Het kind met een te nauwe borstkas kan er baat vinden LANCÖME Visserij -varia Fa R. de Boer Drogisterij Keersemaker Havenberichten De taak van een overdekte Velsen zit met een achterstand van jaar Constant verlo vingsringen Het nieuwe pun ten raadsel wmmÈËËBmmm Voor jonge hersens '"Brieven aan de redactie DONDERDAG 9 DECEMBER 1954 Ad veiitswijding in Oud-katholieke kerk Kerstvergadering NCVR Watervlieters ontvangen K.V. „Helder" Receptie D. Bus R.stand Velsen Dames Humanisten komen bijeen Tante Els feliciteert Uitbreidingen in Velsen "T- De schoolkinderen. Dat is het arsenaal waaruit de zwemmers (sters) moeten komen. Zij zullen het eerst aan bod komen om in grote getale les te ontvangen en er zal naar gestreefd worden om te zorgen ieder kind, dat de school verlaat, het zwemdiploma Dit te reiken. En laten wij nu eens niet alleen naar het zwemmen kijken. Hier ligt nog een andere taak van de overdekte. Een dergelijke inrichting steunt op drie zuilen n.l. volksgezondheid, volkshygiëne en volksveiligheid. Het zijn drie verschillende begrippen, die niet van elkaar te scheiden zijn, want door het (leren) zwemmen geniet men van elk dezer drie waarden en behoudt daar iets van voor zijn gehele leven. Hoeveel kinderen hebben een tc nauwe borstkas? Wist ge dat bij onderzoek o.a. in Amsterdam is gebleken, dat bij de kinderen borstkasverruimingen tot cm toe zijn geconstateerd, nadat zij met het lesnemen begonnen waren? Wat dit wil zeggen voor de lichamelijke conditie van het kind is een ieder duidelijk. Een voorbeeld, hoe een zweminrichting van grote invloed kan zijn op de volksgezondheid. En de hygiëne? Ofschoon van overheids wege ontzettend veel gedaan wordt deze op alle mogelijke wijzen te bevorderen, blijkt het helaas maar al te vaak, dat er nog toestanden bestaan, die in onze hui dige maatschappij haast ondenkbaar zijn. Bij het bezoek aan een zweminrichting is het wassen en douchen verplicht, alvo rens men de zwemzaal betreedt. En dit wordt gecontroleerd. Speciaal wordt veel aandacht besteed aan de schoolkinderen. Vuile voetjes worden niet toegelaten en degeen die met „sokken" in de zwemzaal komt, gaat onherroepelijk terug onder de douche. Dit vindt de persoon in kwestie natuur lijk niet leuk, en het gevolg is, dat iets dergelijks een tweedie maal niet meer voorkomt. De kinderen hierbij komt dit nog wel eens voor leren zich be hoorlijk wassen (indien zij dit niet geleerd zouden hebben), en gaan beseffen dat lichaams-hygiëne een zeer belangrijk iets is. Hier ligt dus de taak van de inrichting op hygiënisch gebied. En dat deze niet al leen beperkt blijft tot de overdekte zelve, is hieruit gemakkelijk te concluderen want het daar geleerde vindt haar uit breiding in die gezinnen, waar dit nodig mocht zijn. Water is geen vijand De volksveiligheid - dus de mogelijk heid scheppen zich van de verdrinkings dood te kunnen redden, eventueel ook an deren kwam reeds boven ter sprake, Deze is zeer belangrijk en in alle geval len hebben mensen het leven er af ge bracht, omdat zij het water, misschien vroeger hun vijand, tot hun vriend heb ben gemaakt. Wij hebben in Velsen een achterstand in te halen van minstens 4i jaar en dat is geen kleinigheid en om deze in de kortst mogelijke tijd in te lopen is een taak van de zweminrichting. En deze taak kan zij volbrengen, indien ieder meewerkt om dit werk te bespoe digen. Allereerst is het een taak voor het personeel en in de tweede plaats is daar bij uw medewerking nodig. Waarin die medewerking kan bestaan? heèl eenvoudig, door precies de aanwijzin gen, die gegeven worden, op te volgen zodat.geen tijd onnodig verloren gaat. Want: elke minuut is er één! En we moe ten vooruit. Wij moeten zorgen, dat wij ovèr enige jaren kunnen zeggen; Velsen kan zwemmen, zowel jong en oud. Nooit te oud Ja, ook oud! We horen zo vaak zeggen: „Ik ben- te oud om zwemmen te leren". Neen, dat zijt gij niet! Ik heb velen mee gemaakt, die het op latere leeftijd pas leerden en toen eerst beseften, hoe heer lijk het in het water was en wat zij tot op dat moment te kort waren gekomen. Wist u dat Esther de Boer-van Rijk, eertijds onze grootste actrice en be kend geworden door haar vertolking van de rol van Kniertje in „Op Hoop van zegen" van Herman Heijermans op 80-jarige leeftijd pas zwemmen heeft geleerd? En dat zij het toen jammer vond, dat zij niet eerder was gaan zwemmen? Met dit voor ogen dit geval staat niet alleen! zal niemand meer mogen zeg gen: „Ik ben er te oud voor!" Conclusie: een ieder kan zwemmen leren, natuurlijk bijzondere gevallen daar gelaten. K unstzwemmen Thans nog een enkel woord over het kunstzwemmen. Dit is wel de nieuwste spruit in het zwemgezin. We moeten onderscheid maken tussen het werkelijke kunstzwemmen en het show-zwemmen, dus het brengen van show-nummers. Het kunstzwemmen omvat zg. verplichte oefeningen, die op de maat van de muziek worden uitgevoerd. Hiervoor is een inter nationaal reglement samengesteld, zodat alle groepen, die dit beoefenen dezelfde leerstof hebben en zich eventueel met el kaar kunnen meten op daartoe uit te schrijven wedstrijden. Behalve de technische uitvoering wordt de interpretatie van de muziek beoordeeld, hoe de leider of leidster van een groep deze opvat en hoe de leden deze in ver band met de muziek ten uitvoer brengen. Het show-zwemmen vormt een meer tot een ieder sprekend en aantrekkelijker geheel. Ook hier moet degeen, die een der- In de Oud-Katholieke kerk van de H. Engelmuindus aan de Wilhelminakade wordt Zondagavond, op de derde Zondag van de Advent, te zeven uur een Advents- wijdingsdienst gehouden, verzorgd door de Oud-Katholieke .Jeugdgroepen „De Fak keldragers", afdeling IJmuiden. Deze wij- dingsdienst met orgelbespeling door de heer K. Gouda, draagt een liturgisch ka rakter, waarbij een spreekkoor mede werkt en de gezangen afwisselend door jeugdgroepen en gemeente worden gezon gen. Een vertelling completeert de wijdiings- dienst. De afdeling Velsen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond zal Maandagavond 13 December in een van de lokalen van de Da Costaschool aan de Noorderlaan haar Kerstvergadering houden 5COOOOGCOOCOCOOOOCOC XXX3000000000000000000000000GOOOC In een vorig artikel heeft de heer C. 5 W. van Schreeven op ons verzoek 3 iets verteld over het zwemmen in de 3 overdekte inrichtingen. In deze he- 8 schouwing gaat hij daar dieper op in 9 en hij komt terecht tot de conclusie: 3 „een volk dat zwemt werkt aan zijn 3 gezondheid" De heer C. W. v. Schreeven is Dins- 8 dagavond hij raadsbesluit benoemd tot 8 directeur van de tot nieuw gemeentelijk f; bedrijf verheven Velser bad-, zwem- en 8 wasinrichtingen. >ocococxxx>gcxxxxx*jocooccoccooocooocooococcoccoc'iocoooocx: gelijke groep leidt, een gedegen muzikale kennis hebben, over fantasie beschikken, weten wat water-choreografie is, zwem- technisch onderlegd zijn en op de hoogte zijn van een groot aantal muziekstukken. Eerst dan zal een show een goed resultaat hebben. Dat het show-zwemmen voor het publiek en voor de medewerkenden een grotere attractie biedt dan het zuivere kunst zwemmen, is duidelijk, want deze staat of valt met de aankleding, muziek, lichteffec ten, uitbeelding e.d. Het vormen en vooral het leiden van een dergelijke groep mag niet lichtvaardig bekeken worden, want in verschillende plaatsen van oris land zijn teleurstellingen al niet uitgebleven. Velen voelen zich ge roepen, weinigen zijn uitverkoren! Het behoorlijk en attractief aankleden van een groep van bijv. 20 meisjes is een kostbare zaak en voor de meeste vereni gingen haast onbetaalbaar. Vandaar dat ook hier een taak ligt van de overdekte om deze tak van sport aan te moedigen. Licht er 0r> Nu weet ik wel, dat vrijwel alle bad- directies deze iak van zwemmen aan de clubs overlaten men moet inderdaad hier zeer veel voor gevoelen persoonlijk ben ik deze mening niet toegedaan en in Velsen is reeds thans met het show-zwem men terdege rekening gehouden. Vandaar de mogelijkheid van 4 schijnwerpers in het plafond van de zwemzaal en vandaar het uitbuiten van de plaatsen waar onder water-verlichting mogelijk is. En tot dit alleen zal de medwerking in Velsen zich niet beperken. De clubs moe ten er op rekenen, dat ook verdere steun en hulp voor een dergelijke groep verleend zal worden. Het bestaan van een groep als boven beschreven, in Velsen, is van groot belang voor de ontwikkeling van het zwemmen en derhalve van belang voor de clubs zelve. Er is in elke zwemvereniging een aantal leden, dat zich niet direct aangetrokken gevoelt tot de wedstrijd-sport en toch wel gaarne iets in het water zou willen doen. Voor deze leden is een dergelijke groep zeer attractief. Het brengt de club nieuwe leden aan, stimuleert het verenigingsleven en activiteit. De propaganda, die van een dergelijke groep uitgaat, is belangrijk en mag vooral niet onderschat worden. Hopenlijk zal Velsen een dergelijke groep rijk worden en het aantal mogelijkheden, dat een groep zich kan scheppen, is legio. Een goede groep is voor een gemeente een reclame, immers, zij kan ook buiten Velsen haar kundigheden laten zien, zij activeert het clubleven en trekt meer zwemmers(sters) aan. Drie taken Hierboven is slechts een enkele zijde van de taak ener overdekte inrichting naar vo ren gebracht. Zij heeft een instructieve en een recreatieve en stimulerend taak. Het instructieve gedeelte bevat het leren zwemmen, het bevorderen van de volks veiligheid, volksgezondheid, volkshygiëne. Het recreatieve gedeelte behelst het „la ten" zwemmen, doch ook hier blijkt duide lijk dat deze scheiding, zoals men deze wel eens wil doorvoeren, eigenlijk heel moei lijk te bewerkstelligen is. Door het beoefenen van het recreatief zwemmen, werkt men automatisch mede aan de instructieve zijde daarvan. De stimulerende taak vindt o.m. uiting in de propaganda, hulp aan verenigingen e.d. De verschillende taken en begrippen grijpen te veel in elkaar, om tot een dui delijke afbakening te kunnen komen. Het bad moet voor een ieder een plaats zijn, waar het nuttige met het aangename verenigd wordt en waar men gaarne komt. Denk er wel aan: Een volk, dat zwemt, werkt aan zijn gezondheid! Het eerste twaalftal van d'e korfbalver eniging „Watervliet", dat vorige week thuis een knappe overwinning behaalde op BEP I, krijgt Zondag opnieuw een thuiswedstrijd op „Watervliet", waar het eerste team van KVH uit Den Helder op bezoek komt. De Helderse ploeg, die thans uit zes ge speelde wedstrijden zes punten heeft, zal het tegen Watervliet niet gemakkelijk heb ben. Met 12 punten uit acht wedstrijden en na ZKC met 7 wedstrijden en 13 punten, op de tweede plaats zullen de Watervlieters vast proberen de Zaankanters voorbij te komen. Minder makkelijk zal Watervliet 2 hef 00 eigen veld' krijgen tegen Roda 3 uit Westzaan. De Westzaners blijven onbere kenbaar, doch Watervliet 2 kan als homo gene ploeg de punten in Velsen houden. Watervliet 3 brengt een bedoek aan DSV I. Het derde twaalftal heeft na acht wedstrijden maar één ver'iesnunt, zodat een zege vrii zeker lijkt. Ook Watervliet 5 gaat naar Haarlem om Haarlem 5 te ont moeten. Voor de adspiranten luidt het program ma: Watervliet AOosterkwartier A en Watervliet BAurora B, beide Zaterdag middag. De opstellingen zijn: Watervliet I: Dames: T. Waagmeester. R. Leyenaar, G. Kluft, A. Verkerk, S. Meyer, J. Kluft. Heren: W. Berghuis. J. de Boer, S. Hartman, M. Veerbeek, F. Vos, A. Wedemeyer. Watervliet 2: Dames: L. Leyenaar. L. Kloosterman, C. Zandbergen, A. Redeker, A. de Niet, I. Waagmeester. Heren: J. v. d. Berg. A. de Vries, A. Verkerk. A. Redeker, Ar. Verkerk, D. van Lodesteijn. ADVERTENTIE in elke prijs. KENNEMERLAAN 60 Van vele kanten heeft de heer D. Bus, makelaar te Velsen, gisteren op zijn negentigste verjaardag tijdens een recep tie in de theeschenkerij van Velserbeek belangstelling mogen ondervinden. Vele collegae, notarissen en personen, met wie hij in het leven heeft te maken gehad, zijn hem komen feliciteren en lieten hun gelukwensen vaak vergezeld gaan van bloemen en geschenken. Van de Melk inrichting Velsen, waarvan de heer Bus commissaris is, kreeg hij een radiotoestel ten geschenke. ONDERTROUWD: K. van Sint Truien, Pelsstraat 7, Velsen-N. en J. Post, Pelsstraat 7, Velsen-N„ toek. adres: Pelsstraat 7, Vel sen-N.: B. van der Laan, Tuindersstraat 90, IJmuiden-O. en G. Reitsma, Velserduinweg 12. IJmuiden-O.. toek. adres: Trompstraat 149, IJmuiden-O.; R. Dik, Wardenaarstraat 11, Velsen-N. en A. Fasten, Brederodelaan 52, Bloemendaal, toek. adres: J. van Heems kerkstraat 51. Wormerveer; R. Klooster, Wal- ravenstraat 35, Velsen-N. en G. C. Vos, Wal- ravenstraat 35, Velsen-N.; G. Out, Kastanje laan 35, Bloemendaal en A. de Waard, Ju- lianakade 30, IJmuiden, toek, adres: Kas tanjelaan 35, Bloemendaal; T. J. Heeremans, Hagelingerweg 41, Santpoort en G. E. Der- lagen, Spaarnhovenstraat 113, Haarlem, toek. adres: Hagelingerweg 41. Santpoort; T. Koopmans. Kennemerlaan 103, IJmuiden en M. A. Mulder, Kennemerlaan 103, IJmuiden, toek. adres: Kennemerlaan 103, IJmuiden. GEBOREN: T. HeeremansLodder, z., Curagaostraat 44, Santpoort: J. H. Vosse Schriekenberg, z., Lange Nieuwstraat 290, IJmuiden; P. KruyffJouvenaar, z., Brede- roodseweg 96, Santpoort; H. G. de Jong Rotteveel, z„ Grahamstraat 174, IJmuiden; M. BroerenRietveld, d., Homburgstraat 18, IJmuiden; H. F. Eggerdingvan Kampen, 7... Vondelweg 398 zw„ Haarlem; C. A. T. MaasSteevers, z., Scheldestraat 24, IJmui den; A. de Feberde Beunje, z., v., Popta- plantsoen 5, IJmuiden. OVERLEDEN: J. v. d. Bosch, 60 jaar, echt genoot van G. Kool, J, P. Coenstraat 6, IJmuiden; C, W. G. van Gardingen, 39 jaar, echtgenote van J. G. Kragten, Terrasweg 14. Santpoort; N. J. Burger, 72 j„ echtgenoot van J. Kuijl, de Weerdstraat 40, IJmuiden; W. M. Schoorl, 1 dag, d. van L. Schoorl en C. M. SchoorlSmit, Vlugthovenstraat 20, Sant poort; J. P. Hagen, 46 j„ echtgenoot van H. M. Marcusse, Wenckebachstraat 42, Velsen- Noord. Klaverjasdrive SVIJ Ter gelegenheid van de naderende Kerstdagen houdt SVY op 21 December in de bovenzaal van Café Slootmans aan de Zeewèg (v/h v. d. Lem) een Kerst-kla- verjasdrive, waarvoor deelname open staat voor alle leden, donateurs en intro- ducé's. ADVERTENTIE in Het op het gebied van schoonheidsverzorging leidende huis Frankrijk PARIS heeft op ons speciaal verzoek één harer conseillères de beauté gezonden, welke van 13 December tot 17 December in onze zaak aanwezig zal zijn voor het geven van een gratis maquil lage en het verstrekken van alle gewenste inlichtingen over het verzorgen van uw huid en het gebruik van de juiste maquil- lage-kïeuren in verband met de nieuwe mode. Afspraken bij: Dépositaire officiel Lancóme KENNEMERLAAN 83 - IJMUIDEN - TELEFOON 4053 Donderdag kwamen de haven van IJmui den binnen: Wilhelm Russ van Mantulyoto. Gertrud van Gruvon. Cottica van Plymouth. Wilja van Karlstad. Strabo van Esbjerg. Badzo van Granfors. Tom S van Sunderland. Matjoe van Oxelosund. Lakra van Geffle. Harried Fiedler van Southdock. Texelstroom van Liverpool. Tankemperor van Hamburg. Dieter Waltraud van Rotterdam. Louise Wey- trot van Hamburg. Zaan van Holmsund. Vertrokken: Bullfinch naar Londen. Saxen naar Hamburg. Heinrich Lorenz naar Cu rasao. Carona naar Hamburg. Spurt naar Rotterdam. Fedala naa- Oslo. Oceanclipper naar Rotterdam. Wikla naar Abö. Sigulda naar Antwerpen. Capella naar Rotterdam. Pluvius naar Hamburg. Libelle naar Delfzijl. Clangula naar Rotterdam. De gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond houdt op 12 Decem ber een Zondagochtend-bijeenkomst in hei Statenhuis. Dr. A. Saalborn, uit Bussum, zal spreken over Tolstoj. HGWÖ 6LS IJMUIDEN, Donderdag 9 December. Beste kinderen, WE HEBBEN IN DE LOOP van de voorgaande weken het een en ander verteld over oude vervoermiddelen, die ons nu een beetje aan het lachen maken, als we zo'n oud beestje tegenkomen in een museum of op een plaatje. Wat dat betreft zijn de Engelsen veel ernstiger. Die houden zich namelijk bezig met het verzamelen van verschrikkelijk oude automobielen, die nog echt (en goed) rijden. Daar is een speciale vereniging voor opgericht, die de „Auto-veteranen-club" heet en daar zitten allemaal Engelsen in, die op de een of andere manier een erg oud autootje op de kop hebben weten te tikken en daar eerst een lange tijd aan zijn gaan schroeven en sleutelen, tot het knerpende ding weer rijden wou om er daarna kilo's lak aan te besteden en alle koper te poetsen, zodat de buitenkant ook weer draaglijk werd. Daarna zijn ze er mee gaan rijden en elk jaar is er zelfs een wedstrijd voor deze oude beestjes, die nog dapper hun kilometertjes vreten. Nu moet je niet denken, dat die Engelsen het doen om hard te gaan nee, ze houden het op een kalm gangetje. En je moet ook niet denken, dat ze bang zijn voor pech aan hun vehikelen hele maal niet: als er eens „lekker pech" komt, gaan die mannen glimmen van plezier en oliespatten en hoe ingewikkelder het daar in dat aamborstige motortje wordt, hoe meer ze genieten. De eerste auto's hadden grove, knalle- rige motoren, die grote rookwolken produ ceerden en niet harder gingen dan een kilometer of vijftien. Dat was echter al heel wat en de meeste mensen voorspelden dat het nu wel snel bergaf zou gaan met de wereld: wagens zonder paarden en grote rookwolkenNee, dat kon niet meer goed gaan. In ons hoekje heb ik een paar plaatjes laten afdrukken van een paar oudjes,, die allemaal nog rijden. De post begint vandaag met een brief van ZEEMEERMIN, die heel mooi schrijft met haar nieuwe pen. Dat kon ik meteen zien, hoor. Heb je een gezellige Sinterklaas avond gehad? Jij bent ook verwend door de goede Sint, WIELRENNER! Wat een heerlijke maand is December toch, hè? Je verheugt je na tuurlijk alweer echt op het Kerstfeest. Vindt oma het niet naar dat jullie al twee jaar niet geweest zijn met de feestdagen? Je brief was nu lang hoor; ik vond het echt gezellig om zoveel te lezen. GOALGETTER geeft allerlei leuke be tekenissen voor het woord „aviso", die ik met aandacht gelezen heb. Maar het blijft erbij, dat het geen bestaand Nederlands woord is en dat was toch de bedoeling. Wat betreft het aantal letters ben je toch Het nieuwe weekraadsel is een letter raadsel met een „verspringend sleutel woordop de kruisjes ontstaat van boven naar beneden bij invulling van de juiste woorden, een woord dat op deze dagen van toepassing is. 1. X 1. heen en weer rollen. 2. X 2. niet meer. 3. X 3. plagen, sarren. 4. V 4 dikke vloeistof. ook mis want ik heb de oplossing nog eens nagekeken en daarin stond: som (3), arke (4), avond (5), longen (6), enz., dus de fout schuilt heus niet bij mij. Heb je je puzzle al eens helemaal uitgelegd? Het is zeker een schilderij van een of andere oudé meester, of stelt het iets anders voor? MARJANNEKE heeft een dol-gezellige Sinterklaas-avond gehad, schrijft ze. Ik kan me voorstellen, dat iedereen verrast was met al je eigengemaakte cadeaux. Wat ben je zelf ook verwend, zeg! Je had zeker nooit gedacht, dat je die nieuwe schoenen zou krijgen. Was vader ook tevreden met zijn boek? HARDLOPER geniet ook erg van de Decembermaand. Wat leuk dat je zoveel voor je figuurzaag-werk gekregen hebt. Je bent natuurlijk meteen weer aan de arbeid gegaan. Gaat het goed op school? Tot slot is hier WOELWATER. Waren moeder en vader in hun schik met je ca deautjes? Jammer, dat je raadsel niet helemaal in orde was, maar dat heb je misschien wat te haastig gedaan op die avond. Volgende keer beter! Dit was ons laatste briefje. Tot volgende week! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). OOOOCOOOOOOOOOOOOOOCÖOOOOOOOCOOCOOOOOOOOCOOOCiOOOOOOOOOcc 5. X l 5. vroeger. 6. X 6. op een onbepaalde plek. 7. 'X 7. dampkring ver schijnsel. 8. yf 8. goede bekende. 9. X 9. hetzelfde. 10. X 10. precies, op tijd, nauwkeurig. Het raadsel is weer tien punten waard. De oplossing van het vorig puntenraad- sel is noden, knaap, wonde, thans, konijn, kring, rente, onder, Norge. Bedoeld werd de letter „n" en het figuur was Puntentelling: Woelwater 8; Marjanneke 9; Hardloper 10; Goalgetter 10; Wielrenner 10; Zeemeermin 10. Woelwater en Steroogje, die allebei g Zaterdag jarig zijn en Zwarte Tom, die Maandag een jaartje ouder hoopt te 3 worden. Van harte en veel plezier alle drie! ÓÓXXXIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO IJselmeervisserij. Door enkele vissers werd vorige week op het 1 selmeer de sleep netvisserij op snoekbaars uitgeoefend. De bereikte resultaten waren verschillend: vangsten per span en per dag van 100 tot 230 pond en prijzen per pond van f 0,73 tot f 0,78. De aanvoer van rode baars was vrij goed. Hier liepen de prijzen per pond van f 0,70 tot f 0,76. Over het algemeen was de vangst aan blei en voorn iets minder. De prijs voor deze vissoort was per pond van f 0,08 tot f0,11. Door een drietal staandnetvissers werd deze week nog enige snoekbaars aan gevoerd. Door het slechte weer waren de vangsten gering. De weekbesommingen der snoekbaarsvissers varieerden deze week per span van f 500 tot f 900. Bij de staandnet vissers was dit per vaartuig van f20 tot f 230. Aangevoerd werd op Urk: 3773 pond snoekbaars; 982 pond rode baars; 2568 pond blei; 1539 pond voorn en 5 pond snoek. De totale omzet aan de afslag bedroeg f 3952,92. Prijzen van Woensdag. Heilbot 2,902,80; gr. tong 5,004,05; grm. tong 4,103,80; kim. tong 3,90—3.30; kl. tong I 2,70—2,44; kl. tong II 2,50—2,40; tarbot I 4.10—3,40. per kg. tongschar 98; schartong 68; gr. schol 72; grm. schol 75; kl. schol II 85—51; schar 46—26; v. haring 1710,50; gr. schelvis 6557; grm. schelvis 6057; kim. schelvis 5648; kl. schelvis I 4741; kl. schelvis II 4027: wij ting 3726; gr. gul 6255; midd. gul 4844; kl. gul 36; kl. haai 46; poontjes 3026; kl. koolvis wit 4947, per 50 kg. Gr. kabel jauw 296186; gr. koolvis wit 130122, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 14 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 4 kisten tongschar en schartong, 40 kisten schol, 30 kisten schar, 2770 kisten haring, 1120 kisten schelvis, 50 kisten wijting. 35 kisten kabeljauw en gul. 2 kisten haai, 20 kisten poon, 17 kisten kool vis, 37 kisten diversen. Totaal 4140 kisten. Besommingen van Woensdag. IJM 183 Viking Bank f23.140; 2 trawlers f38.000; IJM 209 f14.110; WR 34 f2420; BU 33 f860; KW 35 f740; KW 128 f380; KW 56 f820. wij gisteren berichtten zijn niet door drie wij gisteren berichten zijn niet door drie Katwijkse rederijen besteld, welke indruk de kop boven het bericht ten onrechte ves tigde. Zoals men weet zijn de N.V. Visserij Maatschappij „Vlaardingen" en de N.V. Visserij Maatschappij „Holland" te Vlaardin gen gevestigd. Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) liggen ter inzage de volgende, van de ver eiste bijlagen voorziene verzoeken van: De Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van het bedrijf, door het oprichten van een stookolietank met een inhoud van 4000 ma, tèn behoeve van de staalfabriek en het bijplaatsen van een cincinnatieschaar in de Z-afwerkhal van Walserij-West; J. Verwer te IJmuiden tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Kennemerlaan 50 te IJmuiden; H. Butter te IJmuiden, tot het oprichten van een slagerij in het perceel Kennemer laan 45 te IJmuiden; de Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. te 's-Gra- venhage, tot het uitbreiden van de ben- zir*. en autogasoliepompinstallatie op, voor en naast het perceel Hoofdstraat 183 te Santpoort; de fa. T. van der Plas en Zonen te Santpoort, dot het oprichten van een herstelwerkplaats voor motoren in het perceel Visserijstraat 6 te IJmuiden; de fa. Schilt te Santpoort, tot het oprichten van een machinaal timmerbedrijf in het perceel Kerkweg 29 te Santpoort; de N.V. Drukkerij en Uitgeverij Vermande Zonen te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbrei den van dé drukkerij en de binderij in de percelen Willemsplein 16 en 17 en Froger- straat 37-49 te IJmuiden; de fa. „Genius" te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbrei den van de machinefabriek in het perceel Haringkade 19 te IJmuiden; de N.V. Stoomwasserij Jan Klauwers en Zoon, handel drijvende onder de naam: Stoom- en Chemische Wasserij „Hoek en Vaart" te Santpoort, tot het wijzigen en uitbrei den van de wasserij in het perceel Bloe- mendaalsestraatweg 17 te Santpoort. Op Vrijdag, 24 December 1954, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. (Verkort weergegeven) V.S.V. St. Nicolaasfeest Zaterdag j.l. werd door de jeugdcommissie van V.S.V. een St. Nicolaasfeest gegeven voor de wel pen. Een feest zo plezierig dat een woord van waardering aan de initiatiefnemers de heren Hamers, Woning, Douma en v.d. Gracht hier zeker op zijn plaats is. De overvloed van versnaperingen schiep een St. Nicolaassfeer die m.i. kon wedijveren met die van het gezin. V.S.V. namens vele ouders, onze waardering. A. J. HARTENHOF, IJmuiden

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9