Een technisch hoogstandje Nieuwe luxe-Constellation voor president Eisenhower Gronden voor optimisme op de beurs Eurovisie: BALLET DER LAGE LANDEN" Gruam@g@rs In Yelsen Geringe toeneming in derde kwartaal Maximum van luxe en luchtwaardigheid 525ste STAATSLOTERIJ VRIJDAG 10 DECEMBER 1954 11 Haarlems bevolking Akkerbouwers bijeen van Katholieke L.T.B. Effecten- en Geldmarkt Lage leuningen langs Amsterdamse grachten Kort nieuws Direct van fabriek STEFAN ASKENASE TONEEL© A VOND LOODS AAN BOORD 4e Klas 16e lijst De groei van de Haarlemse bevolking was gedurende het derde kwartaal 1954 minder groot dan in de beide voorafgaande kwartalen. Op 1 Juli bedroeg het aantal inwoners 165.908, aan het einde van het derde kwartaal bleek dit gestegen te zijn tot 166.113; een toeneming van 205 perso nen (vorig kwartaal 376 personen). Het groeipercentage nam af van 0,23 tot 0,12 De oorzaak van de betrekkelijk ge ringe toeneming van de bevolking gedu rende het derde kwartaal moet gezocht worden bij het vertrek-overschot van 214 personen, dat aanzienlijk hoger is dan in het tweede kwartaal (23 personen), terwijl het eerste kwartaal een vestigingsover schot van 31 personen liet zien. De migra tie tussen Haarlem .enerzijds en Amster dam en Bloemendaal anderzijds leverde voor Haarlem vestigingsoverschotten op van resp. 29 en 1 persoon. Vertrekoverschotten voor Haarlem re sulteerden uit de migratie tussen Haarlem en Heemstede, Velsen en Beverwijk (resp. 37, 48 en 30 personen). Naar Beverwijk en Heemskerk vertrok ken resp. 52 en 9 personen, terwijl zich uit deze gemeente in Haarlem vestigden 22 en 5 personen. Gedurende het derde kwartaal 1954 emigreerden 429 personen, waarvan 295 in gezinsverband (in deze cijfers is be grepen vertrek naar Suriname, Nederland se Antillen en Nieuw-Guinea). In de voortgezette vergadering van de vakgroep Akkerbouwers van de Katholie ke Land- en Tuinbouwbond is het jaar verslag van de secretaris, mr. G. J. Ver meulen, goedgekeurd en de periodiek af tredende bestuursleden de heren H. A. Giesen te Middenmeer (voorzitter) en A. L. Jacobs te Bleiswijk zijn herkozen. De afdeling Houtrakpolder had een voorstel ingediend inzake het optrekken van de lonen van de vaste en losse arbei ders; zij wilde geen vrije loonvorming, maar wel uitkering van waardeprestaties. De afdeling Haarlemmermeer herinner de er aan, dat het in de omgeving van grote steden moeilijk is personeel te hou den. Is een landarbeider, die van elders komt, enige tijd aan het werk dan grijpt hij spoedig de kans een betere betrekking te aanvaarden in een industrie, omdat de lonen hoger zijn dan bij de landbouwers. De arbeidstijden zijn in de industrie niet zo lang als op het land. De afdeling Beverwijk vestigde er de aandacht op, dat als een landarbeider een dienstwoning krijgt toegewezen en hij la ter in een fabriek gaat werken het moeilijk is hem uit de dienstwoning te krijgen om plaats te maken voor de opvolger. De voorzitter antwoordde, dat het pro bleem van het optrekken der lonen de aandacht heeft van het hoofdbestuur; hier mee houdt ook ten nauwste verband de arbeidsvoorziening. Indien een arbeider de dienst verlaten heeft en hij de dienst woning niet wil afstaan dan kan men be middeling vragen aan de kantonrechter. WASHINGTON (United Press) De Co lumbine III, de nieuwe viermotorige Lock heed Constellation, die president Eisen hower ter beschikking is gesteld, is waar schijnlijk het veiligste toestel ter wereld en stellig een van de meest luxueuze die er zijn. Zijn voorganger was de Columbine II, die president Eisenhower heeft gebruikt in de eerste twee jaren van zijn president schap. De eerste Columbine was het per soonlijke vliegtuig van Eisenhower toen hij opperbevelhebber van de NAVO-strijd- krachten in Europa was. De toestellen danken hun. naam aan de „nationale bloem" van de staat Colorado, de akelei. De Columbine III is uitgerust met de nieuwste technische snufjes, terwijl het in terieur met de grootste luxe werd inge richt. Het toestel, dat allerlei installaties en voorzieningen aan boord heeft om de vlieg veiligheid zo groot mogelijk te maken, heeft zijn eigen hangar op een vliegveld van de luchtmacht even buiten Washington die onder scherpe bewaking staat. Het is ech ter niet vaak aanwezig. Dit jaar alleen al heeft de president ruim 46.000 kilometer gevlogen. Ook wordt het toestel dikwijls ter beschikking gesteld van hoge regerings autoriteiten en belangrijke buitenlandse bezoekers. De afgelopen herfst had Eisenhower voor zijn verkiezingstournee een toestel willen charteren de Columbine III wordt op „Independence" heette staatskosten onderhouden maar daar wilde de Amerikaanse geheime dienst niets van weten: Wij weten dat dit toestel veilig is, maar dat andere toestel kennen we niet zo werd gezegd. Er is ook een speciale bemanning die steeds met de pre sident vliegt onder gezagvoerder luitenant kolonel William G. Draper. Een standaard-Constellation kost onge veer een millioen dollar, maar het is niet bekend hoeveel er extra aan de inrichting ten koste gelegd is. Er is een staatsiever- trek dat de president over dag als kantoor en 's nachts als slaapkamer kan gebruiken. Er staat een hypermoderne apparatuur op gesteld waarmee de president over en weer contact kan onderhouden met de begane grond, voorts zijn bureau en een conferen tietafel. Het tapijt van dit vertrek is groene rayon en de wanden zijn overtrokken met lichtgroene gabardine. De meubels zijn van blank walnotenhout. De kruissnelheid van de Columbine III is ongeveer 570 kilometer per uur en het vliegbereik is ruim 9000 kilometer. Het toestel is door mevrouw Eisenhower ge doopt met een fles water uit Colorado. De eerste president die een vliegtuig tot zijn beschikking had, was Franklin D. Roo sevelt. Het was een viermotorige Douglas DC-4, bijgenaamd „De heilige koe". Tru man bezat een vliegtuig van hetzelfde type, dat naar diens geboortestad in Missouri De tot dusver met een enkele onderbre- kmg voortgaande hausse op de aandelen- rmrkten, met name in New York en Am sterdam, waardoor de waarde van de op het Damrak genoteerde aandelen nu van 5.8 milliard op 31 Maart 1952 tot 12.7 milliard is gestegen, houdt een groter wor dend deel van onze bevolking in spanning. Niet alleen hen, die rechtstreeks bij de beurs zijn betrokken en die hun belegd vermogen bijna van dag tot dag zien stij gen, maar ook hen, die in de koersbewe- ging van de aandelen aanwijzingen zien voor het verloop van de conjuctuur en de waardering van de gulden. Er is vermoede lijk ook een zij het gelukkig kleine groep, die de beurs zien en gebruiken als een mid del tot bevrediging van hun speculatief sentiment en winzucht en die op goed ge luk met de serieuze beleggers meelopen, in de hoop ook een graantje te kunnen pik ken. In elk geval staat de Amsterdamse beurs weer midden in de publieke belang stelling, zodat de radio er zelfs niet van kan zwijgen. Het spreekt wel van zelf dat de serieuze belegger zich met de achtergronden van de koersstijging bezighoudt en zich voort durend de.vraag stelt of die koesstijging gemotiveerd is, dan wel of het tijd wordt de bakens te verzetten voordat het getij verloopt. Een feit is dat naarmate de koersen stij gen, het speculatieve element toeneemt, zoals wel gebleken is, toen een bericht over het vooreerst uitblijven van een bonus uitkering bij de Aku verscheen en er een vrij scherpe koersdaling voor deze aan delen intrad, waarvoor, zakelijk bezien, niet de minste reden was. En dat ook de serieuze belegger voorzichtiger wordt, is te verstaan, omdat van deze hausse toch ergens een eindpunt moet liggen, een over weging, welke velen er reeds toe gebracht heeft de koerswinsten naar huis te halen. Een ander fei is dat positieve uitspraken over het verder koersverloop altijd, maar vooral in deze tijd, onverantwoordelijk, wijl onmogelijk zijn. Men behoeft daartoe slechts te denken aan de politieke fricties, welke de wereld af en toe in spanning brengen omdat de wereldvrede er ten slotte mee gemoeid kan zijn. Afgezien daarvan zijn er ook voor de ontwikkeling van het economisch leven geen exacte normen, waarnaar het zich on verbiddelijk moet richten. Er is een voort durende wisseling van aspect, niet het minst ook een wisseling van psychologi sche factoren, welke niet zijn te voorzien. En het blijft daarom altijd een voelen en tasten, waarbij het persoonlijk inzicht een grote rol speelt. In breed verhand gezien is het intussen van grote betekenis, dat in Amerika, dat thans in de wereld, ook economisch, de toonaangeeft, onmiskenbare tekenen van herstel zichtbaar zijn. Met name in twee leidende industrieën, de staalnijverheid en de automobielenindustrie bewegen de pro ductie en de afzet zich sinds kort in stij gende lijn en dat een nuchter Nederlander als de heer Kaars Sijpestein, die dezer da gen een industrieel congres in New York meemaakte, het optimisme van zijn Ame rikaanse collega's deelt en voor 1955 zo wel wat Amerika als Nederland betreft, Het merendeel van het kijkerspubliek is doorgaans meer ge- interesseerd in het „wat" dan in het „hoe". Terecht overigens, want het gehalte van de programma's en het aantal zijn in laatste instantie doorslaggevend, bepalen de populariteit van de televisie en dus de vraag naar de ontvangers. Onder deze programma's nemen de internationale relays een belangrijke plaats in. Een enquête welke door de Nederlandse Televisie Stichting mede op instignatie van de Unesco is gehouden, heeft wel geleerd, dat de buitenlandse programma's de hefboom zijn voor een popularisering van dit medium. Achter al deze programma's staat een geweldig technisch arsenaal, dat in de eerste plaats de vaak wilde plannen van de programma-mensen moet trachten te verwezenlijken en in de tweede plaats er nog voor moet zorgen, dat de plaatjes op het scherm van een redelijke kwaliteit zijn. Liefst zo goed, dat ze de vergelijking met het bioscoopbeeld kunnen doorstaan. Is het met de programma's zo, dat een organisatie, bij ons dus de NTS, zich met de voorbereiding en uitvoering van een inter nationale bijdrage bezig houdt, op het technische niveau zijn het er meer. Zo berust de verantwoordelijkheid voor de tech nische apparatuur in de televisiestudio en in de reportagewagen met alles wat daar om en daar aan is bij de technische dienst van de NTS. Gaat het om de zenders en de relayposten, dan is het een zaak van de PTT. die voor mensen en materiaal heeft te zorgen. Deze gescheiden verantwoordelijkheid is niet typisch Nederlands, want men treft een volkomen gelijke situatie aan in de overige landen van Europa. Veertig TV-zenders, ruim honderd relay-posten De verantwoordelijkheid van de nationale diensten voor PTT strekt zich uit over een totaal van ongeveer 40 zenders en nog eens meer dan 100 relay-posten. Juit de noodzakelijkheid van deze posten maakt het geheel zo gecompliceerd en in verge lijking met de radio veel en veel moeilijker. Wat is nl. het ge val? In tegenstelling tot de radiogolven, die, simpel gezien, min of meer evenwijdig lopen met de kromming van de aarde, hebben de beeldgolven een rechtlijnige beweging. We kunnen ze dus vergelijken met het licht dat ons oog treft. Voor deze beeldgolven treedt dus ergens een horizon op. Is de zendermast nu maar hoog genoeg, dan ligt de horizon ver weg, d.w.z. de actieradius van de beeldgolven is groter dan wanneer de zend mast van een geringe hoogte is. De TV-zender te Lopik b.v. reikt tot een hoogte van ongeveer 220 meter en haar beeld- stralen bedekken de gehele randstad Holland met een deel daarbuiten. Om nu toch de programma's zo ver mogelijk uit te zenden komen hier de relay-posten te hulp. Het beeld van de zender Lopik wordt een 4050 km verder opgevangen en weer doorgestuurd naar een volgende post, die op haar beurt weer een schakel vormt in de keten van posten, die overal zijn verspreid. Tezamen vormen ze een lange keten van ongeveer 4000 km. Op dit ogenblik zijn nog niet alle verbindingen tweezijdig, d.w.z. dat programma's via die verbinding in beide richtingen kunnen worden vervoerd. Het tweezijdig net wordt uiteraard steeds verder uitgebouwd en beslaat momenteel zeker een lengte van ruim 6000 km. Drieduizend technici Om een internationaal programma over het hele circuit van West-Europa te geleiden zijn ongeveer 3000 technici in touw, moeten 50.000 regelknoppen worden bediend en staan ongeveer 100.000 radiobuizen in werking. Een dergelijk programma be strijkt op dat ogenblik een gebied van ruim 90 millioèn mensen en kan worden opgevangen door 4 millioen TV-apparaten. Nu komt er bij deze relay nog een andere moeilijkheid. Het lijnen systeem van de verschillende landen is nl. niet hetzelfde. In Engeland bestaat het beefd uit 405 lijnen, in Frankrijk zijn het er 441 in het Zuiden en 819 in het Noorden. België sluit wat de Waalse programma's aangaat aan bij Frankrijk met 819 en wat de Vlaamse uitzendingen betreft bij de overige in Europa geldende definitie van 625 beeldlijnen. Dit betekent, dat wan neer een beeld uit b.v. Frankrijk of Engeland in Nederland moet worden ontvangen, dit moet worden „vertaald" hier voor gebruikt men de zgn. ljjnenvertaler tot 625. Kwaliteits verlies in het beeld treedt als gevolg daarvan wel enigszins op, maar is zeker niet hinderlijk en valt de door,sneekijker zeker De lijnenvertaler, onontbeerlijk technisch hulpmiddel bij de internationale uitwisseling. niet op. Onvolkomenheden in de vertaling en in de relais heb ben veroorzaakt, dat de laatste paar keer de kwaliteit van het beeld nogal iets te wensen overliet. Geluidsprobleem Televisie is niet alleen beeld, maar ook geluid. En dat heeft weer z'n eigen problemen. Wanneer, zoals dat al enige keren is voorgekomen, het commentaar „on the spot" moet worden ge sproken (bijvoorbeeld bij de St. Nicolaas-uitzending van Za terdag 20 November) dan zijn er zelfs vijf directe commentaar- lijnen nodig naar de ontvangende landen, plus een lijn voor de achtergrondgeluiden. In het ontvangende land wordt het com mentaar dan met het geluid gemixed. Het kan ook voorkomen, dat het commentaar in het ont vangende land direct van de buis wordt gesproken. In dat geval is meestentijds de commentator een paar dagen tevoren ter plaatse geweest om de situatie op te nemen, de eventuele repetities mee te maken en zoveel mogelijk materiaal te ver zamelen. Dan komen dus ook weer de achtergrondgeluiden direct ven het uitzendende land, terwijl aan de hand van een zgn. „guide-line" de commentator via een koptelefoon of een assistent naast zich wordt ingelicht over hetgeen er tijdens de uitzending gebeurt. Voor zich kan hij op een beeldscherm het programma zien. Zowel uit programmatisch als uit technisch oogpunt is een centrale post onontbeerlijk, en daartoe is er een centrum inge richt te Lille. Daar staan programma-mensen en technici in direct telefonisch contact met de verschillende zenders en stu dio's om mededelingen en eventuele veranderingen door te bellen. De kopzorgen kan men verder rustig overlaten aan de pro gramma- en technische staven van de televisie-organisaties en PTT-diensten. een voortgang van de stijgende lijn ver wacht, zal vele wankelmoedige fondsen- bezitters een hart onder de riem hebben gestoken. Temeer, omdat, zoals meer dan eens opgemerkt, de Amerikaanse belang stelling voor Nederlandse fondsen, een van de sterkste stimulansen voor de Amster damse beurs is. De industriële opleving in de V.S. blijkt niet alleen uit een grotere binnenlandse vraag, maar komt ook tot uitdrukking in een vrij sterke toeneming van de export, die in 1953 niet onbelangrijk terugging. We zien dat die export in de eerste negen maanden van 1954 9277 millioen heeft bedragen tegen $9072 millioen in dezelfde periode van het vorig jaar, terwijl de in voer van 8304 millioen tot 7663 mil lioen is gedaald. Zoals bekend hebben de meeste Europese landen de laatste tijd hun importbeperkingen ten aanzien van de V.S. verzacht en ook Nederland heeft in het tweede kwartaal van 1954 en in de vol gende maanden zijn hoge importcijfers uit de V.S. gehandhaafd, met het gevolg dat er reeds weer een dollartekort is. Het is dan ook geen wonder dat van alle kanten in Europa op een verdere liberalisatie van de handel in de V.S. wordt aangedrongen, omdat alleen door een vrijere uitwisseling van goederen tenslotte de wederzijdse wel vaart wordt gediend. Maar in elk geval is het voor Europa en Nederland een bemoedigend verschijnsel dat van een komende crisis in de V.S. de vermeende aanwijzingen verdwijnen, want naarmate de conjunctuur zich daar in op gaande richting beweegt, zal men eerder geneigd zijn een grotere invoer uit Europa toe te laten. Over het algemeen blijft ook in ons land de economische toestand gunstig, zoals ook wel gebleken is uit de aanmerkelijk gro tere St. Nicolaasinkopen, welke uiteraard op het gehele bedrijfsleven hun weerslag vinden. Ook de exportcijfers voor October waren, zoals reeds de vorige week gemeld, niet onbelangrijk beter dan de voorgaande maand en de berichten, welke uit het be drijfsleven inkomen, niet het minst ook ter begeleiding van nieuwe emissies, luiden merendeels in majeur, ook al geeft men zich er rekenschap van dat hier en daar met kleinere winstmarges genoegen moet worden genomen. Een belangrijke aanwijzing is ook de nog steeds aanhoudende stijging van de vrach ten, welke een toenemend wereldverkeer weerspiegelen en waarin Nederland een groot aandeel heeft. Van niet minder betekenis zijn de resul taten van de grote wereldconcerns in ons land, welke als graadmeters voor de ont wikkeling van het economisch leven mogen worden beschouwd. De cijfers van Philips voor het derde kwartaal zijn weer verras send goed geweest, zodat de omzetten in de eerste negen maanden van 1073 mil lioen tot 1287 millioen toenamen, terwijl de winst na aftrek van belastingen van 54 millioen tot 78 millioen is toegeno men. Voor het gehele jaar 1954 zal de winst na aftrek van belastingen globaal 115 a 120 millioen bedragen tegen 88 millioen in 1953. Met zulke cijfers voor ogen is het ver klaarbaar dat op de Amsterdamse beurs, na elke inzinking, het optimisme terug keert. Het gevaar dat men als gevolg van het grote aanbod van kapitaal bij de waar dering van aandelen in het algemeen te ver gaat, wordt gelukkig enigermate be zworen door de toenemende vraag van het bedrijfsleven naar nieuw kapitaal, waar voor ook Philips thans emplooi heeft, zoals we gisteren hebben gemeld. Men kan daarin slechts een „gezonde sa nering" van de kapitaalmarkt zien. B. en W. antwoorden raad Donderdag heeft burgemeester Arn. J. d'Ailly in de voortgezette debatten over de gemeentebegroting 1955 in de Amster damse Raad, verschillende sprekers be antwoord, die het woord hebben gevoerd over het hoofdstuk „Openbare Veiligheid". Hij kwam daarbij ook op de verkeers problemen in de binnenstad. Mr. D'Ailly zei geen voorstander te zijn van het voor schrijven van een maximum-snelheid voor het verkeer in de binnenstad. De statis tieken hebben uitgewezen, dat er in de buitenwijken meer ongevallen geschieden dan in de als „gevaarlijk" aangeduide bin nenstad. Bovendien is het uitermate moeilijk op de maximum-snelheid een goed controle uit te oefenen, aldus de voorzitter. Er zullen langs de grachten lage leunin gen worden aangebracht, opdat voorkomen wordt dat langs deze grachten geparkeerd staande auto's in het water schieten. Het woningtekort Het door vele sprekers bij het hoofdstuk „Volkshuisvesting" gestelde, als zou de woningnood in Amsterdam nijpender zijn dan elders, meende de wethouder, mr. van den Bergh, naar hij zei, te moeten be strijden. Het netto tekort van het aantal woningen (28.452) lijkt hoog, doch het moet worden verminderd met het aantal sociaal verantwoorde samenwoningen. De spreker wilde zich liever niet uitlaten over het jaartal van een einde van de woningnood, gezien het groot aantal on zekere factoren. Italiaanse bouwvakkers? De schaarste aan materialen, met name aan gevelstenen, speelt bij de woning bouw een veel grotere rol dan het tekort aan bouwvakarbeiders. B. en W. zijn gaarne bereid met de regering contact op te nemen en een serieus onderzoek in te stellen naar de suggestie van een aantal raadsleden, om Italiaanse bouwvakarbei ders, die volgens de leden zeer goede vaklieden zijn, naar Nederland te laten overkomen, zo zei de wethouder. Voorals nog is hij van mening, dat de grote af stand voor deze vaklieden een bezwaar zal zijn. Ook vreesde hij voor spanningen tussen deze buitenlanders en de Amster damse arbeiders. Spreker vroeg zich af, of de Italianen wel bekend zijn met de Nederlandse bouwwijze, die door het klimaat en de bo demstructuur wel eens anders zou kun nen zijn dan in Italië. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Hedenmorgen waren er geen vangstbe- richten uit het Kanaal. Vanwege de slechte weersomstandigheden is blijkbaar niet ge vist. Wegens het zoutverbod met ingang van 13 December a.s. hebben verschillende schepen gezouten haring van elkander over genomen. Zij zijn naar huis stomende. Na 13 December wordt uitsluitend verse ha ring aangevoerd. Tc Keulen heeft Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland Donderdagmiddag een enorme nieuwe handbrug over de Rijn geopend, welke wordt beschouwd als de grootste van geheel West-Europa. De brug is ook voor Nederland van belang omdat zij een uitstekende verbinding vormt van ons land met het Duitse achterland. Foto: een overzicht van de nieuwe brug kort na de openstelling. Het gevaarte werd in twee jaar tijds geconstrueerd. De gehele lengte is 567 meter, de middelste overspanning is 378 meter lang. BINNENLAND Tweeënhalf jaar met aftrek is voor de Rotterdamse rechtbank geëist tegen de 26- jarige los-werkman G. F. P. en drie jaar gevangenisstraf met aftrek tegen de 43- jarige tegelzetter G. H. B., beiden uit Rot terdam, wie ten laste is gelegd dat zij bij een juwelier aan de West-Kruiskade te Rotterdam hebben ingebroken en voor een waarde van een halve ton hebben meege nomen aan horloges, armbanden, colliers en dergelijke. De gemeente-archivaris van Delft, de heer D. P. Oosterbaan, is Donderdagmiddag tot doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de rijksurliversiteit van Groningen gepro moveerd. De promotie geschiedde op een proefschrift over het Oude en Nieuwe Gast huis te Delft (1252-1795); dit vormt een ge deelte van een gedenkboek over dit oudste ziekenhuis in Nederland, naar aanleiding van het 700-jarig bestaan van deze inrich ting, dat het vorige jaar werd gevierd. HAARLEM EN OMSTREKEN Dinsdagmiddag om vijf uur vond in de Grote Houtstraat nabij de verkeerslichten een aanrijding plaats van een fiets door een personenauto. Deze laatste had tevoren ach ter de fiets stil gestaan. Bij deze aanrijding werd het rijwiel aan de achterzijde ernstig beschadigd. De verkeerspolitie, Lange Wijn gaardstraat 14, Haarlem, verzoekt de even tuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Heden overleed na een langdurig doch geduldig gedragen lijden in het Antonius Ziekenhuis mijn innig geliefde vrouw onze zorgzame moeder, behuwdmoeder, groot moeder. zuster, behuwd zuster en tante GEESSIEN KLEIN echtgenote van Frans van der Laan in de leeftijd van 52 jaar. IJmuiden, 9 Dec. 1954. Platanenstraat 18. Uit aller naam: F. van der Laan De crematieplechtigheid zal plaats hebben Zater dag 11 December a.s. in het crematorium te Drie- huis-Westerveld, na aan komst van trein 9.39 uur. Maandag 13 Dec., 8 uur: Slechts één voorstelling o.l.v. MASCHA TER WEEME, met als programma o.a.: „Impromptu for twelve", „Sonatina", Pas de deux „Giselle". Prijzen 1.— tot 4.— (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Zat. 10-3 uur. Telef. na 12 uur. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden bij ons huwelijk, zeg gen wij U hierbij hartelijk dank. W. H. ARENDS. J. M. ARENDS- HEEREN Piet Heinstraat 27. Wormerveer. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun- 1 nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Ook op maand, aflossing, zonder borg. Barok, noten, blanke, Goth, en Eng. Huisk. Bankstellen vanaf f 450 tot f 1295. Clubs, bedden, Perz. tapijten, Karpetten, slaapk. enz. Toonkamers. Wester- houtpark 8. Bus 6. Tel. 18840 8 uur Concertgebouw - Donderdag 30 December EXTRA CONCERT DirigentTOON VERHEY Solist: de beroemde Poolse pianist Beethovenprogramma: Ouv. Leonore III concert No. IV - Symphonie No. VI. Entrée: 2.9Q en 1.90 (alles inbegrepen), Kaartverkoop en plaatsbespreken van heden af bij Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, Telef. 11532. Piano- Wie nuigen joe oet veur onze prachtige op a.s. Zotterdagoavond 11 Dezember om 8 uur in 't Hervormd Jeugdgebouw. Speult wordt den: van J. FABRICIUS 'n hail mooi stuk in drei bedrieven. Koarten veur ain gulden aan de zoal en bie de Pen ningmeester v. Leeuwenstroat 79. Het Bestuur v. d. „MOUSHÖRN". Er bestait weer geleg'nhaid om neie leden ien te schriev'n. HOGE PRIJZEN 50.00° 15460 1500 6504 7306 1000 5945 met premie van 30.000, 6094 10272 12719 14 J5088 15888 18,88 ^u()13 ƒ400 11556 19593 200 1728 2457 3222 3875 4308 l?3t7¥i4 831H 8690 9217 9426 9446 12597 13801 14194 14345 16095 20189 20270 20993 21071 21162 21637 1083 2036 979 3005 542 4055 577 ÖU83 6028 668 7068 649 8U76 771 9055 594 10026 672 218 303 179 209 062 073 725 744 170 182 580 609 408 520 053 130 702 929 107 169 699 798 105 136 782 900 128 157 598 620 092 158 759 780 383 512 215 379 141 189 800 283 359 722 851 605 158 319 203 274 816 844 193 242 908 947 162 199 760 772 191 338 808 831 PRIJZEN VAN 80— 546 814 833 948 444 638 776 807 966 285 297 337 445 469 367 380 397 407 419 426 433 486 530 555 288 355 442 534 638 852 901 308 337 397 720 725 957 265 288 329 400 485 909 972 373 403 443 457 540 890 11020 059 12006 032 754 880 13187 339 14013 022 717 853 15205 401 16048 141 782 901 17044 304 L8065 137 952 IÖ047 156 750 782 20099 166 963 21052 218 221 262 299 U4Ï 057 150 895 926 939 399 514 581 118 186 270 994 999 592 635 814 181 209 240 908 924 980 535 718 727 196 361 691 941 186 190 448 397 666 172 180 935 587 639 849 869 890 393 434 464 583 698 827 837 914 277 281 615 694 709 983 994 707 792 836 837 918 204 292 340 373 380 421 582 631 800 841 182 186 256 661 716 740 931 942 232 292 313 451 499 751 981 983 NIETEN 1024 487 771 2006 261 492 804 887 3006 348 571 764 912 4013 295 588 763 5006 226 529 701 907 6019 167 354 472 726 853 7017 178 451 709 882 987 80'0 326 441 739 9027 356 657 10O2O 265 437 651 98*: 11025 169 338 056 538 784 043 278 523 810 997 016 349 602 771 936 026 301 628 804 019 245 533 722 923 031 201 378 483 742 858 020 190 485 715 883 014 330 450 746 079 390 738 049 277 468 674 997 054 173 347 095 221 240 265 566 610 626 668 805 8.19 823 857 056 062 075 120 410 417 428 430 559 568 645 664 814 823 830 835 306 398 410 478 673 705 710 740 922 932 L52 166 195 207 438 441 448 460 701 720 737 775 840 842 869 873 080 397 623 776 943 032 369 634 890 038 251 545 723 926 039 205 3S4 582 744 878 030 246 501 760 909 158 186 221 262 409 444 451 478 631 639 677 684 803 808 824 825 968 984 996 066 125 135 161 395 456 467 478 646 654 663 706 901 91C 998 072 092 094 097 274 279 416 421 586 606 611 619 772 780 788 796 958 042 085 090 100 211 251 280 295 391 398 402 409 604 610 646 658 773 794 798 801 941 969 991 048 069 078 114 248 258 269 310 509 564 611 623 793 801 805 809 910 912 938 944 267 329 343 488 494 504 709 743 760 840 892 901 164 254 255 506 540 548 713 734 741 110 182 197 425 436 528 672 677 681 822 834 851 154 157 161 300 333 339 427 443 468 697 700 722 837 S38 852 142 156 165 337 420 43G 626 678 707 839 849 851 945 951 958 033 053 336 344 505 538 748 818 080 109 410 430 836 851 054 090 307 312 484 489 748 749 066 086 351 362 539 573 893 911 121 138 437 479 863 900 104 154 316 323 496 508 761 795 127 195 365 394 605 608 932 982 160 166 601 607 922 927 164 224 339 358 517 534 812 875 199 268 408 419 635 706 995 310 344 608 656 246 251 366 391 634 646 901 958 070 073 082 089 096 115 120 160 186 199 211 247 252 257 326 330 413 460 501 527 546 677 743 754 757 763 984 988 12013 026 323 379 635 657 792 834 13002 032 145 164 319 326 498 525 779 781 14020 026 365 372 458 466 623 631 860 895 15005 038 469 511 692 747 857 863 1(504 9 054 24S 260 388 395 573 575 798 823 17011 019 200 201 408 449 658 811 18019 032 2.89 347 602 674 800 803 19001 179 327 341 541 549 657 658 920 968 30025 028 16? 193 411 422 512 531 6^5 697 959 973 21016 029 284 285 424 427 573 594 705 710 898 917 771 793 989 064 079 407 454 662 674 911 918 035 036 170 210 327 338 543 601 821 829 030 042 376 387 491 520 720 734 902 903 047 129 561 579 756 777 893 900 088 161 261 267 419 436 596 599 866 911 021 029 216 234 470 473 864 913 037 091 437 459 694 708 807 825 225 229 390 424 557 569 666 689 985 997 032 048 220 267 427 431 536 547 721 831 831 839 882 918 926 934 184 469 693 947 062 225 347 623 831 048 406 522 744 908 140 586 808 903 163 271 466 613 972 036 305 486 986 0S5 473 710 887 254 460 575 777 227 234 528 539 705 724 959 986 066 084 238 261 363 378 669 670 899 912 114 225 408 419 542 548 761 763 912 925 156 182 598 601 815 822 919 932 177 204 279 302 481 496 627 729 237 273 282 593 609 626 761 763 774 103 129 136 265 289 292 385 429 494 711 722 725 980 269 310 342 422- 437 441 558 609 610 850 851 857 926 936 967 249 299 307 621 658 689 823 825 846 963 990 212 236 239 335 349 369 509 538 562 754 756 762 047 054 080 087 093 313 341 362 363 384 540 550 569 640 646 110 127 145 175 187 518 519 541 571 572 730 749 763 768 784 890 262 271 294 311 325 463 488 495 499 531 595 604 605 618 650 812 824 856 857 903 065 100 102 106 112 161 294 337 353 379 389 393 435 446 453 465 483 486 549 577 627 633 662 677 849 850 874 896 908 950 035 053 066 286 308 333 430 444 482 595 600 632 715 741 760 946 947 953 092 104 110 166 257 366 370 390 401 416 515 544 554 568 571 648 653 659 682 691 774 802 820 845 857 963 972 976 991 996 VERBETERING. - Categorie nieten toevoegen 16907

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9