zuiden van de Wiistelaan in Santpoort, de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid. Het ontwerp van dit plan is nu nagenoeg gereed, zodat het binnenkort ter visie kan worden gelegd. Dit plan beoogt een sanering van de zich in deze buurt bevindende en in slechte staat verkerende woningen. Indien zich de gelegenheid voordoet, zal dè gemeente de eigendom proberen te verwerven van in dit gebied gelegen percelen; er zijn er al een paar gekocht. Thans zijn de gemeente te koop aange boden langs de Jan Gijzenvaart gelegen percelen tuingrond, groot 71 are en 60 ca en 90 are en 70 ca. Een deel van deze grond zal krachtens het uitbreidingsplan een bestemming ver krijgen voor bebouwing met meergezins- woonhuizen. Het bezit van deze grond biedt de mogelijkheid deze woningen te bouwen als vervangende woonruimte voor Een scène uit de „Oscar" winnaar From here to eternity", die de nieuwe week Thalia siert. Deborah Kerr en Montgo meryClift in hun perfect samenspel. GEBOREN: H. StamMarx, z., van Sae- lenplantsoen 12, Velsen-N.; E. de Geus Corbijn. d., van Leeuwenstraat 49. IJmuiden; E .A. StruykVrijburg, z., Beekvlietstraat 1, Santpoort: A. M. ZuijdamKoek, d., Frans Halsstraat 18, IJmuiden-O.: A. J. Scholder— Koelemeiier, z., Brederoodseweg 65. Sant poort; W. F. SchuitemakerFavier, z., Hoofdstraat 222, Santpoort; J. M. Hofman van der Hulst, d„ Staten Bolwerk 16, Haarlem. ONDERTROUWD: F. Jimmink, Duinlust- parkweg 52. Santpoort en M. E. de Hoog, Da Costalaan 18, Driehuis, toek. adres: Da Costa- laan 18, Driehuis; J. Visser, de Lumeijstraat 8, IJmuiden-O. en A. C. de Best, A. Bell- straat 57, IJmuiden, toek. adres: Lange Nieuwstraat 257, IJmuiden; W. F. Bertholee, Hyacinthenstraat 64, Santpoort en H. M. Webbers, Hyacinthenstraat 64, Santpoort, toek. adres: Hyacinthenstraat 64, Santpoort; A. Post. Julianakade 11. IJmuiden en R. R. Lam, Hagelingerweg 37, Santpoort, toek. adres: Julianakade 11, IJmuiden; A. Jansen, Acaciastraat 34, I.Jmuiden-O. en K. Sint Ni- colaas, Strengholtstraat 27. IJmuiden-O., mek. adres: Acaciastraat 34, IJmuiden-O.; P. Woord, van Wassenaerstraat 64, IJmuiden- Oost en N. Verhoog, van Wassenaerstraat 64, IJmuiden-O.; N. Rijke, Kievitlaan 26, IJmui- den-O. en H. Doets, Meeuwenlaan 14, IJmui- den-O., toek. adres: Kievitlaan 26. IJmuidên- Oost; A. Binkhorst, Zeeweg 145, IJmuiden-O. en E. Meiier, Zeeweg 170, IJmuiden-O. GEHUWD: J. W. Daemen en N. de Boer, T.Tmuiderstraatweg 145, IJmuiden; M. van Noordenne en M. Post, Bloemstraat 29 rd, IJmuiden: L. .T. van der Kui.il en G. Boo gaard, Alex Bellstraat 29, IJmuiden; J. Zeeuw en F. E. Daams, Pres. Krugerstraat 73, IJmuiden; N. A. Maussen en C. M. van Bugnum, Rijksweg 309, Santpoort. de in het te saneren gebied staande, af te breken, woonhuizen. Voorts zal êen ander deel van de grond nodig zijn voor de aanleg van sportvelden en van de verkeersweg langs de Jan Gij zenvaart, welke de Wüstelaan met de Delftlaan te Haarlem zal verbinden, zoals deze is geprojecteerd in het reeds goedge keurde uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gedeelte der gemeente ten Zuiden van het Noordzeekanaal. De eigenaren hebben zich bereid ver klaard, de onroerende goederen te verkopen voor een bedrag van 79.000 in totaal; zij zullen tot 1 November 1955 gratis in ge bruik blijven bij J. van Duyn te Santpoort. Er is geen verandering gekomen in de situatie, die ontstaan is sinds de opvaren den van de IJmuidense trawlervloöt hun ontevredenheid uitspraken en deels in eisen formuleerden omtrent het niet uit keren van de 6 procent loonsverhoging over de percentengelden. Inmiddels heeft het college van Rijksbemiddelaars, zoals gemeld, schriftelijk meegedeeld, dat er geen bezwaar bestond tegen het uitbetalen van de verhoging over de vaste gages. De Centrale Bond heeft diverse pogingen ge daan om in deze zaak een oplossing te be reiken, tot nu toe echter zonder resultaat. De 24-uurs actie is voortgezet. Op uitnodiging van de plaatselijke mid denstand zal Sint Nicolaas Zondag een be zoek aan Uitgeest brengen, vergezeld van twee zijner knechts. De Sint komt in een open landauer en arriveert om half drie in de middag op het kruispunt Assum-Kleis, om vervolgens een rijtoer door het dorp te maken, vooraf gegaan door de twee plaatselijke muziek korpsen en de drumband van de vêrken- nèrs. De Sint en zijn knechts zullen ten raad- huize worden ontvangen door burgemees ter P. v. d. Vên en tenslotte naar hótel De Ooievaar gaan, waar hij de Uitgeester jeugd beneden de 10 jaar in audiëntie zal ontvangen. D Prijzen van Vrijdag. Gr. tong 4.30- 3.90, grm. tong 3.40-3.20, kim. tong 2.82- 2.54, kl. tong I 2.26-2.24, kl. tong II 2.10- 2.04, tarbot I 2.70-2.50, alles per kg.; kl. schol II 65-25, schar 25, verse haring 15-10, wijting 40-31, alles per 50 kg. Aanvoer van Vrijdag. 25 kisten tong en tarbot, 48 schol, 6 schar, 1500 haring, 6 wijting, 10 diversen; totaal 1590 kisten. Besommingen van gisteren Haringloggers: KW 47 3340, KW 167 950, KW 86 3090, KW 20 1470, KW 3 2340, KW 70 3250, KW 42 f 140, KW 97 300, KW161 7200, KW 57 f 5540, KW 147 1020. Kotters: IJM 3 240, KW 94 1510, KW 53 530, KW 77 440, KW 21 630, KW 35 150, AM 18 140, KW 14 2600, KW 151 1190. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA De harmoniekapel „De Eendracht" van Van Gelder Zonen en zijn jonge dirigent Ber Joosen kunnen het steeds beter met el kander vinden. Joosen heeft zich al gauw de routine van een dirigent van een blaas- orkest eigen gemaakt en beseft wat de mannen van de kapel van hem verwachten. „De Eendracht" heeft in de loop der de cennia van zijn bestaan een reputatie ver worven, die het tot de primus inter pares der orkesten in dit gedeelte van Kennemer- land stempelt en ook het concert van Don derdagavond heeft weer eens te meer be wezen welk een supérieure groep blazers genoemd orkest tot zijn leden mag reke nen. Het is intens muzikaal en afgestu deerd wat men ten gehore brengt, zodat het de echte muziekliefhebber steeds weer een vreugde is naar deze goede en verant woorde kunstbeoefening te luisteren. Ik was slechts in de gelegenheid naar het pro gramma voor de pauze te luisteren, daar een andere uitvoering eveneens mijn aan wezigheid vroeg, maar de goede indrukken van vorige Eendracht-concerten omtrent de harmonieuze samenwerking tussen ka pel en dirigent zijn weer eens bevestigd. Uiteraard ontbraken de wedstrijdnum mers waarmee het orkest enkele maanden geleden met lof van de jury promoveerde, niet op het programma: Von Gluck's ouver ture Alceste en de ouverture in Italiaanse stijl van Franz Schubert. Ook nu bleek weer, dat „De Eendracht' het praedicaat met lof" ten volle verdiend had. De subtiele muziek, die Handel schreef in zijn Londense jaren voor een avondfeest op de rivier de Thames de driedelige suite „Watermuziek" was na „Alceste" eveneens een toetssteen voor de capaciteiten van het corps. De hoornsoli uit de inleiding klonken vlekkeloos; het hout sloot zich er voornaam bij aan; het samenspel was, me de dank zij het strakke metrum, perfect. De solo-trompettist blies welluidend zijn partij in de aria bijgestaan door de muzi kaal reagerende klarinetten, tuba en bari tons. Joosen had het orkest prachtig in de hand en liet op alle facetten, die het corps r^k is, het volle licht schijnen, zodat de fi nale een der hoogtepunten van de vertol king was. Meindert Boekels Suite Classique is voor de Nederlandse amateur-orkesten binnen enkele jaren al een waar programmanum mer geworden. Ditmaal vormde het een op moderne leest geschoeide tegenhanger van Handels compositie. Fors en stevig van klank kwam het over het voetlicht, impo nerend door de grote beheerstheid waar mee men het uitvoerde. Wederom schitter de de solo-trompettist in de Aria en terecht liet Joosen het orkest danken voor het har telijke applaus, dat deze boeiende voor dracht beloonde. De tenor Thimo Jacobs was de solist, door Joosen aan de vleugel begeleid. Zoals zovele zangers gaat zijn voorkeur uit naar het opera-genre. Jacobs beschikt over een gecultiveerd, week geluid, dat hij welovery- wogen gebruikt. Behoudens een teveel aan keelklanken dat in een der aria's uit „Don Juan" sterk hoorbaar werd, was zijn zang zeer aannemelijk en droeg hij zijn num mers stijlvol voor. A. J. VAN DER WEIJDEN ADVERTENTIE Het derde tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" speelde een honds wedstrijd tegen „Castricum" III en wist deze met 5'A4Va in zijn voordeel te be slissen. De uitslag was: D. Duinmeyer (W.; N. Kortekaas 10; A. de VriesF. v. d. Bey ViJ. Meijer Sr.-H. Niemeyer 01; G. Duisen:berg-A. Kerstens 10; J. Limmen-W. Kossen 10; C. Verdult-A Mittendorf 10; J. Beekhoven-B. Beentjes 01; R. MeyerW. Heuseveldt 01; L BoonstraA. Mulder 01; J. Hoppen N.N. 1—0. Belangrijke motorwedstrijden in binnen- en buitenland verschenen Vrijdagavond op het witte do^k in het Beverwijkse Cen trum voor een groot aantal leden der Kennemer Motorclub. Niet alléén de snelheidswedstrijden trokken de aandacht; ook de behendig heidswedstrijden in Arnhem en op Texel genoten een ieders interesse. Het werd een uitstekend geslaagde bij eenkomst, waarbij voorzitter B. Mol aan het einde een woord van dank sprak tot de vertegenwoordiger van een bekende oliefirma, die deze avond verzorgde. ln de nieuwe FORD ANGLIA Gedipl Instructeur M. VISSER, Celsiusstr. 52, Tel. 4551, IJmuiden v.h GARAGE GIESBERTS, Palmenstraat 3 Tel. 4156, IJmuiden-O. ADVERTENTIE met Volkswagen AUTOR IJ SCHOOL FRANS ROOTRING Gedipl Instructeur LANGE NIEUWSTR. 68 - TELEFOON 5050 Tevens verhuur ronder chauffeur De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meerv/eiden", die ook met de pas geleden gehouden filmmiddag voor de jeugd een groot succes wisten te bereiken, berei den zich nu voor op de Sint Nicolaasvie- ring. Deze wordt Zaterdagmiddag, 4 Decem ber, in twee bijeenkomsten, om 2 uur en om 4 uur, in het gemeentelijk Ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat ge houden, waarbij de bisschop van Myra en zijn knecht aanwezig zullen zijn. Aan het feestprogramma werkt een goochelaar mee en er zal een poppenkast- vertoning zijn. De Wijk aan Zeese toneelvereniging „Ons Genoegen" geeft vanavond (Zater dag) in café „De Zon" een opvoering van het toneelspel „Vals accoord". De Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft een onderlinge wedstrijd gehouden waarvan de uitslag werd: 1. N. de Boer 4710 p.; 2. G. Postma 4690 p.; 3. mevrouw Seysener 4652 p.; 4. mevrouw Postma 4516 p.; 5. B. Groosjohan 4516 p. Voor de tweede avond in dit seizoen van het departement Heemskerk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, die in zaal Dam gehouden werd, bestond van dê zijde der leden een goede belangstelling. De bekende voordrachtskunstenares, Aafje Top voerde het werk van Dumas „Marguerite Gautier" ten tonele en op bui tengewoon boeiende wijze kweet zij zich van haar taak. Het publiek volgde de ge schiedenis met grote aandacht en een lang durig applaus viel de kunstenares na af loop ten deel. De heer J. Schoen opende deze avond en verklaarde de inhoud van het stuk. Ds. B. J. J. Naessens verrichtte de sluiting en sprak woorden van warme dank aan mejuffrouw Top. De supportersvereniging „Rood-Zwart" te Beverwijk houdt op Zaterdag 4 Decem ber in het Kennemer-theater een feest avond, die zal worden verzorgd door het show-accordeon-orkest „De Rivierschip pers" en het Kennemers Cabaretgezelschap. Na afoop is er St. Nicolaasbal onder lei ding van Dick Heemskerk. Voor de bejaarde bewoners van het Wijk aan Zeese badhotel heeft het cabaretgezel schap „De Carona's" een gezellige avond verzorgd. Het programma was rijk gevarieerd en de oudjes genoten met volle teugen. De vijftienjarige accordeonniste Tiny Slinger bracht de stemming er al direct goed in en ook de imitator Tony Schellevis oogstte veel succes. Voorts wérkten nog mede „De Tiroler zusjes" en de goochelaar Adrico. Na afloop bracht de directeur van het badhotel aller dank over en werd tot slot nog een dansje gemaakt. Bescherming Bevolking te Heemskerk houdt op Woensdag 1 December in zaal Dam een propaganda- avond, waar films zullen worden vertoond, niet al leen het werk van de B.B. aangaand, doch ook op andere onderwerpen be trekking hebbend. Agenda voor Castricum en Uitgeest ,,Corso"-theater, Castricum: Zaterdag en Zondag, 19.15 en 21.30 uur; Maandag Dinsdag en Woensdag, 20 uur: „De af vallige". Zondagmiddag 15 uur: „Donald Duck". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest: Zondag 20 uur: „S.O.S. held in nood". Maandag en Woensdag 20 uur: „Strijd om het heelal". Met „Kijk een beetje uit, George" is er weer een nieuwe klucht voor het amateur toneel uitgekomen, welke door de auteur Koos Beswino als een vrolijk blijspel werd aangekondigd. Bij nadere beschouwing blijkt d'it stuk met een olijke knipoog in de richting van de Duitse blijspelfabrikant G. von Moser geschreven te zijn, want de intrige vertoont in grote trekken een on miskenbare overeenkomst met zijn klucht „De Lijfrente", die een vorige generatie al naar behoren heeft geamuseerd. Want het betreft hier een levenslustige jongeman, George Hartog, die zich met zijn vaste liif rente prinsheerlijk voelt ên daardoor alles wat naar arbeid zweemt steeds met een grote boog wist te ontwijken. Tot ook hij het slachtoffer wordt van de ondeugende Amor, die hem de charmante Jenny de Korver op zijn weg voert, waardoor George nog slechts droomt van een toekomst vol met de spreekwoordelijke rozengeur en maneschijn. Doch mama De Korver, een energieke zakenvrouw, heeft zich een ander ideaal van haar toekomstige schoonzoon voor ogen gestéld dan een frivole leegloper zodat George eerst zal moeten bewijzen in staat te zijn door eerlijke arbeid in het onderhoud te kunnen voorzien. Promnt associeert hij zich met een monteur, die een vernuftige combinatie tussen een gas fornuis en een koelkast heeft uitgevonden, waarvoor hij het bedrijfskapitaal verwerft door zijn lijfrente over te doen aan een zékere heer Schmoll -de helft van een duo, dat in de verte herinneringen aan de vermaarde comnagnons Pota^ch en Perle- moer oproént. Met, het gevolg dat George plotselin" Schmoll's troetelkind geworden is van zijn welzijn hangt immers het doorbetalen van de lijfrente af en deze nu in permanente ongerustheid over Geor ge's gezondheid verkeert. Mede door een aantal beproefde kluchtspèlfiguren nemen dé komische verwikkelingen een vrije loon. De R.K. Toueelstichting „T.O.V." bracht deze klucht Donderdagavond in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk als eerste in deze omgeving vóór het voetlicht. Hoewel de ópvóering verre van onberisnèlijk is ge wéést, heeft het publiek zich tbch naar behoren geamuseerd. Dat de voorstelling dé critische toeschouwer sléchts een matige bevrediging schonk, moet voornamelijk worden toegeschreven aan het tekort aan tempo, waardoor de vereiste kluchtspel vaart niet bereikt werd. Ook kleine regie fouten werkten storend, biivoorbeeld het betalen van zevenhonderd gulden met slechts één bankbiljet en het telkens or>- komen door de tuindeuren, terwijl er in de tekst naar wordt verwezen, dat de zit kamer van nension ..Zorgeloos" waarin het stuk zich afspeelt on de tweede of derde verdieping gelegen is. De mise en scène liet de spelers teveel vriiheid. Tijdens dê dialogen verplaatsten zij zich zondfr dat hiervoor de minste aanleiding bestond, hetgeen wel een bijzonder wanordelijke indruk achterliet. Dirk Dudink behaalde als de uitzonder lijke boekhouder Z'ooe ongetwijfeld het meeste lachsucces. Hii soeelde deze figuur in de trant van Peter Pech. met welke om schrijving ziin typering voldoende is aan geduid. De klucht werd van verdere charge voorzien door Hannie Aardenburg als de mallotige pianolerares, benevens door Jan Henneman en Hugo Riegerman, die de beide elkaar eeuwig wantrouwende com pagnons een bruisend leven trachtten in te blazen. Zoals in dergelijke kluchten gebrui kelijk, horen de overige rollen strikt geno men op het tweede nlan thuis. Hetgeen mevrouw Reekman-Veenboer niet belette, zich als mevrouw De Korver door haar ge decideerd optreden en duidelijke articu latie in de gunstigste zin te onderscheiden. •TAN VAN DAM. MARKTBERICHT Andijvie 1427: sla 919: soinazie 3449: bloemkool 2356; bospeen 3244; waspeen 1934; witlof 4758: prei 1734: snruiten 4183; knollen 721: boerenkool 19-29; groe ne kool 1626; rode kool 1120; winterpeen 7—17; druiven 58—118; soepgroenten 815; tomaten 2392. Zondag 28 November IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 19 uur: ds. S. Kranenburg. Christelijke Belangen, 10 uur: de heer M. van Loo, jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. E. Zijlstra van Aerdenhout; 15 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Helmstraat, 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden, Heilig avondmaal. Gemeente Gods, 10 uur: bijeenkomst in Cultureel Gebouw. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: Jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10. uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag (H. Andreas) 9 uur: Heilige dienst, 19.30 uur: Vespers. Donderdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12.15 uur: Zondagsschool; 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamen komst; 20 uur: Verlossingssamenkomst Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw IJmuiden-Oost, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. H. W. Dickhout, 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, Bethelkerk 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. B. Schouwink van Schiedam. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: de heer J. Sevensma van Amsterdam. Woensdag 19.45 uur: J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: Breking des broods. Donderdag 20 uur: Bijbelbespreking. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.15 uur: ds. J. A. Roskam. Doopsgezinde Gemeente, koffiekamer Westerveld, 19.30 uur: ds. W. Veen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk. Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink (Heilig Avondmaal). Jeugdkapel. 10.15 uur: de heer T. Snoek. VFLSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer A. Th. Besselaar van Amsterdam. Don derdag 20 uur: de heer Th. Bijlsma van Den Helder. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 17 uur: Open-Deur- dienst, ds. G. van Veldhuizen. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer A. Boer. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, 10 uur: dr. A. v. Biemen van Bentveld. Maranatha, 10 uur: de heer F. H. van der Horst uit Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondag school, 17 uur: Kinderbijeenkomst; 19.15 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Ver lossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. F. C. Willekes. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. Konings berger, van Amsterdam; 10.30 uur: kin derdiensten in kleuterschool, Dorps straat. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. Ned. Herv. Evang. Ver. Dienst in samen werking met Ned. Herv. Gem. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. G. P. Geers van Haarlem-Noord, 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden van IJmuiden. „De Toorts", 9 uur: ds. F. Keja van Stom- petoren. „De Kapel", Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool om 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschoo! om 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat om 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool om 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht om 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool om 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Herv. Zondagsschool, Julianaschool om 10 uur. Itinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school om 10 uur. Geref. Zondagsschool, Bethelkerk om 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, P. Ver- meulenschool om 10 en 11 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10