Samenspel om beide te is nodig behouden rThaliai Programma van Bergense visserijdagen in Januari Problemen Velsens Cultureel leven in de komende week Visserij-varia Tot geoefend zwemmer Van het bad naar de club JlexJAeatec Castricum op de honderd velden J Zweminrichting en zwemsport Tien jaar razzia-vereniging Schubert-weekend in Koningsbos Flinke peen- en schorseneren-aanvoer Regionale bijeenkomsten in Noord en Zuid (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Medische verzorging tijdens het weekeinde VRIJDAG 10 DECEMBER 1954 IN EEN VORIG ARTIKEL heb ik als taak van de overdekte inrichting onder meer genoemd de bevordering van het sportzwemmen. Wij onderscheiden ik stipte dit even aan de zwemkunst en de zwemsport, twee begrippen die eikaars comple ment zijn. Echter ligt het arbeidsterrein van de overdekte voor verreweg het grootste gedeelte op het gebied van de zwemkunst, immers, zij is er in de eerste plaats voor om de kinderen en anderen het zwemmen te leren. Zij, en dit zijn dan de jeugdigen, die het zwemmen hebben geleerd en lust hebben zich daarin verder te bekwamen en zich aangetrokken gevoelen tot de zwemsport kunnen de aangewezen weg volgen om lid te worden van een zwemvereniging. In deze club vindt hij of zij hen, die op dit gebied hetzelfde doel nastreven n.l. zo snel mogelijk te zwemmen en op wedstrijden uit te komen. De zwemverenigingen krijgen dus hen, die van het personeel van de overdekte in richting het zwemmen hebben geleerd en wanneer zij na afgelegd examen een di ploma geoefend zwemmer (ster) hebben verkregen, als leden. Er is hier al een soort scheiding tussen de tijd vóór en na het zwemdiploma. De overdekte leidt op tot geoefend zwemmer en legt de grondslag voor verdere ontwik keling en beweegt zich niet op het terrein van het sportzwemmen. De vereniging begint, waar de overdekte eindigt, borduurt op deze grondslagen voort en komt niet op het terrein van het elementair zwemonderricht. Dit is ook heel logisch. De gediplo meerde zwemonderwijzer, in dienst van de overdekte, is de vakman om het ele mentair zwemmen te onderwijzen en van hem mag niet verlangd worden, dat hij voor wedstrijd-zwemmen als trainer kan optreden. Een gave Trainer of trainster zijn is een gave. Die heb je of die heb je niet. De zwemonder wijzer heeft zich buiten het verenigings leven te houden en daar, waar meerdere zwemverenigingen zijn, moet hij te allen tijde een neutraal standpunt in acht nemen. Hem bij de training te betrekken kan aanleiding geven tot ongewenste situaties. Omgekeerd beschikken de verenigingen niet over gediplomeerde zwemonder wijzers onder hun leden (het is een hoge uitzondering) en het is beter dat niet-ge- diplomeerden zich niet gaan bewegen op het zwemlesgebied, dat voorbehouden moet zijn aan de overdekte en haar bevoegd personeel. Daar zijn deze mensen speciaal voor. Wil dit nu zeggen, dat de overdekte de clubs maar moet laten gaan en zich er niets van aantrekken? Nee, natuurlijk niet. Het komt in de praktijk bij herhaling voor, dat het be stuur van een zwemclub moeilijkheden heeft of bepaalde dingen niet kan oplossen. Het is voorgekomen, dat een zwemmer of zwemster, die, getraind door de door het bestuur" aangestelde trainer of trainster en zelf ook poogt de aanwijzingen te vol gen, maar niet verder komt, m.a.w. geen seconde op zijn of haar tijd wint. Men gaat dan een oorzaak zoeken en zo komt het meermalen voor dat een zwem onderwijzer, die uit de aard der zaak met alle Zwemslagen op de hoogte is, soms met één oogopslag een fout(je) ontdekt, door dat hij er objectief tegenover staat. In zo'n geval is het de aangewezen weg, dat club en bad elkaar de hand reiken en dan kunnen adviezen van grote waarde zijn. En dan brengt men gezamenlijk het wedstrijdwezen naar boven, zonder dat de overdekte haar neutraliteitsstandpunt ten opzichte van haar klanten-zwemclubs be hoeft prijs te geven. Meer samen doen Het ware in de praktijk te wensen, dat dit regelmatig gebeurde en dat overal in den lande de bestuurderen van de zwem- clubs oog hadden voor deze samenwerking. Nog maar al te veel wil men het zelf doen en dat is hun goed recht en nog maar al te weinig wordt gebruik gemaakt van het personeel ener overdekte, dat veel waardevolle opmerkingen kan maken. Laat ons hopen, dat in Velsen een nauwe samenwerking zal ontstaan. En dit is niet de enige manier om met elkaar de zwemsport op te voeren. Omdat de overdekte belang heeft bij een bloeiend clubleven in haar bad en nu schakel ik de financiële zijde uit zal de leiding met grote belangstelling de clubs gade slaan en zij ziet, veel eerder dan de clubs, waaraan het soms ligt, dat de avonden minder bezocht worden, dat er geen nieuwe leden bijkomen, enz. De leiding ziet de clubs vanuit één centraal punt, ziet de werkwijze van de besturen, ziet en weet hoe het wel en niet moet. Het bestuurslidmaatschap van een zwemclub is werkelijk geen sinecure; men moet onherroepelijk hiervoor veel tijd vrij maken en willen werken voor de club. Kan men dit niet, wordt dan geen zwem verenigingsbestuurslid, want dan loopt het ADVERTENTIE „Rex draagt de kroon voor beeld en toon Van HEDEN t/m MAANDAG ONTEERDE MEISJES De film die alles in realisme overtreft. Toegang 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur speciale matinée van de kleurenfilm PIJLEN DER KIOWA'S. 14 j. t met Jeff Chandler en Maureen O'Hara. 8 8 CCOCOCXDCXCOCOCÖDOOOOOCOOCOOOCCXXXXX»CXXXDOCCCOaOOOCCOOCOOC De Velsense vereniging „Razzia 12 De cember 1944" houdt Zaterdagavond 11 De cember in „De Rustende Jager" te Heiloo haar jaarlijkse bijeenkomst. Het wordt te vens de viering van het tienjarig bestaan der vereniging, die opgericht werd ter bun deling van degenen, die de grote razzia van December 1944 overleefden. pOOOCOOOOOOOOCOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOCOOCCCOOOOOOOOOOOOOODs; In zijn laatste artikel behandelt de heer C. W. v, Schreeven vandaag hetj onmisbare samenspel, dat tussen zwem- inrichting en zwemsport moet bestaan, j willen beide èn het publiek het volle profijt trekken uit de zwemmerij. JOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOCCOOOOOOOOCCOOOCOOOOOOOCOOÖ mis. Dan kan men beter een club uitkie zen, waar minder werkzaamheden aan verbonden zijn dan aan een zwemvereni ging. Het is de taak van de zwembadleiding op prettige manier bepaalde dingen met een bestuur te bespreken en te helpen deze te verbeteren als het nodig mocht zijn. Bestuur en leiding moeten elkaar op dit punt vinden en vertrouwen. En dit is niet zo moeilijk, want de belangen lopen volkomen parallel, doch de leiding van een zwembad mag zich nooit en te nimmer met het clubleven bemoeien. Wel zal zij, als zij haar taak goed ziet, belangstelling tonen, op verzoek bestuurs vergaderingen bijwonen als er punten aan de orde komen, die club en bad raken. Het organiseren van wedstrijden is e^en aangelegenheid van de club zelve. Doch ook hier kunnen „partijen" elkaar vinden. Stel dat een clubbestuur een wedstrijd wil organiseren, die wat boven het gewone formaat uitgaat en dit betekent, dat het financiële risico voor de club wel wat te zwaar wordt. Ook hier kan een zwembadleiding veel doen, door bijv. niet een vaste huurprijs per uur te bedingen, doch een partici patie-systeem voor te stellen, waarbij ook het bad een zeker risico op zich neemt Deze werkwijze is in de praktijk vrucht dragend gebleken. Nu kan men aanvoeren, dat een club dan maar geen grote wedstrijden moet gaan organiseren, doch wil men in de zwemwereld een keer per jaar van zich doen spreken, dan moet dit wel gebeuren. Ook de toeschouwers willen wel eens ster ren zien, die anders alleen maar in de grote centra zwemmen. Ook kan in een dergelijk geval van een bepaalde instantie een subsidie gevraagd worden om een groot sportgebeuren mogelijk te maken. Goede verstandhouding Zoals ge ziet zijn er vele punten van contact tussen zwembad en club en als de leidingen van beide hun taak goed willen zien, kan een overdekte, naast alleen het beschikbaar stellen van de inrichting zeer veel doen om de wedstrijdsport te stimu leren, zonder dat zij zich bindt aan een benaalde club. Er zijn natuurlijk nog veel meer ma nieren, waarop een zwemclub tegemoet kan worden gekomen, doch ik wil volstaan met slechts de voornaamste punten ever naar voren te brengen. In Velsen is de verstandhouding tussen de zwemclubs goed te noemen en dat de overdekte en zij elkaar zullen vinden, lijdt geen twijfel. Een beroep op het bad zal nimmer te vergeefs zijn en gezamenlijk zullen ze°r zeker goede dingen te doen zijn in het be lang van de zwemmende jeugd. Want een zwemclubbestuur mag nooit vergeten, dat ziin club een belangrijk so ciaal werk verricht en dat kan vaak niet hoog genoeg worden aangeslagen. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u. vertonen wij het fel-realistische drama HAVENWIJK Het noodlot van een jonge vrouw, die leven wilde Een realistische schildering van het leven en de gevaren in een havenwijk! Toegang 18 jaar MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur James Stewart - Janet Leigh in het sensationele filmwerk OPGEJAAGD in kleuren ZONDAGMIDDAG 3 uur de spannende film RIDDERS VAN HET WESTEN DONDERDAG a.s. vragen wij Uw bijzondere aandacht voor de vertoning in één speciale voorstelling van het VERMAARDE RUSSISCH BALLET in schitterende kleuren Een film die men om vele redenen moet gaan zien (uit de „Haagse Post") Telefonische reservering dagelijks De Jeugdherberg Koningsbos te Castri cum is Zaterdag en Zondag plaats van sa menkomst voor trekkers en andere belang stellenden. Er wordt die dagen namelijk een weekend gehouden tijdens hetwelk aan dacht zal worden besteed aan de grote com ponist Schubert. Diegenen die over deze componist iets zullen vertellen en enige van zijn werken laten horen zijn onder andere de jeugdherbergvader Leo Rommerts, ba riton, en de Amsterdamse muziekcriticus Piet Pijnenborgh, piano. Op de Castricumse speciale peen-export veiling van Donderdag werd ruim 35.000 kilo peen aangevoerd. De aanvoer van schorseneren bedroeg 30.000 kilo. Peen b besomde f 21.40f 22.20 per 100 kilo en peen c liet f 18.10f 21.80 afdrukken. Een kwantum was bestemd voor het binnen land en de prijs die de Kennemer tuinders kregen schommelde tussen 821 cent per kilo. De extra kwaliteit schorseneren bracht 73 cent op; eerste kwaliteit ging van de hand voor 5468 cent en de tweede soort noteerde .26:34 cent per kilo. lil de Avro-studio te Hilversum werd Woensdagavond een programma opgenomen, waaraan de zangeres Vera Lynn mede werking verleende. Het programma zal volgende week Dinsdagavond worden uitgezonden. Behalve de Engelse ster werkten aan het programma mede de koren van de Marine uit Amsterdam en Loosdrecht, het soldatenkoor van de Verbindingsdienst te Ede, het soldatenkoor van de Maréchaussée te Apeldoorn en het Luchtmachtkoor uit Hilversum. Ook enige bekende Nederlandse artisten en het Cosmopolitain Orkest waren van de partij. Foto: Vera Lynn achter de microfoon tussen de leden van de marine- en militaire koren. Prijzen van Donderdag. Heilbot 3.30- 3,20, gr. tong 4,30-4, gr.m. tong 3,85-3,40, kl.m. tong 3,60-3,25, kl. tong I 2,50-2,26, kl. tong II 2,26-2,14, tarbot I 4,20-3,40 per 1 kg. Tarbot II en UI 120, tarbot IV 104-67, gr. schol 50-45, gr.m. schol 67-55. kl.m. schol 83-70, kl. schol I 66. kl. schol II 71-39, schar 47-27, v. haring 16-12,50, gr. schelvis 56, gr. m. schelvis 57-50, kl.m. schelvis 57-55, kl. schelvis I 56-46, kl. schelvis II 40-27, wijting 37-23, kl. gul 36-32, poontjes 28-26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 288-146, gr. koolvis zw. 130 per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 107 kisten tong en tarbot, 92 schol, 140 schar, 3430 ha ring, 960 schelvis, 180 wijting. 55 kabeljauw en gul, 26 poon, '5 koolvis, 15 diversen, to taal 5010 kisten. Het volledige programma voor de visse rijdagen in de Bergense Volkshogeschool op 28 en 29 Januari, die wij reeds in het kort hebben aangekondigd, ziet er als volgt uit: Vrijdag 28 Januari 1955: 1112 uur Aan komst. 12.30: warme maaltijd. 14.00: ope: ning door de directeur der Visserijen, ir. G. J. Lienesch, 14.15: „Zeewaardigheid en zeegang van schepen", door prof. dr. W. A. P. van Lammeren, directeur van het Scheepsbouwproefstation (Sleeptank) te Wageningen. 15.15: theedrinken en discus sie. 18.00: broodmaaltijd. 20.00: „De car rière van de haring", door Anne H. Mulder, een humoristische beschouwing over vis sers. Zaterdag 29 Januari 1955: 8 uur: Ontbijt. 9.15: „Hoe kan er op de kosten van visse rijmaterialen worden bezuinigd" door dr. J. Reuter, directeur van het Visserijproefsta tion te Utrecht. 10.30: koffiedrinken en discussie. 11.30: demonstratie van een nieuw type reddingboot „Liferafts". 12,30: warme maaltijd. 14.00: nabeschouwing door de voorzitter van de Stichting van de Nederlandse Visserij, dr. J. H. Kiewiet de Jonge. 15.00: sluiting. Voorts worden de volgende regionale vis serij-bijeenkomsten gehouden Zevende visserijbijeenkomst voor Wad denzeevisserij op de Volkshogeschool Al- lardsoog" te Bakkeveen (Fr.) op 21 en 22 Januari 1955. Onderwerpen: „De Garnaal" door dr. B. Havinga. „Visserij-onderwijs" door ir. G. J. Lienesch. Eerste visserijbijeenkomst van de Zeeuw se Volkshogeschool op 7 en 8 Januari 1955 in het gebouw van de Jeugdherberg te Vlissingen. Onderwerpen: ,,De afsluiting vair de zeegaten en het Drie-eilandenplan" door ir. H. A. M. C. Dibbits, hoofding. dir. Rijkswaterstaat. „Verlaging van de kosten van visserijmaterialen" door dr. J. Reuter- directeur van het Visserijproefstation te Utrecht. „Doel en streven van de Stichting van de Nederlandse Visserij" door dr. H. A. H. Kranenburg. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Veiser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 11 December tot en met Zaterdag 18 Dec. ZATERDAG 11 DECEMBER IJMUIDEN Groninger Vereniging, uitvoering met „Loods aan boord", van G. Fabricius, 20 uur Hervormd Jeugdgebouw IJmuiden- Oost. Zangavond Ichthuskerk, b.l.v. de heer A. v. d. Pijl, 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cenrum, geopend van 1417 uur. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur uitvoering zaal Zomerlust Santpoort. VELSEN-NOORD Mannenkoor „De Eendracht", jubileum concert, 20 uur, Concordia. MAANDAG 13 DECEMBER IJMUIDEN Nutsbibliotheek, Heidestraat, 1921.30 uur. DINSDAG 14 DECEMBER IJMUIDEN IJmuider Harmonie, concert Rex Thea ter IJmuiden (O.). 20 uur. Ned. Kath. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", afd. IJmuiden, filmavond „Dien ders en Dieven" en „De schoenmaker en de Hoedenmaker", 20 uur, Patro naatsgebouw IJmuiden (O.). SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, uitvoering zaal Zomerlust Santpoort. VELSEN Engelmundus Kerkkoor, kerkconcert 20 uur in de Engelmunduskerk te Velsen, m.m.v. mevr. E. Renssenvan Loenen Martinet, celliste, mevr. Jansje Bijlsma, sopraan, Jene Meilof, organist, Adriaan Verschoor, organist. WOENSDAG 15 DECEMBER IJMUIDEN IJmuider Harmonie, concert 20 uur Rex Theater, IJmuiden (O.). Toneelver. „V.V.IJ." uitvoering „Als de ln de maanden October en November is de bloem van de Noordhollandse dammers bijeen geweest, om uit te maken welke speler de sterkste is van deze provincie in dit jaar. Kennemerlands damkampioen Wim de Jong wist een tweede fraaie over winning te behalen door ook de provinciale titel te winnen. Een goede prestatie, omdat Wim juist een punt voor Joop Ansems, de titelhouder van 1953, eindigde. Ansems speelde ook mee om zo mogelijk zijn titel te verdedigen. De derde plaats werd veroverd door J. H. Beeke, die met Wim en Joop in het voorjaar van 1955 Noordholland zal vertegenwoordigen in het landskampioenschap. Wim de Jong werd op 6 Juni van het jaar 1922 in Haarlem in het gezin van een beken de dammersfamilie geboren. Zijn vader Abe de Jong (zelf vele malen kampioen van Haarlem) bracht zijn drie jongens Yme, Wim en Bastiaan al vroeg het damspel bij. Yme en Wim toonden veel aan leg en toen zij 14 en 15 jaar waren mochten zij mee naar de damclub Oosterkwartier, een vereniging die nu ter ziele is. Al spoedig bleek dat beide knapen sterke Haarlemse spelers waren en de successen van Wim werden steeds groter. In 1942 kwam hij als tweede aan in het kampioenschap van Haarlem en bezette hij ook de tweede plaats in Noordholland. Wim werd eveneens twee de in de wedstrijd om de meestertitel welke wedstrijd door Wim Roozenburg werd ge wonnen. In 1943 speelde Wim mee om het kam pioenschap van Nederland en bereikte de zesde plaats. Van 1943 tot 1950 kon hij wegens verblijf in Indonesië niet aan wedstrijd- dammen deelnemen. In 1950 speelde hij weer mee in het kampioenschap van Nederland en werd daar derde. Maar zijn grootste suc ces kwam in het najaar van 1950 toen hij eerst damkampioen van Kennemerland en Noordholland werd en daarbij nog een zeer sterk bezet internationaal Minor-Damas- tournooi won. In 1951 en 1952 speelde hij weer mee om het kampioenschap van Nederland doch zijn successen waren niet zo groot. In 1952 deed hij ook mee in het internationaal Damas- tournooi te IJmuiden en won de zeer fraaie beker die de IJmuider Courant had uitge loofd Twee jaar kon hij niet aan wedstrijd- dammen deel nemen, maar nu is Wim weer in vorm. Dit jaar gaat het om de kampioens titel van Noordholland en Kennemerland en in het voorjaar 1955 op naar het kampioen- Schap van Nederland. Wim is een prettige tegenstander, omdat hij op alles ingaat. Angst voor verlies is hem geheel vreemd. Zijn liefste wens is in rijn partijen een tegenstander te ontmoeten die ook zeer grote risico's aandurft. Dan draait de kampioen er het liefst met zijn stukken als een „paling" om heen. Tempo-spel ligt hem uitstekend, maar tegenstanders die Wim weten te overrompelen, hebben goede kansen tegen hem. Hij is op dit ogenblik aardig in vorm, al moet zijn spel aan scherpte nog heel wat winnen wil hij zich als kampioens- candidaat voor de nationale damtitel doen gelden. Langras, Alkmaar Het is wel eens aardig om twee fragmen ten te laten zien van de wijze waarop de nieuwe kampioen zijn partijen tegen Langras en Beers in winst wist om te zetten. De cijferstand na de 33e zet van zwart was: 2, 3, 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 en 22. Wit: 26, 27, 31, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40 en 47. Dit partijverloop was ietwat sensationeel. 34. 33—29 13—19; 35. 38—33 19—23; 36. 29—24 3—8; 37. 33—29 12—17; 38. 47—42 23—28. Hier maakte Wim een moeilijk moment door. Er dreigde een doorbraak met 1419, 18x9, 2832 en 1721. Er moest dus wel een stuk-offer volgen met 2419, maar het toeval wilde dat zwart de juiste voortzetting 813 verzuimde, omdat na 4238 zwart gelijk spel kon forceren met 1319, 2833 en 1721. En omdat wit na het stuk-offer zwart dwong tot de enige remise spelgang (en deze verzuimde), verloor zwart in de positie on danks het stuk voorsprong. 39. 2419 14x23; 40. 29—24 2—7? (8—13 red.); 41. 42—38 1621? Dit was een blunder gelijk, waarna de partij met 27x16, 2832, 37x19 en 1823 voor zwart opging. P. Beers, Noord-Scharwoude wit, De Jong, Haarlem wit, W. de Jong, Haarlem Een beslist leuke, maar eenvoudige winst kwam voor in zijn partij met Beers. Zwart, Beers: 1, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 20, 23, 25. Wit: 24, 26, 29, 31, 32, 33, 34, 36, 39, 40, 44, 45, 46, 47, 48 en 49. Hier speelde Beers aan zet 1721, 26x17, 12x21, 33—28? Beers dacht dat deze zet niet was toege staan en speelde 2126 28x19, 26x28, 3430, 25x14, 3934, 20x29 en 34x3 en won de partij met zwart. Maar Wim had het in de partij tegen Dukel het moeilijkste. Na een partij van 76 zetten wist hij uiteindelijk een zwaar bevochten remise uit het vuur te slepen. Daarover willen wij in de volgende rubriek nog wat vertellen. Deze partij tussen De Jong en Dukel was de mooiste van het gehele tournooi. Uitslag November-prjjs vraag Het laatste probleem van de November- prijsvraag ontleenden wij aan het jubileum nummer van „Het Damspel 1937" en is van de Fransman G. Dentrause. De stand was: Zwart: 1. 7, 8, 9, 10, 12, 14. 20, 26 en 46. Wit: 22, 23, 25, 28, 29, 31. 34, 38, 40 en 48. Een schitterende tempo-oplossing volgt nu met 22—17, 12x21 of 26x37, 29—24, 20x18, 38—33, 25—20, 14x25, 48—42, 37x48, 33—29, 48x30, 28—23, 45x34, 23x5, 34x23 en 5x35. De oplossers Kramer en Schouten in Bloemen- daal kwamen gelijk op de elfde plaats aan en na loting werd de November-prijsvraag gewonnen door de heer Schouten, Iepenlaan in Bloemendaal. Nieuwe opgave December-serie De tweede opgave van de December-serie is een vraagstuk van Jan Metz te Am sterdam. J. Metz Zwart: 7, 10, 16, 18, 19, 20, 23, 25 en dam op 36. Wit: 17, 28, 29, 30, 31, 32, 34, 37 en 44. Wit speelt en wint. Vooral het eindspel aangeven! Oplossingen kunnen tot Zaterdag 18 De cember worden ingezonden. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. klok waarschuwt", 20 uur Patronaats gebouw IJmuiden (O.) DONDERDAG 16 DECEMBER IJMUIDEN Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, feestavond voor leden en genodigden, 20 uur Herv. Jeugdgebouw IJm. O. Kersttentoonstelling Bloemsierkunst, Ge bouw Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden. Geopend van 15 tot 18 en van 19 tot 23 uur. VRIJDAG 17 DECEMBER IJMUIDEN „Felison", expositie van werken van jon ge kunstenaars aangesloten bij „Start", 20 uur opening, Heidestraat IJmuiden- Oost. Kersttentoonstelling Bloemsierkunst, zie 16 December. Nutsbibliotheek, geopend van 19 tot 21.30 uur. ZATERDAG 18 DECEMBER IJMUIDEN „Felison", zie 17 Dec., geopend van 14 tot 17 uur, Heidestraat. Herv. Toneelgroep IJmuiden (O.), „Mar- jatta's Kerst", 20 uur, Herv. Jeugdge bouw IJmuiden (O.). Kersttentoonstelling Bloemsierkunst, zie 16 December. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", uitvoe ring zaal Zomerlust, Santpoort. BIOSCOPEN Thalia, Zaterdag en Zondag, 19 uur en 21.15 uur: „Havenwijk", Zondag 15 uur: „Rid ders van het Westen", Maandag, Dins dag, Woensdag, 20 uur: „Opgejaagd". Donderdag 20 uur: „Russisch ballet". Rex, Zaterdag 20 uur, Zondag 15 en 20 uur en Maandag 20 uur: „Onteerde meis jes". IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: H. de Jonge, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652 en P. C. de Weerdt, Stationswge K5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. v. Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOCRD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur raadplege men de arts M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, Be verwijk, tel. 3340; van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat, Velsen-N., tel. 3745. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door Duin-apotheek, Populie renlaan 44, Beverwijk, tel. 3388. HEEMSKERK Dokters Arts: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uit geest, tel. 02513-212. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85. Bloemendaal, tel. K 2500-22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560-8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost en West: zr. Kuiper, Sluiseiland 16; Voor Velsen-Dorp, Velsen- Noord, Driehuis en Santpoort: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. CASTRICUM Dokters A. P. W. A. M. de Jongh, Koningin Ju- lianastraat 1, telefoon 534. Wijk- en kraamverpleging Zuster C. C. Boots, Koningin Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. Voorzorgsmaatregel voor vorst De brandkranen in Castricumi kunnen maar een beetje vorst hebben. Van ge meentelijke zijde heeft men de kranen deze week afgedekt met stro, een maatregel, die niet overbodig is.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7